Poporodní deprese, stavy smutku a pláče

pavlina05
26. čer 2008

Ahoj holky!!!!
Nevím zdali tohle téma tady už někde není...každopádně bych ho chtěla otevřít a trochu probrat, poradit...
Já rodila před 14 dny.
Když jsem přišla po týdnu stráveném v nemocnici domů, tak jsem se s tak velkou změnou nemohla srovnat. dostavily se u mě stavy smutku a pláče, beznaděje...
Hormony začaly hrát velkou roli!!!
Možná je to tím, že náš chlapeček je větší uplakánek než ostatní děti, možná tím, že porod nebyl jednoduchý...
Každopádně mě prostě sem tam přepadne smutek, depka a pláč... ☹ ☹ ☹
Vím, že je to asi velkou hormonální změnou, ale přesto bych ráda o těchto věcech popovídala a poradila se.....

lacherka
28. říj 2009

mně se líbíla ta stejná jak jsi měla ty

pavlina05
autor
28. říj 2009

http://www.facebook.com/photo.php?pid=90479&id=...

Moty, tak ta se mi líbí moc 😀
Kam mám poslat kvalitní foto?
TAm se bude hodit asi sepie, ne?

Holky, tak my byli v Oboře, MM nás přecenil, ušli jsme si 6 km 😝 a jsme ko. To bude zase večer 😅

motylek
28. říj 2009

a jo, tak já buď stejnou nebo ti ji trochu předělám, jak chceš, hoď mi na mail teda tři fotky : pavladoubravska@seznam.cz

motylek
28. říj 2009

jo a posílám to jako přání

motylek
28. říj 2009

na ten mail, pavli

motylek
28. říj 2009

jasný, že sepie, jinak by to vypadalo blbě, k té zlaté

lacherka
28. říj 2009

Moty večer k tomu sednu a vyběru nějaký fota, díky!

pavlina05
autor
28. říj 2009

Moty 😉 pošlu.
Já to teda nechci vytisknout s Vámi. Já si to vytisknu doma 😉
Jen Moty, vy to budete mít jako čtverec?

motylek
28. říj 2009

Jojo

pavlina05
autor
28. říj 2009

aha 😎

motylek
28. říj 2009

pokud to vytiskneš jako normální fotku, tak s to tam bud nevejde nebo to budeš muset zmenšit a tím se to zdeformuje, bude to protáhlý, ale samozřejmě to jde udělat i na rozměr podlednice.

lacherka
28. říj 2009

tak u nás se stále nesmí. Moty nevím kdy se dostanu na ty fotky...navíc tady binec jak...žehlení kupa, holky kdy vy to děláte? já jsem pořád unavená

janula2008
28. říj 2009

Moni, jsem to vyřešila tak, já prostě nežehlím 😀 nevím no, Luky nosí všechno sportovní (ne žádné košile), mně příjde,že se ty trička a svetry na mě natáhnou i bez žehlení a Simča ta to hned někde poválí nebo něco na to prskne, takže mi to prostě příjde zbytečný. Ale je jasný, že když chlap dělá byznys a nosí košile, tak se žehlit musí 🙄 Jinak uklízím když Simča spí (pokud nespí, tak nějak za pochodu až ji hodím k noťasu a pohádkám),to naskládám myčku,posbírám rozházené věci, hračky, zametu atd, ale že by to tu bylo jak ze škatulky v týdnu, to ne a upřímně je mi to fuk 😀 o víkendu to tu vždycky dám jakž takž do kupy 🙂a většinou v poledne vařím jen Simči, my s Lukym jíme až dorazí z práce a až vymyslíme na co máme chuť (fakt dieta tady ty podvečerní žranice 😔). Hezký večer holky,jdem si s Lukym pustit film, dneska byl zas do odpo v práci, tak jsme si teď udělali grilovaná rajčátka plněná nivou a slaninou a bude relax večer. Papá.

betina
28. říj 2009

Moni,

o únavě mám pocit, že bych už mohla psát romány. prostě to dělám všechno tak, jak to vyjde. s verunkou nemám šanci cooliv udělat přes den, takže to nechávám na večer. a pak mám několik praček prádla a jsem pěkně naprdlá. jinak ale poslední dobou se mi stává, že kolkrát prostě brečím, že už nemůžu. ale podle astroložky mám ted hodně špatný období plný depresí apod..jsem sama zvědavá, jak se s tím srovnám 😒

pavlina05
autor
28. říj 2009

Moty, já to asi nebudu komplikovat a objednám s váma 😉
Všichni budou objednávat? ve 24 print ti to udělají? 😲

LAch, jak dopadlo vaření? Moni, různě. Třeba žehlím až se spí, vařím večer, uklízím odpo, když se spí...no ale žádný leštění, šup sem a tam je to 😀 stejně je za 5 minut po Ájikovym zátahu zase binec 😅

JAni, děláš mi mega chutě. JAk to děláte ty rajčata? přihoď receptík.

Beti, budu tě muset hodně povzbudit pozitiv energií!!!

LAch, co děláš zítra,

janula2008
28. říj 2009

Pavli, umyju větší rajčata, odkrojím vrchy,vydlabu vnitřky, narvu nastrouhanou nivou, eidamem, slaninou nebo šunkou, prostě co je po ruce a máte rádi, okořením podle chuti (bazalka apod.),zadělám vršky, prdnu na pekáč a poliju oliváčem a hodím na gril do trouby. Jednoduchý, nenáročný, my to máme rádi jen jako lehkou chuťovku k dvou deci vínka nebo tak 😉 . Já takový jídla miluju, příjde mi, že mi připomínají to léto na zahrádce v nějaké restauraci a u moře. Beti, bude už jen líp, uvidíš, já vím, že o tom melu pořád dokola a zdá se ti, že třeba nic a nebo je to ještě horší, ale myslím si, že Verča je Simča č. 2 a taky se to u vás obrátí. Doporučuju na noc zkusit ten pokojík, fakt si myslím, že máme klidné noci z velké části kvůli tomu (a to tam šupajdila o dost dřív než Verča...jsem krkavčí matka 😀 ), o tom vyřvání to nevím, ale radit ti nechci. Párkrát jsem to taky zkusila a dávám si to teď za vinu, občas přemítám jestli není Simča o to větší nervák i díky tomu a vím, že bych to (mít někdy v daleké budoucnosti druhé 😀 )už nedopustila. Jinak jestli Ti to pomůže, nejsi v tom sama, taky občas brečím Lukymu do telefonu, že už to psychicky nedám, to hlavně když Simča vstane od rána prdelí, celý den se jen vzteká kvůli každé kravině, bez toho aby si chtěla hrát, malovat nebo cokkoliv jinýho a o tom jak dokáže být nepříjemná a nezvladatelná, o tom můžu psát romány, když se k tomu přidá ani minuta bez denního spánku, tak mám taky co dělat, abych si místo cigára na balkoně z toho balkonu neskočila 😅 ale teď vážně, fakt Tě chápu, je to dost často na bednu, nicméně...dokážeš si představit, co prožívají třeba maminky postižených dětí upoutaných jen na lůžko?? Nebo těch trojčat-čtyřcat??Já teda ne a nechápu,jak to zvládají 😔 Buďme rády, že máme krásný zdravý holky, užívejme si jich i s těma míň příjemnýma chvilkama, protože to fakt hustě utíká a klidu jednou budeme mít, až se nám odstěhují (a že to uteče rychle 😒 )až až, to vidím u našich jak je mamce bez nás smutno.Klidnou noc holky!

pavlina05
autor
28. říj 2009

Jani, ty jsi to tak krásně napsala 😵 😵 😵 😵 😵

Moty, ty jsiš borec 😵

Bet, zítra to probereme 😉

jana.sun
29. říj 2009

ahojky,
je vidět, že je mm doma - nedostanu se na PC 😠 😠 😠
dnes jsme měli budíček před pátou ☹ ☹ ☹ udělala jsem mlíko, ale zabralo jen na chvíli, takže asi 3/4 hod spánku a pak definitvní budíček o půl sedmé 🙄 🙄 🙄 zatím jsem v klidu, ale čekám, kdy to na mě padne - Maty si radostně hraje, tak aspon někdo je v poho - jo a mm, ten si vesele chrápe.
Maty asi brzo taky poputuje do svého pokoje -myslím, že ho dost rušíme - teda mm jak chrápe - takže snad bude sám v pokoji spát líp a hlavně nad ránem, že se nebude budit v těch 4-5 hodin. doufám. moc se mi ho ještě nechce dát jinam, ale máme tam i postel, takže patrně to dopadne tak, že já a maty budem v pokojíku a mm v ložnici sám 😲
Jani, napsala jsi to opravdu hezky. Jen prostě v té depce si člověk toto neuvědomí - vnímá jen ten svůj problém a těžko se v tu chvíli srovnává - ono vždy na tom bude dost lidí o dost hůř, než jsme my ☹ ☹ ☹ Já zas měla ráno chut Matyho dát na inzerát a manžela taky - bud mě rušil ze spánku jeden nebo druhej - a nejlepší bylo, když mm chrápal a Maty si povídal a venku tma. Prostě zoufalství 🤐 🤐 🤐
Monulky, obě dvě - držte se. jo a bordel v bytě - štastné dítě platí i u nás. žehlím jen ve stavu nejvyšší nouze, mm košile mi tam občas leží i 2 měsíce - nikdy je nedožehlím všechny, vždy po pár kusech 😝 takže stále přibývají 😖 😖 😖
Moty, já si to taky pak nechám tisknout s tebou, ju? pořád se mi líbí ta modro-bílá. ale jak jsem viděla tu červenou, tak mě napadlo, že tu mám santovský overálek, že bych v tom Matyho vyfotila a bylo to vyladěné do červena - nebylo by to moc - holky, co vy na to???

lacherka
29. říj 2009

holky valíme do cvičení, později dočtu, račatka mně taky lákají:::

Pavli dnes se možná měla stavit kamoška, ale zatím nenapsala, tak nechcete se kdyžtak odpo stavit mi a donést mi hodně pozitivní energie???

marci
29. říj 2009

Holky, já vás taky povzbudím - bude líp. Před měsícem jsem myslela, že únavou umřu - David se v noci kojil co hodinu (já už málem ani nevydržela stát na nohou, fakt hrůůza - já už uvažovala i o tom, že mám chronický únavový syndrom). Teď je líp. David spí celou noc (vzbudí se tak 1-2x na pití vody, ale to se obslouží sám), kojí se až ráno v 5 a pak ještě tak do 6.30-7 spí. Je to ale za cenu toho, že jsme úplně zrušili postýlku a spí s náma. Do postýlky si už nelehne ani za zlatý prase a večer ho musím uspávat výhradně já. Včera jsem se vracela po osmé večer z Brna a tady byl kravál jak v cirkuse, Dejva naštvaný, kde jsem, MM naštvaný, že s ním už hodinu leží a nespí. Lehla jsem k němu já ještě v riflích, chytil mě kolem krku a byl tuhej do 10 minut.
Ad uklízení - uklízím nárazově, když dopoledne spí, žehlení je horší do toho se mi nechce a mám chlapa, co musí chodit v košilích apod. Dělám to tak, že se tak jednou týdně hecnu, nastavím si večer budík třeba na hodinu a fakt tu hodinu poctivě žehlím 😀 😀

jana.sun
29. říj 2009

holky, my dnes jedem pro to naše auto - jsem teda zvědavá, jak dlouho bude trvat, než se ta závada projeví znovu a to už fakt pak nemá cenu opravovat a víc jak 100 tis. v pr... a nic z toho. mě asi klepne ☹ ☹ ☹ 😢

jana.sun
29. říj 2009

Marci, však ono ho to spaní s vámi jednou přejde 😵 v pubertě už o to stát nebude a ted je důležité, že se vyspíš (te) šikovně jste to vyřešili 😉

lacherka
29. říj 2009

tak cvíčo nám padlo, jedem s kamoškou do Vankovky...Jani rajčátka musí byt super, musím vyzkoušet, sakra, že mě takový věci nenapadají...!!

jana.sun
29. říj 2009

Moni, užijte si nakupování 😉
jj, rajčátka taky vyzkoušíme 😵 Jani, díky za tip 😉

pavlina05
autor
29. říj 2009

ahoj holky!!!

Marci, Ája je u nás v posteli od 11 měsíce 😅 No uvidíme co udělá stop kojení. Chystám se na to př. víkend. To budeme přes noc doma, takže pak bude rodeo 😅
Ty ještě kojíš?

JAni, v 15 ti snad s náma spát nebude 😅

Jani08, ty rajčata si dám, mňam 😀

JAni, mnevím...já tu červenou moc nemusím. ikdyž to k vánocům patří. Jestli by to nebyl kýč 😲
TAk my dnes vstávali JAni až v 7:45.
Ale Aleš mě pěkně hnul nervama, pořád běhá do kuchyňě, otevírá si troubu, vleze na dvířka a šmejdí na těch plynových plotýnkách. Už mě to štve, neb když tam budou vařící hrnce, tak nechci vidět co by se stalo.... ☹
TAk jsem musela dopo ven, pro zákusky 🙂
A už máme po jídle, dala jsem jej spát. Uf.

LAch, už je lépe, Co ve Vaňkovce?
K nám přijede právě dnes Betinka. Tak jsem myslela Lach, že jste mohli také dojet.
No takže já jdu jíst,koupila jsem zákusky pro holky🙂 Jdu je očekávat 😀

pavlina05
autor
29. říj 2009

TAk čekám , kdy nám ty holky konečně dojedou 😀 Se těším.

Moty, je to super🙂 Nádhera! Doma jsem si to i vytiska, čtverec🙂 a je to úžo🙂
Kdyby jsi neměla co dělat 😅 , tak nám klidně můžeš ještě něco vytvořit 😀

lacherka
29. říj 2009

Pavli nevím, pořád mi není moc dobře...jesli jsem se tak koknout po městě...no tak aspon jsi neměla z bytu kulničku🙂 co vyváděl Míša v obchodech...no škoda mluvit, s ním se to fakt nedá.

Jinak zvažujeme, že to tu prodáme a koupíme byt a půjdem do bytu.

pavlina05
autor
29. říj 2009

Lach, nic jsis nekoupila pro radost 😲
Jsem pro, prodejte a jděte do bytu 😵 I T, je pro?¨

Bet a Verunka byly moc fajn, parádní odpoledne jsme měli. Verunka byla dnes moc fajn, hodná. 😀 a Monča vypadala zase krásně 😀

pavlina05
autor
29. říj 2009

Bet, pošli mail, pošlu fotky🙂

jana.sun
29. říj 2009

ahoj, tak máme auti doma - jsem zvědavá, kdy zas začne blbnout - ještě jednou to vzali do Forda na diagnostiku a nic se neukázalo -tak fakt nevím, co to způsobovalo 😕 😕 😕

Pavli, Bet, tak fajn, že jste si to užily 😉 taky chcem vidět fotky. a Pavli, ty už máš něco od Moty? ukážeš? 😅

Moni, dobrý nápad, jestli souhlasíte oba - v bytě ti bude lépe - budeš mít blíž k nám 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru