Poporodní deprese, stavy smutku a pláče

pavlina05
26. čer 2008

Ahoj holky!!!!
Nevím zdali tohle téma tady už někde není...každopádně bych ho chtěla otevřít a trochu probrat, poradit...
Já rodila před 14 dny.
Když jsem přišla po týdnu stráveném v nemocnici domů, tak jsem se s tak velkou změnou nemohla srovnat. dostavily se u mě stavy smutku a pláče, beznaděje...
Hormony začaly hrát velkou roli!!!
Možná je to tím, že náš chlapeček je větší uplakánek než ostatní děti, možná tím, že porod nebyl jednoduchý...
Každopádně mě prostě sem tam přepadne smutek, depka a pláč... ☹ ☹ ☹
Vím, že je to asi velkou hormonální změnou, ale přesto bych ráda o těchto věcech popovídala a poradila se.....

lacherka
16. zář 2009

u nás už se taky zalehlo a jdu si najít nějaké hry na netu...

pavlina05
autor
16. zář 2009

pin, no vidíš. Tohle je u nás stále 😝

Hry? JAké?

lacherka
16. zář 2009

nějaký adventury...nebo hraju farm ville...ale baví mě takový ty utěky z místnosti...no blbostičky🙂

pavlina05
autor
16. zář 2009

😀 😀 😀 😀 to je teda vegáč 😀

pavlina05
autor
16. zář 2009

Dobrou všem 😵

Zítra jedeme na pozemek, tak jsem zvědavá....možná nebude ani na co bejt 😅

lacherka
16. zář 2009

Pavli najdi si farm frenzy a už nic neuvaříš🙂

pindule
16. zář 2009

Holky dobrou noc,jdu spát než se čmelda probudí 😅

pavlina05
autor
16. zář 2009

lach 😀 😀 😀 😀 😀

Brou 😵

lacherka
16. zář 2009

tak já už končím a jdu radši spat...dobrou

jana.sun
17. zář 2009

ahojky,

tak co zítra odpo ta joguška - došli byste teda - kdokoli? 🙂
Tak po té druhé hodině?
Já si tam určo půjdu pro ty čepičky.

Ty jo, ještě začít hrát hry na PC a fakt neudělám nic 😀 Ale Maty by mi ted něco takového stejně "nedovolil". 😝

Pavli, díky za pochvalu - to víš, povede se jednou za čas fotečka, tak se musí hned vystavit 😀 jsem si ji dala i na pozadí a Maty ted ukazuje na PC a říká máma, táta 😵

lacherka
17. zář 2009

Jani, já uvidím, zítra má T. volno, tak kdyby šel něco dělat na barák a já měla být sama doma, tak bych došla...ale nic neslibuji☹

jana.sun
17. zář 2009

Jasně Moni, tak kdyby náhodou, tak se tam uvidíme 😉

pavlina05
autor
17. zář 2009

Ahoj holky!!!

Máme stavební povolení! Jsem tak happy! Do 14 dnů začínáme stavět 😀 a pak udělám pařbu u nás 😀

JAni, zítra bych snad došla. Sice mám kámošku, ale vzala bych ji s sebou. V jogušce jsem ještě nebyla a také bych Vás ráda viděla 😉 Domluvím se s ní zadli by jí to nevadilo.

TAk my dnes byli celý den ve Vy a Kojetíně skrz stavbu a baráček, pak v Olympii. Byla jsem v Nextu a teda, tam nic, byla jsem celkem zhnusena, teda tam bych nic nekoupila. Za to v HaM jsem uvalila 800,- za menčestráky oteplený, ponožky y triko. 😅

Teď valím na Rúžovku....

lacherka
17. zář 2009

Pavli tak to je rychlovka..no tak at to jde rychle od ruky...a máte už sehnaný bagry na základy atd....
Říkala jsem si dneska, když je tak hnusně, že bych zajela do Campusu, ještě jsem tam nebyla, ale nějak se mi nikam nechtělo, tak jen v Žebětíně, pak u tatky na návštěvě a pak jsem byla nakoupit a udělala moc moc dobrý kuřecí vývar...a už je ho půlka pryč🙂

pavlina05
autor
17. zář 2009

LAch, no rychlovka...?? JAk se to vezme?! Projekt se dělala rok a teď to vyřizování trvalo asi 3 měsíce.
Máme už stavební firmu, do 14 dnů nacení stavbu a pak snad vyměří a kopnou 🙂

Lach a byla jsi v tom cvíču?
V Campusu nic moc není, ikdyž já tam utratila dost 😀

Holky, tak to naše zlatíčko je asi magůrek...
spal dnes jen 1 x, což je dost neobvyklé. Byl vzhůru od 13:30 do 20:00. PAk se vyspal a ve 21:00 už řval jak o život, nevím proč? ☹ a pak lozil a vykládala si v posteli so 22:30. Parádna!!!!
A kdy mám mít čas na MM???

TAkže už valím do pelechu.....zítra ráno na gyn, kontrola 😝

lacherka
18. zář 2009

Pavli, takže ta firma Vám to postaví komplet jako kdyby na klič? že se nemusíte o nic starat?
Ve cvíču jsem nebyla, protože pršelo a já tu nemám ani pláštěnku. tak půjdem příští čtvrtek-snad to výjde...
Bud ráda, že byl vzhůru a povídal si, to u nás se v postýlce řve, včera jsem uspávala u růžovky!!

jana.sun
18. zář 2009

ahjky,

tak Pavli, moc moc gratulujeme a už se těšíme na kolaudačku 😀 😀 😀

jak to dnes vidíte s tou joguškou? mně se teda zas nikam nechce, stejně jako včera, ale dnes tam musím, příští týden jsme zas na chatě, mm má dovču a já už tu podzimní čepičku fakt potřebuju, že všech poděděných jsme jaksi vyrostli 🙄
ale nevím přesně, v kolik tam budu, jestli to stihnu na tu 14-tou h. Počítám, že Maty půjde tak kolem dvanácté spát a až tak kolem té druhé se vzbudí, tak to vidím tak až na tu 15-tou h. ale taky může být vše jinak - naplánuj něco s prdolkou, že?

Pavli a nebude dnes Ajisek dospávat tu "šílenou" noc? 😉

pavlina05
autor
18. zář 2009

Ahoj holky!!!

TAk jsem byla na gyn, výsledky za 2 týdny.
Jinak vše ok. Dr. říkal, že pokud mám kluka a kojím, tak spávat vnoci nebude 😅

lAch, no na klíč přímo ne, ale je to stavební firma, která staví vše. TAkže se prakticky moc starat nemusíme.

JAni, noc byla fakt šílená!!! Pořád se budil! 😠 ☹
Jelikož jsme teď dojeli od dr. a on místo jídla spí, tak i nám se to vše posune.....Spát bude asi až do 13:30 a pak teprve jídlo. TAkže vůbec netuším kdy bychom tam dojeli ☹ chtěla jsem tě stihnout, ale nemám vůbec představu jak to bude. FAkt nevím JAni. Asi až po tom všem ti písnu sms jak to bude.

pavlina05
autor
18. zář 2009

Jo a holky, já jsem vážně hrozná ☹ Jsem zase uvalila 360 kč za bundu a čepku tady u nás v obchůdku

lacherka
18. zář 2009

Pavli jo jo, tak jsem to myslela, že Vám prostě vše udělá firma, ne třeba jen hrubou stavbu a pak budete shánět kdo vám udělá to a kdo zase něco jiného. Tak to máte super, že Vám to nezabare ani moc času a nemusíte se tam lopotiti sami, ale zase si to zaplatíte...no...

prosimtě at ti z toho rodičáku něco zbyde🙂)
no já mám co povídat...já zase utracím pořád přes net..opičkové rifličky, k tomu pyžámko a kapsle Ariel do pračky-ty musím zkusit🙂 no a 750kč v pr....

jana.sun
18. zář 2009

Pavli, asi to necháme osudu - pisnu ti sms, jak budem vyjíždět trolejem - takže tak asi cca az půl hodky od toho budem v jogušce - dám si tam jeden shake. Pokud budeš vidět, že to tam nezvládneš, tak pisni během té půl až jedné hodky sms a kdyžtak pojedem domů 😉
Maty ted spí a nevím, kdy se vzbudí, pak musíme taky ještě jíst, ptže byl unavenej a moc toho na oběd nesnědl.
Moni, ty asi nedorazíš, že?

pavlina05
autor
18. zář 2009

LAch,...jj. Ale kdybychom se lopotili, tak to nemáme ani za 10 let.

lAch, mi povídej....rodičák v p......

JAni, už jsem písla sms, budeme tam kolem 15 hod 😉

jana.sun
18. zář 2009

Pavli, tak to my určo později, Maty ještě pořád spí 😕 😕 😕
ale jdu do něj zkusit trochu drbnout, třeba už nespí tak tvrdě a probere se 😅
snad vás tam zastihnu 🙂

janula2008
18. zář 2009

Ahojky, tak my jsme pro změnu teprve usly 😀 my jsme fakt nějaký exoti, od šesti ráno vzhůru a energie měla Simča pořád na rozdávání 🙄 dneska je super počasí, doufám, že vydrží i na zítra, jdem na tu svatbu, tak bych to kámošce přála a sama si chci vzít taky šaty, tak by to bylo fajn 🙂 . Babičky se obě nabídly, že u nás budou hlídat a dokonce i spát,takže můžeme přespat v Brně a dorazit až v neděli dopo, tak doufám, že ta akce bude za to stát 😀 .Pavli, tak ať vám to s tím baráčkem pěkně bez problémů odsýpá.My už asi nadobro zakořeníme v bytě,protože na barák nebudou finance a vlastně ani chuť se zas do něčeho pouštět,už minule jsem řekla, že další stěhování neberu 😅 .S těma nocema to je mazec, klobouk dolů Pavli, to bych už asi vůbec nefungovala mít to tak 15měsíců, jsem hroznej spáč a pokud nemám denně svých 6-7hodin v kuse, vůbec se mnou není ráno řeč 😀 jináč my byly potřetí v jesličkách ve středu, dostaly jsme velkou pochvalu,jak je Simča šikovná,že hezky sedí na nočníku,sama jí a je hodná,je vidět,že ji to tam s dětma fakt baví když pro ni dojdu, je to prostě moje šikovný sluníčko 😵 😵 pak vám vložím zas nějaké fotky, fotila jsem ji než jsme šly včera k babči, má vlásky vlnitý po mně,uplně andílek 🙂

pavlina05
autor
18. zář 2009

Ahoj 🙂

TAk my už jsme doma. JAk jste dojely vy? My ok, jen to nebyla nízkopodlažka ☹
Áju koupe MM, tak mám čas. Už jsme nachystaní na svatbu. Jedeme zítra na takovou rychlovku, jen otočka, novomanželé pak hned odlétají na Kretu.

musím jít ještě žehlit, věnovat se MM a tak....takže zatím pa.

Joguška byla boží!!!!!!!!!!!!!!

lacherka
18. zář 2009

Pavlim my dojeli v pohodě, vlastně jsi mohla jet s náma taky, akorát bych musela vystoupit na hájence, ale to bys zas měla zruky, že....
Joguška super...hlavně ta sedačka...🙂)) Jani, my se asi budeme muset ještě stěhovat...protože chci takovou sedajdu a tu k nám do krcalku nedám...🙂) tak třea na starý kolena až poplatíme hypoteky...hi hi hi...

My jsme si šli sednout ještě na pizzu, je tady kousek od baráku otevřená nová pizzerka a uplně super ceny a ta pizza!!! Nikdy jsem snad neviděla větší! Půlku jsem snědla a půlku si ještě nechala zabalit a jsem plná, snad na 3dny dopředu🙂
fakt dobrota

pavlina05
autor
18. zář 2009

Lach, a jo 😅 Já jsem mimo. To by taky šlo...ale já na tu 52 nejsem nějak zvyklá. Ta 37 mi jede k domu.
Moni, takže tebe nejvíce ohromila sedačka, jo 😀 😀 😀 😀 ta byla fakt pěkná! Ale mě ty jogurty a všecko, i ta paní za pultem. Pohodářka, děcka tam dělali čurbes a ona v poho.

Lacha tenká nebo tlusta pizza? To bych taky někdy šla.

Tak teď jdu na zelen. salát a žehlit. Ája usnul v20.00

janula2008
18. zář 2009

Holky, tak doufám,že tu jugošku v brzké době zopáknete a my se přidáme. Jo paní za pultem je pohodářka, Simča ji pořád otevírala ty chlaďáky ( i přes moje zákazy a pár na zadek) a brala z toho lipánky apod.a ona to celkem v poho přecházela 😀

jana.sun
18. zář 2009

čaute, taky jsme dojeli v poho - Maty hned v trolejbuse vytuhnul - takže byl dnes asi tak ubékanej, páč byl unavenej 😔 teda doufám, že se takto nebude chovat k dětem i nadále, už to fakt bylo dobrý, tak nevím, co ho to dnes zas popadlo za strachy 😕
Januli, určo se k nám příště přidejte, aspon vás zas se Simčou okouknem 😉 Nevím, kdys tam byla naposledy, ale je tam jiná paní, tamta, která tam byla, tak má mimčo, ale tahle je taky v poho 😉

Pavli, ani nevím, proč jsme na ten náš trolej tak letěly, když mi to jezdí každých 5 minut 😀 mohly jsme klido ještě pokecnout - ani jsem se tě nesihla zeptat na ten váš budoucí baráček, kde přesně bude a tak 😵 no, snad příště 😉

Lach, dej pokoj s pizzou - já už mám na nějakou italskou tenkou chut táááááááááák dlouho, chjoooooooo, snad se mi příští týden podaří konečně mm někam vytáhnout, tchýně by mohla hlídat malého - beztak je na to furt natěšená, tak at si ho užije 😅

a možná uvidím novoška. 🙂 Kamarádce se 2.9. narodila Anička a prý už přijímá návštěvy, tak se tam příští týden chci stavit. Se raději ani netěším, aby se to nakonec nezvrtlo - chci nechat Matyho s mm a tchýní, abych se tam o něj nemusela furt starat a trochu si mimi užít 😵

jana.sun
18. zář 2009

Januli, koukám na domovské stránce, že doplnuješ fotečky - no Simonka je fakt modelka - nádherná 😵

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru