Poporodní deprese, stavy smutku a pláče

pavlina05
26. čer 2008

Ahoj holky!!!!
Nevím zdali tohle téma tady už někde není...každopádně bych ho chtěla otevřít a trochu probrat, poradit...
Já rodila před 14 dny.
Když jsem přišla po týdnu stráveném v nemocnici domů, tak jsem se s tak velkou změnou nemohla srovnat. dostavily se u mě stavy smutku a pláče, beznaděje...
Hormony začaly hrát velkou roli!!!
Možná je to tím, že náš chlapeček je větší uplakánek než ostatní děti, možná tím, že porod nebyl jednoduchý...
Každopádně mě prostě sem tam přepadne smutek, depka a pláč... ☹ ☹ ☹
Vím, že je to asi velkou hormonální změnou, ale přesto bych ráda o těchto věcech popovídala a poradila se.....

pavlina05
autor
18. dub 2009

JAni, jj, dobrý spaní 😵 Všechno je dobrý, když to není po 2 hod 🙂 🙂 🙂
JAni, právě můj kočár přehaz. rukojeť nemá, takže slunečník musíme mít také. A Ája také nesnáší slunko!!
Golfky budeme teprve pořizovat. Chtěla jsem Jané, jak má MOnča. Ale ta tyrkys. už není ☹ , tak koupíme asi Chcico.VY máte jaké?

Moty 🙂 , jj, bezva se s tebou těch pár minut kecalo.
TAky začnu šetřit, na podzimní náklaďák Nextů 😅
Moty...bléé, vybalování nesnáším.

Holky, se nám to tady pěkně rozjíždí.....asi bychom pak mohly někdy udělat nějaký srazík, co?Nebo zajet s holkama do koktejl baru 😉 jen Zuzanka asi nedorazí z Prahy.

Moty, jo, jinak ten náš kluk spal všeho všudy 30 minut!! Naštěstí jsem stihla uvařit 🙂
Uvidíme jak dlouho budu odolná... 😅

lacherka
18. dub 2009

já jsem taky pro srazík🙂 aspon se konečně poznáme osobně. Zatím znám jen Pavču

taky mi příjde, že je Nextu málo, chtělo by toho víc🙂 tak to abych se taky přidala do spolku šetřilek

marci
18. dub 2009

Jani slunečník jsem zatím zkoušela jen bez slunka, protože jen co mi došel tak slunko zalezlo 😀 😀 Ale vypadá, že bude fajn 😉 Já právě nemám přehazovací rukojeť ani u sporťáku, takže bez slunečníku bylo to ježdění horor. Holky já mám pocit, že u nás asi zabrala kaše, teď už jí sní celou misku, takže hlady se rozhodně nebudí (i ty 2 kojení jsou podle mě ještě zlozvyk, ten ten už se dá vydržet).

zuzanka26
18. dub 2009

Ahoj holky,

srazík vám závidím, do Brna bych se teď s maličkou asi moc dobře nedostala.....škoda.
Ale i tak mě baví tady s váma kecat.

Včera jsem byla venku slavit tu svojí třicítku 😖 bylo to fajn, přišla jsem akorát na krmení, takže v pohodě a pak jsem i pár hodin spala, no ale stejně jsem dneska chodící mrtvola 😅

pavlina05
autor
18. dub 2009

Marci, se máte. MY máme kaše také plnou misku a Ája se budí... 😒

Zuzi, mě to také tady baví. 🙂 jsem nechala na pospas moji srdeční diskuzi a jsem tady s vámi 😀
Jejda, my jsme ostudy!!!!!!
Zuzanko, všecičko nej k narozeninám. Ať ti život přináší jen krásné chvíle a máš vše co si jen přeješ 😀 😀 😀

Koukám, že jsem tady stará páka....Zuzka v závěsu 😵

Moni, děkujeme za prima den!!!! Bylo pěkně, ikdyž zima. Kluci jsou čísla, Míša akční a Ája mouchy sežeŕte si mě. No my máme akce v noci 🙂

betina
18. dub 2009

zuzi, vše nejlepší k takovému jubileu,hlavně hodně zdravíčka, štěstíčka (to největší už máš) a spokojenou rodinu!!!

jana.sun
18. dub 2009

ahojky,
taky se přidávám ke gratulaci, Zuzi, tak hlavně zdravíčko a vše ostatní se dostaví samo 😉

No, nejstarší tu asi budu já 😅 v září 32! 😵

Pavli, já mám golfky Maxi taxi city - zatím "blokuju" slunko stříškou - je taková dost posunovací a pohyblivá, ale vypadá to divně a úplně to nestačí - takže slunečník bude potřeba.

Holky, pro srazík jsem taky - i když jsem tu teprv chvíli - ale my se s Matym moc rádi "srážíme" 🙂

pavlina05
autor
18. dub 2009

Jani, golfky neznám, musím juknout 🙂 ...chvíli?? Ale i to stačí, suprácká mamčo 😉
Tak na ten svůj věk 😉 nevypadáš JAni. Vypadáme prostě všechny moc dobře 😎 😀

marci
19. dub 2009

Zuzi, taky přeji vše nej nej nej k jubileu, hodně zdraví, štěstí a pohody 🙂
Mě už se třicítka taky lepí na paty 😉

pavlina05
autor
19. dub 2009

Ahoj holky!!!

Ten náš klučík ne nezmar!! Od 2hod do 3 zase řádil Stalo se vám to někomu někdy?
Prostě chtěl skákat po postelích, lozit ale kojit nechtěl. Byl čilý...já už nevím co dělám špatně? 😒
PAk naštěstí po té hodině nakojen a usnul na 3 hodiny 🙂

pavlina05
autor
19. dub 2009

LAch, pěkný výted do Zoo 😉 PAk napiš jak byl Míšulka spokojen.

zuzanka26
19. dub 2009

holky moc děkuju za přání. jsem docela spokojená, povedlo se to.
Naše divoženka nechtěla usnout po krmení v půl 3 asi hodinu, povídala, místo dudlíka pěstičku a taky to dost trvalo. Ale na skákání po postelích je moc maličká, Pavli za půl roku ti řeknu
😅

pavlina05
autor
19. dub 2009

Zuzi 😀 jo, jsem zvědavá. ZA půl roku 🙂

jana.sun
19. dub 2009

ahojky 🙂

Pavli, jj, vypadám mladší 😉 někdy podle pohledu lidí mi to i připadá, že si říkají, že jsem si pořídila mimčo "tak mladá" 😀 😀 😀

Zuzi, typuju, že Sárinka bude řádit už tak za čtvrt roku 😉

No, my takovéto noční excesy jako vy nemáme - naštěstí - ale co není, může být, že 😅 tak raději, at něco nepřivolám 😨 I když dnes v noci byl Maty taky nějaký víc neklidný, často ze spaní pobékával a vrtěl se víc než obvykle - asi měl divoké sny. Včera u nás byly dvě návštěvy, tak asi vstřebával zážitky 😵 No, já taky neměla zrovna nejlepší noc - navečer jsem to přehnala s jídlem a v noci mi bylo zle, pálila mě žáha jak čert - tak jsem si "zavzpomínala" na těhu, to jsem měla pálení žáhy pořád ☹

jana.sun
19. dub 2009

jinak přejem hezkou neděli, počasí teda zatím vypadá všelijak, tak snad vysvitne sluníčko, at je hezká procházka 😉

zuzanka26
19. dub 2009

ju pálení žáhy to jsem měla v těhu děsně!!!!

Tady je docela hezky, tak za chvíli vyrážíme i s MM ven a pak za mojí ségrou a raubířema.

Je srandovní když něco piju nebo jím, jak mě Sáruška pozoruje a může si hlavu vykloubit aby to viděla!
😀

pavlina05
autor
19. dub 2009

JAni, Zuzi, mě v těhu netrápilo prakticky nic, já si ho užívala 🙂

Zuzi, náš Ája když vidí jak něco jíme, tak chce také. Vyrve ti jídlo z ruky....dnes na vycházce jsme mu dali ohryzek od jablka, no ten si pochutnal. A po obědě kost z kuřete, to byla zábava na p§l hodiny 😀 😀 😀

Moty tak už je vypráno a vybaleno?

Moni, co vejlet???

pavlina05
autor
19. dub 2009

u nás se už spí....

marci
19. dub 2009

U nás už se taky spí a David je na tom s tím jídlem taky tak. Dneska při obědě ležel pod stolem, koukal na nás a úplně mu kapaly sliny - kdybych nevěděla že je po jídle, tak se nad ním slituji jaké je to hladové nebožátko 😀 😀 😀

lacherka
19. dub 2009

ahoj holky, tak píšu a hned utíkám do postele🙂
no náš výlet do Zoo, nakonec jsem jeli do Zlína Lešné, jelikož byly všude objíždky a uzavírky, tak nám navigace, kterou jsem si kvuli tomu půjčili, byla k ničemu, takže jak jinak, než že jsme zabloudili, cesta tam asi 3,5hodiny, ale to se ještě dalo, Míša byl celkem v klidu, většinu cesty prospal, knoural až ke konci a to jsem ho nějak zabavila. Zoo co se týče zvířat, tak nic moc, myslím,že nás v Zoo v Brně je to snad lepší, ale příroda nádherná, žádné klece, ale zvířata jakože přímo v přírodě, v podstatě chodíte mezi nimi v krásným parku, rozděleným do světadílů, to bylo moc pěkný, ale fakt ty zvířata, to bylo ubohý, polovinu jsem vůbec neviděli nebo nenašli. Krásní byli sloni, co byli kousek od nás v ohradě. Potom velký pavilon udělaný jako prales, taky moc hezký. Jak bude čas vložím nějaké foto na rajče.
A cesta zpět horor! Míša celou cestu hystericky řval, po asi půl hodině jsem řekla, at zastavíme, že to není možný, asi už byl unavený, ale nemohl usnout. Venku jsem mu natrahala pampelišky, v autě bylo 10minut klid, trhal si pampelišky a pak nanovo, vůbec nechápu, že v autě neusnul, usnul až 10 minut před příjezdem domů, jinak celou cestu řev a řev, takže jsem všichni z toho celkem unavení. T. ten už vytuhl v posteli, tak já jdu pomalu taky, cesta byla opravdu náročná
pěkný večer.

pavlina05
autor
20. dub 2009

Ahoj holky!!!

Moni, takže výlet se povedl, ne? Ale proč Míša tak poplakával? Měl žízeň?
Myslela jsem, že lešná je bombastická?!

MArci co nici? Asi ok, ne???

Holky, já už raději nemluvím......Ája se budil co hodinu, v 21,22,23,0:00,1:00,2:00,3:00 pak řval do 4:00..pak konečně usnul na 4 hod vkuse a pak už bylo ráno, že? 😅
Nechápu??? 😕

janula2008
20. dub 2009

Ahoj holky, Simča mi usla po obědě (nevídané, zas už od víkendu spává, včera dokonce přes 2hodiny!! 😲 )tak mám chvíli čas dočíst a snad i napsat. Tak jízdy autem jsou u nás taky celkem horor Moni, vezu s sebou jen když jedem do Brna kupu knížek, sušenky, prostě všechno, co ji chvíli zabaví, jinak řev 😅 co to čtu Pavli, pořád máte ty noci tak krizové? 😢 To je mi líto 😖 My usínáme teď do osmé, kolem čtvrté jedno probuzení cca 5min.na čaj a novou plínku a budíme se mezi půl sedmou-sedmou, naprostá spokojenost 🙂 .Celkově je Simča skvělá, dokonce si začla sama hodně hrát, tak už i něco občas udělám a dá se víc chodit ven tak je to oproti zimě paráda. 😉 V sobotu se chystáme kamarádce od rána na svatbu, tak jsem zvědavá jak to s babičkama tu přežije, budou si muset poradit 😀 .Pavli my máme otesánka jak vy, myslím mě jednou malá sní 😅 včera u tchyně zdlábla dva talíře porkové polívky a ještě ji navrch dala okusovat knedlu, no tak to už jsem zas trochu byla nervoznější,ale říkám si, že když to není každý den 🙄

marci
20. dub 2009

Pavli, dneska noc taky nic moc............kojila jsem 3x, z čehož jednou podle mě nebylo z hladu, ale já nevím asi se mu něco zdálo, měl zavřené oči a brečel tak, že mu tekly slzy, takže na nějaké vyřvávání jsem neměla srdce a uklidnil se jenom u kojení. Ale teda furt paráda oproti tomu tvýmu raubířovi!!!! 🙂

pavlina05
autor
20. dub 2009

Janičko ahoj!!
Tedy Simča je suprácká 🙂 🙂 🙂
No jo, my máme doma divného tvorečka 😅 ....

Marci, to je u nás také časté. Asi mají zlé sny???

Ale zase přes den je to úžasný ta MD. Ája tak pěkně jí, že jsem ráda 🙂
Kdby mi však někdo řekl, že budu mít dítko co mě nenechá 10 měsíců vyspat (kdo ví jak dlouho to ještě bude trvat???? 😕 ), tak si jej asi nepořídím....????

marci
20. dub 2009

Pavli, David taky pěkně jedl, ale poslední 3-4 dny jí jak čuně. Ne že by mu to nechutnalo nebo tak, vždycky sní 3 lžičky a čtvrtou dá do pusy a plnou parou jí na mě vyplivne 😠 ..............fakt mě tím točí!!!!!! Nějaké "tytyty to se nedělá" nezabírá, to ho povzbudí ještě víc v tom pokračovat!!!!!

jana.sun
20. dub 2009

ahojky holky,

se nějak nedostávám k počítači - večer mi ho vždycky zabere mm a nechce mě k němu pustit 😖

Teda, ten Ajisek!!! Jsme ho pochválili a on takhle!! tož mu posíláme TY, TY, TY!!! a polepši se!!! 😅

Marci, teda Dejvík nabírá obrátky 😀 prskání slin mu nestačí, musí i jídlo, jo??? 🤐 no, Maty taky, když na něj udělám ty, ty, ty, tak se tomu strašně směje - dokonce ho podezřívám, že vždycky něco, co nemá, udělá schválně, abych mu "vynadala" a má ze mě jundu 😒

Moni, tak až na tu cestu zpět, byl výlet dobrej, ne? Teda já si nedovedu představit, co bych dělala, kdyby Maty tak řval v autě - tuk, tuk, zatím nám to ještě neprovedl. 😔

Jaňuli, tak Simča super - je to šikulinka, jen tak dál 😉

lacherka
20. dub 2009

Pavli nevím proč řval, žízen neměl, to jsem taky zkoušila a flašku nechtěl, prostě nechtěl sedět v autě, když jsme zastavili, a vzala jsem ho ven, tak byl klid, prostě ho to tam nebavilo, chtěl si utíkat, lozit a dělat kraviny....jojo výlet to byl dobrý, zase budeme muset něco vymyslet
Jani, to je fajn, že jsi spokojená!

janula2008
20. dub 2009

Moni, no u nás to taky není žízní, horkem nebo tak, u nás je problém už jen to, že se od ní vyžaduje v klidu sedět půl hoďky na své prdelce 😀 takže nevím kdy se podíváme někam na pořádnou dovču 😀 v úvahu připadá jen to letadlo 😅

pavlina05
autor
20. dub 2009

Jani.sun....a jak se máte vy?? U nás ty ...ty... ty... nezabírá, ani plácnutí po zadku 😒 Je to pro něj spíš legrace 😨

Monči, no Míša je prostě akční. Vždy´t jsem to viděla v sobotu. ája koukal na včelu a Míša potřeboval lozit a dělat neplechu 🙂

JAni2008...simča roste, bude to s ní lepší a lepší 😉
To tak letí, vždyť za chvíli mají naši kluci rok 😕

lacherka
20. dub 2009

no právě dnes jsme byli na té oslavě té malé od kamarádky, měla 1rok, to fakt letí, si pamatuji, jak jsem za ní šla do porodnice a tu malou si chovala a ted je z ní taková roštanda! Zase na Míšu řvala a ten zase plakal, chudáček malej. Přitom je takovej prubojnej, akční, ale jak na něj zařve ženská, tak je řev

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru