Poporodní deprese, stavy smutku a pláče

pavlina05
26. čer 2008

Ahoj holky!!!!
Nevím zdali tohle téma tady už někde není...každopádně bych ho chtěla otevřít a trochu probrat, poradit...
Já rodila před 14 dny.
Když jsem přišla po týdnu stráveném v nemocnici domů, tak jsem se s tak velkou změnou nemohla srovnat. dostavily se u mě stavy smutku a pláče, beznaděje...
Hormony začaly hrát velkou roli!!!
Možná je to tím, že náš chlapeček je větší uplakánek než ostatní děti, možná tím, že porod nebyl jednoduchý...
Každopádně mě prostě sem tam přepadne smutek, depka a pláč... ☹ ☹ ☹
Vím, že je to asi velkou hormonální změnou, ale přesto bych ráda o těchto věcech popovídala a poradila se.....

janula2008
19. únor 2009

Pavli, no ja mam moc rada vinny listy k vinku, taky fetu a ty jejich tycinky s arasidama kdyz me honi mlsna, takze jak to pujde, hned mu to tam vykoupim 😀 😀 ted jsem si zrovna pred chvili udelala recky salat s cibuli a olivama, takze bastim a hned bych se prenesla do leta nekam na plaz 😉

lacherka
19. únor 2009

Ahoj holky.
No Pavli já dnes bylas venku pul hodky a teda fakt stačilo kosa jak na Sibiři☹ ted mám nějakou rýmu...
jj v té Cafe Play jsem byla, je to tam pěkný, ale tak pro trošku starší děti než jsou ti naši, ti naši si tam zatím nic moc nevyhrají

Tak já našla konečně super dovču, krásné recenze tak jsem si zamluvila termín a pak jsem nějak narazila na foto, že pláž je sice u hotelu, ale odděluje ji silnice, takže ležíte na pláži a za hlavou vám frčí auta, tak jsem to zrušila, takhle si tedy dovču nepředstavuju, no jsem zvědavá jestli něco fakt najdu...asi jsem moc náročná, ale bud pláž daleko nebo zas je v hotelu hluk nebo lidi nadávají na jídlo, že míchají to co se nesní na oběd tak k večeři a pak snad i na snídani....

janula2008
19. únor 2009

Moni a jakej mate limit na osobu? Letecky si chtela ze? Na recenze prihlizej jen s nadhledem, ja byla v hotelech, kde se mi zdalo vse super a vzdycky se nasel rypal, co si necim zkazil dovolenou a pak tam zdrbl peknej hotel 😉

janula2008
19. únor 2009

Holkyyyy segra zitra odlita na 15dni na Kubu, ja ji tak zavidim 😒

lacherka
19. únor 2009

no já se snažím tak nějak vybírat ale většinou se stane, že se tam sejdou 3-4recenze a názory se shodují, jako navečer neteče teplá voda atd...no tak to mě odradí, jednou jsem dala na cestovku a dovolená fakt nic moc, tak si vše radši prověřuji, ted kdybych asi přijela k hotelu a viděla tu pláž tak bych byla asi hodně zklamná, ale v popisu hotelu o tom ani slovo, pouze pláž od hotelu 100m ale o silnici ani tuk
no a limit ráda bych tak okolo 10tisic, ale pokud by to bylo s all inclusive a nějaký pěkný hotel tak max 15tisic na osobu.

janula2008
19. únor 2009

Moni, většinou jen taxy jsou z toho 3-4 tis. tak to jedně last minute ☹ Studia se letecky pohybují kolem 10 a to je bez jídla a bez tax (jen letenka je z toho půlka...),takže to je fakt těžký, ale kdyby mě něco napadlo, hodím ti sem odkaz.

janula2008
19. únor 2009

Treba tohle je moc prijemny hotel primo u plaze s odletem z Brna,ale je to s polopenzi a Turecko, tak nevim na kolik je pro Vas to Recko smerodatny. (Je drazsi nez Turecko). Nicmene kamoska jezdi jen tam, Alanye je krasna. http://www.travel2002.cz/84-hotel-azak.html

janula2008
19. únor 2009

A taky zalezi terminy,jestli planujete podzim, jaro a nebo hlavni sezonu 🙂 ale at to tu nezaplacavame, proste kdyz budes chtit neco poradit, nebudes si jista vyberem hotelu tak mi pisni a reknu ti nebo zjistim od holek z CK objektivni nazory co tam byly, kamosek mam dost.

lacherka
19. únor 2009

Jani já to musím přes stranky invie protože mám od nich slevu-poukaz a na rozmezi 10-15tisic se mi tam vyhledá asi tak 20hotelů, takže ta cena je v pohodě, ten super hotel jak jsem měla najitý tak by nás oba se vším všudy vyšel na 23tisic, takže 11,5tis na osobu, letecky z Brna a s polopenzí. Na Turecko jsem nic moc dobrýho neslyšela, tak tam ani nechci, chci zkusit to Řecko, tam jsem ještě nebyla, Tunis, Djerbu to už mám projetý

janula2008
19. únor 2009

Aha ok Moni 😉 Jo tak to je super cena za polopenzi. Ja uvidim, co holkam kde zbyde, rada bych prubla i to Turecko, pry je to konkretne v te Alanyi moc fajn,ale nevim jak moc to se Simcou pujde,aby nas nevykazaly po jedne noci z hotelu...uvidime srpen zari jestli se neumoudri 😀

lacherka
19. únor 2009

ty tam máš někoho známýho v ck? takže berete last minute jo? Já po zkušenosti s last minute raději volím už dopředu, fakt jednou jsem jeli na lastminute a zbyly ty nejhorší hotely, tak chci radši dopředu...no a ještě musím vyřídit pasy...já mám prošlý, tak to bude taky něco asi se jít vyfotit-no to nemusím🙂

janula2008
19. únor 2009

Moni, ja delala od maturity v CK 😉 takze mam hodne kamosek i u konkurence a tak, sjetyho toho mam z Recka konkretne celkem dost, hlavne samozrejme hotely, i jen na info cesty 🙂

janula2008
19. únor 2009

Tak proto ti pisu, ze kdybys zvazovala v Recku hotel, tak mas napsat, treba jsem ho videla ja nebo nektera z kolegyn 😅

lacherka
19. únor 2009

tak to máš dobrý, že ti aspon upřimně hotel doporučují nebo zase vymluví. Dle mě se prostě ck snaží prodat zájezd a ty zapory prostě neřeknou, takže je fakt duležitý najít aspon nějakou recenz
Já měla vybraný hotel Hara Ilios a ted Atali Village-to je ted asi favorit..

pavlina05
autor
19. únor 2009

JAni, já také závidím ségře!!! No tak my poletíme akorát.......
Jé, já ty řecký mňamky musím prozkoumat. MM má v březnu narozky, tak bych mohla něco kopit 🙂

Moni, kamarádka to chce vyzkoušet.....tak tak jukneme, nakrmíme a půjdeme. Doufám, že nechytneme nějaký bacil...
Co baráček??
Teda já bych také chtěla řešit moře...ale fakt nevím co s nespavcem 😒 Musím vydržet do př. roku, pak pofrčíme. Nebo také ne a pofrčíme tak akorát na maltu.... 🙂 na barák 😅

Holky, tak zatím u nás klid, no spí 2 hod...

máme tady nějakou novou diskuzi, že?

janula2008
19. únor 2009

Moni, zalezi asi na cestovce, ja myslim byla vzdy ta uprimna, ze kdyz jsem kapla na sympaticke lidi, kteri si vybrali ne moc pro ne vhodny hotel a nebo na nej nebyli moc dobre ohlasy, tak jsem jim ho vymluvila a nabidla jiny, lepsi. Pokud se, ale nekdo choval jak vysirka od zacatku ( 😀 )tak jsem mu nazor nerozmlouvala. Samozrejme, ze pokud nemas petihvezdu s all inclusive,ale nejakou obyc trojku s polopenzi, tak nemuzes cekat zazraky,i ta strava je trojce prizpusobena,ale ja treba nejsem narocna, takze se mi libilo vzdycky skoro vsude. Vsude se neco za cely ten pobyt najde (chvili netece prave ta tepla voda, hlucni sousedi, mensi leovisko, uzsi plaz apod.),ale i tak jsem si vzdycky snazila tu dovcu fajn uzit. Byla jsem treba tady http://www.travel2002.cz/76-hotel-paradise-beac... ale konkretne u tohoto hotelu je treba uzounka plaz, ale zas je to super letovisko a prijemny hotel. Vse ma pro a proti.

janula2008
19. únor 2009

Brala bych ten první Moni 😉 Druhý je 2 km od centra - takze pekna dira (a Bali taky neni extra velky) a mirny svah = beztak kopec jak prase 🙂 🙂 Jojo holky, nejak nas chyta letni atmoska. No nic, jdu chrnet, papa.

pavlina05
autor
19. únor 2009

Pa JAni. JJ, už aby bylo aspoň jaro!!!
Moni, budeš ještě obj. Next?? V březnu??

zuzanka26
20. únor 2009

Ahoj holky, teda vy jste toho napovídaly! no my nikam letos nejedeme, jen na Vysočinu do takovýho sympatickýho penzionku, kde jsme byli i loni a pojedeme i se ségrou a její rodinou a dětma. Příští rok se chystáme na Kos, tam jsem několikrát v létě pracovala, bylo to super a moc se těším na ty majitele, který mám hrozně ráda. http://www.blueislands.gr/accommodation.php?kat...

Pavli s Řekem to bylo super, byl to strašně hodný kluk a nebýt toho prostředí a té hrozné vzdálenosti, asi bych s ním byla dodnes. Ale jeho máma ta je taková ta typická greek mother a to je kapitola sama pro sebe, to bych tady mohla psát romány 😀 . Tu bych asi jako tchyni nezvládla. To teď to mám dobrý a do ničeho mi nikdo nekecá. 😉

zuzanka26
20. únor 2009

lepší link jsem nenašla, nějak jim to nefunguje, ale to mě nepřekvapuje 😀

janula2008
20. únor 2009

Zuzi, jee Kos, tak tam jsem nebyla, ale pamatuju si, ze ve stejne lokalite jsme meli treba Atlantis hotel, znas? Ale jinak jsme delali hlavne Kefalos. 😉 No ty tchyne recky bych taky nesnesla, do vseho kecaj a nejradsi by s tebou bydlely pod jednou strechou (jako ze vetsinou bydli ze 😀 ).Jaka byla noc holky? U nas nic moc dneska, od pul seste prdola radi 😠

lacherka
20. únor 2009

Jani tak ten hotel je nádherný co jsi dala ten odkaz, tam bych jela hned, ale bohužel přes invii není☹
tak ten první hotel jak jsi psala, že bych brala radši, tak tam je pláž právě u té silnice. no spíš myslím,že cestovky nafotí jen to hezké a tak aby to hezky vypadalo, třeba ta pláž u silnice nebyla nafocena nikde, bud přímo pláž nebo hotel, takže z toho nepoznáš, že je u silnice a o tom ani zmínka. Tak to myslím....
mně je ubytování celkem jedno, na tom mi tak nezláleží, spíš aby tam nebyl řev večer kvuli Míšovi, jinak mi hodně záleží na pláži, aby byla jakž takž blízko hotelu, protože s Míšem budem u bazenu a budem si spíš odskákávat k moři se okoupat no a aby ta pláž nebyla fakt u silnice, když si jedu na dovču tak at mám okolo sebe hezky, a aby tam nebyly šustry, to je asi tak vše...Jani kdybys měla chvíli čas mohla bys mrknout na www.invia.cz a na nějaký hotel, jestli třeba nějaký neznáš, že je dobrý, no podmínku mám aby tam byla min. polopenze a odlet z Brna

Pavli jj chtěla bych objednávat,chci to tričko pro malou od te kamošky chceš objednavat taky?

motylek
20. únor 2009

Jani, a co tahle istrie http://www.travel2002.cz/94-aparthotel-albona.html , já mám panickou hrůzu z letadel, tak bysme brali něco kam dojedeme autem a toto se mi celkem líbí.

lacherka
20. únor 2009

holky je teplo v Řecku už na konci května? chtěla jsem v červnu ale ten hotel mají vyprodaný a jiná cestovka ho má o 5tisic na osobu dráž, což je dost. no a pak za dobrou cenu ale konec května.

zuzanka26
20. únor 2009

já myslím, že teplo tam je, ale noci budou ještě dost chladný a voda asi taky, Ale zase tam nebude tolik lidí 😉

holky my teď měly dvě zázračný noci, že jsem krmila v 8 večer, pak ve 2 a pak až ráno po 7. Dneska jsem ale potkala jednu holku, která mi řekla, že její kluk spí pokaždý 8 hodin v kuse, jak je tohle možný?????? já vím, nesrovnávat! ale stejně.... já vím, že nám tohle nevydrží a já stejně byla každou chvíli vzhůru, protože se mlela a myslela jsem, že už mám krmit 😔

lacherka
20. únor 2009

Zuzi já bych řekla, že každé dítě to má jinak a i to jedno dítě to muže mít taky pokaždý jinak, náš malej když byl menší tak neměl problém s usínáním, položila jsem a spal a ted je to uplný opak....takže uvidíš, za pár měsíců si třebu užiješ spánku a třeba ten kluk od té zname to za dva měsíce může mít uplně jinak...

zuzanka26
20. únor 2009

jo jo, snad jo. Já si nestěžuju, jen mě napadá , jak je to možný. No a taky závidím těm, co položí dopoledne mimi do kočárku a nechají spát na balkoně, to mě by bez houpání neusla, teď se probudila, tak já běžím, pa

janula2008
20. únor 2009

Zuzi, jo je to ruzny, nase mala byla celkem v poho vecerni spac, hned pochopila denni a nocni rezim, ale treba v 6ti mesicich nastal zlom a kolikrat jsem vstavala i co hodina. Takze podle me se to i ruzne meni, te pani co spi ted, tak nemusi spat za tri mesice ani hodku 😔 Moni ja byla na Krete koncem kvetna (myslim tri roky zpet) a v poho jsem se i koupala, tady byla zima a tam nadherne 30st., ale noci jsou jeste chladnejsi a more taky jine nez v zari.Aha Moni, to je skoda s tou silnici u plaze,jeste se ti mrknu po jednom hotylku na Krete, kde se lidem moc libilo, hlavne s detma, treba ho Invia ma.Moty, jo albona je dobra,dost klientu se tam vracelo, je to docela nedavno rekonstruovany (myslim tak 5-6 let) a taky Rabac je hezky mestecko. Kdybys chtela podrobnosti, pisni mi zpravu a optam se ti na vse kolegyne, co dela Chorvatsko a jezdila tam na dovcu.

janula2008
20. únor 2009

Tak tenhle hotylek jsem videla a prisel mi moc fajn, i kolegyni s deckama se tam libilo, pohodova trihvezda: http://zajezd.invia.cz/recko/kreta/asimenia/tou... ale jako uplne nejlevnejsi asi taky neni

janula2008
20. únor 2009

Ja byla s malou v brisku na dovci tady, taky super, ale to uz by vas vyslo mnohem vic 😒 http://zajezd.invia.cz/recko/rhodos/alfa/tour-1...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru