Poporodní deprese, stavy smutku a pláče

pavlina05
26. čer 2008

Ahoj holky!!!!
Nevím zdali tohle téma tady už někde není...každopádně bych ho chtěla otevřít a trochu probrat, poradit...
Já rodila před 14 dny.
Když jsem přišla po týdnu stráveném v nemocnici domů, tak jsem se s tak velkou změnou nemohla srovnat. dostavily se u mě stavy smutku a pláče, beznaděje...
Hormony začaly hrát velkou roli!!!
Možná je to tím, že náš chlapeček je větší uplakánek než ostatní děti, možná tím, že porod nebyl jednoduchý...
Každopádně mě prostě sem tam přepadne smutek, depka a pláč... ☹ ☹ ☹
Vím, že je to asi velkou hormonální změnou, ale přesto bych ráda o těchto věcech popovídala a poradila se.....

motylek
17. lis 2008

Pavli, jo jo, v lékárně, my právě máme dva zuby, tak chci být vybavená až to zase přijde 😀 .

Holky dobrou a klidnou noc všem.

janula2008
18. lis 2008

Jmenuje se to calgel myslím 😉

motylek
18. lis 2008

Jo děkuji, nemusím to hledat nebo dělat debila v lékárně. Tak jaká byla noc u vás. Co Simonka, spinkala??? A zuby? Dávala jsi jí ten nurofen?

Jani, když si začla malou přikrmovat, začala ti víc kakat? Malej měl teď šílenou zácpu, myslela jsem, že u toho umřeme oba, ale pak se mu to podařilo vytlačit a od té doby kaká 2x denně a mezitím má plínku někdy trošku zašpiněnou, asi jakože si prdne nebo nevím, ale mám strach aby neměl průjem. Nevím jak se pozná průjem u miminek.

janula2008
18. lis 2008

Nurofen jsme nedávali, protože to vypadalo, že nějak zuby nebolí, ale stejně se asi 5x vzbudila,začínám si myslet, že ze zvyku,prostě ji dám čaj, dudel a ona si spokojeně usne dál 😢 od 5 je ready a te|ď si schrupla jen 20min. 😠 průjem poznáš, je to vodnatý, ne tvrdý 😉 .Kaká hodně, někdy i 3-4x denně... 😕

motylek
18. lis 2008

Tak to jo, vodnatý to není, konzestence je pořád stejná 😀, ale ta četnost. No tak teda Simča pěkně řádí, já si kolikrát říkám, kde ty děti berou tolik energie. Mě malej spí zatím po každým jídle cca1/2-1 hod. V noci se teda taky budí, ale taky jenom na dudel. Kámoška má dvouletýho ďábla a nezastaví se. Vstává jí o pěti a většinou ani odpoledne po o nespí. No nevím jak bych to dávala.

janula2008
18. lis 2008

Simča má hodně velký příjem, zdlábne 200g. oběda jak nic,stejně tak všeho ostatního, tak proto má asi takový výdej 😅 . Za to spaní buď ráda, mně si nedávno zchrupla hoďku a půl po obědě, to byla paráda, nevěděla jsem co s časem a chodila kontrolovat jestli dýchá, prostě nezvyk 😀 .Mít takový každý den, natož 2x denně tak tomu opravdu říkám mateřská dovolená a hned jdu do druhýho. Ale Simča je doživotní antikoncepce mám ten dojem 😀 😀

motylek
18. lis 2008

Néééé, to přejde. a bude druhý. Tak já mám opačnej problém, do malýho něco dostat je nadlidkej výkon. Zeleninka by šla, občas sní i celou skleničku (tu malou - 120g), ale mlíko mi prostě skoro nepije, už nevím co s ním. Už se těším až mu dám do ruky rohlík a bude pokoj 😀 😀 😀 .

janula2008
18. lis 2008

Na to já se taky těšila a teď už ho dlabe 😉 uvidíš, jak to utíká, se nenaděješ a Jakoubek bude baštit rohlík taky 😅

pavlina05
autor
19. lis 2008

Ahoj holky!!!
Tak nám nastala pěkná zoma, co? Ach jo!!!
No ale já stále lítám s kočárkem a teď konečně i s fusakem 😉
Noci u nás stále po 2 hod na kojení. Usínání lepší, nechávám áju v bďelém stavu 4 hod odpo a on pak usne vysílením 🙂

JAk je u Vás??

janula2008
19. lis 2008

Ahoj Pavli, u nás poprvé pohodka, včera spala Simča deset hodin v kuse a teď chrupe od půl sedmé tak jsem zvědavá kdy se vzbudí. 🙂 Snad už ty zuby trošku přejdou. Jojo zima je pekelná, taky už lítáme s fusakem. Dnes jsme měly srazík v baby kavárně s holkama z těhu kurzu, všichni drobečci jsou plus minus měsíc stejně staří, tak to byla sranda a parádní den.Mám vloženo i pár foto. Ale...zpátky jsme vezli známou sem do Židlochovic (bude mít teď v prosinci druhé dítě) a malá celou cestu tak řvala, že chudinka známá byla úplně myslím vystreslá, že to s první holčičkou vůbec nezažila, že u ní sedla do auta a pravidelně chrněla. Měla trochu antikoncepční podvečer, na který už bylo pozdě 😀 .Tak nevím jak tu cestu do Maďarska na jaře zvládnem ☹ Teď budem kupovat novou autosedajdu, třeba to zabere a nebude to ještě horší 😕 .Heký večer všem.

pavlina05
autor
19. lis 2008

JAni, teda teď koukám na tvoje fotky..ty i ségra jste hotové top modelky!! A Simča také 😉 Ty její kukadla jsou úžasný!!!
KAlendář vypdá dost dobře. Je ze Schleckeru?
To jako Simča spinkala 10hod vkuse vnoci jo?? No ty se teda máš!!kOnečně!!!!!!!!!!!!
Náš Ájisek pokračuje nadále ve svých dvoj-hodinových koj. intervalech 😖 Ale aspoň něco....
Spí na bříšku, takže je klid.

janula2008
20. lis 2008

Dobré ránko, Pavli, tak dnes jsem si zas 3-4x vstala a od půl 7 jsme vzhůru, tak není co závidět, zas žádná sláva 🙄 .Chápu Simušku, že je od půl sedmé vyspaná (já než se dohrabu do postele tak je pravidelně půl 11) a ta půl 11 je doba, kdy se začíná budit,ale co s ní když nám tu kolem šesté pravidelně usíná 😠 .Kalendář je z fotolabu. A díky za lichotky, ale zas tak horký to není 😉 .Teda segra celkem kočka je, myslím tím u mě 😀 .Holky, zítra budu v Hypernově od 12-18 a v sobotu od 10-16, jako hosteska někde u jogurtů, tak kdybyste jely s prťatama nakupovat, zastavte se, ať si Vás aspoň prohlídnu 😅 .

marcelka_88
20. lis 2008

Ahooooj holky, tak se po delší době hlásim a mám rovnou dvě otázky !

První je pro maminy co mají chlapečky... Jak je to s přetahováním pindoura ??? Moje doktorka mu to začla už dělat, ale na miminu mi holky říkali, že do tří let by se to dělat nemělo, tak se jen informuji dál....

Nooo a ta druhá je, kdy má dítě ukončený 4. měsíc ??? Má ho ukončený v den kdy mu 4. měsíce jsou a nebo v den kdy mu začne pátý měsíc ????

janula2008
20. lis 2008

Marci, v měsících jsem se taky patlala a bylo mi řečeno, že třeba my už máme ukončený 9měs.od 12.11.Malá se narodila 12.2.Takže v den kdy mu 4měs.jsou 😉 s pinďourem ti neporadím 😀 Tak my prcháme ven vymrznout, papá

pavlina05
autor
20. lis 2008

Marci, pindíka určitě nepřetahuj!! Nemá se to!! já to nedělám a moje dr. také ne. Ukončený měsíc je tak jak píše JAnča. My máme te´d ukončená 5 měsíc (10.11.)

JAni, no lichotky to nejsou...holá pravda. No do Hypru se nechystáme, ale kdy náhodou... 😉 Brigádničíš????

janula2008
20. lis 2008

Pavli, no chtěla jsem vypadnout mezi lidi, už se moc těším 🙂 . A prachy se vždycky hodí,zvlášť před Vánocema, hostesky jsou oproti jiným brigádam celkem fajn placený 😉 .Kdyby jste jeli do Olympie, tak nakukněte, ráda Vás uvidím a malého jsem vlastně ještě ani neviděla. Teď jsem došla z pillates, trochu tu poklidím a přesunu se ke knížce nebo telce. Hezký večer.

pavlina05
autor
20. lis 2008

Jani, já bych tě také ráda viděla. No uvidíme, my máme jet zase ke tchánovic...ach jo!!!
Ája nám spí, tak jdu rychle na tv.
Hezký večer holky 😵

pavlina05
autor
21. lis 2008

Ahoj holky!!
U nás noc ok. Kojení po 2 hod, ale jinak pěkné usínání a spinkání, až do 9 hod. 🙂
Venku se asi čerti žení...??? no ale já razím....čestvý vzduch je zákla zdraví 😉 ..
Bože to zase kecám, co???
JAk je jinak holky??

pavlina05
autor
21. lis 2008

jo, JAni, tak my my nakonec pryč na víkend nejedeme, tak možná pojedeme po nákupech,...tak možná se uvidíme 😉

pavlina05
autor
22. lis 2008

...Holky tak pěkný víkend. Koukám, že tady vládnu sama a zima za oknem... 😒

majinka2
22. lis 2008

ahoj pavlí u nás taky sněží 🙂)))))
tak vidíš že se to u vás se spaním upravilo, zato u nás je poslední dobou neklidno.....sice usínání už je taky celkem ok, ale spíme tak nějak neklidně , budíme se co hodku dvě na dudlíka.........včera předevčírem jsem zkusial dát už trochu kaše na noc, přijde mi že je to lepší, ale zase ted trochu hůř kakáme, no snad se to nějak upraví .........................

pavlina05
autor
22. lis 2008

Ahoj majinečko!! Ono bude pořád něco, pořád budeme něco řešit... 🙂
U nás se usínání upravilo,...no já jsem jej upravila. Prostě odpo spí Alešek tak, aby měl 3-4 hod bdění před nočním spinkáním. Pak nakojím, dám do postýlky na bříško a on si trochu stěžuje, ale usne bez většího řevu. Spinkáme stále stejně, kojím co 2 hod. Ale jelikož tak valím už od září, tak jsem zvyklá a nevadí mi to. A ráno spíme do 8, do 9, takže pohodka. Jo, máme se fajne!!
vám gratuluju k otáčení. Teda Vendík je šikulka rychlej! U nás se začalo pořádně otáčet až min. víkend. No ale teď teda Ája valí....

Jani, tak nákupy se nekonaly a ani návštěva v jogurt. úseku...

sněží................manža šel s odpadkama a donesl sněhovou kouli.

Hezký večer všem 😵

janula2008
22. lis 2008

Ahoj Pavli, to nevadi, ver mi, ze nebylo o co stat, leda se mackat v zastupech lidi, fujky fujky 😀.Fakt bylo narvano. Ale mne to neva, aspon jsem si sem tam s nekym pokecala a celkove to bylo fajn, hned bych sla zas a Lukyho nechala na materske 😀 😀 .Ten ma ted chudak anginu, dneska hlidala hlavne moje mamca tech 6 hodin, je grogy, haze do sebe prasek za praskem. Takze mala ma smulu, ale na plavani se snad uz nedostane, porad neco 😒 .No, kazdopadne na jare a v lete si to vynahradime,ted je stejne takovy blby pocasi, ze jsem vdecna, ze se tak porad drzi a nebudem to radsi pokouset 🙂 .Dobrou noc vsem, jdu chrnet dokud Simuska spinka, dneska usla uz pred 18 tak asi bude ve 2-3 vyspana . 😵

motylek
22. lis 2008

Tak my tam byli, lidí jako sraček, no hrůza. Šli jsme do CaA a pak do electroworldu a do hypernovy a všude lidi, jsou jak pomatený. Mám dojem, že jsem tě tam Jani zahlídla (na rožku u chlaďáku, brrrr), ale manžel byl z těch lidí už nervózní, takže jsme vzali žehličku a mazali pryč. Ani jsem se nestačila pokouknout či by se mi něco nehodilo 😀 . Hrozně nerad chodí na nákupy a ještě když se ani nedá projet s kočárem. No katastrofa. Měla jsem toho plný ráfky i já. No jinak ti to moc slušelo. A co lidi, kupovali??? Co to vůbec bylo za jogurty?

janula2008
23. lis 2008

Motylek, jj na rozku u chladaku, brr 😀 ale byla jsem navlecena, tak mi zima nebyla, jen mi asi tahlo na krk, tak s nim dnes nemuzu moc otacet doprava 🙂 🙂 Dekuji za lichotku, po sesti hodinach prilepenych stanim na jednom miste mi to fakt muselo sluset 😉 😀 .Ale byla jsem rada, ze jsem byla mezi lidma, i kdyz jich tam bylo moooc 😵 . Nabizela jsem jogurty ze Slovenska, Zvolenske, celkem smakovali a dost si je brali,byli i za dobrou cenu, nejlepsi jsou Zvolenske smetanove, treba visne s cokoladou jestli muzu doporucit 😅 .

motylek
23. lis 2008

Hm, ty ani neznám, my nejsme moc jogurtový. Já jedině malinový, ještě sem tam oříškový nebo čokoládový a manža snad nejí žádný. No lidí tam bylo požehnaně, ale chápu, že to bylo vythnutí ze stereotypu.

pavlina05
autor
23. lis 2008

Ahoj holky!!
JJ, Jani necháme to na jaro či léto. bude teplo 😉 Už se těším. Dnes mám teda z té zimy tak akorát depku!! od léta dělám pravidelné dopo a odpo vycházky a co teď??? Bože já se asi zblázním!! Holky do jaké teploty můžou vůbec děti ven??? do -5 stp.???

No tak u nás nebyla noc žádná sláva. Aleš se budil celou noc po hodině!!!!! TAk neví, bu´d jej trápily prdy nebo už zuby??? fakt děsný!! A i dnes tomu spaní moc nedala. Odpo jen hodinu, takže od 16 hod si tady heajeme...no už teda spí. Uf 🙂

Motýlku kolik hodin ti přes den spává Jakoubek???

Tak všem hezký večer a klidnou noc 😵

lacherka
23. lis 2008

ahoj holky,tak se po dlouhé době hlásím. Marci s tím ukončeným měsícem si myslím,že je to jak říká i Janča když má 4měsíce tak je ukončení protože se narodí....a až za měsíc řekneš, že má jeden měsíc, ale ten už má vlastně za sebou, že. I když jedna moje kamarádka to počítá opačně, až když malá nastoupila 7měsíc brala to, že má ukončený 6tý, ale už vlatně mělsa sedmý.
S tím pindíkem jsem se ptala dr. a ta mi řekla, že přetáhování se má dělat až od roka, moje dr. ho prý tak letmo kontroluje, ale do roka s tím nic nedělat. Leda, kdyby viděla, že je to nějaké špatné, tak to možná začne řešit dřív...ale co jsem to zjistovala tak různě tak všude říkali do roka nic..
Holky to je hruza počasí co? Já zimu nemám moc ráda, neb pořád třepu kosu, jsem zmrzlá i když jsem navlečená☹
My dnes byli u tatky na návštěvě a bylo to fajn, no a dopo byl velký úklid.

motylek
23. lis 2008

Ahoj Pavlí,

no jak kdy, ale většinou vstává kolem sedmé, pak si jde lehnout v 9, někdy na hoďku až hoďku a půl, pak jde spát kolem 12 až půl jedné, taky tak na hodinku.

Pak jdeme ven, usíná cca okolo třetí až na půl hoďky, většinou dýl nevydrží v kočáře,, když jsme doma, tak ho někdy udrndám na hodinku. No a pak už nespí, sice kolem půl sedmé už nemůže, ale zabavíme ho do té sedmé, pak koupeme (nebo když nekoupeme, tak namažeme), oblíkneme a o čtvrt na osm jí a usíná kolem půl osmé.

Několikrát za noc se mi budí, někdy na dýl, někdy stačí dudlík, ale co se začal otáčet na břicho, tak se i v noci točí a pak ho musím obracet, protože zpátky to neumí a na břiše se mu nelíbí.

Takže přes den spí cca 3-4 hodiny.

Ale včera spal cca 2 hodiny za celej den. Víc ne a dneska asi 3. Už si to pomalu zkracuje, k mé nelibosti 😀 😀 😀 .

motylek
23. lis 2008

Tak mi taky pindíka nepřetahujeme a v porodnici říkali do roka NE!!!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru