Poporodní deprese, stavy smutku a pláče

pavlina05
26. čer 2008

Ahoj holky!!!!
Nevím zdali tohle téma tady už někde není...každopádně bych ho chtěla otevřít a trochu probrat, poradit...
Já rodila před 14 dny.
Když jsem přišla po týdnu stráveném v nemocnici domů, tak jsem se s tak velkou změnou nemohla srovnat. dostavily se u mě stavy smutku a pláče, beznaděje...
Hormony začaly hrát velkou roli!!!
Možná je to tím, že náš chlapeček je větší uplakánek než ostatní děti, možná tím, že porod nebyl jednoduchý...
Každopádně mě prostě sem tam přepadne smutek, depka a pláč... ☹ ☹ ☹
Vím, že je to asi velkou hormonální změnou, ale přesto bych ráda o těchto věcech popovídala a poradila se.....

motylek
13. kvě 2009

Dobrou chuť!!!

zuzanka26
14. kvě 2009

ahoj holky,
Sárinka je snad ok, no minulý úterý měla teploty jak jsem tady psala a hned druhý den dobrý. rýmu měla trochu pořád, ale na dnešek se jí to zhoršilo a nemůže moc dýchat nosem chudinka malá.
a noc teda stála za prd, v půl druhý jsem si šla lehnout jinam abych se trochu vyspala a byli to jen tři hodinky, pak začala brečet, asi má víc žízeň jak se jí špatně dýchá 😔
a co vy jak se máte?

pavlina05
autor
14. kvě 2009

ahoj holky 🙂

U nás tak průměr....
Jinak vše ok 😀

motylek
14. kvě 2009

My se teda dneska vyspali tak nějak. Zase neustále stoupal, tak jsem pořád pokládala. No možná si na to zvyknu 😀 😀 😀 .

Dneska je teda pěkně hnusně. No ale stejně půjdeme ven, bo jinak bych se z něho mohla zbláznit 😀 😀 😀 .

Tak my jdeme obědvat.

Na sraz zatím jdu taky.

Papa

motylek
14. kvě 2009

Zuzi, to je fajn, že je Sárince už dobře, špíchej jí pořád do nosu a odsávej. Za chvilku bude po rýmě.

pavlina05
autor
14. kvě 2009

MY jsme se teď vrátili z venku...počasí 😝 , ale zase málo kočárků a lidí taky 😀 BYli jsme za MM v práci a na obídku v řecké restauraci, mńam 😎

JJ, jogurtárna platí 😵 a pak se můžem domluvit co dál 😉

jana.sun
14. kvě 2009

ahojte 🙂
jak se všichni máte v tom uch...ém dni?
My dnes byli na rehabce - záda pořád dost slabá - musíme cvičit, cvičit, cvičit...ufff
Pak Maty usnul, tak jsem s ním nechtěla hned to trolejbusu, tak jsme si udělali procházku - no v dešti a po Úvoze jsem balancovala s kočárkem a deštníkem a zajeli jsme do jogušky objednat ty místa na úterý - takže objednáno - 3 stoly vepředu u hracího koberce od jedenácti - tak přijděte jak kdo bude moci - ju?

Moty, včera jsme byly na prochajdě s Peroli z Pyloušků - a říkala, že prý ve skutečnosti vypadáš uplně jinak než na fotce v pase 😉
tož, to su na vás už zvědavá - snad se teda konečně poznáme osobně 🙂

pavlina05
autor
14. kvě 2009

JAni, já byla kousek od Jogušky. škoda...také jsem mávala v dešti s palazorem..TAk to jsme byly 3 podivné matky s kočárem venku 😅

JAni, jj, já Moty už viděla 😉 a vypadá jináč 🙂 ale pěkně 😉

pavlina05
autor
14. kvě 2009

Holky,MM mi poslal dobrej for:
Muž musí:

- zasadit strom,
- postavit dům
- a zplodit syna.

A žena musí:

- ten strom zalévat
- ten dům uklízet
- a celou dobu vařit pro ty dva pitomce.

😀 😀 😀 😀 😀

zuzanka26
14. kvě 2009

je Pavli aspoň jsem se tady chechtala, hlavně proto jak se tvářil manžel když jsem mu to četla 😀

pavlina05
autor
14. kvě 2009

😀 😀 😀 😀

lacherka
15. kvě 2009

ahoj! no já několik dní řešila, že nám nejel net, hruza, litali jsem na prodejnu a zpět, zkoušely nové routry a nic, já už byla na prášky, pul dne jsem řešila net s paní na telefonu a v druhé ruce Míšu, který mi bral mobil a do toho dělnici a ještě pán na televizi, protože ta nám taky přestala jet, dělnici asi stouchli do satelitu a prostě vypadl signal, byla to blbost, ale byla jsem dva dny bez televize a bez počítače, no hrozný!
holky v kolik je ten srazík? je v uterý, že? já jdu ráno k dr a pak jedem nakoupovat a nevím zda to stihnu

pavlina05
autor
15. kvě 2009

LAch, už jsem se bála 😀
V úterý v 11 hod. No já tam přijdu až se Ájis probudí. Dopo spí na vycházce tak od 10 do 11:30.

JInak se máte jak????? Mimo toho vyřizování....zuby???

MY ok, koukněte na včerejší dovádění ve vaně:
http://www.youtube.com/user/pavlina05

Dnes nikam nejdu, po dlouhé době 🙂

lacherka
15. kvě 2009

aha, hmm tak já nedorazím, jdu na 10hod k doktorce, tak snad někdy jindy
u nás zuby nic....na video mrknu🙂
jinak jsem uplně bez nalady, ted nám klempíř řekl, že bysme měli udělat novou střechu, že tady ta je odfláklá, hlavně že ta paní co dělala stavební dozor nám tvrdila, že střecha je dobře udělaná, že na to si dává pozor, no a ted toto. tak fakt komu se dá věřit už? Nebo to říkají, jen aby měli kšeft a my si u nich nechali udělat novou střechu.

lacherka
15. kvě 2009

Pavli videa super🙂 aspon jsem se zasmála, jinak nalada na bodu mrazu....no my máme taky takovýho komedianta doma

Dneska taky budu doma, je tady pěkně hnusně, všude mokro a to lešení brrrr. už chci mít pěknej baráček a travičku!!

pavlina05
autor
15. kvě 2009

Moni, tak to je k nasrání! 😠 😠 😠 😠 Doprdele to jsou dnes dělníci a fušeři!! pOřádnou práci to ne, ale prachy jo!!! 😠 😠 😠 😠

Monči, myslím, že vy máte většího komedianta 🙂
Bude Moni, apk budu tiše závidět. My nemáme ani balkon ☹

lacherka
15. kvě 2009

Pavli no už začínám přemýšlet, jestli fakt není lepší byt a být v klidu než barák. Nejlepší je, jak si každý myslí, že ty penize asi prší z nebe nebo co.
Však počkej za chvíli budete mít taky baráček a aspon si ho postavíte sami a dobře

pavlina05
autor
15. kvě 2009

Moni, no bude to dělat také firma...takže kdo ví jak to dopadne... 😒

jana.sun
15. kvě 2009

ahoj holky 🙂

Moni, škoda že nemůžete dojít - tak snad příště 😔 ale je to sice od 11 - ale jestli byste to stihli třeba na 12 nebo na jednu, tak, tak tam určo ještě budem 😉
A s těma dělníkama!!! 😖 fakt člověk neví, co si myslet!!! teda s tou střechnou. Ale zas je to vaše a můžeš být venku,aniž bys ty čuměla na milion dalších lidí kolem a nebo oni na tebe 😒 😉

Pavli, vtip super - ale videa s Ájiskem!!! 😀 😀 😀 paráda!!! 🙂 🙂 🙂

janula2008
15. kvě 2009

Ahoj holky, moc vás zdravíme, máme se fajn. Tu jogušku bohužel vůbec nevím jak vymyslet, asi nám to nevyjde,nehodí se jak datum,tak ani čas ☹ škoda,že to není 20.týho,to máme Brno už domluveno 😔 . Příště určitě musíme dorazit,ráda vás uvidím. Moni, to je teda něco takové trápení s tím domkem,v tomhle si říkám zlatý byt,ale až si dáš v létě (ať už tomhle nebo až příštím)na zahrádku posezení, kafčo a malýmu bazének,tiše budu závidět,to je jediné co mi tu chybí 😒 .Lukymu dneska trhali osmičku,tak odpočívá doma a má dovču,takže i já mám volněji, Simča je prostě rarášek, kterej zaměstní i dva a více lidí,ale jinak je zlatá (a sem tam fest uvztekaná ...). Četla jsem Beti, asi na regionkách, že ti dává malá kapky,tak tě chci trochu uklidnit, opravdu bude po roce líp,moc jsem v to nevěřila,ale konečně jsme se dopracovali k prospaným nocím bez jediného vstávání a taky spává hoďku-dvě po obědě,docela si už i sama pohraje. Když opominu,že zbytek času leze na židle, stoly, skáče po sedačkách, že si málem rozbije hlavu, zdrhá na chodbu, protože už došáhne na kliky,maluje po podlaze a zdech,a tak podobně,je to naprosto pohodové úžasné dítě 😀 😀 moc rády bychom už viděly vaše prďolky,snad se na další sraz dostaneme.

pavlina05
autor
15. kvě 2009

JAni 08, suprové s tou VAší Simčou. to zní nádherně ty noci a 2 hod spánku a to že si sama vyhraje 🙂

lacherka
15. kvě 2009

u nás zase Míša pořád zapíná dvd, asi ho budu muset uplně odpojit jinak za chvíli bude k.o.
joooo viděli jste včera druhou šanci? Ta mamča těhulka jak měla super porod a pak takovou hodnou holčičku? tak jsem nadávala jak je to nespravedliví, ona byla uplně v pohodě, pěkná usměvavá, miminko jak panenka, tak jsem říkala T. že když si představím sebe, jak jsem od rána lítala u uřvanýho Míše, ani si nemohla vyčistit zuby, tak ta mateřská je fakt o něčem jiným, když se narodí ne miminko, ale fakt taková panenka...no snad třeba příště🙂

pavlina05
autor
15. kvě 2009

Moni, tak ten pořad nemusím.... 😝
Ale panenku chci taky 😵 😵 😵 😵 😵 😵

lacherka
15. kvě 2009

no já jsem právě vždy zvědavá jak se jim bude dařit, ale někdy mně to příjde už moc pohádkový, spíš nahraný jak realita, takovej americkej film🙂

no já to na to ut zkusím stihnout, taky podle toho co budeme muset ještě všechno zařídit

jana.sun
15. kvě 2009

Moni, taky jsem to viděla - bylo to opravdu takové "pohádkové".
No, my ty panenky budeme mít jako druhé mimčo, nééééééééé??????????? 😵 😵 😵 😵 a pak teprve oblečky třeste seeeeeeeeeee, všechny legínky, sukýnky, tuničky a šatičky skoupíííííííííííííííííím 😀 😀 😀

jana.sun
15. kvě 2009

Jani, Simuška je prostě zlatíčko. Škoda, že nemůžete dorazit - ale neva, určo to vyjde příště 😉 😵 dej za nás Simonce pusinku 🙂

betina
15. kvě 2009

ahoj holky,

pavli, Ajik je kouzelnej a dělá pěknej čurbes ve vaně 😀 je dobře, že má rád vodu.

januli, to mě teda mrzí, že se v úterý neuvidíme, snad co nejdřív to vyjde!

moni, chtěla jsem tě s tou střechou povzbudit, i když vás teda čekají pěné trampoty ☹ my máme koupený 2 roky novostavbu (byt) a bydlíme pod střechou, hned první zimu nám začalo mezi předělama téct voda v zimě, v kuchyni, obýváku a nejvíce v ložnici máme mapy mokrý na stropě ☹ společnost, která to stavěla se k tomu postavila tak, že málo větráme 😀 pozvali jsme si soudního znalce a ten nám sdělil, že je špatně projekt a že chybí jakékoliv odvětrávání (norma pro srážlivost vody je 0,1 čehosi na rok, my máme 1,2!!!!! ted máme posudek a čekáme, co se bude dít, s tím bytem to není jednoduché, budeme se soudit, jenže se to musí opravit co nejdříve a mají to tady všechny byty pod střechou, jen že samozřejmě z peněz družstva to jít nemůže, protože byty pod náma, co nejsou pod střechou se odmítají na tom podělit (na jednu stranu se nedivím, ale pro nás je to hrozný) ☹soud se může prý tánout i 4-5 let. tak jsme z toho taky neštastní a pak si kup nový byt. takže vám přeji pevný nervy a třeba vám pomůže ještě jeden posudek od někoho nezávislého ne? jinak ale je mi to líto, člověk se těší, vydá se z peněz, honbí se jak debil (pardon) a potom tohle 😠

pavlina05
autor
15. kvě 2009

Beti, jj, klučisko naše 🙂
Tedy koukám, že vy máte trampoty také. V úterý tam budeš?

betina
15. kvě 2009

pavli,

jj, chtěla bych dojít, jen jsem včera jaksi podcenila zimní počasí a vyrazila jsem ven nalehko a ještě jsem zmokla a ted je mi blbě a jsem nachlazená, tak doufám, že to přes víkend přejde 😠

janula2008
15. kvě 2009

Jani no mě to taky mrzí,ale mamča dojde až ráno po noční, tak tam nechci s ní otravovat od brzkého rána, asi by se nedospala a k tomu Simča teď opravdu kolem dvanácté usíná, takže jak ji přetáhnu,je protivná s prominutím jak pr...nedávno se mi to podařilo a už jsem to holkám popsala na regionkách, řvala a vztekala se v MHD tak, že jsme musely vystoupit o několik zastávek dřív 😠 takže občas se zadaří,ale jinak už je hodná,nebo jsem si na tu její živost a hlavně békání zvykla 😀 Jejda Beti tak vy máte taky trampoty s bytem? 😒 No my jsme před rokem při hledání hlavně dávali bacha aby nebyl pod střechou a nebo v přízemí,naštěstí jsme našli tady to druhé patro 😨 .A co jinak Beti, máte se? Co Verunka?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru