Poporodní deprese, stavy smutku a pláče

pavlina05
26. čer 2008

Ahoj holky!!!!
Nevím zdali tohle téma tady už někde není...každopádně bych ho chtěla otevřít a trochu probrat, poradit...
Já rodila před 14 dny.
Když jsem přišla po týdnu stráveném v nemocnici domů, tak jsem se s tak velkou změnou nemohla srovnat. dostavily se u mě stavy smutku a pláče, beznaděje...
Hormony začaly hrát velkou roli!!!
Možná je to tím, že náš chlapeček je větší uplakánek než ostatní děti, možná tím, že porod nebyl jednoduchý...
Každopádně mě prostě sem tam přepadne smutek, depka a pláč... ☹ ☹ ☹
Vím, že je to asi velkou hormonální změnou, ale přesto bych ráda o těchto věcech popovídala a poradila se.....

pavlina05
autor
5. říj 2009

JAni 😉 díky, snad to bude ok. Ještě nikdy jsme po očkování nic neměli.
3koda, že nemůžete dnes s námi ☹

Holky, že by zase léto? Prý má být ve středu až 24 stp 😎

pavlina05
autor
5. říj 2009

...u nás se ještě spí 😅

pavlina05
autor
5. říj 2009

... trpím samomluvou a čekám na probuzení 😅 Holky asi už koktejlují 🙂
Moty, děláš ještě SCRAPBOOK? Já bych se do toho ráda pustila, je to složité? Koukala jsem na babycafé, na návody...ale asi to chce mít čas,že?

motylek
5. říj 2009

Ahoj holky, u nás na palici, ani se mi to teď nechce psát. Rýma nás furt trápí, na očko jdeme 20, tak snad už bude ready.

Jani, koukám, že u vás je to dost podobný jak u nás.

Pavlííí, scrapbook bych ráda, ale zatím nemám kdy. Ale budu muset začít s kalendářem, abych to do vánoc stihla. Těžký to není, je to poměrně jednoduché (ve fotošopu), ale žrout času. Když byl jakub miminko, vlatně loni touhle dobou jsem u toho večer sěděla klidně tři hodiny. Kde bych je teď vzala.

motylek
5. říj 2009

JaniSun to patřilo.

pavlina05
autor
5. říj 2009

Ahoj!!!

Moty, už aby jste se z toho vylézali a přišli do jogurtárny!!! 😉
Zase jsme tam dnes byli a utratili 😀 za mňamky 😀

Holky, tak u nás se už spí 😵
Díky za parádní den a noc 😀 , jsme nějak zatměly 😀

lacherka
5. říj 2009

holky kdo chcete mrknout. nějaké fotečky

http://lacherka.rajce.idnes.cz/Podzim_2009/

holky tak já došla domů uplně po tmě fakt!!! no to bude mazec v zimě, zlatej panelák, sem si říkala, jen aby tady na mě někdo nevyskočil

S Míšem jsme ještě v posteli dělali blbosti a už taky spinká, tak jsem stáhla nějaký fotky, ale ty dnešní mám v jiným fotáku, takže příště

ale dneska to bylo bezva...už si dokonce Míša s Aleškem začali trochu hrát, jsou to pěkní raubíři

pavlina05
autor
5. říj 2009

Lach, tma jak v pytli. Musíme příště dřív domů, aby na tebe někdo nečíhal.
No vážně, ti dva si to dnes spolu pěkně užili 😀 Lach, už se znají 😉

lacherka
5. říj 2009

Pavli, ale co v zimě..to budu chodit v 5 domů🙂 no mám baterku, tak se musím vybavit🙂 ale nějaká lampa by tady teda bodla..

motylek
5. říj 2009

Ta poslední ,,moje zuby,, je nejlepší 😀 😀 😀 , krásný fotky

holky valím do postele, zítra má MM narozeniny, tak budu chystat malou oslavičku, musím pro dortíka atd., ještě nějakej dáreček a doufám, že se stihne vrátit z práce za včas 😠 😠 😠 .

Jinak ta tma je fakt úlet, to bude dlouuuuuuuuuhá zima, bléééééé.

dobrou všem

pavlina05
autor
5. říj 2009

Lach, fotky paráda 🙂

..s tou tmou 😝 ,bude hůř.
Tak Ája zase křičí ☹ ,teď tam šel MM.

Dobrou 😵

jana.sun
5. říj 2009

ahojky, dostávám se k PC až ted.... doufám, že zas nedopíšu a nezačne Maty békat. usnul tak o půl jedenácté...klasika - tak at mu to vydrží!!!

dnes to bylo super, akortá by si tam opravdu mohli ten koberec vyluxovat!!! no a jak to tak vidím, tak příště beru pro Matyho "žabičkovej" obleček, když už jim to tam vytírá, tak pořádně. byl úplně černej, tak jsem byla ráda, že už pak seděl v kočárku a nechtěl na zem. no s klukama si holt vyhraje, až bude chodit 😉 až se nás tam konečně sejde víc, tak uděláme z jogušky kulničku na dříví 😀 😀 😀

Moty, tak to pěkně oslavte a užijte si to 😉

Moni, fotečku supeeeeeeeeeer! 🙂 musím se taky konečně zaregistrovat nebo co na rajče, mám tam ještě plno fotek, jak jsme byli prvně na Mraveništi!!! 😵
Moni, ty vyfasuješ lucerničku...
ale to docházení domů potmě - to je fakt úlet!!! fuuuuuuuuuuuuuj!!!!

jsem zaslechla nějaký prapodivný zvuk z ložnice....ach jo, asi zas pláč 😖 😖 😖

Pavli, tak která z nás bude dnes v noci vstávat častěji???? 😉 🙄 🙄 🙄 😝

Januli, škoda že jste nemohly se Simuš dorazit -by to tam Simča všechno pěkně porychtovala!!! 😅

tak pa pa, jdu spáchat hygienu a do hajan - aspon doufám..... 😔

jana.sun
6. říj 2009

co to dnes bylo??? taky jste se nemohly dostat na kona??? furt mi to psalo Error 😨

dnešní noc zas hrůza - dopoledne jsme dospávali a stejně jsem dnes nějaká o ničem - tuto noc jsem se teda spíš nevyspala, ptže mm dost chrápal - chjo - musím ho vyhnat do pokoje, nebo mě už z toho kelpne, fakt!!! 😝 😝 😝
a co vy - jak je u vás, lidičkové???

motylek
6. říj 2009

Jani, zkus koupit homeopatika na zuby camomile vulgaris a dávat matymu před spaním, nám to celkem pomohlo, není to hned, ale trochu se zlepšil.

Jinak MM ještě není doma, takže zatím neslavíme 😠 😠 😠 . Jsem už dost unavaná, ráno jsem zlítala krpole, všude pěcha, dom jsme dorazili v jednu s asi 40kg kočárem s nákupem a jakubem, byla jsem ko, všechno do kopce a moje fyzička 😀 😀 😀 moc to nejde dohromady. Dneska padnu za vlast.

A dovezli nám novou telku, tak se těším na večer až jakub zalehne a já budu čučet na super obraz (teda tak v 11, chodíme spát jako maty 😠 )

pavlina05
autor
6. říj 2009

ahoj holky!!!
Konečně jde kůň 🙂 , já měla celé odpo volno a konisko nešlo!!! 😠

U nás noc celkem ok, kojení asi 3 x. Ale Jani, běhali jsme za Ájou také pořád, MM už byl vážně naštvaný. Přímo zuřil. Aleš ale vyžaduje abychom u něj byli, potřebuje se dotákat ruky...asi má strach, že mu zdrhneme 😅

Jinak cvíčo jsme dnes propásli. Začíná v 9:30 a my vstávali v 9 hod 😀
Očkování nemáme, dr. koukla do krku a naznala, že to tam má alda zarudlé, takže až za 14 dnů.

Jinak jsme byli venku, na písku a v CAmpusu v dM.

lacherka
6. říj 2009

čauky,...tak my dnes den nic moc...ráno mně chytl močák a to dost silně, musela jsem pořád sedět na záchodě, to jediný mi pomáhá, že to nebolí, ale Míša ne a ne spat, tak to bylo divoký. Ještě mi vzal z kuchyně ze skříně sklinku na víno a švihl s ní o zem a vzal do ruky střepy, naštěstí dobrý, ale už jsem ho viděla pořezanýho.
Celý den pokašlával a pšikal, tak snad z toho nic nebude, když bude i zítra, tak půjdeme k doktorce.
Míša usnul až venku, takže dnes na mě celý dopo vysel a já uvařila tak tak jídlo. Pak jsem jeli k T. mamce na kafčo. No a ted mi T. volal, že zítra musí do práce, tak jsem naštvaná má 2dny z týdne volna a já ted s tím Míšem fakt nic neudělám, potřebuji uklidit a když už nespí, tak není kdy a T. ten je pořád v práci...fakt taky ta jeho práce toje...a dnes tam musí být taky dýl, takže přijde až tak kolem půlnoci

tak doufám,že mě dnes čeká něco pozitivního, asi spánek, tak jedině

jana.sun
6. říj 2009

Moty, tak co, kdy manžel dorazil?? a oslava byla nebo si dřív padla za vlast??? a co telka - užila sis ji aspon trochu???
Maty dnes usnul zas klasika 22:30 - tak jsem zvědavá, jak to dnes bude - za chvíli se chystám jít spát -tak uvidíme, uvidíme.
Moty, díky za tip na homeopatika 😉

Moni, když se daří, tak se daří, co? no hlavně, že se Míša nepořezal a tobě už je lépe? jsem na tebe koukala, že máš holý záda a jestli ti z toho nic nebude....ti asi koupíme na MMB spodní košilku 😀 😀 😀 😵 jj, s Matym taky nic neudělám - pořád na mě visí 😝

Pavli, kam ste za tím Ajou běhali - vždyt ho mate u sebe v posteli, ne???? 😕

no nic, jdu udělat pokus o spánek - mm dnes spí v "pokojíku" - tak mě bude rušit jen Maty 😅
pa pa

lacherka
7. říj 2009

holy záda jo? ale venku jsem měla svetr a vestu...no tak že by to byl následek toho?

tak Míši si už v pohodě vyleze na židli a potom na stůl...no mazec...s tím dítětem je to čím dál tím hořší, Tomáš šel do práce a já už fakt brečela, protože už nemám sílu, pořád Míšu hlídat a přemýšlet nad tím, ja to udělat,abych stihla uvařit uklidit a co všechno jinýho a on je prostě od rána do noci v práci☹

motylek
7. říj 2009

Ahojky,
tak jakub ráno vstával o půl deváté a jen otevřel oči, tak začal řičet, ale fakt řičet. Hrůza, tak mám obavy z dnešního dne. Teď se půjdeme uklidnit procházkou pro rohlíky, tak uvidíme.

MM došel v 7. vykoupal Jakuba, já mu dala večeři, za pochodu jsme snědli jednohubky, vybalil si dárky a šli jsme uspávat. Koukal na fotbal, Jakub usnul cca ve 3/4 na 10, pak jsem si šla umýt hlavu a konečně lehla, koukla jsem se na pekelnou kuchyni a ulici (nahrávám), TV užásná, ten zvuk a obraz, no labůžo, no a byla půlnoc, tak jsem sundala brejle a šla spát. Toť naše oslava 😀 😀 😀 😀 . Jo a ještě mě šíleně z těch jednohubek pálila žáha 😀 😀 😀 .

Tak jdu se obléct a jedu pro ty rohliky, mám hlad a nic tu nejni 😠 😠 😠 .

motylek
7. říj 2009

Moni, tak párkrát dej míšovi skleničku a prostě neuklízej, zavři oči a dělěj, že tam ten bordel není. T. vařit nemusíš, když je celej den pryč a ty se odbudeš třeba instatníma nudlema, ale aspoň si oddychneš, trochu.

lacherka
7. říj 2009

Moty jak na fc hraješ to akvarium, tam máš na každý den nějaký příděl peněz? a dají se i nějak vydělat? já jsem v levelu 2a už nevím jak dál, penizky už nemám...

Ted uspávám a zas nechce spát..ach jo!

Když mně příjde, že všichni kolem mě všechno zvládají levou zadní a já jen co se probudím tak vidím na zemi chlupy od psa, dneska jsem nametla hromadu, jak kdyby ostříhaly mě dohola! to uklidím a do hodiny už vidím ten binec znovu

dneska budeme mít špenát od včerejška a došla mi tiskárna tak to musím naštudovat, at můžu tisknout..ty návody nenávidím☹

pavlina05
autor
7. říj 2009

Ahoj holky!!!

TAk my dnes dopo dali cvíčo, když jsme to včerejší zaspali 😎 A byla to paráda. nebylo sice hraní na kytaru, ale opičí dráha a různé blbůstky, Ája mi pak cestrou vytuhnul. Dnes jsme vstávali už v 7:30 😀
Včera to byla noc na mašli. Aleš usnul sice brzy, už ve 20:00, ale od 22:00 byl zvhůru a nechtěl spát až do 0:00.Pořád mě přelízal a oblízal...a když už jsem šla na wc, tak začal řvát...no vážně jsem už byla zralá na psychinu!!! Nechápu , že má takovou výdrž a dokáže nespát 😠

moty a co jako sexík? To k oslavě patř 😉

LAch, jj , ty holý záda!!! Já měla jednou zánět mm a nikdy více 😝 To je nářez! Už je lépe???

Jani, Áju máme u sebe v posteli, ale když usne, tak putuje do postýlky a spí, pak se po 2 hod probudí, já jej zase nějak ukonejším v naší posteli a jdu na tv (třeba až do 23 hod) a pak až jdeme spát my, tak jde teprve do naší postele.

LAch, nevěš hlavu. Nikdo nestíháme a každá máme doma binec a kdo ne, tak kecá. Já se snažím uklízet, ale v rychlosti, a když je čas....tak to pak vypadá všelijak 😒

My dnes máme kuře, pekla jsem jej včera večer. Te´d dodělávám rýži, polévku a salát. To musí být 😀

Co máte dnes v plánu? My asi Oboru nebo Mraveniště...???!!!

lacherka
7. říj 2009

Pavli a kde jste byli na cviču?
já ted chci jít k rybníku na kačenky, Míša nechce vůbec jíst, pořád knourá a věší se na mě, sedí na zemi s dudlíkem a brečí, už to fakt nedávám. spal asi pul hodiny!

Holky co vaříte, co budete vařit? kuře jsme měli nedávno, ted špenát....co dal??
Pavli jakou jsi dělala polívečku? ja chci zítra koprovku a co máte za salátek rajčatovej? já jsem ráda, že uvařím jedno jídlo a ty ještě polívku a sálátek

motylek
7. říj 2009

Moni, penízky si vyklikávás z té truhly, pokud máš sousedy, tak i u nich v akváriu naklikáš truhlu a něco málo dostaneš. Pak taky když klikneš na rybu, tak ji můžeš trénovat a tam je taková jakoby mezihra a někdy tam padají penízky. Ale hlavně z těch truhel, čím víc máš sousedů, tím víc penez vybereš. Musím se kouknout jestli ses mi tam objevila, pošlu ti jídlo a nějakou kytku, hmmm.

pavlina05
autor
7. říj 2009

Lach, kuře+rýže a rajčat. salát. mám pocit, že ty jídla se pořád opalují.
Byli jsme v té Sedmikrásce v lLskovci. Ono je cvíčo i ve středu ve fitku. tAkové podobné asi jak u vás v Žebětíně. Nahrazovali jsme si to včerejší 😉
Já asi půjdu sama do Obory. Janča mě zase udělala čáru přes rozpočet. Prý půjde také a pak volá, že nejde. To jsou ty kámošky na baterky!!! 😠

...Moni, tak nečuč na fc a uklízej 😅 😀

pavlina05
autor
7. říj 2009

Moni, to byl for 😉

lacherka
7. říj 2009

Moty a jak jsi to všechno zjistila? nenašla jsem tam žádný návod

lacherka
7. říj 2009

no jo Pavli, já musím zkusit všechno🙂

Moty, když tak kliknu na ty osoby dole, tak se myslím dostanu do jejich akvárka, ale nevím jak od nich ty penizky načerpat. Jo a kde jsi na tu hru přišla? dá se to někde najít? já že jsem ji viděla u tebe, víš..

pavlina05
autor
7. říj 2009

lach, ty máš času 😀 w

lacherka
7. říj 2009

jo to jo🙂 dneska jsem nějaká k.o. musím si jít uvařit kafe, zatím co si tady píšu, tak jsem nechala Míšu samotnýho se špenátem, tak a ted jsem ho pěkně uklízela, po židličce, po zemi

tak co mám zítra vařit poradte...mám tu cuketu, ale to by chtělo k tomu nějaký masíčko, tak se asi budu muset ještě někde stavit...mně ta mateřská nějak nebaví...pořád přemýšlet co uvařit:.-( a taky bych spala a nemůžu☹

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru