Poporodní deprese, stavy smutku a pláče

pavlina05
26. čer 2008

Ahoj holky!!!!
Nevím zdali tohle téma tady už někde není...každopádně bych ho chtěla otevřít a trochu probrat, poradit...
Já rodila před 14 dny.
Když jsem přišla po týdnu stráveném v nemocnici domů, tak jsem se s tak velkou změnou nemohla srovnat. dostavily se u mě stavy smutku a pláče, beznaděje...
Hormony začaly hrát velkou roli!!!
Možná je to tím, že náš chlapeček je větší uplakánek než ostatní děti, možná tím, že porod nebyl jednoduchý...
Každopádně mě prostě sem tam přepadne smutek, depka a pláč... ☹ ☹ ☹
Vím, že je to asi velkou hormonální změnou, ale přesto bych ráda o těchto věcech popovídala a poradila se.....

lacherka
22. říj 2009

Jo Pavli věř, že to bych moc potřebovala, dneska jsem málem nevstala z postele☹

pavlina05
autor
22. říj 2009

LAch, budu se modlit u dr. aby řekla, že jen plaším 🙂

pavlina05
autor
22. říj 2009

Jo, pak hned dám vedět, ju 😉

janula2008
22. říj 2009

Moni,tak se drž, je mi to líto 😒 to sis ani pořádně neužila ty narozeniny že 😔 ale určitě bude brzo líp,asi se Ti toho teď seběhlo moc viď, myslím starosti s domkem atd.. Já teda můžu říct, že oproti prvnímu roku je to u nás už úplně na pohodu, teda mám samozřejmě občas nervy na pochodu ze Simči, ale kdo nemá.Moty,k bytečku gratuluju, já jsem v Lískovci žila pár let v garsonce (na Sevastopolské) a stěhovali jsme se sem za Brno jak se Simča měla narodit, strašně ráda na Lískovec vzpomínám, i na tu dálnici 😀 slyšet to domů nebylo,ale večer jsem strašně ráda - hlavně v létě - seděla se sklenkou vínka na balkoně a koukala na ten šrumec 😅 . Ale neměnila bych, to tři plus jedna je úplně o něčem jiným, spousta úložnýho prostoru, pořád ten byt vypadá oproti garsonce jakž takž uklizený,tam jsme si šlapali pomalu po hlavě a byl věcma zabordelačený. Tak co Aja Pavli,je ok? A přejem Janči,ať vyrážka dlouho Matyho netrápí a je brzo fuč. Včera jsme tu měli na návštěve kámošku, má chlapečka starýho jak já Simču, no o zábavu bylo postaraný, oba divočáci, šílená dvojka 😀

pavlina05
autor
22. říj 2009

JAni08, snad bude vše ok. Práve se probudil, tak jdu oblékat a jdeme k dr.
Koukala jsem na ty videa ze cvíča a paráda. chodíme na něco podobného. 😎
Parádní je ten hluk 🙂 , MM to slyšel do kuchyňě a ptal se jestli kokám na nějaký zápas (sportovní) 😅

jana.sun
22. říj 2009

Pavli, držíme pěsti, at je vše OK.
Já jsem před chvílí musela Matyho uspat v kočárku, v postýlce furt hledal "muchláka" a ten byl zrovna v pračce 😕 jsem netušila, že bez něj nemůže usnout - ale v postýlce asi fakt ne. budu muset pořídit ještě jednoho, páč on jak ho furt omuchlává a ocucává, tak je to fakt humus a občas ho holt vyprat musím. tak jen čekám, až se dopere prádlo a šup ven. dokonce vysvitlo sluníčko - doufám, že to ještě tak tu hodku, co budem venku, vydrží 😵

Moni, zrovna ted, když tě potřebujeme vytáhnout ven, tak řádí takové potvorstvo, že? 😠 snad bude do příštího týdne líp - bychom se zas mohly někde všechny potkat 😉
Januli, ty zas budeš v Brně v úterý?

janula2008
22. říj 2009

Jani, jj pokud se něco nečekaného nesemele, tak zas v úterý budem v Brně. My zatím dneska od rána nespíme, řádí v postýlce a potvůrka už oddělává i šprušle, na to došla rychle...tak to je po klidu 🙄 Pavli, jo tak rachot tam vždycky je, když neřve jedno, řve druhý, však to znáš 😅 a na videu nejsme moc proto, protože záasadně nespolupracujem 😀 😀 tak radši točí ty, co aspoň něco dělaj 😀

motylek
22. říj 2009

Tak jsem si ráno byla koupil v lidlu vaflovač. Výsledkem jsou výborné vafle a můj brutálně spálenej ukazováček, taková ta vnitřní popálenina, bez puchýře, ale bolí to ku..vsky. Ale vafle jsou fakt dobrý 😀 😀 😀 .

Jani, byt stojí 18500000,- + 90,000,- provize 😠 😠 😠 . No ale ta cena bytu je celkem dobrá. Plno jich stojí 2 mega a jsou otřesný, např. ty Vinohrady, ty nudle pokoje. Tady je to fakt fajn. Starý, ale postupně to všechno předěláme k obrazu našemu 😉 .

Pavlíí, co u dr???

pavlina05
autor
22. říj 2009

Ahoj holky!!!

Jsme doma. Tak u dr....no nic zvláštního. Prostě to dělám dobře 😀 Kašel +rýma, laryngitidu nemáme, uf. Máme být doma, vlhčit vzduch, dávat Mucosolvan a Fenistil a stříkat do nosu (to co dělám). Pokud by se vnoci Ájis dusul, tak zítra na kontolu pro léky. ven nemáme chodit. Snad zítra na chviličku.

JAni, kámoška mají také muchláčka a malá je na něm závislá.

Moty, tak vafle bych si teda dala, mńam!!!

Lach, tak zítra ....já Vás chci vidět, chci ti dát ty Nexty, chci poklábosit, dát kafíčko...ale ty to musíš rozhodnout. Je to trochu risk, aby nebyl Míša nemocný. no aby neměl rýmu. 😒 Záleží na vás!!!

...no někdo se tady po....., blééé

janula2008
22. říj 2009

Moty tak ta cena jde, naši kupují ségře za stejnou cenu ty Vinohrady, ale zas byt je to zařízený, krásná koupelna, balkon a tak no 😉 ale pokoje prý opravdu nic moc, ale může být zas ráda, že aspoň něco, co by za to kdo dal že 😔 Moty vafle taky závidím. Jiank zrovna už mám nervy na pochodu, celý den samozřejmě nespí a nic jsem tu neudělala, snad to nebude pravidlem 😠

pavlina05
autor
22. říj 2009

Lach, tak co? přijedete a kdy?

pavlina05
autor
22. říj 2009

KLuci šli už do ložnice, já jdu dělat večeři, žehlit a ležet u tv.

jana.sun
22. říj 2009

Moty, ses hezky upsala o jednu nulu 😀 😀 😀 ale cena je tak nastejno už delší dobu, jak tak na to koukám, už to zas tam moc neroste. ted je to 3 roky, co jsme kupovali tento byt za 1.350.000 + provize a dnes bychom ho prodali taky tak nějak, jak vy jste koupili. byl by to docela dobrý výdělek, mít teda kde bydlet. V našem bytě teda nebylo nic nového (krom WC - ale to bylo koupeno asi to nejlevnější, co našli) - ti lidi tu žili jen vedle sebe, byli delší dobu rozvedení a ten chlap se pak ani vystěhovat nechtěl - no byla to síla, dostat ho pryč, jeho podíl peněz jsme museli nechat u právníka, jinak by si je vzal, utratil a ani se nevystěhoval 😖 😖 😖
Vafle bych si taky dala - mnam mnam 🙂
Pavli, Monči, pěkně zítra pokecejte - Pavlínko, trochu tu Monču tím tvým optimizmem nakaž, jo 😉
Jani, tak Simča už přišla na šprušle,jo??? no, to je šikulka. my máme obě postýlky se stahovacíma bočnicema - tak na to snad Maty jen tak nepřijde 😉
Pavli, fajn, že Ajis má "jen" rýmu 😉
Dala jsem Matymu muhchláče - nechala jsem ho uschnout na topení a ted ho tahá všude s sebou 🙄 to zas za chvíli bude vypadat 🙄 🙄 🙄

lacherka
22. říj 2009

Pavli tak pokud by Vám nebylo zítra huř, tak bychom dorazily, ju?

janula2008
22. říj 2009

Jojo Jani, přišla už na to a má to na háku 😔 dělám něco v kuchyni a ona si jen tak vyleze a dojde,na mrtvici 😀 hezký večer holky a klidnou noc.

pavlina05
autor
22. říj 2009

JAni, určo ji nakazím 😉 Teda budu se snažit. 🙂

Lach, určitě dojeďte!! Ája je v poho 😉
Teda teď mě pěkně sejří...usnul v 19 hod a ve 20.15 už je jako vyspanej a řve a křičí...nakojila jsem jej, ležela tam s ním hodinu a on nespí! 😠 Teď je tam manža a zase řve! 😠
Moni, zítra dopo se tady možná neukážu, to víš, Ája mě nepustí. Ale s návštěvou 100 pro počítám. písneme si sms. Aleš bude spát po obídku. Kdy dorazíte?
doufám, že co nejdřív a´t můžeme jen a jen kecat 🙂 🙂 🙂 🙂

JAni 😵 ,kéž by byla klidá 😅 ...zatím to nevypadá 😒

lacherka
23. říj 2009

Pavli, tak my se najíme a vyrazíme

pavlina05
autor
23. říj 2009

Ahoj!

Moni, jasný 😀

zuzanka26
23. říj 2009

ahoj, u nás zase noce na pytlačku a to mám jít dnes cvičit 😖
už mi zase chybí energie, potřebuju to nějak dospat a to mě to dnes čeká znovu a znovu 😝 😝 😝

jana.sun
23. říj 2009

hoj hoj, zdravíme vás 🙂

tak Monča u klábosí s Pavčou??? 🙂
my dnes klasika - balenía a chata -teda balení až Maty usne.
Holky, držte nám palce, maty dnes bude mít premiéru - bude poprve spát sám u tchýně a my pojedem s mm sami na chatu a zítra si ho vyzvednem. Uf, doufám, že to všichni nějak přežijem 😵

pavlina05
autor
23. říj 2009

Ahojda! 🙂

Monča tady ještě není, nevím kdy oni jí 😅

Jani, teda to držím moc. My to ještě ani nemáme v plánu. když pořád kojím.
Jinak zítra taky pojedu na chajdu a Ájikem bez MM. Jen na den.

Zuzi ☹
u nás mega hnusná noc, Aleš se probudil v 20.15 a řval a řval...až do 4 ráno! Nekecám! Už zase! Asi jsou to zuby?Mazec!!! To byla teda noc 😝 😝 😝 😝

pavlina05
autor
23. říj 2009

Monča už jede 🙂

pavlina05
autor
23. říj 2009

Ahoj holky!
Měly jsme prima den s Mončou a Míšou.
Kluci nejdříve spali, tak my klábosily u kafča a pak s klukama.
Tady několik fotek:
http://honigovi.rajce.idnes.cz/zimni_schovavank...

pavlina05
autor
24. říj 2009

Ahoj kočky!
Jak se vede?

My jsme doma, užíváme rodinnou pohodu.
MM nakládá Hermelíny, já si čtu a Ája už spí2,5 hodiny

Noc u nás do 0:00 nic moc 😝 , pak jsem se naštvala, šla spát , nakojila a do rána klid. 🙂 Holky, já nekojila celou noc!Poprvé! No od 0:00, ale vážně bomba§ Jsem nabitá new energií 😀 😀 😀 😀
Mám pocit, že Ájis o prso už moc nestojí 😀 Třeba se nakonec odstaví sám.
No spíme sice všichni tři na jedné posteli 😀 ...ale nestěžujeme si 😀

pavlina05
autor
25. říj 2009

Ahoj holky!!!

TAk co Jani MAty??? 😕 JAk jste to zvládly?

My dnes byli s Ájou na chajdě u našich, bylo to fajne. Já sama řídila a myslím, že dobře 🙂

pavlina05
autor
25. říj 2009

😕 kde jste kdo?

MM uspává, už je tam 30 minut 😖

jana.sun
26. říj 2009

ahooooooooj,

včera jsem se k PC nedostala a dnes dopo taky mm furt něco instaloval a kdo ví co dělal 😅

Pátek paráda - Maty u babičky pohoda, ani po nás nevzdechl 😀 já měla trochu nerva, sice u tchýně býval sám, ale třeba jen 3 hodky nebo tak na pohlídání. Ale noc v pohodě, babi nadšená - ještě když nám ho dávala do auta, tak prohodila jako směrem k Matymu: snad ti tvý rodiče zapracovali na bratříčkovi nebo sestřičce 😀 😀 😀 tak jsem odpověděla, že těžko, když jsem v pátek ráno dostala MS 😝 😝 😝 😝

Pavli, jsi šikulka, žes řídila sama - já su strašpytel 😨 😨 😨
Fotky super - na té první je Míša strašně podobný Monči 🙂 to je fajn, že jste tak pokecaly 😉
a co dnešní noc, Pavli, zas bez kojo??? Aby ti to nakonec nechybělo 😀
Maty šel včera spát po deváté, usnul tak něco po půl desáté - chci co nejvíc využít časového posunu, že se nám to pěkně o tu hodku posunulo. akorát teda ve čtyři budíček 😒 vzala jsem ho k nám do postele, páč mlíko se mi fakt nechtělo jíd dělat. tak tam chvíli po nás poskakoval, pak se začal uvelebovat, tak jsem ho ještě chvíli nechala a přenesla do postýlky - takže tak kolem páté zas usnul, i když se ještě zkoušel v postýlce postavit, tak jsem dělala, že ho nevidím a zabralo to, lehl si a pak usnul 😅 definitivní budíček v 8 - tak to jde. já si musím taky zvyknout chodit spát dřív než v jednu, abych se vyspala 😵

jana.sun
26. říj 2009

co dnes děláte v tom hnusném počasí? my máme ve tři sraz v Prahu ve Vankovce s kamoškama, tak asi vezmu sporták, páč ty golfky v tom dešti 😝 😝 😝 snad ho ještě uvezu - jsem si tak zvykla na ty golfky, jak se lehce ovládají, že mi to s tím normálním kočárem moc nejde 😅

pavlina05
autor
26. říj 2009

Ahoj holky!!!
Koukám 😕 ,že jenom ahoj JAni a Maty 😀

My tady dnes měli kámošku Janču,celý den. TAk jsem tady až te´d. MM stále v práci 😠 , už mě jde hlava kolem 😅
JInak přes noc jsem kojila 3 x....takže zatím mi nic nemá chybět, Jani 😅

Jani 😅 to jsou fory o bratříčkách a sestřičkách 😅

Jani, po D1 na pohodku, dso centra Brna bych si netroufla mezi šaliny 😝

Jani, u nás žádný výrazný posun ve spánku, naštěstí 😉
Chodíme teď spát mezi 19 a 20 hod, pak buzení po 2 hod 😝 , chodí tam MM abych nekojila. Pak jak jdeme spát si beru Áju už k sobě, sem tam dám prso. Spíme tak do 7-7:30.
Máme jedno spaní, po O.

Ikdyž bylo pošmourno, tak venku dost dobře. TAk jsme byli venku, Ája za 5 minut mokrej z kaluží.....

jana.sun
26. říj 2009

Pavli, po dálnici taky v poho (ale mám raději někoho vedle sebe, ne sama) a taky si dělám srandu, že mám jen "lokální řídičák" na Šumperk a okolí 😀 😀 😀 po Brně ani náhodou!!! 😝 😝 😝

tak dnes dám Matyho spát o půl desáté a uvidím, co on na to.

a kde jsou všichni ostatní??? 😕

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru