Poporodní deprese, stavy smutku a pláče

pavlina05
26. čer 2008

Ahoj holky!!!!
Nevím zdali tohle téma tady už někde není...každopádně bych ho chtěla otevřít a trochu probrat, poradit...
Já rodila před 14 dny.
Když jsem přišla po týdnu stráveném v nemocnici domů, tak jsem se s tak velkou změnou nemohla srovnat. dostavily se u mě stavy smutku a pláče, beznaděje...
Hormony začaly hrát velkou roli!!!
Možná je to tím, že náš chlapeček je větší uplakánek než ostatní děti, možná tím, že porod nebyl jednoduchý...
Každopádně mě prostě sem tam přepadne smutek, depka a pláč... ☹ ☹ ☹
Vím, že je to asi velkou hormonální změnou, ale přesto bych ráda o těchto věcech popovídala a poradila se.....

majinka2
21. srp 2008

ahoj holky jdu pozdravit, nějak nestíhám.........včera jsme měli celej den uplakanej, malej toho za den moc nenaspal, byli jsme v poradně a malej ubyl na váze ale zato vyrostl za týden o dva centáky!!!!!!!!!!! takže se nás asi týká ten růstový spurt,nebo nevím.........malej je fakt neklidnej, doufám že to brzo přejde..........zaplat pánbůh že v noci spinká pořád krásně, včera jsme nakojila v půl devátý, ve čtvrt na deset už spal a nakojení se vzbudil až ve čtvrt na čtyři.........no a spinká doted.........
no je to náročný 😀 😀 😀 😀
lacherka...jj já si ho hýčkám, on si to zaslouží 😀

lacherka
21. srp 2008

majinka: tak to noční spinkání máš naprosto úžasný, když mám dvoutýdenní miminko, to já tak neměla vůbec, až ted poslední dny se budil kolem čtvrtek, ale ted zase dvakrat po sobě už kolem 1ráno☹

marcelka_88
21. srp 2008

Ahoooj holky, tak Vás opět zdravim : ).. Jak pak se máte ? A co mimišci ? Nezlobí ?

lacherka: noo tak koukám, že všichni chlapi jsou stejný ... Přesně to si také někdy říkám, že by mi bylo líp samotný, že bych se nenervovala a nepřenášela to na malého .. Protože ten ted poslední tři dny (co jsme se naposledy hodně pohádali) byl protivnej, uplakanej a vůbec nespinkal, takže doufám, že to za chvilku přejde a budu si zase říkat jako dřív, že bych ho nevyměnila ...

majinka: ahooj Majdi, tak koukám, že noci máš parádní 🙂 I když mě malej také krásně spinkal ze začátku, až ted se začal budit každé dvě až tři hodky .. Jak kdy no ... Jinak nevim jistě jak to tenhle týden stihnu s tou návštěvou do Sokolova za Vámi (nějak nestíhám), ale pokusim se a když to nestihnu, tak bych přijela (ale už URČITĚ) příští týden, to stejně musíme do Sokolova na kyčličky.. Ju ? A jinak už je lépe ??

marcelka_88
21. srp 2008

Janula, tak Tobě také tiše závidim, že máš doma takového chlapa.. To ten můj si připadá i ve svých devětadvaceti hrozně mladý a tak si musí asi furt něco dokazovat.. Akorát problém je ten, že s těma klukama co se baví, tak ty nemají děti a přítelkyně typu, že je nikam neberou, všude sami a ještě pokukovat po jiných.. Takže ani nechci vědět co se dělají, když odejde ten můj v deset a vrátí se třeba až v šest ráno :/ ..
Z Vaňkovky mám boty 🙂 .. Hezkej obchodák a véééélikej : )

janula2008
21. srp 2008

Ahoj holky, my pořád někde lítáme 😀 . Marci, já už se o tom právě i s Moni bavila, že u chlapa asi na věku nesejde, mé polovičce teď bylo 25 let, jsme spolu už 9 let (s pár rozchodama, když jsem zatoužila - já - po změně,pak zjistila samozřejmě, že to nejlepší mám doma a pokorně prosila o návrat) a řekla bych, že je rozumnější než někteří pětatřicátníci, strašně rodinej, se vším mi pomáhá, se Simčou, úklid není pro něj problém, nechlastá, nechodí po nocích, nevyžaduje mít pořád navařeno, prostě skvělěj chlap. Samozřejmě občas se taky kvůli nějaké blbině chytneme, ale i tak bych už nikdy neměnila a doufám, že on taky ne. /Aspoň to říká🙂/.Příští rok myslím dáme malou svatbu ať nemá časem Simča guláš v příjmeních . Přeju, ať Vám mimísci brzo začnou spinkat celou noc, my teď trháme celkem rekordy, před 19h. většinou vytuhne a vzbudí se poprvé až v 6 ráno, fakt jsem ji za to vděčná. Nebojte, určitě to tak budete mít brzo taky, chce to vydržet.Jejda, když si to po sobě čtu, tak si musíte říkat, co dělám v tomhle tématu, že? 😀 😀

lacherka
21. srp 2008

Jani: neprovokuj jo! 😀 😀 😀
tak takovýho chlapa by chtělo zavřít někam po zámek🙂
marci: ono je to hodně o kamrádech se kterýma se stýka, pokud by měl kamarády, kteří mají rodinu a už se musí vázat a brat ohledy na to,že si nemohou všechno dovolit věř tomu,že by se taky tak choval. Ale jestli má kamarády třeba i mladší-jak je to u nás, kteří např. bydlí u rodičů, nemusí doma nic dělat, penize mají jen pro sebe, ve volném čase jsou v hospodě atd, tak to je pak těžké. Chtějí se kamarádům vyrovnat a hlavně nechtějí ukazovat, že už nemůžou to co oni, protože doma mají dítě...víš...Ale pokud je chlap už vyspělej, tak by se právě tou rodinou měl chlubit a to že nikam už nemůže by měl dávat jako přednost...jenže to je fakt o té vyspělosti-bohužel☹
Já třeba mnohem radši budu s malým, než jít někam na disku, co tam....jenže chlapi to vidí uplně opačně

marcelka_88
21. srp 2008

Jani tak jakooo takový chlap se jen tak nenajde .. A s tim věkem máš naprostou pravdu .. Nějací už chvíli po dvacítce jsou rodiné typy, některé to chytne až hodně pozdě ... Tak to je super, to Vám přeji .. Já byla před necelýma dvouma měsícema ségře na svatbě a je to super ( i když já sama svatbu nechci) 🙂).. A malá se jmenuje asi po tatínkovi, že ?

lacherka:já s Tebou úúúúúplně naprosto souhlasim .. Třeba ted o víkendu, měla jsem jít v pátek na narozeniny s tim, že on a nebo popřípadně mamka by hlídali a já bych šla a přišla na kojení, ale radši jsem zůstala doma s maličkým a přítelem, než jet spát k mamce a jít na narozeniny.. On měl jít v sobotu, ale řekl, že když nepojedu k mamce, tak nepůjde na ty narozeniny a uděláme si výlet, tak já nejela, zůstala doma, ale on mi oznámil, že na ty narozeniny jede, tak jsem jela se sestrou k tátovi, on ani nezavolal, jak jsme dorazili, nenapsal, nic .. Jel tam ve čtyři hodiny, v devět na ty samé narozeniny jela ségra pro svého manžu (jela jsem s ní a s malým) a píšu tomu mému jestli jede s námi domů, že tam ted jedem, on mi napsal, že ne .. tak jsem myslela, že když už tam přijedeme, že nás přijde pozdravit a on ani NEPŘIŠEL, ani se NEOTOČIL .. Nevim jestli dělal frajera před klukama a nechtěl se "ponížit" k tomu nás jít pozdravit a nebo to nechtěl ukázat před svou bývalou (která tam byla).. Ale jako já probrečela celou noc a stejně ani nenapsal, celej den mu bylo jedno co dělám i noc .. ☹
No a akorát to vyvrcholilo v mega hádku .. Která dopadla špatně ☹
Takže upřímně já jim nerozumim těm chlapům .. On hází machry jak má syna a pak ho nepřijde ani pozdravit natož aby jim ho ukázal .. ☹

janula2008
21. srp 2008

Marci, to je mi lito a promin, ale to je fakt desny hnup 😠 ☹ .Jak pise Moni, je to presne o tech kamosich, Luky jich nema moc, jen par co uz maji deti a nerikam, ze nejde tak jednou za mesic s nima povykladat na pivko, ale to ho vylozene vyhanim, protoze si myslim, ze ti ostatni si o mne musi myslet jak ho drzim doma, ale i kdyby chodil kazdy tyden tak mi to vubec neva, proste on na to neni, radsi si v patek vecer dame dobrou veceri a pokecame./Pokud nekonikuju a Luky kouka na telku 😅 /. Jojo mala se jmenuje po nem, tak jsme rikali, ze nez pujde do skolky, tak se vezmem, at nepremysli pak, ze ma mamka jine jmeno a celkove at to neni komplikovanejsi se vsim. Rikala mi kamoska, jak dokazou ostatni deti byt zle, ze ma znamou, co taky nejsou vziti a te jeji male deti ve skolce namluvily, ze musi byt adoptovana, kdyz maminka se jmenuje jinak...tak pry plakala. To je drsny co? Pritom dnes uz bych rekla, ze je to normalka zit spolu bez svatby.Marci, ja prave taky po svatbe vubec neprahnu, ale udelam to jen kvuli ni, jen par lidi, moje a Lukynovi rodice, jinak nikdo vic, nemam rada velke ceremonie,jsem za to, ze zit se da i bez papiru, kolikrat je to kvalitnejsi vztah nez v manzelstvi...Holky, tak to ja jdu po dlouhe dobe posedet si v patek vecer s dvema kamoskama, musim toho vyuzit, ze jsem v Brne;). Ale s mym stestim, to bude jediny den, kdy urcite Simca nebude chtit spat a Luky bude volat za hodku at dojedu 😉 .

marcelka_88
21. srp 2008

Jani: nemusíš se omlouvat, já vim, že je to hňup ... No právě a on si musí dokazovat pořád, že může to co ty jeho kamarádi... Takže dělá machra a doma pak brečí, ale někdy háže machra i doma jak nic neudělal a já házim scény, jako po těch narozeninách !
No malej se právě také jmenuje po něm a já mám jiné příjmení a taky mi to přijde v dnešní době normální, ale jako jak jsi psala s tou známou, tak to je fakt drsný .. !! Chudák maličká .. A hlavně ty dětičky všemu hned věří a chudáci jsou tak citilivý.. Když si ted představim jak jí muselo asi být chuděrce, tak mi jí je úplně hrozně líto ..
Já právě také nemám ráda velké události a sestra teda měla velkou svatbu, okolo 80. lidí, což je hrozně moooc !!!

Tak si to pěkně užij v pátek .. A Simonce musíš domlouvat už ted at je hodná a nezlobí 🙂

marcelka_88
21. srp 2008

No holky kde lítáte celý den ??? My už od půl osmé řveme a zabírá jen nošení na ruce, ale přece nebudu otrok a nosit ho pokaždé než usne ... : ( ☹

lacherka
21. srp 2008

marci: zkus ho pevne zabalit do plinky, ruce podel těla a dudlíka do pusy a na něj sabsimplex, to zabírá u nás a ještě pustit kolotoč, sice ještě 10xběžím dat zpátky dudlík,ale je to zaručený recept,že do pul hodinky spinká.
Jinak je mi tě opravu líto, to je teda chlap na.....! To máš snad ještě horší než já, to si myslím,že zase T.by za náma přišel a klukům se pochlubil, to on zase jo. My máme spíš problém v tom,že nezvládá to jeho brečení, je nervní mluví sprostě a já musím byt po ruce-nepochopí,že na miminko se nesmí křičet, a pak se ještě hádáme my dva. A pak že si neuvědomí nějaký věci, třeba po týdnu co jsem přišla z porodnice, tak jsme chtěli jít na rodinnou procházku a on,že zavolá kamošce aby šla s náma. No prostě dětinský chování, neví co se ve vztahu sluší a co ne. a vymýšlí kraviny a neuvědomí si následky.
Ale můžu ti říct, a možná by jsi o tom mohla popřemýšlet, jak je tedka nemocný a u rodičů,tak mi najednou začal psat sms, kdy se už za ním stavím, co dělá malej,že se na nás těší a když s ním není celý den, tak si ho daleko víc váží a chová se k němu líp, dnes třeba říká: pojd se pomazlit za tatkem, já tě mám tak rád, ty už seš takovej velkej, tak jsem koukala, jak se k němu pěkně choval! Já si zase doma odpočinu a myslím, že nám to takhle oboum víc prospělo a nejsme ve stresu, třeba jestli máš někde kousek rodiče, tak zkus odjet na pár dní tam, ne že byste se pohádali,ale prostě jen tak, uvidíš, že mu začněte chybět a pak mu malý bude vzácný a bude se na něj víc ptát a zajímat. Víš, takhle když ho má doma, tak se nemusí snažit a je mu to fuk. Asi tak,že chlap, když má doma ženskou už jistou, tak už pro ni taky nic moc nedělá nebo aspon ne tak, jak když se o ni snažil,ale jistě jsou i vyjímky, že Jani?🙂
My máme taky příjemní po tatínkovi, dlouho jsem se rozmýšlela a bála se abych si to jednou nevyčítala. Na svatbu mám stejný názor, taky ji nepotřebuji, radši budu svobodná a ve vztahu spokojená, než se brat a za rok se rozvádět☹ Ale přeče jen, když se mají rádi, tak ta svatba je pěkná věc. A byt tebou Jani tak bych neváhala, když máš takovýho skvělýho chlapa,to bych do toho šla! Já bych se teda ted nevdávala,hlavně jsem ani nedostala žádost o ruku 🙂 , ale zvala bych si ho, až bych si byla fakt jistá, že je zodpovědný a hlavně vyspěli,že je mu přednější rodina než kamarádi a že si nás cení a stojí o nás.
A to s těma dětma ve školce a tou adopcí-to je fakt smutný☹ ale myslím,že děti něco slyší od rodičů, pak si to přibarví,ale vůbec si neuvědomují co to vlastně znamená a jaké to může mít následky.

Jani jsi tu? zítra mám sraz s tou kamoškou okolo 3hod, tak teda nevím co s náma, jestli někdy dopoledne nebo co příští týden, st. čt. máš něco nebo budeš ještě tady vůbec? se mnou je ta domluva šílená, su pořád někde rozlítaná☹

majinka2
22. srp 2008

ahoj holky no jak koukám tak diskuse o chlapech pokračuje v plné palbě 🙂)))))) já teda mám obrovský štěstí protože mám doma stejný poklad jako janula .......na malýho je hrozně pyšnej, nejraději by ho všude předváděl, ve všem mi pomáhá, večerní koupání, hodí s malým na procházky, meje nádobí, začal dokonce vařit a prý ho to baví, nakupuje, hodně mě podporuje psychicky.....................no nevím jak bych to bez něho zvládala, jsme ráda když mám malýho večer komu předat......má blbou pracovní dobu, je od rána do večera v práci, ale volný víkendy....no snaží se to vynahradit tím že ráno vstává hodně brzo aby ještě stihl vyvenčit psa, umýt nádobí a udělat mi snídani 😀 😀 😀 moc si ho za to vážím.......

marci, těším se teda na příští týden, napíšem si na mobila a domluvíme se kde se sčuchnem.........

jinka náš maličkej včera celkem dost v pohodě, večer si pobékal ale pak zase sám usnul..........no a protože vím že dobré a špatné dny se střídají , jsme zvědavá co malej předvede dneska......

jinak pavlínka vás všechny moc moc pozdravuje, do brna z chaty nespěchají , alešek je zlatej, spinká v kočárku a její MM si bere dovču a přijede za nima............mají se prý úžasně ............. 😀

janula2008
22. srp 2008

Moni, promiň jsem tu až teď a zas hned frčíme pryč 😀 . To nevadí, já tu budu teď v Brně asi co nejčastěji, viděla jsem včera tu naši bytovku obskládanou lešením a rany jak blázen, tak už vidím jak mi v tom malá spí 😒 . Naši dojedou zítra z dovči, ale stejně chodí pořád do práce, tak se tu možná ještě na chvíli aspoň já s malou zabydlím, Luky by nás bral jak by jel do práce a vyzvedával až by jel z ní...Takže to necháme na př. týden a domluvíme se přes net co a jak. 😉 Maji, to je prima, že se má Pavlínka tak dobře, určitě jí s Aleškem pomáhají, hned se vše líp snáší když máš někoho k ruce.Tak že moc pozdravujeme.

lacherka
22. srp 2008

jani zrovna jsem ti psala sms🙂

lacherka
22. srp 2008

taky se přidávám k pozdravu. Aleškovi asi změna prospěla, si myslím,že je to jak u nás, že doma to už zná a nudí se, jak je v novém prostředí má co zkoumat a hned je lépe🙂
MAJI: snídaně? hmmm to bych si taky nechala líbit. No a s tou pracovní dobou mi ani nemluv, náš tatínek pracuje někdy, že vstává v 5ráno a chodí domů kolem půlnoci☹ volný víkend jednou za 14dní a to mu ještě kolkrát volají aby přišel vypomoct.

marcelka_88
22. srp 2008

To zase ten můj by ho nechal křičet do aleluja.. Takže zase vždycky nadávám at ho nenechává řvá a laskavě zvedne zadek a jde mu dát dudlíka.. Když jsme u toho dudlíka, tak jestli máš stejný problém jako my, že bez dudlíka ani ránu, ale neudrží ho a věčně vypadává, tak zkus tohle.. Když dudlá, tak za dudlíka tahej jako bys mu ho chtěla vytáhnout z pusinky, on bude muset vynalézt větší sílu a správný způsob tahání dudlíka a prý se ho naučí držet i když bude plakat a smát se, takže já se mu co nejčastěji během dne snažim tahat za dudlíka... A opravdu na tom něco je 🙂 !
Když já nemám problém s tim, že on by si malého dostatečně nevážil nebo to .. To on přebalí, muchluje se s nim, povídá si s nim, vykoupe.. Ale právě když v tu sobotu chlastal, tak na to zapomněl .. A hlavně spíš je problém mezi námi dvěma...
Jinak je samozřejmě známé, že chlapi když něco dělají, tak nepřemýšlí a neuvědomují si, že by to mohlo mít nějaké následky 🙂)..

Majdi ten můj má podobnou pracovní dobu 🙂 ... A jako musim říct, že si malého také večer vezme a stará se, ale samozřejmě si neodpočinu, páč chci stihnnout dalších x věcí co nestíhám přes den 🙂) !

Holky musim letěět, přeji hezk den, večer se zase ozvu ... Pááá 🙂

janula2008
22. srp 2008

Tak už jsme zpět, Moni byli jsme nakoupit ve Spaaru, protože jsme našim totálně vyjedli ledničku, tak aby tu do pondělka neumřeli hlady 😀 . Jo a jinak s tou pracovní dobou mi ani nemluvte, teď to bylo celkem fajn, Luky měl jeden týden na ráno /7-15/a druhý týden na odpo /14-22/, ale třeba tento týden chodí od 12-20, takže pro mě paráda, stihli jsme vždycky aspoň někam dopo zajet nebo něco vyřídit...a od září budou u nich v práci velké změny, 4x týdně bude dělat dvanáctky buď denní nebo noční a to jsem fakt doslova happy a celkem naštvaná, budu trčet s malou celý dny sama 😢 .Ale zas mu přilepší o 5000, takže nezbyde než držet hubu a krok, protože s mýma 7600 si bohužel vyskakovat nemůžeme 😒 .

lacherka
22. srp 2008

jani, ten můj dělá denně dvacitky-to je pak hruza! aspon kdyby chodil domů tak kolem 8hod,ale chodí až o pulnoci nebo i po☹

janula2008
22. srp 2008

Tak to je hrozny Moni, kde maji prosim te takovou pracovni dobu?? 😠 ☹ To jsi s malym porad sama, ze? :( A kdy pritel spi? 😕 No, koukam, ze ja tu nadavam za dvanactky a to jen 4x tydne a je to oproti nekterym prdlacka...

lacherka
22. srp 2008

no dělá kuchaře v jedné luxusní restaraci a dost tam s nima vydrbávají, místo aby najmuli noví lidi, tak šetří, chodí na snídaně, které jsou od 6hod-to by tam měl být kuchař speciálně na snídaně-jeho pracovní doba by měla začínat v 10hod a kuchyn je otevřená do 23hod a pátek sobota do 24hod,pak se uklízí, a někdy ještě přijdou hosté a objednaní si pět minut před zavíračkou, ale nemůžou odmítnout.Věčně se kvuli té pracovní době hádáme. A někdy ho ještě volají na druhou směnu aby šel pomoct, takže ze svého volna....už jsem říkala, že si připadám jak svobodná matka, skoro každý večer doma sama a když má volno, někdy dva dny v týdnu, tak ještě chce jít někam na pivko...ani nevím kdy jsem naposled zažila nějaký pěkný večer ve dvou...
Je to smutný, že bud si člověk musí vybrat penize a nebýt doma-nebo opačně..

janula2008
22. srp 2008

Aha ☹ taky jsem jako studentka jednu dobu brigádničila v pizzerii v Olympii a jako pěkná sada, dělat bych tam nešla 😖 . Je pravda, že servírky, číšníci a kuchaři na tom bývají s prac. dobou děsně. Kámoška má taky kuchaře tady v Brně v jednom celkem dost dobrým hotelu a je to stejný jak u Vás...

lacherka
22. srp 2008

Tak ted jsem mu volala a prý šel dnes do práce a má pořád neschopenku, že prý za něho neměli náhradu☹

marcelka_88
22. srp 2008

moni a kdy se teda vidíte ????

marcelka_88
22. srp 2008

Tak si představte, že malej od nějakých čtyř hodin spal tvrdě, tak jsem ho budila na kojení a abych ho přebalila a převlékla do pyžámka (budila jsem ho v osm) a hned po kojení zase usl a spí .. To neni zvykem, tak jsem zvědavá co nás v noci čeká.. Bud je nemocnej a spinká, nebo je to tim počasím, že prší a nebo mi dá v noci pěkně zabrat ... A co u Vás holky ? Nějaké novinky ?

majinka2
22. srp 2008

u nás už se taky spinká 🙂)))) malej byl dneska zlatej, fakt jsem si ten dnešní den užila 🙂))))
marcelko tak to je paráda třeba vám to už takhle vydrží........

lacherka
23. srp 2008

marci, kdyz má volno, má kr a dlouhý týden, ale to vetsinnou zarizujeme zakovy potrebny veci, takze to rychlr utece

marcelka_88
23. srp 2008

Majdi, ale zase jsme od půl páté skoro v kuse vzhůru ... 🙂) Je tu bordel jak prase, ale on proste ne a ne znovu zabrat :/ ..Chodim s nim po byte v klokance a doufám, že to zabere a u toho snídám :D

moni to věřim, že to rychle uteče... ten můj má taky ted práce až nad hlavu i ted je v práci a přijde zase až večer ..

marcelka_88
23. srp 2008

holky klokanka zabrala - SPÍÍÍÍME, tak já ho jdu nějak opatrně vyndat a dát do postýlky a jdu si taky ještě dáchnout : )

marcelka_88
23. srp 2008

Samozřejmě se probudil, když jsem ho vyndavala.. takže usl asi až v jedenáct (já s nim) a v půl druhé se zase probudil a ted usl, ale vůbec nespí tvrdě, furt se budí, padá mu dudlíček.. No nevim co mu je.. Ale když se rozhlédnu kolem sebe a vidim tu mega haldu nádobí a mega haldu žehlení a bordel, tak mě chytá depka a derou se mi slzy do očí :(

lacherka
23. srp 2008

marci z toho bordelu doma si nic nedělej, taky tady mám kupu žehlení a vůbec se mi do toho nechce! čekám až bude větší🙂 a hlavu si z toho nedělám
Dneska jsme byli u babičky a pak jsem šla ke kamošce na narozeniny, tak to bylo fajn, Míša spal od 10:30 a vzbudil se až ve 14:30 a já na dvě hodky taky vytuhla na gauči🙂 jinak mě naštvala má mamka, pořád mě organizuje, dostali jsme poukázku na dovolenou-ne na celou,ale nějakou poměrnou část🙂 a mamka říká at někam jedem, už jsem jí říkala,že bych chtěla jet příští rok k moři i s Míšem, tak že to využiji na to, no a ona, že at jedem sami,že Míšu dáme k ní a já říkám,že ne, že když k moři tak i s Míšem a ona nene, pojedete sami, já ho pohlídám, tak už jsem se rozčílila a řekla jí, at mě neorganizuje, tak začala brečet☹ Ona je v tomhle hrozná, pořád říká co mám jak dělat a když se naštvu, tak brečí. Třeba známá z rodiny si koupila kočár tříkolku a mamka, že se jí to nelíbí, že až já budu mít dítě, tak že takový kočárek mít nebudu, tak jí říkám,že když se mi bude líbit tak ho mít budu a ona ne ne, lepší je ten klasický, ten si kupovat nebudeš....nebo: pak míšu dáš pěkně do zavinovačky a budeš mít krajkový peřinky a já říkám že ne, že si mi to nelíbí,že mu dám deku pod něj a žádný peřinky a ona: ne ne, to musí byt načančaný, když s ním pojedu já, tak já chci aby to nějak vypadalo....už i její přítel jí říkal,at toho nechá, že s takovou jí ten kočár radši ani nepujčí....
Fakt mě tohle dokáže vytočit a navíc celý den poslouchám:(když se předkloním tak mi lezou záda) ježiši, ty budeš nemocná, zas máš holý záda a to mi řeknou tak 10x za den....fakt nevím, myslí si,že mi je deset,ale to je jen v naší rodině, u kamošky co jsem byla na narozeninách tak jeji synovec tam běhal v kr. rukavu a kratasech s lednákem- a všichni jsme byli ve svetrech a pak si ještě vlezl do bazenku s ledovou vodou a nikdo té jeho matce neřekl, at tam nechodí, nedávej mu lednáka, to u nás v rodině by asi všechny trefil šlak.
Jinak přeji pěkný večer 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru