Poporodní deprese, stavy smutku a pláče

pavlina05
26. čer 2008

Ahoj holky!!!!
Nevím zdali tohle téma tady už někde není...každopádně bych ho chtěla otevřít a trochu probrat, poradit...
Já rodila před 14 dny.
Když jsem přišla po týdnu stráveném v nemocnici domů, tak jsem se s tak velkou změnou nemohla srovnat. dostavily se u mě stavy smutku a pláče, beznaděje...
Hormony začaly hrát velkou roli!!!
Možná je to tím, že náš chlapeček je větší uplakánek než ostatní děti, možná tím, že porod nebyl jednoduchý...
Každopádně mě prostě sem tam přepadne smutek, depka a pláč... ☹ ☹ ☹
Vím, že je to asi velkou hormonální změnou, ale přesto bych ráda o těchto věcech popovídala a poradila se.....

zuzanka26
2. črc 2009

AHoj holky,

u nás taky pěkně na pytel. Sárinka začala v půl 10 plakat, ale dost bolestivě a říkala u toho mam to nedělá normálně a fakt nevím, asi to bylo břicho. Půl hodiny jsem jí nemohla uklidnit a pomohlo až kojení. Pak v 11 na mě zase koukala.
Ale já nemohla asi do půl 1 spát, přitom jsem byla tak unavená.
V půl 4 jsem zase kojila. pak mě vzbudila v 5.45 a pak mě naštěstí nechala spát do čtvrt na 8, takže to relativně dnes ujde a přežiju to.
Holky mě se ale s tím miminkem ten můj spánek tak rozhodil, ještě na VŠ jsem spala s třema lidma na pokoji a úplně v pohodě celou noc bez probuzení a teď se furt budím, každý malý zvuk mě probudí, fakt hrůza!

jana.sun
2. črc 2009

Lach, pátek teda fajn 😉
Pavli, Beti, Moty, holkyyyyyyyyyy, můžete taky???

Zuzi, asi každá máme z miminka rozhozený spánek - tak nějak to k tomu asi patří 😔
se podívej včera (resp. dnes) v noci, v kolik jsem psala příspěvěk, že nemůžu spát 😨 🙄
ale oni až prckové povyrostou, tak se nám to zas upraví 🙂 😉

pavlina05
autor
2. črc 2009

Hoj 🙂 🙂 🙂
jsem byla nakoupit a na poště a v lékarně a je mi bléééé z teho vedra, přitom jsem chtěla léto 😅

Zuzi, mě to povídej. Já si v těhu vyspávala do půl desáté....a teď celou noc nespím 😅 No spím, ale ne tvrdě.

TAk platí, já mám volno pořád. TAkže pátek určo!!!!
Se Vám přiznám,........v neděli už zase budu o rok starší ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

Počasí je na figu, pořád je to divný....a furt to ti meteorologové mění 😒

Ájis mi chrupká, já vařím a plkám 😅

jana.sun
2. črc 2009

Pavli a kolik ti bude? teda jestli se můžu zeptat 😅

jj, taky jsem chtěla léto, ale ty vedra člověka zmáhaj 😔

pavlina05
autor
2. črc 2009

31 ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

jana.sun
2. črc 2009

Pavli, to je dobrý, mně v září 32 😵

pavlina05
autor
2. črc 2009

Jani, díky za útěchu 😉 No ale už se na ty leta cítím...Bohužel ☹
Tak jsem chtěla dětem napustit za panelákem bazenek a dopadlo to jako včera u Monči. ZAtáhlo se a bylo po létu ☹

holky, Ája mi te´d ušel 10 kroků sám. Jen tak si šel pro hračku 😀

jana.sun
2. črc 2009

teda, Pavli, to je šikulkááááááááááááááááá 🙂

já se na to necítím 😀 😀 😀

pavlina05
autor
2. črc 2009

No, tak už zase 😀 , asi chodíme 😀

lacherka
2. črc 2009

No Pavli já ti říkala, že to u vás bude co by dup!

U nás zase Míša už 3x vylezl do podkroví a tam si lítá po kolenách, už jsem dala na schody to chodítko auto, aby tama nemohla,ale on se tam vždycky dostane...
Pavli tak předběžně všechno nej!!

My dnes byli v solné jeskyni a potom v Bystrci v cukrárně a před chvíli jsem dorazili, to pršení je fakt hrozný, půl dne krásně, vedro...vždycky výjdu v kratasích a večer se vracím jak blázen, kratasy tílko a k tomu ještě zmoklá

pavlina05
autor
2. črc 2009

Moni, ale tak rychle? Ráno nic a po vycházce pořád chodí a padá. A už je to tady 😅

Monči, díky 😵

Taky bych někdy zašla do té solné.....až bude počasí na prd...

lacherka
2. črc 2009

Pavli tam je to dobrý když je právě vedro, protože se tam trochu zchladíš...tak pojd někdy s náma, chodíme 1x týdně, ale asi příští nepujdem, až pak ten další, ted mají akci 3vstupy + 1zdarma za 240kč...

pavlina05
autor
2. črc 2009

aha 😕 , no já pak budu asi mimo Brno.
Mě to tady děsně uníjí. TAkže ještě př. týden a pak mizím na tu chajdu. 😎

pavlina05
autor
2. črc 2009

ubíjí...jsem myslela 🙂
Tak dobrou všem 😵

jana.sun
3. črc 2009

ahojky,

tak Pavli, gratulujeme k tomu chození 😵
a taky předběžně přejeme vše nejlepší k narozkám - pěkně si to užij 😉
vypadá to, že i přes fin.nepřízen pojedem zítra na chajdu - ale to bude tak vše,
žádné objíždění známých a příbuzných - kdo nás bude chtít vidět, musí tentokrát
za nama tam 😉 bude tam určo líp než tady, ty vedra tu v paneláku - fuj fuj fuj 😝

betina
3. črc 2009

pavli, gratulujme k prvním krůčkům a rovněž tobě k narozeninkám. hlavně, aby jsi byla spokojená, zdravá a aby jsi měla v sobě tolik lásky a energie 😀 , jako máš.

jana.sun
3. črc 2009

ahoj Beti, jdeš s nama příští pátek na mraveniště????

pavlina05
autor
3. črc 2009

Ahoj holky!!!
Jste zlatíčka, díky moc.
Chci Vás už konečně všechny vidět!!!

MY byli dopo s kámoškou na Rivieře. Celkem fajn. Teda vstup 90,- kč a děti zdarma. ale bylo to tam prima, ve vodě byli sice chvíli, ale stačilo. Paráda!!! Jen musíte mít plavky. My to tam šli jen tak obhlídnout, tak jsme je neměli a plavčici se to nelíbilo. Ale fakt super! Př. úterý tam jdu určitě!!!! Ája by tam byl myslím doteď 😀, jen kámošce pak nebylo dobře a začalo se smrákat, tak jsme jeli domů

http://honigovi.rajce.idnes.cz/Ajiskova_letni_d...

jana.sun
3. črc 2009

Pavli, pěkně se dětičky cákaly 🙂
Snad nám dopadne ten příští pátek 😉

motylek
3. črc 2009

Ahojky holky, my zítra zase valíme do Prahy, ty vedra, teda spíš to dusno už mě sejří.

Pavlííí, super, gratulujeme k chození, u nás jen ty dva kroky a pak už nic. Jinak všechno nejlepší k narozeninám, 31 ještě není katastrofa 😝 , máš za sebou teprve třetinu života 😉 😉 😉 .

Teď tu byla Monča pro plínky a je ještě drobnější a menší než na fotkách 😝 😝 😝 😝 , s váma teda nikdy na koupák nejdu, ani za milion 😅 😅 😅 .

no nic, jdeme koupat, večeřet a pak hajat, dneska možná usne dřív než v deset. Je nějakej protivnej a znavenej.

tak pááááá

jana.sun
3. črc 2009

Moty, ty budeš v Práglu - ty s nama nejdeš na mraveniště??? jsem dnes byla na prochajdě s Peroli - jestli ji pamatuješ - tak jsem jí říkala, že tam možná budeš taky - a ono asi ne 😕
já s nima taky na koupák nejduůůůůůůůůůůůůůů!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😝 😝 😝 😅

pavlina05
autor
3. črc 2009

Moty, Monča je mega štíhlá. Vypadá jako když míšu někomu hlídá 😀 , s tou se nesrovnáme nikdy!!! A já stařešina...se mnou na koupák můžeš 😉

JAni, to teda jdeš 😠

Jani a kdo tam ještě bude? Někdo s Pyloušků nebo Supermamč??? Jé, to bude paráda!!!

motylek
3. črc 2009

Jani, jedeme na víkend, do pondělí, v pátek budu v brně, ale pokud bude 30 stupnů, tak asi raději pojedeme na chalupu, no ale zase s vama bude zábava, tak možná přežiju i to vedro 😉 😉 😉 . Nééé, když nebude extrémně nechtně, tak dorazíme v plné polní. No ani s tebou bych na koupák nešla. Já bych tam nešla ani sama se sebou, i kdyby tam bylo prázdno 😀 😀 😀.

Pavli, jaká stařešina. Jsi taky za groš kudla a je jedno kolik ti je. Jak si dneska ája pochodoval, piluje, piluje. Nás tam všechny v pátek strčí do kapsy. My 100% chodit nebudeme, za ruce ujde kus, ale potvůrka se nechce pustit, ne a ne a ne.

pavlina05
autor
3. črc 2009

Moty...holky, tak pokud bude 30, tak jdeme na Rivec, ne??? Na Mraveništi bychom chcípli....

Moty, v chození to přece nejsou závody...až bude chtít, tak se pustí 😉 ájovi to jde nejlíp také za ruce. Dnes tomu samotnému chození také moc nedala, pár kroků....preferuje raději lezení.

motylek
3. črc 2009

No abych řekla pravdu, já na to jeho chození taky moc nespěchám 😀 😀 😀 .

No nic, jdu do postele, u nás se asi po měsíci spí od půl osmý, tak počítám, že bude i brzký budíček 😝 😝 😝 . čučnu aspoň na harryho.

motylek
3. črc 2009

Na riviéru nejdu 100%, moje maličkost není ani vlastníkem plavek 😝 😝 😝

pavlina05
autor
3. črc 2009

Moty, tak Mraveniště 😉 to jistí 🙂

lacherka
3. črc 2009

čauvec, tak jsem se až po 8 vratili z Globusu a jeli si vyzvednout Míšu k T. rodičům, tak dneska máme skluz...to žehlení mi už tu leží týden! sem si říkala že dneska a zase nic☹
Zítra jedem na oslavu kamarádových 30. a budem spat na chatě tak tu taky nebudem....
no na ten pátek se těším🙂 a ne že si zase zbydem s Pavlou sami!!
Jo holky hubená to jo...však jste mě měli vidět jak jsem kojila, to jsem snad měla 46kg a to už i mě z toho bylo zle...holt když mám takovýho neposedu, tak jsem pořád v pohybu

pavlina05
autor
3. črc 2009

Monči 🙂 🙂 🙂 🙂 , to já už mám vyžehleno. MM v hospodě a já dřu. Aleš usnul už v 19:30 tak makám a te´d labůžo na MK 😀 .

Jo, a doufám, že v ten pátek se jde!!!!! 😀 Já jdu i kdyby hovna padaly 😀

pavlina05
autor
3. črc 2009

Monči a co v Globu? Tý jo, to máš dobrý hlídání.....

No tak už slyším, že Ája je zase vzhůru 😠 😠 😠 😠 a to už jsem tam byla v půl desáté!!!! 😠

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru