Poporodní deprese, stavy smutku a pláče

pavlina05
26. čer 2008

Ahoj holky!!!!
Nevím zdali tohle téma tady už někde není...každopádně bych ho chtěla otevřít a trochu probrat, poradit...
Já rodila před 14 dny.
Když jsem přišla po týdnu stráveném v nemocnici domů, tak jsem se s tak velkou změnou nemohla srovnat. dostavily se u mě stavy smutku a pláče, beznaděje...
Hormony začaly hrát velkou roli!!!
Možná je to tím, že náš chlapeček je větší uplakánek než ostatní děti, možná tím, že porod nebyl jednoduchý...
Každopádně mě prostě sem tam přepadne smutek, depka a pláč... ☹ ☹ ☹
Vím, že je to asi velkou hormonální změnou, ale přesto bych ráda o těchto věcech popovídala a poradila se.....

jana.sun
17. lis 2009

Zuzi, to je mi moc líto ☹ ☹ ☹ Drž se 😢

jana.sun
17. lis 2009

holky, už se asi nedostanu k PC -tak se tu mějte hezky, opatrujte se - a v neděli pa pa 😔 😔 😔

betina
17. lis 2009

zuzi, je mi to strašně moc líto, upřímnou soustrast.

pavlina05
autor
17. lis 2009

Zuzi, ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ Je mi to moc líto........

JAni, až vneděli 😲 ,proč? TM?

Holky, my se měli dnes bájo u našich a ségry. Užili jsme si to mega, naši budou uklízet celý večer jak tam Aleš dováděl🙂

jana.sun
17. lis 2009

Pavli, jedem na chalupu - mm dostal dovču 😵 😵 😵
tak pa pa pa a opatrujte se 😔

pavlina05
autor
17. lis 2009

Jani, vy se mějte bezvadně 😉

pavlina05
autor
17. lis 2009

Lach, jak se máte vy? mě pořád Alda kašle, tak jdu zítra k dr.

Zuzi ☹, jak bojujete po nocích?¨

dobrou holky 😔

zuzanka26
18. lis 2009

ahoj, bojujeme pořád dost, teď to teda vypadá, že má trochu lepší období, není to buzení po hodině, ale budí se teda pořád hodně. Příští týden jdeme na roční kontrolu, tak uvidíme, co na to dr. řekne.

Já tomu pořád nemůžu uvěřit, koho jsem ztratila. Znala jsem ho moc dlouho a tohle bude hodně dlouho bolet. nějak nemám na nic sílu a snažím se být co nejvíc se Sárinkou abych na to nemyslela, ale zatím to nepomáhá. ☹ Omlouvám se, nechci tady jen depkařit

lacherka
18. lis 2009

Zuzi to je mi moc líto, já před necelými 3roky zažila něco podobného, navíc to byl takový muj idol, kolega z práce a kamarád, a byla to rána pro všechny...chce to prostě čas

Pavli, Míša měl včera bez odečtu 39,7 tak za mnou přijela mamka a dovezla mi pro Míšu nějaké léky, takže už je to lepší, akorát má pořád průjem, a taky rýmu, jenže odsavačka to je boj, a kapky to samý

Jani, užijte si to na chajdě, je prima počasí

pavlina05
autor
18. lis 2009

Ahoj!

Zuzi, jen se vypovídej 😵

LAch,a co mu je? K dr. nepůjdeš?
My byli teď. máme pořád kašel a štve mě to, bála jsem se o průdušky, naštěstí to na nich není, uf!
Máme kapky do nosu, sirup na kašel a za týden kontrola. Ven můžeme, mezi děti ne!
Jinak mi řekla, že když má dítě rýmu a kašel, tak je vždy infekční!
Takže si to s kámoškama asi pinkáme pořád dokola! ☹ jednou ája kašle, jednou Jolanka, MAreček, Eliška....takhle to bude celou zimu?! No tak to mě asi odvezou!

zuzanka26
18. lis 2009

holky právě že to byl idol, všechny holky po něm šly, byl prostě super. A prý to nebyla jeho vina 😔 je mi z toho hrozně zle. nevím jak s tím žít

betina
18. lis 2009

Pavli, mi povídej, taky mě to štve, jak jsem psala, ted máme zase rýmu, no kašel teda naštěstí ne, ale mažu tím tymiánem a tak to má rychlejší průběh, ale ta samotka ☹ a asi s tím nic neuděláme, prostě bude zima a tak budeme soplovat na střídačku, ach jo.
Zuzi, vypovídej se, od toho tady jsem, přece jen je to diskuze o depkách, že 😉 s tímhle se člověk nevyrovná jen tak a potrvá to....nemělo by se to stávat a mladým lidem už vůbec ne.

zuzanka26
18. lis 2009

holky já ani nevím co psát. prostě je to hrozný šok a navíc to vypadá že se nedostanu na pohřeb, je to daleko a my asi budeme mít vítání občánků a doktora... to je paradox a zní to tak hloupě 😔

lacherka
18. lis 2009

Zuzi já tenkrát taky nemohla na pohřeb, brečela jsem v práci a nakonec jsem byla ráda, že jsem tam nešla, protože i ty co by neuronily slzu se vrátily a byli ubrečení, tak mi říkali, bud ráda, že tam jsi nebyla. Tam to na tebe všechno padne

pavlina05
autor
18. lis 2009

Zuzi, je to hrozný, když přijde někdo takto o život.....Jen piš a vypovídej se.
já nevím jak tě uchlácholit.....

Bet, je to na prd! Holky jdou dnes do solné,my budeme trčet tady! No půjdeme ven na auta.

janula2008
18. lis 2009

Zuzi je mi to taky moc moc líto 😢 snad to časem aspoň trošku přebolí, i když smutno z toho asi zůstane v člověku hodně dlouho ☹ jak píšeš, zkus se rozptýlit aspoň trošku Sárinkou,tolik na to nemyslet, i když asi to dost dobře nejde že 😔 😔 😔

janula2008
18. lis 2009

Jinak my se zatím stále držíme bez soplíků a chrchlání, dnes jsme byly v jesličkách (musela jsem v Brně na kožní atd.,jinak bych ji tam snad ani nedala když vidím kolik dětí je nemocných 😢 )takže čekám kdy se něco projeví. 😖 A dnes mi bylo v jeslích sděleno, že od ledna vedení ruší ty pobyty dětí jednou týdně, že není místo pro děti, co chodí každý den, tak jsem z toho naštvaná, rozhozená a mrzí mě to, Simči se tam fakt líbilo a hezky si tam zvykla😠 naštěstí jsem si ještě obezřetně žádnej kurz nezacálovala a chtěla jsem od ledna...takže nic a teď přemýšlíme jestli zítra obvolat jiné (kde stejně nebude místo) a nebo už bude jen se mnou než půjde do školky. 😒

pavlina05
autor
18. lis 2009

Jani08, to je škoda ☹ , tak obvolej jiné.
Já dnes kontaktovala školku 😅 , prý je času dost , místo bude...no tak snad za 2 roky bude 😅

pavlina05
autor
18. lis 2009

Dobrou holky, nebuďte smutný, zítra vyjde sluníčko a bude líp 😵 😵 😵

janula2008
19. lis 2009

Ahoj! Už jsem obvolala, jsou v Brně jen další dvoje a dřív jak v září my ji nevezmou ☹ tak mě to štve, kvůli mě, že to byl fakt půldenní oddych a pozařizovala jsem vše co jsem potřebovala a kvůli ní, že byla hezky s dětma a měla to nácvik na školku ☹ Pavli, taky už začnem shánět pomalu školku, jen netuším kde, jestli ji nahlásit tu v Židlách nebo v Brně, těžko říct,jak to bude s tou prací ještě za rok 🙄 .

pavlina05
autor
19. lis 2009

Ahoj holky!!
Psala mi Pavča - Moty, že má pro Vás ty scraby přáníčka.Nemá ovšem na vás mobil 😖 , tak se jí prosím ozvěte, ju???? 😵

JAni, já volala do drnovic kde bude náš domek 😀 , přitom není ani zákl. deska 😅

Holky, tak jsme byli u zubaře. Taková sranda, otázka 2 minut. Dr. fajn, starší paní, snažila se Aleška pobavit, jezdila s křeslem, ukazovala hračky, nalívala vodu do kelímku...ještě chyběli delfíni 😀 a Aleš na ni koukal a nehnul ani brvou...vypadl , že mu může vlést někam....
No koukla, zjistila, že je vidět 6 zubů a to bylo vše 😀

Jdu jíst, Aleš už spí po O.

Jinak mě pěkně namích MM, došla jsem v 11 hodod doktorky a on ještě chrápal!!!!! 😠

pavlina05
autor
19. lis 2009

Holky 😕 kde jste kdo???

pavlina05
autor
20. lis 2009

Ahoj holky!? 😕

pavlina05
autor
20. lis 2009

😲

pavlina05
autor
20. lis 2009

..tady je teda ale nuda ☹

betina
20. lis 2009

ahoj holky,

no umírá to tady nějak, ale asi jak je hezky, tak jsou všichni venku. my ted, jak je pkěně, chodíme ven 2x denně, včera jsme byly 2,5 hodky dopo a 2 odpo, no ale nemám čas ani uvařit 😢 jinak teda se asi bude měnit počasí, protože mě začala dneska pekelně bolet hlava a to něco přijde, tak to Ibalgin aspon na chvilku vyřešil.
Pavli, tak MM chrápal do 11, jo? no tak to mě nepřekvapuje, po tom našem MM marodění už mě nepřekvapí nic, od té doby mám na něj snad alergii, jak mě leze krkem, tak doufám, že to přejde.
co máte holky v plánu na víkend?

pavlina05
autor
20. lis 2009

Bet, konečně živá duše 😀
Super počasí, že?
My jak jsme v té izolaci, tak nikam nechodíme, ale ven jo. Obcházíme tady kolem domu...taky dost hodin 😀
Bet, on ten MM chrápe tak normálně 😠 , není nemocnej, to je zlozvyk z dětství. Mamka ho tak nechávala spávat a ted se mi jako diví, že ho nevykopu z peřin 😠 ☹
Bet a co jako jíte když nestíháš vařit? Já jsem děsná, já nikam nejdu když nemám navaříno 😅

My jedeme do Kojetína ke tchánovcům.

pavlina05
autor
20. lis 2009

Psala mi Pavča - Moty, že má pro Vás ty scraby přáníčka.Nemá ovšem na vás mobil , tak se jí prosím ozvěte, ju????

betina
21. lis 2009

pavli, plácám to, jak se dá, prostě nemůžu s malou vařit,nenechá mě a držet ji v náručí, tak s tím se blbě vaří. takže polívku rychle stihnu ráno a pak ji dám na oběd k tomu skleničku a sama se nějak odbodu, prostě budu muset vařit večer a to se mi teda fakt nechce 😠

zuzanka26
22. lis 2009

ahoj holky,
tak já tady jediná straším zase brzo, protože jsme asi od 3/4 na 7 vzhůru. Dneska většinu noci hlídal MM, tak jsem se aspoň trochu vyspala. Ty noci teda nejsou moc dobrý, v úterý jdeme na roční prohlídku k doktorce, tak s ní o tom hodím řeč.
Včera byla oslava v rodině našich 1. narozenin, bylo to moc fajn, jsem ráda. Není mi teď dobře a tohle bylo prostě něco jinýho, tak jsem na to nemyslela. Potom sem hodím nějaký fotky.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru