Poporodní deprese, stavy smutku a pláče

pavlina05
26. čer 2008

Ahoj holky!!!!
Nevím zdali tohle téma tady už někde není...každopádně bych ho chtěla otevřít a trochu probrat, poradit...
Já rodila před 14 dny.
Když jsem přišla po týdnu stráveném v nemocnici domů, tak jsem se s tak velkou změnou nemohla srovnat. dostavily se u mě stavy smutku a pláče, beznaděje...
Hormony začaly hrát velkou roli!!!
Možná je to tím, že náš chlapeček je větší uplakánek než ostatní děti, možná tím, že porod nebyl jednoduchý...
Každopádně mě prostě sem tam přepadne smutek, depka a pláč... ☹ ☹ ☹
Vím, že je to asi velkou hormonální změnou, ale přesto bych ráda o těchto věcech popovídala a poradila se.....

janula2008
20. únor 2009

A co jinak jak jste se dnes meli? My fajn, odpo jsme byli na navsteve u tchyne a nalada byla dobra. Zitra dorazi kamoska se 7mes. holcickou a ceka druhy, tak se tesim jak pokecame,shani vetsi byt a zitra jdou na obhlidku do Zidlochovic, bylo by fajn, kdyby tu pribyl dalsi pro me znamej clovicek 🙂

pavlina05
autor
20. únor 2009

Holky teda vy mě tak děláte chutě na moře......

Moni, jj, chci objednávat. od 8.3. bude dodaná další kolekce. já nechtěla utrácet,...ale 🙂 zase už bych něco objednala 🙂 🙂 🙂 (pokud budeme mít nad 100, tak máme zase za 35 kč.) 😎

JAni, teda kámoška má odvahu 😉
U nás ok. Byla jsem v té baby kavárně. Bylo to ok, ale jak psala monča, pro větší děti. Ale fajn, jinak jsem totálně utahaná, nejsem zvyklá takhle cestovat. já zvládám ty své kohoutovické 5 km trasy....
Ája už spí, tak doufám že aspoň 3 hod!!!

lacherka
20. únor 2009

ahoj holky, já dneska den nějak bez nálady, celý den doma, jsem nějaká nachlazená, tak jsem se prolívala čajem a už je to lepší, jinak ten chlapek z Invie mě pěkně pije krev, tak jsem si našla hotýlek za super cenu a prý je už doprodaný a nabídl mi to samý ale dražší, no to už jsem psala, tak jsem našla další termín v květnu a k tomu mi zase řekl, že není odlet z Brna, přitom to mají uvedené že je odlet i z Brna, tak nevím proč inzerují něco co není. Celý den u toho sedím a o coliv mám zájem tak prostě pak není. Když mu napíšu, jestli mi nemůže doporučit tak mi napřed napsal, že vyřizuje zimní dovolený, že vrcholí lyžařská sezona, tak mě prostě odpálkoval a podruhé už na to nereagoval a to jsem už byla naštvaná, tak jsem mu napsala, že celý den u toho sedím, několik dní hledám a prostě nic není a není schopný mi místo toho nabídnout něco jinýho jako říct tady ten není, ale můžu vám nabídnout tady ten, ten by pro vás mohl být vhodný....no tak jsem mu napsala, že jestli když pujdu na kontaktní místo, zda alespon tam se najde někdo ochotný, kdo mi poradí a doporučí. Když bych neměla ten poukaz na slevu tak na to kašlu a jdu jinam

Jani ten hotýlek dle popisu vypadá opravdu pěkně, že by byl dobrý, ale je fakt dražší a s polopenzí, no ted prostě na to zas nějak nemáme a škoda, že není na kratší dobu,těch 8dní by bylo tak adekvátní a byl by i levnější,ale bohužel u tohoto hotelu ho nenabízí

zuzanka26
23. únor 2009

ahoj holky, tady to vázne! 😕

Já mám dnes velkou radost, protože kontrola ve 3 měsících proběhla dobře, máme 5820 g a 58,5 cm! přibrala kilo za měsíc. ale první očkování nám dají až za měsíc

pavlina05
autor
23. únor 2009

Ahoj holky!!!
My zase lítáme po venku, jak jinak, že???? 😀

Zuzi, tak to je super!!!! Ája měl ve 3 m - 6740g a 61 cm 😎 A první očkování jsme měli také až ve 4 m 😉

My se máme dobře.
Ája už suprácky leze.
Jinak se pomalu chystám k našim, odjíždím v sobotu a MM do Alp na lyžovačku. TAkže týden budu vegetit u našich.

A co u Vás ostatních??

Moni,? Už bydlíte???

lacherka
23. únor 2009

Pavli už se nám to chýlí ke konci, dnes jsem se tam byla kouknout, už máme skoro hotové zábradlí a vypadá fakt dobře a to ho dělal můj tatka sám s klukama a jak od profíků🙂 takže možná zítra už budem pomalu vybalovat a uklízet a doufám,že o víkendu už budem vegetit tam...no táhne se to, hruza....opravdu něco jiného jak v bytě
My taky pořád někde lítáme
Já už vůbec nevím kolik Míša ve 3měs vážil, ale málo max tak 4kg a očkování jsme měli taky až ve 4měsících.
Myslím,že to ted už všechny dr. dělají až ve 4.m prý je to pro dítě lepší...tak já jdu chystat kašičku

pavlina05
autor
23. únor 2009

Moni, no sláva 😀 😀 😀
Já si ty váhy a míry píšu, až mu bude 18., tak mu to věnuju🙂

Dobrou všem 😵

pavlina05
autor
24. únor 2009

Halooooo!! Holky kde jste? J 😕 Ak se vede?
MM mě okupuje Pc...tak alespoń na 5 min.
My se máme ok, jsme zdraví...a vše tak jak má být....
dobrrou 😵

zuzanka26
25. únor 2009

ahoj holky, já bych tak chtěla spáááát.... Sárinka změnila režim, usíná kolem půl 9 večer, ale po 6 ráno je vzhůru a povídá. pak je dopoledne protivná, protože dřív spávala do 8-9 a teď jí to chybí. já sice den nějak přežiju, ale do svěžesti to má daleko 😖

lacherka
25. únor 2009

Zuzi mi to máme nastejno, kolem 20hod usíná a vstává mezi 6-7hod ráno-jak kdy, no ale zase spíš už celou noc, takže jí až ráno, tak celkem dobrý, ale u nás dopo taky záhul, hlídat a hlídat

janula2008
25. únor 2009

Ahoj holky, my to máme teď taky tak, vstáváme nejpozděj kolem 6, k tomu ještě kolem 3-4 mlíko, takže myslím Zuzi, že to je klasika a není to tak strašný 😉

janula2008
25. únor 2009

A co jinak, jak se mate??? Povidejte! My dobry, tento tyden mame celkem nabity tak se ani neni cas nudit. 😅 Dneska u nas byla Beti,co sem taky obcas chodi. Dekuji Beti (Moni) za pekne odpo, jen me mrzi, ze ta Simca zas tak blbla ☹ . O vikendu nas ceka jedna oslava narozenin (kamarad Tobiasek ma prvni rok) a taky jdeme vecer s mamkou na ty irske tance do Ronda, tak jsem zvedava jaky to bude,dostala to jako darek k narozkam od tatky a tomu se tam nechce tak se docela rada odreaguju za nej 🙂 . A od nedele do utery mame v planu byt u nasich v Brne a hlidat jim kocku,protoze jedou na Vysocinu (ke dvoum psum pribyla nalezena kocka,to je s nima hrozny 😀 ),tak kdyby se Vam chtelo treba v to pondeli nekam zajit, rady Vas konecne uvidime.

pavlina05
autor
25. únor 2009

Ahoj holky!!!

Zuzi nestěžuj si 😀 , spát celou noc bych cjtěla já!!! aspoň do 6 hod!! Já kojím pořád co 2 hod, dovedete si to představit?? Je to mazec, náročný jao blázen.
😝 😝 😝 😝
Přes den je to andílek, nevyžaduje vůbec pozornost, vnoci je to čertík co chce mazlíkovat co 2 hod!!!

JAni, jdete na Lord of the dance????? TAk ti jsou super!! já na nich byla před 4 rokama v Praze. Miluju Irsko, tak jak ty a Zuzka Řecko. Strávila jsem tam 6 úžasných měsíců. Miluju jejich tance, kulturu, prostě vše.
¨
JAni, já jedu už od soboty k našim a budu tam celý týden. MM jede do Alp na lyžovačku, tak já k našim na dovču 😅 tAk se těším jak budeme u našich, jak navštívím kámošky a holky v práci a tak.
JAni, ale doufám, že se někdy konečně uvidíme.
Jé, tak s beti to muselo být fajn 🙂

Holky, já makám......přišla jsem z 6 km vycházky, setřela zem, vysála, nakojila, nasytila Áju, vykoupala a teď vařím pro MM na hory srnčí guláš. Ája nám už spí, mám tak 2 hod k dobru a pak zase kojím. Asi padnu...nebo dostanu metál? 😅 ...spíš to první....

pěkný večer 😵

janula2008
25. únor 2009

Pavli, šetři se!!!!!Být na tvým místě, už bych asi padla na hubu a nevstala 😀 Jojo jdem na Lord of the Dance a těším se. 🙂 do Irska bych se taky chtěla někdy podívat. Co jsi tam dělala Pavli 6měs.?Uplně jsem zapomněla, že jsi psala, že jedeš k těm Vašim, to nevadí, tak to necháme na jindy, však se někdy potkáme 😅

zuzanka26
25. únor 2009

ahoj, škoda, že se taky s váma nemůžu potkat 😔
U nás den docela dobrý, zase jsem zvládla hodinu řečtiny a maličká dokonce dopoledne spala skoro hodinu!To je věc nevídaná 😀 Pak jsem vařila a odpoledne vyrazila s novou kamarádkou ( kojily jsme spolu u doktorky v poradně) na dlouhou procházku, takže Sárinka odpoledne spala 2,5 hodiny venku, bylo krásně, my jsme si koupili na cestu kafíčko a mlely jsme celou cestu. Teď už uspáváme na míči a já iž jsem teda taky bez energie.

Pavli,srnčí guláš, ju to bych taky chtěla ochutnat.
😉
Jani a jak blbla Simča venku s Beti? 🙂 Je fakt moc roztomilá podle těch fotek. 😵

janula2008
25. únor 2009

Zuzi, no vztekala se a vypiskovala, tak budila asi porad Verunku. Nechtela se vest, nechtela jit (nebo spis na to jsem po chvilince nemela nervy ja 😀 ), hazela chleba po zemi, je to takova rostanda jak z divokych vajec a asi nebude od veci ji sem tam dat po zadku nebo nevim jak na ni 🙄 ale ted uz od sedmi spi, tak ma jedine stesti 😀 i kdyz ja si porad rikam, at řádí sebevíc, hlavne at je zdrava 😵

pavlina05
autor
25. únor 2009

JAni, já se divím sama sobě, že jsem ještě nepadla 😅
V Dublinu jsem studovala aj a pracovala v pubu 🙂 Super čásek, hned bych tam jela zase!!!!

Zuzi, pošli adresu a já pošlu gouáš.... 😅 😅 😅 je to celkem mńamky, lepší jak z hovězího.

Jani 😵 Simuš je číslo, ale krásný 😵 😵 😵

lacherka
25. únor 2009

ahoj holky a matko kojná.-)!

no my den celkem v pohodě, odpoledne nám babička hlídala, takže já šla na barák uklízet a vybalovat, no nic moc jsem tam neudělala,protože dole je ještě plno harampádí tak to moc nešlo, tak jsem vybalila Míšovi hadýrky a mně a taky převlíkla postel a trochu umyla koupelku, ale vybalování hruza nevím kam co mám dat.
A večer nám M. předvedl teda super show, napřed jsme ho nechali na posteli nahulatýho, takže se rozjančil a začal si stoupat pak se otáčet na nás, tak se jednou rukou pustil a druhou se pořád držel zdi a koukal co mi na to, no a začal jančit, smát se křičet pištet, když viděl, že se mu smějem tak ještě víc, pak se začal pouštět a padat na zadek, věděl, že padne do postele, tak to dělal pořád do kola a jak u toho jančil, pak si jako by sedl v kleče a začal po té posteli takto poskakovat a zase pištět a křičet, tak jsem usoudila, že moje dítě je nejspíš hyperaktivka, ale fakt jsme se neudrželi smíchi a všichni se klátili z toho co tam předváděl. Takže jak psali v té knížce proplakané první měsíce a pak je z dítěte bavič celé rodiny, tak to naprosto sedí....
Jo a taky už máme vybranou dovču...Jani tak nakonec jedem do Bulharska, protože v tom Řecku ten hotel Atali Village je do kopce a asi 200m od moře a někde jsem četla, že lidi psali že je to snad 500m, tak jsem vzala radši to Bulharsko, hotel s all inclusive hned u pláže, takže je bazen a hned pláž což bude super, že s M. budem u bazenu a můžem si odskakovat k moři...a měl by tam byt klid...takže Míša to tam asi rozjančí....ale jsem sama zvědavá jaký to tam bude...
no a jinač nic novýho, jsem celkem unavená, tak asi pujdu do hajan, zítra mám jit s kamarádkou ven se psama a sam s Míšem a když ne, tak půjdu vybalovat další a další krámy

lacherka
25. únor 2009

Pavli já tam mám ted kamarádku a T. zase kamoše, ted sem přijel a tak jsme s ním byli na obídku, ale jel tam jen si vydělat no a ta moje kamarádka taky....Ty jo, tak to jsi dobrá studovat v zahraničí a co jsi tam studovala?

pavlina05
autor
25. únor 2009

Moni, jj, kojná dojná 😅
Anglinu. Ale za peníze, škola se hradila 60.000,- ale vydělala jsem si na ni.
JJ, je to odvaz v tom zahraničí...kamarádi z celého světa - Ruska, Brazílie, Španělska, Ploska, Francie , Itálie...

Moni, tak sláva, že už budete bydlet 🙂 🙂 🙂
To je super, že se z uplakánka stal bavič rodiny 😀 😀 😀 Moni, měla by jsi napsat nějakou knížku pro nešťastné maminky 🙂

janula2008
26. únor 2009

Pavli, tak to musíš teď anglicky válet, závidím 😉 taky jsem vždycky chtěla hrozně strávit někde v cizině aspoň pár měsíců, ale tohle jsem už nějak nestihla a asi nestihnu, to mě docela mrzí 😒 ale zas mám krásný zdravý dítě,tak to je lepší 😀 Moni a jedete někam na Zlaté Písky nebo jinde? Bulharsko si lidi taky celkem chválí,hlavně je tam levno a s all in to budete mít fajn.

pavlina05
autor
26. únor 2009

Ahoj holky!!!!
Noc u nás trochu lepší než obvykle 🙂 , tak mám zase sílu na dnešní den.

jAni, jj, je to dobrá zkušenost. Anglicky celkem umím, ale pomalu se i to z hlavy ztrácí 😖 Tak= bych si ještě vyrazila někam, aler jak říkáš, mám miminko a krásné a zdravé a jsem šťastná
😀 😀 😀

lacherka
26. únor 2009

Pavil já myslím, natočím video MÍŠA PŘED SPANÍM budu to těm neštastným maminkám rozesílat, to bude uplně stačit🙂

lacherka
26. únor 2009

Holky tak já na to cestování do ciziny byla vždy poseroutka, to já budu zase radši pěkně doma🙂 ale jinak takový lidi obdivuji co nějak jedou za prací nebo studiem, sami bez rodiny do cizího prostředí....určitě dobrá zkušenost do života a hlavně se člověk naučí jazyk, což je paráda. No já maturovala z Němčiny za 1 a ted fakt neposkládám větu, tak asi tak.

Jani jeden na ten Obzor, asi tam bude klid, protože v katalogu se píše, že to místo bylo objeveno turisty teprve nedávno cca 5let zpět, tak je tam vše nový, prý krásná krajina a hlavně písečná pláž a pozvolný vstup do moře, což je paráda. 200metrů má byt nějaké malé centrum, kavarny, obchudky atd, no a to stačí. Řadši jak někam kde jsou diskošky a plno lidí. Stejně diskoteky nás zajímat ted nebudou, večer buem trávit na pokoji🙂 takže asi hotel, bazen, pláž a pak nějaká vycházka po pláži a nebo do kavárny, obchudky s tím malým toho asi víc nejde....Jo a na to all inclusive jsem teda zvědavá, jeslti tam budem chodit pro pivo do 1dl kelímku, tak nevím nevím🙂

zuzanka26
26. únor 2009

Ahoj holky,
to je hezký, jak se ty miminka mění a z uplakaných jsou pohodová miminka! Snad to bude u nás taky dobrý, ale musím říct, že Sárunka uplakaná není, jen je divoká a pořád sebou šíleně mele.
Dnešní noc byla nakonec docela dobrá, krmila jsem ve 2 a v 6, ale byla jsem vzhůru o půlnoci ( záchod), tak po půl hodině jsem se budila, jestli už nebudeme krmit, pak zase Sárinka ve 4 sebou tak mlela, že jsem myslela, že už musím zase krmit, ale pak to do 6 zaspala. V půl 7 jsem jí držela ručičky, a podařilo se mi jáí uspat a spinkala až skoro do půl 10! já bohužel po 6 ráno spala opět po půl hodinách, ještě mě do toho dvakrát vzbudil manžel, no je to škoda, chtěla bych spát nějak víc v celku, i když jsem teď docela v pohodě.

Dneska už vidím, jak se snaží ručičkou vzít nějaký hračky, chytá jednoho pejska co máme od Lamaze za kostičku, co ten pejsek drží, tak mám radost.
Akorát teda neuvěřitelně piští už teď ve 3 měsících, co bude potom? 😀

pavlina05
autor
26. únor 2009

Moni, jj, já bych ještě jela ...
Moni, jo, miša je Boží 😀 😀 😀 😀

TAk u nás se spalo jen do 7 hod 😠 A to se normálně vyspává až do 9:30,..jenže včera u nás byla kámoška a vše se nám posunulo skrz dřívější vycházku...
Teda to neberu tak brzy vstávat!!!! 😠 😠 😠

betina
26. únor 2009

zuzi, Sárinka je nádherná holčička a na těch fotkách vypadáš spokojeně jak ty, tak malá. gratuluju!

betina
26. únor 2009

jinak u nás opět horor, 14 dní mi Veruš krásně spala (teda podle našeho měřítka 😀 a poslední dva dny je vzhůru co hodinu a někdy stáváme i po 15 minutách, už na to asi nemám ☹ tak mě napadlo, že ji možná moc oblíkám, dávám ji bodyčko, dipačky a ještě do spacího pytle, tak ji dneska oddělám ty dupajdy a nechm v ložnici spíš zimu,já už fakt nevím...anbeo s ní půjdu spát na balkon 😠

betina
26. únor 2009

ještě k tomu cestování..taky bych jela a hned 😀 teda měla jsem jezdit, miluju Itálii, jeden čas jsem italštinu studovala, ale pak jaksi..bydlím od 19 s MM a řekla bych, že svůj život jsem podřídila nám dvěma..někdy si říkám, že jsem měla být nějakou dobu singles, když je to tak moderní 😀

pavlina05
autor
26. únor 2009

Zuzi, ty máš to štěstí, že Sárinka je pohodářka od narození 😉 ¨

Beti...člověk míní a život mění...ale jsme šťastný mamky, co by za to jiné holky daly mít miminko

Koukni na patlu:

https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vRefer...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru