Poporodní deprese, stavy smutku a pláče

pavlina05
26. čer 2008

Ahoj holky!!!!
Nevím zdali tohle téma tady už někde není...každopádně bych ho chtěla otevřít a trochu probrat, poradit...
Já rodila před 14 dny.
Když jsem přišla po týdnu stráveném v nemocnici domů, tak jsem se s tak velkou změnou nemohla srovnat. dostavily se u mě stavy smutku a pláče, beznaděje...
Hormony začaly hrát velkou roli!!!
Možná je to tím, že náš chlapeček je větší uplakánek než ostatní děti, možná tím, že porod nebyl jednoduchý...
Každopádně mě prostě sem tam přepadne smutek, depka a pláč... ☹ ☹ ☹
Vím, že je to asi velkou hormonální změnou, ale přesto bych ráda o těchto věcech popovídala a poradila se.....

titida
26. srp 2008

jani - jestli víš o takové práci, tak chci taky 😀

taky bych dala jméno po MM, ale nemusela jsem to řešit, pač jsme se asi v šestém měsíci vzali 😉 ale jinak souhlasím s Janulou a taky s tím, že peníze mohou být problém, my naštěstí máme kde bydlet a MM má slušnou práci, tak nás to zatím moc netrápí, uvidím až bude po rekonstrukci domku a já budu mít jen mateřskou 😒

majinka2
26. srp 2008

holky chlapi věčný téma....a peníze jakbysmet 🙂))))
malej měl denska bolení bříška, ale nesl to statečně..........dokonce prospal na zahrádce v kočárku tři hodinky 🙂)) pak mi ho mamka vzala na další hodku a čtvrt na prochajdu tak jsme si docela odpočala, trochu se poválela na slunéčku , MM přijel dřív z práce, tak jsme měli už v půl osmý vykoupáno.......no ted máme naší pravidelnou večerní řvací hodinku 😀 😀 😀

janula2008
26. srp 2008

Tak mamča odjela už na noční a zkonstatovala, že Simča je opravdu hyperaktivní dítě, že já ani ségra jsme takové nebývaly, Simuš jí řvala dobrých 40 min. v kočárku, pak to vzdala a dojela zpět 😒 .Malá si zdřímla za celý den jen 2x po 20-30min. a usla až teď. 😖 Ségra tu je ještě u nás, zítra pojedem do Brna, prý od té doby co máme Simču, tak bere antikoncepci na minutu přesně 😀 😀 .

pavlina05
autor
26. srp 2008

Ahpj holky!!
Moc jste mě chyběly!!!

Tcháni jeli na dovču na Šumavu na 5 dnů, tak hlídáme poklady jejich domova 😀A já jsem kooonečně na PC 😅
Na chatě je úžasně, trochu chladno...ale dá se to..takže...
No já tam asi ještě budu následující týden...pokud počasí dovolí.
Je tam úžasnej klid a vzduch, Alešek tráví celé dny jen v kočárku.
Celkem se bojím návratu do Brna...co my si tam počneme bez zahrady???!!!!

No jinak..Ája usnul až teď!!! Takže 4 hod usévání a během toho 3 kojení!!!!!!!!!
To je děs. Nám tak ejde to noční usínání, to je pro nás katastrofa!!!!!!!!!!!

Všechny Vás moc zdravím a jsem ráda, že zase můžu mezi Vás.
Co je nového???
Koukám,že nás tady pěkně přibylo.
Děkuji Majince za pozdravy 😉

Lach a Jani! Co setkání? Proběhlo už kafe???

Lach!!!
Ach jo!
Včera jsem volala do Kenny na to cvičení v Kohoutkách a oni to neotvírají. ☹ ☹ ☹ A já se tak těšila!!!!!!
Prý máme jezdit do Řečkovic 😖
Tak jsem paní řekla, že si to musím promyslet, že mám doma uplakánka...¨
Tak teď nevím...

No uplakánek to už možná není..ikdyž není uplakaný tady, kdo ví co bude doma v paneláku???
Holky, já Vás asi ani nedoču 😠 😀
No zítra se pokusím.¨

Všem krásnou dobrou noc 😵

pavlina05
autor
26. srp 2008

Maji, my křičeli, povídali si a usmívali se od 19-23 hod!!!! Já to prostě nějak neumím to uspávání!! Nám to tak dlouho trvá!!!

PS: holky, nám pomohly na to bolení Probiotické kapky. Dávám je víc jak týden a od té doby žádný křik z koliky!!! 😉

Tak pa

marcelka_88
27. srp 2008

Jani to jsem také vždycky říkala, jednou dá facku nějakej chlap a končime, ale ta situace je pak úplně jiná akort když miluješ.. A hlavně musim myslet i za malého přeci, nechci mu vzít tátu a ještě když vim, že Jirka ho má také rád.. Ale taky jsem řekla, ještě jednou a je mi jedno, že spolu máme malého, prostě od něj odejdu, je spousta chlapů co by rádi dělali náhradního tátu..
Jinak s ti ¨m příjmením s Tebou souhlasim, za tátu malého se nestydim a chci aby všichni věděli, že je jeho, tak má jeho příjmení a já jsem ráda, lepší než to moje 😀 !!

titida:to určitě nevypadá, ale zase vždyt já s nim mám všechno.. finančně zabezpečená jsem, malej také, máme kde bydlet, atd ... Ale fackovat se nenechám ! Snad už to bude jen dobré, ale děkuji..

přidávám se k titidě, jestli víš o té práci, tak sem s ní 😀 😀 !

hele holky kojíte ještě ? já musim jít dnes koupit nutrilon a přikrmovat malého před spaním, on se mi budí každou hod a půl až dvě a já už jsem fakt vyčerpaná... četla jsem, že se přikrmuje tak, že ho mám chvíli kojit pak dát dvě až tři lžičky toho umělého mléka a takhle to opakovat ... je to tak ? já vůbec nevim jak přikrmovat jen takhle večer před spaním...

lacherka
27. srp 2008

marci: teda mě je tě líto, to já mám oproti tobě v pohodě, já byt na tvý místě tak tvůj prync je už 10x odstěhovaný, na tohle jsem hrozná,nenechám si totiž nic líbit...ale je fakt,že jak je dítě, tak už to není jen tak, se rozejít a vychovávat dítě sama a ještě kluka, to musí být dost těžké.
My jsme byli včera celý den venku, Tom se snažil....vždy se pohádáme a pak seká dobrotu a je uplně super,ale to moc dlouho nevydrží☹ dokonce začal řešit, kam bysme teda jeli v září na tu dovču....
S tím přikrmováním ti Marci neporadím, já pořád kojím a doufám,že ještě budu tak do pul roku

Pavli: zdravím tě! tak snad to Aleškovi vydrží, Míša ted poslední dva dny dost křičel, automaticky se budí už v 6ráno a pokud se nenosí po bytě a nekouká tak je řev, tak si to dovedeš představit...už chodím spat v 21hod abych se vypsala.
To civčení je teda škoda, ale Řečkovice jsou opravdu dost daleko, pro mne i pro tebe,že? to tedy nevím jestli bych tam jezdila a pak ještě venčila psa, to bych už neudělala asi nic jinýho☹ Pavli a to kafčo ještě neproběhlo-snažili jsme se s Jančou domluvit jak byla v Brně,ale bohužel jsme pokaždé něco měly. Mateřská to není vůbec dovolená! já porád někde lítám
Jani, ta rekonstrukce to je tedy mazec, to jsem zvědavá jak to bude probíhat u nás! Tak to hlavně vydrž a fakt nezávidím!
A co se týče toho příjemní: my jsme byli s přítelem krátce, takže svatba nějak nebyla v plánu a určitě jsem si nechtěla vynucovat svatbu-spíš chci až on bude chtít, tak at mě požádá o ruku-no prostě romantika🙂 A příjemní jsem dala taky proto,že co kdyby jednou a taky, že je to přeci jeho syn, tak at má něco jeho-tím myslím to příjemní. A Janča má pravdu, člověk nikdy neví co se stane a jak se chlap zachová, takhle má opravdu aspon větší závazek, když má příjemní po něm-tak at se taky stará-pak může říct, nemá moje příjmení tak co bych se staral.....No a taky si myslím,že to chlapovi dost lichotí, že má jeho příjmení! Před kamarády, když by řekl, že má přijmení po mamince, tak by si připadal takový méněcenný. Teda aspon Tomáš je moc rád,že má příjmení po něm.
Jedna známá čekala,že když byla těhule,že si jí přítel vezme a nevzal,tak natruc dala příjemní po ní, ale to se mi nelíbí, to je pak jako kdyby si ji ten chlap měl brat jen kvuli tomu aby dítě mělo jeho příjemní a ne, že má tu ženu opravdu rád tak,že si ji vezme za ženu 🙂 Jednou bych se určitě chtěla vdát,ale až mě ten chlap bude chtít sám od sebe

janula2008
27. srp 2008

Ahoj holky, tak už jsme dorazily s malou a se ségrou do Brna, navečer jak pojede Luky z práce tak nás nabere zas směr domů. Mamka má po noční tak sedí chudinka s malou venku na lavičce, usla nám při cestování trolejákem, ještě že tak, bylo to o nervy, někteří ti lidi jsou fakt hrozní, vidí, že mamina táhne kočárek a ještě jí přes něj skákaj, aby si mohli cvaknout jízdenku, protože to je asi jediný automat v celém trolejáku nebo nevím 😅 .Pavli, tak to se Ti nedivím, že se Ti nechce jet zpět, nám se tady u našich taky celý ten minulý týden moc líbilo a do toho staveniště se nám zpět nechtělo. 😎 A to plavání mě fakt mrzí 😢 . Nechápu, proč to nebudou otevírat? Říkala mi, že pokud budem 4 tak je to dostatečná skupinka a max ještě dvě nějaké holky by k nám šouply. 😕 Klidně bych začla i teď od září, hlavně někam, ať jí zabavím 😖 .

janula2008
27. srp 2008

Moni, nebylas dnes dopo s přítelem ve Vaňkovce? Seděl tam u stolku pár, který by Vám jako z oka vypadl, hlavně ten kluk úplně stejnej jak Tvá polovička, Tebe nevím jestli bych na 100% poznala, ale hledala jsem malýho a toho jsem nikde neviděla tak jste to asi Vy nebyli... nebo jste si vyrazili na kafčo? 😀

titida
27. srp 2008

marci, já přikrmuji, vždy po kojení, mám stříkačkus hadičkou od infuze a dávám jí to po prstě, dávala jsem to i přilepené k prsu aby se tím stimulovalo, ale nefungovalo to náležitě a bylo to docela složitý, tak jsem se vrátila k tomu prstu

marcelka_88
27. srp 2008

Moni to s tim sekáním dobroty vždy když se něco stane znám ! Ted to máme taky tak 🙂 !

Holky jsem neštastná ! Malej od rána naspal tak dvě hodky a furt jen řve a jí !! Jsem normálně hotová, trvá to od půl noci a už jsem totál vyflusaná ...

titida a kolik jí toho dáváš ? Myslim toho umělého příkrmu ...

janula2008
27. srp 2008

Marci, promiň nevyjádřila jsem se k tomu přikrmování. Já to měla s malou takový různý od začátku. Už v porodce jsme přikrmovaly, nešlo nám kojení, pak jsme se doma rozkojily, ale sem tam jsem jí šupla flašku s nutrilonem (začínaly jsme na HA1 - dávkování podle tabulky), to hlavně, když jsem potřebovala někam odběhnout,třeba do práce,namíchal jí ho Luky.Cca ve třetím týdnu jsem chytla do prsa zánět, tak na něm byla myslím 3dny úplně. Jinak jsem tak nějak do doby zavedení zeleninového příkrmu (konec 4MĚS.)střídala flašku s prsem úplně bez problémů, sem tam jí po kojení ještě přikrmila, když se zdála hladová, ale vím, že se to z té flašky nedoporučuje, některé děti prý pak nechtějí tak sát z prsa, ale malá vždy sála na jedničku a vzhledem k tomu, že i tak jsme začínaly na dost velkých dávkách - je fakt žrout - tak stříkačka by u nás nepřipadala v úvahu.Později jsme přešly na nutrilon extra. Ještě teď střídáme různé příkrmy s 2x denně flaškou nutrilonu 2 a do toho sem tam nakojíme. Máme to takový různý a veselý 😀 .

marcelka_88
27. srp 2008

Jani ta HA1 to je ten zelenej ? Já jsem dnes byla koupit Nutrilon a je zelenej a je na něm, že je od narození ... Tak jsem střídala prso s flaškou.. A zdá se že také ví jak pít ... Ale pořád nespí, pořád řve, už nevim co mu může být .. ☹ ☹ !! Už jsme se i chytli s Jirkou, jsem nervozní celej den, unavená, prostě fakt jsem dnes na dně.. A on furt bude kecat at ho nechám vyřvat, ale proč ? Tak ho asi něco trápí, když nespí.. nespal celej den, tak jen tak by neřval, má úplně nateklé oči .. No já se jdu uklidnit na balkon, jinak užo asi vybouchnu ... ☹ ☹

janula2008
27. srp 2008

Marcelko, já se přiznám, že už netuším jakou měl barvu, ale myslím, že do fialova, nebyl to obyč, ale nějaký spešl proti alergiím. Asi bolí Matyáška bříško nebo tak něco 😖 .Nepřestane ani když ho vezmeš do náruče?Jak často mu dáváš pít? Kámoška malé dávala co hodina, pak byla přecpaná a dostala od Dr. zpucovaný, že 100ml 1x za 3hod., že to malá nestačí trávit, je stejně stará jak tvůj malý.A nebo má naopak hlad 😒 . Těžko říct u těch miminek, ty první týdny jsou fakt hrozný než to člověk podle pláče časem pozná. A to ještě někdy taky ne 100% 😢 .

janula2008
27. srp 2008

Moni a Michálka si zamlouvám pro Simuš jako ženicha, je fakt krásný mimčo, máte moc pěkné nové foto . 😅 Hezký večer holky, papá.

lacherka
27. srp 2008

Jani no téda...tak teda nevím jestli si ten můj nevysedává náhodou po Vankovce s babama🙂)) já to určo nebyla, na kafíčko ve Vankovce jsem se ještě nedostala🙂 ale T. měl být dnes v práci.....nebo má dvojče,ale ten má zase přítelkyni blondýnu☹

lacherka
27. srp 2008

Jani: tak jestli bude chtít takového křiklouna🙂 to by si s ním pěkně užila! dneska taky hodně plakal.
Marci ono to může být i tím vedrem, Míša taky vždycky víc plače, a jak tu psala Pavlínka, že používá ty probiotické kapky, tak jsem taky kdesi četla, že ta probiotické kapky každému pomohly, jsou prý nějaké spešl,ale drahé 600kč tak na 14dní a nebo pro nás probiotika a to se malému dostane do mlíčka,ale vůbec o tom víc nevím,zkus se zeptat v lékárně, taky nad tím uvažuji. Jinak já pořád asi nepoznám skrz co brečí, dnes se uklidnil až jsem ho vzala do klokanky a ven.

marcelka_88
27. srp 2008

Jani už spinká... Já mám nějaký zelený, ale je také od narození, kupovala jsem ho ve Schlekru, tak tam neměli moc výběr... Právě já mu nedala hodně, měla jsem strach aby to pro něj nebylo moc těžké, tak jsem mu dala prso jedno, druhé, měl ještě hlad, tak si dal trochu nutrilonu, asi dvacítku dohromady, pak si ještě lokl prsa, ještě jednou nutrilonu, ale to už asi jen desítku, tak si myslim, že to snad neni to co měla tvá kamarádka.. A ještě jsem mu to namíchala slabé aby to pro něj nebyl moc šok právě .. Ale ted už si v klidu oddřimuje, tak zítra napíšu jaká byla noc 🙂 !

Moni, Jani kde máte nějaké fotky mimíšků ? chtěla bych je vidět a třeba tam dát také nějakou fotečku malého 🙂

lacherka
27. srp 2008

Marci, na stránkách koníka je fotoalba, na to klidni, dej tam moje fotoalba-a vytvoř si a vlož si tam svoje fotečky, když se díváš tady na tu diskuzi tak napravo u každého příspěvku máš obrázek fotáku, klikni na to a zobrazí se ti naše fotoalba. tak honem si taky udělej, at tě můžem zmrknout🙂

marcelka_88
27. srp 2008

Moni, Jani máte KRÁSNÉ děti !!! Fakt pohádkový miminka !

marcelka_88
27. srp 2008

Tak já mažu na kutě... Zítra udělám album at se můžete také pokochat ! 🙂

janula2008
27. srp 2008

Moni, tak na to jsem ještě vůbec nedošla s těma foťákama na pravo 😀 😀 .Jsi dobrá. Ten kluk byl tomu Tvýmu opravdu jak kdyby z oka vypadl a tmavovláska jak ty, tak jsem nevěděla, jestli mám oslovit nebo ne, no ještěžě ne, koukali by na mě asi jak na trapačku, byl to teda někdo jiný. 😉 Jsme právě ráno se ségrou a malou šli k našim Vaňkovkou a daly si u Meka taštičku. Máte dvojňase 😀 .Marci, tak přeju klidnou noc. Já mažu do vany a taky na kutě, ať mám na tu naši hyperaktivní prďolu zítra dost energie a sil.

lacherka
27. srp 2008

Jani, právě on má dvojče, jako opravdu🙂

janula2008
27. srp 2008

Tak to mohl být fakt on 😉 .Ale těžko říct, radši před jeho blonďatou přítelkyní nic nevytahuj 😝 😀 .

lacherka
27. srp 2008

No já už jsem psala T. co dnes dělal ve Vaňkovce🙂) prý nic, já su v práci....🙂)

janula2008
27. srp 2008

Jééé já tady nechci dělat rušno, kdoví kolik takových podobných typů jako je tvůj přítel a jeho brácha po Brně lítá 😀 😀 . Holky, už fakt musím do té vany, zítra písnu, papáčko. 😉

titida
27. srp 2008

já přidávám tak třicítku, šedesátku, jak má hlad. tu třicítku dá vždycky a někdy chce další a vypijeji a někdy už ne třeba celou, krom toho v mezičase odstříkávám, tak to prokládám svým mlíkem (jinak dokrmujeme BEBA 1 HA

jani, začalas s nemléčným příkrmem už po 4.měsíci?

janula2008
28. srp 2008

Titi jj začla, vyloženě mi řekla Dr.ať už zařadím nějakou mrkvičku, že mám doma otesánka a bylo vidět, že mlíko jí nestačí.Od konce 5měs. jsme přidaly ovocné hippy a k zeleninovým i s masem a od konce 6měs. teď už i ráno kaši, takže má 3 takové příkrmy denně. A moje mlíko už skoro nechce 😠 😔 . Ale zas si říkám, že kojení do 7měs. je i tak po těch začátcích u nás úspěch. 😉 Ale možná, že to mlíko už nechce, protože jsem dostala od porodu včera poprvé měsíčky, to má prý na chuť mlíka vliv, no moc happy z toho nejsem, klidně se mohly ještě někde rok zdržet, bylo bez nich fajn 🙂). Jen se to kupování jídla malé prodraží, protože kdybych ji nekrotila tak nejradši sní hrnec kaše kterej by zasytil i mě a odpoledne 3 ovocné hami 😀 😀 .Četla jsem tu na diskuzích, že tak za měsíc, až ukončí 8měs. můžu začít dávat i jogurt, tak ho zkusíme a pomalu zkusím obkouknout, kde mají nějakou dobrou zeleninu a zkusím ji sem tam bramboru s něčím uvařit.Tady ten Penny Market u nás ve mně nevzbuzuje důvěru, zelenina mi příjde jak polská dusičnanová 😀 .

lacherka
28. srp 2008

jani: taky vůbec nemám důvěru tady v ty penny, lídly, plusy, kauflandy, asi nejlepší jít někam na rink, když budeš v Brně, skoč si na zelnák, tam prodává zelenina ze zahrádky no a nebo Bio, ale to by ses za chvíli nedoplatila.
Právě nedávno mi volala kamarádka a říkala,že malému dávala už od 3měsíců příkrmy atd od 4 už mu dávala jogurty a pribináčky, ona je teda taková hodně free, ale nemyslím,že by to bylo pro dítě moc dobré, ale co matka to názor, že?
A jinak já jsem měsíčky dostala 5týden po porodu, pak jsem začala brát antikoncepci a opakovala se mi asi 3x za sebou po 5dnech.....a ted čekám,jestli příjde znovu, takže myslím Jani, že si můžeš vyskakovat 🙂

majinka2
28. srp 2008

ahoj holky jdu vás pozdravit \.))))
malej mi včera věnoval tak úžasnej den a noc, byl tak nesmírně v pohodě, večer sice naše obvyklá řvací hodinka ale dalo se v pohodě zvládnout a v devět už spal........den v podstatě strávil v kočárku je tam fakt spoky🙂)
a začali jsme vážit kolik toho vypije abychom mohli poreferovat dr, včera jsme byli v poradně...no malej pije tak jak má, kojíme sice přes den co dvě hodky ale on si bere jenom kolik potřebuje....

marcelko, já ted taky občas dokrmila bebou když malej nechtěl pít a vztekal se u prsa......davála jsme mu normálně lahví, máme od aventu s tím novorozeneckým dudlíkem.......a zatím nemáme problém že by neuměl střídat lahev s prsem......
marci co zítra dopoledne na prochajdu hodilo by se ti to ????????

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru