Poporodní deprese, stavy smutku a pláče

pavlina05
26. čer 2008

Ahoj holky!!!!
Nevím zdali tohle téma tady už někde není...každopádně bych ho chtěla otevřít a trochu probrat, poradit...
Já rodila před 14 dny.
Když jsem přišla po týdnu stráveném v nemocnici domů, tak jsem se s tak velkou změnou nemohla srovnat. dostavily se u mě stavy smutku a pláče, beznaděje...
Hormony začaly hrát velkou roli!!!
Možná je to tím, že náš chlapeček je větší uplakánek než ostatní děti, možná tím, že porod nebyl jednoduchý...
Každopádně mě prostě sem tam přepadne smutek, depka a pláč... ☹ ☹ ☹
Vím, že je to asi velkou hormonální změnou, ale přesto bych ráda o těchto věcech popovídala a poradila se.....

janula2008
24. srp 2008

Ahoj Moni a holky, mám chvilku tak Vás jdu pozdravit. Malá dnes měla nějakou špatnou noc, od 3h. už neusla a pořád pobrekávala, asi ji bolelo bříško, protože prděla na celé kolo, tak jsme s Lukym z toho nevyspání jak páclí po palici 😀 . V pátek jsem byla s holkama večer posedět ve městě, no co Vám mám říkat, zas jednou kulturní zážitek, došla jsem o půl druhé domů 😀 . Akorát měla v pět ráno budíček, ale to bych po Simči asi chtěla moc, aby spala třeba do desíti. 😒 😀 .Jinak od předevčíra lezem, no spíš se plazí, ale začíná období, kdy ji nemůžu spustit z očí, během vteřiny tady našim objímala polínka u krbu 😀 . Moni, úplně s Tebou soucítím s tou návštěvou, je to tak asi skoro všude, i když u nás teda mamča je v pohodě a do ničeho nekecá, ale sem tam se někdo najde, kdo má tendence radit, však o tom už jsme nakecaly dost 😉 Dnes kolem oběda dojedou naši z dovči, vůbec se mi nechce zpět k nám, tady to bylo suprový 😢 . Snad se zas pak někdy pozvem a nechají nás tu, chtěla bych tu být aspoň s malou víc, když u nás už asi bude zítra na tom baráku čoro moro 😀 . Tak holky, přeju pěknou neděli.

janula2008
24. srp 2008

A ještě k tomu úklidu, vůbec se marci nenervuj, taky jsem první měsíce měla tendence chytat depku z hor nádobí, prachu všude a rozbordelačených věcí, ale pak mi někdo řekl heslo : bordel v bytě - šťastné dítě, tak se tím řídím 😅 😅 . A postupem času už pak zjistíš, že se ten čas dá najít, i když třeba nevařím do teď, jen sobě přes poledne vždy nějakou rychlovku a až dojde Luky, tak pak jeden hlídá malou a druhý vaří 😀 . U Simči je problém ten, že pokud ji odložím na hrací deku nebo do postýlky a nevěnuju se jí, tak do 10 min. chytne hysterák, takže s tím něco vař... 😔 .A někdo, kdo by mi malou aspoň párkrát do týdne vzal na hoďku ven, tak to se bohužel nenajde - i když jsem si myslela v začátcích opak, ale to už je jiné téma ☹ .

honzinecka
24. srp 2008

Ahojky holky, přidám se k vám.taky nic nestíhám....vařit skoro vůbec a utírání prachu taky ne...ale malá je štastná a spokojená, že si s ní neustále hraji...

marcelka_88
24. srp 2008

Moni tak to znám moooc dobře co vyprávíš o té tvé mamče ... Já to znám, ale od tchyně, ale nevydržela jsem to a vpálila přítelovi, že ona mi nebude kecat do výchovy atd.. Takže z toho byla hádka, ale ted když jsem tam byla mi už nic neřekla, ale to je asi tim, že malej spal ... Ale jako rýpne si, já jen čekám až to nevydržim a vybouchnu, takže s Tebou též soucítim, ale ber to tak, že vždycky se najdou nějaký kecalové ...

Jééé Jani taky se těšim až si půjdu sednout s holkama, jako nechybí mi to, ale občas bych vypla a pokecala o normálních věcech, né jen o plínkách, hovínkách a tak 😅 ! Jani mě také nikdo nevozí, ani se nikdo nenabídl, kromě mé mamči a ségry, ale ty bydlí necelých 30km ode mě, takže si ho spíš vezmou když jedu k mamče, ale tady nikdo a to tady bydlí tchýně .. I když popravdě se bojim ho někomu dát, takže asi si za to můžu i sama ... 😔

Jinak olky budu se snažit, někdy mi to i jde, ale někdy jsem z toho nazhroucení a zrovna když chci uklízet, tak mě malej prostě nenechá .. A s klokankou na břiše se blbě uklízí 😒 🙂 !

honzinecka vítej v klubu 🙂 !

lacherka
24. srp 2008

ahoj holky, dnes jme byli v Žebětíně na hodech, tak jsem potkal kamarádky který jsem snad ani neviděla a dozvěděla jsem se, že mě našli na Koníkovi a moji těhu fotku se posílali mejlem🙂 takže můj bývalý ji prý má doma v počítaci, dobrý co?
Marci, tak to je snad ještě horší ta tchýně, mamce můžu aspon nadat,ale ke tchýni bych si to asi zas tak moc nedovolila, možná jak říkáš ty až bych prostě vybuchla. Jinak dneska volám mamce normálně s ní mluvím a končíme hovor a zase: ty a ažk pujdeš dneska ven, je tam zima, obleč ho! dej mu čepici! vem s sebou i deku...no co na to říct, zas jsem se naštvala a pak jsme se pohádali po smskách, mamka mi napsala, že prý mám bojovou náladu. Ale už jsem jí řekla, at mi neradí,že ví, že mě tím vždy naštve a stejně to pořád dělá. Tak uvidíme,ale asi myslím, že to nebude nic platný, asi je prostě taková....
Jinak já malýho taky nechci moc půjčovat, třeba když s ním byla tchýně tak 2hodiny venku tak jsme byla jak na trní a vůbec nehrozí půjčit ho nějakým kamarádkám nebo kamarádům, fakt bych ho asi nedala☹ Marci já ti můžu poslat jednu inspirační foto jak ulízet s klokankou🙂

marcelka_88
25. srp 2008

Moni to musí být bejvalej naštvanej, když mu přišla Tvá těhu fotka, ne 😅 ??
To si piš, že ta tchýně je nejhorší ! A ještě ten den co jsem přišla z porodnice jsme tam museli hned jít a já měla hrozně popraskané bradavky a krváceli mi z toho kojení a ona se mě zeptá co prsa, tak jí to říkám, tak na mě kouká a řekne mi: " Tak to neumíš kojit!!" pak měla ještě pár keců, že nedávej mu dudlíka, dej mu, nehoupej ho, nerozmazluj ho, dej mu najíst a když jsem mu šla dát najíst vedle do pokoje, tak jsem se tam hystericky rozbrečela.. Hormony pracovali po porodu, deprese se pomalu ukazovali a ona mě úplně rozložila, ale ted už bych jí asi něco řekla .. já jen nechci být nějak zlá na ni kvůli přítelovi .. 😒
Já s Tebou souhlasim s tim půjčováním... Hele u mě jediný kdo ho vozil sám beze mě byla moje mamka a táta.. Ale táta ho vozil svým způsobem jen okolo baráku po pěšině a mamka normálně po městě (naši jsou rozvedený) !
Ale jak říkáš Ty abych ho půjčila kamarádům, nebo takhle nikomu, tak to vůbec ! Zatim se úspěšně bránim i tchýni a první dny jsem ho nechtěla půjčit ani přítelovi ! 🤐 😅

marcelka_88
25. srp 2008

Moni pošlu Ti interní poštu s mým mailem at mi můžeš poslat to inspirační foto at vim pořádně jak na to 🙂)

janula2008
25. srp 2008

Marci, občas mě taky něco pobaví, např. hláška v šestinedělí, ať si dělám zasmažené polívky, že jsou dobré na mlíko. 😀 Já byla ráda, že jsem se 2x denně najedla aspoň jogurtem, když si malá nachvíli zdřímla a jinak nevěděla co dřív, ale budu si dělat zasmažené polívky 🙄 .Jsem dala malou teď po obědě spát a na naší bytovce se brutálně pracuje, tak myslím, že mi ji do 5min. vzbudí ☹ . ☹

marcelka_88
25. srp 2008

Jani, tak to je hustýý 😀 ! To znám, taky jedu jogurty a cornflaky s mlékem 🙂)) ! Rychlé a aspon trochu to zasytí 🙂))! Ted taky kojim, žehlim, uklízim, koníkuji 🙂))) !
Mě se malej ted vzbudil, ale nespal moc dlouho, tak ho dám na hrací deku a jdu pokračovat v žehlení a uklízení 🙂 !

Moni, tak to je super foto 😀 !! Můžu se zeptat kolik Ti je ? Jen tak orientačně, já jen že Tvůj přítel vypadá mladě.. I když já jsem tu asi nejmladší mamina 😠

marcelka_88
25. srp 2008

je po žehlení a uklízení... malej řve, jdeme ven 🙂
tak zatim holky ... 🙂

janula2008
25. srp 2008

Marci a holky, tak dnes jsem měla depku jak vyšitou a to už jsem si myslela, že jsem za vodou 😔 . Dokonce jsem se rozbulela v parku Lukymu do telefonu 😖 . Malá vstala definitivně v 5h.ráno, stále akční, v postýlce řev, na koberci neuhlídatelná, tak jsme šly ven, v kočárku řev, kolem poledne dostala oběd a vypadalo to že usne, usla a do 20min. byla vzhůru, protože rany, které se při té rekonstrukci ozývají celou bytovkou, by vzbudily každýho ☹ , tak já už nas...,nenajedená, tady bordel, oblíkla jsem se a šla s ní zas ven, v kočárku Simča zuřila, vyhazovala z něj hračky, takže když jsem potkala paní s o dva měsíce starší holčičkou, které opět krásně malá spinkala jako vždy, tak jsem se na lavce rozbulela ☹ ☹ ☹ .Občas je to psycho a je toho moc. Teď si ji vzal Luky na návštěvu k tchyni, paráda, aby ji taky asi někdy viděla...protože naše holčička se vozí až pod nos, ji si nikdo ven nevezme - i když jsme stejná dědina - aspoň na hoďku za dva týdny, aby se mamince aspoň trošku pomohlo ☹ 😠 ☹ .

titida
25. srp 2008

jani - to je mi líto, ale chápu, i když mi tohle moc neřešíme, ale zas že malá málo saje, tudíž málo přibývá. ale už je to lepší,myslím, že i víc vysaje a pak prostě dokrmuji a už to tak neřeším, protože rozhodně nevypadá, že by strádala
a já jak mám málo mléka, tak taky mi tchýně radila ty polívky 🙂 a já byla ráda, že ssním aspoň něco 🙂
a o rekonstrukci mi ani nemluv, tady se deset let mluvilo o výměně výtahu, ale počkalo to, až se Kačka narodila, takže od konce června asi tak šest týdnů bušili do výtahu, fakt dobrý
před chvílí jsem vypravila Kačku s MM na pivko 😅 tak musím teďka něco poklidit, když je tu klid 😉
no kromě MM u nás jednou vozil můj taťka, ten je v poho, i já jsem v klidu, je na děti zvyklej, ale jinak nic, tchýně se furt jakože nabízí, ale potřebovala jsem dvakrát a nikdy není v Brně, takže něco jako slibem nezarmoutíš. no co už, zvládáme to i tak

titida
25. srp 2008

naštětstí mi teda ale moc tchýně neradí, jen zezačátku, jak malá nepřibírala, ona byla děsně spavá asi po žloutence, takže jsem ji co dvě hoďky budila na kojení a tchýně, nech ji dýl, ať má hlad, ona si pak víc vypije...udělat to tak, tak jí myslím tak třikrát denně, ona se o to jídlo skoro vůbec nehlásila ☹

janula2008
25. srp 2008

Titi, tak to je fajn, že už ti malá víc přibírá, určitě to bude lepší a lepší. 😉 Chápu, že to je zas opačný problém s tím spaním a jídlem než jsme ze začátku řešili my, kdy malá nespala skoro vůbec a věřím, že to taky nebylo jednoduchý, ale pro mě buzení na jídlo zní jak rajská hudba 🙂). Luky mě utěšuje, že třeba ta holčička, co spinká v kočárku celé dny, naopak třeba plače v noci, ale já si stejně nemůžu pomoct a myslím si, že máme nejhyperaktivnější dítě v celým okolí 😒 .Aspoň, že ty noci jakž takž dobře spí, i když teď už se nějak začla budit tak 2x za noc i na dudlík a kolem 5-6h.stává definitivně a přes den spí sotva tu hoďku, teď už bohužel ani tu ne 😢 .Jo a nejlepší dotazy, který se na mě v poslední době hrnou, jsou ty, kdy Simči pořídíme sourozence, to mě opravdu dokáže půl roku od porodu vytočit, copak nevidí ty pytle pod očima???😠 No nic holky, jdu něco dělat, hezký večer, papá.

lacherka
25. srp 2008

ahoj holky, Jani no měla jsi perný den...ale bude líp...my jsme dnes byli u přítelové babičky na narozeninách, a Míša celou dobu řval a nechtěl spát, hysterický řev, hruza! nakonec si ho vzali ven a hned v kočárku usnul....jinak přítel je po týdnu-co byl u rodičů doma a hlásí, jestli by mohl jít s kamarádem na pivo! tak fakt nevím....co jsem komu udělala,že nemám chlapa jak vy, kterej by chtěl trávit večery se mnou! celý týden jsem tu byla pořád sama, první večer je doma a chce jít zase pryč...fakt za trest, mam uplně zkaženou náladu.
Marci: mně bude 26, ale to bys mi asi neřekla🙂 a příteli bude 23 je mladší a kolik je tedy tobě?

lacherka
25. srp 2008

dnes jsem se dozvěděla, že kamarádka co má syna-má 11měsíců je ted ve 3měsici těhule....taky dobrý co? to já bych mohla zamluvit pokoj v Bohnicích, mít takové děti doma dvě

marcelka_88
25. srp 2008

jani to je mi moc líto, že jsi měla takový den na h.... ! Ale když dnes takhle zlobil, tak zítra bude určitě lépe, uvidíš, ale tohle by zkolilo každého ☹ !! Tak se drž a at už je líp zítra 🙂 !

Moni nejsi sama co má takového chlapa ! Řekla jsem ze srandy přítelovi, že pojedu s malým sama na dovolenou a on řekl, že at si jedu sama, že malý se mnou nepojede, tak jsem se zeptala proč a on že o něj má strach, ale o mě ne, tak at jedu sama.. A s tim pivem bud v klidu, to znám .. Nás pustili první den z porodnice a on místo toho aby byl s námi doma, u prvního koupání, spinkání, atd., tak šel chlastat !! Tak nesmutni ☹ ! Mě je 20. let 🙂

titida
25. srp 2008

jani - věřím, že ti to připadá jako úlet, budit dítě na jídlo 🙂 ale věř, že to je taky děsný, věděla jsem, že musí baštit, ale nešla třeba v noci vzbudit a to jsem jí vyslíkala, dloubala do ní přebalovala a ona úplně tuháč, cpala jsem jí prso, prso rozedraný do krve a Kačka si dvakrát cucla a spala dál. ale uznávám, že ten řev je ubíjející, Kačka řvala nějak dýl jen párkrát a zejména v noci jsem fakt nevěděla co dělat.
dneska řvala MM na procházce, takže chudák musel kopnout pivko na ex 😅 asi to bylo bříško, zabrala teplá vana 😵

titida
25. srp 2008

holky, ty chlapy vám nezávidím, MM sice není žádnej pečovatel, ale snaží se. i když občas taky brečím, že mi nepomůže, tak vidím, že by to mohlo být i horší ☹

lacherka
26. srp 2008

Marci, pojedem asi na dovolenou spolu. Ten můj měl mít tento týden dovču a zrušil ji! včera mi řekla,že si ji chce vzít až přijede jeho kamarád z Irska ale dnes mi tvrdí, že prý ji zrušil kvuli tomu,že byl nemocný,ale on byl nemocný, ale chodil do práce, pátek, sobota-i přes noc a pak v neděli. Už toho mám fakt dost! Mam chut napsat nějakému kamarádovi a je s někým jiným,aby se mu už konečně v hlavě rozsvítilo, fakt pro mě hroznej pocit, na jednu stranu ho mám přemlouvat aby byl se mnou a na druhou zas nechci být s někým o kom vím,že o mou společnost nestojí...

janula2008
26. srp 2008

Moni a kam chcete na dovču? My se dovči asi jen tak nedočkáme, Lukymu začínají v září veletrhy, tudíž spousta práce ☹ . Až na jaře máme naplánované s malou Maďarsko.

lacherka
26. srp 2008

jani, chtela jsem jen k tomove babicce na chatu, na 2-3dny, hlavně někam vypadnou z Brna, ale jak vidim, tak se nedockam...
pristi rok bych chtela k moři.konečne. ale kdovi jak to vsechno bude

majinka2
26. srp 2008

jani nemáme to jednoduhý co......malej zase stávkuje na jídlo, u kozy usíná neche se mu tahat, no pak řve samo hlady........takže taky veselo.........
mončo, marci, ty vaši chlapi acch jo.......já si neumím představit jak bych to sama všechno zvládala, no musela bych já vím, ale bylo by to těžký....v noci malej opět u kojení spal, když jsem ho htěla dát do postýlky tak najednou hroznej hlad....manžel vstal , uklidnoval malýho, střídavě ho budil u prsa, nakonec se malej doela najedl......ona i ty psychická podpora hodně udělá , byla jsem klidnější.............
jinak u nás s vožením kočárku, bud ho bere manžel o víkendech na prochajdy, přes týden mi ho občas vezme mamča, tchýni máme trochu z ruky, ale jsme domluvený že až začnu chodit znova cvičit, tak ho bude třikrát do týdne hlídat ..............
my na dovolenou až příští rok, a to jenom na chatu, páč s malým si ještě nikam netroufnu..........

lacherka
26. srp 2008

marci:jinak tě teda obdivuji, že je ti 20 a že to tak zvládáš, já nevím jestli bych to ve 20zvládla a ještě mít doma takovou oporu! ted jsem z toho dost nanervy.
Majinka: řeknu ti,že ono zvladnout to mimčo není zas až tak těžký,ale pokud máš doma někoho, kvuli komu se akorát stresuješ, rozčiluje tě, chová se k tobě škarededě a neváží si tě, to je potom teprve hrozný. Jinak já tu péči zvládám, ted jsem byla týden sama doma a paráda, byl klid, na všechno jsem měla čas, doma celkem naklizený a kvuli nikomu jsem se nemusela rozčilovat.
U nás zase od rána řev, už jsem myslela,že to skončilo ale ne ne, už jsem nevěděla co s ním, usnul asi na pulhodinku,chování nepomáhalo...tak jsem ho dala do kočárku a musela vozit po bytě a byl klid, ted si v něm leží a něco si brblá, uvidíme jak dlouho mu to vydrží....

marcelka_88
26. srp 2008

Moni a nebylo by nám na dovolené bez nich lépe ?! Já si myslim, že jo ... By si aspon uvědomili, že my se bez nich obejdeme, ale oni bez nás ne (aspon doufám 😀 ) !!!
Já to znám ten pocit, kolikrát jsme přemlouvala Jirku aby se mnou zůstal doma, když jsem to zkusila naposledy řekl mi, že ze sebe nebude dělat otroka.. Ale když on letěl na dovolenou beze mě a ani nebyl ochotný mi říct, že vůbec někam letí a já se to musela dozvědět od cizích, že letí a já zůstala doma a to mě ještě den před odletem nechal samotnou a šel chlastat, vrátil se v šest ráno a já byla v pátém měsíci a když byl v tom Thajsku a já tady sama 14. dní z toho týden v nemocnici na udržování a on neměl žádné výčitky, tak se VŮŮŮŮBEC nic neděje přeci !
Víš Moni ono to zvládat musíš, vždyt by na tom bylo bit Matyášek a to nemůžu dopustit.. Jako co budu povídat, byly a určitě ještě budou to psycha !! Jako holky je to mezi námi, jako měla jsem i chut to nabořit někam autem (jasně, nikdy bych to neudělala už kvůli malému), protože mě uhodil a ještě jsem si za to prý mohla sama.. je pravda, že poslední tři dny dolejzá a snaží se, asi mu došlo (po týdnu) co se stalo ... Ale ted já se snažim zachovat chladná at ví jaký to je, ale je to někdy pěkně těžké !

Majdi musim dnes po doktorce do Varů s tátou zrušit smlouvu u T-mobilu a musíme u toho být oba a táta má volno jen dnes.. Tak nemohu přijet, ale zítra ve 14:45 jedu na kyčle do nemocnice, tak Ti písnu a písneme si kde se sejdeme, ju ?! Těšim se ...

Titida - vždycky může být hůř 😉 🤐

Jani co malá ? Zlobí Tě ?

janula2008
26. srp 2008

Teda Marci, ten tvůj chlap to je něco, být to Lukáš tak už má zpakované hadry a letí z bytu, hlavně kdyby na mě šáhl 😠 Je mi to fakt moc líto vůči tobě a promiň za ten názor, ale nejsem si jistá, jestli by Ti bez něho nebylo líp 🤐 . Ale je mi jasný, že tak jednoduchý to není, pořád je to otec Tvýho dítěte a asi jej miluješ, jinak bys toho tolik nezkousla. Holky, já mám jen vteřinku, dala jsem rychle malou spát, dokud dělníci nebouraj a jsou asi na obědě 😀 . Jinak u nás nic moc, o půl páté budíček, křik až do půl 7, pak hoďku a půl zdřímla a od té doby do teď vzhůru, hyperaktivní, už ji hraju na zabavení i divadlo,ale moc ji to nebere 😀 😀 .Tak snad nezačnou zas za 20min. bouchat, aby stihla aspoň zabrat. Za hoďku mi dojede mamča se ségrou, moc se na ně těším, ségruš veze dárečky z Tunisu, máme slíbenou jako dekoraci vodní dýmku. A v největší krizi tu budu myslím po večerech bafat 😅 😅 .Zítra s ní pojedu i s malou do Brna do večera. S tím jídlem titi věřím, že to je velké trápení, to je naštěstí u malé nepoznala, jí pořád za tři, teď už sní jakýkoliv hipp na posezení úplně celý a musím jí spíš držet zkrátka ať nemá v roce 20kg 😀 .No nic, holky, jdu rychle do sprchy a něco pojíst, zas mám v sobě jen jogurt, za to ruky vytahaný jak opice, jak ji pořád přenáším po bytě a nikde ji nemůžu nechat ani minutku samotnou ☹ .Snad už dnes Luky udělá ohrádku, dneska se ji podařilo v postýlce na sebe strhnout i kolotoč 😔 .Papá a hezký den.

janula2008
26. srp 2008

Hm...a jsme vzhůru, to je fakt na mašlu. Hold budu muset v tom Brně asi zůstat, dokud to tady neopraví, to se nedá ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ .

kocka5
26. srp 2008

Hojte holky 😉

Marci:
Náhodou jsem narazila na tuhle diskuzi a myslím si, že hodně vztahů je hlavně o finančním zázemí...... Bydlíme s manželem v domě, který je můj a manžel vlastní ostatní věci co užíváme.... ale bydlení ne.....on je s tím smířený a je v pohodě.....protože já jsem v klidu....že mám kde bydlet.....a on ví, že já mu tím pádem dovoluji všechny jeho/naše lásky ( motorky, 4 kolky atd.) 😎 Nejsem na něm finančně závislá.
Další věc, co já nechápu je ta, že kdybych měla s přítelem dítě a on si mě nevzal, tak to dítě nikdy nebude mít jméno po něm. Už z principu....to by k tomu přišel docela lehce....se mi zdá....
Takže nikdy mě nebude mít 100% jistou..... a já jeho taky ne..... musíme se snažit vycházet si vstříc 😉 😉 😉

Dost bylo.....mějte se 😎

janula2008
26. srp 2008

Kocka a proc bys nenechala jmeno po nem??? To ja prave chtela...hlavne z toho duvodu, ze kdyby se neco mezi nama dvema semlelo (jako ze doufam, ze ne) tak at vi, ze ma zavazky, tim myslim alimenty atd.Jinak jsou chlapi, kteri by daly podle me ruce pryc uplne.Bohuzel ☹ . Ale jako ja to chtela hlavne i proto, ze se svatbou pocitame tak nejak do budoucna a prijde mi jednodussi vsechny dokumenty menit jen mne, ne jeste pak i Simci (tim myslim karticku pojistovny atd). A o tech financich je to podle me taky, ale jen z casti, je pravda, ze dokud nezmenil praci a financi moc nebylo, tak jsme celkem porad resili jak vyjdem, ted uz je to lepsi, ale pro zmenu je v praci cim dal vic. Ideal by byla prace na 6h.denne za 50tis. 😀 😀 😀

titida
26. srp 2008

jani - tak to je fakt opruz 😠 já měla jít s kamoškama ven, ale Kačka spí, konečně usla asi před hoďkou, tak ji nechci budit, tak asi pak budu muset jít sama 😒

marci - přidávám se k janule, taky se mi zdá, jestli by ti bez něj nebylo líp...vím, je to těžké, ale uhodit a ještě že si za to můžeš? no nevím, to nevypadá jako chlap pro život...ale zas tam nejsem s váma, že, takže hlavně hodně síly a pohody ať jsi v poho ty s malým

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru