Poporodní deprese, stavy smutku a pláče

pavlina05
26. čer 2008

Ahoj holky!!!!
Nevím zdali tohle téma tady už někde není...každopádně bych ho chtěla otevřít a trochu probrat, poradit...
Já rodila před 14 dny.
Když jsem přišla po týdnu stráveném v nemocnici domů, tak jsem se s tak velkou změnou nemohla srovnat. dostavily se u mě stavy smutku a pláče, beznaděje...
Hormony začaly hrát velkou roli!!!
Možná je to tím, že náš chlapeček je větší uplakánek než ostatní děti, možná tím, že porod nebyl jednoduchý...
Každopádně mě prostě sem tam přepadne smutek, depka a pláč... ☹ ☹ ☹
Vím, že je to asi velkou hormonální změnou, ale přesto bych ráda o těchto věcech popovídala a poradila se.....

pavlina05
autor
25. zář 2009

LAch, prosím tě, jakou velikost čepic u Nextu je nejlepší brát? Mám v tom chaos 😅

lacherka
25. zář 2009

Pavli ty čepky mají různý, ale co já mám doma 12-18m, tak jsou dobrý, tak zkus ty...

no Pavli mrkni na mě, T. je taky celý den v práci a chodí fakt v noci a když má volno, tak se od rána sbalí a dělá něco tady, jediné volno je , když jedem na barák, taky ani nevím kdy jsem byla naposled si někde sednout...snad ani není s kým...
holky co takto chodily, tak nemají děti a chodí pařit pořád, jenže to já zas musím mít hlídání pro Míšu a řeknu ti, že už se pomalu ani neozvou, takže jsem spíš v kontaktu s maminama a to se s někým domluvit...a stejně, když někam jdu tak v 11bych spala a ráno zase vstávat, tak se mi už ani nikam chodit nechce

tak někdy uděláme nějaký večerní srázek bez dětí co?? dáme dvě deci vína a půjdem do hajan, aby nám v 6 ráno začla šichta:.-)

motylek
25. zář 2009

Pavlí, nic si z toho nedělěj, mě teda MM pomáhá dost, ale když mu něco řeknu, tak mi taky začne vykládat, že můžu být ráda, že jiný tatínkové se nestarají vůbec. Jsou to chlapi. Je to s nima kříž 🙄 🙄 🙄 .

S těma čepkama, nevím nevím 😖 😖 😖 , ale co tak čtu, tak většinou ty velikosti neodpovídají, že 3-5 let sedí na 1-2 roky. Chtělo by to někde zjistit přesné míry, radši 😉 😉 😉 .

My jdeme obídkovat a pojedeme ke Grandu naproti babičce z Prahy. Vedro je jak blázem, y mě zajímalo, kde je těch jejich 19st 😠 😠 😠 .

motylek
25. zář 2009

Tak já se zítra chystám na hody, po dvou letech nějak pořádně vypadnu, zachlastat. Řekla jsem MM, že mě ani nepozná, že přijdu jak puma 😀 😀 😀 a v neděli, že se o Kubu nebudu starat ani minutu, když je v pondělí to volno 😀 😀 😀 .

Tak jsem na sebe zvědavá, v 11 budu ko, ale ne z chlastu, ale z únavu a pofrčím si to domů 😀 😀 😀 .

Jinak ty kamáradky, taky jaksi nejsou, nemají děti a neozvou se, já to dělala rok, že jsem volala první, ale pak jsem se na vys..a, protože se nebudu vnucovat, aspoň je vidět jaký to jsou kamarádky 🙄 🙄 🙄 🙄

pavlina05
autor
25. zář 2009

Lach, aby ty čepky nebyly malé ☹
LAch, mě nejde ani o večerní randění, ale třeba jen o hodinku denně volna! Tobě aspoň někdo pohlídá, ale mě nikdo!!!!!!
MArek se snaží to jo, ale spí dopoledne a pak kuká na tv....no comment!!!

Moty, přesně to je názor mého MM ☹
Jo přesně, někdo mi psal, že mám vzít čepku next 3-5 let

Moty, buď ráda, že je vedro 🙂
Jsem zvědavá jak zapaříš ty pumo 😀 😀 😀

Já mám už kamarádky jen s dětma. Jelikož jsem z Vyškova, tak tam už moc nejezdím a nekamarádím se....mám tady kámošky a teda dost, každý den někoho, na to si nestěžuju. Ale vidím, že na písku třeba sedí tatínek a maminka si jde po nákupech, do angličtiny, sauny a aerobiku. To jsem myslela. Holky, že nejsem špatná? Copak MD znamená se starat 3 roky o dítě a nikam nevilést?

pavlina05
autor
25. zář 2009

Jo a holky...jaké používáte ty umělé mléka, Já dnes končím s ranním kojením. DAla jsem Hami 3, jsme měli doma vzoirk. TAk mi Aja vypil 30 ml, tak aspoň něco. Už nám zbylo jen večerní a noční kojení. 😀
Snad to půjde dobře ukončit....se teho celkem obávám.

pavlina05
autor
25. zář 2009

Lach a večer já nemůžu...kojím jak pako, Ája se mi budí co 2 hodiny ☹ .Jsem prostě myslela nějaký odpo jen pro sebe...kdy je ája v klidu a nepotřebuje relativně nic, jen hlídat. A už z toho byl oheň na střeše.

janula2008
25. zář 2009

Pavli, my máme sunar, malá ho vypije denně 2 flašky, je to taková klasika...nutrilon je určitě lepší,ale taky dražší... já si říkám, že snad v roce a půl už jí ten sunar stačí 😉 Pavli, s tím tvým chlapem Ti neporadím, to nevím co k tomu říct, já tohle neznám. A jestli mám být hodně upřímná (promiň 😢),tak s někým takovým - myslím tím jak ti tvůj manžel nepomůže, na všechno jsi doma sama a ani si nikam nemůžeš bez malýho zajít-bych si dítě ani nepořizovala 😒 Luky si bere Simču na písek po práci dost často,abych třeba v klidu nachystala večeři, rád a sám od sebe, stejně jako nějaký to hlídání i přes noc dvakrát do měsíce zvládne. On si pak jde zas na pivko nebo hokej, prostě tak to máme od samého začátku a příjde mi to normální. No jak vidím, tak to,ale zas tak normální není a u spousty jiných bych narazila 😅

janula2008
25. zář 2009

Pavli a ještě jednou se omlouvám,že jsem to možná napsala až moc upřímně,ale fakt jsem se na tvýho muže naštvala, že kvůli němu plačeš a tak 😠 měl by Ti víc pomáhat, copak je Alešek jen tvoje dítě??? 😖 Moty a ty si moc užij hody.

lacherka
25. zář 2009

Jani, ty máš fakt super chlapa, to nám sem ani nepiš...!🙂)
ale taky si myslím, že by to tak mělo být, když má tatka čas, tak proč by s dítkem nezašel ven, ale myslím, že pro jiny chlapy to příjde ponižující sedět na písku. To opravdu záleží na chlapovi, jak to bere.

Pavli to je fakt, že já zase můžu kdykoliv-nebo né kdykoliv, ale prostě mám možnost dat Míšu k babičce, i když toho moc nevyužívám...stejně i tak bych přemýšlela kolik je hodin atd....na nakupy se mi nic moc nechce, když není moc na rozhazování, takže nejradši jsem když jdu někam ven s holkama a děckama, třeba jako s Vama, u nás babičky hlídají většinou, když tady potřebujeme něco udělat a nebo jet vyřizovat různé věci.

Pavli hlavně nebreč, víš, řekni si, že jsou na tom jiné ženské ještě hůř, chlap se na ně vykašle, zůstanou sami atd...nebo s nama na dovolené byla paní, co má dvě děti a manžel pracuje v Anglii a domů jezdí jednou za 3měsíce na týden, takže ten ji nepomůže vůbec. Ale já osobně, bych tedy asi takovýto vztah nevydržela.

janula2008
25. zář 2009

Moni, já myslím, že taky dost záleží na rodině v jaké ten dotyčný vyrůstal 😉 Lukynův taťka do teď nemá problém doma třeba uvařit pro všechny véču nebo si vzít (ale to opravdu jen občas) Simču na hřiště, takže i pro Lukyna je toto naprosto v pohodě, oproti tomu mému otci babička všechno chystala až pod nos a do teď si sám neuvaří ani čaj nebo nenamaže chleba,to myslím doslova 😔 Tak my vstáváme, usla dnes prďolín až po druhé a spala přes hoďku a půl, to je úspěch. Hezký víkend všem!

pavlina05
autor
25. zář 2009

Ahoj holky!
Tk už mě to přešlo, jeli jsme do jogurtárny.
Jani, díky. Bohužel....díky za upřímnost 😵 Asi jsem si špatně vybrala....

Tak MM je z rodiny, kde byli 3 chlapi a mamka kolem nich skákala. tchán je býv. poslanec, takže nosil prachy a mama vařila a poklízela a byla potichu...takže tak.

No už je to lepší, ale vím svý...

Jinak Ája dnes spal jen 1 x, což je teda neobvyklé, takže te´d už se u nás spí. Vydržel od 12.30. Že by náběh na jedno spaní za den?

marci
25. zář 2009

Pavli, na tohle mám jedinou radu. Domluv s manželem na pevno jeden den v týdnu, kdy je odpoledne tvoje a kdy se bude o Áju starat on. Já jsem taky už úplně vyčerpaná, Dejvík je ďábel, v noci se budí co hodinu. A taky jsem potřebovala vydechnout. MM pořád říkal, ať někam jdu, ale když jsem chtěla už něco měl apod. Furt jsme se kolem toho dohadovali. Teď platí, že středa je moje. Snažím se vypadnout z baráku, i když se mi třeba nechce. Prostě jdu, abych neporušila zajetá pravidla.

lacherka
25. zář 2009

asi na tom něco bude...když se kolem chlapů moc lítá, zvyknou si na to a pak si myslí, že to tak funguje všude. Jako u T.je to samý, mamka tam zvládá vše a je ticho. Občas si mě postěžuje, že kluci si něco ukuchtí, a už po sobě neumyjí nadobí, to nechají na ní, jenže ona to v tichosti udělá za ně, takže proč by se oni snažili, že?
A ta převýchova je hrozná, když je od mlada na něco zvyklý a ted člověk po něm něco chce, no o tom vím taky svoje.

pavlina05
autor
25. zář 2009

MArci,díky 😉 Udělám to. A jak se máte vy? Davídkovi už bude také rok, to tak letí!!!!
A cože se budí? pořád kojíte?
no tak my se budíme také 😖

Holky, my ty svoje kluky musíme vychovat ale dobře!!!! Musíme!!!

betina
26. zář 2009

ahoj holky,

Pavli, tak takhle teda ne a ne aby jsi ho omlouvala a říkala si, že někdo je na tom ještě hůř, někdo možná ano,l ale proč by si to měla být ty. Pavli, tak jak si to nastavíš, tak tak to bude a jsi jediná, kdo s tím může něco udělat. MM je taky příklad za všechno, ale....večer prostě někdy někam zajdu, jak jsem ti říkala, prostě si domluvím holky na kafe, 19.45 odjždím a před 23 se varcím. kolikrát se mi ani nechce, jak sem unavená, ale pak jsem úplně štatsná, když vypadnu. Pavli, takhle se to vydržet nedá, tak to takhle nenechávej. Jsi stejně rodič dítěte, jako tvůj manžel a jsi i lidksá bytost a máš scvé potřeby. Jinak mimochodem, u nás v komplexu musím říct, že 90% tatínků chodí s dětma na písek, takže mám argument na mého MM. ale ten sice doma neudělá vůbc nic, ale někdy mu vrazím malou a jdu něco domů dělat a basta.
Pavli, opravdu věř mi, nebud pasivní a jednej, nebo to budeš mít celý život. manželství je přece o kompromisech. Hodně štěstí!!!!

tak my dneska máme zátěžovou zkoušku, poprvé necháváme Verunku ode dneška do zítřka u babičky, no ještě jsme neodjeli, tak uvidím, jestli na to budu mít nervy.

hezký víkend holky!!!

pavlina05
autor
26. zář 2009

Ahoj holky!!!

Bet, díky 😵 Máš pravdu. Já si to nenechám líbit! Prostě pokud budu nlčet, tak budu jen trpět. TAkže mu budu poroučet a on bude must šlapat 🙂

Dnes vnoci hrůza! Jsem vyřízená. Asi se klubou zuiby??? Ája prakticky pořád poplakával, kojila jsem 4 x a ráno zase pláč! NAštěstí MM také vstala šli ven.
TAk jsem stihla uvařit a upéct. Uf.

Odpo zatím nemáme program.

beti, jak to zvládnete? a jak s večerním kojením, nebo ty už ani večer nekojíš? 😕

janula2008
26. zář 2009

Pavli, ony ho ty zuby můžou zlobit, jak to všechno vyroste, bude zas dobře 😉

pavlina05
autor
26. zář 2009

Jani asi jo.Má teplotu a je mrzutý celý den, ch´dátko naše.
MM jej ostříhal strojkem na vosy a vypadá chlapácky 😀

pavlina05
autor
27. zář 2009

Zruš Ahoj holky!!!
TAk my dnes sledovali s Ájou papeže na tv. A pak celý den jen leželi. Teda já, něco na mě ůeze, asi chřipka? Takže MM hlídal a já odpočívala. Do toho Ája plakal, zase má teplotu , myslím, že mu leze další zoubek. Ale do pusy nás nepustí a když už, tak nás pěkně kousne.

A co vy?

betina
27. zář 2009

ahoj holky,

pavli, tak hlavně to vylež na začátku, já to nechala a už s nachlazením (chřipkou) bojuju 14 dní a furt mi není dobře, mám to na pruduškách a hroznou rýmu a ATB mi nepomohly, jen mě z toho začaly bolet ledviny 😠takže at to rychle přejde. jinak my jsme si včera chtěli s MM udělat hezký večer, Verunka byla u babičky, no ale opravdu jsme se nasmáli, protože na večeři jsme nemohli, všude je klimoška a já okamžitě dostala záchtav kašle, to stejný by nešlo do kina, takže jsme si koupili KFC a půjčili DVD a ještě nás po cestě chytli policajti, že jsme nestáli na stopce 😀jinak Verunka u babičky spala krásně, tak jsem na jednu stranu moc ráda, že to bez nás zvládla a na druhousi říkiám nevděčnice jedna 😀 😀hezký večer holky

pavlina05
autor
28. zář 2009

beti 😀 😀 😀 😀 to byla teda romantika 😀 A jak to máš teda s tím kojením?
Bet, až dorazí Nexty, tak by jste měly přijet s verčou na návštěvu, co? A Monča s Míšem by přišli také, ne?Lach, co ty na to? Daly bychom kávičku a koukly na hadýrky co dorazí 😎

TAk snad už je dnes lépe, i noc byla ok.

lacherka
28. zář 2009

Ahoj...my byly včera u babičky na chatě, už dlouho Míšu neviděla, tak z něho byla uplně nadšená, dělala blbosti jak po 5ti fernetech🙂

Dneska děláme zase další část trávníku a já zase sbírala spadaný jabka...holky kdybyste někdo chtěl jabka, tak jsou u nás k mání, máme tu 4stromy a jabka skoro vůbec nejíme, takže akorát sbírám spadaný.

Pavli no jasně, na kafíčko příjdem rádi a vy pak zas k nám, chtěla jsem až bude hotová ta dlažba, ale to asi bude na dlouho.

Zítra chci jít s Míšem tady do Žebětína, no není to jako cvičení, ale jsou děti v tělocvičně, lítají si tam, jsou tam nějaké hračky a mamky asi prndají, nechcete to se Pavli přidat?
Ve cviču jsem pořád ještě nebyla ale doufám, že to tento čtvrtek výjde.
U nás taky rostou zuby jak o závod, nahoře už má dva a třetí se klube, takže dlouho nic a ted rostou všechny naráz. Míša je taky uknouranej, pokud se s ním vyloženě nedělají blbosti, jídlo nic moc nechce a zdá se mi, že má dost horký tváře.

pavlina05
autor
28. zář 2009

Ahoj LAch!
My byli dnes s Ájou v Oboře a pak i v Bystrci, tak jsem vzpomínala, jak jsme tam jely spolu s hl. kočárama.
Lach, zítra mám cvíčo v Lískovci a pak chci jet na pasové, zapsat si konečně Aldu do pasu.

lacherka
28. zář 2009

V oboře jsem byla taky nedávno, jeli jsem do Kohoutek až na hájenku a pak to celý prošla a šla si sednout dolu do té restaurace Pohoda, jak jsme byli i spolu, tak jsem taky vzpomínala🙂 tam je to na procházku fakt super.

betina
28. zář 2009

ahoj holky,

Pavli s tou návštěvou je to super nápad, budeme se moc těšit.
jina Pavli ž nekojím asi 3 týdny, prvně sem přestávala přes den, ale Verunka se prostě už nedožadovala, pak jsem ji místo nočního kojení dávala čaj a neřvala a pak jsem vypustila i kojení večer a taky nic, takže u nás se to prostě nějak povedlo bez komplikací. na jednu stranu jsem ráda, na druhou mám pocit, jak kdyby mi něco chybělo, ale určitě se cítím jakoby "svobodnější"

jana.sun
28. zář 2009

ahojte,
jen vás všechny zdravíme - jsme se vrátili v pořádku z chalupy, ale dočítat nestíhám, takže jen takto,
jak dočtu - snad někdy zítra -tak ještě pisnu.
musím jít žehlit, Martin už nemá košili do práce ☹ ☹ ☹
tak pa pa a dobrou noc 😵

jana.sun
29. zář 2009

ahojte,

tak jsem vás dočetla - uffff 😵

No s Martinem je to v hlídání to samé - sám od sebe si Matyho nikam nevezme, ani včera - jel jen do Lidlu pro pár drobností, mě nebylo dobře - přichází MS 😝 a tak jsem mu řekla, at si vezme Matyho do kočárku s sebou. a on raději jel ten kousek (cca 500 m) autem a Maty byl se mnou doma.
Je to blbý, ptže Martin má dost nepravidelnou pracovní dobu, takže nějaké pravidelné dny na hlídání a já čás pro sebe nehrozí 😖 SAmo mi ho pohlídá, třeba když si potřebuju někam odskočit, nebo do sprchy, atd. ale že by hlídal a já si šla povyrazit, to ne. možná někdy odpoledne, ale večer určo ne -teda on by hlídal, ale já bych to pak ráno nedala, ptže snad ani on nemá volno tak, aby mohl večer hlídat a ráno nešel do práce. a když to volno má, tak jsme vlastně na chatě. Dá se říct, že když jsme v Brně, tak on je pořád v práci, má volný jen každý sudý čtvrtek a to se snažíme dělat něco všichni dohromady - tedy i hromadně odpočívat 🙂 a pak dělá sobotu a to je hlídání passé, v neděli jde do práce jen na chvíli a ten zbytek je s námi - ale většinou jedem někam na výlet nebo na návštěvu. a ten další - lichej - víkend má volnej a to jezdíme na chatu. tam já si žádné "rande" s kámoškama nedomluvím, níkoho tam takhle neznám. tady v Brně mám taky většinu kámošek už s dětma, takže se domlouváme tak nějak dohromady. a ty co jsou bezdětné, tak už se taky moc nevídáme ☹
Ale tak to je - každá máme svůj život a nedá se nic dělat. jednou,až budou mít děti, tak se třeba zas začnem vídat víc 😔
já zas teda musím ale napsat, že Martin mi docela pomůže doma - s vařením. Vaří rád a když má volno, tak vždycky něco vymyslí. ale je pravda, že po něm v kuchyni zůstane bordel jak v tanku, ale občas mi to i pomůže uklidit 😀
Pavli, ty si budeš muset opravdu dupnout, nevím, jakou pracovní dobu má Marek, ale určo by se ten jeden den v týdnu našel - ne 😉 dej si třeba taky středu a můžete se kdyžtak spojit v nic nedělání - respektive v činnosti bez děti - s Marci 😀 😀 😀 😝 Každopádně i tak si udělej víc času aspon tak, že nebude tak obhospodařená domácnost - jak půjde Ajisek spát, tak si udělej čas pro sebe a je to!!! 😉 a že nebude naklizeno, či napečeno nebo co? no a!!! když jiní chlapi nehlídají děti, tak jejich ženy nemají navaříno a naklizeno -tak to prostě je - to je zákon přírody - takto se prostě fungovat nedá a tím hůř, když se ani v noci pořádně nevyspíš, když Ajisek vyžaduje furt kojení - takto fungovat 15m, tak už jsem v Černovicích a nastálo!!!! Máš fakt můj velikej obdiv, žes to ještě "nevzdala" a že to takto zvládáš! myslím, že je nejvyšší čas to změnit!!! 😉
ufffffff, to jsem se rozepsala!!!
Ještě jsem chtěla pochváli Ajiskův nový účes a Sárinku, jaká je kus ženská 🙂 a jak pěkně začíná zvládat kolektiv dětí - Maty už je mezi dětmi v pohodě - samo má to své vyjímky - jako poslední joguška s Míšem a Ajiskem -ty na něj jsou ještě asi moc rychlí 😀 😀 😀 ale neva - on si určo zvykne - ted už konečně sám sedí,tak už je to taky lepší, než když jsem ho musela furt někde jen pokládat nebo musel bý na čtyřech - ty volné ručičky dělají své 😉
tak kdy je zas dáme v jogušce dohromady, kluky naše zlobiví 😵 😵 😵 samo uvítáme i holčičky 🙂
co pátek odpoledne????? přidal byste se někdo???? nebo pisněte, kdy jindy? můžem i v pondělí - máme na 13h rehabku na Obilňáku, tak potom to máme do jogušky co by kamenem dohodil a zbytek došel 😉 😉 😉

Moty, vy teda máte ale zubů!!!! my máme nahoře dva vylezlé a dva povylezlé a dole taky tak, ale vím, že jich tam bude víc, jen nechce ukázat pusinu - furt vyplazuje jazyk a já se tam nemůžu pořádně podívat a chytat mu tam moc nehci - by mi asi ukousnul prst 😕 😕 😕

holky, tak co dnes v té zimě podnikáte??? já odpo vyrazím na "Vinohradský okruh", ptže musím na poštu, ale víc se mi nechce, došla MS, tak jsem taková nanicovatá - blééééééééééééé 🤐

Peti - Pin, jak u psychologa, už jsi byla? jaké to bylo? máš recht, práškům se vyhni, já už bych do nich znovu taky nešla - raději bych to zkusila nějak zvládnout, ale já tenkrát nekojila, tak to pro ně asi bylo lehčí řešení se mnou - nevím, byla to taková neštastná a zapeklitá situace - člověk se poučí, co už jiného. snad bude u dalšího mimi líp - teda u mě. předpokládám, že ty už do dalšího nepůjdeš, že? 😵

a o dalším mimi uvažujem, i když jsou chvíle, že si to taky nedovedu představit, ale vím, že nechci jedináčka, že už taky nejsem nejmladší, atd... tak holt uvdíme, kdy to přijde. dobrala jsem antikoncepci, ale ofic. se ještě nesnažíme, do konce roku se chci ještě pročistit. Ale Maty je v podstatě pohodové dítě a jak bude větší, tak bude aspon třeba moct na pár dní k babičkám, tak to nějak zvládnem. dokonce jsme teoreticky mluvili i třech dětech 😅 😅 😅

jana.sun
29. zář 2009

Moni, Míšovi přejeme všechno nejlepší k svátku 🙂

jejda - si tu píšu sama se sebou - no co, po tom týdenním abstáku... 😅 😅 😅

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru