Poporodní deprese, stavy smutku a pláče

pavlina05
26. čer 2008

Ahoj holky!!!!
Nevím zdali tohle téma tady už někde není...každopádně bych ho chtěla otevřít a trochu probrat, poradit...
Já rodila před 14 dny.
Když jsem přišla po týdnu stráveném v nemocnici domů, tak jsem se s tak velkou změnou nemohla srovnat. dostavily se u mě stavy smutku a pláče, beznaděje...
Hormony začaly hrát velkou roli!!!
Možná je to tím, že náš chlapeček je větší uplakánek než ostatní děti, možná tím, že porod nebyl jednoduchý...
Každopádně mě prostě sem tam přepadne smutek, depka a pláč... ☹ ☹ ☹
Vím, že je to asi velkou hormonální změnou, ale přesto bych ráda o těchto věcech popovídala a poradila se.....

marcelka_88
12. říj 2008

sharon, ted v tom mám trochu bordel.. Jůůů, Julinka je krásné jméno !!! a šup sem s tou buchtou ...

marcelka_88
13. říj 2008

Holkyyy, vyrážim s Majdou na prochajud a asi se přidá ještě jedna kamarádka, tak budeme kočárkovat, strašně se těšiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim... Pak hned písnu 🙂 !!! Hezký den !

lacherka
13. říj 2008

ahoj holky jak je po víkendu? dnes pěkně hnusně co? Tak Míša zjistil že umí pařádně pištět, tak toho využívá, pořá piští takovým tím vysokým hláskem, leží v lehátku a piští...fakt ohromný🙂
Marci tak si pěkně užíjte procházku, i když počasí Vám teda moc nepřeje☹
sharon: taky se těším na recept a obzvlášt pokud je fakt jednoduchý.

pavlina05
autor
13. říj 2008

Ahoj holky!!!
Už jsme doma!!!
Víkend u nás ok, pohoda.
Noc katastrofální!!!!!!!!!!!!!!!!!! ☹ ☹ ☹
Ája nespal od 20:00 do 3:00 ☹ Už jsem ko, vážím 57 kg...
Snad to byl jen nějaký záchvěva bude ta dnešní trochu lepší? 😒

pavlina05
autor
13. říj 2008

marci tak konečně§ moc si to užijte s majinkou!!!!!! 🙂

lacherka
13. říj 2008

Pavli a nemyslíš, že to nebude tím hladem? jak už jsem ti psala, mně dneska Míša spal celou noc...jí ted jak o život, nakojím ho a pak ještě vypije 120ml um, fakt jsem ho asi 4měsíce trápila hlady nebo co!
a nebo zkus vyzkoušet na jednu noc um, jednou mu to neublízí a ty vyzkoušíš a třeba se taky jednu noc vyspíš...mně po kojení vstával o pulnoci a pak co dvě hodiny, první dny um ve 3ráno a pak v 6 a včera v noci až ráno v 6, takže pohoda
mně už se vážně tolik toho mlíka netvoří co on potřebuje

pavlina05
autor
13. říj 2008

moni...já nevím ☹ Ale je pravda, že jednou mu to neublíží. No vlastně nikdy mu to neublíží, že? Já jsem prostě chtěla plně kojit 6 měsíců...ale jak vidno...
no řve jak tur. Musím tam jít.
A to se to uspávání min. týden jevilo ok, te´d je zase vše při starém, řev a řev....

marcelka_88
13. říj 2008

Ahoooj holky, tak procházka super, kočárkovali jsme tři hodky a kluci byli úúúúplně zlatýýýý ! Počasí přálo, nejdřív mlha, ale pak nááádherně, modro, teplo, až jsme museli odkrývat, no bylo to super 🙂

Pavlííí určitě to bude tim hladem... A jak říká Monča tim UM mu vůbec neublížíš možná ba naopak pomůžeš... A to kojení, vždyt se to tu řeší furt dokola, neznamená, že když nemůžeš kojit, nebo nemáš tolika mlíčka, že nejsi dobrá máma a pokud ho nemáš, tak dáš um a budete všichni spoky !!! Tak se hlavně netrap a zkus to !

janula2008
13. říj 2008

Pavli, hlavně ty ať jsi v pohodě na nějaký předsevzetí se vyprdni! Já už jsem v tvé době vesele jela na příkrmech, tak se nestresuj...a řekla bych, že Simča tím fakt netrpěla, i když kojit je určitě pohodlný a fajn. Jsem se dost bála, že třeba přestanem a onemocní mi jak mě většina kojících mamin strašila,ale drží se a zatím opravdu nemáme ani rýmu a to už jedem bez kojení měsíc a půl. Moni a Míša ti tak spal po UM celou noc? To máš dobrý. U nás spaní na prd v poslední době, včera se budila od půlnoci po hodinách, tak dnes jsem ji na radu všech zkusila k mlíku přidat ještě trochu krupičné kaše (jela ji i neochucená, jen s trochou přesnídávky, jsem čučela 😕 ), tak snad bude dnes spát líp.Ale myslím, že hladem se nebudila, spíš si na to za poslední dobu nějak zvykla ☹ .Jinak rošťačí prďula čím dál víc, mele pěkně pantem, už se mě drží jak klíště a je to samá mama mama a dneska mi užírala potvůrka těstoviny co jsem si udělala a za každou udělala MŇAAAM a slastně mlaskla, tak to jsem se musela smát 😀 .Je s ní sranda.

lacherka
13. říj 2008

Jani to je vidět jak to fakt letí....jak jsi tady řešila ty příkrmy a že už asi přestaneš kojit...a my byli v šestinedělí..a ted jsme na tvým míste...
Jo jo normál spal celou noc! Já jsem ho teda nakojila a pak ještě plakal, tak jsem dala um, jenže já už se vzbudila ve 4ráno asi ze zvyku a do té 6 jsem už neusnula, asi jsem čekala, že se každou chvíli vzbudí.
Pavli mně se do té um taky moc nechtělo, mamka furt na mě at do toho jdu, jenže mně to přišlo, že mě přemlouvá, jen aby mohla hlídat a né proto, co je dobrý pro dítě...ona je z něho totiž paf a pořád ho chce z té flašky krmit....no to byste museli vidět🙂
Taky jsem se pořád tak obhajovala skrz to um, ale spíš tak nevědomky, že člověk si říká budu kojit budu kojit pořád se mluví o kojení a pak najedou je to trochu jinak...Ale hlavně já nechci uplně přestat kojit, dávám mu UM, tak 3xdenně a 4x denně kojím nebo půl napůl. A Míša je klidnější a já se aspon vyspím
takže vím,že se ti do toho moc nechce, ale já sama už byla nevyspaná, tak jsem to zkusila....

motylek
13. říj 2008

Ahoj holky, tak můj malej je fakt extrémně hodný dítě, takže když se mi poslední 3 noci budil po hodině (jenom na dudlík), říkala jsem si, že se snad musím zbláznit, vstávala jsem k němu asi 100x za noc (dost vás obdivuju, jak to snášíte a zvládáte, s mýma nervama, bych už se asi oběsila). Dostal dudlík, vyplivnul a mručel a znova. No a dneska ráno jsem mu našla zub, nečekala bych to tak brzo, takže Pavlí, jestli se malýmu taky nezačnou klubat, když ti minulý týden pěkně usínal a i spinkal.

janula2008
13. říj 2008

Moty, to je fakt, nám už opravdu koncem třetího měsíce zlobily a ve čtvrtým měla Simča dva naráz 😅 Moni, takhle můžeš kojit třeba do roka, já bych taky ještě kojila, ale fakt už o to v těch 6 a půl měsících nestála,úplně prsa začla bojkotovat, teda to jedno, dva a půl měsíce jsme kojily z pravýho 😀 .No letí to, teď už začne období capkání - a dalších pádů :( - tak jsem si říkala, že v deseti měsících bude ještě stromeček v klidu na Vánoce a ono houby,asi ho budem muset pověsit ke stropu 😅 .Tak se mějte holky, držte se a zas si napíšem. Papá, klidnou noc.

lacherka
13. říj 2008

jani: já zase kojím skoro pořád z levýho v tom pravým už snad ani nic moc není...

marcelka_88
14. říj 2008

Ahooooj holky, tak hlásim hroznou noc za námi... Úplně padám, malej se budil po půl noci zase po max po dvou hodkach, ale spíš po hod, hod a půl, jako jsem k.o. ☹ ! A jak se mi vzbudil předtim jen 3x za noc, tak jsem si říkala, že to bude super a je zpátky to co tu už bylo, takže paráááda ☹ !

Moni, tak to jsme na tom stejně, já taky kojim víc z levého, teda snažim se na stejně, takže vždycky začínám pravým, ale stejně musim dát ještě levé a tam pije nejvíc...

pavlina05
autor
14. říj 2008

Ahoj holky!!!
U nás noc fakt zase na prdlačku!! do 1 hodiny nespal, pak se budil púo 2 hod a byl děsně uplakaný! Pořád vystrkuje jazyk, tak koukám do pusinky zadli tam fakt nebude zoubek. Ale nezdá se tam nic.
MM jsem poslala nakoupt Nutrilon a dnes večer jdu do toho! fakt je to jinak na pováženou, to bych dlouho nevydržela!!! Už tak na mě všechno vysí a vypadám jak kostra!!!

marcelka_88
14. říj 2008

Pavlí s tim jak vypadáš a jak na Tobě vše visí si můžeme podat ruku ...

janula2008
14. říj 2008

Holky,u nás noc s prominutím taky na ho... ☹ Od půlnoci buzení po hodkách,jenze me neusne ani vubec pres den,vam aspon chvili jo ne? 😒 Ja ji ted z poslednich sil uspavala, ze si taky chvilku lehnu,no nevzbudi ji za 5 min.ta banda kryplu,co porad delaj na bytovce? ☹ ☹ Uz je zas cila a leze kam nema...a mne se chce bulet, mam dojem, ze mam nabeh na Cernovice. Mamka mi slibila, ze snad dnes dojede odpo nam chvili pomoct, tak kez by.Luky po praci jede delat znamym jeste fusku, i vetsinu vikendu ted maka, tak mam dojem, ze jsme porad samotne 😢 a s tim hubnutim,ja nikdy nebyla extra stihla, ale mam dojem,ze jeste jednou takovych 8 mesicu a mam svych vysnenych 60 kg na 180 cm... 😔

lacherka
14. říj 2008

no já jsem taky hubenour, mám asi 46kg, před těhu necelých 50, taky na mě vše vysí,ale snad se to spraví...no asi vás naštvu,ale u nás noc v poho buzení v pul 3 a pak zase v 6

Jani, no to by si měl přečíst můj T. ten nedovede pochopit co se mi na tom nelíbí,že je celý den pryč...a jak by viděl, tak nejsem sama

majinka2
14. říj 2008

ach jo holky to je mi úplně trapný psát že náš malej usnul před desátou a s jedním krmením jsme spali do půl sedmý kdy bylo další jídlo ..............a to jsem si říkala že dneska byla ta horší noc....že toho moc nenaspal.....

marcí , pavlí no jo na mě teda fakt nic nevisí 😀 😀 😀

pavlí jak jsme ti psala nechceš zkusit radši tu bebu, marcí mi říkala že malej se jí po nutroši budil stejně jako po kojení.........no možná že vám bude fungovat....moc ti držím palečky aby to vyšlo a ája spinkal, nechceme aby ses nám rozpustila, víš že máme na léto domluvenou návštěvu na moravě!!!!!!!!

janula2008
14. říj 2008

To Luky naštěstí fakt chápe a když je doma tak se moc snaží pomoct, dnes k ní v noci i k ránu jednou vstal a dal ji mlíko, taky mi nabídl ať spím aspoň občas v jiným pokoji, jenže to mám strach, on ji vůbec neslyší když se drápe po postýlce nebo tak, to já už jsem při každým šustnutí vzhůru tak nevím,každopádně vyspat se jednu celou noc, za to bych dala nevím co 🙄 .To jsi moc hubená Moni, kolik měříš? 😲 Já mám pořád dost, ale váha poslední dny klesá, myslím, že i z novějších fotek je to už trošku poznat, každopádně obleču i to, co jsem neoblíkla ani před těhu. V jednom máme teda výhodu, ženský s pohodovýma a spavýma mimčama řeší jak zhubnout a nám to jde samo 😀 .To je fajn Moni, že ti po tom nutrilonu víc spí, u nás efekt po kaši byl stejnej, je to asi opravdu už zvyk. 😒 Pavli a ty to taky zkus, za jednu zkoušku nic nedáš, lepší než se odrovnat.Holky,vyhrabala mi z tašky peněženku,jdu mrknout,co mi v ní zbylo 😀 papá

lacherka
14. říj 2008

Jani jsem prcek mám tak necelých 160m

no to ten chlap je fakt úžasnej!

pavlina05
autor
14. říj 2008

maji, lach, jani...já s tou UV pořád nevím...J 😖 sem děsná, že? ale potkala jsem u lékárny sousedku, kupovala jsem zrovna kojen. vodu, tak se mě ptala na co a tak. No tak mě sjela, že a´t vydržím s kojením do 6 měsíce, a´t neblbnu, že budu otrokem vyvyřování, převařování a míchání... ☹

Holky, tady je sraz vychrtlin, ne? 🙂

Jani, no mě Ája spí 2 hod dopo a 2 odpo, ale v kočárku, na bříšku a musím jezdit!! te´d odpo jsem zůstala doma, jsem ko a lehla jsem si, Áju jsem uspala v kočáře...no nestálo to za nic. Během 2 hodin spánku jsem k němu vstávala 3 krát, abych jej povozila přes práh a on zase usnul!
JAni 🙂 to máš pravdu, holky s pohodovýma mimčama řeší diety 🙂 no tak nevím, ale raději bych asi taky řešila tu dietu 🙂

Poslala jsem ráno MM do lékárny. na lístu měl napsáno tohle: UV pro dokončený 4 měsíc (Nutrilon), sudocream mast a Gravimil. Sám říkal, že to asi poplete. 😅 Tak jsem mu řekla a´t ten lístek dá lékárnici a ona mu to určo nachystá. A pak se mě ptal na ten nutrilon, tak jsem prohodila, že přesně nevím co a jaké číslo..., že asi č. 2. 😖
No a on za 15 min volá, že vše koupil i ten NUtrilon, tu 2 jak jsem chtěla. že tam je od 5 měsíce. ... tAk jsem mu řekla, jestli neví kolik je Ájovi... 😎 A on že jo, ale že mu to v lékárně tak dali...Ach jo! No tak tam jde odpo zase znovu 😅

lacherka
14. říj 2008

No Pavli já bych řekla sousedce, jestli bude v noci každou hodku vstávat za mě...jinak to není tak hrozný, hlavně kojit nepřestaneš, stačí když dáš příkrm Ajovi jen na večer, tak jednou vyvaříš, já třeba vymývám uplně vařící vodou z kohoutku převařím vodu v konvici dám 4 odměrky zaliju vodou, protřepu a hotovo a dám vychladit a pak může papkat
tak to zkus 1 večer a když se to spaní nezlepší tak na to kašli, ale za vyzkoušení nic nedáš, a třeba fakt plače, že má hlad a když bude mít víc jídla, tak bude spokojenější

janula2008
14. říj 2008

Pavli, máte ukončený 4 měs. tak ti to podle mě daly správně, mně taky dala po 4měs. už nutrilon 2. Já tě vůbec nechci přemlouvat, je na Tobě ta výživa, určitě je kojení fajn, ale mám stejný názor jak Moňa, za jedno vyzkoušení nic nedáš a kdyby se ti po té noční dávce měl budit míň, tak budeš spokojenější ty a tím pádem i malý.Já takhle sem tam přikrmovala skoro od začátku, nekojila jsem plně, většinou jsem tu 1-2 dávky denně dala z flašky nutrilon. Do teď si to nemůžu vynachválit, holky si stěžují když přestávaj kojit, že jim děcka nechcou UM pít a my jsme díky tomu šly plynule a nebyl problém ani s pitím z flašky tím pádem.ALE:každý dítě je úplně jiný, tak třeba to zkusíš, zjistíš, že Ala to odmítá a stejně budeš kojit a kojit. Osobně si myslím, že je velkej kluk a že mu to už prostě třeba nestačí, u nás to tak teda bylo. Měla v tu dobu min. 7 kg. a abych ji na noc zasytila, musela bych ji kojit snad co půl hodina nebo mít v pronájmu mlíkárnu 😀

janula2008
14. říj 2008

A jak už jsem psala Monči předtím, když viděla Dr. na 3 měs.prohlídce naše míry, řekla začátkem 4měs.hned naběhnout na mrkvičku apod.Takže my jsme nikdy netroškařily a věřím, že i přesto je Simča spokojená a když vidím, jak jsou teď kojený děti kolem nás nachlazený a my zatím pořád nic, opravdu bych tomu mlíku žádnou zázračnou moc nepřisuzovala, ale to je jen můj názor a někdo může mít jiný 😉 🙂 jdem uspávat 😅

lacherka
14. říj 2008

no mně právě dr, řekla a já sama kupovala Nutrilon 1 a doktorka mně dala Bebu1 jako nástup po mateřských mlíku, sice už mají 4měsíce ale jsou zvyklý na mat. mléko a tady u té 1 je napsáno nástup po UM, asi bude celkem slabý, ta 2 bude asi o něco sytější....tak nevím, třeba to nevadí....no já mám tu jedničku

janula2008
14. říj 2008

Aha no, to je fakt, to mě nenapadlo, my přešly na 2 ve čtvrtým měsíci, ale už předtím měla sem tam tu 1 (teda ne 1 normální, ale cosi sytícího, po té normální mi blinkala...)takže asi bych taky začla radši tou 1 i když ve 4měs...no je to věda 😀 ale nevím, třeba to fakt neva.

marcelka_88
14. říj 2008

Pavlí, tak pošli tu paní co jsi potkala před lékárnou do PR.... ! Ona na rozdíl od Tebe spí celou noc a vsadim se, že je ze starý školy !!!! Pavlí já byla dnes u doktorky a jako na to, že je to doktorka, tak čučela jak péro z gauče, že pořád plně kojim, že prej mi dá metál, takže kdybych jí řekla, že už nekojim, tak si myslim, že mi neřekne ani půl slova, normálně už počítala s tim, že nekojim...
Teda přiznám se, že jsem ted udělala mátovi UM, ale až po prsách, rprotože jsem fakt ko a potřebuji se prospat a jako holky, dostal obě prsa a vypil ještě 70ml, no nechápu a tváří se úúúplně blaženě 🙂 !

Moni, tak vítej do clubu podvyživených 😀 ! Mě i Majda řekla, že z dálky vypadám, že se každou chvíli zlomim a dnes další kámoška, že jsem pěkně zhubla 😒 😠 !

pavlina05
autor
15. říj 2008

Holky díky moc.
No zatím jsem ten nutrilon nepoužila. Stále odolávám. ikdyž ta noc stála zase za h...Alešeka něco trápilo, tak jsem musela chovat, pořád plakal..nakonec mi usnul v 1 hod na prsou a vzbudil se ve 3 🙂 , pak jsem nakojila a dala jej do postýlky, spal 2 hod, pak koj a pak spal dokonce 3 hod..no a to už bylo 9 hod ráno 🙂
uvidím ještě to skusím vydržet....

lacherka
15. říj 2008

tak my dnes byli na očkování, jen trošku zaplakal a dobrý...
Pavli tam Míša po Nutrilonu přibral za týden to co za měsíc při kojení, tak je vidět, že je mu opravdu líp....no já fakt myslím,že jim to kojení už nestačí a mají prostě hlad, i dr. mi říkala,že už to není uplně to malý miminko, že jak jsou větší, tak už potřebují toho jídla víc a někdy to kojení prostě nestačí.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru