Poporodní deprese, stavy smutku a pláče

pavlina05
26. čer 2008

Ahoj holky!!!!
Nevím zdali tohle téma tady už někde není...každopádně bych ho chtěla otevřít a trochu probrat, poradit...
Já rodila před 14 dny.
Když jsem přišla po týdnu stráveném v nemocnici domů, tak jsem se s tak velkou změnou nemohla srovnat. dostavily se u mě stavy smutku a pláče, beznaděje...
Hormony začaly hrát velkou roli!!!
Možná je to tím, že náš chlapeček je větší uplakánek než ostatní děti, možná tím, že porod nebyl jednoduchý...
Každopádně mě prostě sem tam přepadne smutek, depka a pláč... ☹ ☹ ☹
Vím, že je to asi velkou hormonální změnou, ale přesto bych ráda o těchto věcech popovídala a poradila se.....

janula2008
6. zář 2008

Janatka:díky za krásný příspěvek. A jinak smekám před tvým manžou, protože ať je můj přítel sebelepší, po pravdě nedokážu si představit, že by k malé měsíc noc co noc vstával. To by asi psychicky nedal, dnes za náma k našim na jednu noc dojel, Simča brečela k ránu tři hoďky a opravdu to moc nedával. Já jsem dost nachlazená a řekla bych, že je to celkově už vyčerpáním, ale přestala jsem k tomuto týdnu úplně kojit a snad se to zlepší, v poslední době mi přišlo, že ze mě malá tahá snad všechny živiny, já slabá, hodně padaly vlasy, strašně unavená. 😢 Tak přeji pěkný den holky a držte se.

lacherka
6. zář 2008

přidávám se k názoru Janci, manžu máš opravdu super, celý měsíc vstávat a krmit z lahvičky, že ano? Míša od rána knourá, vydržel si v postýlce hrát 5minut, pak jsem si dělala jídlo tak ho nechala brečet v postýlce, na chvíli přestal-asi pul minuty a nanovo, ted jsem ho dala do lehátka, hraje si s hračkama a je klid,ale počítám,že to bude tak 10minut max. pak ho to přestane bavit. Začínám mít strach, že bude takové dítko, které potřebuje všude mouzovat a u všeho být, že sám si moc dlouho nevyhraje a budemem ho muset pořád zabavit něčím nový, a když ne, tak bude řvat...

lacherka
6. zář 2008

co si o tom myslíte...malej leží v lehátku,je zabavený do hraček, cucá si prst a je v klidu, já se na něj otočím usměju se, jak si krásně hraje a najednou virvál, hysterický řev....tak to fakt nechápu...ted piští a je celý rudý a před minutou byl v klidu

majana
6. zář 2008

Mám to podobně.....malej je hodnej,hraje si sám a sotva mě zmerčí,tak začne natahovat a kňourat,popřípadě se nahlas rozeřve 😒 no taky nevím,co si o tom myslet 😉

janula2008
6. zář 2008

Moni, tak musím říct, že obdivuju to, že ti vůbec zůstane chvíli ležet v lehátku, to by u nás nepřipadlo v úvahu 😒 . Jo a jinak plavání, asi tak jak jsem čekala, všechny děti plavaly, jen naše Simuš po smočení paty řev a řev, za 5min. jsme to zabalili.Takže tím u nás asi plavání skončilo, naštěstí jsem obezřetně zacálovala jen 5 lekcí, které nechám proplatit pojišťovnu. Nevím, možná to ještě zkusíme př.týden, ale myslím, že efekt bude stejný 😔 .

majinka2
6. zář 2008

janatka , moc hezky napsané a děkujem za příspěvěk..............

majinka2
6. zář 2008

holky ty dětičky vám teda dávaj........já jsem zvědavá na toho našeho valibuka, až bude větší..........

jinka holky zítra už by se nám měla vrátit pavlínka, píše že malej je zlatíčko největší, začal hezky spinkat, je spokojená ...............

kamila4
6. zář 2008

janatka:zvládla si to na výbornou...ono totiž psychika je hrozná věc,málo kdo si přizná že tu pomoc potřebuje a taky se dost lidí bojí okolí,co to mu řeknou lidi,jsem blázen že potřbuju psychiatra...omyl... důležitý je nebát se a vyrazit k dr...jsi super...

lacherka
6. zář 2008

jani ty jsi chudák, fakt....tak ani plaváníčko nevyšlo...no já jsem zvědavá co my a plaváníčko, taky bych možná raději zkusila na zkoušku jen jednu lekci....u nás je to stejný, všechny děti se smějí a my plačeme. dneska jsme byli u babičky, tak malej byl chvíli klidnej, mamka mu zpívala, usmíval se,ale to vše vydrželo tak 10 minut pak najednou začal křičet a zase hysterák....i mamka říkala, že se s ním pěkně nadřu, že to je hrozný se dítěti pořád věnovat a každých 10minut vymýšlet něco jinýho aby byla změna....ted zase leží vlehátku, tahá tam hračku a zničeho nic začíná natahovat.....holky at už to přestane a mám usměvavý miminko jako všichno-skoro všichni🙂 okolo....všichni si užívají s dětičkama jak se smějí a já mám strach, kdy zase začne plakat, fakt ani nevím kdy jsem se naposledy v klidu najedla, vždy ho mám na klíně a jím jednou rukou☹

majinka2
7. zář 2008

moni a tohle ti malej dělá poslední dobou nebo už to trvá dýl??????

lacherka
7. zář 2008

mají, je uplakánek pořád, už v porodnici hodně plakal a holky na pokoji, když už nevěděli co s ním mam dělat, tak mi radily at jdu pro příkm, že má hlad, tak jsem šla,sestřička mu dala stříkačkou příkrm,ale on ho vracel zpět, takže hladem to nebylo, prostě si řval...někdy na pár dní to trochu ustane ale pak znovu. Ted právě leží v kočárku a mám pustěný vysavač, aby byl trochu klid...jinak pořád plače, nechce vůbec spát, poslední dny usne tak na 20minut...tak jsem myslela,že to kolem toho 3měsíce ustane, dnes má 3.měsíce a plače pořád.
Už jsem začala přemýšlet,že zkusím i dokrmit, jestli bude klidnější,ale myslím,že hladem to nebude, on potřebuje pořád zábavu, někdy plače i hned po kojení-když je najezený. ale jak ho vezmu do náruče a chodím po bytě, tak přestane...
dnes jsem ho jako by posadila do postele-na polštář a pustila v telce pohádku mickey mouse tak koukal, kopal nožičkama a cosi mrmlal, jak kdyby se za ním chtěl rozběhnout, tak jsem si říkala, že si chvíli ještě zdřímnu, ale zase po 10minutách už začal natahovat...

janula2008
7. zář 2008

Moni, jsme na tom stejně, nechcete dojet někdy na to kafe, budeme si rozumět 😀 ale musím říct, že záhada protivnosti naší Simuš je vyřešená aspoň z části, chudince k těm dvoum zubům co už má, leze tak dalších 4-5 nahoře zaráz. Jeden už je prořezanej dost, další jen špičky, dnes jsem to zkoumala. Tak ji lituju pusenku 😢 .

janula2008
7. zář 2008

Jo a už sedíme, pak přidám fotečky 😉

lacherka
7. zář 2008

jani,dnes nejsi v brně ze....nemame s kym na prochajdu...

janula2008
7. zář 2008

Nene Moni, už jsme zas zpět v Židlách 😒 . Ale po půlce září zas min. 5 dní budem tak už to fakt musíme spáchat 😅 .

janula2008
7. zář 2008

Krásný nový fotečky Moni 😉

lacherka
7. zář 2008

no já hledám tu sedící Simču..

janula2008
7. zář 2008

Moni, přidám je večer, teď je nestihnu postahovat všechny do komplu, musím to ve foťáku nejdřív probrat 😉 .

janatka
7. zář 2008

Holky, díky, jen jsem chtěla podpořit všechny maminky malých křiklounů a uječených slečen, není to naše vina, že jsou takový, a všechno má svůj čas, znám spoustu dětí které byli do roka zlatíčka a potom šílený závisláci a citový vyděrači. Takže hlavu vzhůru !!! Důležité je najít si za den alespoň chvilku na sebe a svoje potěšení, třeba chvilku na zahrádce, kafíčko s kámoškou a prostě to co vám teď po narození mimča nejvíc chybí. Je to ten nejlepší balzám na depky. Zkuste zapojit manžu nebo babičku alespoň občas !
A podotýkám: manža není žádný hrdina, jenom si je vědom toho, že je to jeho jediný dlouho očekávaný dítko a taky, malá vstávala jen 2x za noc, najedla se a zase usnula. Kdyby prořvala půl noci, asi by to nezvládl, chodí normálně kolem do práce a ráno v 5 vstává.
Ještě jsem chtěla všem doporučit knížku Nejhodnější miminko v okolí od Harveye Karpa, je tam spousta skvělých nápadů na uklidnění řvoucích miminek, a určitě najdete i ten co bude působit na to vaše mimčo. Nám např zabírala puštěná foukací kůlma.

Krásný den a klídek a pohodu, alespoň pár chvilek, přeju všem!

pavlina05
autor
7. zář 2008

Ahoj holky!!!
Všechny moc a moc zdravím
Už jsme doma, po měsíci cestování na chatách
Bylo to úžasný, skvě+lý a já jsem se sžila bezvadně s Ájulkou
Jsme všichni 3 happy, spokojeni a nadšeni.

Co je nového??

Přečetla jsem bezva knížku...Nejšťastnější miminko v okolí...podám report 😉
Holky, zítra mě čeká velikánský úklid, praní, žehlení...tak snad se tady ukážu....

pavlina05
autor
7. zář 2008

janatka to je náhoda, já tu knížku právě čtu, tak Vám dám pak vědět 😉
😉

lacherka
7. zář 2008

Ahoj Pavli, tak to je skvělý, že je to s Ajem už lepší. to u nás čím dál tím horší, tak držím pěsti, at to Ajulkovi vydrží. Ted jsem potkala sousedku co má stejně staré dítě a říkala že má to samé, že jí dr. řekla,že kolem toho 3měsíce je to normální, že začíná vnímat maminku a chce být pořád s ní, pořád chovat a že prý to přejde, takže mám chovat a nuchnat ho. že ho v podstatě neutíší nikdo jiný než já, a tak je to u nás taky, když ho vezme někdo jiný, tak řev až u mě se tak nějak zklidní....tak doufám,že to vydržím...Pavli já tady mám takovou kopu na žehlení ale večer jsem už k.o. tak se mi nechce a přes den nemám šanci. Večer jsme šli ven, chovám ho-je klid, jen ho položím abych ho oblíkla, tak zase hysterák, vůbec ho nesmím dát z ruky, ale pořád chodit a povídat si sním....jen venku v kočárku je klid, asi že se něco děje.

lacherka
7. zář 2008

holky ještě se vás chci zeptat, těch co máte kluky,...stahujete jim předkožku? mně o tom vůbec nikdo neinformoval, ani v porodnici ani dr. dětská....a ted jsem četla diskuzi, kde psaly maminky,že s tím měly potom problém, dr. jím tvrdila do roku a pul s tím nic nedělat a pak už to nešlo..... co vy?

majinka2
7. zář 2008

pavlí ahooooooj !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! jsem ráda že jsi zpátky a tak štastná 😀 😀 😀

moni, mě v porodce řekli že stahovat při koupání když je to přohřátý, ale jenom kam to jde, malej tam zatím jenom malinkatej otvůrek............nic násilnýho.........
jinak ti přeju pevné nervy at to všechno ve zdraví přežiješ........a s tím žehlením.....no jsme na tom úplně stejně, hromada prádla se začíná nebezpečně naklánět jak je vysoká, brrrrr, už pomalu nemáme co nosit .....ale mamka přislíbila pomoc, v týdnu prý apson na dvě hodky přijde žehlit............

holky já jdu do hajan , malej dneska zaspal nějak podezřele rychle, békal jenom 15 minut a ve čtrvrt na devět už spal..........no tak jsem odstříkala mlíko, manžel ho nakrmí až se vzbudí a já jdu hnípat........

dobrou všem 🙂)))

pavlina05
autor
8. zář 2008

Ahoj holky!!!!

Lach 😉 Právě jsem se chtěla optata jak se máte vy? Co Míša? On chce být stále s tebou?? My ok, Ája se chová u kohokoliv. Ale my máme problém ho večer uspat!! Já už jsem zoufalá! Já nevím jak na něj! Někdo radil vyřvat, ale u nás to nejde!!!
lach jak uspáváte vy?
Jo a kdy zajdeme někam ven? Já do středy nemůžu, ve čtvrtek mám ve 12 h dr., ale pak...
Kdy můžeš?
Janča psala že bude v Brně, že? tak něco KONEČNĚ podnikneme, ne?

Maji 😀 jo, máme se ok. Jsem konečně happy a začínám si to úžívat.
Já mám mega hromadu na žehlení a další 3 pračky 😝

My musíme jet v týdnu nakoupit nové věci na Ájise, je mu vše mrňavé..i ponožky!!!

Holky, normálně včera jsem se zděsila. Byli jsme na té chatě ještě a já ráno objevila, že má Ája na uchu přisáté klíště ☹ No děs! tak jsme jej odstranili a volali švagrovi co a jak...(je dr.) Prý ok, jen ho mám sledovat a pokud by měl teplotu a červ. flek tak do nemocnice.
Zatím nic, tak snad to bude ok.

Holky, valím nakoupit, nic tady nemáme...a pak poklidit..., teda poku Ájisek dovolí!

marcelka_88
8. zář 2008

Ahoooj tety, tak my byly přes víkend na Šumavě u tety... Vcelku jsem se odreagovala a malýho ten šumavskej vzduch pěkně rozházel.. Spal jen dopoledne v autosedačce v autě a pak už vůůůbec ! pak vytuhl chvíli na mě bříškem na bříško, takže jsem se hodinu a půl nehejbala.. Usnul až v půl deváté a pak se vzbudil v půl druhý a pak až v šest, ale stejně jsem se moc nevyspala páč jsme spali spolu na jedné posteli, tak jsem byla furt vzhůru.. Jinak u nás je to pořád stejný přes den, jak nejsme venku tak pöřádně nespí a někdy ani venku ne, jako na šumavě ...

Jinak příspěvky od Janatky jsou opravdu krásný a poučný ...

Tak holky, malýho to přestalo bavit po pěti minut v křesle, tak jdu zkusit něco jiného ... řve jak hysterka...

Jinak povídejte co nového, atd.. Zasvěťte mě, když jsme tady tak moooc dlouho nebyla 😀

lacherka
8. zář 2008

Pavli, mně by se to myslím v ten čt, taky hodilo odpoledne. A já s uspáváním nemám vůbec problém, asi tak jediný, před spaním nakojím, dám do postýlky, dudlíka do pusiny, na něj kapečky, někdy pustím kolotoč, musím teda zabalit napevno do plínky a potom ještě do rychlozavinovačky...no a je klid a většinou do 20hod už spinká....dnes se zase budil až tak kolem čtvrt na 5 na kojení,tak paráda...ale zase ty dny stojí zato.

marcelka_88
8. zář 2008

tak usl.. na půl hodky a mám ho zase na ruce - kojim a to jsem mu předtim dala 90ml nutrilonu a má hlad... nechápu to ... ☹

pavlina05
autor
8. zář 2008

Moni, tak ve čtvrtek???? Kde? Někde v Oboře? Ty se máš, mě to uspávání přímo děsí!! Já už přestala zavinovat na pevno...tak že bych zase začala??? Musíš mě pak poučit 😉
Ahoj ostataní. Vidím, že jsou tady i nové holky....pokusím se časem dočíst a seznámit se 😉

pavlina05
autor
8. zář 2008

Tak holky, já čtu tu chytrou knížečku...Nejšťastnější miminko v okolí....(jsem tak v půlce), vhodné pro nastávající rodiče!! Diduško, Laolko, Evi, Jani!! Škoda, že jsem o ní nevěděla dříve! ☹
No jsou tam rady jak zvádnout uplakánky. Tedy neklidné děti.
Autor mluví o chybějícím 4 trimestru. Děti se rodí o 3 měsíce dříve a pak to některé nezvládají, jsou plačtivé a chtějí mít pocit dělohy a tepla. Nedokáží se sami utišit, mají trápeníčko a potřebují zvýšenou péči. Tedy jen některé!!
(náš Ája)
Je tam napsáno 5 zásad jak utišit dítě! Zavinutí - pevné, houpání, ššššš, poloha na boku/bříšku a sání.
Mo a jinak...je tam také o dětech...
Buď jsou Pohodové děti - ty se dokáží utišit sami, jsou klidné a nic je nerozhází
Temperamentní děri - citlivé a vášnivé... ty potřebují zvýšenou péči, pocit dělohy, jistoty a tepla.Vyžadují chování a zvýšenou potřebu rodičů. Rozhází je kde co, často pláčou bez příčiny, probudí je kde co, špatně spí,...Každopádně nemají rodiče zoufat...prý takové děti jsou později ty nejšťastnější, nejupovídanější a nejlegračnější z celé rodiny
Takže holky, snad budeme mít časem také super děti 😉 , pohodáře 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru