Poporodní deprese, stavy smutku a pláče

pavlina05
26. čer 2008

Ahoj holky!!!!
Nevím zdali tohle téma tady už někde není...každopádně bych ho chtěla otevřít a trochu probrat, poradit...
Já rodila před 14 dny.
Když jsem přišla po týdnu stráveném v nemocnici domů, tak jsem se s tak velkou změnou nemohla srovnat. dostavily se u mě stavy smutku a pláče, beznaděje...
Hormony začaly hrát velkou roli!!!
Možná je to tím, že náš chlapeček je větší uplakánek než ostatní děti, možná tím, že porod nebyl jednoduchý...
Každopádně mě prostě sem tam přepadne smutek, depka a pláč... ☹ ☹ ☹
Vím, že je to asi velkou hormonální změnou, ale přesto bych ráda o těchto věcech popovídala a poradila se.....

pavlina05
autor
3. říj 2008

Hezký víkendík všem holky! Hlavně ty nocí 😵

pavlina05
autor
3. říj 2008

Holky!!!!!!!!!!!!!!!
Spí po 6 minutách!!!! Jupí!!!! Já snad budu ta nejšťastnější mamka na celém světě!!!!
Nechala jsem ho od 17:30 po jídle vzhůru, hrála si s ním, zpívala, okoupali jsme a už je klid...je to vůbec možný???????????????

Kde jste kdo????
TAk dobrou holky 😵

lacherka
3. říj 2008

Já jsem tady....dneska měla kamarádku na návštevě....no Pavli super, já jen doufám,že se Míša nebude budit tak často v noci...někdy vstával až ve 4ráno a pak v 6..proč to tak není pořád???

janula2008
3. říj 2008

Ahoj holky, moc Vás všechny zdravím, konečně mám chvilinku. Vždycky jen rychle dočtu a sem tam něco připíšu, ale moc nestíhám 😒 . U nás teď noci nějak na pytel, možná ty zuby nebo nevím, včera zas usla poměrně brzo, ale od 22h. do 4h. 3x vzbuzená a k ránu už byla definitivně vzhůru, tak jsem taky toho moc nenaspala, aspoň, že v ty 4h.ji míchal mlíko Luky, už se nade mnou slitoval, že k ní pořád vstávám 😉 .Přes den vždycky nakouknu jen s ní na klíně, nemám odvahu se od ní ani na chvilku vzdálit (ani když je v postýlce nebo v ohrádce), mám strach, že zas něco vyvede nebo si ublíží jak vymýšlí kravinky a blbne, běžně to při hopsání několikrát denně nevybere a nabere to o šprůšli do hlavy nebo jinam 😖 . Už jsem si všimla, že má i modřinu na koleně (asi jak leze? 😕 ), tak doufám, že si nebude myslet doktorka ve středu na osmiměsíční prohlídce, že ji týrám, opravdu k tomu vizáží nemá daleko... 😀 Ach jo, já už chci aby tenhle rarášek měl aspoň 6 let a byla s ní rozumná domluva a hlavně ať to obě ve zdraví přežijem,já psychicky, ona fyzicky 😅 .

marcelka_88
4. říj 2008

Ahoooj holky.. Tak u nás noci nejso také zrovna štastné a hezké... Dnes se vzbudil snad osmkrát, nebo devětkárt :(!!!
Moni, ale jooo jde to, ale jak říkáš Ty, nechci to zakřiknout !
Jani neboooj ono se v těch 6.ti letech najde zase něco jiného 🙂)) !!!
Pavlííí, tak to je super, jen tak dááál !
Majdi fakt jsi odepisovala i na tu další zprávu ?? Mě vůůbec nic nepřišlo a to jsem zase čekala jestli odepíšeš ☹ !A máš správné to číslo ? 774 ... 852 ??? No jako ta stezka je super, to s Vámi půůůjdu s radostí na tůru 🙂

marcelka_88
5. říj 2008

Holky mě se malej osypal :( !! Proooč ??? Myslíte, že to může být z plen ?? Vyzkoušela jsem ty tesco pleny a najednou má uplně osypanej zadeček :(:( !! !

janula2008
5. říj 2008

Marci, ma osypany jen zadecek? Muze to byt z plinek, nam treba sedi huggies, dokonce i tesco jsme jednou meli a v pohode, ale nesedi nam naprosto pampersky, male po nich vzdycky zrudne zadek 🙄

janula2008
5. říj 2008

Tak zmen znacku, co nejvic umyvej zinkou nebo pod vodou a chvilku nepouzivej ubrousky (tema to taky muze byt) a mazej trosku zadecek mastickou (super je sudocream) a co nejvic nechavej vetrat, to se zlepsi.A casto ty plinky men, kdyz mela Simus trosku zarudlejsi zadek (vyrazku zatim nastesti nemela a netrpi na to), tak jsem to menila i po hodce a behem dne se to zlepsilo.

marcelka_88
5. říj 2008

Noo já se ted zajímám o fixies, nemáš - nemáte s nimi někdo zkušenosti ???? Nooo má zadeček a tříslo pravé, ale má to jako dost, úplně zarudlé a takové ty bolístky jakoby... No já mu mažu zadek pořád tou niveou na opruzeniny, ted jsem mu ho namazala bepanthen mastí, tak uvidíme, ale určitě budu hodně větrat a umývat pod vodou... Jsem mu to mazala a úplně jsem cítila jak to má tvrdý, bolavý ☹ ! Určitě poslechnu Tvé rady.. Jinak malej na to taky netrpí, jednou to měl z ubrousků německých, ale jen trochu ...

janula2008
5. říj 2008

Fixies mám jen přebalovací podložky, tak s tím zkušenost nemám...Bepanthen nám právě moc nepomáhal, já ho používala ze začátku na bradavky ale naopak mi to spíš zhoršovalo, v porodnici mi říkala sestra, že to musí být jen malinká vrstvička, ale zkusit to můžeš. Kdyby se mu to nelepšilo, tak bych s tím asi zaběhla na tvém místě k dr., lepší než něco zanedbat je podle mě otravovat s každou blbinou 😉

martinataylor
5. říj 2008

Marci 88:já malé kupovala ty tesco plinky a měla strašně osypanej zadeček,hrůza,uplně ji to mokvalo,tak jsme se vrátili k pemprskám a bylo to do dvou dnů pryč,tak kupuji jedině pemprs....jsou sice nejdražší,ale hlavn že malá nemá problémy....a pomohl mě hrozně zásyp klasickej a hodně větrat....Pak jsem zkusila i ty pemprs oražové sleep and play a taky to měla hrozný,takjsme u pemprs těch modrých klasických.

marcelka_88
5. říj 2008

martí to je přesně to slovo, že mu to úplně mokvá ☹

marcelka_88
5. říj 2008

Ted je venku s J., ale než šli tak byl bez pleny a samozřejmě mě hned počůral a hrozně se u toho tvářil blaženě 😀

lacherka
5. říj 2008

marci: Míša se taky tváří blaženě, když se někde pročurá, když je rozbalený, a pak se strašně směje, jsou to potvůrky, my jsme taky jednou měli trochu vyrážku, ale spíš jako kdyby u těch gumiček u plinky...ale to za chvíli zmizlo, tak nevím co poradit...ale možná zkus ten Sudo vrem-já ho dostala jako vzorek v porodnici

pavlina05
autor
6. říj 2008

Ahoj holky, my byli o víkendu pryč. Co nového??
Náš Ája pořád vysmátý a pěkný uličník. No koukněte:
https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

marci, já používám Sudocream a je super!!! JJ, jak píše Lache. Já můžu jen potvrdit, je suprovej a krásně voní!!

Tak holky, dnes mám výlet do Vaňkovky, tak snad to oba zvládneme 🙂

lacherka
6. říj 2008

Pavli já už na fotky koukala...
jak se Ajin řehní

takže jedeš na nákupy? já taky musím...koupit nějaký rifle, všechny už na mě visí, jenže s tím Míšem na to fakt nemám klid...no do Vankovky už vůbec, tam je těch obchodů tolik, že bych tam stravila min. pul dne

marcelka_88
6. říj 2008

pavlíí tak ten je skvělej ! máte stejnou žirafu jak my, jen my jí máme oranžovou 🙂

pavlina05
autor
6. říj 2008

marci, Lamaze 😉

moni, ten T. ti dává zabrat ☹ Za chvíli budeš mít dětské velikost!
Nakoupila jsem na Áju. Já prostě ulítávám na jeho oblečcích 🙂 A to mám objednaný ten next za 2500,- 😅
No..tak stačilo na Vańkovce 😝 lidí moc, hluk...jsem dojela tady k nám a tady je tak Božsyk klídek 😀

Holky, mě tak bolí nohy z tech nákupů
Pořídila jsem si knížku: Když dítě nechce spát - J. Prekopová, tak zase budu studovat.
No naše dítě už teda spí

dobrou všem a držte se 😵

lacherka
6. říj 2008

Pavli...no dnes jsem zase neobědvala...co vaříš? musím něco uvařit ale vůbec nevím co, taky bych měla něco nakoupit..
a kde jsi byla nakupovat oblečení v c&a nebo jinde? já bych taky měla vyrazit, koupila jsem toho hodně do zásoby, jenže tak, že to co jsem koupila na léto tak má až ted, ale třeba body s dlouhým rukávem má jen dvě a nic nemá tak nějak sladěné, tak jsem si řekla, že už budu kupovat jen nové a vždy vyberu z nějaké kolekce,aby to k sobě šlo
to co mám z toho nextu, to je moc pěkný,ale bude to mít asi tak za půl roku🙂

betina
7. říj 2008

ahoj holky,

tak jsem vám sem vpadla s takovým ojedinělým dotazem 😀

pavli, jani, vím, že jste měly císaře. Chtěla jsem se zeptat, jak u vás probíhala rekonvalescence. Mně nakonec taky dělali císaře, prvně mi porod vyvolávali, pak po hodinách, kdy jsme měla kontrakce po 1-2 minutách a malá nesestupovala mi píchli epidurál a zase nic, takže císař ☹ jen se ptám proto, protože celej porod byl prdlajs oproti bolestem po císaři. Mám zvýšenou teplotu, ale hlavně...moc to bolí a špatně je na tom člověk s mobilitou. Holky, jak dlouho tenhle stav trvá? ☹

děkuju, jinak moje Verunka se narodila 1.10 ve 14:30, měla 2800 g a 48 cm 😀
www.sudomi.rajce.net

janula2008
7. říj 2008

Beti, já už ti psala na regionky. No po pravdě, první cca 4 dny mi bylo fakt děsně a mlátila jsem se do hlavy, že jsem si zvolila císař (opravdu jsem měla trošku na výběr 😉 ), myslím, že šestej den jsme tak nějak šly domů a to už mi bylo docela fajn a doma jsem pak už byla čiperka. Ale mám blbý hojení jizev, tak ránu jsem cítila celkem dlouho, rozjela se škaredě, jenže pak se navalily starosti s malou a mýma prsama - zánět, horečky atd., tak nebyl čas se tím zaobírat, docela jsem byla ok rychle. Ale teď když mě Simuš sem tam kopne do podbřišku jak se mele v náruči, je to nepříjemný. 😠 🙂

janula2008
7. říj 2008

Ale zpětně jsem za císař fakt ráda, pro mě je utrpení větší než zubař i obyčejná prohlídka na gyndě (nevím jak to, ale opravdu 😀 ), takže mám dojem, že bych naši skoro čtyřkilajdu neporodila 😝 . Na ty horečky se může paralen, určitě to do tebe v porodce taky házely. Já měla kvůli té mobilitě hrozný depky právě ty první 4 dny po císaři, myslela jsem, že mi snad nikdy už nebude líp a o malou se nedokážu postarat, ale jak to přestávalo bolet a navalily se na mě jiné věci, krásně to přešlo..

pavlina05
autor
7. říj 2008

Moni, vařím jednoduchý jídla. Kuřecí, zapékané brambory, těstoviny...a tak. JJ, CaA 😉

betina ahoj!!! Moc gratuluji! A všem ve vaší diskuzi 🙂
Jo tak já měla císaře plánovaného...stejně mě to štvalo, že nemůžu rodit přirozeně. ☹
Po Císaři ok, jizva bolela tak týden, vpich do zad - spinál tak 14 dnů. (píchali mě 2 krát, měla jsem komplikaci s únikem m. moku)
Já jsem se děsně tešila na ˇaju, takže hned druhý den jsem byla čiperka a valila po chodbě.....motivace obrovská 🙂
Jinak sem tam bolí trochu, někde to píchne, je to stále takové cizí...ale jinak ok.

pavlina05
autor
7. říj 2008

Jinak holky jak se máte??

u nás ok. Dny bezvadné, Ája je smíšek. Usínání se už také lepší. jen to noční kojení je děsný!!!!! Kojím ráda, ale po 2 hod jsem už vážně KO 😝 Moc toho nenaspím! přes den nic a vnoci přerušovaně tak5 hod. Nevím, ale brzy padnu..asi??

Zítra jdeme na tu kalmetizaci...

tak všem prima noc 😵

janula2008
7. říj 2008

Pavli, nepadneš, já začínám mít takové noci pravidlem a snad už si i zvykám 😖 do půlnoci klid a pak třeba i každou hoďku, nejpozděj po páté definitivně vyspaná. 😒 Taky mám občas dojem že padnu a nevstanu, zvlášť když pak přes den spí tak půl hoďky max. a jinak musím hlídat jak ostříž, jinak je na obzoru průser a úraz 😢 . Je to boj, ale co bysme pro naše prcky nezvládly ne?Mně to teda taky píchali do zad na několikrát, nemohli se trefit, ale nic mě pak nebolelo, fakt jsem o tom ani nevěděla a nevím 😕

betina
7. říj 2008

pavli,

tak to teda klobouk dolů, že jsi druhý den mazala po chodbě. Mě prvně chtěli uspat jen epudirálem, nakoenc jsem musela být uspaná celkově. Druhý den, když jsem měla chodit, jsem omdlela, nějak jsem to nerozdchodila ☹ o malou jsem se starala tedy třetí den od porodu.

jani, pokud jsi zvládla císaře, zlvádla by jsi porod i normální,opravdu. Sice ty kontakce byly dost ošklivý (ale byly po vyvolávačce, takže horší než normál), prostě byc si vybrala rozhodně normální porod a ne císař. Paralaen mi nedávali, jen léky porti bolesti, dostala jsem navíc průjem 😠

miminko za rto stojí to určitě, jen doufám, že to brzo předjde, protože si připadám neschopně,nemotorně atd.. 😠

pavlina05
autor
7. říj 2008

Jani, no nepadnu 😅 . Jak říkáš, co bychom pro ně neudělaly? 🙂
mě to píchali jen jednou, vše v poho. Ale za 2 dny uděsná bolest hlavy a zjistili, že mi uniká mok a tak tlka tlačí do hlavy... tak znova na sál, vzali mi krev a tu apl. do páteřního kanálu. No hnus. ale boles pryč.

beti, já prostě věděla, že čím dříve vyskočím z postele tak tím dřív budu u Ájiska. Jenže!!!! Druhý den mi oznámili, že nemají na šestinedělí místo ☹ a já jsem začala bulet ☹ a musela jsem vydžet další den bez něj!! pak jsem u něj byla 1 noc a pak zase bez něj, když mi dělali ten zákrok. a pak už mě poslai domů. Dobrý, co?? 😅

Bet, kde jsi rodila,??

pavlina05
autor
7. říj 2008

Holky,...krásnou a klidnou 😅 😅 😅 noc.

betina
7. říj 2008

pavli,

rodila jsem na Obilnáku.

marcelka_88
8. říj 2008

Zdarviiiim tety, tak jak se máme ???

U nás žádné změny, sehnala jsem po dloouhém úsilí fixies, malej už opruzenej neni, ale koupila jsem i klasické modré pemprs, jinak to asi nebylo z tesco plen, protože den na to jsem mu je musela ještě dát a nic... tak nevim... Ale prý to může být i z toho, když někdo sní něco ostrého... tak nevim... 😕

Jinak furt kočárkujeme, jsme v poslední době nějak sami... Noo ale aspon tenhle týden má být hezky, tak aspon něco 🙂

A co vy holky ? Povídejte - přehánějte ! 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru