Poporodní deprese, stavy smutku a pláče

pavlina05
26. čer 2008

Ahoj holky!!!!
Nevím zdali tohle téma tady už někde není...každopádně bych ho chtěla otevřít a trochu probrat, poradit...
Já rodila před 14 dny.
Když jsem přišla po týdnu stráveném v nemocnici domů, tak jsem se s tak velkou změnou nemohla srovnat. dostavily se u mě stavy smutku a pláče, beznaděje...
Hormony začaly hrát velkou roli!!!
Možná je to tím, že náš chlapeček je větší uplakánek než ostatní děti, možná tím, že porod nebyl jednoduchý...
Každopádně mě prostě sem tam přepadne smutek, depka a pláč... ☹ ☹ ☹
Vím, že je to asi velkou hormonální změnou, ale přesto bych ráda o těchto věcech popovídala a poradila se.....

pavlina05
autor
11. črc 2008

Lach, jj, zvykám si...ale teda pořád mě drnčí v hlavě když řve jako o život!!
No moje kamarádka má po čestinedělí a dostala MS hned 😝
Tak když tak kojíme jako o život, tak bychom vážně mohly vydržet do zimy, no ne??

A jak je dnes u Vás s křikem? My zatím ok.
V kočárku mám molit. podložku, na ní Tetra plínku a zavinovačku.

lacherka
11. črc 2008

Pavli, pořád spinká, už snad 4hodiny, neli dýl...hlavně že máme kapat do toho očička co dvě hodiny...tak jak to mám udělat...přece ho nebudu budit...

pavlina05
autor
11. črc 2008

lacher, no jasně že ho nebuď§ No tak to kápneš pak 😅 , vždyť to je něco děsnýho ho budit!!!
My jsme nakojili v 11.30 a spíme ještě teď. čučím jako puk, to nrení ani možný!!!! Dnes denní rekord!! 4 hod!!! 😅

pavlina05
autor
11. črc 2008

Holky, hezký a klidný víkend všem!!
My valíme zase za dědou a babičkou směr Kojetín. Tak pa v neděli či pondělí...a bez pláče!!!

PA 😵

lacherka
11. črc 2008

ahoj Pavli! pěkný slunečný a klidný víkend!

janula2008
11. črc 2008

Ahojky, u nás se uspává a plače, za chvíli se rozepíšu až usne;)Lachi, já ještě mensku nemám ...a vůbec mi nechybí! 😀

lacherka
11. črc 2008

taky uspavam a jednou rukou pisu, taky placeme.....jo a jinak zavidim,, ja myslim, ze u me to asi uz prislo

janula2008
11. črc 2008

Ahoj lachi jeste jednou, u nas uz se nastesti spinka...ale ona si to vybere pres den zlobivka, nehrozi, aby spala dele jak trictvrtehodinu a to po poledni, jinak nevytuhne ani v tom kocarku. Zavidim, ze vam usnou treba na tri-ctyri v kuse 😒 .A co jinac, jak jde zivot?Nejak jsem ti nestihla jeste na tu zpravu odepsat, ale zitra urcite napisu.

lacherka
11. črc 2008

tak u nás se leží v postýlce s narvaným dudlíkem v puse a pušteným kolotočem a doufám,že už usne...taky nějak dnes nestíhám....prospal celý dopoledne a celý odpoledne jsme byli venku,tak chvíli spal v kočárku a semtam se probudil,ale koukal a byl ticho...
hmmm, tak u nás se stále plače, no tak jdu za ním,,,ach jo...já dřív odpadnu než on asi

janula2008
11. črc 2008

U nás bývá vždycky ticho, dokud se točí kolotoč (máme natahovací), jak dojede, začne řev 😀 . Kdybych to věděla, koupím nějaký dlouhohrající 😝 . Tak přeju dobrou a hlavně klidnou noc, papa.

lacherka
11. črc 2008

tak už spinkáme🙂) bylo načase....já mám taky ten natahovací, zatím na něj moc nereaguje, ale zato na dudlík, jakmile mu vypadne z pusiny, tak je řev....

pavlina05
autor
14. črc 2008

Ahoj holky!!!

Víkend hrůza!!
Alešek brečel celý sobotní odpoledne, tchánovci nechápali...Já byla na prášky!! Už jsem zase padala do depky...Ach jo! Ty maminky s nebrečícíma dětma se tak mají!!!
V neděli to bylo lepší...
Dnes ráno zase křik, dělala jsem všechno možný...no naštěstí to trvalo jen hodinu! Te´d spinkáme, uf!

A co u vás???

janula2008
14. črc 2008

Ahoj Pavli, no u nas je mala taky protivna. Sobota byla teda super, utahali jsme ji dopo v Olympii (muj vrcholny kulturni zazitek! 😀 )a pak spala jeste po obede dost dlouho, takze fajn. Nedele nic moc, vyrazili jsme do cukrarny a rvala v kocarku uz po par metrech. 😒 .Dneska je jak uz jsem spala protiva, asi zas ty zuby, je to unavny, stale mrci, nechce byt sama, nespi ani chvilku 😢 . Kamoska uz je od soboty z porodky doma, psala, ze mala cely den spi a noc probreci, taky dobry, si zobneme docela vsechny koukam.

janula2008
14. črc 2008

melo tam byt psala misto spala, aspon vite nad cim porad premyslim...jee jak ja bych si zdachla 😀 😀

pavlina05
autor
14. črc 2008

😀

lacherka
14. črc 2008

Pavli, my byli v sobotu na oslavě naroznin a taky křik, nemohl usnout, tak jsem přišla na to, že mu asi vadí hluk a prostě to,že není v domácím prostředí jak je zvyklý...pořád ho někdo okukuje, chce chovat....!!! dneska jsme sami doma a prostě krásně spinká, neplače a je klid...Prostě sám s mamkou to je pohoda, jak je tu někdo jiný tak je mela....zítra čekáme tchýni a ještě máme jet na jednu návštěvu, ráno ještě zařídit porodný a na kontrolu s těma očičkama...tak je mi jasný,že zas bude řevu

lacherka
14. črc 2008

janula: já jsem ted spala dvě hodky...🙂)) ale čekáme kamarádku, tak musím vstávat, malej ještě spí...tak jsem zvědavá kdy se vzbudí na papu

janula2008
14. črc 2008

tak u nas dnes holky cely vecer rev, uz me boli hlava a nemam ani silu ji porad chodit utesovat, je najezena, prebalena, tak na to fakt kaslu a chodi za ni ma draha polovicka.Ale uz by ji to mohlo prejit, uz je na case...

pavlina05
autor
15. črc 2008

Ahoj holky!!!
U nás byly včera na návštěvě kolegyně z práce, tak jsme se zase předvedli řevem. A pak když odešly, tak to pokračovalo!!!
Když jsme chtěli večeřet, tak jsem dala Aleška do postýlky (přebalený, umytý a najezený 😉 ) a zase řev!!
MM se naštval, že se ani nenajíme...tak zavřel dveře a šli jsme jíst...ale já to psych. neunesla a brečela jsem taky...že moje dítě tam řve a já si v klidu večeřím! Tak jsme se s MM neshodli!! 😒

JAni, tak jak to dopadlo u Vás? Nechala jsi ju vyřvat a ona usla nebo jsi neodolala?? Já dojedla tu večeři a šla jsem chovat.

Holky, zase se tak hloupě ptám...nenecháváte vyřvat??? Já mám pocit, že pak je to horší ho utišit!!!

lacher, Míša usíná v zavinovačce? My ho pevně svazujeme jako v nemocnici, Alešek se prostě pořád budí rukama které strká do pusy...Včera mi holky z práce nadaly že ho trízním. ☹

Vnoci klid, ráno zase křik...tak jsem ho dala do postýlky a bylo to zase horší! Celej se třepal jak zuřil ☹

janula2008
15. črc 2008

Ahoj Pavli, no u nas dnes taky dost rano rev. Vis, ja si to fakt tak neberu, jasny, ze ji nechci tryznit revem, nejsem zas takova krkavci matka, ale to dite si moc rychle zafixuje, ze bekne a ty k nemu dobehnes, takze u nas je to takovy prumer- kdyz vidim, ze je protivna, rve at se otoci jakkoliv, nechce si hrat a jen porad nosit (coz proste nejde, protoze jinak nic neudelas a oddelas si zada jak nedavno ja), tak ji nakrmim, prebalim a necham rvat v postylce. Chodim k ni, ale ona to stejne po cca 10-15min. vzda, uvidi, ze nikdo ji nevezme a bud si zacne sama hrat nebo v klidu usne (tak jako zrovna ted). Jako asi me za to nekdo odsoudi, ale co bych delala kdybych mela trojcata? Holt jedno nosila a dve rvali...? Takze tak nejak si rikam, vseho s mirou 😉 .Kdyz samozrejme uz zuri a rve treba vic nez tu ctvrt hodku, tak ji jdu zabavit, ale to dite se musi naucit hrat si i samo nebo se nejak zabavit. Jak jsem uz nekde psala, pritelova mamca se s nim neparala vubec a je to ten nejlepsi chlap na svete a zadnou psych.ujmu to na nem nezanechalo . 😅

lacherka
15. črc 2008

ahoj, pavli, no u mě je to ruzný, někdy, když se třeba zrovna koupu a jsem ve vaně, tak ho nechám řvat, nebudu mokrá vylízat,ale to ho nechám fakt max par minutek-už se mi stalo,že když viděl, že já nic, tak přestal....někdy zas nechce usnout v postylce,tak ho dám do lehátka a je klid-tam usne, třeba mu dám i dudlík a nebo když už nic nepomáhá, tak si ho dám do naruče a sedím s ním nebo chodím po bytě,ale nechovám ho ani na něj nemluvím a on za chvíli tak nějak sam vytuhne....
dnes jsem mluvila se sousedem-sousedka rodila o par dní dřív než já a potkali jsme se v porodnici, tak prý jim nejde kojení, a malý chce jíst co hodina,takže odstříkává mlíčko a krmí z flašky, takže snad nedělá nic jiného-dost ji lituji, jinak prý taky pořád plače-soused je nevyspalý....
takže Pavli, někdo je na tom i hůř, fakt kojit co hodinu a ještě odstříkavat-to by mě asi odvezli

marci
15. črc 2008

Pavli: jenom jeden poznatek z předporodního kurzu v Cenapu. Paní Ryšavá radila do 3 měsíců na spaní zavazovat do zavinovačky a nedat se i když se to mimču nelíbí - prý je to nejlepší způsob jak předejít u dětí různým lehkým mozkovým disfunkcím, které by mohly třeba vzniknout na základě prožitého traumatu dítěte u porodu (takové ty dyslexie a podobné).

pavlina05
autor
15. črc 2008

Jani, jj, taky si říkám, že tak nějak to budu dělat. Jenže jestli on si ten náš dareba už nezvyknul 😠 Dám ho do postýlky a on se vzteká a rudne...a to je něco na mě!!

LAcher, jj, já si to taky říkám, že jsou na tom maminky a miminka daleko hůř! ☹ A takový ty nemocný miminka ☹ ☹ ☹ ☹ Já se nelituju a ani nějak nerouhám.....jen mě bolí u srdíčka když tak pláče...

marci, myslíš jako zavinovat do zavinovačky + ruce napevno?

petule.h
15. črc 2008

lacherka: já přestala kojit po 2 měsíci, pač malej vůbec nepřibíral...malej pak po umělém mléce začal spát skoro celou noc, takže to bylo prima, budil se max 1-2x...navíc měl bolení, takže pomohl sabsimplex...malej měl rád houpání a kočár, takže se stávalo, že jsem jezdila po bytě kočárem aby byl klid, ale když si to srovnám, byl celkem hodné mimi 🙂 jsem zvědavá co mě čeká te´d...kamarádce řval kluk nepřetržitě a srovnalo se to až v roce...no prostě každé dítě je jiné...každopádně by mě asi odvezli, ona zhubla strašně kilo a sousedi už byli na nervy 😝
jinak cizí prostředí taky vnímá dokonale a dost se odmala jinde budí...jen už neřve 😀

janula2008
15. črc 2008

Lacher:u nás to bylo ze začátku taky tak, první měsíc jsem nedělala nic jinýho než odstříkávala mlíčko, kojení nám nešlo, občas se chytla, ale to málokdy - tak nezbývalo nic jinýho, jedla tak po 60-90min. 😒 Naštěstí jsme se pak do toho dostaly.Bylo to úplně na bednu, opravdu člověk nedělal nic jinýho než odstříkával. Holky mi máme dnes bomba den, malá se naučila otáčet ze zad na bříško až do pasení, to se jí líbí, ale jen tak 2minutky, takže já co dvě minutky otáčím zpět 😀 .Sotva ji vrátím, během chvilky je na břichu a řve...

janula2008
15. črc 2008

jejda: má tam být my...ta čeština 😅 😅

pavlina05
autor
15. črc 2008

janulíííííííí, supeeeer den§ Tak to moc gratuluju!!
My máme také dnes ten lepší den..Alešek poslušně spinká, tak jsem taky zalehla ve 14 hod a bylo to moc fajn takhle si odpočinout 😉 a ájulka ještě spinká 😀
prostě je tady znát , že se střídají dny horší a dny lepší....

pavlina05
autor
16. črc 2008

ahoj holky!!!!

Tak jak včera?
U nás řev na vycházce 2 hod a pak ještě 4 hod doma!!! ☹ ☹ ☹ ☹ Už mě zase chytla depka a pláč!! Já se toho asi nikdy nezbavím!!! a to vím, že plakal protože měl prdíky!!
Te´d je 2 hod vzhůru, tak sis ním povídám....

lacherka
16. črc 2008

ahoj holky! tak jsem se sem dostala až ted....včera jsme byli venku, to byl klid a spinkal přes 4hodiny, v 17hodin k nám přišla návštěma-rodiče od MM, a to začal vyrvál, plakal plakal vztekal se, návšeteva ho chovala a čím víc ho chovali tím více plakal,ale jim to vůbec nevadilo! tak jsem jim malýho vzala a zkoušela jsem aby usnul...když už usínal, tak za mnou zase někdo přišel k postýlce, no a mohla jsem začít zase...fakt na prášk\....opravdu miluji tyto návštěvy, které si malýho musí chovat za každou cenu a nedojde jim že když brečí,tak se mu to nejspíš asi moc nelíbí...klid byl až kolem 8hod...
dneska jsme byli na výletě parníke ve Vevr. Bitýšce a to pořád spinkal jen jsme nakojili a zase spinkal, at tak do 16hod, ted plače, ale to bude tím, že už bude mít hlad,,,doufám,že potom bude klid..
zítra máme rodinnou oslavu-skrz narození Míši, má tam být 17lídí,tak mě asi trefí, už jsem se zařekla, že ho nikdo nebude vytahovat z kočárku, kdyby ho chtěl každý chovat, to si nedovedu představit, navíc tam mají byt od MM, sestřenice-dvojčata 6let, které když viděli mého psa, tak se hádaly která ho bude vodit a to bylo sedni, lehni,sedni, lehni, lehni, sedni, že mě z toho drnčela hlava...takže už ted jsem naštvaná, protože vidím, jak pořád lezou ke kočáru....a jestli ten tam bude brečet a vztekat se,tak se ni v klidu nenajím...tak držte mi palce, at to ve zdraví přežiju

pavlina05
autor
16. črc 2008

Lacher, my to měli v pondělí podobné, já myslím, že ty děti moc lidí a řvání a předávání s ruky do ruky nemusí!!
Zítra to nějak zvládněte a nedej se!!! buď nekompromisní!!!!
My dners byli venku na 3 hod a pohádka. Taky jsem 1 krát kojila apak spinkal tak sladce!!
Teď teda byl vzhůru 2 hod, zase měl bolení. Ale vykoupali jsme a pěkně usnul 🙂
Tak snád bude vnoci klid.

Na doporučení jedné známe beru teď espumisan, prý to pomůže od prdíků, tak uvidím!
Holky, kolik a jak často dáváte sab simplex???

hezký a klidný večer 😵

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru