Poporodní deprese, stavy smutku a pláče

pavlina05
26. čer 2008

Ahoj holky!!!!
Nevím zdali tohle téma tady už někde není...každopádně bych ho chtěla otevřít a trochu probrat, poradit...
Já rodila před 14 dny.
Když jsem přišla po týdnu stráveném v nemocnici domů, tak jsem se s tak velkou změnou nemohla srovnat. dostavily se u mě stavy smutku a pláče, beznaděje...
Hormony začaly hrát velkou roli!!!
Možná je to tím, že náš chlapeček je větší uplakánek než ostatní děti, možná tím, že porod nebyl jednoduchý...
Každopádně mě prostě sem tam přepadne smutek, depka a pláč... ☹ ☹ ☹
Vím, že je to asi velkou hormonální změnou, ale přesto bych ráda o těchto věcech popovídala a poradila se.....

motylek
18. čer 2009

Ahoj holky,
vlůbec nemám čas sem psát. Kuba chodí spát cca o půl 11 😠 😠 😠 , takže ani večer nemám kdy sem zasednout, chodím spát s ním 😀 😀 😀 . Ale už spí ve svý, sice jsme museli oddělat tu bočnici, máme ho přiraženýho k posteli a ani jednou se nevzbudí, tak aspoň tak. Dneska dokonce vstával o čtvrt na 9.

Jinak horečku měl jenom tu jednu noc a jeden den. Já jsem na tom podstatně hůř. Sedlo mi to na průdušky, takže mě bolí celej hrudník, celá hlava od rýmy, ale už se to lepší, do konce týdne bych snad mohla mít pokoj.

Dneska je hic jako prase, tak možná pojedeme na chalupu. MM má pracovní cestu do Žďáru, tak by nás tam asi hodil. No uvidíme.

Pavlííí, gratulujeme k druhýmu zoubku, nám už leze druhá stolička. Ale už strasně dlouho a furt je jich jenom kousíček.

Beti, hoď foto, ať se můžeme pokochat.

Tak Monča si užívá sluníčka a moře, jáááááááááá chcíííííííííííííííííííííííííííííííííí takýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýý ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ .

Zatím páček

P.S.: Kterej parchant vám čmajznul bábovku!!!!!! Příště si tam Ája bude muset zjednat větší pořádek, teda, takhle by to totiž něšlo!!!!!!!!!!!! 😀 😀 😀 😀 😀

Ta pápápápá

marcelka_88
18. čer 2009

Ahooooj holky,
tak nakukuji po hoooodně dlouhé době !!! Jak se tady všichni máte ?? Přiznávám se, že jsem nic nečetla, ale trošku to pročtu abych věděla co nového a tak 🙂 !

motylek a pavlí koukám, že už jste slavili rok, tak přeji všechno nej nej nej k prvním opravdovým narozeninám !!! Holky co jse koupili dětem ?? Nás to čeká za měsíc a vůůbec nevim co malému koupit :( !

Nooo jinak už máme tři zuby a asi další čtyři se derou, říká máma, táta, bába, teta, ne a nějaké slova v jeho řeči těm nějak nerozumim 😀 ! Chodí všude kolem nábytku, pouští se a někdy jde i sám... Je to pěknej nerváček, ale jinak je to moje zlatíčko 🙂 !

Noo to byla taková rychlovka jdu se tu trochu pročíst : )

lacherka
18. čer 2009

ahoj tak už jsme tady, a týden relaxace skončil😨( dojela jsem trochu nachlazená a vůbec nestíhám, práce se mi tu nakupilo, další prádlo na žehlení a další na vyprání...tak jsem trochu dočetla...
Pavli chystám se mrknout na vaše fotečky, my máme moře fotek z dovči, oba fotaky plné.
Jinak můžu říct, že Míša se u moře fakt vydováděl, jak komika většího jste neviděly! Při jídle v jídelně děs, všechny děti sedí papají, Míša v židličce prostě ne! pořád si v ní stoupal, chtěl lézt po stole, musel na sebe upozornovat, na lidi okolo začal vyřvávat, když se otočily, tak se usmíval a jako že se stydí pak jim ukazoval že má v puse rohlík atd....no jako mazec pro nás teda, Míša ten se bavil, protože ho tam všichni obletovali, jak je užasnej, fotily si ho, takže ten ve svým živlu a my k.o...
no nic, pozděj napíšu víc....
Pavli taky už máme kousek druhýho zoubku

pavlina05
autor
18. čer 2009

Ahoj holky!!!

nešel nám net...tak jsem aspoň něco mohla udělat 😀
Jé, koukám, že Monča už je doma 😀 ...jdu to dočíst

pavlina05
autor
18. čer 2009

Moty, teda vy jste borci s tím spaním 😉 Ještě vypilujete to pozdní usínání a pak jdete k nám. Jo?
No, nebudu si stěžovat, dners byl Ájik ok. Spal až do 4 ve své, pak jsem si jej dala k sobě. A jen jedno koj. tAkže jsem spoky.
Jsem hrozná, zatím to neřeším......

JJ, nějakej prďola nám čajznul supráckou zelenou bábovku! Ještě teď to rozdýchávám 😀 😀 😀 😀 Kdyby nebyla zelená.....naše in barva!

marcelka_88 a hoj!! JAk se daří? No Ája dostal auto, nočník, bazenek, knížku se zvuky, stan z Ikea, odrážedlo, trojkolku s vodivou tyčí, kostky.....stačí si jen vybrat 😀

Konečně Moni! celkem se mi po Vás stýskalo!!!

Holky......kdy bude ten srazík? Pak budou prázdniny a to se už nedomluvíme!!!!
Já mohu kdykoliv a kdekoliv 😀

Míša už nás v zubech dohání, koukám 🙂

Moni, takže moře ok? Hotel a jídlo ok?? Musíš nám vše napsat. Především jak jste zvládli let?
A ty jsis trochu dáchla?????

Holky, tak zase mažu ven a pak na písek....bábovky neberu, jdu ukást 😀 😀 😀 😀

lacherka
18. čer 2009

Pavli, jo byla to paráda, hotel fakt luxus, krásný, nový čistý, jídlo úžasný výběr ze všeho možnýho, těstoviny, hranolky, rýže, brambory, rybi, kuřecí, vepřový, teplá zelenina, zeleninové saláty, zelenina, dorty, zakusky, puding, zmrzila, ovoce....už ani nevím co všechno a na pití taktéž...pro mě to bylo super, že sem neuklízela a nevařila, takže jsme si to užili, byli jsme i na vodním scootru, to taky stálo za to...let tam vpohodě, let zpátky už byl horší, letěli jsme přes Ostravu, Míša už chtěl spát, tak hysterák asi 10m, pak usnul a po 5ti min, že máme vystupovat a čekat v Ostravě, že musí uklidit letadlo, venku někdo zařval a byl zase vzhuru...a pak znovu do letadla a letět do Brna, tak to bylo náročný....ale jinak v pohodě, akorát se tam rozřádil.

To jsme rádi,že vám bylo smutno🙂 Pavli tak to máte spaní parádní když Aju dáváš až ve 4hod k vám do postele, to už je pohod🙂 my sem už musíme dát taky pískoviště a můžete chodit k nám🙂 taky máme babovky🙂

jo jo srazík jsem pro🙂)) ale nejdřív příští týden, neb nyní nevím co dříve..... 😠 😠 😝

pavlina05
autor
18. čer 2009

Ahoj kočky!!!

Moni, jo na písek rádi přijedeme. Juknout na draka Míšu 🙂
Nakonec jsme dnes žádnou bábovku nečórli 😅
BYla jsem pěšky v CAmpusu a nakoupila na sebe v Taku. nikdy jsem tam nebyla ,...a teď jsem uvalita 900,- 😝 ale jsem zase vyzbrojená na léto a na písek 😀

TAk já pádím na Růžovku.

moni a kdy budou fotky? JJ, př. týden se sejdeme 😉

lacherka
18. čer 2009

Pavi no fotky...víš jak to se mnou je.....my zas stravili celý odpo na nákupu a večer vykoupat a spat se nám nechce, usnul až po ružovce, no na dovolené si ponocoval, tak je to znát...
Dneska mi došel balík s těmi čistícími prostředky Dedra,zkoušela jsem čistič na okna a zrcadla a jako zdá se že super, tak zítra musím odzkoušet, objednala jsem si toho za 900kč! to u nás bude čisto🙂
Pavi s těma babovkama to asi bude boj, já to viděla na dovči, Míša tam něco měl a malý dítě už u toho a už si to bralo, naštěstí vždy vratily... 🙂 no a Míša to samý, tak něco viděl, tak hned po tom šel

janula2008
18. čer 2009

Ahoj holky, jdu alespoň pozdravit. Moni, to je prima,že jste si dovču užili a vrátili jste se nám v pořádku 😅 .Míša je šikovnej,že tu cestu tak zmákl, Simča by to asi nedala. K těm bábovičkám, se tu u čtení usmívám, chodíme už nějaký ten pátek a dost často a co už nám toho vždycky někdo pobral, fakt nepočítaně. Z dvou sad máme snad jednu bábovku, kyblík a dvě lopatky. Písek jsme ze začátku taky k sváči pojedly,ale aspoň toto už ji naštěstí přešlo 🙄 😀 Pavli, v Takku nakupuju ráda, dokonce mi posílají i jednou za čas nějaké sms s 30 % slevou a teď jsem si tam pořídila tílko, Luky kraťase, ...docela pohodovej obchod.

lacherka
18. čer 2009

jo a když jsem u toho papání, tak Míša dneska měl plnou pusu granulí pro psa a nechtěl je z té pusy dát....no celkem humus a to si to vzal z velkýho kyblu s víkem...on si už poradí se vším...

pavlina05
autor
19. čer 2009

Ahoj holky!!!

JAni, jo, TAkko se mi začíná líbit 🙂 I MM na mě koukala chválit ošacení 😎
TAkže bábovky budou te´d hlavní lup 🙂

Moni, ty máš doma číslo 😀 Ája na Míšu nemá zdaleka v těch lumpárnách.

motylek
19. čer 2009

Ahoj holky,
tak já jenom čučím. Včera Jakub spal odpoledne v kočáře na zahradě 2 hodiny, poprvé v životě. Večer šel spát už o půl desátý, vstával o půl 6 na mlíko, spal do čtvrt na 9, dopoledne usnul o půl 11 a probudil se o půl jedný 😕 😕 😕 😕 . Čučím a nechápu. Aby mu to vydrželo.

No jo na takový vyzábliny jako jste vy se nakupuje jedna radost. To já radši ani nikam nechodím, bo se do ničeho nevlezu 😠 😠 😠 . Dneska je počasí na prdlačku, tak aspoň odpoledne zajedeme nakoupit. Je to tu jako u vyjedenýho krámu. Jakub nemá žádný jídlo (vařený stále odmítá), tak musíme nakoupit zásoby.

Moni, co ty plíny, mám ti je pořád schovávat??? Je fajn, že jste si dovolenou užili, všichni - i Míša 😀 😀 😀 . My možná v září poletíme do Egypta nějakým last minitem, ale to je ještě daleko. Ty egyptský lasty jsou za pár korun, all inclusive, luxus hotely, čistý bazény, tak uvidíme. Určitě lepší než nějaká Itálie.

Nic, jdu něco dělat, když jsme celý dopoledne prováleli, je to tu jak po výbuchu atomovky 😀 😀 😀 .

Tak pápá a pěkný víkend

pavlina05
autor
19. čer 2009

Moty ahoj!
TAk že by se Kuba dostal rozum a maminku konečně nechal vydechnout? 😀
A spí se u vás pořád dohromady?
Já to nějak neřeším....mám pocit, že teď co spíme dohromady je to lepší. nekojím jak magor 5 x za noc a jsem relativně vyspaná.

Moty....no jak už teď tak moc nechodím ty 6 kilometrový trasy, tak ty kilča polezou nahoru 😖 Už budu kinout na písku a po zahrádkách 😅 , takže postavička modelky asi nebude 😅

JJ, Egypt v záři by nebyl špatnej 😉 Ikdyž s tak malým klučíkem...????ale asi by to šlo 😉

ještěže prší....jsem si po O taky lehla, bájo , spali jsme oba skoro 2 hodiny 😀

motylek
19. čer 2009

Právě, že dohromady spíme tak napůl, on je vlastně ve svý celou noc, ale má pocit, že spí s náma. Dali jsme pryč tu bočnici a postýlku přirazili k naší posteli, takže každej máme svý místo a je to páráda - abych to nezakřikla. Teď spal zase hodinu a půl, no zlatý dítě 😀 😀 😀 😀

pavlina05
autor
19. čer 2009

Moty, no jo, vždyť jsi to psala...já hlav děravá. 😅´
jo, to jsem také někde četla, eppi to tak udělali.
No my to zkoušeli také, přirazili jsme postýlku k naší posteli, ale bez účinku. Tak že by to fungovalo bez bočnice??????

Ten Kuba je perfektní 🙂

Holky, jak to vidíte s Nextem? 😀 budeme koncem srpna objednávat? já určo 😀 už se snažím šetřit........zatím teda nemám našetříno nic 😅

motylek
19. čer 2009

S bočnicí to taky nefungovalo, dali jsme ji domů a už to jde 😀 😀 😀 😀

motylek
19. čer 2009

domů, už mi hrabe - dali jsme ji dolů 😀 😀 😀 😀 😀 😀 , fakt debil

pavlina05
autor
19. čer 2009

😀 😀 😀 😀 😀

zuzanka26
20. čer 2009

ahoj holky, jdu vás pozdravit.
u nás nic moc, Sárinka má už druhý den teplotu, nemění se to, je to 37,6 po odečtení, nedávám na to nic, ale nevím, proč to má. každý mi říká, že to je k zoubkům, už se tam rýsuje druhá jednička dole. ale Sárinka prostě není ve své kůži. je protivná, furt chce jen nosit a chovat apod. Tak si tak přeju, ať je jí dobře. Ani jí nedávám na zem si hrát, hned začne kňourat. Jí normálně, ale míň se směje 😢 Ségra říká, že je ještě reakce na očkování, ale to mi příjde dlouho(byly jsme v ponělí na třetí hexa vakcíně).
a noci jsou špatný 😝

pavlina05
autor
22. čer 2009

Ahoj holky!!!

MY byli o víkendu u tchánovců. No, celkem ko 😝 ...v sobotu paráda, ale v neděli byl Ája totálně protivný, vnoci nespal, přes den 3 x spal a pořád plakal. Já ko, bolest celého těla, břicha...no a dnes jsem se konečně po....TAkže jsem na Smektě 😝 a rohlíkách. jsme doma a odpočíváme.
tAk valím do betle, dokud ájis také chrní.

zuzi, to budou ty zuby, ne? 😖 to je pořád něco s těma dětma ☹

jana.sun
22. čer 2009

ahojky 🙂
zdravíme vás všechny po týdnu na chajdě -bylo to supeeeeeeeeeer 😵
jo není nad to, uspat dítko v kočíku a pak ho nechat tak venku a jít si "po svém" - chjoooooo, to mi tu v Brně mooooc chybí ☹ ☹ ☹
v pátek jsme byli na svatbě známých v Opočně. měli pronajatý celý takový areál - rybník, kde se dalo jet na šlapadlech nebo lodkách, krááááásnej bazén, čistoučká voda, tenisové kurty,..... a nic jsme nevyužili, ptže furt pršelo 😅 😅 😅 ale jinak to bylo super, jsme s Matym zapařili - bych se sama styděla tančit, mm netančí, tak jsem vazala do náruče Matýse a už jsme jeli 😀 😀 navíc to bylo venku pod střechou, takže Matyho jsem jen vždy na chatce přebalila a už jsme zas valili ven....no fakt paráda 🙂
Lach, fajn jak jste si užili dovču a že tu cestu Míša zvládl 😉
Pavli, mooooooc hezké fotečky z narozenin 😵 a kolik dostal Ájisek dárečkůůůůů 🙂
Zuzi, tak at je Sárince líp -nechceš raději pro sichr zavolat dr??? 😔

pavlina05
autor
22. čer 2009

To je počasí 😝 , co? no naštěstí mě nemá co mrzet, když jsem ko 😅

Co děláte s dětma holky? My se válíme celý den po zemi.

jana.sun
22. čer 2009

Pavli, my taky 😀 😀 😀 a zpíváme si - teda já a Maty se tomu směje a chytá mě ručkama za pusu -tak jsem si myslela, že mám přestat, ale když jsem přestala, tak si to "vymáhal" znovu, tak se mu to asi líbí 😅 😅 😅

počasí fakt hnus, bych potřebovala, aby schlo pěkně prádlo, mám toho tu po tom týdnu na chatě megaaaa a to má ve středu dojet návštěva asi do pátku nebo tak nějak a já nevím, kam s těma haldama 😠 a o žehlení nemluvě 😕 😕 😕

zuzanka26
22. čer 2009

Ahoj holky,

tak dnes se Sárinka osypala, taková vyrážka - no nic dramatickýho, ale šla jsem s tím k doktorce, aby mi jí prohlídla, prý to jsou potníčky a ne nemoc ( myslela jsem, že má tu šestou nemoc). No ale má to už i na nzádech, mě to teda jako potníčky nepřijde, ale když doktorka říká, že je to ok, tak jí musím věřit. 😖
Co jinýho by to mohlo být? nejradši bych tam zítra naběhla znova, ale nechci být za hysterku 😕

lacherka
22. čer 2009

My dnes taky celý den doma-no co jiného..akorát jsem ráno uvařila pro nás polívku květákovou se zeleninou a zahustila jsem ji, tak jsme ji měli společně s Míšem na oběd-byla to spíš taková hustá kaše, ale dobrá🙂
no jinak je to už takový unuděný, nevím jak M. zabavit, čtění knžky mu nic neříká, chvíli tady provokoval Sunny, tak že za ní pořád běhal a pak ji krmil kukuřicnýma křupkama. Jinak je pořád uknouranej, za chvíli půjde spat, ale myslím,že to bude dneska hodně pracný

Zuzi, no uvidíš, to se Míšovi nikdy nestalo,ale snad dr. pozná potničky....zkus ji třeba moc neoblíkat, aby se nějak nezapotila a myslím,že se potírá lihem a měli by zmizet, tak uvidíš

Nezdá se Vám, že v poslední době pořád prší nebo aspon hodně často? Mně příjde, že co jsme se nastěhovali sem do baráčku, tak lije pořád, všude je mokro a než to vyschne, tak naprší znovu.

jana.sun
22. čer 2009

Zuzi, tak to neporadím 😖 co ti dr. řekla, že s tím máš dělat? chjoo, to jsou problémy, že ☹
ale je divný, že to naskočilo po teplotě - fakt mi to přijde taky jako ta pátá nebo šestá nemoc.ale že by to dr.nepoznala - to je divný- zkus vydržet, třeba ji to za pár dnů zmizí samo a bude to OK 😵

pavlina05
autor
22. čer 2009

Zuzi, jak ty pupínky vypadají???? Jsou červené? My tu nemoc měli! Pupínky po 3 dnech teploty. Ája je měl na zádech hlavně, nad zadečkem. Měli jsme fenistil. kapky na sklidnění proti svědění. Byly ok, ája byl klidnější a spaní ok. Myslím, teda nejsem dr., že ta tvoje dr. to s potničkama přehnala.....z čeho by je Sáruš měla když furt chčije? 😠

Lach, jo pořád je zima a prší 😖 a prej nemá být nic moc léto ☹

...no já si dala vývar, tak očekávám pohromu z trávicího ústrojí.....doufám, že nedorazí.

LAch, už capkáte? My pořád nic. Sem tam se Aleš pustí, udělá 4 kroky a spande na zadek.
Moty co u Vás? co noce?

U nás se už spí,...doufám, že mi dá chvíli voraz....nebo vážně už padnu 😝

lacherka
22. čer 2009

u nás teda taky, zpívala jsem ukolíbavku, tak asi radši usnul🙂 než vyslechnout znovu🙂
Pavli u nás furt nic s capkáním, sem tam za ruce, ale kolínka jsou prostě rychlejší. Ale jak jsem byli na roční prohlídce, tak jsem se tam s jednou paní bavila, měla o měsíc staršího chlapečka a taky prý nic, ale neřeší to, má druhý dítě a první chodilo nějak brzy a má pohybové problémy. Tak říkala, že je uplně jedno, kdy dítě začne chodit, jestli v roce, nebo dva měsíce po....že at to vůbec neřeším, pokud je v pořádku, tak jednou chodit začne....

Je fakt, že Míša měl potničky když byl prtě a to bylo přes léto a vždy jen sem tam pupínek, spíš tak v prostředí plínky, jednou měl potničku taky takovou velkou. Ale nikdy jich neměl nějak moc....

zuzanka26
22. čer 2009

no právě holky, potníčky ona v životě neměla, mě to příjde divný, no nezbyde než být za hysterku a zítra tam zase zavolat.... no akorát že jsme tu dnes měli kamarádku s miminkem, tak jsme ho možná nakazily

zuzanka26
22. čer 2009

Pavli těžko to popsat, má to na bříškui, hrudníčku a na zádech, jsou to spíš flíčky jako mapy slabě růžový, ne nic dramatickýho. Proti světlu to vypadá jako spousta malých krupiček.Já nevím, prý u šesté nemoci jsou ty teploty vyšší.... Bože vždy´t ta doktorka to dělá 36 let, tak že by se takhle sekla? 😅

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru