Poporodní deprese, stavy smutku a pláče

pavlina05
26. čer 2008

Ahoj holky!!!!
Nevím zdali tohle téma tady už někde není...každopádně bych ho chtěla otevřít a trochu probrat, poradit...
Já rodila před 14 dny.
Když jsem přišla po týdnu stráveném v nemocnici domů, tak jsem se s tak velkou změnou nemohla srovnat. dostavily se u mě stavy smutku a pláče, beznaděje...
Hormony začaly hrát velkou roli!!!
Možná je to tím, že náš chlapeček je větší uplakánek než ostatní děti, možná tím, že porod nebyl jednoduchý...
Každopádně mě prostě sem tam přepadne smutek, depka a pláč... ☹ ☹ ☹
Vím, že je to asi velkou hormonální změnou, ale přesto bych ráda o těchto věcech popovídala a poradila se.....

janula2008
28. dub 2009

Ahoj holky! Tak my si držíme standartně jedno vstávání za noc (ale mám dojem, že kolem toho 5-6měs.snad všechny děti v noci blázní 😕 ),takže spokojenost. Dokonce se Simonka umoudřila a chrupe zas i po obědě, no je to teď moje nejhodnější berunka 😵 😵 .Odpo dojede babča tak se na ni těšíme, já obzvlášť, bolí mě od rána hlava jak střep, ani nevím z čeho,tak malou chvíli zaměstná někdo jiný než já 🙄 . Jinak Zuzi do té poradny bych asi nešla, já jsem malou do ničeho nehrnula, vždycky až začla sama,myslím, že kolem 5měs.se sotva točila na boky nebo otáčela a v 7měs.už se sama postavila,lezla i seděla.Lítat začla tak kolem 11měs,taky sama, zakázala jsem tchyni takový to tahání po pokoji za ruky co mají babičky tendence snad od půl roku praktikovat a ani žádné chodítko doma jsme neměli. Kámoška má 9měs.holčičku a ještě se ji ani nestaví,myslím,že každý mimčo má svůj čas.A osobně si myslím, že kolem 5-6měs.je v noci neklidný snad každý dítě podle toho co kolem sebe slyším, i já si jednu dobu vstávala tak 10x za noc 🙄 ale přejde to 😉 třeba to jsou zuby, zpracovává denní zážitky, no těžko říct.Beti,kdy dorazíte zas na kafčo? Rády vás uvidíme.

pavlina05
autor
28. dub 2009

Jani, super, že je Simonka tak báječná a ty si to užíváš 😵 😵 😵

lacherka
28. dub 2009

ahoj, tak jsem se sem konečně dostala....ten ufonovej internet už mi pije krev! 2dny nejel, ted občas vypadává, už ho mám fakt plné zuby! Takže ted doháním práci co tu mám.
U nás na kopci ted hrozně fouká, hruza! vůbec se nedá sedět venku, tak chodíme po venku, koncem týdne nám mají začít zateplovat baráček, tak prý musím kontrolovat chlapy, jsou prý šikovní, ale jak si myslí, že nejsou pod dozorem, tak se začínají flakat, tak na to budu muset dohlídnout, no a taky jim vařit....tak to nevím jak to budu vůbec zvládat

Pavli jak prosimtě s tím slunečníkem, kdy se uvidíme, máš někdy čas? Nebo ti za něj aspon pošlu penizky na učet, ju? T. ted dává vypověd v práci a jde do jiné, jenže v té staré nemá danou zatím ještě výpověd, nebo má, ale není podepsaná, nebot šéf je na dovolené a v té nové ho už ted potřebují, takže je vlastně pořád v práci bud v té nebo v té, takže taky paráda.

pavlina05
autor
28. dub 2009

Moni, už jsem si říkala kde vězíš...?!

Monči, slunečník stál 349,- kč. No tento týden už to nějak nestihneme..zítra mám kamarádku, ve čtvrtek jedu s kámoškama do Žabin do kavárny. PAk je svátek, jedeme pryč. Př. týden ty zatepluješ....tak nevím kdy? 😒
Tedy s tím T. to máš také na prd....

lacherka
28. dub 2009

Pavli tak já ti pošlu zítra penizky, at ho máš zaplacený a pak se nějak domluvíme, ju?
No já zateplovat nebudu, ale musím se tady bohužel nějak zdržovat☹ Ty jo Pavli, ty máš teda programu, akční mateřská! tak to je super, no já jdu taky zítra s kamarádkou a ve čt další kamarádkou, tak toho mám taky dost

pavlina05
autor
28. dub 2009

Moni, právě se mi zdá, že moc akční nejsem 🙂 Pořád brázdím ulice Kohoutek a Oboru...tedy nikdy sama 😀
JJ, pak se někdy uvidíme.
tAk se snažím trochu být akčnější 😅

Beti???? tAk ty nikde ☹

zuzanka26
28. dub 2009

holky ještě jsem ám chtěla poděkovat za to co jste psaly, já včera byla u doktorky na převážení. Sáriček má 7170 g a 63 cm (to je teda obr 😅) a bavily jsme se dlouho o tom spaní, byla skvělá ( dělá to 35 let) a naprosto mě chápala. říkala mi, že její syn se budil za noc i třeba 27krát (Pavli slyšíš?! 😕) a prý prostě nepomáhalo nic a přešlo to až ve svou letech, kdy se naučil spát bez plen. říkala jen, že je potřeba zavést miminku rituál a nikdy to neměnit. A že prý se jí zdá Sárinka naprosto v pořádku a jen pokud by se to roka nezlepšilo a třeba ještě zhoršilo, pak by nás třeba poslala na neurologii, ale že si myslí, že to bude ok!

pavlina05
autor
28. dub 2009

Zuzi, slyším...a padám na hubu 😝 😝 😝 27 x...???????A to ještě žije???
TAk já už nestěžuju. 6 x to je pohoda 😀 😀 😀
JJ, souhlasím, nic se nemá dít násilím. Já si myslím, že na Áju neplatí nic a palatit nebude. On si na to musí přijít sám. Třeba až ve 2 letech. Budu muset počkat 😵 a kojit co to dá.

Zuzi, jsem ráda, že nikam nemusíte. Na žadný pitomý vyš.!!!! SAmo, kdyby šlo o něco vážnýho, ale myslím, že to opravdu bylo přehnané to neurolog, vyš.

TAk holky s Bet jsme se nesešly.....no jo, hekticjé dna....snad příště 😵

betinko teď mě napadlo.Ve čtvrtek uvidím Tarku. Mám ji vzít ty tvé Nexty, kdyby vy jste se viděly dříve??? Aby je Verča ještě užila 😅

betina
28. dub 2009

pavli,

se mnou je to fakt krize ☹ dneska jsem myslela,že cestou na plavčo usnu a tam,jak je tam vedro,se mi udělalo tak zle....už to fakt nedávám tu práci, takhle to nejde a dneska zase musím makat do noci a zítra jet vše vytisknout do práce a pak na úřad do vyškově znova 😠 potřebuju už pomoct a vyspat se a vůbec....takhle to dál nejde. Jinak pavli, prosím tě, musím se za tebou do pátku nejpozději stavit, v pátek odjíždíme na týden pryč a fakt bych nerada, aby jí to bylo malý a taky bych chtěla, aby byla u babiček za fešandu 😀

pavli, prosím tě, jakmile bude možné, zavolám a ještě jednou se moc a moc omlouvám!!!

zuzanka26
28. dub 2009

Beti a co že to děláš za práci? to tě taky obdivuju, já jen učím dvě holky řečtinu, tzn. dvě hod. týdně a víc asi bych ani nebyla schopná! Tak na sebe dávej pozor a opatrně.

Pavli jo žije, a vypadá na svůj věk dobře. říkala mi,že byla úplně K.O. jako chodící mrtvola. ( ale myslím že 27x třeba bylo jednou nebo tak,ale chtěla mě asi utěšit 😉 ) Taky mi radila, aspoň jednou týdně o víkendu si opravdu udělat na sebe čas aspoň svě hodiny a dělat to co chci a dítě někomu dát.... no akorát teda nevím komu. Manžel sice pomáhá a občas jde na procházku,ale do hodiny je zpět a tchyně to samé+ jí taky tenktrát nikdo nepomohl že takže "to zvládneš" no jo no
🙄

pavlina05
autor
28. dub 2009

Beti, opravdu to takhle nejde!!!! Odpočívej (já teda mám co říkat, že?).
A netrap se tím. Já měla pěknou vycházku, takže plány nebyly narušeny. 🙂
Doma budeme asi celé 3 dny....no to ještě na 100 pro nevím. Ve čtvrtek budu s holkama v Žabinách v kavárně a večer v Bystrci -odlítám na koštěti.
Snad to nějak skloubíme 😉
Jo Beti, co děláš za práci???¨¨

Zuzi, já to mám podobné. MM pomáhá, ale max na 1,5 hod na vycházku a pak je to pořád dokola. Obě babičky mám tak 50 km daleko. Jedna je v důchodu, ale sem nepojede...?? (tchyňě) a mamka pořád pracuje. A když ...tak jim také nikdo nepomohl a to měli děti 2 za sebou, že? 😅 takže to musím také nějak zvládnout.

Holky, tak dobrou všem...děti ať spí až do rána (cha chááá...např. náš Ája...) 😵

jana.sun
28. dub 2009

ahojky, tak Maty dnes "protestuje" a nechce jít spát a to zítra musíme vstát o dost dřív, ptže máme prohlídku na neonatologii - chodíme od porodky, ptže je narozenej o měsíc dřív 😒 - no ale na Pavču samo nemáme, my až konečně usnem, tak už se nebudíme (tuk, tuk, tuk) - tedy ne tak, aby to vyžadovalo větší "zásah" 😉
tak jsem to ted doufám nezakřikla!!! 😕
No, Maty je vyloženě vitální a hraje si - takže spánek v nedohlednu 🙄

Zuzi, fajn, že je Sárinka v pořádku. Maty se sice přetáčí na všechny strany, ale to je vše - kam potřebuje, tam se dokutálí a to mu evidentně stačí - on je po nás takovej lenoch, tož to taky zatím nevidím, že by se začal třeba plazit, natož lézt... 😅 ...ale on jednou začne a pak si to teprve pořádně "užijem" 😝
jsem zvědavá, co nám řeknou zítra na té kontrole....jestli by zas podle tabulek měl umět něco víc.... 😵 ...už si z toho hlavu nedělám a jsem povznesena 😉

Beti, ach jo, ty nám zkolabuješ!!! Fakt se na to vykašli - zdraví ti nikdo nevrátí - za to ti ty peníze nestojí!!! Aspon na nějakou dobu si dej voraz!!! 😕

Moni, pěkně ty lumpíky dělníky pohlídej - at se neflákaj - kór, když jim ještě budeš vyvařovat 😉 🙂

Jaňuli, Simonka je prostě zlatíčko 🙂

jana.sun
28. dub 2009

tak dobrou noc 🙂 Maty si stále hezky hraje 😅 🙄

jana.sun
28. dub 2009

a culí se na mě tím jeho bezzubým usměvem - no copak se na něj můžu zlobit???!!! 😵

pavlina05
autor
29. dub 2009

Ahoj holky!!!

JAni, tak kdy šel MAty nakonec spát?? To už já kojila během vašeho hraní 2 x 😎
JJ, nemá cenu srovnávat děti. KAždé je jiné, každé má svoji hlavu a temperament 😉 já třeba počítala s tím, že máme kluka a těm vždy vše dlouho trvá. překvapilo mě, že lozí a staví se tak jako většina dětiček v jeho věku.

No tak my jsme dnes vstávali v 7:15....

lacherka
29. dub 2009

ahoj holky, u nás je ted spaní perfektní,sice se Míša vzbudí za noc 2x ale jen tak že sedí a brečí, ja mu dám dudlík a položím, zakryju a spí hned dál a podruhé ho dám k nám do postele a taky hned bucá a bez jídla, pak se vzbudí tak v 6 chvilku tam po nás lozí a pak taky usne v peřinách a budíček je až po 8hodině, poslední dny se budím dřív než on, takže paráda, už se pořádně vyspím🙂

Jo a jinak hrací stoleček je už u nás k ničemu, Míša si s ním skoro vůbec nehraje, ale! v ohradce si na něj vyleze a stojí na něm a drží se vrchu ohrádky, asi chce mít rozhled, a tak je na něm pořád

Pavli penizky jsem ti dnes poslala tak počítej tak ty 2dny, děkuji! A kampak jde do Bystrce na čarodky? Ty tam znáš nějaké holčiny z Bystrce? Tady je akce v Žebětíně na hřišty, nějaké akce pro děti, grilování atd, tak pujdem s kamoškou asi tam a pak jsem zvaní ke kamošce na zahradu tady v Žebětíně, bude tam bečka a tak, grilování, no paráda, jenže začátek v 19hod no když to protáhnu tak tam budu max tak, abych v 9byla doma, no žádná pařba zas nebude☹

Beti praci teda nezavidím, když jsi z ní tak k.o. no fakt si na to dej bacha! Já teda taky pracuji, ale spíš to mám na dopo, nebo když mám prostě čas, takže to je pohodovější, no a v noci, to by mě teda mohlo! Tak se šetři

pavlina05
autor
29. dub 2009

Moni, také díky 😵
Noce i rána máte suprové 😉
V Bystrci na zahradě u kamaráda z paraglydingu se každý rok scházíme, opečeme špekáčky a pokecáme. nevím jak to udělám, ale asi dám Ájovi kaši na noc tam. Bude bečka, ale já řídím....
JJ, stoleček sem tam zaujme, ale trvá to tak 5 minut max.....pak je Ája na mé nohavici 😅 nebo u pračky v kuchyňi. TAk nevím, ale asi budu prát každý den, aby bylo o zábavu postaráno 😀

TAk jsem stihla vyprat, vyžehlit, uvařit...uf. Odpo mám zase volno na vycházku. Kámoška co měla dojet se na mě vyprdla...tak mám jinou kámošku 🙂

lacherka
29. dub 2009

Pavli na mě se dneska kamoška taky vyprdla...no že malá je nachlazená, tak jsem napsala jiné a uvidíme...že jsme na tom dnes stejně🙂 no kdyžtak pujdem spolu, ne?🙂

tak to je bezva, no já bych tam právě chtěla byt dyl, ale jak to udělat, vy tam budete s Ajem jak dlouho? že ho třeba necháš usnout v kočáře? Já zas nevím jestli tam nebude hluk atd...

pavlina05
autor
29. dub 2009

Moni, takové kámošky...no comment. Ta moje měla přijet na 100 pro, ale pak volala že je škareďe (?) 😅 , že jede raději cvičit.
Monči, já tady mám super kámošku, každý den brázdíme ulice 😎

Moni, také nevím. Pojedeme asi na 18 hod, pak se uvidí co a jak....no až bude tma, tak už chci být doma. MAx do 21.30 😎 TAk tu kaši tam asi dám, apk jen dokojím. Asi????

lacherka
29. dub 2009

Tak já jsem zvědavá jak to udělám, já mám mám takový blbý pocit, když jsem s malým dítětem někde venku, když už by mělo spat....no nevím, vždycky si říkám, že si lidi musí říkat co je to za matku.....no a tak uvidíme...jako jedni známí maji kluka rok a pul a jeden den šel spat prý v pul 2, že jeho tatka měl narozeniny a byli jsem s nima na výlete a já přišla domu v 21hod a to oni jeli busem ještě tak hodinu domu přes město a prý že už několikrát jeli s kočárem i rozjezdem, tak si říkám, že u mě to je ještě dobrý🙂

jj Pavli to jsou fakt kamošky! ta moje taky měla přijet na 100pro, ale že malá má od rána rýmu a pokašlává, jako Míša taky pokašlává po ránu, ale zas tak nehysterčím. no nevím, některé maminky to asi moc prožívají, takové děti jsou pak pořád nemocný. Mám rada, takový mamči, který ze všeho nedělají vědu, je trošku škaredě, tak proč nejít ven....tady furt fučí a taky nejsem zalezlá pořád doma....

pavlina05
autor
29. dub 2009

Moni, mám stejně divný pocit jako ty. Prostě malé dítě má být večer doma. 😵 Ale pokud to není každý den, tak proč ne? 😉
Přesně Moni. TA moje kámoška to řeší moc. Elinka kašle, nepřijedu, Elinka má sopílek,Elinka má bouličku,...pořád něco. nevím, buď jsem odolnější nebo mám to štěstí, že je Ája ok a netrápí ho nic. Možná proto, že jsme venku pořád za každého počasí 🙂
No, naštvala mě dost!! 😠 Prostě mi v pondělí řekla, že ve středu dojede a ráno mi volá, že jede raději cvičit, že tedy až zítra. Ale to zase nemůžu já!! Přece nebudu čekat až ona bude moct, no ne???

TAk mám vše uděláno, kafíčko v sobě...jdu se chystat a jdeme ven.
Pěkný den i tobě a Míšovi. Moni, nechodí on už? 🙂

jana.sun
29. dub 2009

ahojky,

teda ty vaše kámošky!!! 😕 no, hlavně, že se najdou i jiné "odolnější" 😉

Pavli, tak Maty to zalomil cca 0:30 😅 - tož ňákej návrat ke starým časům nebo co 😨 snad to byl ojedinělý incident - zrovna, když jsme ráno museli vstávat v 6:30 😠 páč jsme byli na kontrole na neonatologii - tak jsem dr.poprosila, at nám příští kontr.napíše na pozdější hodinu - že nejsme zrovna ranní ptáčata 😅
Maty je celkem v pořádku - jen má pořád málo silný ty záda - což je blbý - aby je jednou neměl křivý a nebo skoliozu - musíme holt zabrat ve cvičení - ted jsme to dost šidili - tož su ted tak "nabušená", že bude drill - jsem zvědavá, jak mi to dlouho vydrží - on člověk vždycky když jde o té dr., tak si říká, jak poctivě bude cvičit - nejmín 3x denně - ale pak v reálu... 😔

Beti, žiješ??? 🤐

lacherka
29. dub 2009

Pavli no ony takové ty maminečky mají ty děti furt nemocné, protože se všeho bojí, ta moje kamoška řeší, že jí mala nelezla, ale proč, nedávala ji na zem, aby se nenachladila, pak ji ofoukne a má sopílek a nemůže s ní nikam. Vim jak to bylo se mnou, mě furt navlíkali, abych nebyla nemocná, děcka v tričku, já 3svetry a pak jsem byla nemocná furt a to nadavali, že jsem pořád nemocná a proč asi, tak s Míšem dělám opak, nenavlíkám ho moc, tak akorát, nechám ho na zemi, i když je to dlažba a prostě není problém, sopílek má, když brečí, ráno si občas kychne, zakašle, ale neřeším to.

Miša ještě nechodí, to se mu nechce, po kolenech je to lepší, už vytahuju z ruček třísky ze schodů, no jak velkej kluk....modřiny na kolenách od lezení atd..

Tak my jdem taky ven, asi zajedu do Bystrce nakoupit do lekarny nějaký kašičky, už tady nic není,druhá kamoška dnes taky nemuze, tak musím vymyslet program sama☹

Jinak mě to taky naštvalo, člověk se těší, že s někým někam vypadne na pul dne, zabaví se a pak z toho nic...

pavlina05
autor
29. dub 2009

Jani, cvičíte Vojtovku???

Moni škoda, že jsem si tak rychle něco domluvila já. Mohly jsme spolu. TAk příště, jo???

TAk my jsme píchli kolečko u kočárku ☹ Valila jsem tady do cykla,nemají , nevedou tak malé duše ☹ TAk jsem musela volat MM, je to pro mě otázka života a smrti mít kočárek 😎
Zítra mám akci v kavárně a nerada bych zmeškala a pak ta zahrada. no snad si MM poradí. 😎

jana.sun
29. dub 2009

ahojky,

Pavli, jejda!!! TAk to je teda smůla s tím kočíkem - to nas.., že??? 😠 Tak snad to mm nějak vyřeší 😉 abyste mohli s Ajískem dál jezdit. jiný kočík nemáš? Vlastně tys myslím psala, že golfáč kupovat nebudete, že? 🤐

JJ, Vojtovku cvičíme od porodky, ptže se Maty narodil o měsíc dřív 🙄 chvilkama mě to pěkně štve, zvlášť, když je venku hezky a já musím myslet na to, abych s ním na cvičení byla doma - ptže jinde to nejde - ani doma na to nemám super podmínky, ale už jsem se to tu tak nějak naučila a bojujem, bojujem - řekla bych, že jsem u toho víc zpocená já než Maty - ptže ted ho udržet v těch pozicích - když už má těch 8 kg a přetáčí se a má teda fakt páru!!! 🙄 😅

Moni, to je blbý, že kámoška takhle odřekla - člověk se těší a prd 😠 Koupilas aspon ty kašičky? - se bude Míšánek aspon mít dobře 😉

pavlina05
autor
29. dub 2009

JAni,jj nas... to. Nemáme jiný kočárek. Jen nosítko Chicco a v tom on spát nebude a chodit celý den po venku by mě zabilo.
Ale mm to opraví 😉 Už to tady pumpuje....tak snad mě zachrání 😎

JAni, pláče u cvičení MAty??? Já děsně moc obdivuji maminky co cvičí s dětmi a pak ty výsledky. Klobouk dolů před takovýma mamičkama. to jsou super mámy!! Jani 😵 😵 😵
Moje kamarádka má chlapečka co se narodil ve 28 tt a vážil jen 960g. Předpovídali mu že chodit nebude...a kámoška tak moc cvičila 3 roky, TAdeášek je šíleně chytrej, chodí a běhá. Prostě nádhera co ta kámoška dokázala.
TAdy je TAdeášek.http://honigovi.rajce.idnes.cz/Ales_10-12_mesic/#P4157375.JPG

motylek
29. dub 2009

Ahoj holky,

Pavlííí, botičky jsou krásný, cenu už méně, když to má na takovou chvilku, co? Jakou jste brali velikost, nevím jestli mám koupit 18 nebo 19, má to být o 1cm větší, tak spíš asi tu 19, co? S kočárem je to naprd, já ho taky jednou ,,píchla,, ráno bylo prázdný kolo, tak jsem ho napumpovala a píchlý nebylo, ale nevím proš ušlo 😀 😀 😀 . Už jsem se taky hroutila, co jako budu dělat, MM v práci, žádný bicykl servis poblíž, no nakonec jsem nemusela naštestí shánět nic.

K té Vojtovce, taky bych to asi nedala, brácha cvičil, no to si nepamatuju, ale díky bohu, že to podstupovat nemusíme. Bylo by mi kuby hrozně líto, i přesto, že by to bylo pro jeho dobro ☹ ☹ ☹ .

Moni, od koho máte fasádu??? Jako firma??? MM do toho dělá, tak jestli jste brali od konkurence 😀 😀 😀 . Jinak jsem si taky myslela, že Míša už bude chodit, ale pro tebe zatím dobře, že ještě nechodí, co? Já se toho děsím už teď, až se mi rozeběhne (na druhou stranu, mě to neublíží běhat kolem něj víc 😀 😀 😀 ).

Beti, jako mě by mohlo ještě po nocích makat, fakt si zasloužíš obdiv. Fuj, jen si to představím, je mi špatně.

Jani a pláče ti u toho Maty??? Mám kamarádku (spíš známou známý) a ta porodila ve cca 31tt a taky cvičí, ale ona to celkem vzdala, protože se nemohla koukat jak u toho davča pláče, prý brečela u toho víc než on 😅 .

motylek
29. dub 2009

Moni, máš pro Míšu na zahradu nějakou houpačku??? Přemýšlím, že pořídíme Kubovi k narozkám, ale ty ceny 😝 😝 😝 . Našla jsem jednu za 1200,-, ale zas aby to nebyl nějakej šit. Potřebujeme s konstrukcí, není tam nic, na co to pověsit.

lacherka
29. dub 2009

ahoj. jo jo kašičky máme Nutrilonky, ty Míšovi jedou nelíp.
Holky a co ta Vojtovka všechno obnáší, něco jsem slyšela, ale moc v obraze nejsem..
Pavli vy už máte botky??!!! Sakryš budem muset taky pořídit, at nejsem pozadu, kde jsou koupili a zakolik? Já byla dnes v Maxovi, tak jsem se šla právě kouknout do té dětské obuvi, jak jsme se bavili tady, tak se mi tam líbili jedny sandálky za 490kč ale říkala jsem si, že ještě počkám,že přece jen ještě necapká. Tak uvidíme, jestli si tam pro ně nesjedu🙂
oměřila jsem o nohu velikost 18 ale ta by byla asi tak tak, tak myslím,že taky budu brát tu velikost 19 asi radši..

Moty: fasádu od firmy nemáme, matroš máme sehnanej přes známýho dost levně a zateplovače nějaký kluky co to dělají ve firmě, ale mimo firemní práci si dělají i ve volnu svoje kšefty, tak by to snad mělo být taky levnější? Jakou cenovou taxu má manže? oni si berou 4sta na hodinu a jsou 3 no a prý by měli mít celý barák tak za týden? snad...
Jinak houpačku taky nemáme, tatka teda prý houpačku má, ale taky nemáme konstrukci jak vy, tak mrknu na net co tam mají. Včera jsem Míšu tady na dětským hrišti dala do houpačky a houpala ho a strašně se mu to líbilo, že se řehtal nahlas.

motylek
29. dub 2009

MM dělá manažera ve firmě na fasády, ale říká, že si kluci berou od m2 a ne od hodiny, bo by půl hodiny dělali a půl hodiny kouřili. Tak 320-350kč za m2.

Houpačku tuto: http://www.martanek-shop.cz/detail.php?zbozi=83...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru