Poporodní deprese, stavy smutku a pláče

pavlina05
26. čer 2008

Ahoj holky!!!!
Nevím zdali tohle téma tady už někde není...každopádně bych ho chtěla otevřít a trochu probrat, poradit...
Já rodila před 14 dny.
Když jsem přišla po týdnu stráveném v nemocnici domů, tak jsem se s tak velkou změnou nemohla srovnat. dostavily se u mě stavy smutku a pláče, beznaděje...
Hormony začaly hrát velkou roli!!!
Možná je to tím, že náš chlapeček je větší uplakánek než ostatní děti, možná tím, že porod nebyl jednoduchý...
Každopádně mě prostě sem tam přepadne smutek, depka a pláč... ☹ ☹ ☹
Vím, že je to asi velkou hormonální změnou, ale přesto bych ráda o těchto věcech popovídala a poradila se.....

pavlina05
autor
8. zář 2008

Jo a moni a maji, já předkožku nepřetahuju, dr. říkala ať to nedělám!!!

pavlina05
autor
8. zář 2008

Dočítám postupně...Jani, teda Simča neplavčí ☹ To je škoda!
Až bude v Brně, tak s Mončou někam zajdeme, konečně, jo? Ty už nekojíš, pochopila jsem to správně?

janatka
pěkný příspěvek 😉

janula2008
8. zář 2008

Pavli, holky, tak konečně jsem tu. Taky pořád někde lítám, dnes jsem zas jela do Brna, na plast.chirurgii kvůli jizvám po znamínkách a císaři (jsou fakt hrozný 😒 ), tak jsem byla zjistit co a jak, tak snad mi to dají nějak dohromady, mám fakt debilní tělo, co ty jizvy nechce zhojit a jediné štěstí, že jsem šla nejdříve na znamínka a ne třeba opravit nos 😀 .Pavli, no plavání nás nebere, ale teď trénuju s malou ve vaně a uvidíme, co sobota, bude pokus č.2 😅 .A ano, teď minulý týden jsem s kojením sekla, opravdu už mě to nějak vyčerpávalo a malá z toho stejně měla už s prominutím prdel, pít nechtěla, jen se smála a všemožně mě tahala za tričko nebo podprdu. 😀 Teď tu máme o víkendu hody, tak se skoro po roce a půl konečně opiju 😀 😀 .

marcelka_88
8. zář 2008

Taak holky, byla jsem dnes s mym tatkou v Německu nakupovat malému hadříky na křtiny ... Samozřejmě jsme toho koupili víc a na křtiny teda nepůjde v bílém, ale v běžovém a jako frajer 🙂 ! Dostane manžestráčky, bodíčko s dlouhým rukávkem a límečkem na to vestičku a béžové ponožtičky 🙂 prostě vše je béžové.. Jinak měli v "céáčku" nádherné věcičky na mimi ...

janula2008
8. zář 2008

Marci, no CA a HM mám na oblečky ráda, nedávno jsem malé koupila tričenko a nový ponožky na podzim, ujíždím na těch kočičkách Kitty 😀 .

pavlina05
autor
8. zář 2008

janula2008, tak pak dej vědět jaké bylo plavčo č.2 😉 Doufám, že se zadaří. Já také uvažuji o plavčení doma ve vaně. asi zavolám zkušené paní a ona nám ukáže co a jak. Jani, tak si dej aspoň do nosu když nekojíš 😉 A co dáváš Simči na papku??

marcelka_88 jéé, ten bude frajeřit! Pak nafoť, ju? No to se někdo má, my byli nakupovat v tescu u dálnice...taky celkem ok 😀

Jani, taky miluju Kitty, i na sobě. Ale na Ájulkovi asi nééé 😀 😀 😀 HaM musím taky navštívit a udělat větr v peněžence. No dnes jsem utratila 1.000,- za oblečení pro Ájise, tak musím vyčkat...

Teda dnes se mi ho podařilo uspat nějak moc brzy.......uf

Holky, dobrou všem 😵

janula2008
9. zář 2008

Pavli, no mě kámoška (mamina dvou kluků raubířů 😉 ) právě říkala, že pokud se necítím nejlíp a chytají mě zas takové ty laktační krize, že to měla taky, po půl roce kojení zabalila a cítila se o 100 procent líp, takže jsem se taky rozhodla, že toho už necháme, byla jsem v poslední době dost k.o. jak psychicky tak fyzicky a musím říct, že od minulého týdne fakt otočka o 360, vůbec nejsem tolik unavená, cítím se mnohem víc v poho a řekla bych, že malá taky, jak jsem psala, o prso nějak už stejně nestála. Pije kolem 5h. vždycky UM, kolem 8h. má kaši, v poledne zeleninku s masem a trošku um.mlíčka, odpo ovocnou svačinku (dnes poprvé testnem jogurt) a večer před spaním UM. Takže myslím nestrádá 😀 .Taky mám v poslední době dojem, že oblečky nakupuji jen jí a sama sobě si kupuji prd a chodím dokola v tom samém 😅 .

pavlina05
autor
9. zář 2008

Ahoj holky!!!!

teda noc nic moc...buzení po 3 hod a v 7 už byl vyspaný, zato já ne.
Jani, no když je to tak ..proč ne. Halvně že i tobě to pomůže a uleví se ti.
Já si už tak dlouho nic na sebe nepořídila ☹ , Ájisek bude zato jako ze žurnálu.

no on tady křičí že se mu nevěnuju, tak musím jít alespoň chovat. Zatím pa pa a hezký den 😵

lacherka
9. zář 2008

ahoj holky, včera jsme jeli do freeportu, že si něco koupíme, ale nic jsem nevybrala a hlavně s Míšem se to fakt nedá, byly tam maminky s dětmi, ty v kočárku smáli se atd...maminky si v klidu nakupovali, já asi tak 5minut, pak zoufalý brekot, takže jsem na to neměla ani klid a byla ve stresu,že se Míša trápí a já koukám po hadrech...ale stejně tam nic moc neměli, pak jsme byli sednou se známýma, co jsem přes 2roky neviděla a zase vyrvál, na jídlo jsem si objednala pouze polívku a jedla ji asi pul hodiny, přičemž se nabídla kamarádka,že Míšu si vezme at se najím, jen že to nešlo, začal se šponovat a brečet ještě víc! tak na sebe taky nic nemám☹ jsme na tom stejně🙂
Míšovi jsem ted objednala zboží z nové kolekce NEXTU,paní vozí zboží přímo z Anglie a má je dovézt na konci září, tak jsem zvědavá, na částku se radši ani neptejte! hruza

Pavli ta knížka je tedy super, no škoda, že sme o tom nevěděly dřív, o tom 4trimestru mi taky říkala kamarádka, takže i to je náš případ, plačeme, chceme se chovat, zavinovat a choulit se....no tak doufejme, že pak to budou ti nejlepší dětičky🙂
V ten čt, můžu doje klidně nahoru do Kohoutek autobusem 50. jestli vychytám nízkopodlažní, že bych vzala i ven pesana a pak to můžem sejít tady dolů a pak by sis zas ty vyjela 2zastávky nahoru?

Jani já ti závidím, taky bych si už dala🙂 já jsem byla taky na hodech, ale jen jsem si cucla vína....známá říkala, že jí dr. řekla, že má pít černé-tmavé pivo, že je to dobré na mlíko....někdy po kojení si dám malé pivčo, jen tak na chut....byla jsem na té oslavě nar. u kamarádky a dala si tam jedno pivo a už jsem to celkem cítila, myslím,že bych po 2pivech byla opilá🙂

lacherka
9. zář 2008

Pavli u nás byl Míša taky vyspaný v 6hod a plakal, ale my ne! přítel ho vzal do ruk z postýlky a nejdnou se začal řechtat, no byla to sranda, on už je vyspinkaný a chce aby sme se mu věnovaly a my oba dva téměř na zhroucení..

janula2008
9. zář 2008

Moni, úplně vím, jak se cítíš, my se ségrou taky procházely vaňkovkou a jen mi říkala, tam se nekoukej, tam taky spí v kočárku hodný dítě 😀 . Ale musím říct, že mi sem do Židel seslal nevím kdo snad tři andílky, supr holky s mimčama, s kterýma vyrážíme na prochajdy a malá s nima ani nedutá jak je hodňounká, pro mě je to nepochopitelný, ale jsem za to vděčná, ty prořvané procházky se zuřící Simčou mě fakt štvaly a teď je mnohemmm veseleji a den krásně uteče. Dokonce Peťka má ještě hyperaktivnější Verunku, takže člověk zjišťuje, že není jediný, ale jak píšu, jak jedeme s nima, malá leží jak knedlík, ani se nehne a jen zírá 🙂. Večer už snad - až Luky najde kabel do noťasu - nahážu sem ty fota sedící Simči a dalších procházek..Holky, tak kdyby Vám to nevadilo, klidně se v ten čtvrtek přidáme, ráda bych pokecala i s Váma a jela bych s malou ráno k našim, navečer by nás Luky vzal jak pojede z práce zpět.

pavlina05
autor
9. zář 2008

Lache, to nakupování si užejš později 😉 Já bych to taky nevydržela a měla divný pocit, kdyby mi Ája kňoural a já koukala po hadrech! Mončo, u které paní nakupuješ Next?? Poraď! Také bych něco pořídila.
Mončo, přesně..ráno bych spala jak o žovot, ale ája si vykládá, kouká po pokoji, na kolotoč 😀
Mončo, tak jo. Přijeď nahoru do Kohoutek a pak půjdeme s křiklounama a pesanem 😉 Já jdu k dr. na 12 hod, tak budu hotová tak za 15 min. Jdu tam nahořev ve středisku, takže kousek od Obory. Jen teda kde si dáme srazík? Písnu ti do IP telefon pro případ kdyby jsne se hledaly 😉

Jani, to víš že by nám to nevadilo!!konečně!!! Jé, to by bylo faj!!! Jani a nebude to pro tebe obtížné se sem nějak dostata??? Určitě přijeď!!
Ty se tak máš že s někým můžeš ven. Jak jsem psala, já tady v Brně nikoho moc neznám, jen 2 kámošky z těhu cvičení..a ty to mají ke mě kus..takže se vídíme málokdy ☹ Vždy koukám po Kohoutkách že někoho oslovím, ale zuatím nikdo na obzoru. Tak brouzdám jako bludná duše...
Dnes jsem byla sama v Oboře...

TAk jo holky 😉

janula2008
9. zář 2008

Pavli, no já tu prvního půl roku taky nikoho neznala a dal nás dohromady koník na regionkách 😀 . Moc prima holky. My se tam nějak dopravíme, jen mi řekněte tak nějak čas a prosím zastávku výstupu v Kohoutkách, asi budu trošku ztracená, já už jsem taková venkovanka 😀 .Pojedu z Mendláku.

janula2008
9. zář 2008

Holky, zjistila jsem si, ze bych mohla byt 12.45 Kohoutovice hajenka, je to blby nebo ok?

pavlina05
autor
9. zář 2008

Jani 😉 Hájenka je bokem. Musela by jsi jet 37 z Mendláku nahoru...já ti to zítra písnu. Směr Jírovcobva 😉
Uvidíme v kolik. Jak jsem psala, tak já můžu hned po té 12 hod 😉

Zatím pa pa 😉

lacherka
10. zář 2008

tak mně by jel nízkopodlažní ve 12 45 takže bych tak tak 12 50 mohla být Kohoutovice hájenka, nebo mi pak jede 13 05

janula2008
10. zář 2008

Moni, mně by to právě taky vyhovovalo tak o třičtvrtě na 1 u té zastávky hájenka, Pavli, máš to daleko?

lacherka
10. zář 2008

Pavli, napiš mi tvůj email a přepošlu ti tu paní na next, její email, akorát přijímala objednávky do 5.9. ale určitě bude zase objednávat.

lacherka
10. zář 2008

a nebo mrkni na mimibazar, je jich tam několik co přijímají objednávky, možná najdeš i někoho z Brna kdo ještě bude ted objednávat.

pavlina05
autor
10. zář 2008

Holky, máj to trochu dál, ale nějak to vyřeším 😉 buď pěcha nebo busem 😉 Ale od dr. to zvládnu pěcha na tu 12:45-13:00. Takže tam ??? Já budu mít zelený kočár X-lander 😉 Ju???
Popřemýšlejte a dejte vědět do zítřka 😉
Těším se na Vás 🙂

pavlina05
autor
10. zář 2008

Holky já se tak těším jak to zítra všechno probereme 😀 😀 😀
Moni, koukni sem...
http://www.cenap.cz/terminy.php#masaze
nešla by jsi na masáže či cvíčo???

marcelka_88
10. zář 2008

Ahooooj holky 🙂
tyyy jo jste se nějak rozepsali, nezdá se vám 🙂 ?! dočtu hned jak bude víc času .... 🙂

pavlí jani ujíždim na medvídkovi pů (už od mala) a v céáčku mají spousty oblečení jeho 🙂

moni koukám, že malej furt zlobí... u nás to včera přes den po dlouhé době šlo, ale v noci jsem vstávala každou půl hodku ... :¨(

janula2008
10. zář 2008

Holky,tak kdyby to šlo, dala bych si po třičtvrtě sraz na té zastávce hájenka, snad to tam nějak zvládneme ze Žluťáku dojet...a nejlíp bez pláče 😀 .

pavlina05
autor
10. zář 2008

Ahoj marcelka_88 teda to jsi kojila tak často? To musíš marci naspat přes den!!!
Kde je majinka??? Asi na zahrádce, co? Půjdete spolu někam???
já dnes kočárkovala už od 10 hod, když je tak nádherně.

Jani, jasňačka 😉 Já půjdu asi pěšky od dr., takže mi to tak akorát vyjde 😉 Mohla bych i busem, ale myslím že je to asi 1 zastávka....no uvím jak na tom bude ája po dr.
Tak platí holky??? Mončo a Jani?? Ve 12:45 na zatávce Hájenka???

Lache, díky za email, kouknu 😉

marcelka_88
10. zář 2008

pavlí já to nějak přes ten den nestíhám naspat.. Hlavně už dneska přes den, teda ted navečír chtěl jíst každou hodku a půl !!! A to mu dávám nutrilon i přes den, ale asi je nějakej slabej... ☹

S Majdou jsem se ještě nesešla, jelikož jsem jí tu ještě nezastihla.. Má asi hodně práce ted 🙂 ! Ale určitě půjdem, když jsme se tu našli a máme kluky, to budou kamarádi : )

janula2008
10. zář 2008

Pavli, platí, snad se tam nějak dohrkáme a kdyby byla nějaká změna ještě to sem dopo napíšu.Hezký večer.

pavlina05
autor
10. zář 2008

marcelka_88 ....teda to je jedlík, ale ono ho to přejde 😉 Majinka se má teď dobře, tak možná už sem chodit nebude...No kdyžtak je na Jdeme dál III 😉 (volná diskuze)

jani, platí na 100 pro. Dohledáme se 😉 Ještě kouknu na Tebe do alba 😉
Zatím pa a hezký večer. Udělala jsem masáž, jdu kojit a uspávat. 😵

lacherka
10. zář 2008

holky dneska vůbec nestíhám...frmol celý den, ráno jsem byli v poradně, Míša má 4370g, no je prcek, ale prý přibývá dobře, na paní doktorku se pořád smál....když jsem jí říkala,že pořád brečí, tak vůbec nechápala, ptala se jestli jsem byla v těhu ve stresu
a pak jsem jí říkala i to co tu psala Pavla, tak jsem si připadala,že ji jako poučuji...dneska jsme byli u přítele v restauraci na jídle, dala jsem si strašně dobrý dezert a T. tatka si dal zapékané cvrčky v dezertu....normálně bych tomu nevěřila, ale fakt jsem to zkušila-jednoho cvrčka....hrozný!!! strašně jsem se odhodlávala a pak jsem musela zavřít oči...brrr, ale bylo to fakt dobrý, jak oříšek🙂

lacherka
10. zář 2008

a s tou předkožkou: prý do roka nic nedělat a paní doktorka kolem toho roku kontroluje, jak to vypadá

marcelka_88
10. zář 2008

pavlí ale přeci nám už neni také tak hrozně špatně (až na nějaké špatné dny) a pořád sem chodíme .. 🙂 ale kdyžotak mám i mobile 🙂 !

moni tak to si frajerka, že jsi to strčila do pusy, to já bych nikdy nestčila ... fuj, oříšek 😀

Jinak mě říkala doktorka, že bude malému přetahovat předkožku sama po 2. měsíci ... tak nevim jak to je ..

Jinak já žehlim, jak šlak ... mám tolika prádla, že bych v tom mohla plavat ... a peru další dvě várky... 😒

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru