Poporodní deprese, stavy smutku a pláče

pavlina05
26. čer 2008

Ahoj holky!!!!
Nevím zdali tohle téma tady už někde není...každopádně bych ho chtěla otevřít a trochu probrat, poradit...
Já rodila před 14 dny.
Když jsem přišla po týdnu stráveném v nemocnici domů, tak jsem se s tak velkou změnou nemohla srovnat. dostavily se u mě stavy smutku a pláče, beznaděje...
Hormony začaly hrát velkou roli!!!
Možná je to tím, že náš chlapeček je větší uplakánek než ostatní děti, možná tím, že porod nebyl jednoduchý...
Každopádně mě prostě sem tam přepadne smutek, depka a pláč... ☹ ☹ ☹
Vím, že je to asi velkou hormonální změnou, ale přesto bych ráda o těchto věcech popovídala a poradila se.....

pavlina05
autor
9. pro 2008

Zuzi 😉 pěkně rostete 😉
také mám ten názor.....nechat spinkat a řídit se dle Sárinky jak si řekne.
My jsme kdysi v počátku během 14 dnů nabrali 800g....papkálek jeden!!!

Jo, holky já se vlastně také obdivuju 😅 😅 😅 a jsem na sebe pyšná, že pořád jen kojím!!

No a zítra nám jisto jistě dr. doporučí příkrmy....tak pak musím valit někam pro bio zeleninku. JAni, ty jsi z počátku vařila, nebo jsi dávala jídlo ze skleniček od HAmi? Hipp??? Mám kámošky a ty obě nevaří a krmí ze skleniček.

TAk holky, Ája si to dnes nějak posunul a už nám spinká. TAk jdu k tv, za MM a odpočívat. mám na to 2 hodinky 🙂

TAk JAni zítra se pochlub i ty z váhou Simonky 😉

My jdeme na 11 hod.

TAk pa a hezký večer, klidnou noc 🙂

janula2008
9. pro 2008

Pavli jojo napíšu jak zítra dopadneme my,jdeme do poradny až odpo. Já začínala taky se zeleninkou ze skleničky - od Hami, první lžičky, ale třeba kámoška začly po 4měs.kaší tak být tebou odzkouším nejdřív na noc tohle. Třeba zjistíš, že ti po ní bude spát celou noc s plným pupíkem a ty si odpočneš od vstávání. 😉 Teď už samozřejmě i nějaký měsíc vařím, maso, brambory, zeleninu, rýži, těstoviny, sní všechno krásně, pije z hrnečku, je to moje šikulka. To, co udělám, jí jede víc než kupovaný, ale přitom nesolím, nesladím, není vybíravá. Holky kolem mě se natrápí s mimčama s jídlem stokrát víc.Tak klidný večer, u nás už se chrní od šesti, jsem zvědavá na budíček, papá. 🙂

pavlina05
autor
10. pro 2008

Ahoj holky!!!
Tak u nás ta klidná noc nebyla 😖 Ája si chtěl prostě ve 4 ráno hrát a povídat a hulákat!! No děs!!!Takže jsem na odpis!
jAni jsem zvědavá co nám řekne dr., mám na ni spousty otázek...
no teda nakonec máš doma zlatou Simču 😉

Holky, tak pěkný den 😵

zuzanka26
10. pro 2008

ahoj holky, já měla takovou tu trhanou noc po hodině až dvou probouzení, ale hlídal jí manžel, sledoval v noci hokej, takže jsem měla klid, no ale od cca 6 už koukáme a kroutíme se, takže nic moc. ale jiínak dobrý 🙂 jé já se těším, až budeme taky jednou krmit normálně, kojení je fajn, že to má člověk vždy po ruce, ale asž pak bude papat sama, to bude paráda 😅

janula2008
10. pro 2008

Pavli, teď jsme se o tom bavily hodně i na regionkách, nevíme co to s těma dětma je,ale v 6ti měsících skoro všude nastal zlom se spaním,snad to tak u vás nebude, u nás to tak bylo a trvalo dobrý tři měsíce, však víš,vstávání celou noc po hoďkách a definitivní ve 4-5 😒 .Teď si madam chrní a máme jít k doktorce, to je tak vždycky,když chci aby spala tak nespí 😅 .Zuzi mně kojení celkem vyhovovalo,ale taky jsme se těšila až ji vrazím rohlík a jogurt, no neboj, dočkáš se jak já 😀 . Tak se drž.Já se pakk ozvu jak jsme pochodily u mudry.

pavlina05
autor
10. pro 2008

Holky, tak my máme dnes 6 měsíců 🙂
Váha 8.180g a 68 cm, takže dlouháni z nás nebudou 😅
Očkování máme zdárně za sebou, takže př. týdem jdeme plavat 🙂
Jinak Ája celou dobu plakal. Ale ne ze strachu, po očkování také ne. Ale jak uviděl dr. a setřičku a paní v čekárně tak plakal. No prostě mamánek!!!!
A už mám teda přikrmovat.

Jani, nestraš!! já ´doufám, že s tím spinkáním to ani horší být nemůže!!! já ty regiony nějak nestíhám ☹ Pozdravuj tam 😉

Zuzi, ten tvůj manža je k nezaplacení 😉

janula2008
10. pro 2008

Pavli, gratulujeme k 6měs.!! My máme pozítří 1Oměs. a taky zaráz svátek 😉 a já zítra ehm... 25let 🙄 .Nějak se nám to seběhlo 😀 .Malá taky plače jen co uvidí Dr., ani jsem se na nic nezvládla optat 😔 .My máme 11,3 kg a 84cm., bude to prostě kus ženské po nás 😅 .Taťka nám dnes dojede prý až večer, tak to tu musíme ještě pár hodin zvládnout samotné, co naděláme. Tak my si jdem hrát, zatím papá.

pavlina05
autor
10. pro 2008

Jani, jééé ty se máš ...teprve 25!!! Co bych za to dala!!
tAkže velká gratulace tobě i Simuš a pusinku k tomu 😀 😀 😀

No tak nám se to dnes nějak posunulo, ...obvykle te´d dpjíždíme z vycházky. Dnes jsem to nějak nestihla, tak spinkal Ájis doma a teď jsem udělala bleskový předvánoční úklid a dala zase Áju spinkat. Byl děsně utahaný. A nevím jak by to zvládnul do 20 hod. TAk jej třeba za chvíli probudím 😅

motylek
10. pro 2008

Jani, všechno nejlepší k narozeninám. Já budu mít čtvrt století v únoru 😀 . Jinak simuš je teda fakt kus baby.

Pavli, to jste obři. 68 cm je akorát, a 8 kilo, to už se ti pronese co? Ájulce přejeme krásnej první půlrok. My jdeme na půlroční zítra, ale budeme mít max 7,3kg, ani to možná ne.

pavlina05
autor
10. pro 2008

moty, tak my zase přejeme Jakoubkovi vše nej 😀

pavlina05
autor
11. pro 2008

... 😝 😝 😝 taková byla noc...
Ve 4 ráno se Ájisek probudil a chtěl si hrát a povídat. Jsem myslela že pojedu s kočárem ven.

Holky ahoj!!!
No a jak u Vás???

pavlina05
autor
11. pro 2008

Holky, tak tady je náš prví pokus...
https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

lacherka
11. pro 2008

Pavli tak to je výraz ja u nás? tak co jste už davali, mrkvičku a ještě něco? my dneska špenát s bramborem a včera to byla zahradní zelenina...ale jo jde to. Akorát Míša si vždy začne povídat a prskat při jídle.
Máte pěkný bryndáček, to je Sassy, že? No já budu muset taky něco takovýho koupit, ty froté bryndáčky můžu po každým jídle prát nebo radši kolem něj dávam plínku, protože si začne sahat do pusiny a pak je to prostě všude...
Pavli tak my gratulujem ted Vám k včerejším polo narozeninám.
Janči a Vám taky vše nej.....no jo já už mám těch 25 zasebou☹

motylek
11. pro 2008

Ahoj holky,
tak mi byli dneska vycházkou u paní doktorky. Je to tak půl hodiny rychlejším tempem, a že dneska jsem to tempo měla extra rychlý. No ale než bych jela šalinou. Počasí na h...o. Zmokla jsem jako slepice, byla mi zima jako v márnici, no radši nemluvit. Takže ten náš nejedlík přibral za měsíc pouze 10 dkg, takže máme 7200g a 69cm. Dneska jsem mu nabídla jablko s banánem (frutapura) a celej mi zrudl, moc toho nepojedl, přitom to je taková mňamka. Tak jsem to dojela já. PAní doktorka povídal, že už máme dát lepek, tak zítra vyrazím koupit nějakou krupičku. No, obávám se, že ani to mu nepojede. My s tím jídlem prostě bojujeme.

Pavlí, no netváří se Ajis nadšeně, ale počkej jak mu nakonec bude chutnat. My jsme první mrkev měly celou na bryndáku a lehátku, teplákách, bodyčku i na ponožkách 😀 . Zkusíš tu kaši na noc??? U nás kaše taky nechutnají 😖 .

Jani, tak se dneska moc neopij, ať ti ráno není zle.

pavlina05
autor
11. pro 2008

Moni, my dnes poprvé krmili. Já vše vařím...teda chci vařit.TAkže dnes bio mrkvička, ta bude do něděle a pak asi brambůrka 🙂
JJ, je to Sassy tady od nás z obchůdku. Ale lepší jsou ty pláštěnky z Ikea. Ty mám už v zásobě 😉

Moni, ty kupuješ hotovky?
Já je mám v zásobě na cesty k babičkám at tam nemusím vařit 🙂

Moty vy už přikrmujete dříve než v 6 m.??? Ta Frutapura je jako ovocný příkrm, že? TAkže tomy budeme moct až za měsíc.

Kaši jsem chtěla vyzkoušet už dnes, ale nešlo mi vůbec odsát mlíčko!! TAkže 200 ml nehrozí! Holky, jde to nahradit vodou? Nebo mu mám dát Nutrilon???

motylek
11. pro 2008

My jsme začali v 5. měsících, je od začátku na UM, tak jsem to trochu zrychlili. Já teda nevm jak ty to zvládáš. Mě malej spí v noci celkem ok, přes den se mu musím věnovat na 100% a kdybych ještě měla vařit, tak mě asi odvezou. Kupuju skleničky, i proto, že studie prokázali, že i v bio potravinách je obsaženo nadmíru dusičnanů. No a taky samozřejmě z mojí pohodlnosti, ale nepočítám s tím na dlouho, ale ze začátku potřebuju najet na nějakej ražim. Jsem pořád šíleně unavená, nevím čím to je, asi zimou, teď mě tak třeští hlava, že nemůžu ani psát na PC, protože se mi to mlží. Ty hotovky jsou v pohodě, jenom trochu drahé 😝 .

Pavli, zkus koupit nějakou mléčnou kaši, ať nemusíš odstříkavat. Do té přidáš jen vodu.

janula2008
11. pro 2008

Ahoj holky, děkuji za přání a taky se přidávám k přání mininarozek prťatům a k pokrokům. Moty, my přikrmujem od ukončenýho 4měs.Začla jsem zeleninkou, pak ovoce, pak kaši, v těch 6 a půl měsících jsme kojit přestaly a to už jedla i maso. Já střídám kupovaný s děláním,ale v poslední době i dost kupuju,nějak jsem s vařením lenivá 🙄 .Naštěstí teda ona opravdu sní všechno, bílej jogurt, špenát, nic není problém,za to jsem vděčná. Je otesánek 🙂 .Zítra pojedem k našim do Brna,ať zas máme změnu, nejhorší je když se spolu nudíme doma, to je protivka.Holky a s tím krmením, teď je to kapitola sama pro sebe 😅 snaží se mi chytat lžičky,ať se to vyklopí,v puse ji kouše a nechce pustit, sahá do misek apod.Prostě dračice 😀 .

janula2008
11. pro 2008

A už jsme vypisovala i holkám ve vedlejším tématu, co mám doma za striptérku, naučila se vyslíkat tepláky, tak 100x denně oblíkám. Dnes to obohatila i o sundávání ponožek 😀 moje nervy, moje nervy 😀 😀 čekám kdy příjde na řadu triko 😉 hezký večer

lacherka
11. pro 2008

Jani, tak to je sranda🙂))no aby jí to svlékání nezůstalo....
Pavli já zatím začínám skleničkama, taky mi hodně maminek doporučilo napřed skleničky, že jsou kvalitnější, než kupovaná zelenina. A hlavně ted nesíhám, jak spravujeme a uklízíme, takže mi to i vyhovuje,ale už mám objednané kelímky na zamrazení, tak potom chci vařit, ale až bude vše v klidu. A udělám třeba 7 porcí, at nemusím vařit každý den.
My taky zatím ovoce nedáváme, jen jsem dala mrkvovo jablečnou stávu žředěnou vodou ale tu vůbec nechce, dá dva loky a hotovo.
Pavli já mám kašičku od Nestlé a tam přidáš jen kojeneckou vodu, kaše už obsahuje kojenecké mlíčko.
Jani u nás to samý, ručky do kelímku, ručky do špinavé pusiny od mrkvičky, takže je všude, a hlavně! když ho krmím, tak začne strašně vykládat a do toho prskat....no asi je to pro něj hodně zábavný.

pavlina05
autor
12. pro 2008

Moty, nevím jak to zvládám.... 🙂 😕 , ale prostě jedu na plný baterky. Já vyřila vlastně včera poprvé... 😅 a bavilo mě to, vždy´t ta půlka mrkvičky bez středu trvala cca 15 min 🙂 Ájisek je přes den ok, sedí v lehátku a kouká jak to připravuju.
Skleničky mám také, ale chci je jen v akutních případech. No zatím....třeba mě to vaření přestane bavit a taky budu skleničkovat?!

Moty , mě dr. říkala, že mám dávat nemléčnou kaši...? 😒

JAni, striptérka 😀

...Moni aha. No já mám jakousi od Hami. no tak to musím jít koupit jinou.....

jInak u ás noc zase koj. po 2 hod, jak jinak, že????

já zatím stíhám vařit. Dnes do toho budu ještě péct. mám udělaný 2 těsta, tak snad Ájisek dovolí. A odpo na procházku. TAk zatím pa a hezký den 😉

pavlina05
autor
12. pro 2008

...jo a kdepak je Zuzanka???

zuzanka26
12. pro 2008

Dobré ráno, já jen nakukuju, máme dnes docela návštěvní den.
Jinak u nás včera pobrekávání až řev celý den, ale potom vzorně spinkala od půl sedmý večer do půl 11, pak krmení a pak až do půl pátý do rána, pak zase krmení a pak do 7, no zázrak, škoda že já to neprospala s ní, až od půl druhý se mi povedlo usnout-
Ale jsem docela ok, každá hodinka dobrá.
Pavli taky gratuluju k půl roku, je to fešák!

pavlina05
autor
12. pro 2008

Zuzi díky a držte se 😉 Ty noci vám závidíííím!!!!

zuzanka26
12. pro 2008

Pavli, snad se to u vás podaří nějak odbourat. Já se právě bojím, že takhle klidný to nebude, sestřičky v porodnici mi říkali, že hodné děti v šestinedělí jsou pak ty nejzlobivější, tak uvidíme. Jo já jsem blbka, když jsem mohla spát, tak mi to nešlo a všechno se mi tak nějak mlelo k hlavě a pak jsem zase číhala, kdy se vzbudí, abysme krmily, no škoda. Ale jsem zatím ještě docela čerstvá!

lacherka
12. pro 2008

Ahoj holky, my máme dnes po očkování v pul roce. Míša měří 69cm a váží 6490g, Pavli tipla jsem to doře, že?
Dnes Míša nechal maminku luxusně vyspat! v 6ráno papání a pak usnul u mně v posteli a vzbudil se až v 9hod, no paráda.
Ale poslední dva dny je takový trochu nevrlý, dnes jsem byla v lekarně koupit gelík na prořezávání zubů, tak jsem zvědavá, kdy nás to chytne. Pavli vy taky ještě nic, co? Ale u některýc kluků jsou první zoubky až kolem roku, tak uvidíme

pavlina05
autor
12. pro 2008

Moni, teda ty jsi to tipla dobře 😉 , máš to v oku 😉 Tak jsem se bála ,že je Ájisek prťavec a on není 🙂 Má 68 cm 🙂
Moni, zoubky nemáme a ani zarudnutí...takže zatím nic 🙂
Jaké jsi pořizovala kelímky na příkrmy? Já to dala dnes do mražáčku v těch platíčkách na led.
Jinak dnes Ájovi chutnalo.
🙂

Já udělala 3 druhy cukroví, byla jsem v dešti venku a jsem spoky. MAnža jde večer do hospůdky, tak zabalím dárky a stavím se tady.

Zuzi, no já měla hned od začátku s Ájiskem problémy ze spaním .
Už v porodnici mi setřička říkala, že máme temperamenta. Já myslela, že je to dobrá vlastnost...no ale teď vím své.....
Já nespím přes den vůbec, pořád něco dělám a vnoci teda po těch 2 hod. Jsem už prostě taková... 😎

lacherka
12. pro 2008

Pavli na mimibazaru 4 kusy za 94kč...dás si vyhledat kelímky s víčkem

Jinak pořád kakáme, dneska už po3x to je teda spotřeba plínek...

pavlina05
autor
12. pro 2008

Moni, díky. Já koupila asi něco podobného tady u nás 😉
No my už taky začínáme kakat častěji...

motylek
12. pro 2008

Jo, tak mi co přikrmujeme, kakáme minimálně 3x za den a většinou si počká až dostane čistou a suchou plínu 😀 😀 😀 , tak to je spotřeba.

motylek
12. pro 2008

Pavčo, ty jsi neuvěřitelná, já teda dnes taky jezdila v dešti, ale radši moknout než aby byl protiva. Jinak jsem to tu trochu pofackovala, uvařila kuřecí polívku a přišla kámoška na kafe, tak už jsem nic jinýho neudělala. Péct nebudu, přes vánoce tu nejsme a já ani MM to nejíme a trochu na stůl nám dá babička, která peče asi 30 druhů 😕 😕 😕 .

Aja není prťavej, my máme taky 69cm.

Zuzi, malej byl v 6-ti nedělí zlato a poměrně mu to i zůstalo, i když má své chvilky, ale v noci se budí na dudlík 2x-3x, to ani nevnímám a na jídlo kolem půl páté, jednou za noc. A spát chodí o půl osmé.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru