Poporodní deprese, stavy smutku a pláče

pavlina05
26. čer 2008

Ahoj holky!!!!
Nevím zdali tohle téma tady už někde není...každopádně bych ho chtěla otevřít a trochu probrat, poradit...
Já rodila před 14 dny.
Když jsem přišla po týdnu stráveném v nemocnici domů, tak jsem se s tak velkou změnou nemohla srovnat. dostavily se u mě stavy smutku a pláče, beznaděje...
Hormony začaly hrát velkou roli!!!
Možná je to tím, že náš chlapeček je větší uplakánek než ostatní děti, možná tím, že porod nebyl jednoduchý...
Každopádně mě prostě sem tam přepadne smutek, depka a pláč... ☹ ☹ ☹
Vím, že je to asi velkou hormonální změnou, ale přesto bych ráda o těchto věcech popovídala a poradila se.....

janula2008
8. říj 2008

Betinko tak jak ti je a co Verunka? Neboj, postupem času to bude lepší a lepší, za chvíli o císaři nebudeš ani vědět 😉 . Já jsem teda asi masochistka ( 😀 😀 ), ale kdyby někdy bylo druhý (jako že neplánujem ale kdyby..), tak zas jedině císařem. Ta bolest po něm byla hnusná, ale představa, že malá nebo malý poleze spodem (a k tomu bývají druhý děti ještě větší než první 🙄 ), tak to vím, že bych fakt nedala, já jsem hrozná posera a mám z toho panickou hrůzu, takže ty blbý oči se mi celkem šikly ;) . Jen mám strach, že už by mě pak vůbec nesešili a rána by se nezhojila, takže na 90 % skončíme jen u Simuš, ale říká se nikdy neříkej nikdy že? 😅 . Tak my dnes byly holky na 8měs. prohlídce, ,,malá" je celkem drsňajda, 80 cm. a 10 Kg. 😀 Prostě to, co některý děti nemají ani v roce, ale co se divím, když mám přes 180 cm a Luky je ještě vyšší. 😀 Bude to naše malá žirafková modelka 😅 😅 .Jo a jinak má chudinka už averzi na bílý pláště, jen co uviděla Dr. tak zpustila hysterákem a řvala do doby než jsme odešly 😒 .Tak jsem se na nic ani nezeptala a to jsem toho tolik chtěla vědět 😢

pavlina05
autor
8. říj 2008

Marci, kočárkování zdar 🙂 i já pořád lítám s kočárkem, vidím to tak na 3 roky 🙂

Jani, teda to bude dlohán simča. No modelka už je teď 😉
My byli na té kalmetizaci...škoda cesty, Trvalo to tak 5 minut..vše ok, máme dojít v 11 letech 🙂
Teď jsme dokojili, pohrajeme si a zase ven..
Zatím pa.
Zítra kyčle s Mončou.

betina
8. říj 2008

ahoh holky,

jani, tak tady dneska byla paní dr. a říkala, že viděla i horší pajdy po císaři 😀 já mám ještě navíc panickou hrůzu z toho, abych nechytla něco na průdušky a neměla z toho kašel. na průdušky dost trpím a v nemocnici jsem začala kašlat a myslela jsem,že porodím znovu 😀 tak snad na mě nic nevleze.
jinak jsem říkala paní dr.jak je malá hodná a ona ať jsem v klidu, že je to novorozeneckou žloutenkou, že až přejde, tak se většinou děti rozjedou 😀

janula2008
8. říj 2008

Beti, no to kašlání je nepříjemný, já ty první dny se pomalu nemohla ani ničemu zasmát, druhý den jsem se přemohla a vstala, ale byla to fakt krize dojít jen k umyvadlu, pak už to bylo den ode dne lepší. To mimi tě donutí na to přestat myslet, i když to bolí. Zánět v prsu s horečkama byl pro mě horší než celej císař 😀 .Pavli, jooo tak ta kalmetizace u nás byla tenkrát to samé, snad půl minuta, škoda času, ještě, že tu je všechno tak poblíž 😅 .

marcelka_88
8. říj 2008

Jani, tak to klobouk dolů před Simčou.. To aby se jí tady ty naši chlapi klaněli 😀 !

Pavlí koukám, že máme podobné vyhlídky 🙂)))) !

Beti tak to je hodná paní doktorka, potěšila Tě, vid 😀 ?! Na jednu stranu Ti malou úplně závidim, mi malej nějak rychle z toho miminka vyrostl...

Nooo holky jdu se vrhnout na MEGA MEGOUCÍ haldu žehlení ... 😀

lacherka
8. říj 2008

ahoj holky, my dnes byli na prohlídce ve 4měsících a Míša měří 63cm a váží 4640g, je hubený, říkala jsem,že pořád plače a dr. se uplně divila, na ni se teda pořád smál, říkala at tedy zkusím dokrmovat, že možná to bude hladem, ale jinak je usměvavý a že vypadá pěkně, má pěkný kukuč, takže to plakání prý nebude nějaká porucha na psychyce, včera večer jsem už zkusila dát Nutrilon, protože už jsem byla uplně k.o. vzpomněla jsem si na tebe, Jani, Míša se vzbudil na kojení až v pul 4 a to toho nutrilonu vypil asi jen 15ml vůbec ho nechtěl. Ted večer vypil 100ml a ještě jsem ho dokojila, ale ted plače v postýlce, tak nevím jestli to bude dobrá volba, akorát myslím,že se cítím já líp.
Tak pěkný večer

janula2008
8. říj 2008

Moni, je to o tom zkoušet, člověk ze začátku nikdy neví, jestli toho nevypil moc a nebolí ho bříško nebo jestli třeba to není něco jinýho (koukám, že už máte 4měs. a to my už měli dva zuby...to taky může být ne?). Kámošce z regionek nepila malá mlíčko, ale začla zrovna s mrkvičkou, tak to třeba opatrně taky můžeš zkusit přes poledne, uvidíš. Malá se začátkem 5 měs. už ládovala kdejakou zeleninkou, ale jí teda jede komplet všechno a ve velkým, ještě jsem nenarazila na něco, co by ji nechutnalo, šílený všežravec 😀

janula2008
8. říj 2008

Tak se drž, přeju klidný večer

lacherka
8. říj 2008

Jani tak to bud ráda, že pápá vše, aspon neřešíš, že nechce papat, to některý maminky taky řeší a jsou neštastný...tak aspon to máš v pohodě🙂
taky jsem si říkala, jestli se nepřecpal a nebolí ho břicho, že pak chtěl ještě dokojit a ty zoubky mně taky napadly, abyl večer takový uknouraný...mamka mi říkala,že mně už rostly ve 4měsících....tak je to možný, že to začíná....
ty jo to tak letí, si pamatuju jak Simča měla myslím 3 nebo 4 měsíce...🙂
Mně doktorka dnes řekla,že jen mlíčko a nic jinýho až od pul roku, asi je hodně zastáncem kojení, protože i k tomu dokrmování mně moc nenutila, spíš to říkala, jako já vás k tomu nechci nabádat,ale možná to zkusit...a já sama jsem řekla, že bych byla pro to zkusit,že snad budu mít chvíli klid a vyspím se. A dala mi celý balení Beby, tak pak vyzkoušíme, ted mám otevřený Nutrilon.
Třeba mamka a babička mi říkaly at mu dávám už od začátku čajíček,že to mu nic neudělá a dnes jsem se na to ptala a dr. mi řekla NE NE NE, TO VŮBEC! že to miminko nepozná jestli papá mlíko nebo jen vodu a pak nebude chtít tolik pit a nezasytí se.
Míša trochu poplakával,ale už spí, tak uvidíme dnes v kolik budeme vstávat....

janula2008
8. říj 2008

Fakt?? No my máme takovou starší paní doktorku (je úžasná, ale trošku bych řekla starší škola) a ta mi teda vyloženě řekla, že od 4měs. mám začít dávat zeleninku, cca od 2 měs. už jsem dávala i fenyklový čajík na prdíky a pomohl nám atd. 😅 Dnes mi řekla, ať klidně malé občas dám i pribiňák a to přitom se teď má dávat až nějak od roka. Já nevím, já to ze začátku strašně hrotila,myslím to jídlo atd. ale pak jsem tak popřemýšlela nad naší stravou, kdy nám od 4 měs.rvaly piškoty, krupici a další, tak už jsem trošku polevila, i když samozřejmě vším možným ji necpu, ani nic nepřislazuju,nesolím, když ji to šmakuje i tak a z pití má stejně nejradši obyčejný dětský bylinkový čaj.

pavlina05
autor
8. říj 2008

Moni, moc ti přeju klidnou noc. A pokud to u vás bude takhle dál tak my do toho jdeme také!! jenže..my máme těch kilo 7 😅 Což mě celkem dost děsí...aby pak nebyl tlusťoch!!! 😝

Jani, to je fajn, že ty vše tak bereš....se mi líbí 😉

Marci, tak co vycházka? mAjinka nic???

Dobrou všem. Ája usnul v 21:00...tak myslím že ve 23 kojím 😅

janula2008
8. říj 2008

Uvidíš, jestli ten nutroš pomůže, malá mi třeba vůbec nepila nutrilon 1 - z toho zvracela, museli jsme mít jakýsi extra a ten jí jel, tak Míšovi taky nemusí sedět vše...Určitě na to dojdeš, bohužel je to metoda pokus a omyl 😅 .Já se dnes chtěla Dr. vyptat na spoustu věcí a jak už jsem myslím psala, Simuš tak řvala, že jsme neměly šanci si rozumět 🙄

janula2008
8. říj 2008

Pavli, no já to tak musím brát, jinak bych se brzo asi zbláznila, třeba v kočárku byl v poslední době zas takový hysterák, že jsem holt vytáhla rohlík...a je i hodinku klid 😀 dnes tu byla moje mamka s babičkou a když viděly co Simonka už vyvádí a jakou akrobacii předvádí (já tomu dávám tak do Vánoc a bude lítat),tak mamka nechápala, říkala, že já a ségra jsme byly úplné pecky, kam nás postavila, tam nás našla a u ní se otočíš a už něco provede nebo si něco udělá 🙄 .Takže to chce pevné nervy a stejně nechápu, jak někdo zvládne trojčata,mít takový tři Simonky tak nevím nevím jak bych dopadla... 😉 No nic, jdu chrnět, od půlnoci bude vstávání, už ji mám prokouklou 😀 papá

pavlina05
autor
9. říj 2008

Holky ahoj!!!
U nás noc na draka! 😝 Ájis už se budí i po hodině, řve a když dostane prso tak glgá jako o život. Fakt hlady!!!
jsem zítra zvědavá na radu dr.
no a jinak jsem se teda nevyspala že jo..takže jsem ko, kostřička na rozsypání 😝

Jani, kde to ty děcka berou tu aktivitu??? já prý jsem byla malý andílek...a MM také. TAk po kom je Ájis teda?? 😅

janula2008
9. říj 2008

Pavli, včera tu byla má mamka a říkala, že malá je taky čert, že já se segrou byla pecka, kám nás postavila, tam nás našla tak nevím 😀 my jsme od 6 opět vzhůru, od půlnoci byla co dvě hoďky vyspaná, ale už jsem si nějak zvykla a jsem dnes docela fit. Jestli je Aďulka takový velký kluk, tak mu opravdu už třeba mlíčko nestačí, malá měla taky kolem 7 Kg v té době a jak nás dr.viděla, tak říkala najet na příkrmy, ale uvidíš, co řekne tobě. Koj dokud můžeš, ale zas nejsem zastánce toho celkovýho vyčerpání, však víš. A co vlasy holky, dnepadaj? Mně v té době padaly už kvanta 😢

lacherka
9. říj 2008

Jani mně vlasy padaly, ale zas nic hroznýho,ale pořád jsem nějaká nacházela v posteli atd, tak jsem se šle preventivně ostříhat. no a padají pořád ale asi trochu mín
Pavli já tě obdivuji, že to tak vydržíš, to já už bych dávno nasadila sunárek, kdybych byla tak vařízená, aspon na noc..
tak jsem míšu položila na deku na bříšku a teh ho pozoruju, jakou má akrobacici🙂 zjistil, že kdy se rozhoupe, tak se pak může překulit a jaks e na to soustředí🙂 no a už je na zádech

Tak míša se po nutrilonu vzbudil v 3hod a pak v 6, ve 3 i v 6 bylo kojení a pak definitivka vzhůru,jenže já usnula o pulnoci tak jsem toho zase moc nenaspala,ale zatím v pohodě.
tak pěkný a klidný den holky

pavlina05
autor
9. říj 2008

jani 🙂
no vlasy zatím ok, to teprve asi přijde....

moni, já si v noci vždy říkám, že padnu a ráno zase že to nějak ustojím. ale palice mne už bolí, nohy neposlochají,...no asi fakt to tělo už je vycucané. vždy´t ubývám na váze a přitom děsně žeru.
te´d chovám v l. ruce ájise, tak datluju jedenruč 🙂
no jdu něco nakoupit, uspat kluka, pojíst a pak možná odpočinek....

marcelka_88
9. říj 2008

Pavlííí bude a nejlepší by to bylo ted když má být krásné pozdní babí léto, ale ted jsem nestíhala, dnes musim ještě k tátovi... A hlavně jak Majda psala, že mi vždycky v tom sokolově odepsala, tak nevim kam to chodí, jelikož mi nic nepřišlo ☹

Moni, tak to držim pěstí at ho tohle období brzy přejde... Nooo mě se malej teda ještě nikam nepřevrací ☹ , ale to nevadí, ne ?

pavlina05
autor
9. říj 2008

marci na převracení je ještě brzo u Vás. Neboj, bude se obracet a jak psala JAnča pak budeme vzpomínat jak jen leželi na zádech 😅
náš ája se už obrací na oba boky a když mu trochu pomůžu, že ho chytím za ručičku tak je už i na bříšku. TAkže tak do 3 týdnů se určo obací sám 🙂 ...to se pak bude vztekat...už to vidím... 😅

marcelka_88
9. říj 2008

Nooo mě to totiž takhle vyhovuje, když jen leží... až se začne obracet, sedět, lézt... tak už to bude moc rychlé a to ještě nechci 🙂

Holky co mě se dnes stalo !!! Jdu koupit olej abych mohla upéct buchtu, jdu domů a zlomim si klíč v zámku od bytu !! Na štěstí nezůstal v zámku.. Noo byla jsem bez kreditu, tak jsem musela jet do města do budky, volat J., ten mamce, tak jsem jí vyzvedla v práci a jeli jsme k nim domů pro náhradní klíč.. Noo tak přijdu domů, začnu péct, furt byla taková hodně sirová, tak jsem si odběhla na balkon a než jsem se vrátila, tak to bylo... totálně černááá a spálená na tolik, že asi můžu vyhodit i pekáč, je jako kámem 😀 😀 😀

lacherka
9. říj 2008

Marci, ty máš dnes tedy Den D....když se to s... tak vždy vše najednou, to znám.-)
nemáš recept na nějakou rychlou buchtičku? dala bych si hmmmm...

marcelka_88
9. říj 2008

moni ted musim letět, ale večer ti písnu můj oblíbený perník - výbornej, jednoduchej a rychlej, ale ted musim letět k tátovi mýmu...

pavlina05
autor
9. říj 2008

marci, den na H...., ale ustála jsi to, no ne???

My s Moni na kyčlích super, kluci mají suprový kyčlátka 🙂

dobrou a klidnou noc holky.... 😅

lacherka
9. říj 2008

a kluci byli dneska táák hodní ani nedutaly...no máme prostě ty nehodnější kluky🙂

pavlina05
autor
9. říj 2008

Jooo 😀 😀 😀 Moni

Dobrou 😵

pavlina05
autor
10. říj 2008

Holky zdarvím!
Jak se vede??

Dnes jsme byli u té dr.
Vážíme 7130 g a 63 cm. vše v normě, pohybový vývoj také. Krásně a ukázkově pase koníky 🙂
Za měsíc přibral 390 g, prý super. Určitě nehladoví. nedoporučila mi UV, jen řekla, že pokud bych já sama cítila že už nezvládám tak to můžu vyzkoušet. ale že si myslí, že on stejně chce mateřské mlíčko. a to že se budí vnoci je spíše jeho vychtralost než hlad. Ale prý to přejde....

No tak já s tou Uv počkám...uvidím...

No pak bylo očkování do stehýnka. Podržela jsem ho, trochu plakal, ale hned e sklidnil a smál se. Počkali jsme v čekárně 20 min a pohodka. Usnul na 2 hodinky. Teď jej sleduji jestli nemá teplotu, zatím ok.A zase spinká. Je trochu mrzutý, tak snad to bude celá reakce na očkování

holky, na víkend jedu k rodičům. budu tam až do pondělí. TAk se tady mějte všechny moc dobře.
Myslím na vás kočka a koťata!!! 🙂

janula2008
10. říj 2008

Ahoj holky, taky moc zdravím. Dnes jsme s malou a ségrou byly venku na houpajdách, bylo to super, dodala jsem nové fotečky, Simuš z toho byla paf 😀 no a večer razím s holkama židlochovajdama na sedánek do Brna (pařbaaaa 😅 ), tak se už moc těším jak popijem a zatancujem.Snad jim tam neusnu, zas jsem v noci houby naspala ☹ .To jste Pavli kus chlapa, už nás doháníte, ale my jsme teda kus ženský...a to pořádný 😀 😀 Marci, no perníček bych si taky dala líbit, hoď sem ten recept ju? 😉 Pavli, u nás po očkování byla taky jen mrzutost, ale žádné horečky, nic takovýho naštěstí.Tak přeju hezký večer a i víkend, držte se. Papá

janula2008
10. říj 2008

Jo ale Marci...já jsem totální kuchařský nemehlo, tak pokud to není OPRAVDU primitivní způsob přípravy, tak to pro mě nemá cenu 😀 😀

marcelka_88
11. říj 2008

Holkyy nemůžu recept najít, ale mamka mi ho pošle, tak pak ho sem hodim...
Jani neboooj sa je to jednoduchý 😀 !

Noo tak máme sobotu večer, asi jste všichni s manžou, nebo přítelem a já sem sama ☹ ! Bud je v práci, nebo jsme venku s malým a když jednou můžeme strávit večer společně aby nemusel druhý den vstávat, tak jde do hospody na fotbal a čekat ho nemám, tak mám trochu depku ☹ ...

sharon2
11. říj 2008

ahojky 🙂

zdravím po dloooouhéééé době 😀 Marci...taky jsem sama, manžel zalezlej v pracovně, Míša i Julinka spí 😉
Jinak...depky se mi zatím vyhýbají, ale stejně si vás počtu, ať vím, čemu se vyhnout 😉

Pokud máte rádi tvaroh, hodím sem jednu jednoduchou výbornou buchtu 😉 teď ji dělám nejčastěji, protože se jen umíchají do dvou misek dvě těsta,nalijí se na plech a je to 😎

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru