Poporodní deprese, stavy smutku a pláče

pavlina05
26. čer 2008

Ahoj holky!!!!
Nevím zdali tohle téma tady už někde není...každopádně bych ho chtěla otevřít a trochu probrat, poradit...
Já rodila před 14 dny.
Když jsem přišla po týdnu stráveném v nemocnici domů, tak jsem se s tak velkou změnou nemohla srovnat. dostavily se u mě stavy smutku a pláče, beznaděje...
Hormony začaly hrát velkou roli!!!
Možná je to tím, že náš chlapeček je větší uplakánek než ostatní děti, možná tím, že porod nebyl jednoduchý...
Každopádně mě prostě sem tam přepadne smutek, depka a pláč... ☹ ☹ ☹
Vím, že je to asi velkou hormonální změnou, ale přesto bych ráda o těchto věcech popovídala a poradila se.....

zuzanka26
5. kvě 2009

Ahoj holky,
u nás dnes asi nejhorší noc, Sárinka má nějakou rýmu nebo co a kašle, teplotu moc ne ( po odečtení 37,1) ale vůbec nespala, pořád řvala a řvala, takže já dnes 😝 😝 😝 😝 😝 fakt nechápu proč jsem si dřív stěžovala, že musím 2x za noc krmit, když ona spala tak klidně. Teď když je hodina bez breku, tak je to zázrak. Fuj to bylo děsný. K doktorce s tímhle asi nepůjdu, al e koupím si odsávačku na tu rýmu.
Držte nám palce, ať to není nějaká nemoc....
Dnes večer mám od manžela slíbenou větší pomoc. a na kašičky prdím, jen jí to zacpe střeva a stejně potom nespí. 😝 ☹

Závidím teď i vstávání po 2 hod. 😢

pavlina05
autor
5. kvě 2009

Ahoj holky!!!

U nás noc celkem ok...relativně. Můžebýt i hůř!

moty,jj domluvíme se na nějakou návštěvu 😉 nebo ten srazík. Kde by jste si to holky představovaly?
Já nakonec objednala knížku se zvuky pro holčičku i Áju. zvířátka.Tuhle:
http://www.knihy-pro-deti.cz/Knihy-se-zvuky/Kdo...
TAkže k narozkám dostane tu knihu, bazének na zahradu, nočník a kostky. Myslím, že až až, když z toho nemá rozum 🙂 a od našich stan na zahradu z Ikea, v sobotu jsem ho koupila 🙂
Jo a ještě dortík...někde nechám upéct. Ale nemám nápad jaký. MArci tady nechávala odkaz na lcukrárnu. Ale jen ten nápad....

JAni, díky za návrhy. Bezva 😉 JJ, župánek jsem také chtěla. A hračky na písek mám také v plánu.....jen zatím všechno strkáme do pusy 😅
JAni, takže rajčata ok? Žádná alergie?

Zuzi, já si také pořád stěžuji...ale pak jsem rád za každou klidnější noc....fakt, pořád může být hůř!!!
JJ, odsávačku na vbysavač kup 😉 Snad to bude jen jarní rýmy Zuzi 😵
bude líp, všechy noci nebudou tak děsný.....

HOlky!!!!!!!!!!!!!!!!
Ráno jsem našla Ájovi na spodní dásni asi náznak zoubku 🙂 TAk že by konečně v 11 měsících?????

TAk musím zase chvátat.....Ája má nakakáno...

motylek
5. kvě 2009

Tak mi koupíme k narozeninám 200ks plastových balonků, do bazenku, z míčku je hotovej, to se mu bude líbit. Ten bazenek už máme koupenej, nočník už máme zajetej 😀 . Asi koupíme takovou tu plastovou věž, jak se ty kousky stavějí na sebe. Jinak nic. na stan se kouknu, ten by se nám taky hodil 😉 😉 😉 . Dobrej typ.

motylek
5. kvě 2009

Jo a ta knížka je bezva, po té se taky někde kouknu. FP má krásnou, takovýho motýla mám dojem, ale ta cena 😝

motylek
5. kvě 2009
motylek
5. kvě 2009

Zubů máme osm a vypadá to, že další dva lezou. Pavlí buď ráda, že žádný nemá, když kojíš -auauauauauauauauauauau 😀 😀 😀 😀 😀

pavlina05
autor
5. kvě 2009

Moty bazének na vodu na léto 😉 Stan stál 200,- MM se řehtal, protože známe Áju on v něm nebude 😅 , pořád někde šmejdí.
JJ, Koja stan 😉

Moty, jj, zrovna včera kámoška kojila a brečela u toho...tak už chápu. No i s jedním to odteď bude asi peklo...

pavlina05
autor
5. kvě 2009

Tedy vy jste zubatci 🙂
Určitě těch knížek bude mraky. Jen já se nikam nedostanu a Eli má 31.5. rok. a tahle byla levná, za 2 i s poštou 320 kč 😉

jana.sun
5. kvě 2009
jana.sun
5. kvě 2009

ježiš, jsem deblil - vidím, že Zuzka psala, že noc hrůza - no, asi byly nějaké erupce na slunku, nebo co 😨
Tak Zuzi, kup odsávačku a at se Sárušce uleví, držímě pěsti 😔

jana.sun
5. kvě 2009

Teda Moty, vy jste fakt zubatci!!! 🙂 a stany se mi líbí oba - jen asi modrý bude lepší pro kluka, ne? 😵

Pavli, že by první zoubek??? 😅 U nás taky stále nic 😝

pavlina05
autor
5. kvě 2009

JAni, také si to pěkně užíváš, koukám 😅
Moc zdravíme a douám, že vše stíhneš jak máš v plánu 😉
Já nějak nemám co dělat...klučík spí, mám navařeno a vypráno...Asi půjdu obídkovat a pak ven...

motylek
5. kvě 2009

Jo jo Pavlí, pořádně se najez, ať máš plno sil. Vypadáš ,,špatně,, - taky bych takhle špatně jednou chtěla vypadat 😉 😉 😉 (samozřejmě to myslím v dobrém, aby to nevyznělo blbě 😀 ).

jana.sun
5. kvě 2009

ahojky,
jj, Pavli, jednou je to dítko k zulíbání a jednou na podání inzerátu 😀 😝
taky bych chtěla vypadat tak "špatně" jak Pavča - já už se ani raději nefotím, dost jsem přibrala a co je horší, tak si nemůžu odpustit furt mlsat - jsem jak děcko!!! 😠 ale ty blbý chutě jsou silnější - nemám vůbec žádnou pevnou vůli 🙄
tak si teď zapíkám brambor s lilkem a sýrem a jak se znám, tak to stejně dorazím něčím sladkým 😖 Maty konečně usnul, tak jsem zvědavá, jak mu to dlouho vydrží - no budu ho muset kdyžtak v jednu vzbudit, má smůlu hošík, ale jedeme dnes na kontrolu na kyčle, takže není zbytí. 🤐

Pavli, jestli nemáš co dělat, tak u nás doma je prááááce, žehlení - neustálé haldy 😕 , luxování, vytírání podlah, dle přání - stačí si říct a nějaká práce se tu vždy najde 😉 jsi srdečně zvána 😀

jana.sun
5. kvě 2009

jo, holky, předběžně jsme se Supermamčama domluvený na 19.5. - UT na 11 hod. do jogurtárny, tak jestli se budete některá chtít přidat, tak budem určo rády 🙂

pavlina05
autor
5. kvě 2009

Moty, pochopila jsem 😵 díky.
No nebudu lhát, za postavu jsem ráda. mám o 6 kg méně než před těhu. asi je to tím Ájou 😀
Jani, také mlsám o 106. 🙂 To je dobrý na nervy 😉 Ono je to trochu v genech. Já mám postavu po taťkovi, štíhlý a malý zadeček. Ája bude asi také takový.... 😎
Toho 19.5. by se mi to hodilo. JAni, děti se tam mají kde najíst? Do kolika tam tak býváte? Že bych vyrazila na dopo vycházku, tam najedla ...poklábosila.... nebo jak to dělaji mamči?

Práce je u nás také dost...zem špinavá, prádlo na hromadách...no ono to neuteče a ani to nikdo jiný neudělá....

janula2008
5. kvě 2009

Teda vy jste toho během chvilky nakecaly holky 😲 😲 😅 my vyběhly dopo do města a teď se tu po obědě spí, no aspoň, že tak 🙄 Tak nám už chybí dorůst jen asi 7-8 zoubků, teď jsme myslím na 12ti, už by to mohlo být za náma, ale ono zas příjde něco jinýho že 😀 noci se u nás taky teď celkem zkazily, ale může být ještě mnohem hůř...dnes jsem v jednu v noci došla do pokojíku a Simča tam sedí v postýlce a hraje si, jsem myslela, že mě picne 😅 . Jinak mně kolem pupku začíná růst pěkná michelinka, je vidět, že jsem se hodila už mnohem víc do pohody než první rok a jak teď začla prdelka po obědě spát, mám čas luxovat ledničku,takže k něčemu bylo to uřvané nespavé dítě celkem dobré, asi mi nezbyde nic jinýho než začít trochu cvičit,potěš koště 🙄 🙄

janula2008
5. kvě 2009

My máme jet do Brna 20.5. To je teda škoda 😔

pavlina05
autor
5. kvě 2009

JAni, jj, já už jsem také vpoho a kila lezou hore ☹ Ale určitě lepší než stres,

HOlky, tak my byly s kámoškou v BYstrci na botičkách (kánoška kupovala papučky). Teda tam je to Monči dobrý. A botek moře a krásný!! Ceny tedy také krásný 😅

no tak Ája má fakt zub. jsem nadšená, pořád mu sahám do pusinky 😀

zuzanka26
5. kvě 2009

Ahoj holky,
tak Sárinka už má teplotu ach jo, má 38,5 tak budeme muset na pohotovost, mám o ní hrozný strach. Nechápu, že takhle brzo je nemocná. 😢 😢 😢

janula2008
5. kvě 2009

Zuzi, určitě to nebude nic hrozného a brzo se vykurýrujete, asi to teď všude lítá, kámoška dneska psala, že její malá taky leží s horečkama, chudáčci prcci 😒 . No my jsme zatím neměli ani zvýšenou teplotu, tak vůbec nevím jak se zachovám, až na teploměru bude tolik, doufám, že mi už brzo řekne co ji bolí nebo tak 😨 .Pavli, gratulujeme k prvnímu zoubku, teď už to půjde jak po másle. Odpo jsem Simči objevila další dva klubající se, tak jsme na 14ti, už jen 6,juchůůů 😅

motylek
5. kvě 2009

Tak já jsem ty dva zuby dole taky viděla, takže už jich máme deset - už jen deset 😀 😀 😀 .

Taky jsme vyrazili ven a vracela jsem pro deky, zima no fuj. Měli jsme poprvé novou šuštákovku, je fakt super Pavlííí a ta barva nám krásně ladí s kočárem 😀 😀 😀 .

Zuzi, neboj, dej jí paralenový čípky, či něco podobného - nurofen má myslím čípky, a když ji teplota neklesne do půl hodiny, tak můžeš dávat zábaly, ne moc studený, ale ne teplý. Na pohotovost můžeš kdykoliv. Zkus toto a když to zabere, tak ráno k dr.

motylek
5. kvě 2009

Jsou teda od sedmi kilo (mám dojem - ten paralen, nurofen nevím), ale když měl malej 4 měsíce, lezli mu zuby, tak jsem mu dala půlku.

pavlina05
autor
5. kvě 2009

Zuzi ☹ ☹ ☹ ☹ doufám, že bude brzy Sárince lépe.
Ani já bych netušila jak se zachovat. MY měli 2 x soplík.
JJ, asi bych byla vyděšená, ale jak píše moty dala bych to stejné
😉 JAni, tedy ten zub mi udělala mega radost. máme už velkýho kluka 🙂

Moty, vy se teda máte. Už jen 10 🙂 tak my už jen těch 19 😅
moty, super větrovečka 😉 MY ju ještě nenosíme, vzala jsem větší. Ale kdybych ohrnula rukávky 😉

zuzanka26
5. kvě 2009

ahoj, tak my byli na pohotovosti, tak jsem klidnějšá. No nevím, ta doktorka tvrdí, že to je pátá nemoc ( já myslela, že je šestá nemoc???) a že to bude tři dny horečky a pak se osype a pak to zmizí, že prý to kojenci mívají. Projevuje se to prý takhle a má nějaký malinký uzlíky vzadu na hlavě.
Teď nám usnula na cestě zpátky, tak jí nechci budit, ale pak jí tam vrazím te čípek ( uf to taky bude moje premiéra ach jo) 😕 a zřejmě mě čeká fajn noc, mám prý kojit co nejvíc.
A já myslela, že dnes se trochu dospím 😖

jana.sun
5. kvě 2009

Zuzi, přejeme Sárince, at se jí brzo uleví. Slyšela jsem, že pátá nemoc je taky, jen mi teda přijde podle příznaků, že je to stejný jak šestá nemoc - tož teda nevím, jak se to od sebe rozpozná - my teda neměli ještě žádnou nemoc -tak se taky "děsím" jak to jednou zvládnu 😕

Pavli, moc moc gratulujeme k tomu prvnímu zoubku 🙂 A vypadá to, že to ani nebolelo, že? 😉

No, my už čekáme "JEN" na 20 zubů 😀

Januli, tak 20.5. je středa - to určo budou mít něco Pyloušci. 😉 No, toho 19.5. ted taky není úplně jisté, ale kdyby se cokoli mělo měnit, určo vám sem dám vědět 😉
Pavli, pro děti tam mají jen jogurty Hollandia. My si tam vždy něco pro dítko donesem svojeho 😵

zuzanka26
5. kvě 2009

tak u nás se nespí.Sárinka strašně plakala dvě hodiny, tak jsem u televize a držím jí, jedině tak nepláče... vůbec nevím, co dělat 😝

zuzanka26
6. kvě 2009

Ahoj,
tak u nás je už to lepší, v 23 h nakonec usnula a ani sebou neházela jako vždycky, ale spali jsme v obýváku na gauči. Já jsem usnula v půl 12, pak jsem se po dvou hodinách vzbudila, nakojila jsem jí a zdála se mi chladnější. Pak jsem spala do 4, pak se vyměnila s manželem a do 6 jsme ještě spali. Sice v celku nic moc stav, já jsem utahaná, ale Sárinka ráno měla jen 37, takže žádná teplota a doufám, že večer mít horečky nebude.
Jen má trochu rýmu, tak odsávám, ale nic moc nevytáhnu, jen takový bílý hleník.

motylek
6. kvě 2009

Zuzi, tak jak je??? To víš, ono to pro ni taky není příjemný, chuďátko. Přejeme Sárince, aby to rychle odešlo a byla zase jako rybička.

Pavlííí, to musíš dostat na šaty - ramínko 😀 😀 😀 😀 .

Jani, Pavča asi myslela jako mikrovlnka, židličky atd. 😉 😉 😉 . Pavča je vývařovna, ta by Aleškovi nic nekoupila 😀 😀 😀 . Já když tomu našemu uvařím, tak mi to navaluje zpět, lump jeden - no tak nevařím 😀 😀 😀 .

Noc ok, večer teda zase řev, asi nějaký noční děsy či co??? Nevím. MM přišel z práce ve 21:30, jsem myslela, že zdechnu. Když jsem malýho vykoupala, nakrmila, uspala, tak jsem šla žehlit - opět tři mega koše - hnus 😝 😝 😝 . Pak jsem sesbírala ze země pěnové puzzle, umyla je, vytřela podlahu, puzzle rozvěsila, aby uschly - máme 36ks po 36*36cm, takže v našem 1+0 (ložnici jsem použít nemohla, tam spal náš poklad), tak to vypadalo jako na smetišti. Unyla jsem lahve, sebe a byla jsem mrtvá. Vzala jsem si půlku lexaurinu a šla na kutě, po něm se tak krásně spí.

No nic, jdu něco dělat. Počasí na hovno, to zas bude, celej den zavření doma.

Moni, kde máte ten baráček???

Jani, Simča už chodila, když měla rok???

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru