Poporodní deprese, stavy smutku a pláče

pavlina05
26. čer 2008

Ahoj holky!!!!
Nevím zdali tohle téma tady už někde není...každopádně bych ho chtěla otevřít a trochu probrat, poradit...
Já rodila před 14 dny.
Když jsem přišla po týdnu stráveném v nemocnici domů, tak jsem se s tak velkou změnou nemohla srovnat. dostavily se u mě stavy smutku a pláče, beznaděje...
Hormony začaly hrát velkou roli!!!
Možná je to tím, že náš chlapeček je větší uplakánek než ostatní děti, možná tím, že porod nebyl jednoduchý...
Každopádně mě prostě sem tam přepadne smutek, depka a pláč... ☹ ☹ ☹
Vím, že je to asi velkou hormonální změnou, ale přesto bych ráda o těchto věcech popovídala a poradila se.....

pavlina05
autor
8. pro 2009

Jani, kde jsi nakupovala? CaA? Já mám zítra svoje volno,MM hlídá, tak vyrážím do ulic 😀

janula2008
8. pro 2009

Pavli, to pyžámko i kalhoty jsou teda zrovna vedle z Tesca, takže cherokee 😅 ale jinak jsem brázdila Vaňkovku,asi jsem to blbě napsala 😉 Tak si to zítra užij a něco hezkýho pokup. Nás asi čeká krušná noc,nedobrovolně už jsme bez dudlíku i na spaní (přes den už ho neměla dlouho,ale na večer s ním usínala) a někam se ztratil, nemůžem ho najít a jinej nechce,takže ještě teď v pokojíku poplakává, Luky už min.hodinu uspává ☹ ale stejně jsme se toho chtěli do dvou let zbavit,jen nevím jestli to mé nervy vydrží. A Lukyho taky, dnes tu na sebe pěkně štěkáme, jak je malá cel podvečer nervní,hned to na nás přenáší 😒

pavlina05
autor
8. pro 2009

Jani, jejda, tak ať to simuš zvládne 😉 TAková večery taky znám...
U nás je poslední dobou problém, aleš se odpo probudí ve 14 h a pak jej dáváme spát ve 20:00 ale nechce usnout! 😠 asi jak spí tu celou noc,tak je vyspaný? 😕

LAch, co vy? Už spí Míša v pokojíčku? 🙂

jana.sun
8. pro 2009

ahoooooooooj, my dnes měli kupu vyřizování - teda ne tak moc, ale dojeli jsme domů po šesté hodině. Viděli jsme se s Moty - už budou mít net, tak napiše 😉 máme ty scrapy, tak můžem vesele rozesílat 🙂
teda doufám, že to můžu poslat jako pohled - má to docela velký rozměry 😕

Jani a vy už jste ten foták našli? nebo to je focené z jiného?
no, tak hlavně, at si Simonka na to spaní bez dudlíku rychle zvykne - u nás to bude jednou taky problém, Maty je na dudlík zvyklý 😔 😔 😔
Pavli, tak držíme pěsti, at je Ajisek bez reakce 😉 a dávali jste normál priorix a nebo tetra? my se máme rozhodnout a po novém roce nás taky píchnou 😨 😨 😨 bojim, bojim.
a děkuju za tip na tu čočku 😉

jinak zítra ráno chceme opět učinit pokus zajít do cvičeníčka na Lesné, ale opět se obávám, že to nedopadne - já zas kýchám a smrkám (snad to něčím rozeženu 😔 ) a Maty byl zas docela horkej, když jsem ho dávala spát, tak nevím, nevím, co z toho bude - asi zas ty zuby???? 🤐 no, ve čtvrtek jdem všichni tři k zubařce, tak jsem zvědavá, jak tam dopadnem

jinak dobrou noc všem 😵

janula2008
8. pro 2009

Jani, nene nenašli,tenhle byl pujčený od Lukyho segry 😒 musime nějaký do Vánoc koupit, no pěkně zbytečný výdaj, ale co už naděláme 😖 ten náš stejně hnusně fotil, teď už za tu cenu jsou kvalitnější a s víc pix. Tak už se tu konečně spí,ale jsem zvědavá na noční buzení jestli nějaký bude. Právě jsem Jani říkala, kdybych ten dudel Simči kolem roku vzala, tak po něm ani nevzdechne, extra zvyklá na něj nebyla, ale za poslední měsíce z ní byl pěkný závisláček, dost často ho hledala i přes den a tak, možná lepší, že se ztratil. Uvidíme, co zítra. Dobrou holky.

pavlina05
autor
8. pro 2009

JAni, určo to můžeš poslat jako pohled 😉
Na Moty se už těším 🙂

JAni, jen Priorix. neřešila jsem to, dr. se mě ani neptala, automaticky Priorix. Moje dr. není pro nadstand. očkování 😵

JAni k zubaři jdete poprvé s Matym? 😕 To cvičení raději zruš 😉 Nemám ráda mamče co kýchají a kašlou na prcky...Nebo to zaspíte 😅

Koukám, že každá máme něco....Jani vy dudlík, my měli to spaní....

Dobrou 😵

lacherka
9. pro 2009

ahoj, tak se hlasíme. na oldies jsem nakonec byla, v sobotu na Mikulášské a tam už mi začalo být zle, takže jsem lehla a Míša v noci taky horečky, takže se oba léčíme u mamky doma a ted lehla i mamka, takže jsme tady všichni nahromadě, kašleme, smrkáme.....

Na čerta Míša dost plakal, tedy byl dost hruzostrašný, řvala bych pomalu taky, ale v noci se vzbudil a začal dost řvat a kopat kolem sebe, něco křičel, jako kdyby toho čerta odháněl, chudina malej.

Já dárky nemám skoro žádný, letos asi Vánoce nic moc nebudou, ani mamka nemá penizky, tak jsme si řekli,. že se spíš jen tak sejdeme a o dárky nám nejde, tak to ani moc řešit nebudem. Ted jsme pořád doma, vlastně od té neděle, tak se flákáme a pořád spíme.

T.rodiče chtějí jet v sobotu do Vídně na Vánoční trhy, ale asi nepojedeme, aby se ta nemoc M.nevratila, pokud se tedy do té doby stačí vyléčit.

pavlina05
autor
9. pro 2009

LAch, ta to je mi líto,že jste tak nemocní ☹
Brzy se uzdravte ať jste na vánoce ok.
Budeš teda péct?
Na dárky kašli, vánoce jsou stejně o domácí pohodě 😵 a pokoji v srdíčkách🙂

MY jsme ok, ale máme po tom očkování, takže raději nebudeme teď nikam jezdit ☹ což mě dost štve!
Dnes večer mám své volno, tak si zajedu na Svobo´dák na svařák a tak projít obchody🙂

jana.sun
9. pro 2009

ahojky,

tak jsme cvičeníčko zaspali 😅 😅 😅
no Maty měl zas neklidnou noc, doknce se zas pokadil!!! minulý týden "tuto" noc taky - že by tak podvědomě bojkotoval to cvičení a hlavně dřívější vstávání???? 😕 😕 😕
no, já jsem se rozhodla, že do konce roku už do žádného kolektivu dětí nepůjdem, chceme zůstat fit na Vánoce.
Mé kýchání bylo naštěstí jen chvilkové - asi spíš nějaká alergie, nechci ted brát prášky, tak mě občas něco podráždí nos a je to. 🙄

Moni, tak se držte, to jste teda pěkně všichni odpadli! ☹ no, hlavně, at to do Vánoc vyléčíte a jste pak v poho a můžete si pospolu užít tu vánoční pohodičku 😉
my to s dárkama letos taky nepřeháníme, o tom to ani není - snad až bude Maty větší, ale ted je mu to putna, takže tak 😵
Pavli, užij si své volno - to ti teda závidím, nic takového mi nehrozí 😅
Co Ajisek, má nějakou reakci? snad je OK.
Jani, tak budete mít aspon lepší foták - ted jsou docela i akce, tak se to nějak dá.
holky, jak si vás najdu na Facebooku? normál podle jména a příjmení? moc s tím nedělám, pořád si říkám, že k tomu jednou sednu a pořádně si to tam projdu a prohlídnu - ale furt na to nějak není čas 🙄 🙄 🙄
jak je Maty vzhůru, tak moc u PC sedět nemůžu, pořád mi něco nosí a ukazuje, prostě na sebe upozorňuje, a když nereaguju, tak mi začne bušit do klávesnice, takže pořád mažu, co on "napíše" - no o ničem 😅 😅 😅 😠

pavlina05
autor
9. pro 2009

JAni, jj, vánoce jsou za dveřmi a já taky nechci abychom je měli promaroděný!!!! TAkže my také nikam bohužel nepůjdeme ☹ skrz to očkování 😖
Jani, vymohla jsem si na MM jednou za měsíc ve středu od 17 do 19 volno 😀
Reakce zatím není, prý do 7-10 dnů. Ale mnoho dětí bylo ok. tAk uvidíme🙂

pavlina05
autor
9. pro 2009

Lach, míša reakci na Priorix neměl,že?

marci
9. pro 2009

Já mám dneska taky volno a jedu do Brna - teda snad to klapne. Já si vymohla každou středu (výjimečně čtvrtek) od 16.30 do neurčita 😀 😀 Ale kolem 21 hodiny už vždycky straším zase doma 😀

motylek
9. pro 2009

Ahoj holky, tak jsem tu, nějak si to všechno co jste napsali nepamatuju, tak bude reagovat jen na co si vzpomenu 😀

Pavli, my reakci měli cca ten desátý den, měl horečky 39,5, ale pomohl brufen a trvalo to jen jeden den, takže nic hroznýho. Jinak nám o zákazu taky nic neříkala, normálně jsme chodili ven.

JaniSun, já koupím A3 obálky, který zkrátím a posílám to za 12,-, aby mi to nepošrábali a přišlo to pěkný.

Moni, to je hrůza, jak jste omarodili, my máme taky rýmu, tak doufám, že u toho zůstaneme a nebude z toho něco horšího.

Jinak dárky pro kubu už máme,a le pro nikoho jinýho, nějak mě ty vánoce neberou letos, jsem pořád unavená 😠 😠 😠 .

Dneska jsem byla na gyndě, tak je všechno ok, sdrčíčko bije, je o týden menší, ale prý v normě. Tak jsem zvědavá, jak to s náma dopadne 😉 😉 😉 .

Valím se psem a pak zase nakouknu. Zatím pápá

pavlina05
autor
9. pro 2009

Marci, super! Co tady? Já byla na Masaryčce,koupila knížku se zvuky pro Aleška, MM kalhoty Rejoice a sobě svařák a tedelník,mňam🙂
No a už jsem ráda, že jsem doma u mých kluků 😀

Moty, ahoj!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
JAk se vede?
No tak ta naše dr. je asi dost striktní.Ona ani neuznává žádný plavání a cvičení, prý se tak šíří moc infekce. Tak jí ale poslechnu a nikam jezdit nebudeme 😔

Moty, jak by to asi dopadlo?? Dobře 😵 ty ťuldo 🙂

pavlina05
autor
10. pro 2009

😀 Ahoj marodi!
TAk co?
My ok, noc super....

pavlina05
autor
10. pro 2009

Ahoj holky!!!!
My měli prima den, měli jsme tady kámošky, kecaly jsme a jedly cukroví. PAk šli ven a užili si to i tam.
Co vy????

betina
10. pro 2009

ahoj holky,

pavli, tak to jsi měla hezký den! cukroví mnam,manm, už mi koník KONEČNĚ jede!!! ale nechápu, co to bylo. Pavli, jak jsi se rozhodla s tím štědrým dnem a vašima?
my máme ted nemocnýho pejska a už jsem z toho celá neštastná, prvně chuděra dostal svrab a pak, jak se rdbal, tak si vyhodil plotýnku, tak lítáme po doktorech, pejskovi je špatně, celej se klepe a jen leží, na záchod ho nosím v náručí ven, chuděrka, hlavně, aby se to srovnalo a nemusel na operaci, to by bylo moc špatný, protože on je hroznej aktivista a lítá jak divej a to už by asi nebylo nikdy takový.
moty, tak to jsou hezký zprávy o miminku a co, už jsi se s tím srovnala? jak se cítíš? Moty, vyzvídám celkem zištně....... 😉

pavlina05
autor
10. pro 2009

Bet, jj, Marťa došla na skok a donesla Pražské koule. PAk dojela ta další kámoška. ASi jsem dibná, ale chci dodržet ten klid a nikam nejezdit...holky mě asi nechápou 😖
Bet...nějak jsem to vypustila z hlavy...ale maku strašně miluju a nedovedu si bez ní představit vánoce. Já vím, bude to těžký, ale jsem asi dost silná (? 😒 ) a chci být s nima!!!!
Bet, chďátko pejsáček...to je jak člen rodiny a když něko onemocní, tak je to zlý ☹

betina
10. pro 2009

Pavli, divná nejsi....udělala ybch to stejně, já s verčou taky nikde nelítám a mimochodem jsem dneska potkala tady mamču a její dvojčátka mají po Priorixu 40 hotečky, takže tvoje opatrnost je určitě na místě!

jana.sun
10. pro 2009

ahojte,

my dnes zvládli knontrolu na kožním (já) a pak všichni tři zubařku. Maty z ní byl úplně vykulenej, měla na puse roušku, on na to není zvyklej a ještě, jak mu koukala do pusiny - no byl zaraženej jak prdeček 😅 😅 😅
Ani nehlesl, ani pa pa neukázal - a to se obvykle předvádí 😵

Moty, tak vítej zas mezi náma 🙂 🙂 🙂
a díky za tip s tou obálkou, já bych to poslala normál - ani by mě nenapadlo, že by se to mohlo poškrábat!!! mi to vůbec nemyslí! - tak díky díky 🙂

Pavli, já budu po tom očkování taky asi dodržovat nějaký klidový režim - tě naprosto chápu. 😉
holky, já bych snad ani každý týden nevěděla, co s tím volnem, kdybych měla pro sebe 😀 😀 😀 ale aspon jednou měsíčně by mi to bodlo.
Marci, co tak ovykle v tom volnu děláš - můžu se zeptat??? 😅

Beti, chudák pejsek ☹ ☹ ☹ přeju at je brzo v pořádku 😔
a co že to zjištuješ na Moty??????????????????????????????????????????????? 😵 😵 😵

pavlina05
autor
10. pro 2009

JAni, Bet 🙂 dík. JJ, prostě vydržím pár dnů tady v klidu....

Beti 😕 ?

Já musím jít žehlit 😝

jana.sun
10. pro 2009

Pavli, není zač 😉
taky musím žehlit - nechce se mi -asi to zas odložím - ale je tam zas halda a další na sušáku 🙄 🙄 🙄 🙄

holky, trucují vám dítka? asi ano že? Maty poslední dobou, když něco nedostane a nebo neuděláme ,co chce, atd. tak si lehne na zem obličejem dolů, dá si ruce pod obličej a jako brečí - no já se tomu musím smát - ale dobrý to asi není, nevím - vždy dělám, že to nevidím a nebo řeknu, at toho nechá, ale v klidu.

betina
10. pro 2009

holky, já jsem dneska úplně v háji, mám zpoždění s MS, tak jsem si koupila test, je pozitivní i druhý, co jsem si dělala. sem to prvně nechtěla psát, ale vám to musím říct 😉 jsem z toho mimo, jednou to MM ujelo, jednou a ted tohle. ráno si budu dělat ještě jeden, protože ty testy jsem si dělala odpoledne, ale...nějak se s tím nemůžu srovnat.

janula2008
10. pro 2009

Beti, moc moc gratuluju! Určitě se s tím srovnáš,vždyť jsi druhé chtěla a ty jsi super mamča, ty to zmákneš levou zadní 😉 To u nás je to horší, po dnešku mám totálně nervy v kýblu ze Simči a opět jsem se přesvědčila, že druhé nebude ☹ Jani, ona netrucuje, přála bych Ti vidět co dělá, dneska jsem to i obrečela ☹ zuří, vzteká se, háže sebou o zem, všechno v blízkosti zahazuje atd. 😔 vstávala v pět ráno, celý den nechtěla jít spát, usla až teď kolem osmé...občas si říkám, že na to prostě nemám a před Váma smekám, i jedno je na mě až až 😖 Na zítra nám zas zrušili herničku, tak už mi asi v tomhle počasí s ní doma hrábne ☹ .Beti, ať je pejskovi brzo líp, našich pes bývá taky nemocnej, z ničeho nic přestává chodit a pomůže mu na chvíli vždycky jen injekce, je to opravdu jak člen domácnosti a velká starost, ale jsou to hrozně vděční a hodní tvorové, dost často lepší jak lidi 😔 dobrou a klidnou holky. Jinak my stále bez dudlíku, zjistili jsme, že nám ho přestali vyrábět a jinej nechce,tak nevím, jestli to moje nervy vydrží 😕

marci
10. pro 2009

Teda Beti, to je novina!!!!!!! Držím palce ať je všechno tak jak si přeješ!!!
Jani co dělám ve volném čase? chodím na masáž, obíhám obchody a tak. A stejně mám pocit, že jsem toho nikdy moc nestihla🙂

janula2008
10. pro 2009

Jo a Pavli, já tě chápu, já bych s malou taky do kolektivu po očkování nechodila, kdyby mě mudra na to upozornila 😉 jenže neupozornila a mě to nějak ani nenapadlo když žádné reakce nikdy nebyly, takže myslím, že my v té době vesele řádily na hřišti apod. , ale to samozřejmě nebyly žádné chřipkové epidemie, ale léto. Tak hezkou noc papa.

pavlina05
autor
10. pro 2009

Jani, Aleš moc netrucuje. Vzteká se minimálně, snažím se jej zabavit jinou činností 😉
A když už trucuje tak max.minutu.

Betiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!!!!!! 😕 😕 😕 😕 😲 😲 😲 😲 😲 Já padám a doufám, že vše bude ok, pes a hlavně vy...vy 4 😉 A aby bylo vše ok, v pohodě....

Marci 😉 super čas

Jani, díky.

😕 jsem trocha v šoku tady z vás holky 😕 Vy všechny jste tady psaly jak chcete druhé později a už rozjíždíte double vlnu 😀 Ale moc všem přeju.
já jsem stále přesvědčená,že další bude až př. rok v tuhle dobu....teda snaha o mimi.
Teď zažívám úžo období a nechci se s nikým dělit o Áju, ani s bříškem a nevolnostma 😀

betina
10. pro 2009

Pavli, tak přesně takhle jsem to měla naplánovaný taky. šla jsem před chvilkou spát a obrečela jsem, že vlastně nejem vůbec připravená, že Verunku okradu o její pozornost, že už nebudeme tým jen ona a já, bude síla se s tím psychicky srovnat. Pavli, já to takhle neplánovala a rozhodně jsem si nemyslela, že budu těhu po "jednom ujetí." chtěli jsme až tak za rok. taky se bojím, aby nebyly velké nevolnosti, dostala jsem hrůzu z porodu, snad tyhle stavy přejdou. zítra uvidíme po dalším testu. tak jdu zkusit spát s fakt divným pocitem ☹

pavlina05
autor
10. pro 2009

Moni, jejda, prosím tě, neber moje slova vážně...já to tak cítím. 😉
A chápu, že ty teď prožíváš šok...ale zítra bude líp. zítra se ukáže...a ono se to srovná. Moni, budeš muset hledat pozitiva 😉 Třeba,že se Verunka sklidní,že budeš mít zase tak krásný miminko jako byla Verča, teda je...no ještě krásnější. že budete velká rodina,že si to odbydeš 😉 A na porod nemysli...ten je daleko. Mysli na tu pr´tavou tečku v bříšku aby bylo vše jak má být 😉
(A taky Terka plánuje, tak budete těhult spolu 😉 )
A jsme tady my 😉

janula2008
11. pro 2009

Beti, jj přesně jak píše Pája, nepřipouštěj si žádný pochybnosti, všechno zvládneš v pohodě a nenervuj se, ať malý pak není nerváček 😉 Já myslím, že my jsme z těch našich holek tak vytrénovaný, že druhý už zmákneš levou zadní 😀 Buď ráda, že to tak hned vyšlo, asi by bylo horší říct si za rok půjdem do toho a ono třeba několik let pořád nic ne? 😔 Já včera byla ze Simči úplně grogy, opravdu psycho den- snad horší jak šestinedělí a dnes...od rána o ní nevím jak je hodná, já to nechápu 😕 😕 už si tu hodinu vaří, hraje si s plyšákama, já už stihla i uvařit zeleninovou polívku, prostě čumím jak puk 😲 to bych si hned to druhé taky dala být to tak aspoň každej druhej den 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru