Poporodní deprese, stavy smutku a pláče

pavlina05
26. čer 2008

Ahoj holky!!!!
Nevím zdali tohle téma tady už někde není...každopádně bych ho chtěla otevřít a trochu probrat, poradit...
Já rodila před 14 dny.
Když jsem přišla po týdnu stráveném v nemocnici domů, tak jsem se s tak velkou změnou nemohla srovnat. dostavily se u mě stavy smutku a pláče, beznaděje...
Hormony začaly hrát velkou roli!!!
Možná je to tím, že náš chlapeček je větší uplakánek než ostatní děti, možná tím, že porod nebyl jednoduchý...
Každopádně mě prostě sem tam přepadne smutek, depka a pláč... ☹ ☹ ☹
Vím, že je to asi velkou hormonální změnou, ale přesto bych ráda o těchto věcech popovídala a poradila se.....

pavlina05
autor
3. črc 2009

LAch, pak nezpomeň na ty fotky 😉 meruňkový 😀

lacherka
3. črc 2009

Jo jo Pavli, ale asi až příští týden...zítra dopo už jedem pryč a kdoví kdy v neděli dojedem, mam totiž zas plnej foták a než to roztřídím, no musím mít na to čas...ted už jdu do hajan...už se těším🙂 tak dobrou

jana.sun
4. črc 2009

ahojky,
tak ještě pisnu, než odjedem na chajdu.
Užijte si víkend!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😵 😵 😵

Moty, na fotkách v albu jsem ještě štíhlá - dost jsem zhodila po porodu tou silnou depkou, vyzvracela jsem i dva loky čaje.
Zato ted mám stejnou váhu jako loni, když jsem rodila Matyho!!!!!!!!!! jsem jak válec - takže na koupák mě dobrovolně nikdo nedostane, už vůbec ne s těma štíhlicema!!!!! 😝 😀

o tom mraveništi jsem říkala jen Peroli - byly jsme spolu na prochajdě a přišla řeč na MK, kam píšeme a že obě známe Moty, tak jsem jí říkala, že se možná uvidíme v ten pátek a že se může přidat - prý se s Moty domlouvaly na nějaké prochajdě 😉
Supermamčám to pisnu asi taky - ale s naší účastí to bude tak, že žádná nedorazí 😀 ale jdu jim to tam pisnout, aby věděly a měly možnost se rozhodnout 😉

tak se tu mějte a pa pa příští týden. 😵

zuzanka26
4. črc 2009

Ahoj holky,

já zase začínám být k.o. z těch nocí, to je děs. Včera jsme nechali hodinu plakat a nepomáhalo nic, ani chození, hlazení, zpívání.... Fuj, pak až kojení pomohlo a to jsem zkusila dát v 6 večer kaši a v 8 ještě 2dl mlíka, no hrůza, to byla noc. Nevím, proč se pořád tak budí a ještě s pláčem? 😝 Usne celkem bez problémů ale za hodinu to začne, buzení, pláč, každých 10 min minimálně jednu další hodinu, ale vrtí se a mlátí sebou třeba do 1 hodiny, pak mě nechá tři hodiny spát a pak se zase budí po hodině, to je na palici.

Přes den je zlatá. 😒

No tak jsem si postěžovala, já jedu teď na tři dny do PLzně, tam není net, no to bude absťák. 😀

janula2008
4. črc 2009

Ahoj holky, moc zdravíme a omlouváme se, že vás tak zanedbáváme. Od pondělí jsme byli do dnes u našich,oni byli na dovči v Maďarsku,takže jsme si lebedili na baráčku a byla to paráda,proto jsem se na net nějak nedostávala,nebyl čas. 😵 😵Doufám,že brzo zas někam pojedou a my se tam zas přisomrujem 🤐 😀 Pořád se nám tam střídaly kamarádky s dětma, teď když dočítám tak mě mrzí,že jsem na ten net nekukla,mohly jste taky dojet 😨 Můžete hodit očko do alba na Simču jak byla spokojená, úplně tam proti bytu pookřála a já taky, večer když chrněla, dělali jsme si posezení venku, nemělo to chybu,ani se mi vrátit nechtělo. Zuzi bojujete s nocema??? ☹ To můžo být fakt zuby nebo cokoliv, příjde mi to od 5-6měs.dál chvíli kritický,u nás to bylo taky tak,ale neboj to se srovná. My zalehnem teď v osm, Simča spí celou noc do sedmi osmi ráno v kuse než začnem vstávat a přes den zas už spává po obědě kolem dvou hodin,takže jsem naprosto spokojená, odpočatá a mám energii s ní řádit, jinak je totiž čím dál větší čert a den ode dne snad ještě aktivnější (a ubekanější 🙄 ). Tak se drž, chce to překousnout a ten spánek se ti časem taky určitě upraví, já už spím jak přizabitá až do rána. 😉

zuzanka26
4. črc 2009

Jani jo dík, no snad se to třeba upraví kolem toho jednoho roku! 😖 😖 😖 jestli to teda já přežiju 😝

jana.sun
6. črc 2009

ahojky

hlásíme se zpět z chaloupky - bylo to tam perfektní!!!!! byli jsme s Matym furt venku!!!! Paráda.
a novinka - včera jsem mu objevila první zoubek!!!! 🙂 klasika v pravo dole jednička 😵 a mám na šaty 😀 😀 😀 ( mm řekl leda tak z papíru 😀 😀 😀 )
plazíme se už jak čerti, tak jsem zvědavá, kdy přijde na to lezení 😉

Jani, to je fajn, že jste si tak užívaly 😉 a to že jsi spokojená je ještě lepší 😉 musím mrknout na fotky 😵

Zuzi, drž se! 😔 snad se to fakt zlepší, moc bych ti to přála. 😔

jana.sun
6. črc 2009

no Januli, pěkné fotečky - pěkně si to tam užíváte - no my na chajdě taky tak - je to naprosto něco jiného než v tom bytě!!!!! 😝
Simča je čím dál krásnější!!! 🙂

lacherka
6. črc 2009

Jani gratulujem k prvnímu zoubku!!
Janula..příjdete v pátek za náma na srazík Mraveniště v pátek?

jana.sun
6. črc 2009

Moni, děkujem 🙂

dobrou noc všem 🙂

janula2008
7. črc 2009

Moni, obávám se,že nebudem v Brně, jedeme tam zítra, k zubařce...Ale kdyby nám to nějak vyšlo, dojdeme rády.

janula2008
7. črc 2009

Koukala jsem, že nám od našich hezky navazují spoje tak na 16h. (většinou plus minus do 15h.chrníme 😔 )tak by nám to vycházelo,ale až takhle později, na kolik tam plánujete holky srazík? Aspoň bych vás ráda poznala osobně 😉

pavlina05
autor
7. črc 2009

Ahoj holky!!!

Dorazili jsme včera, nějak nestíhám.....až mi Ája usne napíšu víc 😀
jAni tak konečně zub 😵
MY už máme 4 tý 🙂 od včerejška 🙂
Měli jsme se báječně 😀

betina
7. črc 2009

ahoj holky,

u nás taky víkend v pohodě, jen malá je zamilovaná do babičky, takže od ní nechtěla ani ke mně 😠

zoubky jsou u nás věčné téma, Verunka měla ten jeden dva měsíce klubající se zub a najednou jsme objevili, že se jí klubou další tři, chuděrka, tak mám omluvu pro její chování aspon 😀

lacherka
7. črc 2009

Já jsem včera byly u babičky na chatě a Míša tam usnul venku v kočáře o pul 4 a vzbudil se až o pul 8 večer🙂
tak taky moc ted nestíhám...
Jani, no já si myslím,že ten srazek bude tak okolo 14-15hod, co holky? tak na tu 16by to bylo v pohodě. No my bysme tě už po tom roce taky rády viděly🙂

pavlina05
autor
7. črc 2009

Ahoj holky!
TAk jsem tady! Konečně usnul kluk jeden!!!!

Moni 😕 😕 😕 😕 cože? On spal Míša jako 4 hodiny????? No mě asi klepne!!!!! Já chci taky!!! A v kolik šel jako večer spát???? 😅 To by Ája skákal po postelích asi do 1 ráno 😅
No raději si nebudu stěžovat.....mám to teď jak podle hodinek. Spí mi 1,5 hod dopo a 1,5 hod odpo. TAkže jsem spoky 🙂

Jani, jj, já myslím kolem té 15 hod tam budu i já 😉 MAjí teda být přeháňky a ochlazení. Ale lepší než pařák!!!! 😉

bety také dorazš na Mraveniště?

Já vás také chci vidět. Bude to takové rozloučení na léto pro mě. od př. pondělí budu permanentně na chatě asi tak do září 😀 , doufám, že nebude sněžit, to bych se pak vrátila dřív 😀 😀 😀 😀

Zuzi....snad se to spaní upraví...časem 😉 Já počítala taky s rokem 😀 😀 😀 😀 cha chá...už máme skoro 13 měsíců a spaní v noci teda nic moc 😖

Tady naše letní radovánky:
http://honigovi.rajce.idnes.cz/Ajiskova_letni_d...

lacherka
7. črc 2009

Pavli budeš mít na chatě net? nebo budeš odstřihnutá, no kdyžtak máme mobily

jo a večer pak usnul v 9hod, byl celkem ospalej i přesto, že spal tak dlouho, taky to nechápu, ale už jednou se to takto stalo, když jsem byli u T. rodičů na chatě, tak usnul něco před 5tou hodinou a vzbudil se až v 10 večer a to mu t. mamka jen dala kaši a přebalila a on spal do rána až někdy do pul 7...no hold lepší vzduch🙂 a my mezitím byli v hospudce na pivku a kluk to všechno zaspal🙂

pavlina05
autor
7. črc 2009

Moni, budu tam odstříhnutá 😖
Tak to je dost dobrý!!!
Ája spal včera do 4, pak plaval 2 hod vkuse a já myslela že vnoci lehne a bude spát a on řval...asi zuby 😖

jana.sun
7. črc 2009

ahojky,

Pavli, pěkně si léto užíváte, to je fajn 😉 škoda, že budeš odříznutá, ale snad nám Lach bude podávat zprávy, jak se máte 😉
já bych taky byla přes léto permanentně na chatě, nebo aspon u našich, ale to by mm nepřežil, nemít nás doma 😀 😔 a navíc musíme chodit na rehabky, takže nic 😒
na to mraveniště dorazíme taky tak nějak po druhé hodině. na 12:30 máme na Obilnáku rehabku, tak než odcvičíme a než dojdem na šalinu a dojedem, atd....snad se tam nějak potkáme a poznáme se 😀 pokusím se do pátku hodit do alba nějakou mou aktuální fotku, at mě poznáte 😀

Januli, bylo by fajn, kdybyste se Simuš dorazily 😉

janula2008
7. črc 2009

To prďolky asi fakt trápí ty zuby a pak bude v noci klid, my jsme si to odbyly hodně brzo, zítra jdem k zubajdě tak jsem zvědavá jestli už máme plnej stav dvacítku,ale příjde mi,že jo a od té doby je Simča jak vyměněná, jako taky zlobí,ale ty noci jsou teď naprosto pohodový a i přes den ty dvě hoďky v průměru po obědě dá,takže jsem spokojená. Vrátily jsme se před chvílí z hřiště, na slunku teda horko na zdechnutí 🙄 teď kouká Simča chvilku na Krtka, hrozně to už prožívá,jak se mu chudáčkovi něco stane nebo mu někdo něco sebere, tak se rozplače a musím ji jít uklidnit 😅 . Ty fotky máte moc hezký Pavli, takový velký bazén závidím, hned bych se v něm taky vyvalila,ale nemáme u koho,naši chtěli,ale nakonec se na to vyprdli. 😒

betina
7. črc 2009

pavli, my bysme moc rády dorazily, ale bohužel jsem v pátek v práci, jedině, že bych vám poslala tatínka 😀

tu chatu moc závidím, já bych taky jela až bych brečela a už bych se ani do brna nevracela 😀 hrozně mě štvě, že mám pocit, že si to léto ani neužijeme. máme to nějaký špatný s financema, takže proto taky chodím do práce, atkže dovolená určo nebude a já ani nevím, jak to budu mít s dovolenou tady,njn.

pavlina05
autor
7. črc 2009

JAni, no MM je rád že budu na chajdě, už mě tam chtěl vyhostit v květnu. Ale byla zima, takže to jsem nechtěla.
MM bude za námi jezdit, když mu bude smutno 🙂 Je to jen 50 km 😎

Beti 😢 😢 😢 😢 no tak to pak budeš muset dojet na tu naši chatu!!!!!!

Naštěstí chajda je našich, takže finance neřeším.....jíst budu asi výhonky ze zahrádky, tak snad ani neutratím. Není tam net, tak nebudu slintat po Nextech.... 😅 Takže to´t vidina léta 😅

jana.sun
7. črc 2009

Beti, škoda, že nemůžeš 😒

Pavli a co tam budeš dělat, když bude škaredě? a to tam budete s Ajiskem sami, nebo i vaši?

pavlina05
autor
7. črc 2009

Jani....ona to je chata skoro jak barák. 🙂 je to cca 10 km od Vyškova. Je tam vše, teda mimo pračky.
Budu tam př. týden s kámoškou, pak týden s MM, pak 14 dnů s našima. PAk pojedeme na dovču. PAk už bude půlka srpna, pak asi zavolám kámoškám...a je to. Uteče to jako voda....

zuzanka26
8. črc 2009

Holky ahoooj jsem zase tu! Byla jsem v Plzni na pár dnů u mámy. Bylo to fajn.
Myslela jsem, že tam bude lepší to spaní, ale kdepak, budí se prostě tak 4x za noc, nebo teda vzbudí mě. Ona se možná jen otočí, ale ubrekne u toho. Takže tohle nevím- to se podle mě nedá odnaučit. A teď si myslím, že žádný zub neleze, protože máme zatím ty dva dole a ty další asi příjdou později.

Ach jo, no ale jinak je to zlatíčko, přes den je taaak hodná a nebrečí vůbec, krásně si hraje a dělá kliky na zemi. 🙂

pavlina05
autor
8. črc 2009

Ahoj holky 🙂

Zuzi, my máme přes den andílka 🙂, v noci je to krapet náročnější 😒A když Sárinka ubrekne, tak ty ji vezmeš z postýlky? Nebo jak ji utišíš?

Holky, snad to půjde otevřít? Je tam video z bazénu a schodů 🙂

http://www.youtube.com/my_videos_edit?ns=1&vide...

pavlina05
autor
8. črc 2009

Dnes máte co za plány? já vařím dětem obídek, za chvíli dorazí kámoška s Eli 🙂

jana.sun
8. črc 2009

ahojky, my dnes vyrážíme do Ponětovic za sestřenkou a malým Tmíkem. jsou mu 3 měsíce a my ho naposledy viděli v porodce - tak už se těším, že si ho poňuchňám 😀 😀 tak nám držte pěsti, at tu cestu zvládnem - jedem šalinou, pak trolejem do Šlapek a pak autobusem 😝

Zuzi, tak aspon přes den je malá hodná 😉 a to noční ubékávání fakt asi neodnaučíš - je to asi ze sna 😔

Pavli, video chce po mě uživatelské heslo a jméno...? tak nevím.

mějte se hezky, pa pa

zuzanka26
8. črc 2009

Pavli já si jí pak vezmu k sobě, stačí jí dát dudlíka a pomoc jí aby se furt netočila z boku na záda, to pak pláče trochu. vlaśtně je to spaní blbý od doby co spí v luku na boku
a kolikrát vstáváte vy s Ájou?

zuzanka26
8. črc 2009

jinak já udělala houbovku, dělám knedlík a vařím Sárince oběd. odpoledne nemám nějak dnes program 😨

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru