Poporodní deprese, stavy smutku a pláče

pavlina05
26. čer 2008

Ahoj holky!!!!
Nevím zdali tohle téma tady už někde není...každopádně bych ho chtěla otevřít a trochu probrat, poradit...
Já rodila před 14 dny.
Když jsem přišla po týdnu stráveném v nemocnici domů, tak jsem se s tak velkou změnou nemohla srovnat. dostavily se u mě stavy smutku a pláče, beznaděje...
Hormony začaly hrát velkou roli!!!
Možná je to tím, že náš chlapeček je větší uplakánek než ostatní děti, možná tím, že porod nebyl jednoduchý...
Každopádně mě prostě sem tam přepadne smutek, depka a pláč... ☹ ☹ ☹
Vím, že je to asi velkou hormonální změnou, ale přesto bych ráda o těchto věcech popovídala a poradila se.....

momin
14. lis 2009

Ahojky holky,tak sem zase nakoukla. Maly dneska skoro co hodinu rval v noci,ve finale si o pul 3 v noci procural nejak plinu tak sem ho musela prevlikat a prebalovat a to ho uplne probralo a byl vzhu do 5. Pak jeste na hodku usnul.. Pomooooooooooooocccc!!!! 🙄

jana.sun
14. lis 2009

Motyyyyyyyy, drž se a taky se opatruj, moc to nepřeháněj, musíš se šetřit, mamino!!! 😵 😵 😵
bejváníčko bude pohodka - víc místa 😵 😵 😵

Pavli, si tě asi pronajmu na úklidové práce 😅 😅 😅

Momi, drž se!!! že by začaly zoubky??? 😕 😕 😕 jj, přebalování v noci, to je kumšt - Maty se u toho taky vždy probere. já normálně látkuju, ale ted jsem mu na noc začala dávat papírovky, ptže ta vydrží celou noc fakt v poho, aby nebyl ráno už v mokru a navíc, když bylo třeba ho v noci přebalit, tak se kroutí - on spí na břichu, tak se mi vždy přetáčel a chtěla jako spát 😕 takže ho nebylo možné pořádně přebalit, tak jsem tu látku na noc vzdala. ☹

pavlina05
autor
14. lis 2009

Momin ☹ 😒 tak to také znám 😖
Že by zuby? Bříško?

Jani, to beru, přivýdělek 😉 🙂

jana.sun
14. lis 2009

jé Pavli, a já myslela, že to máš jako koníček 😀 😀 😀 jako Monika z Přátel - jestli znáš??? tu bych tady potřebovala 😵 😵 😵 😵

pavlina05
autor
14. lis 2009

Jani, no tak trhlá teda nejsem 😀 😅 Trochu precizní to jo, ale tak jak Monika z P. teda ne 😀
to víš krize, jde mi o prachy 😀 😀 😀 😀

jana.sun
14. lis 2009

jasně Pavli, u nás se prachy na zemi povalujou 😀 😀 😀
myslím, že taková, jak je Monica z P. fakt ani neexistuje - ale hodila by se mi tu tak 1x týdně náramně 😉 😉 😉

dobrou a klidnou noc, broučkové 🙂

pavlina05
autor
14. lis 2009

😉 mě taky.
Hlavně klidnou 😵

motylek
14. lis 2009

Holky nevím jak se dostanu k netu, tak vám pošlu do ip tel, abysme se kdyžtak domluvily na ty přání, monča na mě má, tak janči.

zatím pááá a snad se brzo ozvu, zatím se tu mějtě pěkně a myslete na mě 😉 😉

pavlina05
autor
14. lis 2009

Moty, pěkně se nastěhujte, zabydlete, zvelebujte a užívejte si krásný obdobíčko. Budeme na tebe tady myslet a čekat 😵 A pak dáme srazíček 😉

dobrou 😵

pavlina05
autor
15. lis 2009

Ahoj holky!!!
JAk se vede? Co auta a děti? 😀

My stále spíme, už 2,5 hodiny 😔 ...pa asi velíme ven. Zase už skoro zapadá slunko, zase nestíháme 😀

Lach co vy a Míša je už ok? Zabral ten Nasivin?

betina
15. lis 2009

ahoj holky,

tak u nás je zase blázinec. včera jsem zavezla Verunku k babičce, MM dotáhl nějakou chřipku, tak nechci, aby to malá dostala. tak si hezky uklízím jak debil, ale to jsem netušila, že to větší dítě mám doma. to je furt a kde seš, mně je tady smutno, bolí mě hlavička, bolí mě zádííčka a uděláš mi čajíček atd...bych ho zabila!!!!! taky mi není dobře, dostala jsem MS, tak se tady sotva valím a to už od rána lítám jak pitomec a vařím mu bylinkový tinktury, ježišmarka já jsem nasraná, pardon. no tak doufám, že jste všichi zdraví anebo že svoje chlapy pošlete k maminkám 😀

jana.sun
15. lis 2009

ahojky, já se dnes v poledne dozvěděla, že dorazí brácha s rodinou - co chvilu je čekám. původně měli dojet až v úterý. takže lítám jak hadr na holi - ale prochajdu ve sluníčku jsme stihli 😉 😉 😉 Martin dnes jel půjčit tatkovo auto - tak jsme byli sami doma. stejně asi brzo odpadnu, Maty dnes vstával 6:30 - to je pro mě 😝 😝 😝 😝 😝
ale co, nasadíme sirky do očí, podepřeme oční víka a jedeme dál, že 😵 😵 😵

aaaaaaaaaa, už se to sem řítí - tak pááááááááááááá

Beti, ach jo!!!!!!!!! hod po něm tymiánek a at si ......

pindule
15. lis 2009

Ahojky děvčata,
jak se tady všechny máte,co mi za tu dobu co jsem tady nebyla uniklo 😀

momin
15. lis 2009

Ahojky,nevim jestli zoubky,je pravda ze jeste zadny nemame... A nebo brisko? Mele sebou dost no... Ted mame vsechny noci takove.. 😒 A toci se na bricho v postylce nebo si stoupa na 4 a pak breci (on na brisku nespi nikdy) takze tak neusne. Pritom ma zavrene oci... 🙄 taky se drzte! 😉

pavlina05
autor
15. lis 2009

bet, to je něco, než aby jsis odpočala a TM skákal kolem tebe, tak máš na staros přerostý děcko! 😠 ☹ 😅

JAni, tak zvládněte návštěvu dobře 😵 Na jak dloho budou u Vás?

pindule
Nic zvláštního, Moty čeká druhé mimi, Janča se bude zřejmě snažit také. My ostatní nějak propluváme 😔

momin
jj, buď zuby nebo břicho, na to to také svádíme 😅

pavlina05
autor
15. lis 2009

MY byli dnes v Oboře na prasátkách, lidí tam bylo jak kdyb se tam rozdávalo něco zadarmo 😅 a bahno 😒

lacherka
15. lis 2009

my jsme se dnes vrátili od T. rodičů, kde jsme byli pár dní, a ještě jsem si zajeli na prochajdu na přehradu a ted jsme doma a dáváme si pizzu🙂)

S Míšem už je to lepší má tu rýmku ještě trochu, ale už je to lepší, kapečky Nasivin by snad pomohli, kdyby si je nechal kapnout, párkát jsme to stihly, ale sama bych ho asi nezkrotila.

pavlina05
autor
15. lis 2009

Lach, takže super dny, ne? 🙂

pavlina05
autor
15. lis 2009
pavlina05
autor
15. lis 2009

😔 klidnou holky 😔

jana.sun
16. lis 2009

ahojky, tak návštěva odjela před třetí - byl tu chaos, ale paráda, jsou naštěstí v poho 😵 😵 😵 se švagrovou jsme byly v knižním klubu, zavezl nás tam Martin, pak musel do práce, tak jsme jely dom šalinou a trolejem. koupených cca 12 knížek 😅 teda ale řeknu vám, že jsem si nějak odvykla na přeplněné šaliny - jely jsme tak asi jen 3 zastávky - ale měla jsem dost 😝 😝 😝
Maty je zas dnes nějakej protivnej 🙄 🙄 🙄

Moni, fajn, že je Míšovi líp 😉

Pavli, pěkně si užíváte solnou jeskyni 😉 😉 😉

Peti - Pindu - jak se máš??? už je líp??? jsem na tebe myslela, že ses dlouho neukázala 😵

Momi, Maty zas spí jen na bříšku, zadečkem nahoru 😅 asi se mu tak líp uvolnují prdíky 😵

lacherka
16. lis 2009

Ty jo Jani, to máš teda co číst po večerech!!

Já vymýšlím nějaký program na zítra... mamka chce abych přijela k nim, ale já bych radši někam vyrazila jako my dvě a Míša, napadá Vás něco?

Jani a co jsi pokoupila za knižky?
já mám rozečtenou knížku z dovči a to fakt nevím kdy ji dočtu, s mým tempem tak za 10let

pavlina05
autor
16. lis 2009

Ahoj holky!!!

My dnes byli celý den u kámošky, zítra valíme k našim , popřát ségře 🙂

Lach, no co to Bongo?

JAni, teda tolik knížek? To musela být útrata 😅

pavlina05
autor
16. lis 2009

...Jani, jsem dla blbej odkaz, chtěla jsem dát tento:

https://www.youtube.com/watch?v=LKylQ4rJrXI
jana.sun
16. lis 2009

tak holky, došlo tu k omylu - knížky nebyly pro mě 😅 😅 😅
to měla švagrová seznam pro sebe, děcka, její segru a její děti 😀 a to těch knížek mělo být 15!!! 😵
já jsem nevybrala nic - zdálo se mi to dost drahý 😒 😒 😒 teda zatím se poohlížím po těch z tvrdého materiálu, co Maty neroztrhá 😉 na čtení ted taky nějak moc nejsem - sotva přečtu jeden časopis za měsíc - ani to nedávám 😔 😔 😔

Moni, napadá mě taky to Bongo - ale aby tam zítra nebylo moc lidí 🤐

Pavli, jsem si říkala, že kluci řádí nebo jak jsi to nazvala a byly tam spíš holky z jeskyně 😅 😅 😅 ale je vidět, že máte takovou pohodovou partičku a užíváte si to tam 😵
Ajisek je prostě vodníček, že 😵 😵 😵 maty vodu taky miluje a vůbec mu neva, když mu mm stříká do obličeje, já furt, aby to nedělal, že mu způsobí trauma a bude se vody bát - ale zatím to vypadá, že v pohodě 😉 😉

tak dobou noc - maty béká, tož nevím, co mu chybííííííííí 😝 😝 😝

pavlina05
autor
16. lis 2009

Jani, jsem na tom podobně. Přečtu Maminku a Betinku a je to 😖 budu po té mateřské dokonalej analfabet 😒
Co práce na //?
Maty už spí?
No...skrz to cachtání ve vodě,...pomatujete, jak jsem tady řešila to naše plavání ,a že mi ta paní z plavča řekla, že má Aleš trauma z vody?

jana.sun
16. lis 2009

Pavli, já nestihnu ani tu Maminku - Betinku už ani nekupuju, to nestíhám tím tuplem.
Práce nějaké proběhly 😅 😅 v sobotu, včera nebylo kdy 😲 😲 😲
Maty stále béká 😖 😖 😖
jj, blbka jedna, se těžce zmýlila!!!!

jana.sun
16. lis 2009

a řve a řve a řve,..... jdu tam....tak pa pa 🙄 🙄 🙄

pavlina05
autor
16. lis 2009

...no chytrá a iniciativní blbka by nás hnala do poradny 😅

Dobrou 😵

zuzanka26
17. lis 2009

ahoj holky,
v neděli se mi zabil nejlepší kamarád na motorce. Byl to přítel pro život. Vůbec nevím, jak to zvládnu 😔

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru