Poporodní deprese, stavy smutku a pláče

pavlina05
26. čer 2008

Ahoj holky!!!!
Nevím zdali tohle téma tady už někde není...každopádně bych ho chtěla otevřít a trochu probrat, poradit...
Já rodila před 14 dny.
Když jsem přišla po týdnu stráveném v nemocnici domů, tak jsem se s tak velkou změnou nemohla srovnat. dostavily se u mě stavy smutku a pláče, beznaděje...
Hormony začaly hrát velkou roli!!!
Možná je to tím, že náš chlapeček je větší uplakánek než ostatní děti, možná tím, že porod nebyl jednoduchý...
Každopádně mě prostě sem tam přepadne smutek, depka a pláč... ☹ ☹ ☹
Vím, že je to asi velkou hormonální změnou, ale přesto bych ráda o těchto věcech popovídala a poradila se.....

zuzanka26
6. lis 2009

mom mě jo, vypije 180 ml UM kolem 1 hodiny. a netuším, jak dlouho to ještě bude vyžadovat, zatím to nechávám.... 😖

momin
6. lis 2009

To nejsou moc vesele vyhlidky.... 😎

zuzanka26
6. lis 2009

ale každý dítě je jiný, třeba se to samo upraví u vás. 😉
za to já ztrácím naději, kdo říkal, že kolem 1 roku se spaní upraví???? 😖 😝

pavlina05
autor
6. lis 2009

momin chápeš až moc dobře
😀 , máme 17 měsíců a kojím i 4 x za noc 😅 😅 😅
No dnes už nekojím 😉
Jinak pije v 20:00 210 ml mlíčka UM.

LAch 😀 Právě, že je to pěkný. A jak jsi to suprácky podala 😀
Jo, to jo s tím praním 😀 budem tam chodit raději jako špindírky 😀 To beru, musíme se navštěvovat častějc. Se mě to líbilo. Ty jo, známe se přes net a já mám tak bezva pocit 😀

Zuzi, já tě moc nepodpořím.....neupraví 😅
Snad v patnácti jo 😔

pavlina05
autor
6. lis 2009

dobrou 😵

janula2008
6. lis 2009

Mom:my v noci nejíme ani nepijem 😉 snad ti to trochu zvedne náladu 😀 snídaně až kolem 6-7 ráno flaša mlíka. Dobrou noc holky a hezký víkend.

motylek
7. lis 2009

Ahoj holky,
tak Pavli jak dopadlo nekojo???

Mom, my taky v noci nejíme, ale nejedli jsme nikdy 😅 , od narození pil až kolem páté ráno, teď až tak 7 v 8 ráno. Takže neztrácej naději.

Moni, jsem ráda, že jste se s Pavčou bavily, aspoň na chvilku lepší nálada, co.

Já mám brutální chřipku, tak čekám kdy to chytne i jakub 😠 😠 😠 , ach jo. Už mě ty nemoci nebaví.

Holky už mám skoro hotovej i ten nástěnej kalendář, tak pak ti Jani udělám to přání.

My už balíme, musíme se už vystěhovat 😖 , je to opruz.

Tak zatím pápá

pavlina05
autor
7. lis 2009

Ahoj holky!!!!

Moty,takže už máte koupený i byt? Jsem mimo mísu...v tom Lískovci? no paráda, budeme se scházet 😎
S Mončou je to paráda 😀
Chřipka na prd, tak se z toho brzy dostaň 😉

naše nekojo...
..tak večer šel Aleš spát ve 20:00, probudil se ve 23:30, usnul za 15 minut u mě, schoulil se do klubíčka, já jej hladila a on usul.
DAlší probuzení za 2 hodiny, trochu plakal, no uklidňovala jsem jej celkem dloho asi 1,5 hodiny. Neplakala, ale neustále měnil polohy, stále se po mě válel a mazlil se...usnul.
dAlší probuzení za další 2 hod 6:30 a to už neusnul.
TAkže ok.
Moc neplakal, vyžadoval moji přítomnost, těsný kontakt a mazlení.
Uvidíme jak to půjde dál.
Snad dobře 😅 😀

lacherka
7. lis 2009

Vidíš Pavli, tak pomalu a půjde to. Za chvíli si zvykne a bude spinkat celou noc.

U nás už se od půl roku v noci nejí, sem tam jsem mu asi někdy dala flašku, když se třeba vzbudil a brečel, ale nebylo to pravidlem a ted vstává tak okolo 7hod a to má flašku s mlíkem a pak se ještě válíme v posteli, než jsme se vyhrabošily až v 9hod

Dneska jedu k mamce, večer máme jít na nějaký Country bál, tak snad mi to zvedne náladu,ale od rána jsem šíleně unavená, v noci jsme měli nahoře zimu a mě bolí v krku, ale T. ráno zatopil a měli jsme tu krásně teploučko paráda! V pondělí by nám měli už konečně připojit elektro kotel a nebudeme muset topit dřevem!

Moty brzo se uzdrav, chřipajzna je ted fakt všude, mě stačí, jak mně jen bolí v krku, už to je nepřijemný. A už se těšíme k vám na návštěvu.

Pavli mně to dost pomohlo, že jste byli u nás. Fakt jsem tu taková odříznutá a člověk se připadá trochu mimo mísu, musíme se vidět častěji, i pro ty kluky je to dobrý, že si spolu pohrají

pavlina05
autor
7. lis 2009

LAch, ok 😉 Budeme tam u Vás nasáčkovaný častějc 😎
No snad máš pravdu a bude někdy 😅 spát celou noc.

pavlina05
autor
7. lis 2009

My se probudili už v 6:30 a leželi jsme až do 7:45 😀
No a protože vstávala tak brzo, tak za chvíli bude obídek a šupajda spát 😀

pavlina05
autor
7. lis 2009

Moni, užij si to dnes 😉
My nemáme žádný plány...

janula2008
7. lis 2009

My jsme dnes taky vstávaly až po sedmé,tak jsem se pěkně vychrupala a teď je malá u tchyně, vaří spolu oběd a já peču poprvé v životě sekanou (fakt jsem ji ještě nikdy nedělala, ale Luky si poručil 😀 ),tak se bojím jestli to bude k jídlu, no v nejhorším si dáme jen bramborovou kaši 😅 😅 tak to je prima Pavli, že už vám to kojo tak odpadá, určitě se už aspoň někdy dopracuješ k prospaným nocím 😉 ale pak zas příjdou ty špatné sny a mami mami,tak nevím 😅 Brzo se uzdrav Moty, musí to být fakt nepříjemný v kombinaci s tím stěhováním 😒 Country bál závidím, taky bych někam vyrazíme, ale tento týden budem doma 🙄 v pondělí večer dojede ta Anet, kámoška se ji nakonec rozhodla odhlásit ze školy a že bude u nás, takže to jsem fakt odvázaná, doufala jsem, že aspoň celé to dopo stráví ve škole 😝 no nějak to zmáknem, Luky má do středy dovču, tak ho zaukoluju se Simčou a s Anetou zajedem třeba přes den do kina 😕 hlavně budou muset být co nejvíc od sebe, dohromady jsou divoké a je to o úraz nebo zdemolování bytu 😝

lacherka
7. lis 2009

Pavli co máte dneska na obídek...my zapečení těstoviny, budeme dojídat, nějak se mi nechce vařit každý den a polívečku dnes tedy nemáme..
No ale aspon jste doma oba dva...T. včera přijel asi v 23hod a já už spala a ráno šel na snídaně, takže jel někdy brzo ráno-zrovna jsem spala a dneska příjde zase tak kolem té 23hod a tak to má celý víkend, já kdybych byla doma ještě s někým, tak mi to nevadí, že nemám žádné plány, mrkla bych na dvd a prostě pohodička, ale samotnou mně to tady opravdu nebaví.

janula2008
7. lis 2009

Moni nesmutni, Luky jel taky ještě do práce dodělávat fušku 😖 ale je pravda, že snad odpo nějak dorazí 😔

pavlina05
autor
7. lis 2009

JAni, tak sned máš pravdu.SEkaná bude určo ok, to je jednoduchý 😉

LAch, svíčková s králíkem, polévka. Ája už jde spát a my jíst.
No a na to dvd se dá koukat i s Míšou? my celéodpo budeme běhat tak jak bude velet Aleš 😅

lacherka
7. lis 2009

Jani to je právě ono, když bych věděla, že třeba ve 3odpo ho můžu čekat doma, tak to líp utíká a potom třeba společně vyrazíme ven. Proto fakt závidím holkám, co to tak mají, že jim chlap příjde odpo domů, sice má potom zase nějaký dny volno celý den, ale to tak uteče

není nad to dělat osmičky a mít volné víkendy🙂)

pavlina05
autor
7. lis 2009

Lach 😵 to je pravda.

janula2008
7. lis 2009

To jo, ale u nás to dopadá v poslední době tak, že kolem šesté ráno odjezd do práce a návrat taky kolem šesté, půl sedmé, takže jsem stejně se Simčou vesměs celý den doma sama 😖 ale to je asi tak skoro všude 😔

janula2008
7. lis 2009

Sekaná ušla 😉 za to co jsem dnes pokazila na bramb.kaši to nechápu,ale byla fakt horší než nějaká z pytlíku 🙄 😀

zuzanka26
7. lis 2009

ahoj holky,
tak jsem se sem rychle koukla, abych zjistila, co Pavlí a vidím, že docela dobrý no ne? to půjde, je to velkej kluk. 😉

Na mě dnes nějak padla únava z toho nevyspání, včera přesně jak jsem psala, za hodinu první pláč, to jsem za minutu uklidnila, pak zase do půlnoci vrtění se každou chvilku, pak se uklidnila o půlnoci po mlíku, pak zase byla vzhůru asi hodinu mezi 4-5, odmítla jsem se koukat na hodinky, abych se tím nestresovala a pak spala do 7. Nevím, nějak jsem dnes vyčerpaná, teď jsem zkoušela ležet, ale to mě nebaví. MM je teď s ní venku, tak aspoň se snažím odpočívat.

Taky nevím, jak dlouho mám ještě dávat to mlíko v noci? ale docela to zabere, že aspoň pár hodin je pak klid, tak nevím, když to nedám, bude se mi budit každou hodinu??? 😝

jana.sun
7. lis 2009

ahoooooooooj,

tak u nás noc opět stejně 😠 😠 😠 usnul v deset! a vzbudil se o půl dvanácté a usnul zas až tak ve dvě -raději už se taky nedívám na hodiny 😒 ráno se sám vzbudil v devět - akorát jsem to nevychytala, jeli jsme na nákup a on usnul v autě o půl dvanácté, tak jsme s sebou měli kočárek, že se dospí, ale vzbudil se a nic -takže spal jen necelou půlhodku a pak doma usnul o půl třetí a spal do půl páté - tak jsem zvědavá, kdy půjde zas spát - protože ta půlhodka o půl dvanácté se asi nepočítá, že 🙄 🙄 🙄 no, nám se zkrátka nedaří. 😒 😒 😒

Pavli, gratulace k nekojo 😉 😉 😉
Moty, brzo se uzdrav - to je naprd, ještě do toho stěhování ☹ ☹ ☹ tak se drž! 😔
Moni, tak s tím topením bude líp, aspon něco 😉 😉 😉
zuzi, taky jsem nějaká znavená 😔 😔 😔
Janu, tak sekoška se povedla, jen kaše ne? tak to je dobrý - to se dá i s chlebem 😉

my dnes v Tescu koupili grilované kuře, tak bez vaření a zítra má dojet brácha s rodinkou, tak nevím, co ukuchtíme, asi maso na houbách 🙂

Martin zadělal na chleba ,dal to na topení a šel si lehnout mě to tady překynulo 😨 😨 😨

Zuzi, to mlíko holt budeš muset dávat, jak dlouho ho bude Sárinka chtít. 😒 😒 😒

já taky začala dávat "noční mlíko" a to jsme prosím cca od 5.měsíce do jednoho roku mlíko v noci vůbec nedávali - usnul 23-24 a spal do 9-10 - jé, jak já na to vzpomínám 🤐 🤐 🤐
ted je to fakt o ničem - nevím, proč se začal v noci budit, ale asi to bude tím lupavým topením, páč včera jsem šla uplně potichu, po špičkách spát, ani jsem ho nekontrolovala a lehla si a po chvíli začalo lupat topení a Maty sebou mlel a za chvíli už stál v postýlce a békal. na to bohužel ani mlíko nazabírá ☹ ☹ ☹

jana.sun
7. lis 2009

Martin taky ráno brzo vstane do práce a večer se vrací tak kolem té šesté - to když má raní a když má odpolední ,tak ho ještě ráno třeba hodku zastihnem, ale večer se vrací ža po 23.hodině ☹
taky jsem s matym věčně sama 😔 😔 😔

pavlina05
autor
7. lis 2009

Holky, tak já mám opačný problém. Nedokážu dokopat MM do práce dříve jak v 10 hod 😅 On prostě chrní do 9:30, pak vsrtane,oholí se a vypadne až v těch 10!!!! To jiní už dávno makají! 😖

My byli nakonec v Electowordu pro novou mikrovlnku, MM ji nechtěně pokazil 😅 ,inženýr 😅

JAni, teda to je maso s tím vaším režimem!!!

Kojo snad ok, teda nekojo 😀 , jen trochu cítím prsa...tak snad se to vstřebá??? 😕

Ája spal po O normálka 3 hodiny 😀 to bylo boží. Te´d se kluci koupou.

jana.sun
7. lis 2009

Pavli, já vím. ale vůbec nechápu, kde se to vzalo - najednou z ničeho nic se takhle budí 😢 😢 😢
A to má tvůj muž takto volnou pracovní dobu????? 😕 😕 😕
Tak prsa si budou muset zvyknout 😉 😉 😉

zuzanka26
7. lis 2009

Pavli prsa si zvyknou rychle, asi to pár dní ucítíš, ale pak to bude ok, aspoň já jsem to tak měla.

Jani, určitě se to brzo srovná, vždyť vy jste takoví spáči! 😉

jana.sun
7. lis 2009

Zuzi, to jsme, ale na etapy 🙄 🙄 🙄 bohužel 😅

pavlina05
autor
7. lis 2009

JAni, prej je jedno kdy přijde do práce, ale musí tam být do 17 hod!

Zuzi, JAni, ok. snad to bude s prsíčky ok 😀

pavlina05
autor
7. lis 2009

Lach, nebyli jste v tom Globusu? Užij si prima bál 😀

pavlina05
autor
7. lis 2009

U nás se už spí, uf 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru