Poporodní deprese, stavy smutku a pláče

pavlina05
26. čer 2008

Ahoj holky!!!!
Nevím zdali tohle téma tady už někde není...každopádně bych ho chtěla otevřít a trochu probrat, poradit...
Já rodila před 14 dny.
Když jsem přišla po týdnu stráveném v nemocnici domů, tak jsem se s tak velkou změnou nemohla srovnat. dostavily se u mě stavy smutku a pláče, beznaděje...
Hormony začaly hrát velkou roli!!!
Možná je to tím, že náš chlapeček je větší uplakánek než ostatní děti, možná tím, že porod nebyl jednoduchý...
Každopádně mě prostě sem tam přepadne smutek, depka a pláč... ☹ ☹ ☹
Vím, že je to asi velkou hormonální změnou, ale přesto bych ráda o těchto věcech popovídala a poradila se.....

pavlina05
autor
21. pro 2009

LAch, co vy? 😕 Míša už je ok?

Betinko, myslím na tebe sluníčko 😔

janula2008
21. pro 2009

Tak to u nás si dneska na procházce Simča vysomrovala v obchodě lízátko a nejoblíbenější slovíčko, který celý dny od mikuláše mele a já už ho nemůžu ani slyšet je koko ☹

pavlina05
autor
21. pro 2009

Jani, čeká nás to všechny. prostě děti jspu a budou na sladký,tomu se nevyhnem ☹

pavlina05
autor
21. pro 2009

Já se snažím dávat ovoce, ale třeba v trolejbusu už nezabere a musím tasit Kinder čokoládku 😒

Zítra chci jet dopo na svobo´dák, naposled se pokochat předvánoční náldou 🙂

jana.sun
21. pro 2009

no, u nás se zatím čokoládě vyhýbáme - chci mu ji dát co nejpozději to jde a tím, že byl cca před těma dvěma měsíci osypanej, tak si nikdo z rodiny nedovolí mu ji dát 😅 bojím se, že to bude jak se zmrzlinou, taky jsme dali jen trochu ochutnat, aby nám nezáviděl - kupovali jsme si ji vždy při cestě na chatu, mají tam dobrou - no a jakmile ochutnal, tak už mu přestal stačit holý kornoutek a chtěl zmrzku taky - a dával to patřičně najevo!!! takže čokoládu ochutná někdy příští rok....po neděli....nějaké..... 😵 😵 😵
ale samo sušenky a piškoty dostává, sem tam oplatek, když máme, tak trochu - my to moc nejíme 😉

jo a Maty znovuobjevil pištění!!!§ 🙄 🙄 🙄 nevím, pokolikáté už, ale s patřičnými grády 😠 😠 😠 v tom se teda zdokonaluje perfektně!!!! ☹ ☹ ☹

no nic - já jdu ulevit haldě na žehlení - musím 😖 😖 😖 😖

tak se tu mějte a dobrou noc všem 😵

pavlina05
autor
21. pro 2009

Jani 😉
Tak se neužehli 😝 Já teprve prádlo suším...

pavlina05
autor
21. pro 2009

Dobrou 😔

janula2008
22. pro 2009

Moty, poslala jsem ti mailík, díky 🙂

pavlina05
autor
22. pro 2009

Ahoj holky!!!

Finišujete??

My byli dnes dopo na Svoboďáku. Bylo to moc krásný, celkem málo lidí,tak jsem měla svařáček a trdelníček 😀 Ája mega spoky. Cestou domů se prospal, tak jsem dodělala poslední úpravy a čekám na Ježíška 😀
odpo byl aleš mega protivný,že jsem pěkně řvala....no matka k pohledání 😖

betina
22. pro 2009

ahoj holky,

tak my dnes byly na vánočním kamionu, no Santa se Verči opravdu nelíbil, řvala mami,mami 😀 s tou čokoládou..no taky sem ted byla v šoku, když se babička vytasila s Kinder čokoládkou a s tím, no to ty máš tak ráda 😀 takže asi tak.
ještě zítra musím do města něco málo pokoupit a pak už snad konec 😖 dneska jsem měla v autě 3 děti, no holky síla, to bych teda nedala 😀

lacherka
22. pro 2009

Beti, pěkné přání, prosím v čem se dají dělat takové rámečky?

tak jsem rychle dočetla a už bych šla špat. Včera jsem přijeli domů až tak kolem 9hodiny, tak jsem jen vybalili a zalehli do postele, dneska jsem se vrhla na Vánoční uklid🙂)) no a pořád není hotovo a to Míša po obědě spal až do 18hod!!! Takže ted tu lítá a já bych už šla spat, takže nevím kdo usne dřív.

Já to ted s tím chozením ven flákám, ted Míša po obědě usne a vzbudí se tak, že než se nají, tak je venku tma a to už se mi s ním chodit ven nechce.
Rýmu už nemá, ale v noci kašle pořád. Nechápu to, přes den ani nezakašle, ale v noci je rozkašlanej, zítra pojedem k dr a dá mu asi antibiotika.

Ta BKM metoda je zajímavá, ale nedovedu si představit tu praxi....to opravdu nevím, jak bych to vychytávala a taky představa, že dávám mimino kakat do příkopu na benzince🙂)) Ale pamatuji se, že jsme viděli s kamarádkou jak malé miminko dávají vyčurat, mělo tak ani ne 2měsíce a sundali mu plínku a dali čurat na trávu. No my koukaly, co to je za šílenou matku, proč dávat čurat na trávu takové malé miminko-tak ted už vím o co asi jde.

No kloubouk dolů před tím, kdo to takto zvládne.
My jsme taky na plínkách, ale u mamky si pod přísným dohledem na nočník sedl a dokonce se i vyčural, ale to bylo jenom jednou, jenže z mojí mamky a jejího přítele má větší respekt. Ze mě má srandu a na nočník si sedne a vstane, nebo se vzpírá, takže uvidíme co jaro a léto.

Beti, to je mi líto, ale jak píší holky, asi to tak mělo být....no napřed jsi byla z toho v šoku, pak sis zvykla a už se těšíš a ted toto....ale četla jsem, že tady ty samovolné potraty bývají většinou třeba děti, co by neměli vše v pořádku...tak to ber třeba tak, že je to tak lepší a asi to tak mělo být....
ale já sama tedy nevím jaké to je...takže nebudu radit
Tak se drž!
Jdu uspávat a asi tak skončím taky🙂 já jsem měla být medvěd a tu zimu prospat.

pavlina05
autor
22. pro 2009

Betinko, moc krásný den kste měli. A díky za příní 😀 Vše je už lepší....???

LAch, no kde se touláš? 😀
LAch, do 18 spal? Kdy jako půjde spát??????????????
Proč jsi jej neprobudila? To by mě šel Aleš spát tak v 1 hodinu!!!!
Lach, nemáte doma třeba suchý vzduch? Dej plínku na topení, mokrou 😉
a jinak se vede jak kočko? Kdy se zase uvidíme,co? Nějak dloho jsme se neviděli!! Co děláte mezi svátkama?
Beti co Vy?

janula2008
22. pro 2009

Holky, tak já dnes padám únavou, Simča zas samozřejmě od rána nonstop vzhůru a celkem sem tam protiva (i když od té doby co jsem tu napsala, že si sama nehraje, tak normálně i půl hoďky jo 😕 ), usla až o půl deváté, taťka dojel z práce až teď, měli od odpo večůrek v práci. Takže je tu taková mrtvolka (to jako já 🙄 😀 ), která právě padá do postele a stihla jen dočíst. Zítra jedeme za kamarádkou (to je ta s tou sedmiletou Anet...zas mě ukecala na příští neděli,ať ji dva dny pohlídám 🙄 😀 ), tak si dáme dárečky, vím, že pro Simču mají nádhernou velkou panenku, co sama dává pusinky, tak jsem zvědavá jak se jí bude líbit 😅 .Beti, hezké přání 😵 doufám, že je ti už líp 😔 . 😔 Klidnou noc Vám i prckům, zítra nakouknu. Papá.

pavlina05
autor
22. pro 2009

JAni 🙂 mějte zítra prima den.

MY tady budeme mít kámošku,moji nej z prahy. A odpo půjdeme chvíli ven a pak večer už ježíšek. Snad mi MM dovolí a já nakouknu 😉 a popřeju 🙂

jana.sun
22. pro 2009

ahojky,

my dnes byli na rehabce, tak se máme zas nahlásit, až bude Maty sám chodit - tedy pokud to bude do dvou měsíců, pokud ne, tak za ty dva m. zas paní říkala, že bude M.dřív mluvit než chodit - toho tam zas nakecal 😅 😅 😅 holt bude si umět v životě poradit, co nebude chtít dělat, to okecá 😀 😀 😀

pak jsme měli ještě nějaké zařizování a jak jsme dojeli dom, tak jsem ani PC nezapínala, páč Maty mě k němu stejně "nepustí" tak jsme čučeli na telku a hráli si. ted se tu snažím pobalit - resp. nahromadit věci s sebou na Vánoce, abychom zítra něco nezapomněli.

no tak já si k těm letošním Vánocům můžu koupit svou nej nej vůni - tak nějak si ji "kupuju" už dlouho, ale vždy na to nejsou peníze...tak letos bude!!! DKNY Be delicious 😵 😵 😵 😵

Beti, krásné přáníčko - já si celou dobu myslela, že jste Sudomovi a vy jste Šudomovi 😀
Verunka je roztomilý "čertík" -celý tatínek 😅

Januli, tak zas Aneta a tentokrát bez školy, jo? tak snad to zas v poho zvládneš 😉

Pavli, no ty jsi ready for Ježišek, jo???? ty jo!!!

Lach, taky bych nejraději zimu prospala!!! 😀 😀 😀

mezi svátkama jsme doma - teda myslím že 30.12. máme srazík s holkama z práce, ale PO a UT nic. 😉

jana.sun
22. pro 2009

holky, krásné Vánočky vám všem tady 🙂 🙂 🙂 ........

https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

pavlina05
autor
22. pro 2009

JAni DKNY Be delicious je taky moje 😀
JAni, vy zítra valíte do Šumperka? Nebo kde vy budete?
TAk i vám krásný svátky 😉
https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

janula2008
23. pro 2009

Jani, ta vůně je nádherná. Nosí ji Lukynova ségra i moje a já vždycky tu jejich vůni ,, fetuju" 😀 😀 . Taky bych chtěla tento rok pod stromek voňku, tak jsem zvědavá, co ježuch vymyslel. Jinak Jani ta škola tam naštěstí bude, v pondělí Anet pofrčí 😉 ale co by člověk pro Simču neudělal, jsem ráda, že tu bude, i když dělá kraviny,ale Simonka je z ní vždycky odvařená 😵 Jinak my na srazík mezi svátkama taky můžeme, třeba to úterý by bylo super, taťka bude doma, tak bych ho poprosila o odvoz. 😉

pavlina05
autor
23. pro 2009

ahoj holky!!!

U nás noc super!
Už se těším na večer 🙂

lacherka
23. pro 2009

ahoj Pavli no mezi svátkama asi nic nemáme máme tatku doma až do 4.1. tak můžem vyrazit.
S tou plínkou to zkusím., ale tam kde spíme netopíme, tak nevím. Jdu se honem nasnídat

Ta Dkny voní nádherně! jednou jsem ji taky měla, holky já mám teda zasobu vonavek, mám jich doma asi 6, tak jsem zvědavá, kdy je vyvoním. Krásně voní Chanel eau fraiche, je taková zelená, tak to je ted můj favorit.

pavlina05
autor
23. pro 2009

LAch 😉 😀

jana.sun
23. pro 2009

ahojky,

ještě nahonem vás tu zdravím. dnes je to nějak hektické!!!
večer jedem do Šumperka - odevzdáme malocha tchýni a valíme na chatu -sami, zítra pro něj ke tchýni, kde se potkáme se švagrovcema - chtějí dát Matymu dárek, pak na oběd k našim, na odpolední kávičku ke tchánovi s přítelkyní a na večeři zpět ke tchýni, aby nebyla sama. ještě navečer zpět na chatu i s Matym a druhý den do Brna, páč M. 26.12. celý den dělá 😖

tak si moc moc moc užijte, at dostanete, co si přejete a hlavně dětičky, at mají ty rozzářený očička 😵 😵 😵
pa pa

zuzanka26
23. pro 2009

Ahoj holky,

moc vás zase zdravím a přeju všem krásné Vánoce, hlavně klid a pohodu, žádný stresy, pocit štěstí a radost z dětí, ať jsou všechny hlavně zdravé.

U nás je vše ok, Sárinka už asi 2 týdny chodí, je to moc roztomilý a mám radost. Noci jsou tak na střídačku, většinou se aspoň 2x vzbudí, ale to se už dá, je to jak kdy, záleží, jestli jí něco trápí.
Jinak už má několik slov co pořád jede dokola, takže od včerejška máme třeba taaaauuu což nevím jestli je mňau nebo čau 😀
Taky říká koukej, kuku, není apod. 😵 😵 😵

janula2008
23. pro 2009

Ahoj holky, tak hádejte, co jsem dostala dnes od kámošky za dárek...DKNY 😀takže asi zamoříme jogurtárnu 😀 😀 😀

pavlina05
autor
23. pro 2009

Ahoj holky!!!!

Moc Vás všechny zdravíme.
Všem přeju krásné svátky vánoční a děkuju že jste tady 😀 Mám Vás ráda.

Zuzi, skvělé zprávy. Ráda tě tady vidím 🙂

JAni,to teda jo DKNY bude zamořený celý Pisárky 😀

JaniSun teda vy to máte hektický 😉,zvládně te to všechno!!!!

Holky, my měli strašně krásný den. dopo ta kámoška, pak vycházka a čajík s kámoškou a večer Ježíšek. Bylo to něco nepopsatelného. MM přichystal nádherné zvonění a stromeček..´společně jsme vešli do obýváku, já málem bulela, Aleš zůstal stát překvapením. no prostě nostalgie.
Aleš má radost nejvíce z Mašinky Tomáše a ostatních aut,piana,knížky....a papírů
A já 😀 dostala jsem nový foťák 😀 Pořád prý beru manžův (teda náš společný),tak mám jen a jen pro sebe. Stále fotím, tak abych měla k dispozici vlastní.Jsem unešená a pořád tady říkám,že jsem si jej nezasloužila 😅

Zítra už odjíždíme,tak se loučím už raději teď. Ikdyž večer ještě určitě nakouknu.

janula2008
23. pro 2009

Pavli, tak vy už jste měli ježíška dnes? Ahaa...já myslela že jsi se předtím upsala 😉 Tak my máme ještě taťku na hokeji, Simča už usla, no podvečer byl hroznej, jak nespí přes den tak je protivná jak ...,ale zbytek dne moc fajn, i návštěva se vydařila 🙂 Užijte si to Pavli i zítra a zbytku také krásné Vánoce, asi nakouknu až večer, budeme mít taky hodně popojídění. A teď si jdu obalit nervy cukrovím, ať se ručička na váze ještě šoupne víc doprava 😝 😀 papáá

pavlina05
autor
23. pro 2009

JAni 😔 😵

pavlina05
autor
23. pro 2009

TAk holky mějte se 😵 😵 😵 😵 😵

betina
24. pro 2009

holky, hezký Štědrý den! u nás panuje normální chaos, ale to je asi s prtětem normální.

moc vám všem přeji klidné a pohodové vánoce a budu se opakovat po Pavči, mám vás moc ráda, tak at se dál tady scházíme a i osobně!!!! hezký den holky!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru