Poporodní deprese, stavy smutku a pláče

pavlina05
26. čer 2008

Ahoj holky!!!!
Nevím zdali tohle téma tady už někde není...každopádně bych ho chtěla otevřít a trochu probrat, poradit...
Já rodila před 14 dny.
Když jsem přišla po týdnu stráveném v nemocnici domů, tak jsem se s tak velkou změnou nemohla srovnat. dostavily se u mě stavy smutku a pláče, beznaděje...
Hormony začaly hrát velkou roli!!!
Možná je to tím, že náš chlapeček je větší uplakánek než ostatní děti, možná tím, že porod nebyl jednoduchý...
Každopádně mě prostě sem tam přepadne smutek, depka a pláč... ☹ ☹ ☹
Vím, že je to asi velkou hormonální změnou, ale přesto bych ráda o těchto věcech popovídala a poradila se.....

lacherka
10. zář 2008

marci s tím žehlením mi vůbec nemluv, mám tu jednu kupu a nechám to asi až na víkend, to se jí snad zbavím....no já bych taky řekla,že bych to nikdo neudělala, když to jedli všichni, tak mě pak vyhecovaly, že at to taky zkusím,že je to dobrý...ale taky bych už do toho nešla...

janula2008
10. zář 2008

Moni, tak ja se musim priznat, ze nezehlim, rucniky jsem vzdala uz davno, svoje veci na sebe nejak natahnu a Luky taky nema zadne kosile jen tricka, takze sem tam prezehlim jen neco male, ale jinak to uspesne bojkotuju 🙂 .Jeste sem nakouknu zitram jestli je nejaka zmena, mejte se holky, dobrou.

marcelka_88
10. zář 2008

Moni tak to bud v poho, já už mám ted zase oběšenej celej věšák (2. várky) takže praská ve šveh, takže se o víkendu taky nudit nebudu...
Já soudim hodně jídlo podle vzhledu a kolikrát to třeba může být výborný, ale jak se mi to nelíbí na pohled, tak to prostě neochutnám ... 🙂

Jani, tak to máš hezky zařízané... Jen já mám asi nejvíc muchlací prádlo na celém světě i můj přítel, ale nejvíc ted peru a žehlim malého, takže už neházim do koše své oblečení po dvou nošení 😀

janula2008
10. zář 2008

Holky, akorat ted se tu pekne rozlilo, kdyby to pokracovalo i zitra, tak jsme v prcicich, nemame zatim na sportacek plastenku 😒 . Marci, mala ze zacatku nic moc nenaspinila, ale pockej za toho pul roku, ted jak uz davame prikrmy tak to jsou denne tri tricka, jednou je tam kase, podruhe zelenina, potreti ovoce a tak dokola 🙄 .Peru skoro denne pracku 😎 .

janula2008
10. zář 2008

Bryndak by musela mit od hlavy az po paty mrska, ted se naucila strkat mi do lzicky nebo talire rukama, takze ja nadavam, jidlo lita vsude, mala vysmata, kase rozpaplana po zidlicce, tacku, obleceni, obliceji a tak...jak do nevahej a toc 😀 .

lacherka
10. zář 2008

Jani a to Lukyn nemá ty trička zmačkané? nebo to je tak dobře věšíš? mně stačí, když je T. pohodí někde a druhý den je má jak kdyby je vytáhl....no víte odkud🙂 vždycky mu za to nadávám

lacherka
10. zář 2008

tak mně Míša někdy, když se zadaří prokaká dvě bodýčka denně🙂 fakt nevím jak to ten kluk dělá, a už mě i 2x venku počural, záhadně mu to teklo bokem plínkou rovnou na mou nohu🙂

pavlina05
autor
10. zář 2008

lache 😝 😝 😝 😝 cvrčka 😝 😝 😝

holky já taky žehlím..postupně..včera, dnes a no azítra asi zase taky 😝

marci, jasně, už je nám lépe a chodíme sem si pokecat pořád 😉

Pradlenky hadra 😀

Jani a Moni, kdyb zítra byla super průtrž, tak to asi zrišíme, co??? Tady taky prší...ale určo přestane 😉

Naše uspávání dnes celkem ok, namasírovala jsem olejíčkem pro Dobrý spánek, povídala a usnul v náručí. Spal hodinu, pak řev...nakojila jsem a už zase spí...jdu také.

TAk zítra dopo se tady také ještě stavím 😉

Lache, platí to teda???? Míša bude alesoń dlouho miminko, my máme doma obříka 😅 Jo a o čem jsi poučovala dr.??? 😀

janula2008
11. zář 2008

Holky, tak my ráno zaspali a Luky nás už nestačil před prací odvézt do Brna, dojel by pozdě ☹ . Busem to asi nedáme 😢 . Tak nevím, jak to udělat, ale asi se k Vám přidáme až př. týden, to budem 4 dny v Brně, to mě teda štve 😒 .Moni, on má všechny trička takový dost na tělo, nic moc volnějšího, takže to na sebe natáhne a je to ok, ale musí to být fakt dobře pověšený a to se vyvěsí 😀 . Já mám všechno taky natahovací tílka, svetříky, tak to neřeším. Ale kdyby byl nějaký manager a měl spoustu košil, tak holt musím 😝 .Ale zas za ty prachy, co by nosil doma, to bych žehlila jak fretka 😀 😀 😀 .

majinka2
11. zář 2008

holky to víte že sem taky budu chodit 🙂)))
ale jak psala pavluška, my jsme ted pořád na zahrádce, snažíme si užít těch hezkejch dnů co to jde 🙂))) no a večer když dorazím, tak koupeme, kojíme, pak malej zaspí a já jdu hned za ním...........no a ráno když mám čas , tak se snažím aspon dočítat na Jdeme dál III, to je naše domovská diskuse , chodíme tam s pavlí už přes rok 🙂

marcelko co zítra dopoledne hodilo by se ti to ?????????my většinou kojíme tak okolo desátý , tak nějak na tu jedenáctou, třeba na hodku na prochajdu??????

pavlina05
autor
11. zář 2008

Jani ☹ takže ty nic....no uvidíme jak to dopadne dnes. Pěkně se ty mraky honí.
Jani, tak př. týden 😉
Mončo, co? Jak to vidíš???? Já jdu na tu 12 h k dr. a pak tam...No kdyžtak si písneme sms 😉

Majínko 😀 , sem holky informovala že se máte bájo a zahrádkujete 😀

Jí jsem chtěla ještě dopo ven, ale kojím, koukám a Ája spí...tak jsem ho položila na deku a on spal..teda už je vzhůru! Tak teď ho musím nějak zabavit a pak nakrmit a jít k dr.

mějte se bájo....

marcelka_88
11. zář 2008

Dobré ráno tetyyyy 🙂 ! tak noc docela ušla, ze začátku každé dvě hodky vzhůru a pak každé dvě...

Moni bud v klidu, malej když se snaží, tak dokáže prokakat, nebo pročůrat i tři pyžama za noc a občas se mu to povede i přes den parádně 🙂 !

Majdi zítra nevim co bude, jelikož se připravujeme na sobotní křtiny 🙂 , ale kdyby to vyšlo dopoledne na tu jedenáctou aspon na hodku, tak Ti večer písnu, ju ?

Jani naprosto Tě chápu, že kdyby domů nosil plat manažera, tak budeš žehlit jak frajerka 😀 taky bych pak žehlila bez miliony keců okolo 🙂 !

Jinak tady u nás je vcelku hezky, vypadá to na docela modrou oblohu, tak asi půjdu někam na tůru s matyáškem 🙂

Jinak holky přeji vám všem krásný den 🙂

pavlina05
autor
11. zář 2008

Ahoj hoolky....tak mi měli pěkný den...byli jsme s Mončou a klukama venku. No povím Vám, že Ája i míša byli jak andílci....spinkali a ani nedutali 😀
Bezva den 😉

Jani, příště musíš s námi. Pusu jsme nezavřely 🙂

Byla jsem u dr., Alešek má 6700g a 61 cm a prý hodně spokojené mimi konstatovala dr. 🙂

Tak a já jdu trochu odpočívat....no...pokud Ája dovolí, zase spí.

lacherka
11. zář 2008

ahoj, já jsem přišla domů až ted a zase kojime.....pak vykoupat a jeste vencit....přemýšlím, že pojdu jak bude míša spat, jen sebehnu na minutu dolu ale nevím, mam strach ho nechat samotnýho....já se z toho dneska asi p..... 😠

marcelka_88
11. zář 2008

Ahoooj holky, my dnes taky přišli až v půl sedmé, malej byl přes den zlato, bud spal a nebo koukal, povídal a smál se, takže super... 🙂 ! Ted už si pěkně odchrupuje v postýlce... Že já ho tak moc miluji 🙂 !

janula2008
11. zář 2008

Ahoj holky, tak to je prima, že se prochajda vydařila, já dnes taky nakonec procházkovala s Mončou, ale Židlochovskou 😀 . Tak co jste všecko podrbaly, miminka, chlapi ? 😀 Doufám, že příště už se fakt připojíme, pokud naplánujete něco na konec př. týdne, jak budem v Brně, hned se dovalíme.Jinak jak jsem psala, rostou nám nahoře asi 4 zuby naráz, možná i víc, ale zdají se už trošku vyklubaný, tak zatím pláč ustal. Simuš je šídlo, pěkně sedí a začíná lozit, stále nemáme kabel z foťáku do počítače, netuším kam jsme ho zahrabali, ale někde ho snad zítra koupíme a všechno tam nahážu. Dneska jsme usly až před půl hoďkou, snad to vydrží o to dýl do rána,kéžby . 😉 Hezký večer, papá.

pavlina05
autor
11. zář 2008

Janulko, jo probraly jsme všechno co šlo 😅 ..a příště s tebou 😉 Já nemám v plánu nic, záleží na Monči jak ona bude plánovat.. ale kdyžtak vyrazím s tebou jen já, kdyby Monča byla mimo Brno....

Tak jsme v 18:30 vykoupali, 19 h nakojila, do 20 h koukáme s Ájou na tv, pak jsem ho uspla v náručí u Růžovky...během toho několikrát procitnul a plakal, no teď už leží v postýlce a snad už konečně bude spát!! Já mám uši na štopkách a čekám co bude.....MM v hospůdce..

Mončo, tak co Tomáš???

Holky,dobrou a krásnou noc 😵

lacherka
11. zář 2008

Jani ...jo jo přesně tak, miminka a chlapi.....to bylo naše téma....a fakt jsme furt prndaly, bylo to dobrý...jak kdybysme se znaly už dávno....příští týden uvidíme jestli pojedem na tu dovču....no uvidime....tatínek zase nebyl totiž hodný, tak rezignuju....a jestli se o tu dovču nepostará sám, tak nic nehledám a nikam nejedu.
Dětičky byly hodný, teda Alešek uplně, Míša sem tam poplakával....on je fakt takový, jak se mu něco trochu nelíbí hned to dá najevo...
holky ale dnes ve vaničce hysterák, to jsem fakt ještě nezažila. Pavli já si myslím,že Alešek se už pomalu uklidnuje....doktorka mi řekla, že jestli jsem nebyla ve stresu v těhotenství a já se pořád nervovala kvuli T. tak myslím, jestli to nebude tím a mám strach aby to netrvalo nějak dlouho a nemělo to na něm nějaké následky...☹

pavlina05
autor
11. zář 2008

Lache..já tady ještě sedím, to víš MM na pivku tak na na MK..každý máme něco. 😀
No s tím stresem v těhu.....mohlo by to být tím. Ale třeba já měla těhu úžasný a Ája plakal...no prdíky.
Moni, já myslím, že to je stres, temperament......vše dohromady..Ale neboj, Míša je děsně krásnej a bude naprosto v pohodě 😉
ája je pomalu a pomalu lepší...ale večer prostě umazlený ufňukánek.

Mončo, koukám na Next 😅 ...to bude vítr na účtě 😅

lacherka
11. zář 2008

Pavli já ti říkala....to je hrozný, tak krásný oblečky...prý mají rozšířit kolekci během září, tak taky ještě juknu a už snad pujdu do hajan..

pavlina05
autor
12. zář 2008

Dobré ráno všem 🙂
U nás úžasná noc, Ája se vzbudil až v 3:45 a pak 4:00-8:00 spal. Moni, že by tím včerejším výletem???
Tak já jdu posnídat, věnovat se mu a pak jdu ven, nakupovat,...pa zatím 😉

lacherka
12. zář 2008

pavli, asi ho výletek trochu utahal....mně normálně tak bolí lítka, že by taky tou včerejší vycházkou? 😉

marcelka_88
12. zář 2008

dobré ránko holky... Tak u nás noc nic moc... usl asi ve třičtvrtě na osm, možná něco málo před, vzbudil se v půl deváté bříškem, usl po půl desáté, v jedenáct se probudil a pak to jelo každé tři hodky, pak se budil mezi tim kvůli bolení bříška, takže jako "parádní" noc... jsem zvědavá jestli se někdy vyspim trochu lépe 🙂

miladaspackova
12. zář 2008

ahoj maminky,

nemáte prosím někdo zkušenost s tímto kočárkem?
http://www.mimi-kocarky.cz/cz-detail-99913.html

pavlina05
autor
12. zář 2008

lache...asi jo. 😀 Tak to ho budu muset takto utahat častěji..No ani mě nemluv, já byla taky utahaná! A dnes jsem šla pěcha z výstaviště na Vídeňskou a odtama přes Antropos domů, tak cca 6 km! 😝 A teď jsem ještě vysávala 😝 Asi večer padnu 😅

marci, jo vyspíš..tak ta půl roku 😉 . Jančena Simča spí myslím celou noc, ne??

jani, kdepak se touláš? Po cukrárnách? Četla jsem že půjdete s holkama 🙂

miladaspackova
nemám

marcelka_88
12. zář 2008

pavlí, tak to mám před sebou hezký půl rok 🙂) !

Jinak dneska jsme byli zase celý den venku, ale malej hrozně trpí na bříško od včerejška a už fakt nevim jak mu pomoct, skoro celý den na rukách, tak jsem dost utahaná, zase řve a přítel je na narozkách, tak musim běžet a ještě připravovat na zítřejší křtiny, tak snad mě to nepoloží 🙂

pavlina05
autor
12. zář 2008

marci, to my všechny....Ale mám kamarádku na Jdeme dál a té spí Hanička celou noc bez buzení. Tak třeba se k tomu také dopracujete...dopracujeme...Ale já raději nedoufám 😎

marci a máte doma třeš. pecky? co poloha na bříšku, na míči? Co kapky???Já už mám hodně zkušeností z prdíky!!!

janula2008
12. zář 2008

Ahoj holčinky, no my se pořád někde touláme...a nebo prostě nestíhám 😒 . Já Vám nechci brát iluze, ale se spaním je to momentálně čím dál horší, Simča usínala pravidelně kolem 19h. a spala v kuse do rána, teď...škoda mluvit. Ještě je vzhůru, do toho se 5x vzbudí za noc, na dudlík nebo tím, že se převalí na břicho, kolem páté nejpozděj je vyspaná 😖 . Já už padám únavou na hubu, doma řádí, neustále ze sedu padá na koberec, jak ještě nedrží úplně stabilitu,šplhá po postýlce, tak celý den jen zvedám, tahám, utěšuju pláč...a tak celý pořád dokola. Buďte rády, že miminka ještě jen leží,co já bych za to momentálně dala. 🙂

lacherka
12. zář 2008

hmmm Jani, no to snad ani nepiš....my jsme dnes koupali psa, celá koupelna od chlupů, tak jsem snad hodinu uklízena a je od pesana binec po celým bytě, tak sem si řekla,že se zítra pustím do velkého uklidu🙂 dneska už asi půjdu spat, jsem dost utahaná

janula2008
12. zář 2008

Ale zas na druhou stranu Moni, tě uklidním, je mnohem víc i krásných chvilek. Kupodivu máme teď oblíbené procházky s holkama, kdy většinou ani nemuká a je hodná, nebo když ji lechtám a nahlas se řehtá, to je taky bomba. To ti tu únavu vykompenzuje, protože se konečně aspoň něco děje a s mimčem je větší legrace 🙂.Tak dobrou noc holky.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru