Poporodní deprese, stavy smutku a pláče

pavlina05
26. čer 2008

Ahoj holky!!!!
Nevím zdali tohle téma tady už někde není...každopádně bych ho chtěla otevřít a trochu probrat, poradit...
Já rodila před 14 dny.
Když jsem přišla po týdnu stráveném v nemocnici domů, tak jsem se s tak velkou změnou nemohla srovnat. dostavily se u mě stavy smutku a pláče, beznaděje...
Hormony začaly hrát velkou roli!!!
Možná je to tím, že náš chlapeček je větší uplakánek než ostatní děti, možná tím, že porod nebyl jednoduchý...
Každopádně mě prostě sem tam přepadne smutek, depka a pláč... ☹ ☹ ☹
Vím, že je to asi velkou hormonální změnou, ale přesto bych ráda o těchto věcech popovídala a poradila se.....

betina
11. čer 2009

ahoj holky,

tam mně dneska Vrunka spadla po hlavě z postele, takže v posteli už ji nenechám nikdy a jen postýlka, má bouli, ale asi naštěstí nic horšího, nezvracela, tak je to dobře, ale hysterčila jsem teda slušně 😠

pavli, děkujeme za odkazy, taky se mrknu, ráda bych někam jela, nebyli jsme jak dlouho a do zahraničí si ještě netriufáme a co víc, ani nejsou penízky

jani, ta joguška mě mrzí, ale raději jsem dneska byla s kaskadérem doma

jana.sun
11. čer 2009

jj, Beti, to chápu, když mi Maty prvně spadl, tak jsem byla taky na nerva. Předevčírem mi na něj spadla ta plastová židle - naštěstí ho jakoby obejmula, ale být postavená naopak, tak nevím, nevím. 😕 😕 😕 😢 hned putovala na jiný místo (měla jsem ji v obýváku - ztaženou "naplocho" - tedy nestabilní 😲 )
a to já mám vždy to "štěstí", že ten karambol vidím, ale nemůžu mu už zabránit, hrůůůůůůůůůůůza 🤐 🤐 🤐
s tou židlí by se ve mně krve nedořezal 😔 😔 😔

Pavlíiíí, tak jsi tam měla dnes dorazit později 😉 taky byste byli fotomodel a pak měli 2 čepičky zdarma 😉

pavlina05
autor
11. čer 2009

Beti...mě Ája spadnel nedávno taky ☹ Naprd uhlídat je!!!!! Fakt ta postýlka je bezpečná!
My ráno spali, Ája se probudil a spouzel a přelezl přes nohy a spadnul....

Jani, no tak teď už můžu být jen naštvaná, že jsem tam nebyla ☹ Ale fakt jsem nestíhala, pak pršelo...nějak jsem ko.
Zítra se musíme sbalit a odcestovat na chajdu a oslavičku.

jana.sun
11. čer 2009

Pavli neva, tak třeba nám příště dají vědět, až budou fotit a vy se tam s náma dostavíte taky 😵
užite si chajdu a oslavu 🙂

jana.sun
11. čer 2009

holky, to jsou stránky těch čepiček, co jsme fotili 😉
http://www.rockino.cz/

jana.sun
11. čer 2009

a jinak dobrou a klidnou noc 🙂

pavlina05
autor
12. čer 2009

Ahoj holky!!!

JAni, čepky vypadají dobře 😉

TAk my teprve vstáváme a Ája si hraje s autama. ještě v pyžamu 😀

jana.sun
12. čer 2009

zdravíme 🙂

Januli, jak to dnes vidíš??? Já se přiznám, že moc ne, zoufale tu potřebuju uklidit, je to tu jak v chlívku 😝 😝 😝
Co ty? včera jsi myslím psala, že se Simčou soplíte, je to lepší???

jana.sun
12. čer 2009

Pavli a jaká byla noc??? Dobrý nebo klasika 😵

jana.sun
12. čer 2009

áááááá, tak ted čtu na Pyloušcích, že Janula a Simča marodí ☹ ☹ ☹ 😢 tak se holky co nejdřív uzdravte 😔 😔 😔

janula2008
12. čer 2009

Jani, no marodíme, čteš správně, snad budem do zítra ok,je tam ta akce a to by mě mrzelo ☹

pavlina05
autor
12. čer 2009

JAni sun, noc celkem ok. 2 x kojení. usnul 19:30 a probuzen až 7:40 🙂 ale spalo se u nás v pelíšku 😀

simuš přejeme brzké uszdravení 🙂

jana.sun
12. čer 2009

jj, Januli, když se něco konečně děje, tak se to musí nějak pos.... 😔

Pavli, tak super 😉 no a u vás v pelíšku je holt líp 😅

pavlina05
autor
12. čer 2009

😅 snad mu to dlouho nevydrží 😅

pavlina05
autor
12. čer 2009

Pěkný víkend všem 😀 😀 😀 😀 sluníčkový 😀

jana.sun
12. čer 2009

taky přejem hezký víkend, i když my ještě o víkendu budem doma, mm ještě musí do práce 🙄

Pavli, nejpozději v 15 už bude chtít do postele někoho jinýho než rodiče 😉 😀

cernobilka
13. čer 2009

ahoj holky. sice už přímo neřešítepoporodní deprese, ale třeba mne povzbudíte. Jsem devátý den po porodu. porod nebyl lehký anakonec skončil akutním císařem. pořâd mi v porodnici říkali jak třetí den budu běhat jako laňka. jenže já měla ( a stále mám) šílené bolesti té ji zvy. každé vstávání k malému je utrpení. nakonec se mi ta jizva zanítila a naplnila hnisem. chodìm teď na její čištění. doma pořád brečím. začalo to kvůli bolesti a teď už brečím kvůli všemu. malý je pekelný nenasyta já nedokážu odhadnout, kdy už mu prso vzít, aby mu nebylo špatně a pak chudák hodinku po jídle blinká. pak ho bolí bříško a pak má zase hlad. neumím si ani představit, že bych s nim šla ven. když brečí, brečímme oba. jsem z toho všeho pekelně na dně.

betina
13. čer 2009

černobilko, jediný, co ti můžu napsat, je, že bude líp. měla jsem skoro stejný porod jako ty, taky jsem skončila císařem pod celkovou narkozou a nemohla jsem pořádně chodit asi 2 týdny ☹ jen samotný přetáčení na posteli byl pro mě naprostý horor, koení bolelo, jizva bolela...taky sem si myslela, že to nemůžu přežíta malá vyžadovala nesutálé kojení, neblinkala mi teda, ale i tak sem si to nadmíru užila. a všechny holky, co jsou tady ti řeknou to tsejný, je to to blbý šestinedělí, kdy nejsi zhojená ani jizva, ani děloha, kojení bolí a hlavně ani ještě nejsi sžitá s miminkem. a co je nedůležitější????jít mezi lidi, já pak chodila pořád, i když malá berečla, je to vzteklounek, protože by ti doma hráblo. musíš mezi lidi a ted je krásně, takže hezky nalehko, at ti jizva větrá, když je sluníčko....opravdu sme se tady na tom všechny shodly, že venku nejlíp a o svým trápení mluv s kde kým, s náma tady, s manželem..nejsi na to sama, bohužel i bohudík jsme si tím všechny prošly a ted postupem času se z nás staly nejštatstnejší maminy!

jana.sun
13. čer 2009

ahojky 🙂

Černobilko, moc moc držíme pěsti, at se ti co nejdřív uleví. Je to přesně tak, jak píše Beti - blbé šestinedělí!!! ☹
A do toho ta tvoje jizva, to člověku moc nepřidá! 🙄 hlavně jdi mezi ty lidi, jak píše Beti, venku na sluníčku tě chmury přejdou a nejlíp ještě s nějakou jinou mamčou a nebo se svou mamčou - nevím, jaké máš možnosti, aby ti třeba s malým někdo pomohl - mamka, tchýně,... aby sis aspon trochu odpočinula a mohla třeba i ven zajít sama, jen tak si sednout a přečíst třeba časák, nebo tak něco.
Každopádně své špatné pocity ventiluj ven, nenechávej si to uvnitř sebe, ničemu by to neprospělo, bylo by ti jen hůř.
a neboj, zní to jako fráze, ale ono OPRAVDU bude líp!!!! 😉 Budeme na tebe myslet a držet pěsti! 😵

jana.sun
13. čer 2009

holky, tak zítra odpo razíme na tu chajdu, asi tam budem celý týden, v pátek jedem do Čech na svatbu známých a zároveň oslavu 1.ročku jejich dvojčátek 🙂
tak se tady mějte hezky, pa pa 😉

janula2008
14. čer 2009

Ahojky, tak my si s holkama z pyloušků užily pařbu, no byla to paráda a doufám,že nás příště bude ještě víc a že se třeba i přidáte, snad můžu říct a holky se na mě nebudou za to zlobit, že rády přibíráme k sobě i ostatní a jsme fakt fajn parta, včera byla strašná sranda 😀 . Jináč už si ale příjdu jak hypochondr, pro změnu se mi odpoledne asi ztrojnásobil loket, je červenej, horkej, zánět jak vyšitej ☹ tak mažu fastumem a doufám,že to brzo přejde. Cernobilko, neboj, opravdu bude líp jak tu píší holky, jsme toho důkazem 😉 máš někoho, kdo ti teď v začátku s malým pomůže? Moje drahá polovička měla pár dní volno co si pamatuji a pak se tu ten první měsíc taky dost střídaly babičky.Ta jizva to je nepříjemný, v tomto jsem měla štěstí, že při odchodu z porodnice už mě extra nebolela, ale jinak jsem si to myslím vyžrala v začátcích dosytosti (včetně lítání po doktorech se zánětem v prsu atd. 🙄 ) Malá byla hodně uřvaná a sem tam je i do teď (třeba dnes odpo byla nesnesitelná 😖 ),ale postupem času se s miminkem zžiješ, poznáš, proč plače a jak na něj, všechno to chce jen čas a minimálně těch 6týdnů se to musí vydržet. Moje heslo bylo přežít 😀 ...i když jsem se ploužila každodenně po bytě jak mrtvola,unavená a doslova padala na hubu 😔 .Taky jsem měla pocit,že snad už se v životě nedostanu v klidu mezi lidi, že v klidu nenakoupím, nezajdu si ke kadeřnici, posedět s kamarádkou nebo tak a uvidíš, že všechno jde krásně zvládat,taková Beti už i při mateřské pracuje doma 😉 nech taťku koupat malýho, zapoj ho do takových těch ,,maličkostí", určitě i on je teď z malýho vedle a je pyšnej taťka,nebudeš pak muset mít obavy že se o něj dost dobře nepostará až bude potřeba pohlídat.Přeju ti ať je ti brzo líp 😉

motylek
15. čer 2009

Ahoj holky,
jen v rychlosti. Víkend ok, včera byl teda hrozně protivnej, ale oslava v sobotu se vyvedla - pak hodím další foto, foukalo teda jako blázen, ale dalo se to. Dneska v noci měl Kuba horečku, úplně pálil, naměřila jsem mu 38,2, ale asi měl víc, jaksi se něchtěl nechat změřit. Dala jsem mu čípek a teď zatím dobrý, uvidím co bude přes den. Teče mu z nosu, asi to chytil ode mě, já zdechám. Nějaká hnusná chřipka. MM už šel do práce, tak snad to tu spolu nějak zkoulíme.

Holky co je ta ,,rychloběžka,,? Je to něco jinýho než digitál??? Máme super rychlej teploměr, ale náš kuba je rychlejší 😀 😀 😀 ještě než on, takže změřit ho už není nic snadného.

janula2008
15. čer 2009

Moty, rychloběžka není digitál, je to takovej klasickej dlouhej teploměr, kterej strčíš mimču do zadku a bacha, musí se u toho odečítat půl stupně. Každopádně rychlej je,ale naše Simča je i přes to 100x rychlejší,takže doma sama ji nemám vůbec šanci už tak půl roku změřit,ale to v podstatě ani odsát nos 🙄 smrkat potvůrka pořád nechce 🙄 tak zkouším teplotu vždycky aspoň odhadnout pusou na čelo nebo tak a měříme až s Lukym,dva ji na chvíli vždycky jakž takž spacifikujeme.

pavlina05
autor
15. čer 2009

Ahoj holky!!!!
Konisko nešlo...a teď tady mám kámošku. Ozvu se zítra 😀
Všechny zdravíme.
http://honigovi.rajce.idnes.cz/Alesek_ma_1_rok/

pavlina05
autor
16. čer 2009

Ahoj holky!!!
konečně mám čas...máme to nějak posunutý od toho víkendu....??? Dopo spaní až teď v poledne.
Měli jsme se báječně.

jInak zdravím všechny.

cernobilka
Jo, bohužel jsme si to musely přetrpět všechny. já měla plán. císaře, po porodu laňka do 24 hod. ale pak mě do smíchu nebylo, depky jak prase...a bulení a prdíky a vše dokola. Trvalo to 8 týdnů 😝 bléé, ale pak to rázem přešlo a je hej. TAkže se drž, běž mezi lidi a klukovi masíruj bříšenko 😉

moty tak co noce? A co horečka?????
JJ, rychloběžka je rychlá jen při horečce, jinak to měření trvá dlouho 😝

Holky, roste nám druhej zub 😀

janula2008
16. čer 2009

Pavli, krásný fotky, tu zahradu úplně závidímmmm,ta mi tu strašně chybí ☹

pavlina05
autor
16. čer 2009

Jani, díky. No je u našich.....taky takovou chci 😎

betina
17. čer 2009

pavli, jj, ta zahrádka, ch jo..dneska jedu ke tchánovcům taky na zahrádku a zůstávám do neděle, tak jsem zvědavá, jak tam bude Verunka řádit 😀 MM nám koupil bazének, jsem myslea, že mě švihne, má asi 30X20 cm 😀 😀 , takže si v něm veruš ani nelehne, njn poslat něco koupit chlapa 😀

pavli, dneska jedeme dofotit fotky do ateliéru, tak doufám, že to klapne

januli, k tobě se pořád chystám a opravdu slibuju, že to vyjde co nejdřív, moc ráda bych vás viděla a aurčitě ti něudělá nic většího radost, než když ti obě cácorky převrátí byt vzhůru nohama, že? 😀

hezký slunečný den

pavlina05
autor
17. čer 2009

Ahoj kočky 🙂

Beti, však se tam aspoń Verunka neutopí 🙂 a kde máte tchánovce?
my koupili vetší bazének na chatu, tak až za námi přijedete, určitě se tam vlezou oba 🙂

já tady dnes mám kamarádku....

bet, tak ať focení vyjde 😉

pavlina05
autor
17. čer 2009

Ahoj holky!!!
Tak my dnes byli poprvé na písku...je všude 😅 ale jinak paráda. Jen Áju uhlídat aby nebyl po večeři 😅 . No a už nám někdo čajznul bábovku ☹
Jinak parádní den.

bet, tak co focení?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru