Poporodní deprese, stavy smutku a pláče

pavlina05
26. čer 2008

Ahoj holky!!!!
Nevím zdali tohle téma tady už někde není...každopádně bych ho chtěla otevřít a trochu probrat, poradit...
Já rodila před 14 dny.
Když jsem přišla po týdnu stráveném v nemocnici domů, tak jsem se s tak velkou změnou nemohla srovnat. dostavily se u mě stavy smutku a pláče, beznaděje...
Hormony začaly hrát velkou roli!!!
Možná je to tím, že náš chlapeček je větší uplakánek než ostatní děti, možná tím, že porod nebyl jednoduchý...
Každopádně mě prostě sem tam přepadne smutek, depka a pláč... ☹ ☹ ☹
Vím, že je to asi velkou hormonální změnou, ale přesto bych ráda o těchto věcech popovídala a poradila se.....

janula2008
31. srp 2008

Taky se přidávám k přání! 😉 My byly dnes až v Náměšti u Lukynovi tety na návštěvě.Nějak padám únavou, tak půjdu dnes asi spinkat se Simčou 😀 .

marcelka_88
31. srp 2008

Pavlí také se přiddávám, vše nej 🙂 !

My dneska byli u táta, měla jeho přítelkyně narozeniny.. A docela fajn to bylo... Malej aspon byl cely den venku a bylo hezky, tak mu to jen prospělo 🙂 ! Ale trápí nás prdíky.. ☹ chudák furt se vrtí a nemůže zabrat a tak je to skoro celý den a to mu dávám kapičky 2 - 3krát denně 15kapek sabíku a ještě mu dávám napít fenyklového čajíku, i promasíruju bříško, ale nic moc nepomáhá ☹

Jinak Jirka ted uspává, ale nevim kdo zabere dřív, jestli Jirka, nebo Matyášek 🙂, ale spíš jirka ... 🙂

No nic holky jdu odpočívat, tak dobrou noc 🙂

marcelka_88
1. zář 2008

Tety !! Vy jste se snad někam zaběhli, že sem žádná nezavítala 🙂 !

Hele holky nevíte co se má dát mimískům na křtiny ?? My je máme ted 13.tého a já nevim co mu dám ... nebo spíš co by měl mít l..

lacherka
1. zář 2008

ahoj Marci: tak to vůbec nevím...u nás toto vůbec neproběhlo,ani vítaní občánků...čekám až se Míša vzbudí a šupajdíme někam ven, je tak moc pěkně
Marci jak jsi psala o těch pocitech, jak to vše utíká, taky mě to občas chytné...víš když spinká, tak k němu přivoním, je to takov sladký dětátko,že se mi až chce brečet, že za chvíli to bude pryč...člověk si to vůbec nestačí užít...
Pro mě byl porod a dítě něco jako nedosažitelná etapa, měla jsem už dlouho šílený strach z porodu, asi tak jako,že je to něco pro mne nepředstavitelnýho já a rodit???nikdy!!! nedávno jsem se zamyslela, že už to mám vlastně za sebou, člověk se na to tak dlouho připravuje, má strach a pak ta největší žitovní etapa, nebo jak bych to řekla, že najednou zamnou a ted jen poroste....a za chvíli už mě nebude potřebovat, jak píšeš....to potom asi bude hrozný....ale nemyslet na to a užívat!
Dneska mi dorazil fotáček, co jsem objednala na netu, tak ho musím vyzkoušet🙂

pavlina05
autor
1. zář 2008

Ahoj holky!!!!
Já jsem na skok doma 😉 Za 2 hod jedu zase na chatu, poslední týden musím toho využít 😉 Pak už tady budu s Vámi 😉
Lache, diky moc za přání, moc mě to potěšilo. Díky všem.
moni, přemýšlela jsi o nějakém tom cvičení či plavání? Já až se za ten týden vrátím, tak to prozkoumám a chci někam chodit! Nesnáším podzim a sedění doma!!!!

Jo holky, to tak letí, mimiskovi budou 3 měsíce a já mám pocit že jsem si to neužila a on je už tak velký!!!

My na vítíní občánků také ještě nebyli!! Snad nád někdo v Kohoutkách uvítá!!

Maji kde jsi? Co Vašíček???

Holky, mějte bezvadně a v pondělí jsem tady jako na koni. Teda pokud Ája dovolí.
Zatím je vše ok.

pA

lacherka
1. zář 2008

Pavli, tak si to ještě užij, ten podzim také nemám ráda-depresivní... 😠
Já bych chtěla chodit do těch Kohoutek na to plavčo jak jsem se domlouvali a jdu se mrknout na net na nějaké to cvičeníčko někde poblíž

janula2008
1. zář 2008

Ahoj holčinky, tak už jsem taky tu. Co se týče toho plavání, tak jak už jsem psala, musela jsem se trhnout, začínáme teď v sobotu, právě ty soboty se nám moc hodily, pak vám dám vědět jak se nám plavčení líbí 😉 .Ale nějaký to cvičení bych ještě taky brala. Jinak jsme osiřely, taťkovi už začly dvanáctky, takže do pátečního rána valí 4 noční po sobě od 19-7... 😒 Měly jsme dnes moc fajn den, odpo jsme byly s dalšíma třema židlochovačkama koníkářkama v parku na prochajdě, samozřejmě tady vykládám jak malá zlobí a tam za celé skoro dvě hoďky ani nepípla, no doma jsem jí měřila hned teplotu jestli je v pohodě, fakt jsem nechápala 😀 😀 .

lacherka
1. zář 2008

jani já taky když byla venku s kamarádkou co čte tady tu diskuzi, tak Míša byl nejhodnější miminko a říkala, ty píšeš jak zlobí a on je přece tak hodný! no jo no.....:_)

hmmm tak ty noční teda nezavidím..☹
Jo a tak už sis našla kamošky? myslím,že jsi psala,že tam nikoho neznáš, že?

janula2008
1. zář 2008

Moni, našla, tady přes koníka a diskuze v regionech na brňajdách jsme zjistily, že jsme 4 židlochovačky, jsem za to moc ráda, samotné už mi hrabalo na prochajdách. 😉 mrkněte do albíčka motol, máme tam vyfocenou procházku, dám vám sem odkaz. I když jsem teda zjistila, že jak na potvoru, zas jsem vytáhla to samé tričko jak vždy, tak holky, fakt nemám jen jedno 😀 😀 .No já mám z té Lukyho noční celkem strach, za poslední dva roky jsem snad bez něj nespala ani jednu noc, vždycky se k sobě přitulíme a chrníme, ke komu se teď budu tulit?? ☹ No nějak to přežijem a pak bude od pátečního rána s náma až do úterý, to pak naběhne na 4dny na denní.Jak budu v Brně, tak zfrkneme do té obory jooo? Třeba Simča zas překvapí 😀 😅 .

janula2008
1. zář 2008
lacherka
1. zář 2008

Jani tak to je paráda, že máš tam kamošky! fotečky pěkný, toho trička bych si ani nevšimla....ale musela jsem se smát, Simča na to fotce v kočárku háže takový vražedný pohled 😉
Luky ti musí místo sebe na noc pořídit plyšáka, at se máš ke komu tulit,ale uvidíš. to si zvykneš....pro mě bylo nejhorší, když jsem byla těhuje a T.nastoupil do nové práce a začal tam mít tu šílenou pracovní dobu, já věčně seděla doma, skoro každý večer doma, neměla jsem tady net, jako těhule jsem taky zas nikam moc nejezdila, natož abych si šla večer někam sednout s kamoškou, to bylo pro mě fakt hrozný, užírala jsem se nudou, byla jsem vděčná za notas....a ted už je to celkem dobrý, den uteče, ještě tu mám Míšu,tak mám o zábavu postaráno

marcelka_88
2. zář 2008

ahooooj tety, tak jak se máme ???

My na vítání občáknů také ještě nebyli ... 😒 😠

HOlky nevíte co je s Majdou ? Říkala, že se tu v pátek večer objeví a ještě tu nebyla, divné ....

Mě říkal doktorka, že prý s malým můžu po šestinedělí sama normálně do bazénu... co si o tom myslíte ??? Holky a prodávají vůbec takhle malé koupací pleny ? Já viděla samé velké,,...

Jinak s tim oblečním na křtiny mam furt dylema..

Musim letět, poupátko pláče v posteli ... 🙂

marcelka_88
3. zář 2008

Vy to tady všichni nějak zanedbáváte 🙂))))

majinka2
4. zář 2008

marcelko ahooooj, já nějak nic nestíhám, malýho poslední dva dny trápí prdíky, tak furt akorát utěšuju a masíruju bříško 🙂)))) každopádně už bychom se ten příští týden mohli konečně potkat vid???? má být i hezký počásko tak to bude fajn na prochajdu 🙂)))))
pěkně to tu vázne to je fakt, jo a v pondělí tu máme zpátky pavlínku 😀

janula2008
4. zář 2008

Ahoj holky, omlouvám se, že Vás tady taky zanedbávám, ale v poslední době čas od času stíhám kuknout leda do regionů 😒 . Pendlujeme mezi Brnem a Židlema, u nás na bytovce je rekonstrukce v plném proudu a je to o nervy. Do toho jsme včera byly na prevenaru, malá toho v noci moc nenaspala, od rána plače, mám o zábavu postaraný. ☹ Na Pavlínku už se těším. A jak se máš ty Moni?

lacherka
4. zář 2008

ahoj holky, Míša poslední dobou hodně plače, předevčírem jsme byli a kamarádkou a její holčičkou 4,5měsíce venku, a že je položíme na deku, holčička se smála a Míša zase plakal v vztekal se, vůbec na té dece nechtěl ležet. právě sedím píšu a u toho vozím kočárek a v něm Míšu, aby usnul-zase plače. Taky se mi v noci vzbudil s hysterickým pláčem....jako kdyby ho na nože braly....v lékárně jsem se ptala na probiotické kapky,ale bylo mi řečeno,že 5ml stojí přes 500kč, tak jsem to vzdala a dali mi něco jako sabsimplex-lefax je toho 50ml za 99kč, sladký sirup a je super,že má dávkovač pumpičku, to se mi líbí. Včera jsem byli na večeři, na zahrádce a sešlo se tam plno dětí-miminek, jedno bylo takový veliký, že jsem říkala,tomu je tak rok,ale ještě pořádně neseděl a vlasů měl jak dospělý...paní se pak ptala na Míšu kolik mu je a tomu jejímu prý bylo 4,5m tak jsem žasla, Míša proti němu byl jako kdyby byl snad čerstvě narozený...fakt máme doma prdolku

lacherka
4. zář 2008

jo a Jani a Pavli, na zítřek nic nemám, tak kdybyste měli obě dvě čas, tak můžem vyrazit do obory

marcelka_88
4. zář 2008

Ahooj holky, tak koukám, že máme všichni podobný problém... Malej mi řve už od desíti hodin a NIC nezabírá ☹ ☹ !!! Moni ty sabsimplax-lefax jsou na co ? a jsou lepší jak normální sab simplex? Nás v poslední době trápí prdíky nehorázným způsobem ☹ !

Holky jdu uklidnovat...

Majdi určo se domluvííme a snad už to vyjde 🙂 !

lacherka
4. zář 2008

MARCI jmenije se to lefax a zouším je prvnímden, ja myslím, že na prdáky snad nezabere nic, davam mu to, spíš, že mu to chutná ana chvíli přestane brečet,ale jestli pomíhá fakt nevím, pry jsou dobry ty probiotický kapky, ale cena šílená

majinka2
4. zář 2008

holky já ty kapičky malýmu koupila, stojí teda 660 korun tak uvidíme jestli to bude k něčemu..........ale není to jen na prdíky, pomáhá to i posilovat imunitu a zlepšuje trávení........dám vám pak vedět až je budem brát nějakej ten týden, myslím že se účinek určitě neprojeví hned ,,,,dneska jsme mu je dávala podruhý.......
moni, pavlínka se myslím bude vracet domů až v neděli ......................

marci musí to vyjít , když už jsme se tu našli 😀

marcelka_88
4. zář 2008

moni, tak pak dej vědět, ale upřímně jako já malemu dávám normál sab simplex 15 - 20 kapek tak 3krát denně, podle potřeby a stejně furt trpí ... ☹

Majdi, tak pak písni, ale jako takový prachy, to je fakt šílený .... Ale prý se dají koupit na slovensku za 300Kč !
Majdi to musí vyjít.. Jak říkáš, když už jsme se tu našli .. 🙂

lacherka
4. zář 2008

mně přišlo,že mně je ta lékárnice ani nechtěla nějak prodat....pořád říkala, ale stojí 500....místo aby měla kšeft a cpala mi je, tak mi je rozmlouvala.

marcelka_88
5. zář 2008

to je divný no moni ...

lacherka
5. zář 2008

Ahoj holky, jak se máte dneska? já jsem uplně k.o.! od rána řve řve, knourá,usnul asi na pul hodinky, když nosím po bytě je klid. Mamka dnes byly na návštěvě u měsíčního chlapečka a říkala jak je hodný, že pořád koukal, nebo spinkal a pak jak měl hlad prý začal trošičku knourat. To Míša je uknouraný pořád, jen ho položím do křesílka, zase hysterický řev, ach jo, mám strach, že ani ten 3.měsíc nebude konečný☹

janula2008
5. zář 2008

Ahoj holky, tak konečně se mi od našich podařilo připojit. Jsme tu zatím do zítra odpo, na našem baráku je prý divočina. Už aby ta rekonstrukce skončila, je to o nervy 😒 . Jinak u nás dnes příšerná noc a ještě horší den, v noci jsem k malé vstala asi 20x, přes den spala sotva hoďku mamce v kočárku, jinak řvala a řvala, mamka i segra kroutily krkama a nechápaly.Omlouvám se, že toho nenapíšu moc, ale už teď se děsím toho, co přijde dnes večer, takže zalehnu dokud Simča spí.Zítra snad bude čas tak písnu, papá.

marcelka_88
5. zář 2008

Ahoj holky, koukám, že je nějaké špatné období, já sice dnešek měla lepší, jak včerejšek, ale kdybych s nim nebyla venku a nespal v kočáru, tak budu jen utěšovat.. Usne mi doma na ruce, dám ho do postýlky, nebo lehátka a spustí hysterák :-/ !
Moni, Jani nejste v tom sami, malej je taky uknouranej celej den, probudí se a řve, usíná - řve.. takže paráda.. Zase od čtyř od rána jsem k němu vstávala každou hodinu... :-/

janula2008
5. zář 2008

Marci, já včera od 23h. co půl hodiny do 7h.do rána,strašný!!!Nevím, co jí tu u našich je, krásně mi už spinkávala od sedmi - osmi až do rána a teď tohle 😖 .Ale tipuju to trochu i na ty vrchní zuby, má tam dvě nateklé bouličky, asi je protivná i z toho, takže potěš koště. Dnes jsem už do ní narvala i nurofen pro děti, ale bez efektu 😔 .Dobrou kočky, zítra písnu, jak se nám líbilo první plavání, jde taťka, mamka bude sedět na lavce, protože je zas nějaká nachcíplá, za poslední dva měsíce už snad podruhé, nechápu, dřív jsem nebyla nemocná snad 5 let 😖 😖 .

lacherka
5. zář 2008

JEJDA JEJDA, tak to je dnes asi fakt blbý den, ted mi Míša usnul v kočárku, přikryla jsem mu obličej plínkou, tak ho to asi trochu utišiloů. Marci já mám uplně to samý,chovám usne, a po pul hodině ho dám do postýlky nebo lehátka a zase znovu, to je fakt k pláči!

majinka2
6. zář 2008

holky včera jsem měla rozepsanej takovej krásnej příspěvek, pak jsem odskočila k malýmu kojit, zapoměla na to , vytuhla a manžel mi vypnul počítač 🙂)))) a všechna námaha v ....... 😀 😀
holky nejsou snad nějaký skvrny na slunci že jsou děti tak uplakaný ???? náš malej byl předevčírem takovej uknouranej...včera to teda zase vynahradil a byl naprosto zlatoučkej.......................akorát ráno vstáváme čím dál dřív, jsme nějak moc akční 😎 😎

janatka
6. zář 2008

Ahojky, mám 3,5 měsíční holčičku, je to moje 4 dítko.
Tolik jsme si jí přáli, že jsme podstoupili IVF.
Můj boj s nemocí (protože podle mé dr. je to nemoc), zvanou těžká poporodní deprese začal asi v pátém týdnu po porodu. Určitě chápete, že mě zaskočilo, že neumím po 3 dětech uklidnit svou neustále řvoucí princeznu. Cca v 7 týdnu jsem dostala měsíčky a ty spustili hrůzu. Malá špatně jedla, pořád se kroutila a já byla na dně. Byl to začarovaný kruh. Čím víc jsem byla v pr..., tím víc malá ječela . Stále jsem si nechtěla přiznat, že potřebuju pomoc. Nechala jsem to dojít tak daleko, že jsem 3 dny nespala ani nejedla, krk stažený, hrozné úzkosti, a buď jen tupě zírala do blba, nebo bulela a lítala s malou po místnosti. Moje obvodní měla dovču, tak jsem nevěděla co dělat. Poslední noc k ránu mě napadla spásná myšlenka a o půl 7 jsem volala na mobil naší dětské dr. Byla super, hned jsme k ní jeli, mamka řídila, a ona mě pohladila, uvařila čaj a řekla kouzelná slova, nebojte se, my vám pomůžeme !
Pak říkala, že když je deprese, vyplavují se stresové hormony do mlíčka a každé dítko je na ně jinak citlivé, podobně jako dospělí. Malou zvážila, měla ve 2 měsících 5,5kg, a říkala, že jsem super, krásně přibírá a dostala z mého mlíčka strašně moc dobrého, ale teď se potřebujeme obě vyspat a zklidnit. Zavolala primářce na psychyatrii, která na mě pak čekala. Další super dr. na svém místě. Napsala mi slabá antidepresiva a tabletky na úzkosti a mamka musela slíbit, že min 3 dny budu spát odděleně od malé, abych se vyspala. Pak jsme dojeli na gyndu, ty mi napsali tablety na zastavení laktace, a stavili jsme se koupit mlíčko pro malou. To nejlepší co dr. doporučila.
A konec? Malá od toho dne je úžasné zlatíčko, můj manža se celý měsíc každou noc o ní staral, takže mají úžasný vztah. Já jsem zase ta stará optimistka a užívám si konečně štěstí, že mám tak super rodinu a lidi kolem sebe. Tabletky zatím beru, na schůzkách s paní primářkou vždycky všechno probereme a rozeberem, všechno mi vysvětlí, jak nemoc funguje a já jsem ráda, že nejsem blázen ani špatná máma.
Tak na sebe a svá miminka dávejte pozor a hlavně když bude nejhůř, myslete na sebe a nestyďte se někomu povolanému svěřit.

Janatka.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru