Poporodní deprese, stavy smutku a pláče

pavlina05
26. čer 2008

Ahoj holky!!!!
Nevím zdali tohle téma tady už někde není...každopádně bych ho chtěla otevřít a trochu probrat, poradit...
Já rodila před 14 dny.
Když jsem přišla po týdnu stráveném v nemocnici domů, tak jsem se s tak velkou změnou nemohla srovnat. dostavily se u mě stavy smutku a pláče, beznaděje...
Hormony začaly hrát velkou roli!!!
Možná je to tím, že náš chlapeček je větší uplakánek než ostatní děti, možná tím, že porod nebyl jednoduchý...
Každopádně mě prostě sem tam přepadne smutek, depka a pláč... ☹ ☹ ☹
Vím, že je to asi velkou hormonální změnou, ale přesto bych ráda o těchto věcech popovídala a poradila se.....

pavlina05
autor
1. čer 2009

Zuzi, já se snažím vysvětlovat 11 měsíců Ájovi že má spát celou noc 😀 😀 😀 😀 a taky nechápe 😒

marci
1. čer 2009

David dneska od 9.00 hod taky bivakuje venku v kočárku, má docela výdrž 😀
Spaní celou noc taky nechápe!!

motylek
1. čer 2009

asi epidemie

janula2008
1. čer 2009

Moty no to je mi líto, že máte takový trable s tím spaním Jakoubka 😒 já jsem v tomhle byla fakt tvrdá a neoblomná,protože mě na to upozorňovala spousta kamarádek,takže neporadím ☹ i do toho půl roku jsem si radši několikrát za noc vstala a nakojila třeba v sedě v obyváku než abych si ji přišoupla a spaly jsme u toho v posteli. A teď teda samozřejmě spolu v ní býváme,ale třeba půl hodinky až ráno po probuzení koukáme do knížek. Zkoušela jsem ji jednou u babičky uspat odpo v posteli a neusla by,ani v naší,prostě to musí být postýlka. A to spaní celou noc u nás určitě začlo holky až dost po roce, dřív bohužel ne,takže to chce vydržet 😉 teď se tu spí po obědě,tak jdu vymýšlet taťkovi dárek k narozkám a nic mě nenapadá 😔

janula2008
1. čer 2009

Jo,ale ještě chci říct,že pokud vám nespí v postýlkách vůbec,tak vás naprosto chápu,že si je berete do postele, to je člověk rád pak za každou hodinku spaní že 😉 my tím,že jsme ji prostě do postele k nám nedávali,tak to ani nevyžadovala a večer krásně usne u sebe v pokojíku. Ještě se musíme pochlubit, dneska se Simča sama naládovala jogurtem a ani nemusím poprvé vytírat všude kolem 😀

betina
1. čer 2009

januli, tak to teda gratuluju!!!!!!!!!!! to je Simonka šikulka. u nás je to s postýlkou střídavě, v postýlce teda usíná sama, jenže pak v noci někdy tak hystericky řve, že ji dám raději do postele, jenže se tak teda vůbec nejsem schopná vyspat 😠

pavli, moc závidím tu chatičku, to bych taky brala, nmoc se netěším na letní prdelákování tady v bytovce ☹ ted v červnu ještě chci tak na týden, 14 dní ke tchánovcům, mají domek a o prázdnionách nevíme, no ☹

pavlina05
autor
1. čer 2009

Jani, já vytírám zem pořád...tady vybuchla atomovka 😅

JJ, Ája nikdy pořádně nespával. 😒 Ale vždy ve své postýlce. 11 měsíců se mi budil co 2 hodiny. Teď ten jeden měsíc se naučil usínat mě na hrudníku v naší posteli , chce se mazlit..a už asi nechce do postýlky??? 😅 Ikdyž přes den v ní spí. tAkže z bláta do louže.... 😕 ?

Beti, nechceš za námi na chatičku dojet? Autino máš a je to cca 10 km od Vyškova. PAvlovice. Co? Budu tam pořád 😉

jana.sun
1. čer 2009

ahoj holky, 🙂

taky se připojuju k přání pro dětičky - snad si ten den po svém užily 😵

my dnes měli zase rehabku, nějak si nás ted zvou často - ale jsem z toho čím dál víc zklíčená, přijde mi, že jsme "na mrtvém bodě" - nějak nevidím ty výsledky - pohyb, co dělá dopředu, je špatně, ted se začal i tak trochu pohybovat dozadu -to je taky špatně -chjoooo ☹

Lach, tu kosmetiku neznám - ale jsem zvědavá 😉

Pavli, zoubek moooc hezkej 🙂

Jani, určo si tu dovču užijete 😉 Jen se zeptám - nevím jakou máte cestovní postýlku, ale už jsi někde zkoušela?
my ji máme na chatě a jak Maty v noci "cestuje", tak ta postýlka "šustí" 😅

jana.sun
1. čer 2009

jsem nějak přeskočila tuto stránku, když jsem dočítala 😕
Moty - to mě mrzí s tím spaním - ale asi to chce fakt větší postel nebo tu trojpostel, jak tam píší některé mamky - je fakt ještě dost malej a holt ted potřebuje cítit tvou blízkost - snad se to časem zlepší 😔

Jani - gratulujme Simonce k tomu jogurtu - nebo spíš tobě? 😅

Pavli, ale když je Ajik u vás v posteli, tak se budím míňkrát, ne? tak je to vlastně lepší, ne? 😵

marci
1. čer 2009

😀 šustivá postýlka, tu máme taky......ale je to jedno, Dejvík stejně postýlku nerad, na dovolené v ní usne a jak půjdem spát my, tak půjde stejně ke mě pod duchnu 😀
Ty rehabky pěkně sejří i mě Jani, nejsi v tom sama!!! David nechce lozit, plazí se jak partyzán kosmickou rychlostí, doma zevluje z místnosti do místnosti, ale je to plazení. A baba-ježibaba na rehabce nás furt štve s kolínkama 😝

jana.sun
1. čer 2009

jj Marci - mě úplně dostává - samy ty fyzioterapeutky mají co dělat, aby matyho udržely v té jedné pozici - a pak mi s klidem řeknou -tak jsme domluvený, nakonec ho tam nějak "zlomíte" nebo jak to řeknou - prostě že to jde a je to - a že já, laik, se s tím doma peru a jsem u toho zplavená - to nikoho nezajímá. fakt v tom nevidím žádný efekt -tedy ted myslím jen ten jeden cvik - ne ostatní - aby si někdo nemyslel, že vzdávám Vojtovku -to néééé 😔
ale fakt už se s tím perem tak dlouho a Maty ted nedělá žádné pokroky - tedy to jeho "píďalkování" není bohužel pokrok 😖
mám dneska nějakej splín, raději už budu končit, at to na vás nedejbože nepřenesu. 😨

tak dobrou noc všem 🙂

janula2008
1. čer 2009

Jani, já myslím, že určitě děláš pro Matyho maximum a jsi super mamka, že s ním tak poctivě cvičíš. Já se omlouvám za svůj názor,ale myslím,že to občas ty fyzioterapeutky moc hrotí, já nechodila snad ještě ani v 16měs., byla jsem prý jen zavalitá koule, která se kolem roku pomalu nikam nedovalila a mamku v té době ani nenapadlo se mnou nikam chodit cvičit nebo mě někde kromě dětské ukazovat. Záda mám rovný jak pravítko a to je s mýma 180 cm fakt výjimka 😉 .Se Simčou jsem chodila s nožičkama první měsíce na cvičení k Milosrdným,ale po té co jsem poctivě cvičila a za výsledky nás (mimochodem pěknej🙂 )rehabilitační klučina péroval a po jednom týdnu kdy jsme se na to vyflákly nás pochválil jak zabrala, tak jsem skončila tam dojíždět, protože mi to trochu přišlo jak fraška. Tady mi pak řekla na ortopedii mudra, že se jí to srovnalo. Nicméně bude vysoká po nás a nosím ji od začátku v náruči na přímo,protože jinak řvala jak tur,tak mám o její zádička strach /od známé 4leté holčičce teď našly skoliozu :( /, dětská to nějak neřeší tak se chci ještě jednou tady na ortopedii optat,ať mi někoho dobrýho doporučí na zkontrolování a případné cvičení.

janula2008
1. čer 2009

Šustivou postýlku máme taky, spává v ní u našich,no nějak to přežijeme, dřevěnou převážet nebudeme 😀

pavlina05
autor
1. čer 2009

Ahoj holky.....já vás obdivuji s tím cvičením 😵 Jste pro mě ty nejlepší mamky 😵 Já vím co to, neb moje kámoška cvičila s klučíkem 3 roky (nedávali mu šanci chodit, mluvit .....), ona dokázala zázrak, nevzdala to a má suprovýho klučinu. Já vím že je to těžký, rehabky to moc hrotí (vlastní zkušenost z práce), ale vydržte§ někdy je den blbec, všechno nás sejří....ale zítra bude líp a možná se kluci rozlezou 😉
Holky 😵 😵 😵 😵 vy to zvládnete!!!!!

Jani, jj, budí se na koj tak 2 x což je mega úspěcj z 5 kojení 😀
jen včera i dnes se bodí po 45 min a nechce být sám v postýlce....což mě sejří. Chci být tak s MM a ne od 19 hod ležet v ložnici. A samotnej být v naší betli nemůže...ráno dělal šipky na zem 😖

Holky, držme se...každá máme útrapy.....ale my to zvládneme 😵 😵 😵 😵

pavlina05
autor
2. čer 2009

čau holky!
TAk co noc? u nás nic moc.... 😝

motylek
2. čer 2009

Ahoj holky,

Pavlí, taky bych ráda byla večer s MM, ale prostě to nejde. Včera jsem do půl desátý žehlila, úplně vyřízená jsem si šla lehnout, že kouknu na dvd na zoufalky (mám přenosný dvd, zakutám se pod peřinu a čučím), no a myslíš, že mě nechal? Nemám ani chvilku pro sebe, stihnu jen uklidit, popřípadě vyžehlit, najíst se, uvařit psovi a někdy se i osprchovat 😀 😀 😀 a pak to začne. Už jsme přemejšleli, že tu naší postel šoupneme ke zdi, z druhý strany jeho postýlky, aby nežuchnul, prtotože jinak tam s ním taky vždycky musím ležet. No otrava. Nejvíc mě mrzí, že v noci jak jsem rozespalá, tak mě to vyloženě na..re a pak jsem na Jakuba zlá, jakože mu třeba plácnu po zadku (vím, že ho to nebolí přes plínu a není to šupa, ale i tak) nebo mu řeknu, že je fakt rozbácenej harant, exot. No pak tam ležím, pusinkuju ho a omlouvám se mu 😀 😀 😀 😀 😀 . Do toho ještě úplně odmítá mlíko, ráno vypije cca 120ml a pak až večer k večeři má kaši ze 180ml mlíka. Takže taky nic moc a přes den vypije maximálně 60ml čaje. Už fakt nevím co s tím. Vyzkoušeli jsme všechny hrnky, lahve, stříkačku (no to už jsem tu myslím psala) a nic. Prostě nechce pít.

Jinak holky cvičitelky taky obdivuju, já už bych to teď nedala, mám co dělat, abych mu vyměnila plínu. Ale jinak souhlásím s Jančou, že s to celkem přeceňuje, samozřejmě v některých případech je to nezbytný, ale přijde mi, že teď tam posílají každýho, kdo je jen trošku pozadu. Asi zbytečně. Taky znám několik případu, kdy je nejvíc chválili v době, kdy se na cvičení vyprdli 😀 😕 😅 .

Cestovku máme taky šustivou, to jsou asi všechny, aby bylo dobře udržovatelný.

Simonka je fakt šikula, ty holčičky jsou prostě v tomhle jednoznačně lepší. Všechno umí dřív, kluci jsou lenoši 😀 .

Moni ty čistidla neznám, ale už jsem na ně několikrát na MMB koukala, hlavně na nějakou tu desinfekci. Na linku, na záchod, na nočník, prostě na všechno, ve spreji, no bezvadný. Až budu mít víc času a peněz, tak to očíhnu a taky si to koupím. Je to o něco dražší.

Nezkoušela jste některá tu novou kosmetiku na vlasy - ten Syoss (nebo tak nějak), jak je na to reklama v TV. To se zase chystám koupit já, tak jsem zvědavá, jestli to bude fakt tak extrovní. Mám vlasy zničený a furt se mi mastí 🙄 🙄 🙄 . Neustále se myju hlavu. Kdybych chodila do hokny, tak si je musím mýt každej den, jinak bych vypadala jak bezdomovec.

Tak já jdu vařit pro psa a půjdeme hajat 😵 😵 😵 , aspoň tohodle se nevzdám, když jde spinkat přes den, zalehnu taky 😀 😀 😀 .

Pavlí a přes den ti v tý postýlce spí pořád a jen v noci ne???

Tak zatím páček

motylek
2. čer 2009

Trochu delší, ahoj Pavlííííííííííííííííííííííííííí

pavlina05
autor
2. čer 2009

Moty....jj, máme to stejné. Na MM moc času teda nemám ☹
Přiznám se, že mě v noci Ája také sejří a Moty! já jej také plácnu přes plínku v zuřivosti a utousím slova, jako že ostatní děti spí celou noca a on že je nezbeda, že to není normální... A pak lituju toho co jsem řekla. Ale musíme být trochu drsné mámy a ne samé to ťu ťu ňu...no ne?

No právě , že mi Ája dopo v postýlce spí, odpo jdeme vždy na vychházku, tak to spí v kočárku.
Včera zase usnul v 19 hod, dala jsem jej do postýlky a začalo TO!!!! v 19:45, pak 20:45 a pak tedy až 22:30. 🙂 Vždy když brečel jsem jej vyndala z postýlky, ukonejšil a položila zpět a on se po těch 45 min probudil a brečel.

JJ, souhlasím, s Vojtovkou se to děsně přehání. Mám pocit že tam chodí snad všichni a pak ty dětoi chodí už v 10 m 😅

Kluci jsou děsně líní a pomalí a proč by se namáhali, že?
Náš klučík neumí ani papá ani paci paci...jen brm brm a pazvuky 😅

Holky ....já teď o sebe asi málo dbám. nějak nemám čas na kosmetiku...dřív jsem se patlala samým lepším a voňavým a teď to flákám. Jen jsem si s MMB pořídila tepláčky Litex. TAkže taky kauf 😀

marci
2. čer 2009

Ahoj holky,

s tím cvičením obdivujte spíš Janču, ta cvičí plnou Vojtovku, my jen dva cviky, ale stejně je to opruz. A navíc se ani neví jestli je to k něčemu. David není pozadu, ale začali jsme s rehabkou, protože více preferoval a preferuje pravou stranu. Teda umí všechno na obě strany, ale doprava výrazněji. Sledovat ho začali kvůli mě, protože mám poměrně silnou skoliózu. Jenže to cvičení moc úspěchy nepřináší, takže začínají spekulovat, že to možná může být způsobené i tím, že má třeba jeden obratel malinko zešikmený (prostě né přesný obdélník) - jenže takhle malý děcka, ještě nemají dostatečně osifikovaný kosti, takže se to zatím prý zrengenovat nedá. Hned druhým dechem ale doktorka dodává, že ona by tipla, že jak se postaví tak asymetrie zmizí 😨 No a čert aby se v tom vyznal!!!!! Já si tam někdy připadám jak blbec - jednou tvrdí, že to nic není, samo se spraví, podruhé z toho dělají vědu!!! MM už tam z nich má srandu a říká, že Davidovi nic není, ale že tam teda chodíme, aby měly babizny co dělat, když je ta hospodářská krize 😀 😀 😀
Jo, Moty, moje vlasy taky děs - do práce bych si je taky musela mýt denně, takhle teda někdy vydržím i obden, když nestíhám 😝 😝 Stejně chodím tak max. na dvůr 😒
Davidovi taky v noci nadávám - já mu teda říkám, že ho prodám cigánům a ti ho spát naučí!!! MM mi pak nadává, že ho nemám strašit cigánama 😀 😀

motylek
2. čer 2009

To já mu zase vyhrožuju klokánkem, že už tam jednoho jakuba mají, že půjde za ním, aby mu nebylo smutno 😀 😀 😀

motylek
2. čer 2009

No ale možná by ti cigáni zabrali, asi to zkusím 😀 😀 😀 😀 😀

motylek
2. čer 2009

Jinak Pavlí, já o sebe dbát jenom tak, že si umeju hlavu a ještě s mokrou jdu spát. Žádný fény, zábaly, masky (a že ksicht mám jak puboš), jsem ráda, že si zvládnu jednou za měsíc oholit nohy. Když jdu ven tak hodím jenom makeup, žádná řasenka, nic, není čas.

pavlina05
autor
2. čer 2009

Moty tak to mám nemlich stejný....vlasy, pleť...no hnus...

lacherka
2. čer 2009

ahoj holky vůbec nestíhám, včera jsem celý den lítali po Shoppinku a vyřizovali zase vše možné, ale koupila jsem si na dovču🙂 žabky, bílý kratasky, fakt super, mám z nich radost a dvě tílka no a všechno to stálo do 600kč, tak jsem spokojená🙂

a dneska v noci jsem si na vás vzpomněla! Míša k ránu řev, tak jsem ho dala k nám do postele a chrupkal krásně, ale ráno se vzbudím a Míša nikde!!!! ani v pokoji. Normálně my jsme spali a on si slezl z postele, nechala jsem jen přivřený dveře na chodbu a on si je otevřel a lozil si po chodbě, jenže máme tak schody dolů, tak ještě štěstí, že ho nenapadlo slízt dolů z těch schodů. Tak fakt dobrej kluk, rodiče spí a on se vypaří z pokoje, a že nás ani nevzbudil, asi musel slézt tak, že se nás ani nedotkl.
A ráno se jdu koupat a zrovna v koupelně všechno dávám pryč z dosahu M. jako koš s prádlem, štětku na záchod atd...a u toho jsem napouštěla vanu a kouknu, že Míša ten kohoutek otočil do koupelny, takže místo aby voda tekla do vany, tak tekla přímo do koupelny, takže ta plná vody, Míša celkem mokrej....tak jsem měla co dělat....
ted nesíthám, dočítat budu asi až večer, musím vařit a je tu binčuš, tak zas vysávat všechno☹((

lacherka
2. čer 2009

Moty já mám dobrej šampon na vlasy, myslím, že se jmenuje Cat walk...kdyžtak pak písnu přesně

o tom spreji vím, který myslíš ale u nás to nemá cenu, všude bordel od psa, Míša mu jí pomalu z misky tak nemá smysl nějaká dezinfekce sedačky🙂

motylek
2. čer 2009

To je to samý u nás, ale spíš na ten záchod, linku, dřez, ani nevím že je na sedačku.

pavlina05
autor
2. čer 2009

LAch a kde jsi tak skvěle nakoupila?

To je Míša borec, že nespadnul ze schodů...uf

Holky, dnes mám den blbec...myju zem...zjistila jsem, že studenou vodou. 😒 Málem jsem zničila při žehlení deku do kočárku...raději už dnes nic dělat nebudu!!! 😝

lacherka
2. čer 2009

Pavli a kdy jsi to zjistila? když na začátku, tak to je ještě dobrý🙂
Nakupovali jsme v Tescu a ty kratasky mám z Orsay

janula2008
2. čer 2009

Bré odpo! U nás dnes noc taky žádná sláva,v pět byla madam vyspaná a zkoušela na mě vstávání,ale po půl hoďce jsem ji ještě do sedmi ukecala 😒 a teď po obědě taky nějak nechce spát 🙄 . Zkusím zatím vložit nějaké nové fotky. S tím mytím hlavy radši pomlčím,jak to mám dlouhý,tak mě čím dál víc nebaví to mýt a foukat, zvládám to max.jednou za tři čtyři dny a jinak to u mě jistí kšiltovka 🤐 😀 My si se segrou nemůžem vynachválit z internet.kadeřnictví schwarzkopf bonacure,hlavně šampon a kondicioner s Q10. Není to nejlevnější (cca 200 Kč),ale mě vydrží dost dlouho a na to mé vysušené haro fakt ideal 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru