Poporodní deprese, stavy smutku a pláče

pavlina05
26. čer 2008

Ahoj holky!!!!
Nevím zdali tohle téma tady už někde není...každopádně bych ho chtěla otevřít a trochu probrat, poradit...
Já rodila před 14 dny.
Když jsem přišla po týdnu stráveném v nemocnici domů, tak jsem se s tak velkou změnou nemohla srovnat. dostavily se u mě stavy smutku a pláče, beznaděje...
Hormony začaly hrát velkou roli!!!
Možná je to tím, že náš chlapeček je větší uplakánek než ostatní děti, možná tím, že porod nebyl jednoduchý...
Každopádně mě prostě sem tam přepadne smutek, depka a pláč... ☹ ☹ ☹
Vím, že je to asi velkou hormonální změnou, ale přesto bych ráda o těchto věcech popovídala a poradila se.....

pavlina05
autor
5. únor 2009

JAni 😵 😵 😵 jj, a také kdyby zase někdo potřeboval poradit a vypovídat se 😉
Jdu nakouknout 😉

pavlina05
autor
5. únor 2009

JAni, tak ta je úžasná!!! Moc pěkný!!!!!! 😵 😵 😵 Prťata se budou mít 😎

TAk a já pádím do hajan...než se Ája probudí 😅
Dobrou 😵

zuzanka26
6. únor 2009

Ahoj holky, tak jsem tu a dnes teda opravdu chodící mrtvola, 😖 mám za sebou asi dvě hod spánku, protože sice jsem přišla relativně brzo, ale pak jsem odstříkávala v noci mlíko a pak nemohla usnout, zase jako vždycky, je to kvůli tomu, když mám nějaký takový rozrušení. Ale bylo to super 😵 , tolik objetí a pus, všichni říkali, jaká jsem hubená ( to nikdy dřív nebylo) a jak mi to sluší, prostě se to dobře poslouchalo. Takže jsem si to fakt užila.
Manžel krmil a Sárinka vypila skoro 150 ml, to je docela dost! ale prý skoro hodinu plakala mezi 11 a 12 a to nikdy nedělá, tak to nechápu. Ale jinak to zvládli perfektně. No a já už teď budu steně doma. 😨

betina
6. únor 2009

zuzi,

to ti moc a moc gratuluju k odvaze a je to dobře, jak to děláš!!!! já jsem hrozně v tomhla zabržděná, malá mi nechce pít z lahve, tak nikam nemůžu nebo se jen tak strašně bojím, já nevím....máš odsavačku? já zkoušela odstříkávat ručně a asi to neumím nebo co ☹ ale šla bych někam a jak ráda.....

zuzanka26
6. únor 2009

Beti, jestli ti nepije z lahvičky, tak to potom snad jen stříkačkou?! 😲 😔 😕 Nevím, to je težký radit, já jsem už od dvou týdnů občas zkusila dát fenykl.čajík z lahvičky a pila dobře.
Mám půjčenou ruční odsávačku Avent a těch prvních 150 ml mi dalo dost zabrat, poprvé jsem odsála 30 ml, pak už 40 ml a pak skoro 60ml, ty prsa si na to fakt zvyknou, ale příjemný to teda není. Včera jak jsem přišla v noci, tak jsem odsála v pohodě 140 ml a dala to zase do mrazáku.

Ale Beti, já v pohodě nebyla, pořád jsem na ní myslela, prostě jseš jak bez ruky. Pak dokonce o půlnoci jsem si na ní vzpomněla a představila si jak spinká a měla jsem hned slzy, přitom jsem věděla, že kdyby bylo zle, tak mi manžel zavolá a já hned pojedu domů.

pavlina05
autor
6. únor 2009

Zuzi, tak super 😀 😀 😀 Jsem ráda za tebe, že jsis to relativně užila.
No já si to asi ještě dlouho nebudu moco dovolit!! Chci kojit co nejdéle, takže je na mě Ájisek pořád závislý. Mlíčko už jen tak neodstříkám a ani on nedokáže pít z lahvičky!!! Tedy on to nikdy ještě nezkoušel 😅 .
Ani já mu ji nabízet nechci!!!
dudlík v pusince neumí ani udržet, takže gumové náhražky u nás prostě nejedou 😅
No, nic na plat pár let se nikam neutrhnu 😅

Teda včera opět po 5 lžičkách kaše spal vkuse 4 hodiny!!! 🙂 🙂 🙂

lacherka
6. únor 2009

Pavli no já dnes chci zkusit do kaše namíchat banán, tak jsem zvědavá jak dlouho vydrží spinkat.

pavlina05
autor
6. únor 2009

Moni...tak nevím ,a le u nás to zabírá asi jen na ty 4 hod, pak následuje ten stejný kolotoč 😀

Jseš tady ještě??? NA MK?

janula2008
6. únor 2009

Pavli a Aja vic nechce než těch 5 lžiček?? Třeba by ti po deseti spal jednou tolik 😀 chichi,ne to si dělám srandu. Malá dnes měla pangasiuse s bramborama,měla boule až za ušima 🙂 Zuzi, ti chlapi jsou šikulky,oni si poradí a přece jen to je malinké odreagování, i když člověk na toho prcka doma pořád myslí. Holky tak u nás se teď řeší Lukyho práce, nedostane lednovou výplatu a to tam byl snad každý víkend tak nás to mrzí ☹ ale od pondělí už jde jinam,sice dojížďka přes celé Brno,ale snad to tam bude mít lepší 😔 Beti vymakanýma odsávačkama to jde stokrát líp než ručně,ručně jsem taky vždycky odsála nic nic prd. 😨

pavlina05
autor
6. únor 2009

JAni, no třeba by spal déle 😅 ZAtím nechce více, zkoušíme druhý večer. TAk třeba mi bude do týdne chrupkat celou noc...cha chááá

janula2008
6. únor 2009

Pavliiii neztrácej naději!!! 😀 😀 Alešek ti to zas ale vynahrazuje přes den, s Míšou vypadá jak těžkej pohodář 😅

pavlina05
autor
6. únor 2009

jj, byli v pohodě oba. sem tam jeden kňourl, ale pohoda 😎
Jani 😅 😅 😅

pavlina05
autor
6. únor 2009

Moni to jsem rychlá, co? ty na cestě a vy už v pc

majinka2
6. únor 2009

pavli proč už nechodíš vůbec za náma??????,

pavlina05
autor
6. únor 2009

maji, neboj, já se tam ukážu 😉

pavlina05
autor
6. únor 2009

MAji, gratuluji k pidi narozkám VAšíka 😎

lacherka
6. únor 2009

jj Pavli, si myslím,že v Bystrci bych pěcha byla rychleji jak tím busem🙂 v kolik jsem od tebe odcházela v 17.15? a "doma" byla v 18hod🙂

pavlina05
autor
6. únor 2009

Moni 😝 , tak to by jsi teda byla!! Jé, tak to promiń prosím 😔 míša ti po cestě ještě spinkal?

JAni, tak dnes snědl Ájis polovinu kaše a hádej jak dlouho spinkal vkuse? no, správně 2 hodiny 😅

lacherka
6. únor 2009

ježiši Pavli, tak jsem to nemyslela🙂 jen že ten Ž. to tak objíždí ho hruza☹ usnul asi 2minuty před tím než jsme dorazily domů a pak se doma vzbudil,takže nic moc☹

pavlina05
autor
6. únor 2009

moni 🙂 , chápu. Ale je mi to líto, že jsi tak cestovala...

pavlina05
autor
6. únor 2009

Pěkný víkend holky 😵 😵 😵

pavlina05
autor
8. únor 2009

Ahoj holky!!!! 🙂
TAk jsme zpět...uf....náročný víkend 😝 u tchánovic. jsem ko. Ája celé 2 dny protivný, uplakaný, já musela pořád chovat. A tcháni?? kroutili hlvama co to je za uřvané děcko ☹
...no děs!!!

A co vy???

lacherka
8. únor 2009

Pavli mi nejsem ještě přestěhovaní a dnes celý den doma, protože bylo hnusně☹

betina
8. únor 2009

pavli,

tak to mě mrzí a s prominutím tyhle kecy....co jí je, nejedla jsi něco špatnýho...mě totálně serou a vytáčejí 😠 (pardon), jenější výraz jsem nedokázala použít. jaksi nedokážou pochopit, že každé mimčo má jiný temperament a holt jsou některá miminka, která neplačou a některý jsou uplakánci a vzteklounci 😀 . na tohle ale prostě člověk nemá a vždycky mě to vytočí stejně, tyhle věty , vždycky si připadám jako matka naprd, která nezvládá svoje dítěm a poslouchám kecy typu...ona má žízen asi ji bolí bříško 😠 chce to ingnorovat anebo tam nejezdit 😀

pavlina05
autor
8. únor 2009

Moni, jak to že nejste??? 😕

beti díky 🙂 Oni jsou celkem v pohodě, ale fakt mají pořád takové přihlouplé hlášky,..jako že je on sumo, že je tlouštík a uřvanec. a že co furt řve..
no prostě se mu tam nelíbilo. PLazma tam hrála na plný kule, všude hluk a randál...no ája má rád svůj klid a pohodu. vždyť vy už ho znáte, no ne???
Jakmile jsme dojeli domů, tak....byl zase spokojený.

lacherka
9. únor 2009

no jasně u vás doma se řehtal🙂) tam zas plakal Míša....

Pavli protože tam dodělávají ještě zabradlí a je tam zase binčuš, dovnitř chodí v botech, vrtají tam atd....tak tam nebudu bydlet, abych tam uklizela pořád dokola....jo a včera zjistili, že nám zatíká okolo komína do pokojů....no já už se k tomu nebudu asi ani vyjadřovat....

pavlina05
autor
9. únor 2009

Moni..... 😖

zuzanka26
9. únor 2009

Ahoj holky, dneska je krásně, tak jsem nějak pozitivně naladěná 🙂 , včera jsem měla pěknou depku. Pohádali jsme se s manželem kvůli řízení auta. On totiž nechce, abych jezdila. Já moc jezdit neumím, jde o to, že se pořád hrozně bojím, i když řidičák mám, ale prostě se klepu, když mám jet a se Sárinkou si to neumím představit. A on místo co by mě podpořil a trénoval se mnou, tak mě u toho napomíná a dělá chytrýho a to bych vraždila. Takže včera byla tichá domácnost, dneska už je to ok, ale stejně mě to štve. 😖

pavlina05
autor
9. únor 2009

Zuzi, to by mě také štvalo!!!
U nás je to obráceně 🙂 MM mě tlačí do řízení. A je to dobře!!!! v březnu mi odjede na týden na hory a já chci jet autem k našim a za kamarádkou. TAkže trénuju o 106 🙂 No zrovna v sobotu jsem řídila a bylo to ok, prý to zvládnu i s Ájiskem 🙂

dnes je opravdu nádherně 🙂 tAk mažu vařit a pak ven 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru