Poporodní deprese, stavy smutku a pláče

pavlina05
26. čer 2008

Ahoj holky!!!!
Nevím zdali tohle téma tady už někde není...každopádně bych ho chtěla otevřít a trochu probrat, poradit...
Já rodila před 14 dny.
Když jsem přišla po týdnu stráveném v nemocnici domů, tak jsem se s tak velkou změnou nemohla srovnat. dostavily se u mě stavy smutku a pláče, beznaděje...
Hormony začaly hrát velkou roli!!!
Možná je to tím, že náš chlapeček je větší uplakánek než ostatní děti, možná tím, že porod nebyl jednoduchý...
Každopádně mě prostě sem tam přepadne smutek, depka a pláč... ☹ ☹ ☹
Vím, že je to asi velkou hormonální změnou, ale přesto bych ráda o těchto věcech popovídala a poradila se.....

jana.sun
15. kvě 2009

jj, Jani, taky mi chodívala mamka domů po noční - takže chápu dvojnásob 😵 A s tím MHD - upřímně mě to děsí, až jednou něco takového udělá Maty - doufálm, že aspon nebude zrovna pršet 😅

Teda Beti, to je síla s tím vaším bytem ☹ Jsem ani netušila, jaké máte problémy. Ale moje bývalá kolegyně má to samý co vy - nový byt pod střechou....akorát tady v Líšni 😔
jo a na nachlazení vem Tymiánka a šupky do postele se kurýrovat!!! 😉

lacherka
15. kvě 2009

hmm Beti, tak to mi pak musíš dát info jak jste dopadli. Prostě v tomto státě kdo naletí, tak má smůlu. My tady taky máme skoro všechno odfláklý, ale naše právnička se bohužel na nás v nějaké obhajobě vykašlala, zřejmě bysme jí museli strčit stotisic do kapsy, aby pro nás něco udělala.. řekla taky. soudního znalce...jenže do smlouvy nám napsala, že je nám dobře znám stav domu....a to je kamen urazu, když jsem žádali o slevu z kupní ceny, tak se každý odkazoval na tu větu, že....a kecy kecy....jenže když najmem soudního znalce a půjde to k soudu, tak jak říkáš soud se bude táhnout 5 let, zaplatíme soudní výlohy,pravnika a kdybysme vyhrali a prodejce by nám měl penize vratit, tak kdo ví, jestli bude z čeho, může byt na pracáku a vyměří mu, že má splácet 500měsíčně, takže nakonec na tom budem tratní....no štve mě to, ale co už....
No já když nad tím přemýšlím, tak ten klempíř měl takový nereální nápady...prý že jsme si měli koupit svůj pozemek a za ty penize co jsem za tento dům dali, jsme si mohli postavit svoje a pěkný...jenže mu říkám a co pozemek? Ten se zaprvé nedá sehnat vůbec a když ano, tak za pálky, zrovna tady v Žebětíně jeden prodávají, ještě rohový a v satelitu za 3,5milionu!! a pak ještě cca 2-3miliony dům...tak fakt nevím🙂 a on, že koupil pozemek 450kč za metr ale kde, někde v Hvozdci což je 30km za Brnem a to se taky nedá srovnávat tady s tím. No prostě někteří jsou fakt dobrý radílci. Tak jsem s Tomem shodli, že asi chtěl mít prostě kšeft, ale určitě ta střecha není tak hrozná, že by nějaký rok nevydržela, no a pak se časem udělá nějaká kvalitnější. No asi pomalu to tady budem muset spravovat, tu novostavbu🙂

Jj i s těma novostavbama je to špatný, ta naše právnička říkala, že lido co kupovali byty nebo domi v Kuřimi, novostavby, tak zase jim tam všechno plesniví a stavební firma od toho taky dává ruce pryč. No a mít plísen doma, to je fakt špatný.

jana.sun
17. kvě 2009

ahoj holky, jak užíváte víkenda?

My dnes byli na nákupu v Globusu -měli tam slevu na dvojky mlíčka, tak jsme doplnili zásoby a taky jsme dobře nakoupili i nějaké příkrmy, které tam byly za dobrou cenu a pak jsme si my s mm koupili tu jejich sekanou v housce a šli dělat "piknik" do Lužánek. To byla pohůůůůdka 🙂 Sice ne jak na chajdě, ale když byl mm včera a ještě dnes taky na chvilu v práci - tak aspon tak 🙂

Ty novostavby snad nejsou nikde v pořádku 🙄 🙄 🙄 to slyším opravdu jen nadávky a připomínky a stížnosti!!! a pak do toho vraž ty prachy!!! chjooooo!!! ☹

zuzanka26
17. kvě 2009

Ahoj holky,

já mám dnes velkou radost, Sárinka se poprvé sama přetočila ze zad na bříško. Potom to pořád dělala. A potom po několika hodinách to zase zapomněla a zase se točial tím svým děsným způsobem do luku. Po dalších pár hodinách to zase zkoušela tahat přes břišní svaly, no ale sláva, už začínala být pozadu oproti ostatním 😉

Jinak noci pořád sotjí za prd a jsem fakt každý den hrozně unavená, protože k ní pořád v noci vstávám. 😝

lacherka
17. kvě 2009

Já jsem tu měla dnes na návštěvě mamku a jejím přítelem a jeho vnučkou, tak jsem si to pořádně uživli, šli jsme na procházku a pak si sednout na pivko a žebra🙂 Holky malá má 2,5roku a to je fakt něco🙂 strašná sranda ji poslouchat, mluví jak dospěla, chvíli jsme se nedívali a už seděla v M. chodítku v autíčku s mobilem a jako volala....halo mami, jo už seš doma, tak fajn, to je bezva a už mám nachystanou večeri? Tak jo fajn, tak já už valím....
tak toto jestli mě taky čeká-)
jinak tisíc dotazů proč, co to je...a neustále teto Moniko, ty máš Michálka? a kde je Michálek, on je v kočárku🙂
no holky máme se na co těšit.

pavlina05
autor
17. kvě 2009

Ahoj holky!!
My jsme byli u našich na zahradě a chalupě. PAráda relax. Ája byl celý den venku, spinkal a lozil po trávě. A já ležela na dece a nedělala NIC 🙂

Monči, na to se těším 🙂

Zuzi, nevím co poradit skrz noce....já ani radit nemůžu 😅
kAždopádně velký pokrok u Vás 🙂

betina
18. kvě 2009

ahoj holky,

moni, jj, s těma většíma miminkama je hrozná švanda. kamarádka má 1,5 roku starou holčičku a když jí mamka něco vytýká nebo ji sprdne, ona začně rozhazovat rukama a žvatlat a normálně ji gestikuluje a jako kdyby ji nadávala nazpátek 😀 😀 to se vždycky mlátím smíchy 😀

u nás včera výlet na Svatým kopečku, super, jen jsme se vrátili strhaní a manžel hned usnul na sedačce, ale ujistili jsme se, že brát někam do společnosti Verunku a ještě našeho pejska není úplně OK. sedli jsme si na oběd a pes žebral a skákal po nás, do toho malá vyhazovala tenisky a ponožky až na stůl, pak házela po psovi rohlík 😀 no opravdu jsme si odpočinuli 😀

moni, s tou střechou ti povím co a jak, projektová firma, co to pokazila má měsíc na vyjádření, akže uvidíme co a jak daál. jinak jsme se domluvili, že to asi dáme vymahačské firmě 😠

pavlina05
autor
18. kvě 2009

Ahoj holky!!!

Bet 😀 😀 😀

...u nás nic moc noc a ani ráno. Ájisek je mrzutý...asi zuby????

marci
18. kvě 2009

Ahoj holky,

Beti, vy jste teda dobří 😀 😀 - lepší než my - zvládáte jít na oběd s dítětem a se psem najednou!!!!!!!!! My to nezvládáme ani s dítětem. Chodíme už výhradně do mekáče, kde může plivat a řvát dle libosti a nikdo se nad tím moc nepohoršuje. Dřív jsme do mekáče ani nepáchli a teď je to asi jediný zařízení odkud by ná nevyhodili!!!!

pavlina05
autor
18. kvě 2009

MArci, taky dost dobrý 😀 😀 😀
My byli min. týden v řecké a Aleš tam dost vyváděl. Já byla ok, prostě matka od dítěte, ale MM rudnul studem...
TAk jsem jej poučila, že to bude ještě pár let trvat 😅

pavlina05
autor
18. kvě 2009

jo holky, s tíjm zítřkem počítám. Tedy pokud nebude mega pršet a Aleš nebude protibnej...a to doufám, že NEBUDE 😎

jana.sun
18. kvě 2009

ahojkyyyy 🙂

Pavli, jestli bude pršet, nahodíš pláštěnku na kočík a dojedeš - máš to blízko 😵 😵 😵
Pavli, i muži mají "své dny" - že by to byl Ájiskuv případ??? 😅

Marci, no jestli se stravuješ v mekáči, tak to z tebe za chvíli bude kulička 😀 😀 😀

Beti, Verunka je čísílko (number one 😉 )

Moni, na to žvatlání se fakt moc těším - horši v těchto případech je, když potřebuješ tomu dítěti "vynadat" a zároveň se nesmát, jak ono reaguje - aby chápalo vážnost situace - no bude to ještě oříšek - ale těším se 😵

Zuzi, gratulace velikáááááá 🙂 A ty noci...mě mrzí 😔

zuzanka26
18. kvě 2009

holky já chci taky na srazík 😢

janula2008
18. kvě 2009

Ahoj holky, Zuzi já bych taky šla,ale ten zítřek je pro nás nereálný ☹ Tak po delší době se zase hlásíme, Simča chrní po obědě tak mám chvíli čas dát si oraz a poctivě vás dočítám 😉 Betinko, kdy dorazíš na kafčo,ať si ty naše dvě potvůrky pohrají? Pavli, co to čtu, ty jsi včera NIC nedělala???To je snad nemožný, ty taková aktivní žena 😀 Jinak koukám, že pořád každý něco řeší, někdo bydlení, my stále Lukynova bývalýho zaměstnavatele 🙄 Jednoduše jsem nechtěla nechat být, že ten grázl klukům nedal výplaty, firmu rozkradl a založil si novou, no teď je to u soudu tak jsem zvědavá jak to dopadne, ale už se k nám přidalo asi patnáct dalších firem, kterým dlužil dohromady tak kolem 6melcků. Tak až mi dá někdo po puse, vím odkud vítr fičí 🤐 .Jináč Simča je skvělá, stále spíme noci v kuse, snad to nezakřiknu. Přes den jsou teda občas nervy na pochodu, ale to k tomu asi patří... Už stihla pomalovat dlažbu mou tužkou na oči, jak jen chvilku zaváhám a odběhnu do vedlejšího pokoje, už nacvičuje skok z bobku na sedačku (nechává si tam tak půl metru mezeru 🙄 ), přistavuje si židli,aby si vylezla na stůl no a tak podobně,máte se na co těšit 😀 .Jsem zvědavá, kdy se právě rozmluví, zatím je to slabota, jen sem tam nějaký ham, mňam, bác a podobně,ale myslím, že si toho ještě kolem 2 let užiju až mě hlava bude bolet 😀 .Každý den,ale víc a víc zírám,jak jsou ty děti šikovný a všemu naprosto rozumí, dokonce nevím jestli jsem to tu už nepsala,ale říkala jsem jeden den Simči, ať donese tatínkovi ukázat album a najde fotku,kde je u maminky v bříšku a vážně donesla a ukázala šikulenka 😀

motylek
18. kvě 2009

Holky zdarec, já se zítra 100% nezúčastním. Dneska jsme měli prohlídku bytu (prodáváme tu naši jedna jedničku 😀 😀 😀 ) a zítra mám další dvě návštěvy. Už aby to někdo koupil. Pořád chodí a nic 😠 😠 😠 . Je nám to tu dost těsné 😀 😀 😀 .

Kouknu večer, musím jít, přišli jsme z vycházky, jsem totál zplavená a panáček nespal a spát nebude, tak ho jdu dát do postýlky, třeba vytuhne tam.

pavlina05
autor
18. kvě 2009

Ahoj holky!!!!
MY jsme zpět doma s prochajdy, zatím mám upečený cghleba a vypráno 😀
ZAse jsem utratila majlant v DM a Tescu.

JAni 08, jj, včera u našich jsem vážně nedělala NIC. Prostě mít zahradu je nádhera!! Proto stavíme (budeme stavět) dům 🙂

JAni, zítra URČITĚ dojedu 😀 Teda, musím na tebe kouknout do albíčka, jinak tam nikoho nepoznám. No Bet, pokud tam bude 🙂

Zuzi, ráda bych tě viděla face to face....

moty,Kubík opravdu v kočáře nespí?? Mě Ája jo, uf 🙂

jana.sun
18. kvě 2009

Jani, Simulka je zlatíčko 🙂 taky se těším, až bude Maty mluvit - to budou ještě perly 😀

Zuzi, to je škoda, že bydlíš tak daleko a nemůžeš s nama 😢 dáme si za tebe shake, jo 😉

Moty - chjoooo, se nepoznáme ☹ tak snad příště 😉 a at se vám to podaří brzo prodat - nějak jsem nepostřehla asi - máte se kam stěhovat? 😕

motylek
18. kvě 2009

Jani, zatím nevíme. Časem určitě půjdeme do Prahy, ale teď asi Kamechy v Bástru, pokud to prodáme 🙄 🙄 🙄 .

Pavlí, v kočáře nespí, nemá čas 😀 😀 😀 , musí koukat doprava doleva, aby mu něco neuteklo. Je jedno jestli jezdíme hodinu, dvě, tři, prostě neusne 😠 😠 😠 .

pavlina05
autor
18. kvě 2009

Moty, vy půjdete do Prahy? proč? MAnža je brňák a ty pražanda????
Tak ten kuba je pěknej opičák!!!

Holky, tak já nevím... ☹ Ájisek pokašlává, je plačtivý, teď plakal i ve vaně. ☹ Teplotu nemá...no tou pitomou rychloběžkou zněřím tak velký kulový!!!Připadalo mi, že si sahá na ouško...?? TAk já nevím, mám zajít k dr zítra?? nebo to jsou zuby????

Holky, jaký máte teploměr???? My máme rychloběžku, ...ta je rychlá jak šnek. 😝 PAk ten dudlíkovej, na nic!!! 😝 Když neumí dundat. A klasiku a digitální. Mám pocit, že všechny teploměry jsou na prd 😖

jana.sun
18. kvě 2009

holky, nedíváte se náhodou na ČT1 na Strážce duší? Je tam Velkolosinský zámek - tam jsem v 97 provázela!!! 🙂

pavli - my jen rychloběžku - nám to s ní jde vždy dobře 😔

Moty - kde to je ty Kamechy? 😕

motylek
18. kvě 2009

Pavlí, to budou zuby, jinak na ucho si sahá taky a pořád, jen na jedno, tak nevím. Měříme taky rapidem thermoval.

Jani, Kamech\ jsou taková residenční čtvrť za Bystrcem. http://www.byty-kamechy.cz/o-projektu.do

motylek
18. kvě 2009

Bych to měla kousek k Monči 😉

jana.sun
18. kvě 2009

Moty - aháá - jsem si říkala, že mi to něco říká 🙂

Pavli - tak co, podařilo se měření? Snad to budou "jen" zuby a zítra budete OK 😉

zuzanka26
18. kvě 2009

holky já jsem teprve teď uspala.... uf to bylo dlouhý tentokrát a je na bůčku tak nevím, jak jí to dlouho vydrží. 😨

PAvli já mám digitál a rychloběžku, pořád se mi zdálo že digitál není přesný, ale teď jak jsme měli horečku, tak to vylítlo obojí stejně. A rychloběžka je jako šnek právě jen když nemá teplotu, jinak to vyletí šíleně rychle.
Tak snad jsou to fakt zuby, kdyby hodně plakal, tak někam zajeďte aby to nebylo to ouško.... já sama to měla asi milionkrát jako dítě, ale to hodně bolí, tak by ti asi spíš řval než poplakával...
ach jo, už zase tuším jaká bude noc 😖 😖 😝

motylek
18. kvě 2009

Jinak jo Pavli, já jsem z Prahy, MM z Brna.

pavlina05
autor
18. kvě 2009

JAn, dívala jsem se a přemýšlela kde to natáčeli. JJ, o čarodějnicíh 😉

JJ, rychleběžka je ok, jen Ája nepoleží.....

Moty a k nám taky do Kohoutek 😉

JAni, neměřila jsem, usnul mi u koj. TAkže ani neměl kaši. Uvidím zítra ráno. Ale dr. mám na kopci, tak tam ráno brnknu a zajdu a pak sejdu do jogurtošky. mYslím, že to budou ty zuby, ale protože nebyl nikdy marod, tak ani nevím jak to probíhá 😅

Teď jsem kojila, je ok, teplej nebyl 🙂

Zuzi, aha. TAk to teplotu neměl asi nikdy, protože to bylo fakt pomalý.....

Moty a ha tě ty pražando 🙂

Aha, tak dky holky, to budou ty zuby a rozmar. Neřval, jen poplakával.

motylek
19. kvě 2009

Ahoj, k tobě bych to Pavlí měla taky blízko, bysme si dávaly spicha v Kouhoutovickým lese 😀 😀 😀 . No ale jsou tam 3+kk a mají jen 60m, tak bysme to museli pořádně vidět. Ale uchvátila mě cena - 2mil. + drobný za novostavbu. Nemůžou se toho prý zbavit, tak šli s cenou pěkně dolů.

pavlina05
autor
19. kvě 2009

Moty 🙂 by bylo suprácký 🙂

holky, k té dr. nejdu. Ája je ok, nic mu není a zase tady lumpačí. kdyby hodně kašlala a měl teplotu, tak jo, ale nic mu není 🙂 🙂 🙂 🙂 TAk jsem ráda!!!!!

TAk já pořád nevím 😖 počasí na draka, zima...tak mám vyrazit do jogurtošk? Původně jsem chtěla jet už teď na prochajdu a pak tam....ale když ta zima.....

jana.sun
19. kvě 2009

ahojky - jen v rychlosti - Pavlííí, aspon ty doraž - nějak to každý odvolává 😢 😢 😢 tam budem s Matym asi sami 😅 😅 😅

pavlina05
autor
19. kvě 2009

JAni ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ , já už to také vzdala. promiń, prosím 😔
Prší a já mám chraplák, Ája pokašlává také....a ten déšť!!!!
promiň.
joguška vyjde i jindy 😉
Ale mrzí mě to ☹
Ája mi te´d usnul v postýlce.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru