Poporodní deprese, stavy smutku a pláče

pavlina05
26. čer 2008

Ahoj holky!!!!
Nevím zdali tohle téma tady už někde není...každopádně bych ho chtěla otevřít a trochu probrat, poradit...
Já rodila před 14 dny.
Když jsem přišla po týdnu stráveném v nemocnici domů, tak jsem se s tak velkou změnou nemohla srovnat. dostavily se u mě stavy smutku a pláče, beznaděje...
Hormony začaly hrát velkou roli!!!
Možná je to tím, že náš chlapeček je větší uplakánek než ostatní děti, možná tím, že porod nebyl jednoduchý...
Každopádně mě prostě sem tam přepadne smutek, depka a pláč... ☹ ☹ ☹
Vím, že je to asi velkou hormonální změnou, ale přesto bych ráda o těchto věcech popovídala a poradila se.....

pavlina05
autor
12. pro 2009

LAch, aha. No tak hlavně že je míšivi lépe. 😉 TAkže to samo odešlo?
BYli jsme na Svoboďáku a dali si trdelník, špaňelskou specialitku,svařák a já si koupila podprsenku🙂 Jeli jsme autem aby jsme něco nechytli 😅

jana.sun
12. pro 2009

ahojky,

jsem se sem dostala až ted.

tak Pavli fajn, že se hodinky našly 😉
ty pořád s tím trdelníkem!!! 😀 😀 😀 stejně, na to, že je to v podstatě kynuté těsto a trochu skořice nebo ořechů a 45,- Kč - přijde mi to dost. ale je fakt, že je moc dobrej 😉 😉 😉
co je španělská specialitka? a ta podprsenka je opravdická nebo z cukru??? 😅 😅 😅

Moni, tak se moc drž, hlavně, at je tobě i Míšovi líp! jaký na vás byli na pohotovosti? a co vám na ty hleny dopručili? já jen, at kdyžtak vím, co zabírá. 😉

jinak všechno nejlepší Simonce k svátku 🙂

motylek
12. pro 2009

Jani, ty obálky jsou C4 a ne A3, dneska jsem je kupovala.

Simče taky všechno nejlepší.

Dneska jsme v KIka nakoupili Kubovi do pokojíku nábytek a police, světle zelenej, tak mám radost, je to krásný, jinak všude lidí jak sraček, že toho mám dost.

Já valím do postele, jsem urvaná jako blázen.

Dobrou noc všem

pavlina05
autor
12. pro 2009

Simče taky všechno nejlepší.

Moty, tak pokojí vyfoť, jsem zvědavá. Kubík už spí sám v pokojíku?????

JAni, prostě nám s MM chutnají. mám recept, tak až bude po sladkých vánocích a po cukroví, tak je udělám doma. Jinak ta cena je jako se vším....přehnaná.
Podprda je pravá 😀
A specialita, tyková krucánky namáčený v čokoládě 😀

Dokoukali jsme Angl.Krále a jdeme 😔

Dobrou všm 😔

jana.sun
13. pro 2009

ahoooooooooj,
my už jsme dnes hodinu vzhůru!!!! 😝 😝 😝 😝 🙄 Maty včera vytuhl po 20.h a místo aby spal do osmi, jako přímá úměrnost, že když jde spát v 21, tak vstává v 9, tak tu strašíme už takhle a mmch je pěkně protivnej 😠 😠 😠 to bude neděle 😝 😝 😝
dnes nás čeká velký nákup ve Sparu, mm tam má slevu, tak to musíme využít - máme celkem dlouhej seznam, tak to bude na dýl 😅

tak mějte hezkou neděli 🙂

Moty, hod pak fotečky pokojíku 😉

Pavli, tak budeš vyrábět trdelníky v pravé podprdě, jo??? 😀
pozveš nás??????? 😀

pavlina05
autor
13. pro 2009

JAni 😕 tak brzo na nohách? 😝
No my už taky, teda já a te´f jdu na Aleška.
JAný, pozvu a budu servírovat v té podprdě 😀 😀 😀 😀 ...to vám asi chutnat nebude 😅
Teda tam bude asi lidí,co? 😝
MY plány nemáme, asi rodiiná pohoda tady ......

😀

pavlina05
autor
13. pro 2009

Brrr, teda to je zima, co?
TAk my byli dnes doma, pak 30 min venku a teď jsem upekla první cukroví 😀

lacherka
13. pro 2009

Pavli co jsi pekla?
já jdu péct v uterý k T. mamce, at to nezkazím🙂

trdelník je fakt dobrej, ale jak píše Janča, cena je fakt přehnaná.

Pavli Moty, jo jo vyfot nabytek...na kolik ten nábytek vyšel?

My poslední dobou stavame tak okolo pul 10 a po obědě jsme si šli taky lehnout a vstávali jsme v pul 5!!!
z celýho dne nic....

Jani na pohotovosti byli milí, nikdo tam nebyl, sestřička moc moc přijemná, vlastně jsme tam jeli zbytečně, protože dr řekl, že to je tím zahleněním a jen kapat do nosu, spíš se ptal, co jsem mu dávala. Jinak nedoporučil nic. Jenže Míša si nenechá kapnout do nosu ani náhodou. A když jsme ráno odsávali tak tam toho měl plno. Tak nevím co s tou jeho rýmou.
Akorát mě teda celkem štval ten poplatek 90kč, myslím, že na ty děti by se to mělo zrušit. Normálně jsem měla v peněžence poslední stovku🙂)

My ted ven vůbec nechodíme, ale zítra musím do bytu pro poštu a mám na poště kalendáře, nevím proč mi je poslali na starou adresu, tak se vyvenčíme a stavím se k dr. taky bysme měli jít na prohlídku v roce a půl.

lacherka
13. pro 2009

Jinak dnes jsme tu měli topenáře, at se nám podívá na ten náš kotel, že pořád nejede. Já se tak těšila na ten kotel, že nebudeme topit dřevem, vyžizovaly jsme to 3/4roku, ted ho máme, kotel jede, ale netopí. Tak topenář, že stačí dát dolů jen jedna páčka, tak super.....páčka dolů a budem topit, a ejhle ono to pořád netopí, topení studený.

Tak už jsme z toho s Tomem nanervy, proč prostě ten kotel nefachčí tak jak má☹
zlatý paneláky, otočíte kohoutkem a je teplo🙂

pavlina05
autor
13. pro 2009

😲 😲 😲 další kámoška je těhotn᧠A to má první dítko 1,3 měsíce. Co ty holky dnes blbnou? 😀 😅
Sorry Moty a Bet, já jen že bych to nezvládla, klobouk dolů před váma. 😵
Já beru HA a MS ještě nikde....snad se vše srovná a př. zimu 😉


LAch, marokánky. Už jsem je i polila čoko. Zítra udělám 2 těsta a v úterý upeču. PAk mám v plánu tatrankové kuličky, kokos. roládu a čoko košíčky a buriz.hřbet:)

LAch, Aleš by spal určo taky dloho když je tak šedivo, ale já nechci. proto jej budím už v 8....to aby šel pak ve 12 do 14 hod spát a večer kolem 20:30 😉 Prostě nějaký režim 😉
V kolik ti půje m9ša spát, když tak dlouho spal dnes? 😕

LAch, Míšu normálně drasticky chytni a aplikuj kapky nebo spej 😉 Ten soplík má průhledný nebo už zelený? Pokud je zelený, tak by Vám měla dát už atb do nosu 😉
MY už prohlídku měli 😉 12 kg 😀 😅

ven my musíme, každej den!!! Aspoň na 30 minut 🙂

LAch...a co byt? Uvažujete o něm??

No já jdu pro kluky do koupelny...

lacherka
13. pro 2009

Pavli uvažujem, dívám se pořád po bytech v Bystrci, ale bud jsou novostavby ty Kamechy a to nevím, jestli bysme tam chtělji jít a když jsou nějaké starší byty tak nic moc, že by tam muselo být ještě hodně uprav, prostě kompletní rekonstrukce, většinou mají ty staré koupelny atd...

ale uvidíme jak to bude s prodejem, to planujem na jaro, takže podle toho

Pavli soplík má pruhledný a nebo takový hustší do žluta, jak kdy. Chtěla jsem mu koupit kapky ve spreji, ale prý ty dětské stojí 180kč!!!

No já si taky ráda pospím🙂 já se taky nevzbudím dřív jak v těch 9hodin. Víš asi v bytě by to bylo jinak, to jsem někdy stavala fakt brzo, ale tady se mi nějak nechce dolů do té zimy

Pavli ten burizonový hřbet je s karamelem? jestli je to to co myslím tak to je mnam mnam....

napiš mi nějaký jednoduchý recept, třeba něco nepečeného, co bych mohla uklohnit, ten hřbet je myslím nepečený, že?

Pavli a znám tu kamošku? co je těhule....no holt asi dobrý období, no nesmím si zapomenout vzít večer prášek🙂

pavlina05
autor
13. pro 2009

LAch,jj, s karamelek 😉 Jenže nemůžu sehnat burizony 😢

Soplík bude asi ok.
Já bych taky spala, ale pak bych Ájise nedostala do 22 hod do postele...a to já radši chci mít večer klid na MM a TV 😀 Sobec , co? 😀

Prášek už mám 😀
Je to kámošky od Bet 😉 TY ju myslím neznáš...ani Marťa a ani JAnča.....zatím 😀

pavlina05
autor
13. pro 2009

Napsala bych ti ty MArokánky, jsou jednoduchý, pak ty čoko košíčky - nepečený 😉
TAtrankový kuličky taky mńam, nepečený 😉
Pozdějc písnu, ju? Teď valím za MM 😀

pavlina05
autor
13. pro 2009

Tatrankové kuličky (Pražské koule)

250 g másla
100 g mlet.oříšků
4 lžíce rumu
250g cukru
30g kakaa
6 tatranek

....máslo s cukrem utřeme,přidáme oříšky a rum,+ kakao+tatranky nastrohané nebo rozemleté nadrobno
Ze vzniklé hmoty uválíme kuličky,obalíme v kokosu nebo oříšcích. necháme v chladu 😉

Jinak je toho dost, takže stačí 1/2 dávky 😉

lacherka
13. pro 2009

co vy s tím mm pořád děláte🙂)

my máme tatku v hospodě, dítě dělá blbosti, ale půjdu ho zkusit uložit

Kdybyste viděli cot u ted předváděl, jaký on se naučil dělal ksichtíky, tak že je jako kdyby uplně v křeči, pak udělá takový smutný pohled dolů, očima kouká na mě, pak je sklopí, pak se začne řehnit a tak dokola, je to potvurka malá

Já myslím,že tady u nás v Brněnce burizony ma jí....

no já tatranky moc nemusím, tak bych zkusila spíš ty burizony

betina
13. pro 2009

ahoj holky,

Pavli, myslím, že máme stejné novinky, myslíš Terku že? jsem se fakt nasmála, protože první mimina mámě měsíc o sebe a ted to zase vypadá na měsíc od sebe 😀 hlavně, že jsme se s Terkou o tom bavily, že nevíme, jestli jo nebo ne....u nás to nebylo chtění, jako že budeme mít mimi, jen prostě otěhotním, jen když se na mě MM podívá.....tohle byla opravdu náhoda. ale už jsem s tím líp srovnaná a Lach taky mám pejska a pořád si nedokážu představit, jak to budu dělat, ale ono mi nic nezbyde. ted to neřeším, prostě to půjde, jen aby bylo těhu a mimi v pořádku, o nic jinýho mi nejde.
pavli, na ty trdelníky se teda taky pozvu 😀

betina
13. pro 2009

jo ještě teda musím říct, jak jsem ze sebe zklamaná, jak neudržím tajemství. jsem to nechtěla nikomu říkat, kromě mamky a tchyně a samo MM, jenže copak já to vydržím? drbna jsem jedna stará, tak snad všechno bude v pořádku. ale to setjný bylo u Verči, myslím, že u ní to už všichni věděli první den 😀

lacherka
13. pro 2009

beti to se nedá udržet🙂)

a jak to zvládáš s venčením? mně vždycky štvalo s kočárem dolů, vyvenčit s kočárem nahoru, dát psa domů a pak teprve někam jít a vratit se zas tak, abych venčila

janula2008
13. pro 2009

Hezký večer, tak dočítám,vy jste toho napsaly 🙂 dneska jsem potkala Moty u Ikei 🙂 Teda a ten váš taťka Moty vypadá fakt hrozně mladě i ve skutečnosti 😲 bych se taky nezlobila vypadat pořád na dvacet 😀 jinak my už máme koupený vánoční stromeček, pořízeny dárečky, akorát ta zima dneska, no opravdu prosinec 😅 mám udělaný krásný nový nehty s vánočníma motivama se musím pochlubit, moc se mi líbí 🙂 jinak na dudlík už si ani nevzpomeneme a dneska usla Simča večer krásně, třikrát hurá,snad máme dobojováno 🙂 na druhou stranu jsem úplně čučela Moni na ten váš denní režim, o tom si můžu nechat zdát 😒 budíček nejpozděj v sedm a denní spaní už se nekoná i kdybych se na hlavu stavěla ☹ já chci taky spát aspoň do devíti ☹ ☹ ty tatrankové kuličky Pavli udělám ještě o víkendu, díky za recept 😉 teď v sobotu jsem byla ráda, že stihnu nachystat na oslavu a nic ani nepekla.Nescafé řez od od pyloušků sklidil úspěch, mamka i tchyně chtějí recept 😅 tak dobrou holky, my ráno prcháme cvičit, napíšu odpo.

pavlina05
autor
13. pro 2009

LAch, ani se neptej 😅 😀

LAch,vážně? No tady je taky Brněnka, tak já tam asi zajedu a kouknu. A kdyby neměli, tak bych tě pak poprosila...

Bet, myslím 😵 Psala mi, že je těhulka. Moc jim to přeju. Teda Vám taky, hlavně aby se to vše srovnalo 😵
Bet, beru tě za slovo a ty trdelníky na jaře udělám 😉 😀
Bet...já bych tajemství asi udržela, já jsem o první mimi přišla 11 tt, takže teď vím, že raději budu mlžit minim. do NT 😔

LAch, ten recept na buriz. hřbet chceš také? 😕

jana.sun
13. pro 2009

jejda vy povídalky!!! 😅 😅 😅

no sleduju u toho dočítání superstar, takže už ani nevím, co jsem četla 🤐 🤐 🤐 🤐 😵 omlouvám se 😔 😔 😔

jo, Moni, tak držíme pěsti s tím hledáním bytu 😉 to topení je na ho...!!! hned by se vstávalo líp, že? 😉

mě teda z postele vždy vytáhne až Maty - jsem ranní spáč!!! Večer neusnu před dvanáctou a poslední dobou ještě dlouho po dvanácté ne ☹ ☹ ☹ ale dnes asi odpadnu dřív, přeci jen vstávat v 6:30 😝 😝 😝 a ještě ten dvouhodinový nákup dnes 😝 😝 😝

Pavli, jak se dělá ten hřbet? to mám taky ráda 😉 burizony jsem tu myslím viděla v Albertu 😉 tak někde hodně dole v regále s cereáliema 😵

Beti, asi bych to taky nedokázala udržet v tajnosti - jako ty 3 měsíce určitě ne!!! 😉

tak hezkou noc, holky 🙂

betina
13. pro 2009

lach, je to na budku a vždycky jsu sprostá jak dlaždič 😀 , ale zachránila mě manduca, kterou jsme koupili už dávno, takže netahám kočár, ale malou s manducou. ale je pravda, že pes je půl dalšího dítěte, protože nemůžeš ho nechat doma dlouho samotnýho, musíš ho vyvenčit před a po atd..však víš a je to dost náročný. si říkám,kdybysme měli zahradu a baráček, není problém, ale v bytě 😠

jana.sun
13. pro 2009

Jani, Pavli, jsme se tu pěkně potkaly ve stejnou dobu 😀 😀 😀 jdu vás dočíst 😵

pavlina05
autor
13. pro 2009

JAni, super, že jedete bez dudlíku 😉 V Ikea nátřesk?
Tady v Albertu nemají ☹,ale raději ještě kouknu.

Já bych to teda utajit chtěla, to další...ale Vám bych to asi písla 😅

pavlina05
autor
13. pro 2009

🙂 to jo

jana.sun
13. pro 2009

jééééé a Beti taky 😀 😀 😀

jana.sun
13. pro 2009

máme virtuální srazík 😵 😵

jana.sun
13. pro 2009

Jani, gratulace k bezdudlíku 🙂 jste šikulky!!! a jaktože Simča zas nespí přes den??? vždyt měla období, že jo!!! no, tak to je síla - si to fakt zatím nedovedu představit, že by Maty přes den nespal 😔

Pavli, tak tě berem za slovo - nám to pisneš!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😅 😅 😅

Beti, tak manducu závidím - mm tolik peněz dát nechce a já se teda pořád obávám toho, jak mě na rahbce před nosítky varovali - i když samo - pro ty větší děti už je to OK, ale zas - musí to být už docela zátěž, ne? kolik Verunka váží? my už pořizujeme krosničku - půjčí nám ji Janča06 z Pyloušků 😵 😵 😵 Heč!!! 😅 😅 😅

janula2008
13. pro 2009

😀 😀 teda to jo dobrej srazík 😀 ale já už to balím chrnět, jsem dneska nějaká k.o. Asi z těch lidí všude. V ikeii nátřesk, ale naštěstí jsme to tam jen proletěli. Malá dostala k svátku židličku, pak vám zas hodím nějaké foto až bude konečně foťák 😀

pavlina05
autor
13. pro 2009

MArokánky

13dkg ořechů nakrájených
13dkg cukru
10dkg kandovan.ovoce
1/2 balíčku rozinek, nebo brusinky
7 dkg másla
125 ml mléka

Vše dáme na mírný oheň, smícháme a přivedeme k varu, ale nevaříme!!!!! Přidáme 8 dkg hladké mouky. Dobře promýcháme. Na plech s pečícím papírem klademe drobné bochánky, které se pečením při 200 stp mírně roztečou 😉
PAk polejeme rubovou stranu čokoládou 😉

Šohajky (čoko košíčky)
náplň:
1/2 dcl mléka
1/2 dcl rumu
10 dkg cukru
10dkg ztuž.pokrm.tuku IVA
10dkg ořechů mletých

v páře rozpustíme 25 dkg čokolády (5 tyčinek Ledovách kaštanů) a 12,5 dkg 100 tuku IVA.
Do papírových košíčků klademe drobné hromádky náplně, pak zalejeme čokoládou a ozdobíme třeba oříškem 😉
Je to na množství asi 55 košíčků 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru