Poporodní deprese, stavy smutku a pláče

pavlina05
26. čer 2008

Ahoj holky!!!!
Nevím zdali tohle téma tady už někde není...každopádně bych ho chtěla otevřít a trochu probrat, poradit...
Já rodila před 14 dny.
Když jsem přišla po týdnu stráveném v nemocnici domů, tak jsem se s tak velkou změnou nemohla srovnat. dostavily se u mě stavy smutku a pláče, beznaděje...
Hormony začaly hrát velkou roli!!!
Možná je to tím, že náš chlapeček je větší uplakánek než ostatní děti, možná tím, že porod nebyl jednoduchý...
Každopádně mě prostě sem tam přepadne smutek, depka a pláč... ☹ ☹ ☹
Vím, že je to asi velkou hormonální změnou, ale přesto bych ráda o těchto věcech popovídala a poradila se.....

janula2008
11. srp 2008

Marti, tak přeju ať to opravdu je od těch zubů a není to žádná viróza, my máme od 4měs.dva, ale ani jsem nevěděla, že lezou, horečky neměla, možná byla jen uplakanější, ale to těžko posoudit. Po hexavakcínách jsme žádné reakce neměly, ale Prevenar jsem ještě nepíchala. Teď si často Simča masíruje horní dásně, tak možná se zas něco chystá 😒 .Hlavně ať je Klárinka zdravá, v těch horkách by to bylo hrozný. Já si pořád říkám, ať vydržíme bez nemocí co nejdýl, byla bych asi bezradná, ale je mi jasný, že jednou to přijít musí...kéžby to bylo v době, až mi aspoň bude moct ukázat, co ji bolí 😅 .

martinataylor
11. srp 2008

no to si taky říkám,kdyby mi aspon řekla co ji bolí,že mi ukáže atd....tak nevím co ji je.....ale chytám na ni a čípek zabral,už není tak horká.....však vám písnu dopoledne,jestli jsme byly u dr.nebo ne.To by bylo jak naschvál,Klárinka má zítra svátek a ještě nemocná? to nesmí........je to moje všecko!!!!!!!!!!!!!!!!!!

janula2008
11. srp 2008

Určitě to bude dobrý Marti, přeju brzké uzdravení. My máme zítra zas 6měsíců 😀 .Jdu uspávat, taky napíšu zítra, papá.

martinataylor
12. srp 2008

tak jsme byly u dr.nic ji nenašly,na poslech dobrý,krk dobrej,ouška taky,bříško taky,hlídat ji ,bud je to viroza nebo se to rozjede,ještě prý by to mohla být ta 6 nemoc u dětí,to jsou 3 dny horečky,pak zmizí a děti se osypou a to do 3 dnů taky zmizí.Ted prý řádí průjem atd...tak uvidíme...Je to trápení.....

janula2008
12. srp 2008

Marti, tak to je radost, že? 😒 Snad se to nerozjede. No my se zatím opravdu záhadně držíme, hodně lidí říká, že to je kojením, ale já nevím, prostě nás naštěstí zatím nic nepotkalo. Teď malá po obědě chrní a já si jdu taky zdáchnout, pak zas vyrazíme ven, je fakt super počasí, jen by nemuselo být až takové horko. Přeju, ať je Klárinka brzo fit, musí to být fakt trápení. 😔

martinataylor
12. srp 2008

Venku je nádherně ale my ven můžeme bude brzy z rána a nebo navečer...na sluníčko radši vůbec...tak půjdeme večer s tátou na procházku a s hafákem a ráno venčím hafáka našeho i s klárinkou..máme 2 mimča 😀

lacherka
13. srp 2008

😢 holky nejak nestiham ani docitaz, jani pisnu ti, myslim na to, misa cely dva dny rval, ma na obliceji vyrazku, pupinky, nevim co to je, tak jsem z toho nervozni, dnes je chladneji, snad bude lip

titida
15. srp 2008

jsem chtěla psát už včera, ale furt mi blbne net

byly jsme na převážení, Kačka už má 4100g a já jsem šťastná jakblecha, sice už přikrmuji s každým kojením, ale snad to zabralo a konečně začneme trošku tloustnout (teda Kačka, maminka je už tlustá dost 😀 )

a dnes mne naštval MM, uspávala jsem Kačku víc jak dvě hodiny, což u nás není obvyklé, normálně usne večer ani nevím (nebo teda jak kdy, ale většinou ano) a MM si mezitím bastlil nějaký kravinky, cosi pájel nabo co a šel spát teď (po té, co přišel ve ctvrt na osm z práce, čímž mne vzbudil, ale hlavně jsem celá žádostivá kdy tak asi bude vstávat. počítám na oběd 😠 😠 😠

lacherka
16. srp 2008

titida: já koukám,že máme stejně staré děti, Míša v 6týdnech vážil 3580g a ted si myslím,že bude mít taky tak nějak přes 4kg a to máš přikrmovat?
Já si myslím,že to je tak normální, když je mimčo menší,tak zas tolik nepřibírá, kamarádka má holčičku 2,5 roku a váží jí 9kg,což jiné děti mají třeba v pul roce, prý ji nikdy nepřikrmovala a to do 8 měsíce oblíkla velikost 56-prý strašně malinká a kojila až do 20.měsíce

jo a s chlapama to je někdy fakt těžký, můj stává do práce v pul 6 ráno a chce si všímat malýho, když je vzhuru a kouká a je mu jedno,že když začne řvat, tak já se už nevyspím a budu uklidnovat, a on už bude dávno v trapu

janula2008
16. srp 2008

Moni, večer Ti napíšu, myslím na Tebe, ale vždycky jen stihnu zkouknout pár diskuzí a zas musím k malé. Př. týden jsme v Brně tak doufám, že dáme aspoň to kafčo 😉 .

lacherka
16. srp 2008

tak písni, budu se těšit🙂

titida
16. srp 2008

lacherka - no jo, jenže ona měla 3,4 při narození, na porodní váhu se dostala v měsíci (první tři týdny nepřibrala nic), takže dr.naznala, že to je fakt málo. pořád jsme na dolní hranici přibírání, ale přibíráme, tak toje hlavní
ono je to individuální, to je jasný, ale člověk asi musí dát na dr. protože sama tomu zas tak nerozumím, kde je ta hranice toho, kdy je jen drobná a kdy už je to blbý

janula2008
16. srp 2008

Titi hlavně že je spokojená a celkově prospívá, ta váha je fakt individuální... naše přibírá až moc, v podstatě stále co měsíc to skoro kilo 😕 kdo to má tahat 😠 😀 .Moni, už se na to chystám 😅 .

titida
16. srp 2008

no je fakt, že na nošení je to výhoda, vašeho cvalíka tvým zádům nezávidím 😀 ale ona to vyběhá až začne 😉

janula2008
16. srp 2008

Titi, je to nářez, já si teď koupila mai tai nosítko, je tam psáno do 20kg, no nevím, mám dojem, že se to s ní každou chvíli utrhne 😀 .Určitě to vyběhá, hlavně se vytáhne, já taky měla v půl roce kolem 10kg. 😀 Moni, už to tam máš. 😉

kitty68
16. srp 2008

titi nezavid ellous mela na poslednim vazeni v 6mesicich 10.55 kg a ver tomu ze to neni prdel ji nosit 😅 , dobre je ze pribira a je happy 😵

pavlina05
autor
16. srp 2008

Ahoj holky!!!!!!!!!!!!! 😀 😀 😀
Všechny moc zdravím a doufám, žese máte dobře 😉
My jsme na víkend u tchánovic. Zítra zase valíme na chatu.
My se máme dobře.
Chybíte mi ☹ ☹ ☹
Moc na Vás myslím.

Ájulka si užívá zahrady a kočárku a babičky a dědečka..........
Pavča..ta Vaše

janula2008
17. srp 2008

Jééé Pavlínka!!! Zrovna včera večer jsem si říkala jak se asi máš 😉 .To je fajn, že se máte prima, určitě si i víc odpočneš, když se kolem malýho točí babička a dědeček. Já už občas nevládzem jak jsem utahaná 😒 .My večer odjíždíme k našim hlídat baráček do soboty, moc už se těším, ale jsem zvědavá jak nám tam bude Simča spát, je hrozně navyklá tady na to prostředí a vlastně ještě nikde jinde nespala, tak asi budou pláče ze začátku 😝 . V úterý nám sem naběhnou tři skupiny dělňasů na bytovku, zaráz se budou měnit okna, balkony, dělat to zateplení, tak jsem ráda, že tomu trošku unikneme, ale bohužel stejně jen na chvilku a pak to bude asi o nervy. 😖 Tak holky hezkou neděli.

marcelka_88
18. srp 2008

Ahoooj holky, tak jak válčíte ? Noo u nás jak kdy .. Někdy je malej zlatej, někdy si to pěkně vybere ... Ted jsme měli zánět spojivek a rýmičku, tak jsme zase léčili .. Akorát bychom to zvládali lépe, kdyby doma s přítelem bylo vše v pohodě, ale je to hodně špatné, takže ted zase depky díky tomuhle,ale s malým se už začínáme tak nějak zžívat i když někdy ještě bojujeme 🙂

lacherka
18. srp 2008

marcelka: to tě uplně chápu, já to měla to samé, přítel byl na nervy když malej brečel a nevěděl s ním, takže to bylo takový všechno špatný a já z toho byla na měkko,že mi nepomůže a všechno musím zvládnout sama. Ted je zase nemocný, tak šel raději k rodičům, aby to malý a já nechytly, ale má tam pesana, takže já mám zase o starost mín🙂

marcelka_88
18. srp 2008

lacherka: přesně to máme my, ale hlavně se hádáme kvůli tomu, že on chodí do hospody a popíjet s kamarádama a to mu pak nestojíme ani za zprávu, nebo aby nás příšel pozdravit natož zavolal .. A včera už to u nás doma přerostlo ve víc než hádku :(...

lacherka
18. srp 2008

marcelka: to mi taky něco říka, šel s klukama do hospody a řekl mi: nemusíš na mne čekat...že neví kdy příjde....a pak se mnou ještě smlouval....připadám si, jak kdybych měla doma dvě děti🙂
marci, počkej ono se to za pár dní srovná, ale uplně tě chápu, někdy si říkám,že by mi samotné bylo líp a byla bych v klidu,ale pak někdy zase obrátím....
Víš co, běž někdy ty někam večer, jen na kafčo s kamoškou....kamarádka slaví narozeniny a já jsem si říkala,že tam nepujdu, radši budu s malým, ale změnila jsem názor, půjdu, at se tatínek taky postará a hlavně se dostanu trochu mezi lidi a to je taky dobrý, než být 24hodin s miminem.

majinka2
19. srp 2008

ahoj holky tak zdravím po ránu, jak všechny válčíte??????
mám pozdravovat od pavlínky, má se na chatě báječně alešek spinká 🙂)))))
u nás pořád válčíme s těma večerama, doufám že po šestinedělí to bude pomalu ustávat 🙂)))
a jak to tady tak popisujete s chlapama...koukám že mám doma poklad kterej chodí s kamarádama jednou za rok na pivo 🙂)))))

janula2008
19. srp 2008

Ahoj holky, jdu Vás pozdravit, my tu máme v Brně úplně nabitý program 😅 . Maji, já mám taky takovýho chlapa - naštěstí - a je mi líto holek, že mají takový trápení s těma svýma, nakopat jim do zadku 😠 😀 .A Moni, tak co bys řekla čtvrtku odpo to kafčo ? Klidně i ve Vaňkovce 😀 😀 . Jinak Pavlínku taky moc zdravím, pak nám bude vykládat jak se měla. Maji no a s těma večerama...u nás se včera křičelo 2 hodinky hysterákem, ne a ne spát, tak si nejsem jistá, jestli se to od šestinedělí zlepšilo ☹ .

majinka2
19. srp 2008

ježíš janulo nestraš 🙂))))) ale kdyby to vydrželo jenom ty večery tak se to dá.....hlavně že neprobrečí celý dny a noci.......

janula2008
19. srp 2008

Maji ty podvečery jsou čas od času prostě pořád veselé, ale uklidním Tě, je to s tím pláčem jinak lepší a lepší, je ho stále méně...

janula2008
19. srp 2008

Tak jsem to tou vetou pekne zakrikla, dnes cele odpo des bes 😀 . Jak valcite holky?

lacherka
19. srp 2008

ahoj, tak jsem se dostala ke psaní, přítel je odstěhovaný u rodičů, má angínu,tak jsem si tam dnes byla pro pesana na vyvenčení skysla tam až do večera🙂
holky já myslím,že u nás už se to lepší plače,ale jen občas, a když ho vezmu do náruče tak je klid, nebo zabalím a usne, už bych řekla, že vím jak na něj🙂 a myslím,že Pavlínce se to taky už podaří. Jani já mám tento týden snad uplně nabitý, teda čas bych měla asi ve čtvrtek, tak co, neco co do té zoo?

majinka2
20. srp 2008

holky tak děkuju za uklidnění.......snad to nějak vydržíme, jsem ráda že v noci zatím krásně spinká a v kočárku je většinou taky spoky..........no jo lae kdyby nebrečle vůbec, tak bych vlastně ani nevěděla že ho máme ne???? 😀 😀 😀 😀
hlavně se těším na to až se mnou přestanou mlátit ty hormony, občas na mě padne takovej splín že při kojení bulím a večer se věším na manžela jak na záchraný lano když dorazí z práce..........včera jsme vykoupali malýho já ho nakojila a manža mě odeslal do postele že se o malýho postará...........no a maličkej spal až do dvou do rána tak jsem si docela odpočala ....................

lacherka
20. srp 2008

majinka: jo tak takovýho chlapa si hýčkat!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru