Poporodní deprese, stavy smutku a pláče

pavlina05
26. čer 2008

Ahoj holky!!!!
Nevím zdali tohle téma tady už někde není...každopádně bych ho chtěla otevřít a trochu probrat, poradit...
Já rodila před 14 dny.
Když jsem přišla po týdnu stráveném v nemocnici domů, tak jsem se s tak velkou změnou nemohla srovnat. dostavily se u mě stavy smutku a pláče, beznaděje...
Hormony začaly hrát velkou roli!!!
Možná je to tím, že náš chlapeček je větší uplakánek než ostatní děti, možná tím, že porod nebyl jednoduchý...
Každopádně mě prostě sem tam přepadne smutek, depka a pláč... ☹ ☹ ☹
Vím, že je to asi velkou hormonální změnou, ale přesto bych ráda o těchto věcech popovídala a poradila se.....

pavlina05
autor
20. dub 2009

Moni a co triko? Líbilo se???
chuudátko Míša

Dobrou 😵

jana.sun
20. dub 2009

holky, asi jsou nějaké erupce na slunku - Maty místo svých obvyklých jedenácti, či půlnoci, usnul 21:30!!!! TAk to je fakt poprvé a já su z toho tak vybitá, že nemůžu spát 😀
Tož jsem vyžehlila část hrozné haldy, proběhlo i nějaké to láskování s mm - ten už šel taky spát - taky mnohem dřív než obvykle a já tu "čučím do zdi" - tož apson ještě chvíli využiju přístupu k počítači - zítra mám zas plno lítání, tak kdo ví, kdy se zas na PC dostanu. A snad se unavím, páč kdo ví, v kolik se Maty vzbudí, když usnul tak brzo. Navíc nedostal celou obvyklou dávku mlíka a není přebalenej (cca od 19 h.), ani do pyžamka jsem ho nestihla oblíct - tak jsem zvědavá, jak dlouho mu to vydrží 😔

Moni, Maty taky bulí, když po něm "vyjede ženská" 😀 😀 😀 jsou nějací zakřiklí ti naši hoši 😅

jinak jsem dnes byla na sociálce zažádat si o rodičovský přispěvek - vyfasovala jsem hafo lejster a musím do práce pro potvrzení - jo, to si člověk vzpomene, že si nezažádal o prachy, když se mu vybílí účet 😕
Já debilek naivní si myslela, že to z mateřské nějak samo automaticky přejde - že to zaměstnavatel prostě "předá" sociálce - tady se fakt o všechno musí žádat a vyplňovat milion papírů - fuj, to nesnáším a zas mám díky tomu zítra lítání a kdo ví, jestli se mi to podaří vše vyřídit 😠
JInak, Pavli, díky za optání, máme se dobře 😀

majinka2
21. dub 2009

pavlí souhlasím s tím že seš ostuda že jsi od nás utekla 🙂))))))
hlavně že se máte fajn, alešek je číslo 😀 hele a myslím že i kdyby ti to někdo dopředu řekl že ti dítko nebude vzorně spinkat stejně bys do toho šla 🙂)))))
já musím pochválit venouška, spí úžasně, poslední dobou převažují noce kdy usne kolem sedmý večer a vzbudí se v šest ráno 😀 😀 přes den spí zatím ještě dvakrát , a vůbec je naprosto úžasnej takže to mám stejně jako ty ta MD je fakt super 😀

lacherka
21. dub 2009

Pavli jo jo myslím,že jo, kamarádka, tak aspon budeme mít něco značkovýho🙂 jinak má pro malou vše od dvou holek od její sestry, tak byla ráda, že má něco novýho, asi🙂
a taky říkala, že jedna jejich tetička pro malou donesla nějaký tričenko, ale velikost 62, tak to nechápu? na oslavu prvních narozenin koupí tričko 0-3měsíce🙂
jestli nemyslela pro další dítko do budoucna

pavlina05
autor
21. dub 2009

Ahoj holky!!! 🙂

Noc u nás po 2 hod, od 4 do 5 hod rodeo 😅

Jani, tedy ty si to užíváš, že ani spát nemůžeš 😀 😀 😀
No peníze ti dnes nikdo jen tak nepošle. v tomto státě to jde od 10 k 5...když si nezažádáš, tak nic mít nebudeš a nikomu to nevadí 😅

MAjinečko, je fajn jakej Vendík je 🙂
Já jsem naši diskuzi neopustila. Jen jsem si dala voraz. Nějak jsem tam nesdílela názory..... 😒 A je jaro, většinu času jsem venku a koně stíhám max dopo, když mám vařit a odpo po vycházce....

Moni. tetička asi nemá šajnu skrz velikosti 😵 Mě mamka zase koupila na zimu kombinézu větší ...prodavačka do ní hustila, že to bude ok...no unosili jsme, ale větší byla...a je stále. TAk na léto, že by? 😀

Betinko, co taťínek???

majinka2
21. dub 2009

jo pavli to se tak občas stává.....taky občas s něčím nesouhlasím, ale stejně jsou to moje prdelky 😀 a hrozně se těším na sraz, nakonec jedeme do Telče 😅 tak jsem napnutá jak struna jak vendík zvládne cestu......
jo a věcičky z nextu co jsme koupila jsou bezva supr, máme tři teplákovky, krásněj svetřík, bundičku a džíny 🙂))

pavlina05
autor
21. dub 2009

maji 😔 Vždyť moje také. Prožily jsme toho spolu už dost 😵 Srazík vám moc přeju 🙂
next je prostě bomba!!!! 🙂

pavlina05
autor
21. dub 2009

Holky, tak vařím, Ája spí...mám čas 😀
Kámoška včera koupila malé první botičky v Deichmanu. MAjí tam zn. Elephant.Stály 650,-
Kde budete kupovat vy???
Moni, prý je na Kubíčkové nějaký obchod. nevíš???

lacherka
21. dub 2009

tak to nevím....má to být v tom Maxu? tam je lékarna a tam nějaké botky mají, ale ted jsem tam koukala a nic moc výběr.

pavlina05
autor
21. dub 2009

Moni 😒 tak to nevím...

zuzanka26
21. dub 2009

😀 😀 Pavli to se směju že botičky Elephant z Deichmanu, ty mám totiž taky ale ne pro mimi, ale pro sebe 😕
no jo no když někomu není ani velikost 36 tak musí občas zabrousit do dětského oddělení a doufat, že někde najde boty bez mickey mouse ve velikosti 35 😝 😀

pavlina05
autor
21. dub 2009

Moni, psala paní z obchůdku, má pro mě ten tvůj slunečník. Mám jej zítra koupit??? 😎

Zuzi, můj manža má boty také z Deichmanu 😀 😀 😀 , má nohu 39..dětskou 😀 😀 😀

pavlina05
autor
21. dub 2009

Moni, tak jsem potkala holky, tak prý v BYstrci v tom MAxu mají ty botičky al evnější než ve městě...?? Holky to občíhnou adají mi pak vědět 😉 (někde v přízemí??) Já tam nikdy nebyla...

motylek
21. dub 2009

Ahoj holky, jsem nějaká nachípaná, asi chřipka, takže večer jsem mrtvá a už se sem nedostanu. odpoledne vycházky, přes den pořád lítám kolem Kuby a večer vařím. Včera se mi tak motala hlava, že jsem nemohla ani ležet.

Pavlí, Next vypranej, vyžehlenej a klóbrc už nosíme, je perfekní, nesvítí mu do očí, akorát si ho pořád sundává a háže na zem 😀 .

Botičky za chvíli taky budeme řešit, takže budu taky radá za info. Hlavně, aby nebyly nějak extra drahý. Takže bych se taky vydala do Bástru, nemám to ani moc daleko.

Pavlí, tvůj MM má fakt pidi nohu, na chlapa, já sama si kupuju 39-40, jak které.

Zuzi, no a ty jsi úplně pidipidipidi nožička 😀 😀 😀 .

pavlina05
autor
21. dub 2009

moty, on je celej pidi 😀 😀 😀
Jejda, tak se brzy uzdrav!!!
a pak bychom mohli nějak udělat srazík 😉

pavlina05
autor
21. dub 2009

...no nemá všechno pidi... 😀 😀 😀 😀

motylek
21. dub 2009

😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ty nemravo jedna nemravná, doufám, že mluvíš o nose 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

jana.sun
21. dub 2009

ahojky,
tak jsem se dnes stavovala v práci, že mi potvrdí tu mateřskou kvůli sociálce, aby mi dali rodičovský přídavak a on jim nejel systém 😠 Tak mi paní nabídla, že mi to pošle poštou - tož jsem myslela, že to ještě dnes vyřídím i na té sociálce, když mají úř.hod. a prd leda. A to jsem v práci strávila přes dvě hodiny, protože než jsme obrazili všechna oddělení, kde mě znají a všechny "tetičky" než se pokochaly, tak to dalo zabrat 😵 Maty se zas předváděl jako hodné usměvavé dítko 😀 Ale systém na mzdách se stejně nerozjel - takže nic 🙄

Pavli, už jsem se lekla, že je tvůj muž "celý" pidi... 😀 😀 😀
JJ, a já si to taaaak užívám, Pavli, že ani v 5 ráno nespím 😀

I my za chvíli budem řešit botičky a teda se přiznám, že dát 650 za boty, které bude mít tak 2(?) měsíce... 🙄

jj, Moty, přejeme ti brzké uzdravení, abychom mohly domluvit ten srazík 😉

teda my máme taky vše většinou poděděno po mých synovcích, samo i nějaké věci nové. Teda byla jsem docela proti kupovat tak malým dětem "zbytečně" drahé značkové věci, ale když tu tak básníte stran toho Nextu, tož jsem tam na netu taky zabrousila - a mají teda fakt krásné věci (hlavně na holčičky 😔 ) a když tady píšete jak je to kvalitní a že to tak vydrží, tož nevím, nevím, jestli nevyšlu kamarádku, která bydlí v UK, aby mi pro něco neskočila 😅 - tedy pokud si mezi dvěma pracema najde čas na shoppování 🙄

lacherka
21. dub 2009

Moty, Míša si ten klobouček taky pořád sundává, tak nevím jak to budeme dělat v létě
Pavlí já už vím!!! jo jo je ten obchůdek dole v přízemí, uplně jsem zapomněla, mají tam i ponožky a tak, tak tam taky zajdu mrknout, vevntiř jsem ještě nebyla, jen jsem vždy koukala venku, co tam mají vystavené, tak to je super, že nemusíme lítat někam do města a máme to kousek u nosu

Moty ty jsi dobrá, vyprané vyžehlené, mně venku vyselo prádlo 3dny a ted 2dny čeká na vyžehlení a ted si říkám,že už na to jdu. A ty Míšovi věci snad budu dávat bez praní a žehlení, jinak by je měl asi na podzim

motylek
21. dub 2009

Měla jsem tu už tři mega hromady prádla, tak jsem se na to musela vrhnout. Byl to hnus, stála jsem u toho víc jak 2 hodiny. No radši nevzpomínat.

Moni, až se tam jukneš, tak dej vědět, jestli mají pěkný botky nebo to za to nestojí tam jezdit.

Já jdu do postele, jsem mrtvola 😝 😝 😝 .

dobrou a klidnou noc všem

lacherka
21. dub 2009

Jo Pavli, zapomněla jsem ti odpovědět☹ tak jestli ti to nevadí, tak mi prosím ten slunečník kup a já si pak pro něj přijedu, nebo můžeš ty na návštěvu a nebo zajdem někam ven

janula2008
21. dub 2009

Ahoj holky! Tak koukám, že debatujete o botičkách a nohách, no docela se směju, my jsme totiž celá rodina mega obr, já sháním osmičky-42 a je to někdy porod, Luky má většinou 45, ale můj otec třeba 48 😀 No a naše malá sloní slečna už teď nosí vel. 23 mezitím co děti v jejím podobném věku kolem 20 😀 .Jinak botky my už máme dlouho a musím říct, že jinde než v Renu v bývalým Carrefouru na Vídeňské nekupuji, hlavně proto, že tam máme s Lukym kámošku (samo, že dává slevy 😀 ) a myslím, že i botky tam vypadaj dobře a kvalitně.Aspoň co jsem byla s malou na jaře na ortopedii,tak nám je paní doktorka pochválila. (Ehm jsou číslo 23, které už asi neunosíme-už máme letní,barva univerzál béžová-ráda nafotím) a stály původně myslím kolem 700, nosily jsme sotva dva měsíce, takže pokud budete mít někdo do budoucna zájem za třeba ani ne půlku prodám, jsou fakt dobrý. Letní se nám podařilo sehnat teď tam taky dvoje (menší a větší), oboje byly slevněné ze skoro 700 na 425 Kč (loňská kolekce) a kámoška nám dala na každé ještě dvě stě slevu,takže neber dvoje za 450 KČ že 😀 😀 .(Můžete mrknout do albíčka, mám je tam). Co jináč u vás? My běháme odpolka po venku,skoro už ani kočárek nepotřebujeme, ale jinak chození za ruku je u nás o nervy, ne a ne se to naučit, Simonka si prostě chce cmrndat všude sama 🙄. V sobotu se chystáme na kamarádčinu svatbu, tak jsem zvědavá jaké to budou mít. Hezký večer!

pavlina05
autor
21. dub 2009

Moty, jasný že o nose 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

Jaňulko, na sociálku to stačí zaslat, osobně tam nemusíš 😉 Jen musíš mít ok veškeré papíry!!!!
Jani, mě nikdo nic na Ájika nedá. Nemám nikoho...švagrová má starší dvojčata, ale ony jsou menší než Ája (je jim rok a 8 m a mají vel. tak 74 😅 )Tak musím kupovat. Ale next tak drahý není!!! Když koukáš na ceny třeba v HaM.A kámoška z UK ti to sežene za dobrou cenu, te´d je Libra 29 kč 😉

Moni, doufám, že tam budou mít botičky na kluky a nepovalíme do centra 😝
Monči, zítra koupím. Mám jej rezervovaný... 😉

Dobrou všem 😵

pavlina05
autor
21. dub 2009

JAni díky moc za info. A v tom Renu je to s atestem???
Juknu na fotky 🙂

pavlina05
autor
21. dub 2009

JAni, tedy kočka jako blázen 😀 😀 😀 😀 holky koukněte!!!
Botičky jsou úžo, něco takového si představuji 😉

Dobrou už 😵

janula2008
21. dub 2009

Určitě, mají tam i ty žirafkové, ty máme hlavně papučky na doma, jinak tam hodně mají značku MIMINO (českou) nebo tak nějak a je k tomu papír co všechno splňují (zpevněná pata, dobrý materiál apod.)jako na ortopedii mi je paní mudra pochválila tak snad ji můžu věřit, je to Součková (bývalá ministryně zdravotnictví) tak snad o tom něco ví 😕 😀

jana.sun
22. dub 2009

ahojky,

Pavli, já vím, že to můžu na sociálku poslat, ale vzhledem k tomu, že mám víc jak měsíc zpoždění 😔 tak tam raději zajdu osobně a přesvědčím se, že je vše v pořádku 😉 Mě jen štve, že se vůbec musí o něco žádat, že to tady prostě nejde automaticky, že přecházím z mateřské na rodičovskou - zvlášť když si musím u zaměstnavatele zažádat o schválení rodičovské 😠 Pořád o něco žádám - si přijdu jak somrák 😕
Já vím, že jsou maminy, které jdou asi po mateřské do práce a dítě jim hlídá chůva nebo babi, takže asi rodičovský příspěvek nedostanou - ale myslím si, že převážná většina nás ho potřebuje, páč je s dítětem doma a tak by podle mě stačilo, kdyby vyplňovaly formuláře jen ty maminy, co chtějí nastoupit hned do práce - bylo by míň papírování a my bychom měly pokoj 😅
dobře, tak konec fylozování a jdu nakrmit "příšerku" 🙂

Jani, Simonka je prostě nádherná - fakt modelka!!! A botičky jsou naprosto super!!! 😉

jana.sun
22. dub 2009

probůh, co jsem to napsala - má tam být fylozofování (já si teď to slovo jaksi numím představit, úplně jsem se do toho zamotala 😨 - ach jo, je ze mě definitivní magor!!!!) 😝

motylek
22. dub 2009

Dnešní noc = katastrofa s velkým K. Nemám ani sílu dočítat, napíšu později 😀 😀 😀

jana.sun
22. dub 2009

jejda, Moty, copak se dělo??? 😨

jo, Pavli, ještě k tomu oblečení - my zas toho podědili docela dost, mám vícero synovců 😵 a dost věcí jsme i dostali nových od různých návštěv a k narození Matyho - všichni vždycky koupí spíš něco většího - takže z toho budem čerpat celý rok 😉 Takže nám to docela vychází, že ani nic moc nemusím dokupovat 😅

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru