Poporodní deprese, stavy smutku a pláče

pavlina05
26. čer 2008

Ahoj holky!!!!
Nevím zdali tohle téma tady už někde není...každopádně bych ho chtěla otevřít a trochu probrat, poradit...
Já rodila před 14 dny.
Když jsem přišla po týdnu stráveném v nemocnici domů, tak jsem se s tak velkou změnou nemohla srovnat. dostavily se u mě stavy smutku a pláče, beznaděje...
Hormony začaly hrát velkou roli!!!
Možná je to tím, že náš chlapeček je větší uplakánek než ostatní děti, možná tím, že porod nebyl jednoduchý...
Každopádně mě prostě sem tam přepadne smutek, depka a pláč... ☹ ☹ ☹
Vím, že je to asi velkou hormonální změnou, ale přesto bych ráda o těchto věcech popovídala a poradila se.....

janula2008
18. srp 2009

Ahoj holky, tak zub naštěstí po tom ibáči přešel a dnes dobrý,ale abych se asi ani chvíli nenudila, skolila nás po půl roce nemoc 😔 z ničeho nic 😒 v noci byla Simča rozpálená jak kamínka, tak jsme hned najeli na nurofen, ráno po něm měla ještě 38,6 takže jsme okamžitě obrátili směr Židlochovice a k mudr., myslela jsem si, že je to horečka od zubů,protože kromě toho žádný kašel, rýma, normálně živá jak vždy a pěkně jí. A ona to nějaká letní angína a antibiotika ☹ Takže do pondělní kontroly máme po létě,ach jo. Snad bude brzy v pohodě prďolka moje.

betina
18. srp 2009

pavli, tak to jsi mě pobavila s těma počtama 😀

pindi, já myslím, že depky u mě skončily někdy kolem šestinedělí, ale bihužel se pak rozely ale jenom kvůli tomu, že jsem měla pořád bolesti od císaře, jinak ne.

pavli, u nás je KO. noci se ještě zhoršily a to citelně. takže uspávám se řevem asi dvě hodiny a pak několikrát vstávám a nakonec jde s emnou do postele a stejně někdy hodně plače až hystericky a usne až na mě, že ji zpívám a houpám, asi ty nocční běsy, ale už fakt padám na hubu, jinak se sama odstavuje už kojím jen ednou za 24 hodin a to před spaním.

holky, ještě ve čtvrtek má být pařák

janula2008
18. srp 2009

Pavli, ty počty to je dobrý 😀 já jsem toho moc nenachodila, nezapomenu na ty procházky s věčně řvoucím kočárkem, stačilo zajet do parku do klidu a většinou už spustila 🙄 zlatý teď tohle období 😀 😀

pindule
18. srp 2009

Pavli mě taky počty dostali,nevím ani jak bych to mlíko napičítala 😀

Beti a ty bolesti jsi měla i v šestinedělí a co tě bolelo?Já jsem taky po císaři,už třetím,víš,ale bolesti nemám,jen cítím jizvu,ale to je asi normální,když jsem tak krátce

janula2008
18. srp 2009

Pin, já jsem taky po císaři a jizva mě bolela víceméně jen v porodce, doma už si ani nevybavím, že by nějak zlobila,vím,že jsem odcházela z porodky a celkem obstojně jsem běhala, spousta lidí mi tenkrát říkala, že není vidět,že jsem ani po porodu, natož císařem 😅 ale zhojila se potvora na houby, je hnusná (ale to už si tu vylívám srdíčko asi po sté 😅) a myslím, že případně u druhýho dítěte by to mohl být problém, ale to stejně neplánujeme v dohledné době pěti let, takže pokud pak budem, budu si dělat vrásky až později 😀 Beti, ty noci jsou mi líto ☹ my jsme dnes první den zavřené doma a už mi hrabe, když je venku tak zrovna pěkně 😔 vůbec nevím, jak to do pondělní kontroly přežijeme. Večer měla Simča zas dost přes 38, tak jsme dali sirup na snížení teploty, ale člověk by jinak řekl, že ji nic není, normálně aktivní, až moc, hezky jí, no prapodivná angína 🙄

pindule
18. srp 2009

Teda Jani já se teď s dovolením mrkla na tvoje fotky a ta fotka den před porodem mě dostala ty jsi měla malinké bříško,takové jsem měla asi 3 měsíce před.Jak bylo mimi veliké,když se narodila?
Jinak jizva mě taky nebolí,ale dnes jsem jí cítila takové nepříjemné pálení ☹

pavlina05
autor
18. srp 2009

Jani, Simonko ☹ ☹ ☹ ☹ Ono to řádí ty angíny ☹ Já na to také trpěla.

Beti, čučím jak z jara. Vážně tak bojujete? Já myslela že u vás vše ok. Noce máme podobné. 😖 Třeba dnes jsem uspávala cca hodinu. A to jsem se odskočila ospršit a hlídal manža....Ája blesku-rychle na 2 a valil ke dveřím a mlátil do nich jak o život.PAk řval ještě 15 minut jak kdybych mu zdrhla na nákupy......

JJ, holky počty fakt odpovídají té mě dovolené. Já právě měla řvouna doma, tak jsem musela chodit jak zběsilá.

Pin, MM je matematik. Kojívala jsem 8-10 x asi rok 😅
Pin, to se může 3 císaře??????

😕

Já mám také po CŘ a vše ok hned další den.

pindule
18. srp 2009

Pavli nikdo mi to nezakázal a na pokoji se mnou byla paní taky šla na třetí,ale prý jsou u opakovaných hodně srůsty .
Do čtvrtého už nejdu 😀

lacherka
18. srp 2009

Ahoj Holčulky...tak jsem se sem dostala...říkám si, že poslední dny jsem fakt k.o. ani nevím jak, ale jak sednu, tak bych spala, pořád jsem nějaká unavená až mi to příjde divný...
Pavli my z koupání taky nic,,, co jsem si vyšlápla šilený kopec ve vedru k babičce na bazen, zatahlo se a pořád hřmělo, déšt teda nic, ale stejně jsem do bazenu nešla

To nevadí,že Vám to dnes nevyšlo, aspon máš doma uklizeno🙂 já nakonec jela na obídek k babičce, pak jsem šli na procházku, Míša pořád chodil, vůbec nechtěl do kočárku, pak si sedl na zem uprostřed cesty a sbíral kamínky a nechtěl se hnout, pak jsem to vzali na jedno pivečko, tak si M. pohrál na pískovišti, ještě s jedním kamarádem, kterýmu asi snědl svačinku a přitom svou vůbec nechtěl...no cizí je prostě lepší🙂 a pak jsem to vzala ještě ke kamošce na pokec....a do pul 10 jsem ted uspávala a jsem fakt vyřízená, to dítě ne a ne usnout..

Jinak M. je uplně blázen do vody, už si sám zvedá nohu a chce vlézt do bazenu, stačí ho chytit a za ruce a on si tam nožkama po bazenu vyleze a chce se pořád koupat, i když voda pro mě ledárna, jemu to nevadí a když ho chci vzít ven, tak řve jak tur...Potom jak vidí auto!! hned za ním, všude mě vodí za autama a pořád říká brrmrbrrrm na všechny auta brmmm brmmm a když letí letadlo, tak ukazuje prstem a taky když dělám na něho ty ty ty, tak on taky zvedne ukazováček a začne dělat ty ty ty...no je to s ním sranda....no a dneska si vzal od dědečka klíček a sbalil se a sám šel k autu, si ho asi odemčít už ví, kde se auto odemyká...tak čučíme co v roce a něco to dítě fakt už umí

A dneska sranda, vzal si dudlík do pusy druhou stranou, tím uchytem a začal uplně vrtět-trhat hlavou...sem se musela smát, kde to viděl,...toto dělá náš pes s klackem

máte nějaký kuriozity?? a já především jak je bez plinky, tak se vyk....a pak s tím hovínkem doputuje až za mnou a má ho na noze a na koberci stopy...

pindule
18. srp 2009

Holky jinak jsem Petra,kdyby se vám pin
ďule říkalo blbě 😵

pavlina05
autor
18. srp 2009

Peti, tak vše nej k včerejšku 😀 😀 😀 😀 Ať je pryč to hnusný období a sluníčko ti svítí na cestu.

Moni, jj, mám vyšůrováno, vyžehleno a vypráno. Všechno ok.
JJ, tak to znám . Úplně vidím Áju. Jak je na blízku auto tak je to jak amok, nedostanu ho nikam. šmejdí kolem auta, sahá na kola, pak na sebe...no radost pohleďet.
Moje kuriozita...včera si otevřel troubu v kuchyni a vlezl si do ní. Teda nohy trčely ven 😀
Jsou to cvoci do aut a sekaček a křoviňáku.

Moni, dáme si sraz u D 1, posadíme kluky a půjdeme na kafe, ne? 😀

janula2008
18. srp 2009

Tak my dáváme ještě za chvíli antibiotika tak vám jdu popřát ještě dobrou noc a rychle dočíst 😉 Peti, dodatečně tedy vše nejlepší k svátku a ať je brzo líp,ale to určitě bude. 🙂 Jinak bych vůbec neřekla, že moje bříško bylo nějaký malý, je fakt, že vídám i větší,ale přibrala jsem v těhu cca 13kg a to je myslím průměr, Simča měla 3830 g a 51cm, takže 10kg hned naštěstí zůstalo v porodce, ty zbývající šly nervama v průběhu prvních měsíců. No,ale jak se dostávám do pohody, váha leze zas nahoru 😒 .Byla jsem na kafču s kámoškou,která čeká během roku a dvou měsíců druhé mimčo, je teď 35týden a přibrala jen 4kg, je jak oteklá niť, to je teprve pidi bříško 😅 Jee kuriozit máme Moni denně celkem hodně,ale to je na dost stránek 😅 do rána popřemýšlím a nějakou perlu vám snad připíšu. Jen teda dneska nás došla rozveselit na chvilku Lukynova ségra, vykládala, že jim chodí v noci na zahradu ježek a hrozně funí (protože mu tam nechávají dobroty a vždycky se přežere 😅 ) takže naše Simonka momentálně vůbec neví jak dělá třeba taková kráva nebo koza,ale když se jí optáte jak dělá ježek, spustí příšerně srandovní funění 😀 😀 a ještě umí tygra...my jsme fakt takový exoti 😝 😅 😅 😅

betina
19. srp 2009

ahoj holky,

tak u nás se noci celkem trochu zlepšují, asi prostě nemá ráda změny a chce spát doma. no co se dá dělat.
januli, jj, zůstat s malou doma, když je venku je nadlidský výkon, jak byla Veruš nemocná, jsem si myslela, že mě hrábně. tak at hlavně simonce ustoupí teploty a je ji líp.
Peti, já nějak císaře moc nedávala, v nemocnici jsem si nechla akždej den píchat injekce proti bolesti a ještě asi 3 týdny jsem špatně chodila. no ale bolelo mě to ještě 3 měsíce a dr.říkal, že bolesti po císaři někdo může mít i půl roku. prostě se mi to špatně hojilo. takže druhý porod doufám, bude normálně, císaře nechci, ale můžu si něco přát a stejně to pak bude jinak ☹ ale většina holek to tak nemá. i když jsem ted potkala tady jednu maminu, taky se chuděra táhhla jak žebrák a brečela mi, že má bolesti po císaři. holt každý to má jinak.
ale doufám, že tobě ty deprese přejdou, je to prostě pitomý to šestinedělí jedno 😠

janula2008
19. srp 2009

Taky už mi hrabe, kdyby byla Simča z té nemoci aspoň trochu unavená nebo víc spala,aby se ten čas aspoň trochu doma zabil, ale ona má horečku a od šesti ráno je pořád totálně fit, nechce spát ani po obědě 😠 ☹ Až budeme mít v pondělí po kontrole a mudra nám potvrdí, že jsme zdravé, tak určitě doražte na prochajdu po parku a to kafe s Verunkou 😉 jsem zvědavá jak už vyrostla.

pindule
19. srp 2009

Ahojky,
Pavli moc děkuju za přání.

pindule
19. srp 2009

Už to na mě zase padá,jsem dneska celý den doma,protože to horko fakt nemůžu,manžel je celý den v práci a malej jak na potvoru je mrzutý,tak je buď u prsa a nebo řve,tak je to dneska zase na palici,doufám,že zítra bude líp.

pavlina05
autor
19. srp 2009

Ahoj holky! Byli jsme celé odpo venku s kamarády.

Pindu, povídej mi to...loni jsem měla stejný chvilky. MAlej pořád řvala a já s ním. Hrůza! Venku horka, na obzoru nic pozitivního...jen ten koník.
¨Moc na tebe myslím a sama si přeju aby to už bylo u vás pryč!!!

Beti, jsem slibovala tu chajdu a nic, že? Ale já se určitě polepším! Asi př. týden (podle počasí) tam pojedu a pozvala bych Vás. Co? Veru?
Moni?

Pete, ty jsi odkud? Kdyžtak písni do IP

pindule
19. srp 2009

Pavli ,přesně upínám se jen na to kde s kým popovídat aspoň touhle ccestou.
Jsem z Prahy a ty?

pindule
19. srp 2009

Pavli ty umělecký fotky jsou úžasný,kdo ti je dělal?Taky jsem cgtěla,ale v Praze o jsou šílený pálky.Musím taky fouknout nějaký fotky

pavlina05
autor
19. srp 2009

Pindu, Brno. TAkže od tebe daleko ☹
Umělecký těhu MM a jinak s malým www.babyphoto.cz
JAk je? Už lépe?

pindule
19. srp 2009

To je škoda,občas do Brna jezdíme,tak se třeba někdy setkáme.Jezdíme tam se psem na výstavy.Jinak děkuju za optání,už je lépe,manžel je doma,tak se aspoň chvilenku postará ,ale teĎ už jdu spát,čerpat síly na zítra.
Měj se Pavli a ještě jednou díky moc
a dobrou noc 😅

pavlina05
autor
19. srp 2009

Pindu 😉 třeba se potkáme.
moc pěkně spěte a drž se.
A jak vlastně spinkáte?

Tak já tady ještě pobudu...koukám na MMB a utrácím 😎

pavlina05
autor
19. srp 2009

Zítra chceme jet s kámoškama na koupák, tak snad to vyjde 🙂

Dobrou noc 😵

pavlina05
autor
19. srp 2009

jejda, co Simonka?

jana.sun
19. srp 2009

ahojky, zdravím zas chvíli z Brna. 🙂
a koukám, že už je čtvrtek - no tak zítra ráno zas razíme zpět na chajdu. nějak se nám tam zasekl přívod vody a tchán to slíbil opravit, ale až zítra, takže jsme se aspon otočili do Brna, poperu, požehlím, uděláme nějaký výlet a bude 😉
jsem vás dočetla, ale nevím, nevím, jestli budu schopná zareagovat na vše - tak jestli někoho opomenu, se omlouvám 😔

Januli, přejem Simči brzké uzdravení a tobě pevné nervy 😅

Peti - taky dodatečně vše nej k svátku a hlavně, at ti ty depky skončí nejlépe nejpozději šestinedělím 😵
škoda, že nejsi z Brna, jsme tě mohly vytáhnout ven 😉 jsme tu skoro všechny Brňačky 😅

Pavli, užijte si koupák - jo a počty mě taky dostaly 😀

Lach, Míša je teda číslo - my asi zatím žádné kuriozity nemáme, ještě do nich dorosteme 😔 😝

Betinko, drž se. co mm, už jste si nějak promluvili nebo stále při starém? myslím na tebe 😔

a kde je Moty? a Marci???? no????

pindule
20. srp 2009

Ahojte děvčata,
Pavli malej v noci spí dobře,zatím jsme měli rušnějsší jen jednu noc,jinak se budí tak 3-4x za noc,ale dneska v noci mi vynahradil ten mrzutý včerejšek,vzbudil se jen 1x.Moc sice vyspalá nejsem,ale hřeje mi to aspoň na duši.Dnes jsem i ráno vzala kočárek a psa a šla jsem venčit.

Jani taky moc děkuju za přání.
Holky já jsem zvyklá,oni vstřícní lidé moc v Praze nebývají a když tak se hledají jako ta pověstná jehla v kupce sena.
Hodní a milý lidé bývají většinou od jinud,já jsem ráda,že jste aspoň tady na pc.
Děkuju

pavlina05
autor
20. srp 2009

Ahoj holky!!!

TAk jsme byli venku...dopo na písku a odpo ve vodě na koupáku.. PAk jsem dojela domů, vyžehlila, poklidila, umyla kluka, dala spát, sbalila věci a zítra také jedu na chajdu 🙂

JAni, na chajdě je suprácky, viď? TAkže to tam budeš až do září? mě MM zasílá na měsíc🙂 Ale já tam tak dlouho nebudu, nebojte🙂
jInak se tam těším, ale budete mi chybět, MK a taky trochu Brno.

moty je asi v Loučkách, ne?

Pindu, teda vy máte noci lepší než my! Já kojím 14 měsíčního cvaldu 3-4 x za noc. Nikdy nespal celou noc a od narození má pořád nějaké spánkové problémy 😅 A já...to pořád komentuju, chci řešit a nic nedělám a kecám 😀 a už je u nás v pelechu 😀 Tož tak.

JJ, tady je dobře. Sešla se tady fajnová parta. Zvláštní že skoro jen Brno 😎 ale z prahy je uzanka. Kdepak ji máme???

Pin, krátí se to 😉 a bude líp a líp 😉

Lach, kde se touláte? u babi na bazéně?

TAk já holky razím na chajdu a nevím kdy se vrátím....pokud by mělo bejt mega hnusně a pršet tak brzy. Pokud bude ještě babí léto, tak kdo ví???
mějte se báječně. Já se nějak ozvu....snad ten net někde bude 🙂

pá kočenky

zuzanka26
21. srp 2009

Ahoj holky!!!!

Byla jsem na pár dnů v Plzni. Ale už jsme zpět a příští týden jedeme na pár dnů na Vysočinu. Máme se fajn, ale naše noci taky stojí za prd.
Sárinka se budí hooodně a někdy je to fakt extrém. Zašla jsem s ní dokonce na neurologii, protože mi to už nepřipadalo úplně normální. Závěr je, že je to naprosto zdravý čilý dítě, co jen má možná zděděnou nervovou labilitu, c ( říkala jsem doktorce, že spíš na mojí straně jsou trochu nerváci)což se jí promítá do spaní, protože jinak přes den je zlatá ani nezapláče, je fakt moc hodná, ani se nebudí s pláčem jako dřív.
No a přestala jsem kojit, protože ona to začala odmítat. Ani se nechce přisát a už se zvedá. Tak jsem dnes poprvé v noci dávala UM a vyžunkla to asi za minutu, děsná rychlost!!

A novinka, včera se poprvé postavila v postýlce a na hodiny říká tětěttá jako tik tak, tak mám o zábavu postaráno. Jen ty noci kdyby se zlepšily!!! no pokrok taky je, že už spí sama v postýlce, to taky u nás nebylo.... 😅

Pavli, Lucka je v pořádku, jen musí raději do konce těhu ležet. 😖 😒 😉

lacherka
21. srp 2009

Ahoj,...já moc nestačím dočítat s Míšem je práce čím dál víc, jelikož nejsme u sebe doma, tak prostě musím pořád hlídat, vytahuje věci ze zásuvek, kuchyně, ted tu tahá klacky na topení a mlátí nima do židlí...před chvili mi vlezl do kočárku a šel si tam pro bramburky....

Pavli vy se teda nenudíte....to já si někdy příjdu, že jsem tu jak na samotce☹

Dneska půjdu ke kamošce, tak mi bude barvit vlasy a k Tomášovi na chatu mají dojet rodiče, tak půjdu M. uspat a musímtu pouklízet, jelikož Míša zvládá dělat nepořádek dost rychle...a zítra jsou v Žebětíně hody, tak asi zajedem tam se podívat

Pavli a odkdy bude na chatě nebo dokdy? Já bych se měla v pondělí už po měsíci stěhovat domů a v uterý zase jedem za mamkou jsou na dovče u N. Města na Moravě, tak tam bude do pátku a v sobotu má kamoška narozeniny, tak ten příští týden mám plný

holky omlouvám se, že nereaguje na vaše písání, ale nějak nestačím dočítat☹

janula2008
21. srp 2009

Ahoj holky, Pavli chatičku závidím, taky jsme se teď mohli cáchat u našich na zahradě kdyby nebylo té pitomé nemoci 😔 .Jinak my máme už druhej den nějakou krizi, malá je nervák čím dál víc, vyřvává, vzteká se a vymrčuje si v podstatě od rána do noci, takže já už jsem zralá na psychinu a myslím, že pro ni by taky nějaké to neurologické vyšetření nebylo od věci, nezabírají už žádné hračky, dvd, no nic ☹ k tomu se přidalo zas špatné spaní v noci, usne o půl desáté, vstává po šesté a mezitím se co chvíla budí,takže to nám taky na náladě nepřidá, no doufám,že je to tou angínou (která už ale podle mě odezněla 😕 ) a že to přejde, protože tohohle už jsem si užila až až 🙄 Beti, jak válčíte vy a co ten váš taťka?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru