Poporodní deprese, stavy smutku a pláče

pavlina05
26. čer 2008

Ahoj holky!!!!
Nevím zdali tohle téma tady už někde není...každopádně bych ho chtěla otevřít a trochu probrat, poradit...
Já rodila před 14 dny.
Když jsem přišla po týdnu stráveném v nemocnici domů, tak jsem se s tak velkou změnou nemohla srovnat. dostavily se u mě stavy smutku a pláče, beznaděje...
Hormony začaly hrát velkou roli!!!
Možná je to tím, že náš chlapeček je větší uplakánek než ostatní děti, možná tím, že porod nebyl jednoduchý...
Každopádně mě prostě sem tam přepadne smutek, depka a pláč... ☹ ☹ ☹
Vím, že je to asi velkou hormonální změnou, ale přesto bych ráda o těchto věcech popovídala a poradila se.....

lacherka
18. zář 2009

Jani, Míša s Ajem za ní lezly za ten pult...a Míša ji tam pořád cvakal na ty knoflíky...taky přes zakazy...ale ty pro něho nic neznamenají...jenže ona pak nevěděla jestli to chlazení má zaplý nebo vyplý..chudák...no M. je lotr!

Pavli, no nediv se, byl utahanej, odpo nespal a pořádně se vydováděl..
jo jo, no já jsem přes to bydlení🙂)
Pizza byla tenká, ale obrovskáááá a fakt moc dobrá! měla jsem tam protlak, sýr, šunku, feferony, kozí rohy, cibuli, česnek a vyšla na 99kč!!
A mají to tam taky nádherný, je to nový, krásně zařízený...no jo no, já mám pro dnešek zase bydlecí zážitky

jana.sun
18. zář 2009

kdyby tu byl slintací smajlík, tak jich tu máte asi 100!!!! 😝 😝 😝

pavlina05
autor
18. zář 2009

Jani08, musíme tě konečně vidět§ A simču hlavně, aby si mohla vybrat nápadníka🙂

JAni sun, no jo 😀 😀 😀 😀 mě to v tu dobu jezdí co 4 minuty 😎 Jsme prdlošky.
Baráček bude v Drnovicích u Vyškova.

pavlina05
autor
18. zář 2009

LAch...no paní se bude po víkendu divit, všechny jogurty budou po zásahu Míši na odpis 😅
LAch 😀 😀 😀 😀
JJ, dokonce se Ája probudil až teď!! Takže v kuse 3 hod, to je dost dobrý 😀

JAni 😀

Holky dobrou noc. Zítra písnu zížitky z rychlo svatby 😀

pavlina05
autor
19. zář 2009

Ahoj holky!!!
TAk už jsme doma ze svatby. Byla to krásná, sice trochu rychlá svatba, ale opravdu krásná.)
Kukněte sem:
http://honigovi.rajce.idnes.cz/19.9.2009,Hancin...

Všechny moc zdravíme🙂

co děláte ?

jana.sun
19. zář 2009

ahooooj,

Pavli, moc hezký fotky 🙂 a nevěsta krásná a teda superštíhlá 😵

Martin dnes je v práci, tak já jak stíhám, tak vařím, dělala jsem příkrmy pro Matyho do zásoby na příští týden, uffff. 😝
Zítra chci mm vytáhnout někam na obídek -mám narozky, tak snad se mi to podaří. nevíte o nějaké, kde obstojně vaří a jsou tam zařízení i pro děti. a může to být i dobrá pizzerka 😉

pavlina05
autor
19. zář 2009

🙂 Jani, jo HAnča je modelka.Díky

Teda...všechno nejjjj na světě přejeme JAničko 🙂
Třeba tydy u nás v Kohoutkách je restaurace Kik a je tady sedačka...no ale to asi nepotřebuješ pro mAtyho, že? Ty chceš restauraci s dětsk. koutkem?

jana.sun
19. zář 2009

no hlavně asi něco, kde můžu dojít s Matym a nebude tam úplně zakouřeno a budou tam mít bud dětský koutek nebo aspon tu sedačku 🙂
Vím o Auře v Kr.poli a ted mi na Pyoušky dali odkaz na pohádkovou restauračku - tak uvidím. Otázka je, jestli Martina vůbec přesvědčím, abychom někam šli, že 🤐

jinak dobrou noc všem 🙂 krásný sníčky 🙂 a málo budivé dětičky 😅

pavlina05
autor
19. zář 2009

Jani 😲 on nikam nechce jít?
www.bigbenbrno.cz

dobrou,...právě jsem byla zase kojit 😅

pavlina05
autor
20. zář 2009

ahoj holky!
Se mi dnes nechce nic, ani vařit 😝 Asi pojedeme na Mušov do Rybárny. Uvidíme. MM zatím spí 😖

jana.sun
20. zář 2009

ahojky 🙂
Pavli, zapomněla jsem ti poděkovat za přání 🙂 mi to asi večer už nějak nemyslelo, či co 😅

MM taky ještě spí - jsem zvědavá, jak to dnes dopadne s tou restauračkou 😵

lacherka
20. zář 2009

tak já jsem pouklízela byteček, jelikož rodičové se za chvíli vrátí ze 14denní dovolené z Ameriky....a my pošupajdíme do té naší vili.
Moje mamka si vzala Míšu ven, takže my pojedem v klidu nakupova a uklízet..no pěkné vyhlídky dneska mám

Pavli tak jsem si svatbu užili?
no nevím...sice jsem říkala, že super jen jednoduchá svatba, ale nevěsta byla dle mě dost jednoduchá, žádné, líčení, účes, a na krku by se šikl nějaký náhrdelník...ale fotečky jsi jim udělala pěkný, kdyby měli svatbu bez fotek, to by byla velká škoda!!!

Jani, všechno nejlepší k narozeninám...no uvidíš...třeba tě do restauračky pozve sám manžel, když máš narozeniny a bude to překvápko🙂)
V té Pohádkové jsem ještě nebyla, ale vím, že tam hodně holky chodí a je to tam pěkný, prý tedy trochu dražší, ale asi to stojí za to🙂

pavlina05
autor
20. zář 2009

JAni, ty chlapi jako tak vyspávají? no tak u nás se už teď vstalo 😎
No běžte, neseďte doma!!!!

LAch, ale už budeš doma 😉 Ve vile 😉 a my za Vámi brzy přijedeme, pokud budete chtít 😉

Svatba byla fakt moc pěkná. Sem myslela, že to bude rychle, rychle...ale fakt ok. Teda já fotila a MArek natáčel a Ája seděl v kočáře. TAkže my si moc obřad neužili, ale ono je to pořád to stejný.....
JJ, nevěsta to moc nepřeháněla. Ona HAnka taková je. Šaty byly super, ty si šila sama 😉 . Kytka také pěkná, ale já mám ráda KAly. Na krk by se něco šiklo, to máš pravdu 😉
Ale každé máme jiné cítění, hlavně že jim se to líbilo 😉

TA pohádková bude jistě super 😉

TAk já vařím zelen. polívku a uvidím co dál 😅

pindule
20. zář 2009

Ahojte,holky já mám zase dny na prd,už jsem se objednala i k psycholožce ☹ ,já mám fakt chvilkama pocit že mi šibne,no tak budu doufat,že ne a že budu zase někdy vpohodě a normální ☹

janula2008
20. zář 2009

Ahoj holky, my už máme taky odsvatbováno, bylo to mooooc pěkný, super zábavná svatba a juchalo se až do 4 do rána a to tam ještě dost lidí zůstávalo 😅 vložím Vám taky aspoň na chvilku tři čtyři fotečky do alba, pak to za čas smáznu. Krásnou neděli.

janula2008
20. zář 2009

Pin, Šimonek ještě nemá ani dva měsíce, to je podle mě pořád kritická doba,ale opravdu to po čase přejde a bude dobře.Ale je fajn,že jsi se objednala k té psycholožce, třeba to s tebou probere zas nějak jinak než my tady a víc ti pomůže 😔

pavlina05
autor
20. zář 2009

ahoj Pin 🙂 ! To mě moc mrzá ☹ , snad bude lépe a trochu ti psych. pomůže. Hlavně ,aby bylo lépe a ty sis to začala užívat 😵 Není na tom nic špatného.

JAni, ta u nás to byla rychlovka. Po obídku, cca ve 13 hod se novomanželé sbalili a odletěli na kretu a my jeli domů v 15 hod

janula2008
20. zář 2009

No manžel kolegyně je bulhar s tureckými kořeny (ale jinak už za tři roky tu je Moravák jak poleno 😀 ), takže to byla taková temperamentní svatba se spoustou jídla, pití a hudby s tancem 😀 opravdu skvělá.

janula2008
20. zář 2009

Jinak Vaše nevěsta byla teda opravdu ultraštíhlá 😲 a na krk bych ji něco jemného taky dala, ale jinak ji to moc slušelo 😵 má někdo štěstí,že ani ty šminky nepotřebuje a nevypadá jak bubák 😀 (to se o mě říct nedá, tam je nutný namalovat na ksicht obličej každý den 😅 😅 )

pavlina05
autor
20. zář 2009

Jani, nepodceňuj se!!!

Jo, na ten krk by se něco hodilo......

My jdeme na přehradu 🙂

janula2008
20. zář 2009

Tak si užijte krásné počasí, tady se chrní a pak vyrazíme taky do parku. 🙂 Zjistila jsem,že fotky jsou dost nekvalitní, špatně osvětlený, ale co už, něco tam máte... papá

pavlina05
autor
20. zář 2009

TAk jsme byli na Mraveništi. Jsem se vyřádila na hradě 😀

JAni, teda ty jsi tam byla nejkrásnější 😀 😀 😀 😀 Škoda, nejdě s tím něco udělat? (s těma fotkama 😎 )

janula2008
20. zář 2009

Já jsem konečně včera zjistila, kde to mraveniště je, protože svatba byla v hotelu u přehrady 😅 vypadalo to i z dálky moc pěkně.S těma fotkama nic už nenaděláme, na nádvoří hodně svítilo a k tomu máme foťák krám,ale to neva, hlavně, že aspoň něco jsme blikli 😅. Všem to tam moc slušelo, nejkrásnější zdaleka ne,ale díky 😉

pavlina05
autor
20. zář 2009

😀 ale jo

pindule
20. zář 2009

holky ani nevíte jak moc se těším na čas kdy si to budu moct užívat,jestli nějaký přijde ☹ ,ale děkuju vám moc,moc mi pomáháte.
Dobrou noc

pavlina05
autor
20. zář 2009

Pin, přijde, neboj 😵 😵 😵 😵
Jak psala JAnča, ještě je čas a ono to přijde...jen to trvá!

lacherka
20. zář 2009

Holky hlásím, že jsme po měsící a půl ve vile🙂)) a peru druhou pračku a ještě mě čekají tak 4, ale to už tedy ne dneska...pověsím a jdu do hajan...nevím nevím, kdo to bude všechno žehlit???? a na zítřek mě tu čekají kabele na vybalování a pak jdu na vytažení stehů, takže to bude prima den

Pavli už se těšíme na návštěvu..musím honem udělat tu dlažbu...ale jestli to vůbec půjde honem, že?

Jani a kde jste byli v hotelu v Santonu?
Pavli, tak to je nevěsta šikovná, že si ušila sama šaty...no hold kdo umí ten umí🙂
Takže sis zase zahopsala jo???🙂)
A s tím namalováním, já kdybych se nenamalovala, tak bych snad ani nedošla na zastávku autobusu, už jsem si na to fakt tak zvykla, že kdybych ze sebe neudělala člověka, tak bych se vůbec necítila dobře....no když by ty šminky nebyly...tak tedy nevím nevím...

jana.sun
20. zář 2009

ahojte, takže já fakt jen v rychlosti - chci ještě pročíst pár diskuzí, než zítra pojedem a to bych měla balit. Martin ještě musel do práce, tak já rychlo na PC, než budu "přistižena". a to ještě musím žehlit věci, co máme s sebou. na ty ostatní zas kašlu 😝 😵

Jani - fotky hezké - ty tradičně kočka 😉

Pavli, musím si s tebou jednou na tom hradu taky zařádit 😀

Moni, díky za přání 🙂 a hurá do vily 😉

Peťulko, drž se broučku - fakt bude líp, i když to ted tak nevypadá -je to už taky tím počasím, začínají ty podzimní depky - chjo - to člověku nepřidá. Je fajn, že jdeš za odborníkem, rozebere tě zas jinak a třeba ti pomůže. Každopádně vydrž 😉 moc tady na tebe myslíme!!! 😔 a my s Matýskem ti moc moc moc držímě pěsti, at už je to zlé období za tebou ty si Šimonka jen užíváš 😵

jinak dnes se restauračka nekonala - dohodli jsme se, že půjdem v Šumperku a tchýně nám pohlídá Matyho. měli jsme ale mooooc dobrý obídek - mm koupil naložené kuřecí - jen se to dalo do trouby upéct a udělali jsme si k tomu bramboráčky - mnam mnam.
pak jsme všichni jeli na prochajdu městem - obhlídnout novou Pekandu atd...prošli jsme celé město, bylo to docela fajn - až na to, že Matyho vzbudila projíždějící a hooooooooodně nahlas zvonící šalina 😠
ale jinak dobrý - takový prima rodinný dník 🙂

tak se tu ten týden mějte hezky, budete mi chybět 😅

janula2008
20. zář 2009

Pavli no ne, ze by se to hezky neposlouchalo,diky 😀 ale vam to jako cele rodince taky moc sluselo 😵 kazdy se nas ptal, proc jsme nevzali Simcu,ale ona by ten obrad vazne nedala, jen bych ji tam vsude mozne honila a meli bychom z toho prd 😠 byli tam takove male hodne miminecka, ktere ani nepipli behem te cca trictvrte hodky, to jsem za rok a pul nezazila 😀 😀 Pin no je to obcas boj,jeden den je lip, druhy hur,aspon u nas, ale bez tech deti a toho ruchu kolem uz by bylo smutno,aspon teda mne urcite 😉

janula2008
20. zář 2009

Moni, bylo to jinde, v Maximus Resortu či tak nějak, ženich tam dělá šefkuchaře,takže i jídlo bylo výborné, bohaté švédské stoly, no vážně žranice,hned bych si to dneska zopákla 😅 Jani,dobře dojeďte a v pořádku se nám pak vraťte!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru