Poporodní deprese, stavy smutku a pláče

pavlina05
26. čer 2008

Ahoj holky!!!!
Nevím zdali tohle téma tady už někde není...každopádně bych ho chtěla otevřít a trochu probrat, poradit...
Já rodila před 14 dny.
Když jsem přišla po týdnu stráveném v nemocnici domů, tak jsem se s tak velkou změnou nemohla srovnat. dostavily se u mě stavy smutku a pláče, beznaděje...
Hormony začaly hrát velkou roli!!!
Možná je to tím, že náš chlapeček je větší uplakánek než ostatní děti, možná tím, že porod nebyl jednoduchý...
Každopádně mě prostě sem tam přepadne smutek, depka a pláč... ☹ ☹ ☹
Vím, že je to asi velkou hormonální změnou, ale přesto bych ráda o těchto věcech popovídala a poradila se.....

betina
19. říj 2009

marci,jj, holky tam chodí a jsou moc spokojené. Paní nám nabízela, že bysme mohly chodit i na ty pondělní kurzy, i když jsou pro děti od 3 měsíců do roka, tak je tam sposuta zajímavostí ohledně péče o miminka jako masáže, bylinky apod... jinak se tam chystáme na ten pátek a to je pro děti od roku, tak bych to tam očíhla a řekla ti co a jak.

jana.sun
20. říj 2009

ahojte lidičky,
tak my jsme objednaní na kožní zítra, tak nám držte pěsti, at je to v poho a nepotvrdí se nic zlého 😔

motylek
20. říj 2009

Ahoj holky,

Jani, budeme na vás myslet, určitě to není nic zlého. DEj hned vědět.

My byli dneska na očkovaní-priorix, celkem jsme to zvládli, tak doufám, že budeme bez reakce.

U ťamanů jsem koupila nádherný teplý (froté) punčocháče, jedny stály 98,-, troje za cenu dvou, takže mě troje super punčocháče vyšli na 196,-, tak z toho mám fakt radost.

S bytem furt nic, Jani právě mě ty byty na Vinohradech přijdou ujetý, ten pokojík za dveřma a jsou to takový nudle obdélníkový, což je fakt strašný. Jediný co, tak jsou tam úžasný balkony, do těch jsem se zamilovala. Dneska jdeme na prohlídku do Novýho Lískovce, tak jsem zvědavá, jak to bude vypadat tam.

Moni, moc mě mrzí, že máš trápení, ať je jakýkoliv. Vánoce budou neboj, pokud jde o peníze, tak přece dárky nejsou důležitý. Kluci z toho stejně nemají rozum, takže zatím se to obejde bez nějakých super darů. Hlavně, že budete v klidu a pohodě, zdraví. Ať se ti co nejdřív uleví a musíme se už potkat, než zapadneme sněhem.

Pavlííí, co v Ikei, něco sis pořídila, já Ikeu miluju, nechala bych tam majlant, kdybych ho měla. Až se přestehujem, podle toho kam, tak bych se k vám podle dojezdnosti přidala na ty cvičení, taky nevím co budeme celou zimu dělat.

Jani2008, Simča je kus ženský, je fakt veliká, vypadá starší. Už se taky těším až se Jakub rozkecá, to pak bude ta správná prdel 😀 😀 😀 . U nás jede jenom mama, tata děde, baba, tam, toto, atd.

Jdu nachystat oběd a doufám, že půjdeme hajat. Dneska je spací počasí.

Zatím pááá

jana.sun
20. říj 2009

ahojky Moty,
fajn, že se taky ozýváš 😉
no ty byty - ty jo, asi bych si ted nechtěla vybírat - ufff. Nebudeš tomu věřit, ale existuje ještě jeden horší typ 3+1 než máme my - bydlí v něm kámoška na Lesné - dveře do kuchyně jsou hned po levé straně, jak vejdeš do bytu - tím pádem se musí zouvat už před dveřma venku a boty přenést - fakt nechápu, kterej ignorant tohle vymýšlel - asi nějaké hovado, co bydlelo v rodinným domku a nebo naopak v garsonce 😠 😠 😠
no nudle ten náš třetí pokoj fakt je - hrůza - nevim, jak si s tím jednou poradíme, až tam bude pokojík a nebo tam přestěhujem ložnici - nevím - se nám tam snad ani letiště nevleze 🙄 🙄 🙄
Vám hlavně držím pěsti, at vyberete co nelépe, abyste byli spoky 🙂
taky si myslím, že Vánoce nejsou jen o dárkách, my jich nikdy neměli moc a ani to ted nebudu praktikovat. je to víc o atmosféře. pamatuju si, jak jsem vždy s mamkou pekla - strašně moc mě to bavilo a moc ráda na to vzpomínám 😵 😵 😵

Pavlíííííí, kde si?????????? Nezmrla jsi nám někde?????
taky mám ráda Ikeu 😵

pavlina05
autor
20. říj 2009

Ahoj holky!!!!
Nezmrzla jsem ,ale po dnešní noci mě málem odváželi do věznice. 😅 Jsem myslela, že toho kluka přetrhnu nebo jak Bet, odvezu do babyboxu 😅 usnul dobře a brzo, ale od 22:30 až do 5 ráno řval a řval a zase řval. ☹ ☹ ☹ nekecám!
Někde asi chytnul rýmu, měl totálně uspaný nos a nemohl spát, kopal nás s MM všude, nechtěl se chovat a ani kojirt a řval. TAk jsme ve 3 ráno odsávali sopel a modlili se za hodinu spánku. Ta se nekonala. Až ráno od 8 do 9 hod.
Na cvíčo jsme dnes nešli a ani ven nepůjdeme.
NAštěstí jsem měla navařeno, tak jsem se celé dopo věnovala jemu.
Prďísek teď spí, tak rychle piju kávu a dočítám.

pavlina05
autor
20. říj 2009

Ikea byla super, koupili jsme stolek a židle:http://honigovi.rajce.idnes.cz/zimni_schovavanky/#Ajisek_doma_018.jpg

pavlina05
autor
20. říj 2009

Holky...no tak to je mazec. Tady ty děcka jako spát nebudou nebo co? Po dnešní noci jsem vážně totálně nasraná!!!! 😠 😠 😠 😠 😠
beti, knížku mám vytištěnou. měla ji i Terka, myslíš tu :Každé dítě se naučí spát?
Je to o té vyřvávací metodě...
Chceš ji?

Jo, přišel NEXT!!!!! Konečně!!!!!

Zuzi, neřeš to jídlo. já mixovala hodně dlouho, myslím, že tak do 13 měsíce a pak jsem rázně přešla na kousky a paráda 😉 dělej to tak, jak to vyhovuje sárince.
myslím, že ti nespavci by si pekelně rozuměli 😀

MArci, to vaše spaní paráda 😀 😀 😀

JAni, na videa kouknu s Ájiskem 😉 pustíme si zvuk 🙂

Moty, očkování jsme měli mít zítra. Ale odhlásila jsem to skrz rýmu. To už je podruhé posunuté to naše očkování. Další termín máme až 4.11. TAk jsem zvědavá jestli se vyhrabeme z rýmy 😅
Moty, Lískovec se mi líbí 😉 Už jen proto, že za kopcem jsme my 😎 😀
Moty, na cvíčo s náma určo musíte, kamkoliv. TAdy v Kohoutkách je asi nejlepší 😀 i v tom Lískovci 😉 Tak kup ten byt 😉 😀

marci
20. říj 2009

Jani, jj taky máme na Vinohradech 3+1 a pokojík alá nudle 😝 😝 Fakt nevím jak bych ho zařizovala kdybychom tam bydleli. Asi bychom tam jak píšeš taky přestěhovali ložnici. Nám ten pokojík navíc sousedí celou jednou dlouhou stěnou se schodištěm a zeď je studená ať topí jak chtějí 😝

pavlina05
autor
20. říj 2009

Holky, Lach měla včera narozky.....

Moničko naše, máme tě rádi a přejeme samé štěstíčko a sluníčko. 😀 😀 😀 😀

jana.sun
20. říj 2009

Monulko, přejeme ti všechno nejlepší, hodně zdravíčka a hlavně, at se všechny problémy vyřeší ke tvé spokojenosti a všechny bolístky přebolí 😔 😔 😔 moc na tebe myslíme a Míšovi posíláme pusinu 😵

Jo, tak Marci, vy máte ten byt napravo od výtahu, my nalevo 😉 ta nudle je fakt šílená - ti architekti byli tenkrát padlí na hlavu nebo co???!!! 😨 😨 😨

Pavli, tak Ajisek má svůj stolek a židličky no paráda 🙂
a ta noc - to je teda fakt síííííííííla!! Ajis není žádný troškař, když blbá noc, tak pořádně!!! 🤐 mělas ted odpoledne zalehnout s ním, aby ses aspon trochu vyspala. 😉

holky, to očkování, jak tu píšete, je povinné??? mám v tom hokej, musím juknout do té knížky, chjo

lacherka
20. říj 2009

holky děkuji za přání i Janča, že si vzpomněla, dneska už se cítím trochu lépe, budou to ještě velké trable, ale snad už aspon budu já v pohodě! Deprese je opravdu hrozná věc!

Jani, tak jsem tě aspon viděla na videu, když ne ve skutečnosti🙂 holky ted jsem pár dní žila uplně mimo, prostě mrtvola, uplně jsem se změnila, nemohla vůbec fungovat, ale to vidím trochu líp a budeme muset začít chodit mezi lidi, aby měl Míša hodně kamarádů s nad nám ty Nexty trochu zvednou naladu:.-)

Holky my taky máme pidi pokojíčky, ale aspon něco, nejlepší jsou u nás návštěvy, dva lidi sedí u stolu a dva lidi na gauči a je plný dům🙂

pavlina05
autor
20. říj 2009

Jani, jj, není to troškař 😝 Já zalehnu dnes velmi brzy.
Zatím je teda MM v ložnici aslyším řev. Pěkně mu teče z nosu. 😖
Jani, očkování je v 15 měsíci, povinné 😉 ale jsou po něm pěkný komplikace, dítko musí být zdravé!

jana.sun
20. říj 2009

Moni, to je mi moc líto, že máš takové problémy, úplně vidím sebe před rokem a prášky ne a ne zabrat. a ty na to něco bereš? Každopádně se na vás dva už těšíme, až vás zas uvidíme 😉 tak se drž 😔

Pavli, tak snad bude dnes v noci lépe. Matyho dnes z opol.spánku vzbudilo kadění, v podvečer ještě zalehnul, ale probral se s pláčem a rukou v puse - takže nás opět chytají zuby ☹ jsem zvědavá, jaká bude noc 😕
a to zítra máme tolik lítání, musíme vstávat mnohem dřív, než jsme zvyklí - tak snad se aspon trochu vyspíme.

tak očkování nás teda čeká taky 😝

tak holky, snad dobrou a jen co nejméně rušnou noc 🙂

pavlina05
autor
20. říj 2009

Jani, čeká Vás také. 😝 Zítra máte tu kožní? Tak držím pěsti.
A sobě držím na noc. 😵

Dobrou všem 😔

lacherka
20. říj 2009

Jani, T. mamka mi koupila nějaké přírodní antidepresiva, potom moje obvodní mi dala další, ale o těch jsem byla taková otupělá, všechno mi bylo jedno, co se kolem mě děje atd. no a na noc pulku lexaurinu na spaní, ale vůbec nezabíral, půlka nic, tak jsem si vzala k tomu ještě celý a usnula jsem asi na dvě hodiny, potom jsem se vzbudila a hrozný stavy. Dnes jsem byla ještě u psych...a ta mi napsala Trition-jestli to píši dobře...tak uvidíme...o a T. mamka byla v lékarně a tam jí kočka řekla,že měla dřív šílený problémy a doporučil mi různé bylinkové čaje, takže dnes piju a cítím se líp, už konečně funguju🙂 právě jsem doumývala zem. Akorát uvidíme co bude zase ta noc. Za den jsem šíleně unavená a večer lehnu a ne a ne usnout asi tak deset dní jsem nespala skoro vůbec v noci.

pavlina05
autor
20. říj 2009

LAch, myslím na tebe sluníčko moje 😵

U nás holky zatím klid, už od 20:00 😀 To je balzám. TAk já mažu spát 😔

zuzanka26
21. říj 2009

ahoj holky,
u nás noci furt mizerný, buzení asi tak 4-5x no ale co nadělám, pokud se aspoň mezitím nějak spí, tak se to dá přežít.

Moni drž se, určitě bude líp, depka je blbá, že si nevybírá a prostě přijde bez důvodu. Snad bylinky a lidi okolo pomůžou, přejde to 😔

Já přes den nějak funguju ačkoliv spím teda fakt bídně a čím je Sárinka starší, tím horší spaní máme. Ale v noci třeba stojí v postýlce a natahuje ručičky, když si jí vezmu k sobě, je to lepší a hned usne, ale pak se ještě párkrát točí a pobrekává a pak je klid. Ale já pak třeba ještě chvíli jen tak čučím a nemůžu spát 😖 jak kdy. ale nedá mi to, nemůžu jí nechat plakat.

😝

pavlina05
autor
21. říj 2009

Ahoj holky!!!

U nás noc ok, no buzení cca také 4 x, ale jsem ráda za to co je 😀 Jsem přespaná 😀
ája spal celkem klidně, sem tam jsem mu dala pesíčko🙂

Zuzi, berete si ji k sobě do postele? Nebo tedy ty k sobě? Ája je u nás v posteli.Onehdy jsme to s MM řešili a on řekl, že je rád, že je Ája mezi námi, že je to krásný....
No ale včera jsme zase řešili strategii odstavování, přesunu do pokojíčku atd.....
MM mi chce pomoct 🙂
Zuzi, máme to s tejný. TAké nedokážu Ájika nechat plakat

pavlina05
autor
21. říj 2009

No a jinak my už máme po jídle, Ája spí. Tak já jdu poklidit, umýt nádobí a pak si dát lattéčko 😀

jana.sun
21. říj 2009

ahojte,

tak my máme za sebou lítání po doktorech- uffffffff!!!!
Kožní - dostali jsme tekutý pudr a nějakou mastičku na promazávání - která mmch má být v lednici, tak nevím, jak se to bude Matymu líbit, až ho tím studeným budu mazat 😕 😕 😕 - máme přijít za 10 dní na kontrolu. Dr. byla mooooooc milá a příjemná.
Na neonatologii jsme prý byli naposled, pokud tedy nenastanou nějaké problémy v budoucnu. Maty se vyvýjí dobře, říkala dr., že je tak 2 m pozadu, ale že to nevadí. Máme dál cvičit kvůli nožičkám, že je točí směrem ven a mohl by šmajdat, kdyby se na ně takto stavěl. Na rehabku budem chodit jednou za měsíc -tak to je těžká pohoda 😵
pak jsme jeli do Žabin vyzvednout si pár hraček, co jsem tu koupila z bazárku a pak ještě k naší dr. zanést jí výsledky a domluvit se na očkování.
na to, kolik toho dnes bylo, tak jsme to zvládli celkem v pohodě - jen teda jsem trochem utahaná, vstávali jsme cca o dvě hodky dřív než jsme zvyklí - tak to na sobě i cítím. navíc jsem chtěla včera jít dřív spát, ale Maty nechtěl usnout -až po dvanácté 😝 😝 😝 naštěstí noc byla celkem v klidu -sice sebou dost mlel, ale spát se dalo 😵

jana.sun
21. říj 2009

Moni, ono možná i chvíli bude trvat, než ty bylinky pořádně zaberou, ale je fajn, že už se cítíš líp. 😉
a ty noce - ještě si to pomatuju - jakmile mě něco vytrhlo z už tak lehkého spánku, tak jsem byla v pr... třepala jsem se jak ratlík, vůbec tomu nešlo zabránit, horko na hrudi,.... 😔 😔 😔 jsem ráda, že je to za mnou a tobě přeju, at se ti brzo taky uleví. určo se snaž co nejvíc ven - já vím, že se to lehce řekne a hůř dělá - ale zkoušet to přemluvit se - člověk to může trochu "rozchodit". moc na tebe myslím a držím pěsti, drž se, drž se 😵 😵 😵
kéž bych ti mohla poslat trochu energie 😔

Zuzi, taky nedokážu nechat Matyho v noci vyplakat - myslím si, že by to stejně k ničemu nevedlo 😖

jsem blbec!!! zapomněla jsem v kuchyni zadělat spížku na háček, no a za chvilu tam jdu a Maty má vyskládané konzervy a zavařeniny na zemi - díkybohu je to z toho jeho kleku jen kousek na zem, tak se nic nerozbilo - ufffffffffffffffff - hlava děravááááááá 😝 😝 😝

pavlina05
autor
21. říj 2009

Jani, ty jseš šikula kolik jsi toho dnes zvládla 😀 A jsem ráda za Vás a mAtyho, že se tak skvěle daří 😀
No, počkej až bude chodit 😅
Onehdy si Ája otevřel v kuchyni dvířka, vyndal vinný ocet , podíval se na mě a shodil jej na zem. tAkže všude smrad a střepy.

moni, snad ty čaje zaberou 😵

pavlina05
autor
21. říj 2009

dobrou 😔

motylek
22. říj 2009

Ahoj maminy,
tak to vypadá, že máme byt. V tom Lískovci. Je obrovskej, teda pokojíky moc ne, 12 m jak na vinohradech, ale čtverce 😉 😉 😉 . Takže paráda. Teda práce tam bude požehnaně, ale je volnej, tak bysme mohli vyjednat nějakej pronájem a na začátku listopadu se stěhovat. Sice vidíme na dálnici, ale to je detail. Je celkem daleko. Jinak jsem spoky, veliká chodba, tam se vejde skříní a do nich bordelu, to bude luxus z 2+kk 😀 😀 😀 .Obývák velkej, balkon snad 6 m, koupelnička malinká, ale když budu mít pračku v kuchyni (což bych ráda), tak to bude super. No mám radost, ale abych něco nazakřikla. Snad nám dají úvěr. Dneska má Petr sedánek s nějakým jejich finančním poradcem, jestli na to dosáhneme, tak snad. Náš FP říká, že v pohodě, tak snad to bude jen formalita. Musím zjistit co jede do Kohoutek.

A po novým roce bude kolaudace, takže až bude jakštakš porychtováno, tak musíte všechny dorazit s raubířema (kama). Už se na to těším 😀 😀 😀 .

Jani, tak super, snad vám vyrážka rychle zmizí. Studenou mastičku Maty vydrží, když vydrží to cvičení, tak tohle bude labůžo.

Moni, to je fakt na prdlačku, že je ti zle, ale uvidíš, rychle to přejde, snad. Budeme ti držet palce. Lexaurin si beru i já, ale ten není na spaní, ale na uklidnění. Takže že po něm nemůžeš spát není nic divného. Já když mám hodně špatnej den a ve 2 ráno ještě čučím, tak si beru celej, ale jsem pak druhej den dopoledne jak prdlá 😀 😀 😀.
Jdu se oblíct a valím do krámu.

jana.sun
22. říj 2009

Moty, gratulaceeeeeeeeeeeeeeeee!!!!!!!!! Hurááááááááááá 🙂 🙂 🙂 🙂 My měli v Bohunicích taky 2+kk, tak přechod do 3+1 byla paráda -ale ted už nám tak nějak skoro nestačí 😀 😀 😀 máme strašných věcí a krámů a ani jeden s mm neumíme vyhazovat věci ☹ Mi ukaž, kde je v paneláku velká koupelna - pokud si ji teda lidi nějakým způsobem nepředělali 😝 do Kouhoutek ti jede autobus 50. 😉
Můžu se zeptat, jen tak pro přehled, kolik vás to bude stát a jestli je to družstevní nebo OV? Pisni mi to klido do IP, prosím 🙂
Dorazíme rádi a pěkně vám to tam zdemolujem 😀 😀 😀

pavli, jj, až bude chotit, tak teprv začne ta pravá paráda 😀 😀 😀 no co, ale jednou to přijít musí, už si začal stoupat a je to takové divné, najednou je nějaký "větší" 😀 😀 😀

pavlina05
autor
22. říj 2009

Ahoj holky!!!

Noc u nás ok, jen Ája kašle, tak jdeme odpo k dr. Ach jo§ doufám, že to nic nebude.

Moty, super 😀 😀 😀 😀 😀 Do Kohoutek to máš ždibeček. Jede sem 29,50 😀 Se těším, můžeme brázdit ulice každej den 😀
velká gratulace k bytečku.
Já se tak těším 🙂

JAni, větší 😀 ...

TAk my jdeme jíst, MM je doma, také marodnej. mě bolí v krku ☹ Ach jo!

jana.sun
22. říj 2009

jejda, Pavli, tak at brzo vyzdravíte a Ajiskovi, at nic není - zase to tu nějak řádí, bacily jedny hnusný 😠 😠 😠

pavlina05
autor
22. říj 2009

JAni, no právě...ach jo§ Asi to dotahl MM. No raději zajdu k dr., ať jsem klidně za vola, hlavně aby byl mumísek ok 🙂

lacherka
22. říj 2009

Ahoj holky. Moty gratulace k bytečku!! To já mám taky pořád myšlenky na byt, to topení v kamnech není to pravé ořechové a fakt to tady máme malý...zlatý byt...hlavně opravdu je důležitý prostor na skříně a tam dát všechno harampádí, pak je uklizeno i když nechceš, když je všechno schovaný...taky by mně zajímalo info o bytečku, nemáš třeba nějaký odkaz??

Pavli tak zítra se tedy asi stavovat nemáme???

Holky díky z podporu, ale nevím zda je to lepší, snad trochu. Moty mně ten Lexaurin fakt pomáhá usnout, jinak bych byla vzhuru, nebo nevím, zda to už nemám vsugerované☹ prý je dost návykový

pavlina05
autor
22. říj 2009

Lach, to bude paráda, až bude moty blíž, co?

Zatím nevím, proto jsem ti ještě ani nepsala. Máme rýmu (to by snad nevadilo) uvidím co dr. řekne. Jdeme tam ve 14 hod, no až se Ájis vyspí.
mOni, moc bych chtěla aby jste přijeli, aby jsis pokecala, dala kávičku, Míša se vařádil.
uvidím co a jak ta naše nemoc....

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru