Poporodní deprese, stavy smutku a pláče

pavlina05
26. čer 2008

Ahoj holky!!!!
Nevím zdali tohle téma tady už někde není...každopádně bych ho chtěla otevřít a trochu probrat, poradit...
Já rodila před 14 dny.
Když jsem přišla po týdnu stráveném v nemocnici domů, tak jsem se s tak velkou změnou nemohla srovnat. dostavily se u mě stavy smutku a pláče, beznaděje...
Hormony začaly hrát velkou roli!!!
Možná je to tím, že náš chlapeček je větší uplakánek než ostatní děti, možná tím, že porod nebyl jednoduchý...
Každopádně mě prostě sem tam přepadne smutek, depka a pláč... ☹ ☹ ☹
Vím, že je to asi velkou hormonální změnou, ale přesto bych ráda o těchto věcech popovídala a poradila se.....

janula2008
8. črc 2008

Dobré ráno holky,ano, přesně jak píše mobi - převařím a nechám vychladnout.Sice jinde holky na diskuzi psaly, že vody jako Fromin a Horský pramen se převařovat nemusí, ale ptala jsem se v lékárně a tam mi řekli, že doporučují převařit vše.Ty zoubky jí asi taky sem tam zlobí, ale doma vůbec neplače, nebo už jen málokdy, venku spustí v podstatě okamžitě, fakt myslím, že se jí asi nechce v tom kočárku ležet nebo nevím 😒 . Dnes odpo uděláme další pokus... 😉

mobina
8. črc 2008

Jani tak pak jedině zkusit hodit Simču na bříško. Ondra už mi v hlubokým taky občas omrzuje, tak ho hodím na chvilku na břicho a je klid.

pavlina05
autor
8. črc 2008

Ahoj holky!!!

Jani, tak co. Zkusíš zase dnes kočárkovat a uvidíš..???

My dnes zase v poho, klídek. On vážně ze mě musel cítit to napětí. te´d je fakt už 2 dny v pohodě!!!
Ale nedělám si ilize..ono zase příjde to horší období...ale já už se stím snad líp vypořádám 😉

Na ten čajík se zeptám ve čtvrtek dr. 😉

Holky, hezký den!!! 😵

janula2008
8. črc 2008

Ahojik, no mozna to testnem, ale vstavala jsem k ni dnes v noci po 2hod., porad knucela, tak docela ani nemam naladu kamkoliv jit a jeste se s ni zlobit, sotva taham nohy. ☹ Dala bych nevim co za nejakou chuvu tak na hodinku a pul denne 😀 . Na brisku uz jsme taky zkousely jezdit, vydrzi tak 10min., pak se unavi a rve stejne, proste ji mam v posledni dobe fakt dost, dnes zas od rana pobrekava jak se ji 3minutky nevenuju 😖 .

pavlina05
autor
8. črc 2008

jani ☹ ...no my taky furt chováme..on sám v postýlce nechce být!!!
Na bříšku mu to ale dělá dobře.
Já jdu za chvíli ven, tak jsem zvědavá na ten křik...no třeba mě překvapí...uvidíme... 😅

janula2008
8. črc 2008

ja ted male nasla dole spicku zubiku, tak je to asi fakt tohle a boli ji to 😒 . Odpo pujdem taky testnout, uvidime jak pochodime 😉 . Hezky den, klidny predevsim! 😅 Papa

mobina
8. črc 2008

Jani no vidíš, tak zoubky jí chudinku trápí 🙂 Tak šup nějaké chladítko nebo brousítko. Ono to za pár dnů přejde. I to noční vstávání 😉 Nám tam dole taky něco raší, tak čekám, kdy to přijde. Zatím si žužlá brutálně ruce a hračky. Chladítko odmítl.

janula2008
8. črc 2008

U nas taky chladitko nezabralo. No kam to napsat, vydrzely jsme venku hodinku a pul bez place! 😀 . V noci spi jindy krasne, fakt i 10-12hod. v kuse, tak doufam, ze ten dnesek byl nejaky omyl a bude to zas jak driv 😅 😅 .

lacherka
8. črc 2008

tak od 5ti hodin plačeme a vztekame se, hruza, nic nepomaha, mam ho v zavinovacce a vnaruci, myslim ze uz je unaveny ale nemuze usnout

pavlina05
autor
9. črc 2008

Ahoj holky!!!

Tak jaká dnes?
U nás včera na vycházce zase řev, kamarádka se už smála jak ona má hodné mimi a ten náš uličník pořád pláče!!
Ale pak nakonec taky usnul 😉
Lache, tak jak dlouho to jeho plakání ještě vydrželo? Doufám, že to přrešlo§ Co zabralo??

My dnes zatím (klepu na dřevo) klídek.....

janula2008
9. črc 2008

Ahoj Pavli, mala ted chrni po obede a ja zalehnu chvili s ni, jsem nejaka utahana. Jsem ale rada ze nejsou takova vedra, takhle pod mrakem je to prima 😉 . Jinak noc v pohode, zas se vzbudila az o pul 5 a po jidle jeste do 7 zatuhla, tak jsem se vyspala. Odpo asi testnem opet kocarek, uz se na to psychicky pripravuju 😀 . Snad to bude dobry jak vcera.Aleskovi uz tahne na druhy mesic ze? Uz to bude velkej chlap 😅 .

lacherka
9. črc 2008

Pavli, nakonec z toho brečení mi usnul v náruči a podrž se! vzbudil se až ve 4 hod ráno na kojení, takže spal asi od 22hod, to se ještě nestalo,že by spal v noci takhle tahem,ale měla jsem ho v té rychlozavinočce tak asi to bylo tím..jinak když ho mám přikrytého jen dekou, tak cestuje po postýlce a probudí se uplně na jiné straně, nebo tam kde měl břicho, má hlavu a tu má přikrytou dekou a holé nožky mu lezou z postýlky skrz ty šprušle...fakt aktivní dítě!
Pavli my se těch ubrečených dní asi prostě nezbavíme, já už myslela jak jsem nad ním vyzrála, že už byl klid...no tak asi ne...ted už zase spinká no pořád dokola....

pavlina05
autor
9. črc 2008

Ahoj holky!!!
Dnes proma den. Uvidíme co noc....zatím teda klídek 😉

Jani, jj, už to bude chlapisko 😀
Tak co ta kočárková procházka Jani???

Lacher...no my máme teď dny klidu...ale jak tak koukám, se tomůže zase pěkně obrátit. Lach..však my se nevzdáme 😉 a zvládneme to a pak se tomu budeme jen smát.(už aby to bylo)
Teda ten Míša pěkně spinkal!!!
Já zavinuju už jen do zavinovačky a pevně svazuju a polohuju na bok, pak usneme vždy!!!Dříve jsem dávala mezi poloh válečky a na to deku, ale jak píšeš, byl pak odkopanej a všelijak napolohovanej...

Zítra nás čeká kontrola po měsíci, tak snad bude vše ok.

Mějte krásnou a klidnou noc 😉

lacherka
10. črc 2008

pavli: my jdem do poradny, až na 6týden, ale dnes jedem do Bílého doma s těma očičkama....včera tak pobrekaval, tak jsem mu zkusila odsát nosík a možná to taky trochu pomohlo, zklidnil se.....
jo jo, on se to pořád tak nějak vrací, někdy je klid a pak zas ne. Hodně krát mi příjde, že je jak ubrečená holka, jen že se mu něco nelíbí nebo mu něco nejde tak začne řvat...a myslím,že to na mě taky zkouší, třeba nebrečí já si s ním povídám a vidím jak najednou začne natahovat a dívá se na mě tím způsobe: tak mám nebo nemám? a já mu řeknu: ne ne Míšo,tady se brečet nebude....a on tu pusinku zase stáhne a je klid a kouká na mě.....bude to pěkná potvora!

janula2008
10. črc 2008

Ahoj holky, já nějak v poslední době nestíhám odepisovat, jsem v jednom kole. Mrška už vstává definitivně kolem 7h. a pak si schrupne tak hoďku max. kolem poledne, takže to mezitím jím, uklízím atd. Včera procházka nadějná, jenže pro změnu začlo lít, tak jsme to stejně otočily domů 😒 . A do toho se posrala 😀 . Lachi, no Simča je herečka největší, ale už jsem ji často prokoukla, občas si řve bez slziček prostě jen aby na sebe upoutala pozornost. A čím víc se na ni kvůli něčemu zlobím, tím víc se řehtá, občas už bych jí dala i jednu po zadku lumpačce 😀 . Včera mě pěkně poškrábala, mám šrám přes celou tvář 😠 .

pavlina05
autor
10. črc 2008

lacher ahoj! Jak je dnes? JJ, to znám. Já si taky myslím, že to Alešek na mě jen zkouší..přesně jako Míša 😅

Jani, ale ten smích je odměna za to trápení, že jo? Já už se těším až se budeme taky řehtat.

Dnes jsme byli na kontrole, vše ok, už máme 4490g. Porod. váha byla 3430g.

Já se pádím najíst..pa

pavlina05
autor
10. črc 2008

Holky tak jaká??
U nás stále pohoda a klídek...až neuvěřitelný!!!

janula2008
10. črc 2008

Jojo, když se Simča směje (a není to zrovna když nadávám 😀 ), tak je to prima, dokáže se neuvěřitelně nahlas řehtat 😀. Já teď vyslala drahou polovičku s kočárkem a jdu udělat něco na obědo-večeři 😉 . Dnes byl taky celkem klídek, už nám lezou dole 2 zuby 😅 . Až vylezou, pošlu foto. Jinak ta má známá už jde z porodky domů, ale malou si tam nechají, nějak nepřijímá jídlo a krmí ji sondou ☹ . Prý ji bude vozit několikrát denně čerstvé odstříkané mlíčko, to si vůbec nedokážu představit, je mi jí fakt líto, vytrpěla si toho už plno v těhotenství, i porod hroznej, no někdo má fakt smůlu 😖 .

lacherka
10. črc 2008

dneska řveme a řveme ani vám nemůžu sem napsat:-/

pavlina05
autor
10. črc 2008

januli, takže zase další důkaz, že jsme na tom pořád dobře a můžeme děkovat Bohu 😉

Lacher ☹ ☹ ☹ , tak zítra bude líp, uvidíš! Ono se to střídá!!!!

My dnes ok, pohodka....

Hezký večer holky a křiklouni 😀

lacherka
10. črc 2008

tak snad ted: od rána jsme lítali po městě, byly jsme na tom očním, takže Míšovi proplachovaly ty kanálky, mudr říkala,že prý to nebolí,ale chudák malej řval jak tur a byl uplně celý červený, ještě horší jak když se doma vzteká....ale pak do minuty usnul a byl klid, ještě jsme byli u mě v práci,potom u přítele v práci a pak ještě nakupovat v TESCU, tak jsem si vzpomněla na tu Janulinu známou s Vankovkou, když jsem se procházela v Orsey, ale řeknu vám,že jsem z toho dost unavená! a všechno je tak ve shonu, šli jsme na jídlo a já to do sebe automaticky ládovala, že se přítel divil, jak rychle jím, ale je to už tím zvykem, že všechno honem honem, než bude řvat. než jsme vyjeli tak jsem nakojila, pak než jsme šli nakoupit, tak jsem nakojila v aute a po nákupech, který nám trvaly 3 hodiny! jsem kojila po cestě domů,protože ten hladový křik byl otřesný! no tak mi to přišlo takový všechno směšný, oproti roce, kdy jsem si vklidu chodila po obchůdcích, je ted vše tak ve stresu.....od té doby co jsme se vratily domů, tak malej plače a plače, vzteká se, no děs.........šla jsem si odskočit něco vyřídit a vrátím se domů, a musela jsem se smát! Přítel umývá zem, u sebe mop a kybl a Míšu má v klokance a u toho umývá, malej je zticha, kouká a líbí se mu to, tak jsem se fakt musela smát a hned to vyfoti,pak vám sem dám fotku.....hlavně př. říkal-když viděl,že jsem tu klokanku koupila na nošení ven- to si na sebe vživotě nevezmu! no a už je to tady.....

janula2008
10. črc 2008

Lacher:klokanka se nám taky výborně osvědčila, mockrát jsem s ní v klokance vybíhala něco pozařizovat a vždycky ani nepípla, kolikrát mi v ní i usnula, za to jak jsem jí z ní vyndávala tak řev jak blázen, moc se jí v ní líbilo 😀 . Včera už jsem ji musela prodat, byla na ní už moc těžká a velká, škoda 😢 .

mobina
10. črc 2008

Holky tak jsem přemýšlela o těch vašich kočárkových peripetiích a napadlo mě, dát jim do kočárku nějaké hračky. Nemyslím ty na zavěšení, ale nějaký chrastítka, kousátka. Ondra když omrzuje,tak to docela bodne 😉

pavlina05
autor
10. črc 2008

lacher...teda ty jsi měla zase shon a trápení.... ☹ ☹ No jak nám bylo před rokem po nákupech 😀 😀 😀 ,ale teď je to zase lepší...máme svoje uplakaný miláčky!! 😉
Někdo to štěstí ani nemá, musíme si toho moc vážit!!!!

Holky, mají ti vaši prďolkové tvrdě ustláno v kočárcích? My tam máme jen zavinovačku a je to ok. Třeba chtějí měkké nebo naopak???

janula2008
11. črc 2008

Ahoj holky, přeji pěkný den!U nás v kočárku už celkem fajn, i když nerada bych to zakřikla. Jak píše mobi, pojistila jsem se různýma hračkama 😀 . My máme pod ní molitanovou výplň a prostěradýlko, já myslím, že by v tom aspoň tu hoďku denně mohla vydržet ne??? 😀 😀 Dnes máme dost vyřizování, tak vyrazíme odpo ven, no jsem zvědavá, pak napíšu.

pavlina05
autor
11. črc 2008

ahoj holky!!!

Jani, tak držím pěstičky aby vydržela déle jak tu hoďku.

Jinak u nás krušný ráno 😒 od 4 do 10 pláč střídající se s usnutím na 10min....no děs, ale nějak mě to nevyvedlo a jsem v poho...
Tak zatím spinkáme od těch 10...uvidíme co dál....

lacherka
11. črc 2008

pavli, tak je to někdy i u nás, jako kdyby mu nešlo usnout a pořád poplakával....tak koukám,že už si asi taky zvykáš....já už za chvíli ten pláč asi vnímat ani nebudu....
v kočárku máme molitanovou podložku a na ní mám deku, Míša leží na tom a přikryji ho dekou, nebo tam leží jen tak-když je teplo a v kočárku pěkně spinká, pokud zrovna nepříjde hodina hladu to je řev na celé kolo!

lacherka
11. črc 2008

ještě dotaz: už jsem s očistkama končila, jen takové bílé špinění a včera mi začala téct krev....tak jsem se dívala tady na diskuze, kdy se dostaví první menstruace a tam psaly holky, že i tak rok po porodu i více....když se kojí...já kojím teda taky plnně a že by to byla v neukončeném 5.týdnu po porodu menstruace? voalal jsem na gyndu a objednala se na kontrolu po šestinedělí, tak jsem to sestřičce říkala a prý je to možné....tak já se picnu! některý to nedostanou ještě rok a já nemám ani týden odpočinek, ach jo!

marinka
11. črc 2008

lacherko, neboj, s největší pravděpodobností to ještě MS nebude.Měla jsem to taky tak a co vím, tak i kamarádka, že už nám očistky skončily a na konci šestinedělí přišlo zase krvácení, prý se to stává. Pak už jsem nekrvácela až do minulého měsíce (8 měsíc po porodu), kdy přišla MS.

lacherka
11. črc 2008

marinka: tak to jsem ráda, že máš ty i tvoje kamarádka podobnou zkušenost, já už jsem se bála, že tam nebudu mít něco v pořádku a taky jsem si chtěla ještě od MS, chvilku odpočinout🙂 hlavně přes to léto...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru