Poporodní deprese, stavy smutku a pláče

pavlina05
26. čer 2008

Ahoj holky!!!!
Nevím zdali tohle téma tady už někde není...každopádně bych ho chtěla otevřít a trochu probrat, poradit...
Já rodila před 14 dny.
Když jsem přišla po týdnu stráveném v nemocnici domů, tak jsem se s tak velkou změnou nemohla srovnat. dostavily se u mě stavy smutku a pláče, beznaděje...
Hormony začaly hrát velkou roli!!!
Možná je to tím, že náš chlapeček je větší uplakánek než ostatní děti, možná tím, že porod nebyl jednoduchý...
Každopádně mě prostě sem tam přepadne smutek, depka a pláč... ☹ ☹ ☹
Vím, že je to asi velkou hormonální změnou, ale přesto bych ráda o těchto věcech popovídala a poradila se.....

lacherka
11. zář 2009

Pavli jak děláš zel. polívku? já včera vařila, ale bez té vegety nebo bujonu to není ono☹ pořád mi tam něco chybí...jak dochucuješ?

Pavli tak ty se máš! Mně skončili očistky myslím asi 4-5týden po porodu a kolem toho 5týdne jsem dostala MS takže jsem si klidu moc tedy neužila

pavlina05
autor
11. zář 2009

ZUzi, díky za podporu. Snad jo, ale bude to boj a řev po celým Brně ☹

Zrovna dnes jsem na tebe myslela, že až budeme chtít do Řecka, tak ty mi poradíš kam 😉

Zuzi a měla jsi už MS. Já ne 😒 P5. pátek jdu na gyn tak se musím optat.

Moni, cibulka, mrkev, petžel....mladá cuketka. Hrášek a kukuřička. Kmína sůl. No te´d jsem tam dala trochu podravky. Ale myslím, že jen s tím kmínem by to také šlo 😉

Moni, ale zase tělo funguje 😉 To moje je pořád jaksi někde jinde, proto do konce roku musím skončit s koj, aby se tělo dalo aspoń rok dokupy a já pak otěhotněla!

pavlina05
autor
11. zář 2009

Beti a LAch!

TAk ta uzávěrka Next je do 15.9.
TAk abychom to do 14.9. měli a já to pak zkompletuji. Nebo to chcete zařídit některá z Vás?
Jinak to budeme mít zase od této Monči:
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=25968680&tab=1

motylek
11. zář 2009

Moni, tak si kup ten Natur bujon od Vitany, tam je jen přírodno a jsou moc dobrý. Jinak podravka už by mu taky nevadila, trochu.

zuzanka26
11. zář 2009

Pavli, ještě jsem MS neměla, ale příjde to až s tou novou antikoncepcí, tam je to klasika ke konci měsíce to příjde ach jo. No já jsem nad tím fakt přemýšlela, jestli to mám brát a tak, ale asi to chvilku zkusím. Od MS jsem měla krásnej pokoj, nic mě nebolelo, každý den to samý.

já počítám s tím, že cca do 3 let se mi bude budit, pokud by to bylo jednou nebo dvakrát za noc, nevadí mi to. Doufám, že to nejhorší máme za sebou 😅

janula2008
11. zář 2009

Ahojky, tak my už jsme taky doma,středa-čtvrtek jsme byly u těch našich v Brně, bylo to celkem o nervy a jsem ráda,že jsme zpět 😔 Simča tam řádila jak z divokejch vajec a straaaašně zlobila 😠 moje babička,která tam teď našim hlídá kočku a celej život dělala v jeslích, říkala, že viděla hodně dětí, ale že Simča je fakt unikát 🙄 jsem upřímně vděčná za to jedno dopo v týdnu,kdy si odfouknu (podruhé zvládla jesličky uplně v poho,dalo mi práci ji nahnat pak do kočárku 😀 ),i když tentokrát jsem celou dobu strávila u zubaře. Taky nechápu Pavli jak všechno stíháš, Simuš mi zas od šesti ráno usla až teď a to jsem tak vyplivlá,že si Vás dočtu, rychle se najím (mimochodem první jídlo když nepočítám bebe sušenku ráno) a než trochu poklidím, už tu zas bude vyřvávat ☹ A s tím vařením to taky celkem šidím, flašky už moc nedávám,ale třeba dnes dopo jsme byly venku a pak už jsem nic nestihla, takže ji dostala.Jinak omýláme pořád to samé dokola a dva chody vůbec nedělám, buď třeba zeleninovou polívku a nebo tu rybu, maso s těstovinami, bramborami, rýží atd. Zapíkám ještě brambory často,taky sem tam uklohním rizoto nebo špenát, květák moc úspěch nemá,no prostě pořád to samé.Moty tak ať je Kubík brzo v pořádku, ty nemoci jsou zvlášť u prcků nepříjemný ☹ dnes máme v plánu večer ty hody,ale taky mě od rána bolí břuch,tak se mi ani moc nechce a brzo to zabalíme 😔 Zuzi já tu taky pořád skuhrám,když si to po sobě čtu 😅 takže si klidně postěžuj, hlavně když se ti uleví. Nicméně když si pak přečtu nějaký z těch smutných příběhů dětí,které jsou jakkoliv nemocné, nebo snažilek, co se snaží x tý rok o dítě,tak si v duchu nadám, že nechápu, nač si tu stěžuju,že radši zlobivý a hodně živý dítě, než žádný, když to napíšu blbě že.. 😒Já už bych nikdy neměnila, i přesto, že občas mám chuť Simču aspoň na týden někomu ,,darovat" 😀 tak hezký víkend holky!

pavlina05
autor
11. zář 2009

JAni 😵 to jsi napsala moc krásně. Já bych také neměnila, ikdyž si stěžuju na noce. Raději nebudu spát x let, ale budu vděčná za to co mám. MAlý zázrak

JAni, zatím stíhám v pohodě. Vždy když Ája spí. Až spávat nebude, tak tady asi shňijeme ve špíně a hlady.

Holky, my byli dnes na tom hřišti a musím říci, že jsem si tak dloho nezblbla jak tam. 😀 Jsme s Mončou a kámoškou skákali v hradě s dětma. A pak Ája (ten kliďásek a uplakánek) dofackoval Míšu. Teda dával mu kapky a Míša jen držel.
koukněte:http://honigovi.rajce.idnes.cz/podzimni_lumparny_rostacka_Ajiska/#mravenecci_034.jpg

lacherka
11. zář 2009

chudáček Mišáček....já ho budu muset naučit nějaké sebeobraně!!!

pavlina05
autor
11. zář 2009

☹ 😀 😀 😀 😀

lacherka
11. zář 2009

dejte Michálkovi prosím hlas...děkujeme🙂

desítka je nejlepší takže tu, ju?

http://www.prettybaby.cz/main.html?photo=8395

motylek
11. zář 2009

Máte ji tam 😉

pavlina05
autor
11. zář 2009

😉 Mišo za to tríznění máš 10

pavlina05
autor
11. zář 2009

...tož zas tlemím na NEXT

lacherka
11. zář 2009

Pavli tak já taky nezahálela...🙂
kdo chcete mrkněte naše fotky z léta...

http://lacherka.rajce.idnes.cz/Michalkovo_leto_...

Děkujeme za hlasy...su zvědavá co to je a jestli něco vyhrajeme🙂)

pavlina05
autor
11. zář 2009

Lach...bych Vám to přála, ale my byli také v téhle soutěži a NIC!

lacherka
11. zář 2009

a dostaly jste se na nějaká první místa a nic nebo vůbec?? no je to spíš o tom, kdo má kolik známých...kdo pošle hlasy...

pavlina05
autor
11. zář 2009

Lach, já to už pak ani nesledovala.
Ale teď koukám na vaše léto. Míša je modýlek. Někam jej přihlas, to není možný, aby něco nevyhrál!!
Teda s těma meruňkama oni byli tak maličkatí🙂

lacherka
11. zář 2009

vždyt jsem ti říkala, že ten Aleš fakt vyrostl!!!

pavlina05
autor
11. zář 2009

já to nevidím 😕

lacherka
11. zář 2009

tak já už jdu spat...dobrou...

pavlina05
autor
11. zář 2009

Dobrou, jdu také.
😵

pavlina05
autor
13. zář 2009

Ahoj holky!!!
Tak jak jste se měli?
MY parádně, tchánovci byly v úžasu jak je Ája krásnej, prej jak z reklamy 🙂
A on tam byl ve svém živlu. V sobotu trochu teda vyplašený, ale dnes už raubíř první třídy. 😀
Kluci se dnes ještě koupali v bazenku a grilovali jsme. Asi letos naposled ☹

Beti, takže hotovo? 🙂
V úterý se uvidíme, co? Se teda moc těším 😵 Do Kohoutek ty trefíš jedna báseň 😉 , pokud by jsi potřebovala zázemí na přebalení či něco podobného, tak u nás ho máš 😉

Lach, tak co objednávečka?

Pin, tak už je po tom?

lacherka
13. zář 2009

na tebe jsem čekala🙂 mně už jde z toho nextu hlava kolem...🙂 no tak snad už mám vybráno, koukala jsem už i na tu doplnovací kolekci...hm a tam bych taky vybrala☹

vy máte s betinkoku nějakej tajnej srázek jo????🙂)

Pavli tak to jste se měli! Já dnes dopo s kamoškou a se psama venku a pak jsem už byli doma, vařila jsem prala...kluci prý už nemají žádný ponožky, tak jsem jim něco vyprala...když nemají maminku doma, tak at mají co nosit-myslím tím T. a jeho bráchu

Míša mi usnul odpo okolo 17hod, tak jsem čekala kdy se vzbudí a on to bere tahem asi do rána??? no snad v noci nebude chtít řádit

pavlina05
autor
13. zář 2009

LAch 😀 😀 😀 😀 jj, hlava kolem mě jde taky.
TAk pak objednáme ještě, pokud budou prašule, ne?
Ty laclíky a čepice 😉
nebo chceš počkat ještě týden?
Bet už mi objednávku poslala.

JJ, máme akci. Kamarádka od MArtě je kamarádky Betinky, mají MArečka a slaví rok, tak nás pozvala. 🙂

JJ, já zase budu makat přes týden 😝

pavlina05
autor
13. zář 2009

...tož teď dávam dokupy tu moju objednávku...

pavlina05
autor
13. zář 2009

☹ Nějak jsem to přehnala, musím škrtata! To tak nejde utrýcet!!!!

pavlina05
autor
13. zář 2009

Sorry za ty překlepy.

Dobrou 😵

pavlina05
autor
14. zář 2009

Ahoj holky!!
Nějak nestíhám. Měla jsem dnes tady moji kámošku a pak jsme jeli koupit kombinezy do DM - Tchibo. TAk mám radost, mám supewr kombinezu pro Ájika 🙂
Teď jsem dodělala zapečené těstoviny na zítra. Hned ráno máme cvíčo a odpo pak akci na písku s kámošema, tak bych nestíhala.
A to ještě musím sepsat ty Nexty.
Teď MM myje Áju.

Jinak jsem už přes den 3 dny nekojila, jen ráno a večer a vnoci. TAkže se zdárně ukončuje 🙂

lacherka
14. zář 2009

Já dnes byla na tom řezání osmiček a horor největší! Moje zubařka mi říkala, že to bude v pohodě, ale! vůbec ten zub nechtěl jít ven, použily na mě snad všechny nástroje co tam měly, měly mi dělat 2 zuby nebo všechny 4 a hodinu mi dolovaly ten jeden zub, už mě z toho bylo zle, jak jsem cítila ty tlaky, jak mě ten zub páčí ven a druhá dr mi držela celou hlavu,protože jsem myslela, že mi odletí čelist. No nakonec ho odvrtaly po kouskách, ale ještě mi tam kousek zbyl, protože ten byl kořenem uplně na sedmičce, takže by poškodily sedmičku. Pak mě to zašívaly a dávali mi tam dren, ale jak mi to tam hodinu páčily, tak mám sedřenej ret a pěknej koutek...vypadám jak kdybych dostala po hubě🙂 varovyly mě, že hodně ještě oteču, ale zatím je to dobrý, dala jsem si něco na bolest..ale zvažuji jestli vůbec na ty další osmičky půjdu, dobrovolně asi ne. Zítra jdu na vytažení drenu a př pondělí na vytažení stehů...
tak jsem myslela, že to bude šup šup a půjdu doma...

Pavli kombinezka je pěkná, taky jsem na ni koukala, ale my už máme doma Nextovku a Topolino

jana.sun
14. zář 2009

holky, napsala jsem tu všem a ztratilo se to - sakra!!!

tak vás jen zdravím - moc moc a fotečky nádhera!!! Pavli, Lach, máte doma takové modýlky 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru