Poporodní deprese, stavy smutku a pláče

pavlina05
26. čer 2008

Ahoj holky!!!!
Nevím zdali tohle téma tady už někde není...každopádně bych ho chtěla otevřít a trochu probrat, poradit...
Já rodila před 14 dny.
Když jsem přišla po týdnu stráveném v nemocnici domů, tak jsem se s tak velkou změnou nemohla srovnat. dostavily se u mě stavy smutku a pláče, beznaděje...
Hormony začaly hrát velkou roli!!!
Možná je to tím, že náš chlapeček je větší uplakánek než ostatní děti, možná tím, že porod nebyl jednoduchý...
Každopádně mě prostě sem tam přepadne smutek, depka a pláč... ☹ ☹ ☹
Vím, že je to asi velkou hormonální změnou, ale přesto bych ráda o těchto věcech popovídala a poradila se.....

pepibubu
30. zář 2008

Ahojky, tak já nemám úplný depky, ale taky jsem si tím prošla... Nejdřív výčitky že jsem ho neporodila ale udělali mi císaře (kvůli mým zdrav. neduhům už z dětství,) pak jsem si vyčítala že nám nešlo kojení - snažila jsem se, ale i přes odsávání bylo mlíčka málo, takže jsme Nutrilonový, malej nabírá, všechno v pohodě, ale já si připadala dlouho jako ta nejhorší máma na světě, že nekojím... Teď už to tak nějak neřeším, říkám sihlavně že nabírá...

lacherka
30. zář 2008

pepibubu....nakonec když se nad tím zamyslíte, tak jsou to maličkosti, budte ráda, že máte zdravé miminko a dělá vám radost..a že jste nutrilonový....no a co...nejste první ani poslední. o císaři nemluvě....já málem šla na akutního císaře a bylo mi to uplně-jedno-nakonec jsem tedy porodila normálně. hlavně, že je zdravé to je hlavní, je fuk jak přišel na svět!

Jo jo holky, mám nějaké vyřizování ohledně bydlení,šlo to nějak rychle a nějak se to začíná posírat.....no uvidíme, už mám z toho i depky...navíc mi do toho v bance omylem zrušili účet..takže co mi lidi platí, tak se jim platby vracely zpět, tak toho bylo najednou na mě nějak moc...ale už je to vyřešeno, tak doufám,že mě čekají nějaké lepší dny
Pavli Míša pořád plakal, už jsem chtěla vyrazit...pak jsem vozila po bytě v kočárku a usnul, jak se vzbudí tak nakojím a asi už vyrazím, tak ti písnu a někde se potkáme

pavlina05
autor
30. zář 2008

pepibubu 😉 jak píše Lacher, hlavně že je máme a jsou zdraví!!

Moni, bezva den 😉
Holky, tak my zase vyježdění 🙂 ...já jdu masírova Áju a pak uspávat 🙂

janula2008
30. zář 2008

Ahoj holky, tak jste pokočárkovaly?? 😀 Pepibubu, taky jsem rodila císařem a po pravdě je mi to úplně fuk, nic si z toho nedělejte a nebo nedělej. 😉 Myslím, že je úplně jedno jestli jde mimčo ven spodem nebo podbřiškem, hlavně, že ty naše prcky máme no ne? 😅 A s tím kojením, svůj příspěvek jsem teď napsala do ankety kojení, takže můžeš mrknout 😉 Ve zkratce: naše generace byla skoro celá na umělým mlíku a vyrostli jsme (já nebyla kojená ani den), takže s tím bych si taky hlavu nedělala, pro malýho je důležitý, že má super mamču, která je v pohodě a netrápí se,...ne to, že pije nutrilon. 😵 Já dnes padám na čuňu, malá se chytá nábytku a vstává (i v postýlce a ohrádce), takže ji na chvíli nemůžu odložit bez dozoru ani tam, mám strach, že si vybije pusinu se zubíkama, jak se klátí a na všechno věší. Ach jo, už bych brala tak tříletou rozumbradu, na to období se těším nejvíc 😀 😀 .Ale tohle je taky pěkný, jen dost náročný. Už Simuška říká i mama, to se jí ovšem musí chtít, no a nevím proč, ale říká to nejvíc, když jí něčím naštvu (třeba seberu něco co si ukořistila 😅 ),pěkně si hudruje potichu a do toho mama mama, tak mi asi nadává 😀 😀 .Dobrou noc, holky.

lacherka
30. zář 2008

jo Jani prokočárkovaly...Míša se zase předvedl jaký má hlas...🙂 a pak mi Pavča málem odjela se psem autobusem🙂
Pavli za tím autobusem stáli s autem kamarádi a strašně se smály...no já nevěděla co dřív, jestli lovit psa z autobusu nebo aby mi nezavřel a nechala zas Míšu stát samotnýho na zastávce...no to byla situace..
ale zas jsme proprndaly a vykecali se, tak to bylo super!

pavlina05
autor
30. zář 2008

Moni, bylo to úžasný. To je potřeba. no mě bylo faj, moc fajn. No já byla taky vyřehtaná, teda až se zavřely ty dveře. Jinak nevím co bych si počala 😀 😀 😀
Jo poprndaly jsme bezva.

No Jani kdy se přidáš????? 😎
Teda to je zvláštní, my se každá těšíme na to až ty děti budou velké...a pak nás to bude pěkně mrzet 🙂

Holky, tak Ája spí už od 20:35 🙂 Sice cca 30 min řev, já s MM nad postýlkou a utěšovali jsme, zpívali,...pak mu dal MM k hlavě mé tričko co nosím celý den, on se načuchal a usnul. No trochu jsme ho ještě drndali za zadeček ....Teda to je balada když mimino spí i vnoci 🙂
Jsem zvědavá na tu noc.....

Dobrou všem 😵

pavlina05
autor
30. zář 2008

holky koukněte sem, Brńačky:
http://www.cafeandplay.cz/cenik.html

TAk už jsme vzhůru 😅

pepibubu
1. říj 2008

Holky, jste moc zlatý.... Už jsem se s tím srovnala, a popravdě - odpustila si to....Fakt jsem si to nebyla dlouho schopná odpustit...Ale už jsem si to odpustila, jediný co mě trochu mrzí na tom že nekojím je, že když brouček začne plakat hlady, trvá to dobře 10 minut než může papat - než se převaří voda a zchladí na požadovanou teplotu.... kdybych jen vytáhla prso, mohl by jíst hned. Ale když to nejde, tak to nejde. Hlavně ho šmudlu nestresovat, že 😉

marcelka_88
1. říj 2008

Ahoooooj holkyyy 🙂!

pepibubu souhlasim s holkama, vůůůbec si nic nevyčítej, jak už psali holky i mě na kojení svět nestojí a miminka jsou zdravá i bez kojení !

Moni, tak at už máš jen klid !!!

Pavlí, tak snad už bude jen líp a líp !🙂 Jinak jsem koukala na tu kavárnačku a je t krááásná, škoda, že je až tak daleko !

majinka2
1. říj 2008

marcí tak holky se scházejí a kočárkujou a my pořád nic 🙂)) už bychom to sakra měli konečně změnit......

jinak u nás problémy s kojením, malej už nechce prso ani omylem, je netrpělivej že mu teče málo, tak je úplně hystericekj, řve, no skončili jsme na flašce ☹
a přesně jak píše pepibubu , tak jsem z toho byla moc smutná ale co se dá dělat????? zatím odsávám co mám a míchám do UM , no ale malej je spokojenej ....................

marcelka_88
1. říj 2008

majdi, tak hlavně, že je malej spoky! To je přeci to nejdůležitější, tak nebud smutnáááá...
To jako už musíme ! Musíme se prostě domluvit na nějaký den a hodinu a už z toho nesmí spadnout ! 🙂)

pavlina05
autor
1. říj 2008

pepibubu 😉 ...neboj, on chvíli plakt může 🙂 Je to jeho projev, alespoň bude mít vytrénované plíce. Náš Ája trénuje pořád 🙂

Marci, jo vypadá dobe ta kavárna. Jé, škoda...ty a majinak že nejte blíž ☹

Holky, marci a maji honem na vychajdu. mě se s Mončou líbí děsně 🙂

Maji, a proč to prso tak náhle odmítnul???? Že by si tak zvyknul na lahev????

Holky, Moni, já zase dnes prošla celý Kohoutky, takže tak 8 km v nohách. No teda ještě tady poklidit a sex....no nevím 😝

lacherka
1. říj 2008

Pavli to café vypadá moc dobře...ale tak pro starší děti, já myslím,že pro nás to ještě nebude, až asi tak k roku co?

pavlina05
autor
1. říj 2008

moni, asi jo....ale víme na co se těšit 😉
tak a já jdu uspávat..... 😝

marcelka_88
1. říj 2008

Holky, tak nás poslední dva - tři dny trápí bříško... ☹ Je mi ho líto, ale je to statečnej bojovník...
Pavlí to víš, že půjdeme... Doufám, že to stihneme než jim bude osmnáct 😀 ! Nooo to je škoda ☹

titida
2. říj 2008

ahojky

tak já už v té kavošce byla, s holkama co mají děti přes rok, takže je potřeba je někde zabavit. je to tam pěkný, ale: mimo hrací másta je dlažba - trochu nebezpečné, je to dost velké, což je dobré, ale jak ty děti běhají tak maminky musí běhat za nimi a taky je tam teda docela draho 😒 ale jinak fajn, jo a teda byly jsme tam v pátek odpo a teda dost nával

pavlina05
autor
2. říj 2008

Ahoj holky!!!
Jak se vede??
U nás děsný usínání ☹ , 2 hod řev. Pak ok, budil se po 3 hod, zázrak 😀

titi, díky za info 😉 No však tam nebudeme vysedávat pořád 😀

marci 😀

Moni, tak jak pokračujete???

Hezký den všem 😵

pavlina05
autor
2. říj 2008

marci, tak dnes se možná potkíte s Majinkou?? 😀 Tak ať Vám to vyjde 😉

janula2008
2. říj 2008

Holky, já se omlouvám, že už tolik nepíšu, ale sem tam stihnu nakouknout jen k vám a do regionek, regulérně padám na držku ☹ ☹ . Malá spala do půl 4, mezitím jsem k ní za noc 2x vstala, jsem utahaná a nevyspalá až hrůza. Teď asi seberu poslední zbytky sil a vypravím nás ven. Buďte rády, že drobečkové jen leží, zpětně když to vezmu, bylo to přece jen fajn období, teď je to síla 🙄 🙄

janula2008
2. říj 2008

V poledne si dala 40min.šlofíka, to jsem stihla jen uvařit oběd a do večera je zas nabitá, to já mám vybitý baterky na minimum 😔

marcelka_88
2. říj 2008

ahoooooj...
jani, tak to se máme na co těšit ☹ !

pavlí, tak aspon něco 🙂
Dnes jsme se měli potkat s majdou, ale... My se snad nikdy nepotkáme !!! Psala jsem jí okolo desáté a když mi odepsala, tak jsem zjistila, že mi došel kredit, ale zrovna jsem byla u školy za holkama se podívat, tak jsem jí psala od kámošky, že nemám kredit, tak at písne v kolik a kde se sejdem... Noo tak jsem jela k delvitě, nakojila malého, přebalila (v autě 😀 ) a čekám a čekám na sms a nic.. Tak jsem se po půl hodce rozhodoval jestli jet domu, nebo se projít, tak jsem se šla projít a najednou mi přijde zpráva od Májinky "tak jsem čekala a nic🙂" !! Nepřišla mi vůbec žádná zpráva, že někde bude čekat, tak jsem běhala po sokolově a chtěla si dobít kredit, byla jsem ve dvou trafíkách, tam ho neměli, tak jsem hledala tel. budku a napsala z ní, ale asi už bylo pozdě, protože už nenapsala ☹ ! Noo tak to holt budeme muset zkusit znovu... Byla jsem tam do jedný odpoledne, ale Majdu jsem nepotkala 🙂

pavlina05
autor
2. říj 2008

Jani 🙄 🙄 🙄 no tě péro. Já jsem utahaná teď, co budu dělat za 3 měsíce???? 😅

marci, teda to je pech. Ono to tak někdy je jak naschvál 😒 , ale není všem dnům konec!!!! Jsem tě právě od Majdy pozdravovala...

Mini, lítáš po úřasdech a bankách??
Moni, včera nám došla pozvánka na kontrolu píchnutí TBC na ZAhradníkovu - kalmetizace s Ájou. Na 8.10. také vám to přišlo??? Tak na to čučím co to je..holky na jiné diskuzi říkaly, že se to dělá.
Takže př. týden máme tohle, ve čtvrtek kyčle a pátek kontrolu a očkování. Super vyhlídky.

TAk holky, my jdeme večeřet, pak se snad konečně vzbudí Ája, pak plaveme ve vaně, apk kojíme a pak ta hrůza...uspávání 😖

Hezký večer všem 😵

janula2008
2. říj 2008

Pavli, taky jsme tu byly na kalmetizaci, kouknou jak se mu to na ramínku hojí. U nás už se zas přes hoďku spí, takže ve 4 nejpozději bude Simča definitivně vyspaná 🙄 .Chtěla bych jí dávat spát později, ale o půl 7 už mi tu usíná, tak to nejde, to je tím, že spí přes den tak málo 😒 .Holky, jdu si dát vanu a popíjím decánku bílýho vína, Luky má dnes odpolední, tak dojde až po 22h., dobrou noc.Hlavně klidnou. 😉

lacherka
2. říj 2008

Pavli tak nám nic nepřišlo....to je divný...no uvidíme...no my máme taky příští týden nabitý...furt nic a pak se to sejde, že?
Teda Jani, chudáčku, já mám co dělat, když musím vstávat od pul 6 a ty už před čtvrtou...no tak to se ti nedivím, to já bych asi někde vytuhla, já někdy ráno kojím a jsem tak unavená, že Míšu mám položenýho vedle sebe a usnu u toho
My jsme byli dnes na procházce v Mor. Krasu a na večeři jsme jeli do Kuřimi do pizzerky, je to super pizzerka, takže jsem si opět pochutnaly...
tak holky pěkný večer, klidnou noc a Páji tobě rychlé uspávání

janula2008
2. říj 2008

Ještě jsem nakoukla, Moni, to je to, čeho se právě bojím, jsem unavená a zdřímla jsem tak minule u hraní a hupsla mi ve vteřině z postele, tak radši bacha na Míšu, ty děti se nezdají, jsou to rarášci ☹ .A teď už fakt padám, dobrou noc 😉

pavlina05
autor
2. říj 2008

jani, díky. A vydrž to, třeba se to zase změní to spaní, ne???

moni, díky moc za povzbuzení. Teda vidím, že T. zatím seká latinu. To je dobře 😉

To je divné, že nám teda něco přišlo..?? ale třeba je to dle abecedy, bydliště...???
Holky!!!!!!!!!!!!!!!! 😀 😀 😀
Já padám!!!
Jsem happy, slzy mi tečpu po tvářích!!! 😀 😀 😀
Manža po kojení /19 hod/ posadil Áju do lehátka, mluvil na něj a on se děsně řehonil. Pak jsme povídali, zpívali, nosili...a tak , aby se unavil. V 20:35 ho šel dát MM do postýlky a za 8 min je klid!!!! 😀 😀 😀 😀
Jsem z toho děsně vykulená!! Ája spí poprvé za svůj život tak brzy, žádný zdlouhavý uspávání!!!
já jsem jej pevně zavinula, mm vystlal postýlku tak aby byla dost našikmo, do rohu nachumlal moje tričko, do druhého medvídka, pustil kolotoč, povídal mu kdo už všechno spí, zpíval Mravenčí ukolébavku a kluk spí!!!!
To je úžasný!!!
Tak uvidíme jak se bude dařit dál................

Všem také dobrou noc a krásné sníky

marcelka_88
3. říj 2008

ahoooj holky

Pavlííí tak to je úúžasný ! Tak jen tak dál a ještě líp 🙂 !
Jani drž se !
Moni jak je ? Tak T. seká latinu ? To je super, přeji Ti to !

lacherka
3. říj 2008

ahoj holky,,,no Pavli tak to je fajn.....míša zas v noci vstaval snad co 2hodiny, darebák jeden...s T.zatim v pohodě, ale at to nezakřiknu,,,včera mam otevřenou tady tu diskuzi a on si k tomu sedne a pročítá ...asi hledal jestli tady na nho nenadávám...ach jo...
marci a co ty....

majinka2
3. říj 2008

marcelko já ti odepisovala i na tu zprávu co jsi psala z budky, ach jo to teda byl nějakej komunikační šum :(((((no to mě mrzí, pak mě napadlo že jsme ti mohla zavolat !!!!!! no jo pozdě bycha honiti......ale já jsme na prochajdě pořád takže přijed kdykoliv dopoledne a můžeš se jít se mnou projít na vítkov po cyklostezce, naše obvyklá trasa 😀 😀

jani prosím tě nestraš 🙂)))

pavlí 😀 😀

pavlina05
autor
3. říj 2008

Ahoj holky!!! 😀
V rychlosti zdavím, koukám, že vcelku u Vás ok, tady u nás také 😎 Noc ok, buzení po 3 hod§ Jupí, kéž by to tak vydrželo 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru