Poporodní deprese, stavy smutku a pláče

pavlina05
26. čer 2008

Ahoj holky!!!!
Nevím zdali tohle téma tady už někde není...každopádně bych ho chtěla otevřít a trochu probrat, poradit...
Já rodila před 14 dny.
Když jsem přišla po týdnu stráveném v nemocnici domů, tak jsem se s tak velkou změnou nemohla srovnat. dostavily se u mě stavy smutku a pláče, beznaděje...
Hormony začaly hrát velkou roli!!!
Možná je to tím, že náš chlapeček je větší uplakánek než ostatní děti, možná tím, že porod nebyl jednoduchý...
Každopádně mě prostě sem tam přepadne smutek, depka a pláč... ☹ ☹ ☹
Vím, že je to asi velkou hormonální změnou, ale přesto bych ráda o těchto věcech popovídala a poradila se.....

janula2008
21. kvě 2009

Ahoj holky, to máme vedra že?? Tady se chrní po obědě,tak píši co nového. Teď jsem dodělala těstovinový salát pro rodinku a asi si udělám druhý kafe,mám dnes z té malé příšerky nervy na pochodu 😠 . Stihla toho během dopo kupu, vysypat květináč, rozbít misku, v obchodě mi neustále zdrhala s různýma věcma pryč,až mě paní prodavačka politovala,co to mám za čertisko, no dneska fakt perlí 🙄 .Tak snad se dobře vyspí,ale ve čtyři ji stejně předávám drahé polovičce a zdrhám na nehty ke kámošce do Brna 😅 . Gratuluju klukům k prvním zoubkům! Ještě vám musím napsat, jsem na sebe pyšná, ty prašulky za Lukyho nevyplacenou mzdu jsem vyřešila s pracákem a i když to byla spousta úsilí, už putují k nám 🙂 .Měla jsem být advokátka nebo tak něco, se nedám 😀 . Moni, tu solnou jeskyni mám taky v plánu,snad se tam brzo dostaneme, jen aby z ní po naší návštěvě nebyla kůlnička na dříví 😀 . Včera jsem byla dopo u kolegyň v práci a tak mě naladily těma svýma zájezdama na léto, no hned bych někam jela ☹ .

janula2008
21. kvě 2009

mělo tam být u kolegyněk v práci 😕

janula2008
21. kvě 2009

Beti, koukala jsem na fotky z jogurtárny, teda Verunka už je taky slečna 😲 pamatuju si ji tak v pátým měsíci 😨

betina
21. kvě 2009

jani,jj, je to lumpisko,ale je menší než ostatní děti a vždycky mě mrzí, jak všichni říkají jééé ona je malinká apod..z toho chytám akorát depky ☹ jinak ti teda gratuluju k tvým vymahačským schopnostem, možná tak dráha exekutora by nebyla špatná co? 😀 ne, jsi šikula a Luky může být na tebe pyšný, i když ona asi je i normálně. nehtíky ti závidím, taky se chci začít zkultornovat a 5.6 jsem se objednala na lymfodrenáž, abych se aspon trošilinku spravila. jinak Verunka mi z klávesnice vyndala písmenka K a A, tak se mi teda zsper píše, déle než normálněhezký den holky i když tropický teda

janula2008
21. kvě 2009

Beti a jinak vše nejlepší k svátku 😉 určitě je lepší že je Verunka menší, my to máme naopak, oblečení nosí na 2-3 roky, vypadá celkově jak dvou a půl letá a pak se každý diví, že ještě nemluví atd. No trapas, asi si občas někde říkají, že je chudinka postižená když breptá tou svojí skřekomluvou😀

janula2008
21. kvě 2009

Jejda a lach tobě taky vše nejlepší!!

jana.sun
21. kvě 2009

Beti, tak to se dodatečně omlouvám, taky jsem tak reagovala, že je Verunka menší 😔 ale nemyslela jsem to zle, patrně bude maličká po někom z rozdiny, ne? Navíc jak jsme mluvily o tom, že moc nespí, tak nestíhá nabírat sílu na růst, asi na tom fakt něco bude, ptže Maty roste snad před očima a spí teda hooodně, celou noc a přes den 4 hodky - jak není vyspanej, tak je protivnej - po kom to asi má??? 😅 😅 😅 😵 😵 😵

Jani, škoda, že jste nedorazily na to pískoviště, bylo to s holkama fajn, my s Matym jsme sice jen "přičumovali", ale jinak pohodička - jen to sluníčko teda pálilo trošku víc a já - blbka - si nevzala kšilta. uffff. Naštěstí se to obešlo bez následků - teda doufám 😅 😝

lacherka
21. kvě 2009

ahoj! Beti, no vidíš to, taky vše nej, vůbec mi nedošlo, že jsi taky Monča🙂

Jo a že je Verunka malá, tak to si nic nedělej, Míša je taky malinkej, ale mně to nevadí, co je malý, to je milý...čilej je dost, tak je v pořádku🙂

pavlina05
autor
21. kvě 2009

Ahoj holky!!!
Moc Vás zdravím...ještěže nemusím mluvit 😅 Hlasivky mám v ....FAkt ko, skoro pištím.
Dnes jsme měli celodenní výlet na Mamuta a Riviéru...procházka s dalšíma 4 kočkama z těhu plavča z Cenapu. Bylo to fajn, jen já měla hlas jak mutant. ☹
Ája toho moc nenaspal, tak te´d už chrupká.

Mončám vše nej k svátku 😵 😵 😵 😵

JAni, ty jsi borec. bezva vymahačka 😉

LAcher, jé...to je super nápad solná jeskyńě. sorry, asi budu vypadat jako blbka...tam se dělá co???? Co tam dělají děti? a je to pro děti ok? to bych tam ráda zašla i jákdyž bude blbý počasí 😀

Beti, Verunka je malá???? nevím, viděla jsem ji pouze v autosedačce . ale když jsem viděla Vás 2, mamku a taťku...tak by ani neměla být po kom mamlas, no ne?? Buď ráda za to jaká je 😉
Mě zase sejří tchánovci kecama...jé...ten je tlustej....tAk jedu domů od nich akorát nasraná a nešťastá.

Holky....blééé přijít o hlas.... 😝 😝 😝

pavlina05
autor
21. kvě 2009

LAch, teda ta solná jeskyně mě nadchla. Koukala jsem na ty stránky. super 😎 Konzultovala jsi to s lékařem? Jak tam píšou? A co jste měli na sobě a děti?

lacherka
21. kvě 2009

Pavli nekonzultovala ani mě to nenapadlo. jen mi minulý týden psala kamoška, že je tam s malou a že nás na další týden zvou at jdem s nima. No tak jsem šli🙂 Já myslím,že to ani konzultovat nemusíš, že to píší jen tak pro jistotu, jako kdyby jsi věděla, že třeba Aja má s něčím nějaký problémy tak jo...
Myslela jsem, že tam bude zima, ale myslím, že tam bylo tak 20°C, no a my doma tady máme někdy taky tak, takže Míša je zvyklej, tak byl jen v tričku a pořád měl teplý ručky, a já byla v tílku a taky dobrý, možná s sebou třeba jen mikinku. Lehneš si na lehatko nebo sedíš a prndáš, děti si hrají, jde o to, že je tam lepší vzduch a to lepší na psychyku, zdraví atd...moje mamka třeba měla ekzém na rukách a celkem jí ta jeskyně pomohla. My to berem jako tak, že třeba něco pro sebe děláme, a že se vůbec něco děje🙂 Koupili jsem si pernamentku na 3vstupy za 240kč

janula2008
21. kvě 2009

Jani taky mi to bylo líto,ale prďula usla hodně pozdě, dopo jsem s ní lítala po městě a byla ukázat v práci,takže se mi ji nechtělo budit, do toho to horko, radši jsem ji nechala spát a pak si ji vzala chvilku mamča se ségrou a já jela ještě do města. Beti a ještě buď ráda, že se tolik nenataháš, Simča už sice lítá,ale stejně občas přijde,že se chce chovat nebo ji sem tam někam přenesu a to je síla, netuším kolik váží,tři měsíce jsme na vážení nebyli,ale podle toho kolik sní, tak si ani neodvažuju tipovat 😀 V sobotu jedeme na rodinnou oslavu, moje babička má 75tiny, tak vám sem pak vložím fotky, musíte zkouknout Simčiny úžasné šatičky, jsem z nich úplně nadšená,sedí ji jak ulitý a jsou krásnýýý 😅

pavlina05
autor
21. kvě 2009

LAch 😵 to se mi také líbí.

JAni, jsem zvědavá na šatky 😵

... tak tady 3 fotky z dneška.

http://honigovi.rajce.idnes.cz/Ales_10-12_mesic...

Doufám, že kámoška pošle další, máme suprovou fotku, já tam nainstalovala 5 dětiček vedle sebe...byla to mega fuška. pořád někdo lozil pryč

lacherka
21. kvě 2009

To tam má Ajis takovej babinec, jo?

pavlina05
autor
22. kvě 2009

Ahoj holky!!!!

TAk snad o hlas nepřijdu....

Lacher jj, jen holky 😅

jana.sun
22. kvě 2009

ahojky, tak jsem napsala mega vzkaz a ono mě to odpojilo a nic z toho 🙄

Pavli, Maty měl taky harém v první jogušce, ale teda moc to nedal - bylo těch bab asi fakt moooc 😨 JInak fotečky mooc pěkný 🙂

Moni, ta jeskyně je super - a mamce to pomohlo na exém - na jakej, jestli se můžu zeptat - já mám atopyk se solárním, tak se toho ted na rukách nemůžu nějak zbavit - furt se mi to vrací ☹ ☹ ☹

Jani, tak sis užila odpo pro sebe, taky fajn a důležitý - však písek ještě bude!!! 😉

holky a prďolkové, užijte si víkenda, my jedem opět na chajdu, tak snad bude hezký počasí 😉 pa pa 🙂

motylek
22. kvě 2009

Čau ženy 😉 ,
na mě padla dneska nějaká smrtelná únava. Nějak se vůbec nemůžu probrat. Půjdu to zkusit rozchodit ven, trochu se ochladilo, tak by to mohlo zabrat.

Včera jsem tu měla kámošku s malým, tak to bylo náročný. Přijeli už ve čtvrt na 8 a sladit jejich dopolední spaní je zajímavej oříšek. Jakub spal 30 min dopoledne a pak mi v kočáře venku spal 25 min. No dala bych mu sekec mazec 😀 😀 😀 . Do večera už nespal.

Taky jsem objevila lezoucí stoličku 😝 😝 😝 , asi proto se v noci moc nevyspíme a pořád chce za mnou do postele. Zuby posr..ý.

Jinak zítra jdeme asi do ZOO a asi taky pojedem na chaloupku za tchánovcema na pozdní oběd a kávičku.

Mlíko už mi úplně vypustil, vypije jen 150-180ml ráno, jinak nemám šanci, vodu, čaje ani nic jinýho taky nepije, už by mě z něj fakt ranilo. Včera jsem koupila stříkačku, tak to do něj cpu aspoň takhle, ale vetšinu mi stejně vyžbrndá ven, lump jeden.

No nic, jdu bojovat sama se sebou, abych se vykopala ven. Je to fakt hnus 😝 😝 .

Tak pápá

betina
22. kvě 2009

motylku,

tak upřímně, nejsem sama, kdo dneska umírá. taky nevím, co se děje a jsem úplně mimo, ráno jsem měla hrozou sraj....a ted je mi zase na zvracení, ale myslím, že je to už totální únavou, protože se v noci už vůbec nevyspím, co dělá malá v potýlce, takže dneska půde mezi nás a na víkend si malou vezme MM, jinak ho už fakt zabiju

tak hezký víkend holky

janula2008
22. kvě 2009

Holky, dnes je fakt asi den D, teda DEBIL. Nemá cenu popisovat všechno, co se u nás dělo,ale zkráceně jsem tu malou potvoru (omlouvám se za výraz,ale jinak to dnes nejde 🙄 ) přechválila,takže dnes v kuse 12hodin řevu, vztekání, krize na entou, myslela jsem, že ji přizabiju. Kamarádka mi před chvílí odřekla sedánek ve Vaňkovce, no ještě že tak, pěkně se tu rozpršelo,ale odreágování už bych dnes potřebovala jak sůl. Normálně jsem se málem Lukymu rozbrečela únavou a depkou v cukrárně, to když jsem viděla vedle nás asi stejně starou holčičku jak Simča, která 20minut seděla vzorně mamince na klíně a já neustále honila tu opici po celé zahrádce, ulici a do toho vyřvávala a vztekala se ☹ .Tak si dám večer dvě deci vína a naložím se do vany,snad se uklidním. Už mám hrůzu ze zítřka jak dojedeme na oslavu do Přerova 😒 .

pavlina05
autor
22. kvě 2009

Ahoj holky!!!!

Co ty děti blbnou????

Kubík zubatej jeden!!
Verča nezbená!!
No a o Simče ani nemluvím!!!
😠 😠 😠 😠 chudáčkové maminečky ☹

U nás tedy vše ok, Ája v pohodě. Byli jsme sami na prochajdě a pak na hřišti a houpačkách.
Holky, u nás cca 14 dnů spíme všichni společně v posteli a kojím max.2x za noc 😀 tAk jsem přespaná 😀

Všechny se mějte krásně přes víkend, prckové ať nezlobí, chalupy ať se ořeásají smíchy a pohodou a manžové ať pomáhají!!!! 😉

MY budeme zítra tady, MM jde na skákací boty (dostal je na vánoce jako zážitek).

pavlina05
autor
22. kvě 2009

motylek a dáváš mu nějaké šťávičky? Já kupuji Hipp a ředím je a to je mňam 😉

janula2008
22. kvě 2009

Jo Moty a mně Simča taky moc nepije, ráno a večer teda 180 mlíka, ale přes den nevypije většinou ani 200 tekutin (a to jsem četla, že snad co kg váhy to 100ml tekutin 😲 ), abych do ní něco dostala, tak ji musím dát pití do ,,dospělácké " sklínky, k tomu brčko a to tak 100 vycucá,ale je to bída. Kupuju hami šťávy a ředím, dělám čaje, ale žádná sláva. Na druhou stranu si říkám, že kdyby sama měla žízeň, snad se napije. Pavli, tak hlavně, že Aja spí aspoň tak, díky za to že 😉 jen ho včas pak přesuň do své postýlky, ať nedopadneš jak známá, která ještě snad ve 4letech měla dceru v manželské posteli a nechtěla se hnout,manžel spal v jiném pokoji, asi ne moc super pro ten jejich vztah 😔 .

pavlina05
autor
22. kvě 2009

jani 😵 no právě...toho se bojím. Snad to půjde....díky 😎

lacherka
23. kvě 2009

Jani.sun- nevím jaký ekzem mamka měla, spíš to nevěděli ani doktorky, nic neporadily, nevěděli z čeho a tak. Mamka se mazala vším možným, měla to na rukách-dlaních a na nohách a vypadalo to celkem škaredě, už jsem si říkali jestli to nebude lupenka, a myslím,že právě ty jeskyně ji s tím celkem pomohly, ted už se jen něčím maže a už to má v pohodě. Tenkrát nemohla skoro ani chodit, jak ji to bolelo, pořád si dělalal na noc zabaly

Janulo: jako vím o čem mluvíš, Míša taky neposedí, jsme třeba na zahrádce a tam vidím jak děti sedí v kočáře, něco žmoulají a je klid, Míša tak nevydrží, ani nechce sedět na klíně, sápe se na stůl, už mi tak několikrát rozlil pití, nejde ho udržet, pak lozí po zemi po kolenech. Právě T. mamka mi taky říkala, že její kamoška má vnoučka o něco starší jak M. a ten si v klidu sedí, že někde seděli a on hodinu v kočáře na ně koukal....tak to u nás neextistuje, jak příjde návštěva, tak Míšu přehazuju a ti si s ním užívají, lozí po nich a tak. Ale jinak je celkem v klidu, ale musí mít tu svou volnost a dělat si všechno jak chce, kramařit. Ted jsem v šuplíku u televize našla hračky našeho psa, prostí Míša si je tam schovává. Máme pro psa hračku dudlík a jako Míša ji pořád nosí. No to prostě nejde uhlídat.

Dneska asi pojedu taky na chatu, na ohnostroj, i když tady je práce a práce. včera už nám odvezli lešení, T. odvezl asi 30pytlů s bordelem a ještě to tady musíme všechno vysbírat, všechna tráva a kytky jsou zdevastovaný, okna špinavý od fasady ....a mně se do toho vůbec, ale vůbec nechce

pavlina05
autor
23. kvě 2009

Ahoj holky!!!! 🙂

Lach, teda to bude ještě práce a uklízení 😝 jako na kostele...ale pak už budeš sedět a popíjet kafíčko 😉 (no asi s Míšou toho moc nenasedíš 😅 )

Holky, tak Ája má teplotu ☹ ☹ ☹ ☹ Poprvé v životě!! Tak jsem z toho vyřízená. A to je jen teplota! Co budu dělat až bude mít nějakou nemoc?? ☹ ☹ ☹ ☹
Včera vnoci měl 38,7 a dnes ráno 38. Ach jo!!
je u zubů taková teplota??? Dávám Paralen čípky. Co mám ještě dělat?? Doufám, že se mu to nezvýší ☹

zuzanka26
23. kvě 2009

Pavli neboj zřejmě to ty dětičky budou mít každou chvíli. Ale když má jen teplotu, pravděpodobně se nic neděje, jen nějaký bacil. 😖 zajeli jste někam?
Já vím, je to hrozný pocit 😔

pavlina05
autor
23. kvě 2009

Ahoj holky...Zuzi. Nejeli jsme nikam, dávám čípky, zatím stále 38 ☹ ☹ ☹ chudáček malinkatej. Ale je statečný, už spinká. TAk uvidíme ráno. Ještě bych vyzkoušela zábaly kdyby bylo nejhůř 😎

No a já si našla klíště... 😖

pavlina05
autor
23. kvě 2009
zuzanka26
24. kvě 2009

Pavli hezký ale je to květen 2009 ne? 😅 😕

zuzanka26
24. kvě 2009

holky Sárince je dnes půl roku!!!!! 😵

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru