Poporodní deprese, stavy smutku a pláče

pavlina05
26. čer 2008

Ahoj holky!!!!
Nevím zdali tohle téma tady už někde není...každopádně bych ho chtěla otevřít a trochu probrat, poradit...
Já rodila před 14 dny.
Když jsem přišla po týdnu stráveném v nemocnici domů, tak jsem se s tak velkou změnou nemohla srovnat. dostavily se u mě stavy smutku a pláče, beznaděje...
Hormony začaly hrát velkou roli!!!
Možná je to tím, že náš chlapeček je větší uplakánek než ostatní děti, možná tím, že porod nebyl jednoduchý...
Každopádně mě prostě sem tam přepadne smutek, depka a pláč... ☹ ☹ ☹
Vím, že je to asi velkou hormonální změnou, ale přesto bych ráda o těchto věcech popovídala a poradila se.....

betina
26. únor 2009

pavli, to jsme se nepochopily....neměnila bych nic za Veruš a čím jsem si musela projít než jsem otěhotněla a ne úplně v poho těhotenství si myslím, že je důkazem a to, že chci i další mimi

betina
26. únor 2009

pavli 😀 😀 myslím, že to měla být od Áji pochvala, že řepa byla dobrá 😀 , tak se o ní chtěl podělit se vším okolo

pavlina05
autor
26. únor 2009

beti, máme to všechny stejný, neměnily bychom 😵 😵 😵
Ani já ne!!!! také jsem to z počátku neměla jednoduché........

JJ, řepa byla výtečná 😀 a pak to v té plince také.....

zuzanka26
26. únor 2009

Pavli to je hezký, že to vypadá, že je S. pohodářka, ale ono to taky úplně tak není 😝 zrovna teď kňourá a pobrekává, ale nechci jí navyknout na to, že pořád budu běhat kolem postýlky kdykoliv zabrečí.... je to těžký. 😨

Druhý mimi jednou taky budu chtít, ale chce to si dát voraz nějaký ten rok že jo? 😎

Beti máte taky moc pěkný fotečky a vypadáte spolu krásně a pohodově, maličká je hodně podobná tátovi viď?
S tím být single, těžko říct, co je lepší, asi záleží na povaze člověka, já jsem se třeba musela hodně vyblbnout a kolikrát bych ještě blbla i teď ale už jsem hodná holka 😅 😉

zuzanka26
26. únor 2009

no to si neumím představit, jak to vypadá, když se vykaká červená řepa u mimíska? 😀 😝 😵

pavlina05
autor
26. únor 2009

Zuzi, jako krev.... 😅 Sem se lekla, když jsem uviděla ten poklad...

janula2008
26. únor 2009

Holky, tak u nás už se spí po obědě, naštěstí, dneska taky záhul, než jsem ji dodělala zapečený brambory tak celou dobu byla pověšená na mé noze a vřískala a pištěla, strašně mě nějak rozbolela hlava ☹ .Doufám, že bude spát za to aspoň hodinku 😅 . Tak Pavli, my zkoušely kiwi (nechce mi jabka, tak chci do ní dostat nějaké céčko) a kdybys viděla pak ty zrníčka po zpracování ... 😀 😀 jsem se v první chvíli taky lekla 😀 Řepu jsme ještě nezkoušely, to bych taky mohla prubnout. 🙂

pavlina05
autor
26. únor 2009

Jani, je dobrá 🙂 (no jako kdyby měl Ájis menstruace 😅 )

Holky, koukněte sem a podpořte lenku...pokud máte stejný názor 😉
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

betina
26. únor 2009

pavli, prosím tě, o čem to je..co se tam řeší? nějak jsem se toho nedopátrala...ale omlouvám se, svádím vše na vyplavení mozkových buněk laktací 😀

pavlina05
autor
26. únor 2009

Beti, tak ty buňky já už nemám.... 😅 😅 😅
je to o tom, že admini jsou někdy dost striktní a mažou ti fotky, mažou některé diskuze...

lacherka
26. únor 2009

Ahoj holky, tak jsem konečně dočetla o víkendu mrtvo a ted píšete o sto šest🙂
Já byla dopo s kamarádkou venku s psíkama a na obídku, tak to bylo super paráda a odpo zase pracovat a vybalovat, tak jsem zjistila, že mi je kuchyn malá, takže budeme muset přikoupit ještě police a další skřínky

Pavli papání super u Ajisek,tak nějak je to i u nás🙂 No já bych taky ještě jedno dítko chtěla, fakt mě to nějak chytlo🙂 ale taky za pár let za 5? abych si zase pak pěkně to miminko vychutnala už ted bych si tak nějaký malinký pochovala, ale jen pochovala a zase vrátila! Opravdu to dítě je super, i když starost,ale když vidíte jak se směje, no přímo řehní,t ak to je fakt nenahraditelný. Nechápu mou kamarádku co tvrdí, že nikdy nechce mít děti, vždyt to je opravdu smysl života nevím co bych celý život dělala sama....to musí být nuda

Dneska Míša další pokrok v jeho předvádění, už zjistil, že když se pustí a spadne do postele tak je to do měkkýho, takže schválně se pouští a padá dozadu a pak na nás kouká, jestli se smějeme...

pavlina05
autor
26. únor 2009

moni, jj, v čem jiném je smysl života??? Než v dětech 😀 😀 😀 No...tak my jsme s MM nedávno mluvili o dalším mimču,.....možná v prsinci vysadím antikoncepci 😅 doufám, že to hned v lednu nevyjde 😅
Ale jelikož kojím tak často, tak to asi ani nepůjde.
ale mě to tak nějak chytlo, že já chci asi 3 děti 😀

My máme doma nespavce 😠 !!! Usnul v 19:30, probudil se 21.15 a od té doby si hraje v postýlce. má nohy vyslečené z overalku a povídá si, holky co s ním???? 😕

...dobrou všem ostatním....

janula2008
27. únor 2009

Pavli, moc Vám přeju, ať Vám to druhé vyjde tak jak máte v plánu, jseš skvělá mamča a Ajisek bude určitě za sourozence rád. Moni, já taky nechápu ty, co nechtějí žádné dítě, je to opravdu fajn mít Simonku a moc ji miluju berušku moji, ale jinak si příjdu naprosto divná, všichni kolem mě už zpřádají plány na další děti a já prostě vůbec tyhle plány nemám, zrovna včera jsme o tom mluvili s Lukym, že mi příjde, že Simča je opravdu za tři děti a že nám bohatě stačí...to jsem teda ležela večer už v posteli s ibáčem proti bolení hlavy a vycucaná jak citron,protože velkou část dne jen pištěla nebo vřískala 😔 . Chtěla bych ji vychovat jak nejlíp to půjde (a už teď vidím, že lehký to asi nebude 😀 ), ale prostě jediný smysl života v dětech nevidím, těším se mezi lidi pracovat, znovu začít hodně cestovat a tak no, asi jsem fakt uplně divná 😀 😀

lacherka
27. únor 2009

Jani ale cestovat můžeš i se Simčou, jak bude trošku větší. Třeba někteří lidi nechtěj dítě vůbec, že je omezuje a tak. Ale co dělat celý život, valet se u telky a chodit po pařbách? to není na pořád ne.....Jani jako já jsem na tom uplně stejně, druhé dítě ano, ale až mi bude tak těch 30min, no mně vlastně mimi zas až tak nikdy nechytalo, ale ted si nedovedu představit, mít Míšu a do toho byt ještě s břichem a ještě se starat o psa a domácnost, tak to bych asi nezvládla.
Pavli no vyjste teda rychlíci🙂 já si to nedovedu představit,že bych zase za chvíli měla mít bříško

betina
27. únor 2009

ahoj holky,

pavli a nebojíš se otěhotnět kvůli tomu císaři? ☹ měla by tam být ta mezera 2 roky, já bych taky otěhotněla hned 😀 ale ne, dělám si srandu, asi jak lacherka, zatím tak tak stíhám Veruš, psa a domácnost, po večerech práci 😠 ale druhý bych určitě chtěla, občas mi tak ustřelí myšlenka na 3, ale uvidíme, že 😀 😀

januli, nejsi vůbec divná!!!!! Simuš je opravdu číslo a vezme si veškerou energii a jak jsme se baviy dvě Simonky a dvě Verunky by bylo na metál!!!! 😀 jenže časem se ze Simonky může stát třeba i zakřiknutý mimi 😀 a tobě se po tom pištění začne stýskat!! to jsem ale optimista, co 😀

zuzanka26
27. únor 2009

Ahoj,

peču teď zrovna takový štrůdl na slano a Sárinka se mi začíná vztekat v postýlce 😀
S těma dětma holky, asi je to individuální, já bych druhý taky chtěla, to už vím, ale otěhotnět po císaři by se mělo po roce min? to je v pohodě ne? stejně pak ještě 9 měsíců, takže to vyjde min. rozdíl 2 roky mezi dětma, já sama uvidím, jaký to budu mít vlastně dítě- myslím povahu a podle toho to zkusíme, asi bych chtěla cca po 3 letech, ale docela se mi stýská po práci a lidech, no ještě uvidíme, ale taky to nemusí hned jít a toho se obávám. 😖

zuzanka26
27. únor 2009

ještě jsem se chtěla zeptat, tady jsme všichni po císaři? chtěla bych si nechat udělat trvalou depilaci třísel, dělá se to laserem, ale nevím, jestli to nějak nevadí na tu jizvu? snad ne, když i jizvy se ošetřují laserem že je to tak? nemáte s tím některá zkušenost?

janula2008
27. únor 2009

Zuzi, zkušenost s tím nemám, já spíš teď chci tím laserem řešit tu jizvu 😉 . Nám říkali taky v kurzu dva roky po císaři počkat, ale asi bych se poptala klasicky na gyndě co a jak.

pavlina05
autor
27. únor 2009

Moni, stáří klepe na vrata a já si nedovedu představit rodit po 35.....Vy máte holky výhodu, že jste mladé 😉
No už te´d vím, že to další těhu bude jiné. to první jsem si mega užívala, chodila cvičit a plavat a po vycházkách. Te´d už máme Áju a tak budu matky na 100 procentní úvazek 🙂

Beti, slyšela jsem že tak rok. Ale myslím, že to tak rychle nepůjde jelikož kojím a tělo je tak ko, že si to nenechá jen tak 😎

JAni, určo divná nejsi. Simuš je mega číslo 😎

Zuzi, svoji práci jsem měla ráda a mám, ale po 8 letech šichty jsem ráda, že jsem doma 🙂 sice makám 😀 , ale kolem super človíčka a ne kolem ožralých blbounů 😝

JAni ok. Optám se na gyn, jak to vidí 🙂 No tak to už je 6 m 🙂

pavlina05
autor
27. únor 2009

..jao 6m od toho počínajícího prosince 🙂

TAk mi MM odjel do Alp....tak zítra razím k našim na týden. těším se, polítám VYškov a bude fajn 🙂

janula2008
27. únor 2009

Pavli, ty jsi původně z Vyškova??Neznáš tam nějakou rodinu Holých? 😉

pavlina05
autor
27. únor 2009

Jani,jj, jsem. Neznám... 😔

motylek
4. bře 2009

Kde jste???? Nemám co číst 😀 😀 😀

pavlina05
autor
5. bře 2009

😀 😀 😀 😢

ahoj holky!!!!!
Źijete????

MY jsme ve VYškově, užíváme si to tady!!! Mamka má dovču, takže je doma veselo a my vycházkujeme a jíme... Máme se moc dobře. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
Aleš je pěkný číslo, začíná se projevovat jeho temperament 🙂
Noci stále na prd....no commment!!!! ale jinak super!!

Moc zdravíme všechny 😵

Moni, už bydlíte?????

dolda
6. bře 2009

Ahoj holky jsem doma od středy a jsem zralá na kolaps, citím se tak slabá, unavená, navíc včera malá měla prdíky, už jsem nevěděla jak ji utišit. Navíc mám vpáčené bradavky,takže se hůř přisává a já jsem z toho zoufalá, mlíka mám na rozdávání. Může se to odstříkané mlíko dávat dětem? Manžel je super moc mi pomáhá. Spávali vám mimča v postýlce?

zuzanka26
6. bře 2009

Ahoj doldi, jestli máš hodně mlíka, tak odsávej a dávej jí to stříkačkou nebo později lahvičkou, uvidíš. Jinak já byla taky málem na blázinec po příchodu z porodnice, chce to fakt čas, min. to šestinedělí, je to šílený, ale přejde to. Držím moc palce. 😉

dolda
6. bře 2009

Nám právě furt hustili kojit kojit, žádný příkrmy, že už pak nebude chtít vůbec, tak já fakt nevím.

janula2008
6. bře 2009

Dol, no ty začátky jsou šílený, ještě teď si to vybavuju,jak jsem byla ze všeho vyděšená a celkově neschopná, chce to fakt čas, všechno se srovná jak se s Viki sladíte 😉 A prdíky jsou celkově o nervy, chce to vydržet a nedat se. Pokud máš hodně mlíka tak odsávej, malé to můžeš dávat klidně tou stříkačkou,ale asi bude chtít časem víc a víc, takže s tím dlouho neobstojíš. Zkoušelas kojit přes kloboučky? Ty mi hrozně pomohly, když jsem chytla asi ve třetím týdnu zánět do prsa. Kojily jsme s nima pak ještě přes půl roku, bez nich už Simča nechtěla 😅 koupíš je v každé lékarně.

pavlina05
autor
6. bře 2009

Ahoj holky!!!!

Jé ahoj Dol 😀 😀 😀 😀
Tak už jsi porodila....velikánská gratulace 😀 😀 😀 😀 😀
Viki ať je zdravoučká a bez prdíků,
JJ, holky radí dobře 😉
Mě Ája usínal i hodinu v náručí v zavinovačce, pak v postýlce, ale často se mi budil.
U nás ty začátky byly děsný......nerada na to osmitýdení vzpomínám!!! 😝 😝 😝
Ale teď je to úžasný!!!!
Ája je ďas 🙂 černá ruka 🙂 🙂 🙂 🙂
Dol, musíš prostě kojit, odstříkávat, kojit...a vydržet 6 týdnů a bude vše super 🙂

TAk a já zase mažu, Ája se mi věší na nohy a volá mam.....

Pěkný víkend, zítra se vracím do Brna tak večer až vybalím a uspím prďolku se ozvu 😔

zuzanka26
6. bře 2009

holky ahoj, je dobře, že to tady nějak pokračuje.

jsem nadšená, Sárinka se začala nahlas řehtat, je to super! 😵
Za to noci začínají připomínat ty Pavlínky 😒 to jsem zvědavá, jak to bude pokračovat. 😝

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru