Poporodní deprese, stavy smutku a pláče

pavlina05
26. čer 2008

Ahoj holky!!!!
Nevím zdali tohle téma tady už někde není...každopádně bych ho chtěla otevřít a trochu probrat, poradit...
Já rodila před 14 dny.
Když jsem přišla po týdnu stráveném v nemocnici domů, tak jsem se s tak velkou změnou nemohla srovnat. dostavily se u mě stavy smutku a pláče, beznaděje...
Hormony začaly hrát velkou roli!!!
Možná je to tím, že náš chlapeček je větší uplakánek než ostatní děti, možná tím, že porod nebyl jednoduchý...
Každopádně mě prostě sem tam přepadne smutek, depka a pláč... ☹ ☹ ☹
Vím, že je to asi velkou hormonální změnou, ale přesto bych ráda o těchto věcech popovídala a poradila se.....

pavlina05
autor
18. bře 2009

beti....díky. Já jen orientačně.. A na konec to můžu nechat upéct i ve VYškově nebo v Ivanovicích. TAm nám pekli i na svatbu.
Jsio moc hodná 😵

marci
19. bře 2009

Pavli, v Brně mám oblíbenou cukrárnu v Líšni - tam pečou nádherný dorty. Vybírat můžeš z tisíce fotek, ale upečou ti cokoliv si řekneš - www.dorty-brno.cz

pavlina05
autor
19. bře 2009

MArci moc děkuji. Hned kouknu 😵
A díky za návštěvu tady u nás.
JAk se má Davídek????

pavlina05
autor
19. bře 2009

MArci, super 😀 odkaz. TAk tam nechám upéct 😀

marci
19. bře 2009

Jé Pavli to jsem ráda, že jsem ti poradila. Davídek je už pěkný uličník a řádí jak černá ruka. Ale jinak se máme moc fajn 🙂

motylek
19. bře 2009

to je fakt bezva odkaz,

pavli, snad večer k tomu sednu, už jsem několikrát měla něco v košíku, ale musela jsem jít něco dělat a ono to vždycky zmizí, už jsem fakt nasr..á, musím pořád začínat od začátku a s kubou to nejde dotáhnout do konce, pořád ho musím u něčeho jistit nebo si natluče 😅 . Je to celkem záběr, už jsem tak unavená.

My taky vstáváme mezi mezi 5:30-6:00. By mě z toho škráblo, ale co nadělám, že 😀 .

pavlina05
autor
19. bře 2009

Moty, to znám 🙂 Já odbíhán snad 100 krát.......
My vstáváme až v 9 🙂 , ale za to celou noc se kojí 😅

pavlina05
autor
19. bře 2009

Moty , Moni...tady pár info o nějakém Nextu, mě to pomohlo... (pro kluky)

Slíbený překopírovaný email.
Jde o tento komplet: http://www.mimibazar.cz/rodinne_foto.php?id=180...
Komplet mám v 86 a je velký ... nevím, zda do něj dorosteme, snad jo. Mladší syn bude mít rok v květnu, zatím má 8,4 kg ... ale klobouček mám vel. 12-18 a ten bude obr i na podzim. Takže přiobjednávám 6-12 měsíců ...
body z kompletu: šíře: 25 cm, délka k rozkroku od ramene: 41 cm
kraťásky: : šíře: 27 cm, celková délka: k rozkroku: 35 cm, celková: 44 cm
Klobouk 24 cm obvod ... mám pocit, že by mu šel dokonce i 3-6 měsíců, protože třeba ty loňské England mám 68 a jsou mu krásně.

Kraťásky měřím od toho vrchního dílu na prsou, ne tedy s kšandami … to je potom + 8 cm včetně kšand. A k rozkroku je bez nohavičky, opět z vrchu dolů.
Klobouk 100% vemte 6-12.

Nevím, zda jsem Vám pomohla. Taky se stále rozhoduji, jaké velikosti vlastně vzít.

pavlina05
autor
19. bře 2009

beti...a něco pro holky...¨

Dobrý večer, potřebovala bych poradit. Chtěla bych objednat pro nějaké věcičky na léto. Niky je 1rok a měří 72 cm a váží 8,5 kg. A nevím jakou velikost objednat na léto. Chtěla jsem nějaká šatičky, trička, kalhoty, mikinku, kraťásky a overálky. Nevím zda 80 nebo 86. Niky nosí tedka velikost 80 a je jí o trochu větší. Děkuji Kamila
ODPOVĚDĚT | ZOBRAZIT VŠECHNY PŘÍSPĚVKY
Marcela K. (marcela) ID 278, mimibazar.cz/marcela1 (18.3.2009, 22:02) DNES
máme podobný míry a objednávám 80, teď nosí 74 a myslím,že něco z tý 80 jí bude dokonce až na konci léta nebo i na podzim...V 86 se vám utopí..

betina
19. bře 2009

pavli, no právě já jsem na vážkách, ted to dávám do kupy, jenže já myslela, že budu udávat jen velikosti 6-9 měsíců, no s těma číslama bude boj ☹ Veruš má těd velikost 68 a je jí akorát, tak asi na to léto vezmu 74, 78 mi připadá moc, ach jo, jesli to pak bude malý ☹

pavlina05
autor
19. bře 2009

Beti, neboj 😉 Kdyby to bylo náááhodou malý nebo moc velký, tak se to dá v pohodě prodat 😉 Toho bych se nebála! 😉 Na MMB v pohodě.
Já myslím, že 74 stačí. 80 by jí byla obrovská!!!!

pavlina05
autor
19. bře 2009

Mony jak se vede??? Co nového??? Co pořád děláš???

lacherka
20. bře 2009

Ahojky

no Pavli, včera jsem byli nakupovat v Globusu, tak jsem tam zase stravili času! Domů jsme dojeli až před 21hod, ted chci jít trochu uklízet, zas je tu binčus,,,,kde se pořád bere????
a odpo jdem se projít tady do satelitu a obhlednout fasady, pořád se nemůžeme dohodnout na barvě fasady co dáme sem, tak at máme inspiraci🙂
zítra mně má přijet kamoška a v neděli tu mám další kamošku s přítelem na návštěvu, takže ted se asi nudit nebudu

Na ty dorty taky mrknu pro inspiraci, nám budou dělat dort cukráři od T. z práce, tak jsem zvědavá co vytvoří, ale jsou to kluci šikovní, tak to bude určitě super

pavlina05
autor
20. bře 2009

Ahoj Moni. No baráček už je dřina, ne jako byt, že???? Ale nás to také čeká...za několik let, doufám 😵
Moni, tak dávám do kupy ten Next.
TAk mi pošli na mail tu tvoji objednávku, ju? 😉

pavlina05
autor
20. bře 2009

Jinak my jedeme na víkend k tchánovcům. Nebyli jsme tam 7 týdnů!! TAk jsem zvědavá na reakci Áji.

motylek
20. bře 2009

Teda zb těch velikostí jsem jelen, asi teda vezmu 9-12. Co budeš brát ty Pavlí na léto??? 9-12??? A co máte vybránou za kousky, já pořád něc odebírám a přidávám jiný, mají toho moc, brala bych všechno, ale to bych musela být milionář, což teda nejsem 😀 , škoda.

pavlina05
autor
20. bře 2009

Moty, já beru ty letní věci určitě!!!!!!! 80-9-12 m 😉 Mám doma už jedny kraťásky (červené) a jsou 9-12 a te´d jsou mu velké, takže na léto to bude ok. 😉
Moty, také bych brala vše...
😅
Ale jen tedy tohle...77 Liber jen to letí 😝
Linen Blend Shorts (Orange)
420-629-X43
Navy And Red Joggers Two Pack
464-539-X43
Linen Roll Leg Trousers (White)
436-761-G34
Essential Long Sleeve Bodysuits Five Pack
446-458-X43
Denim Dog Cropped Dungarees And Bodysuit Set
451-491-G34
Check Fisherman's Hat
451-255-G34
Blue Check Dungarees And Bodysuit Set
452-809-G34
Giraffe Tops Two Pack
459-646-G34
Cagoule (Green)
453-528-G34

motylek
20. bře 2009

prohlídnu si to, já se musím držet víc při zemi, tak do těch 50 😠 😠 😠

pavlina05
autor
20. bře 2009

Moty, poprvé jsem se také držela...ale teď, když vím, že je to kvalita a je to tak krááásný!!! 😀 😀 😀
Jak jsem psala, v HaH je to někdy dokonce dražší!
No a jinak mě nikdo nic nedá, tak musím kupovat 😎
TAk pak Moty písni objednávku.
bet už objednala 🙂

pavlina05
autor
20. bře 2009

Moty 😵
Bet 😵
TAk už jen Monča 🙂 🙂 🙂

Pěkný víkendík všem 😵 😵 😵

pavlina05
autor
22. bře 2009

Ahoooj!!!
Víkend byl u nás ok, Ájisek v pohodě 😀 😀 😀 Vůbec se nebál a neplakal, pořád dělal lumpárny a stavěl se na nohy 😝 TAkže už mám konec pohody úplně....padá furt na hlavu, takže musím hlídat kde se dá!!!

next zítra posílám na objednání 😉

Pěknou noc všem 😵

motylek
23. bře 2009

Pavlíí, v sobotu jsem ti ty penízky poslala.

Padání na hlavu u nás probíhá už dlouho a je to fakt záhul. Pořád mu musím stát za zadkem.

Jinak dnešní noc = KATASTROFA.

Jsem KO.

Usnul už v sedm, byl hrozně unavenej, o půl 9 už stál v postýlce, tak jsem ho položila a takhle ještě asi 3x. Pak jsem usnula a o půl 12 mě vzbudilo Nanny, asi byl moc nakraji a nesnímalo ho to. Jenže tím on se probral a vstával co 5 vteřin, tím jak jsem se probrala i já, jsem zjistila, že mi je hrozně špatně, tak jsem letěla na wc. V jednu ráno jsem už byla nas..ná, tak jsem mu šla udělat mlíko, nepomohlo, takže jsem si ho vzala do postele a tam teda usnul.
Ovšem ve 3 jsem opět letěla na záchod, nevěděla jsem kudy to půjde dřív, spodem nebo horem. No hrůza. A od 5 byl Kuba zase vzhůru, chvilku spal, pak zase stoupal, takže spánek fakt na hovco. O půl sedmé hotovo a muselo se vylízt z postele na dobro.

Jestli to dneska přežiju, tak to bude zázrak, je mi pořád zle 😝 😝 😝 😝.

pavlina05
autor
23. bře 2009

Ahoj holky!!!
U nás noc standard....co 2 hod 😝 A to se vstávalo už v 8 hod, MM nas......Ája stál v postýlce a komunikoval a my oba mrtvolky 😝 😝 😝 Moni a trhal zvířátka na kolotoči 😠

Moty 😉
A co jsi špatného snědla?? že by nějaká střevní chřipka??? No tak to je teda na prd...já si nedovedu představit být marod s Ájou. To bych nedožila.....

pavlina05
autor
23. bře 2009

🙂 odesláno 🙂

zuzanka26
23. bře 2009

Ahoj holky!
Už jsem pár dní nic nenapsala. U nás nic nového, jen dnes kontrola ve 4 měsících, zase nám odložili tu hexavakcínu ještě oi dva týdny, protože pořád nemá zahojený to znaménko na ručičce. Máme 6520 g a 60,5 cm, prostě prcek po mámě 🙂
Jinak dnes zkusím porpvé kašičku aby to ochutnala, a jinak už zase jen kojím a to i na noc, ten Nutrilon je na prd.
Taky si neumím představit, že bych teď ochořela, stačí když málo spím a jsem mrtvola.

No jinak jsem měla pěkný psycho v sobotu, Sárinka ležela na gauči a chytla- nevím co to bylo- něco jako křeč do břicha, začala se divně klepat a zrudla, přestala úplně dýchat, tak jsem jí rychle zvedla a dobrý,ale řekla jsem to raději dnes doktorce, ta říkala, že spíš to byl prdík, a že kdyby to něco bylo závažnýho, tak by zvedla oči v sloup a to snad nebylo,ale i tak jsem se strašně lekla, co to bylo.
😔

betina
23. bře 2009

zuzi,

tak to mě teda mrzí, to bych teda hysterčila, no jo prdík to být mohl, jenže až to bude podruhé už bude člověk vědět, takhle prostě neví ☹

motylku, dneska jsem byla v práci a dvě kolegynky jsou se střevní virozou doma ☹ , asi řádí mrcha, tak snad to není nic hroznýho, drž se!

zuzanka26
23. bře 2009

Beti však já taky hystečila dost, večer jsem brečela a bála jsem se, sledovala jsem jí prakticky celou noc, ale snad to bylo fakt jen to co říká doktorka, jinak bych se zbláznila starostí. ☹

motylek
23. bře 2009

Beti, jo jo řádí, kámoška to měla minulý týden a její 9 měsíční klučík s tím skončil v nemocnici, tak se teď jen modlím, aby to nechytl náš trumbera.

motylek
23. bře 2009

Pavlííí,super, už se na to moc těším, ještě to počasí, aby se umoudřilo a my v tom mohli vyrazit 😉

pavlina05
autor
23. bře 2009

Zuzi, to já bych už byla na pohotovosti!!!!!
Moty jak je???

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru