Poporodní deprese, stavy smutku a pláče

pavlina05
26. čer 2008

Ahoj holky!!!!
Nevím zdali tohle téma tady už někde není...každopádně bych ho chtěla otevřít a trochu probrat, poradit...
Já rodila před 14 dny.
Když jsem přišla po týdnu stráveném v nemocnici domů, tak jsem se s tak velkou změnou nemohla srovnat. dostavily se u mě stavy smutku a pláče, beznaděje...
Hormony začaly hrát velkou roli!!!
Možná je to tím, že náš chlapeček je větší uplakánek než ostatní děti, možná tím, že porod nebyl jednoduchý...
Každopádně mě prostě sem tam přepadne smutek, depka a pláč... ☹ ☹ ☹
Vím, že je to asi velkou hormonální změnou, ale přesto bych ráda o těchto věcech popovídala a poradila se.....

lacherka
9. lis 2009

Pavli mi dnes byli se projít na přehradě s tatkem, toho máme dnes a zítra doma. T. ted uspává já vařím bramboračku, abych vyvýjela nějakou aktivitu.

Jinak mám šílený pocity smutku a takové prázdnoty...

holky já se taky snažím dočítat, ale nějak nemá sílu reagovat, tak se omlouvám

S mamkou jsem včera rozebírala uspávání Míše, jelikož jsme byli u nich a já s ní spala v posteli a s Míšem, my dvě už skoro spaly a Míša po nás skákal a mamka říkala,že jsem na něj málo přísná. Řekla, že ho musím držet, aby věděl, že musí ležet, tak ho tak držela, jenže on začal uplně hrozně brečet a já se na to nemohla dívat. Jenže pak si na mě sedl a začal na mě skákat a smát se. Mamka říkala, že nás dali vždycky do postylky a nechali nás třeba vyřvat, ale že nám zazpívali písničku a šli pryč. Kdežto Míša když ho jen odložím do postýlky řve jak tur a v posteli po nás skáče tak hodinu než usne. A do toho u mamky začal zapínat a vypínat televizi, radiobudíky a nevím co ještě, mají tam celkem dost elektroniky a to bylo něco. Jenže já mu řeknu nech toho, dám mu i přes ruce, jenže on se tomu směje...

tak se bojím,aby mi kluk nepřerostl přes hlavu a jestli jsem na něj vůbec dost silná

pavlina05
autor
9. lis 2009

momin
😅 nějak se to musí udělat 😎 , jinak to jde 😀

Jani, to mi povídej...oblíkání a přezouvání je děs 😝 Ája řve a já zuřím. Většinou jdeme ven bez bundy, tu oblíkáme až na chodbě, kdy Aleš lozí do druhého patra a já za ním....

Jani, chudáci Bohové 😀 . Na očkování máme jít zase až 25.11., tak uvidíme. doufám, že to jsou jen ty zuby! Teď teplota není.

LAch, to máte dobře rozdělený 😉 M. také uspává, já se jdu koupat, pak snad něco bude 😅 uvařeno mám také, zel. plívka, kačena s rýží. Možná půjdu zítra na cvíčo, tak abych vše stihla.
LAch 😕 😲 , v pátek jsem měla pocit, že je vše lepší. Že to zvládáš, byla jsi taková plná energie.
LAch, já jsem také měká. Ale když uspává MM, tak jej pevne stiskne, klidně ať si ájis řve a on se vážně sklidní a usne dřív než když mě skáče po hlavě.
no špatně jsme si to naučili ☹

lAch, neměj vůbec takový myšlenky!!!! Snad to zvládneme, no ne? Jsou horší matky a děcka mají celkem ok. nO ne???

zuzanka26
9. lis 2009

ahoj holky,
taky jsem dnes chtěla napsat, ale nemám sílu 😖 . Máme fakt tak náročný noci, že už začínám být mimo ☹ . Jestli to tak půjde dál, skončím na psychiatrii. Naštěstí dnes pár hodin bude hlídat MM a já si půjdu lehnout vedle a vezmu si prášek, abych spala. Nechtěla jsem tohle, vím, že to není řešení, ale u nás je problém bůh ví kde a já už to fakt nezvládám.
Tak se nezlobte, když sem pár dní třeba nenapíšu, jsem z toho už zoufalá a bohužel vím, že tohle musí přejít samo. 😔

betina
9. lis 2009

zuzi, moc mě to mrrzí, opravdu a nešlo by zapřáhnout i širší okolí? udělej cokoliv, aby ses aspon chvilku vyspala!

moni, tyhle stavy chápu a věř mi, že mi mluvíš z duše. když někam přijdeme a Verunka začne řádit, mlátit ostatní děti apod...připdám si jako neschopná matka, co si neumí vychovat dítě. taky si myslím, že sem na ni málo "tvrdá", ale nevím, jak na to. myslím si, že verunka toho zneužívá, že jsem asi víc ako kamarádka 😀 a a tak by to nešlo. musím se asi začít víc zajímat o dětskou psychologii, nebo nevím. dneska jsem byla u kamošky, co má doma naklizeno, uavřeno, 2 děti a já si připadala jako debil. mimochodem tady mezi maminkama taky vypadám jako boží umučení, potkám tady maminy a oniy se smějí apod..já uřícená, nic nestíhající, nasraná. takže tě chápu. co s tím, jestli něco vyčtu, dám vědět 😉

pavlina05
autor
9. lis 2009

Zuzi, co vyzkoušet homeopatiky? Vulgaris...cosi.
Chápu, je to náročný. Zuzanko, drž se 😵

pavlina05
autor
9. lis 2009

Bet, vždyť ty jsi v poho. TAdy u nás ti to seklo, verunka úžasná, hodná a ty skvělá máma. TAk jsi na mě působila 😉

motylek
9. lis 2009

tak u nás se uslo až teď. fakt síla, já byla dnes u dr, nějak je mi čím dál tím hůř.

Moni, objednala jsem to, je to 60,-+25,- pošta, můžeš m to poslat na účet nebo osobně, jak se ti to bude víc hodit, kdyžtak písni ip, jo?

holky dobrou, já musím ještě se psem, bo mm usnul 😠 😠 😠 😠

janula2008
10. lis 2009

Moty, dnes ti to pošlu ty penízky hned dám příkaz, včera jsem už nějak nestíhala. Luky má naštěstí dnes a zítra dovču, tak jsem ho vyslala ze Simuš k našim a jsem jen s Anet, pojedem na jakousi výtvarku, tak se to zatím dá zvládat v poho, samotná se nepředvádí a docela i poslouchá 🙂 Holky, tak jak čtu jak vám je,tak je mi to líto ☹ držte se, myslím na vás. Já mám tyhle pocity taky někdy, zvlášť když Simča vstane tím zadkem a večer mám všeho plné zuby, ale snažím se právě pořád na něco těšit, Bonga, akce s kámoškama, a tak, jinak bych tu zimu asi nepřežila 😔 No a uspávání máme teda v poho, dáme kaši, mlíko a zalehne do své postýlky v pokojíku,ale teď se Simča naučila, že chce,aby tam s ní někdo než usne byl a hladil ji, takže taky třeba půl hodiny tam jsem a mazlíme se než zatuhne, no ale oproti spaní v posteli nebo tak, pořád balada. V tomhle jsem fakt byla tvrdá, dojde za náma až k ránu.

pavlina05
autor
10. lis 2009

Ahoj 😀

Moty, co tak pozdě? 😕

JAni, dobře jsis to zařídila 😉

Holky, podržte se, my spali celou noc!! Po 17 měsících!
CELEOU NOC!!!! 😀 😀 😀 😀
To je Boží 😀

jana.sun
10. lis 2009

ahooooooooj,

Pavli, mega mega mega gratulaceeeeeeeeeeeeeeeeeee!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😵 😵 😵 😵 😵
já až žasnu, jak skvěle jste to zvládli, jste fakt jedničky!!!! 😉

Moni - teda obě Monči - já su v tomhle taky matka - karimatka. Maty je sice mezi ostatními lidmi miláček, ale doma už tak moc ne a já si říkám, jestli bych se mu třeba nějak víc neměla věnovat, že bych si s ním měla víc hrát atak - ale moc u toho nevydržím. 😲
A taky Maty sice usíná sám, na to je zvyklý, ale jak se probudí během noci, tak ho taky neumím nechat vyřvat a nebo ho přitisknout k posteli, aby po mně neskákal - to snad umí jen chlapi 😨 😨 😨

včera se Maty vzbudil před 23.h - byly to zuby, tak jsem namazala Calgelem a samo hned neusnul, tak jsem zkoušela nechat vybrečet - ale vydržela jsem to tak 5 min? 😕 pak jsem ho vzala a trochu houpala na rukách a jak jsem viděla, že zabírá, tak do postýlky - naštěstí tak kolem půl dvánácté zas zabral a spal zas až do rána!!!!! huráááááááááááááááááááááááá 🙂 🙂 🙂
ted budem s Martinem shánět chůvičky, abychom ho tam mohli zavřít v tom pokoji, ptže je to hned za hlavním vchodem a ráno tam je dost rušno - dveře, vyýtahy a tak - tak aby se nebudil a taky, až bude větší zima, tak by mu tam moc táhlo. jsem netušila, že budu potřebovat chůvičky v paneláku 😵

Moty, brzo se uzdrav, potřebuješ odpočinek. 😔
penízky ti pošlu zítra - dnes mi odchází platby, tak musím počkat, kolik mi zbyde na účtu a kdyžtak to pošlu z Martinova účtu - na ten nemáme internetbanking, jen na můj. tak bych zítra vlítla na poštu 😉

Januli, tak když má Luky volno, tak to zvládnete - budeš mít víc klidu a když je Anet sama v poho, tak si to nakonec ještě užijete 😅 😅 😅

jana.sun
10. lis 2009

taky vám ten kůn dnes tak blbne??? 😠 😠 😠

pavlina05
autor
10. lis 2009

JAni, dík 🙂 SAma hledím, ale neklesám na mysli 😀
Ty dnes srčíš pozitiv. náladičkou 😀
JAni, já to řeším neustále, že bych si měla s Ájou více hrát. Snažím se sedět u něj na zemi, ukazovat knížky, ale nestojí o to. 😒 Jezdí s autama, tak já jdu k pc a to je hned u mě a chce koukat na písničky.
Sem někde četla, že je dobrý je nechat si hrát sami...

My máme děsnou rýmu a kašel, Aleš chrápe (doslova), tak nevím jestli jít k dr. nebo ne? 😖
Dávám Hedelix, kapu NAsivin, odsávám...

lacherka
10. lis 2009

Míša má taky dost rýmu, ani nechce smrkat a odsavačkou to je taky boj, našla jsem nějaké kapečky, co jsem dostávaly v porodnici Libenar, tak se snažím kapat, ale nic moc.

Zatím k dr nepůjdu, uvidíme jestli to bude lepší nebo ne

Já vůbec nevím, kdy Míšu dáme do svého pokoje

pavlina05
autor
10. lis 2009

LAch, ta vy už máte taky rýmu ☹ No Libenar je ok, ale pro prťata.Nevím jestli to je k něčemu...??My máme Nasivin a Sterimar. K dr. taky nejdu, zatím.

lacherka
10. lis 2009

Pavli, já se v těch kapičkách nevyznám. Ty jsi byla v lekarně a tam ti něco doporučily? Nebo dáváš co máš doma?

pavlina05
autor
10. lis 2009

Lach, většinóu mi to řekne "ta" JAnča co s ní kámoším. Eliška už měla tolik nemocí, že se máme co učit. Já jsem v tomto laik. V lékárně ti poradí.
NA rýmu je dobrej ten srej Sterimar, to je mořská sůl. Ani ten NAsivin není špatný, ale nemá se podávat dlohodobě 😉
NA kašel Mucosolvan nebo Hedelex 😉
je toho hafo 😉

lacherka
10. lis 2009

Pavli, tak aspon vím na koho se obracet🙂

pavlina05
autor
10. lis 2009

MOni, to jo 😀 Poradím, zavolám JAnči 😀

pavlina05
autor
10. lis 2009

LAch, co děláte? Máš T. doma?
My byli na chvíli venku, začalo pršet 😝 😠 , tak jsme tady zase zavření 😝

lacherka
10. lis 2009

my jsme doma, jo jo T. je tady a já balím balíčky a musím jít na poštu...se mně tam nechce do té tmy..ale jeden balíček nedošel, tak musím podat reklamaci.
My byli dopo venku, zas na jinou poštu a nějak ten den letí, dali jsme oběd a už je venku tma☹

vařila jsi dneska? co? my měli řízky a tu bramboračku, ale řízky jsem měla od mamky

pavlina05
autor
10. lis 2009

LAch...tam na h....a depku 😝
Vařila jsem včera divokou kačenu a rýži...no taková chudina vyschlá 😒
NA zítra kuřecí na citronech, to se povedlo. Brambory udělám zítra.

pavlina05
autor
10. lis 2009

Tady je bordel, tyčky rozmašírovaný, nudle u nosu, jabka na zemi, čaj rozlitej, děcko na okně.....a já si sedím na pc 😀

lacherka
10. lis 2009

kuře na citronech??? napiš recept... není to moc kyselí? my valíme do deště a tmy na poštu... 😝

jana.sun
10. lis 2009

hoj, hoj,
to víš, Pavli, jsem se v noci vyspala, tak srším energií 😀 😀 😀

tak jsme podnikli výlet k Lidlu a zpět (asi tak půl kilometru) a já su promoklá - promokla mi i "nepromokavá" bunda 🙄 🙄 🙄 zjistila jsem, že mi teče do levé zimní boty 😠 😠 😠 - takže jsem tam měla kaluž, Maty si oddělával pláštěnku z kočíku, takže má mokré rukávy na bundičce a za tu pláštěnku zateklo, takže mám mokrý i kočík, který by zmoknout neměl - tož sušíme, kde se dá, bundu jsem hodila rovnou do pračky 😝 😝 😝
snad to taky oba neodneseme rýmou 😒 😒 😒 nám zatím nic moc nebylo, takže jsem taky ve všech těch kapičkách a sprejích a sirupech úplně ztracená 😨 😨 😨 ale aspon vím, kde hledat info 😵 😵 😵

jana.sun
10. lis 2009

kuře na citronech zní zajímavě 😵

pavlina05
autor
10. lis 2009

Lach, kuřecí plátky osolíš jemně, do hrničku cca 2 lžice medu, šťávu z citronu (asi taky 2 lžíce) a 2-3 lžíce sojové omáčky. To vše podliješ a naliješ na to kuřecí a pečeš. Je to mńam, taková delikatesa. NA vrch pokladeš uzounké plátky citonu🙂

JANi 😀 😀 😀

lacherka
10. lis 2009

hmm, to bych mohla zkusit...a k tomu třeba se dá i rýže nebo kus kus..co? a péct normálně v troubě třeba v zapékací misce?

počasí venku na prd....taky jsem zmoklá jak slepica

pavlina05
autor
10. lis 2009

JJ, v zapékací misce 😉 A třeba brambory na kolečka na pánvičce, mňam 😎

jana.sun
10. lis 2009

Pavli, a ty plátky citronu tam dáváš až k jídlu nebo ještě k pečení???? 😵

tak kus kus u nás neprošel - Martin řekl, že mu to chutná jak bábovka s omáčkou 😠 😠 😠 (jsem to udělala k hovězímu na houbách)

pavlina05
autor
10. lis 2009

k pečení, pěkně se to vysmahne a dá se to i jíst 😉

kus kus se dá jíst, ale nějak tady na to taky nikdo není 😅

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru