Poporodní deprese, stavy smutku a pláče

pavlina05
26. čer 2008

Ahoj holky!!!!
Nevím zdali tohle téma tady už někde není...každopádně bych ho chtěla otevřít a trochu probrat, poradit...
Já rodila před 14 dny.
Když jsem přišla po týdnu stráveném v nemocnici domů, tak jsem se s tak velkou změnou nemohla srovnat. dostavily se u mě stavy smutku a pláče, beznaděje...
Hormony začaly hrát velkou roli!!!
Možná je to tím, že náš chlapeček je větší uplakánek než ostatní děti, možná tím, že porod nebyl jednoduchý...
Každopádně mě prostě sem tam přepadne smutek, depka a pláč... ☹ ☹ ☹
Vím, že je to asi velkou hormonální změnou, ale přesto bych ráda o těchto věcech popovídala a poradila se.....

lacherka
12. pro 2008

holky tak u nás se pořád plače, nechce spat...nevím jestli je to tím očkováním...a už zase kakal, dneska už po 4x! to jsem dnes chtěla pect cukroví z toho co tu T. nachystal těsto, protože vůbec nestíháme, když má volno tak jedem na baráček makat a nemáme čas ani nakoupit, uklidit nic,...no tak jsem mu s tím dnes chtěla pomoc,ale je 21hod a Míša ještě nespí, tak dneska už to taky asi nebude

pavlina05
autor
12. pro 2008

Moty, jsem asi pako....já peču, teď balím dárky...no asi mě fakt hráblo. Než abych šla spát. No, ono není kdy. Ájisek usnul v 19:20, probizen v 21, 22...no tak co bude dál????

Moni, ty jsi taky taková rozlítaná. lehni a lež!!! to neuteče 😉
Na kdy vidíte přesun na domek???

holky, tak jsem zvědavá na tu dnešní noc..te´d jsem hladila po zádíčkách, tak usnul....

lacherka
12. pro 2008

Pavli no to záleží jak bude pronájem bytu, příští týden sem mají jít dva zájemci, tak uvidíme...no hlavně to tam už musí byt uklizeno. Ted brousili schody, tak prý je tam všude binčus, ani to nechci vidět. Pak se musí nalakovat, a pak ještě spravit plovoučka no a dalších 100věcí...no bydlet už bysme tam mohli asi tak od ledna, jestli to stihneme, ale záleží na tom podnájmu, ten byt je ted přes zimu,přece jen pohodlnější...

pavlina05
autor
13. pro 2008

Moni, teda už tak brzy??? Se těším na léto, až nakouknu 🙂

Holky dobré ránko!!!
tak ta naše noc fakt 😝 ....no posuďte sami...Ájis usnul v 19:20, pak probuzen v 21,22,23,0:10...dobrý že??? No a pak křik do 0:45, pak spinkal do 2:30, pak co 2 hod do 8:20 🙂

lacherka
13. pro 2008

Pavli a zkoušela jsi už tu kašičku? nepomůže na spinkámi, Miíš spal asi od 21hod do 6hod a pak unusl do 8hod. u nás noci v pohodě.

zuzanka26
13. pro 2008

ahoj, tak u nás taky hrůza. Malá vřeštěla do půl třetí do rána jen s přestávkama na krmení, to vždycky na 5 minut usnula. V půl třetí jsem jí odnesla manželovi a pak mi jí přinesl až v 7, myslela jsem, že bude už v pohodě. ale ona dnes pořád pláče, já už nevím, co s ní. Co když má tu koliku? Ale jinak kaká normálně, tak si myslím, že jí nic není. ale něco se děje, když jí dám do postýlky, hned řve, ale jak!!!mám strach, jeslti je v pořádku

lacherka
13. pro 2008

a nemůže mít hlad? můj Míša taky pořád plakal a byl takový podrážděný a až jsem začala přikrmovat, tak se to dalo do normálu. Nebo se chce tulit, popř, zkuste položit na bříšku, masáž bříška, kapičky Sapsimplex, a nám pomáhala hodně pevně zavinout, děsně do plínky jak housenka...nebo pustit vysavač, to se miminkům líbí..jinak mně už asi nic nenapadá

pavlina05
autor
13. pro 2008

Moni, kaši chci udělat. Ale tam je návod na 200ml MM a to já teda nedám. tak jedině to namíchat z nutrilonu 😖

Zuti, jj, Monča radí dobře 😉
Možná má koliku. ☹ Náš Ájisek na to trpěl až do konce 2 měsíce!! Poloha na tygříka pomáhá a jemné poklepávání na zadeček, nošení a pevné zavinutí. já i Monča jsme pevně zavinovalu snad 4 měsíce a bylo to ok. Nebo rozbalit a foukat na bříško fenem. Sab u nás nefungoval!!! Teplá koupel a ta poloha na tyhříka 😉
Já se tehdá málem zbláznila z těch nekonečných kolik!! Nám pak pomohly Probiotické kapky za 600,- od prvního měsíce věku 😉

Zuzi, Sárinka je určitě v pořádku 😉 Jen musíš časem zjistit co jí chybí.

lacherka
13. pro 2008

Pavli no právě jsem ti chtěla, udělej to z Nutrilonu, v té mé Nestlé je jen voda, protože to už obsahuje to mlíčko-takže tak i tak stejně je to umělý. at máš kaši s vodou nebo s nutrilonem.

lacherka
13. pro 2008

Dneska jsem poprvé Míšovi vařila udělala jsem mix mrkev, celer, petržel, brambor a trošku jablíčka....no chutná to i celkem dobře a mám z toho 3kelímky, tak uvidíme jak bude papat...
Pavli dnes jsem byla zase domluvenou s tou mou kamarádkou z Kohoutek, který mi minule odřekla, no a dnes se vůbec neozvala, tak jsem na ni naštvaná, říkala jsem si,že napíšu tobě, ale asi jsi měla program

pavlina05
autor
13. pro 2008

Moni, jj, mám doma Nutrilon i 2 reklamní sáčky beba, tak to zítra udělám. Zase dnes už nemám koj. vodu!!! Člověk aby na vše myslel dopředu!!!

Moni, to je teda kámoška 😠 Já dnes dopo pekla, no dělala jsem cukroví a odpo se válela s MM u tv. Dnes výjmečně bez vycházky. Jinak valím ty své kilásky každý den.

mě to vření baví. My dnes měli zase mrkvičku, teprve 3 den. Asistoval nám MM a moc to Ájiskovi chutnalo 🙂

Moni, kupuješ BIO??? Já mám mrkev Bio, ale nevím kde seženu další bio. Zítra pojedeme asi do Intersp. TAk snad tam?

U nás už se spí. No tak beztak max. hodinu... 😅

lacherka
13. pro 2008

jo jo to vaření není zas tak hrozný, když jsou na to ingredience, hodí se do vody povaří, rozmixuje a hotovka.
Pavli ne ne to jsem neměla BIO, ale chci zkusit tady u nás měli jen mrkev asi za 40kč pár kousků, myslím,že v Intersparu určitě mít budou.
A co jsi pekla? Já pekla placičky z T. těsta, je to na dortíky, no uvidíme co mi na to řekne?

pavlina05
autor
13. pro 2008

Moni, já koupila u Tří sudiček - Pelicova ulice (tam jak jsme byly na kyčlích) 3 mrkvičky Bio za 10 kč. Noa zítra koupím snad brambory. Jinak jsem se domluvala s mamkou, mají zahradu, tak něco budu mít od našich - Bio.

Mám napečeno Linecké, vanilkové rohl., ščohajky - čoko košíčky a studentskou pečeť. Zítra snad marokánky. A pak př. týden nějaké 3 druhy nepečené.
dělám to letost brzy, to víš, bude plaváníčko a tak....

Holky, tak dnes se zatím jeví noc nadmíru dOBŘE!!!! Kojila jsem v 19 hod a zatím se spinká. Teda byla jsem u postýlky 2 krát utěšovat, ale nekojila jsem!! A zatím bez kaše. zítra probnu i tu kaši 😉

Pěknou noc všem, Sárince obzvláště 😉

pavlina05
autor
14. pro 2008

Ahoj při neděli!

TAk jaká byla noc??

U nás změna!!!
Teď se snažím už tak nekojit a při každém povyku nedám prso, ale vstanu a hladím po zádíčkách a povídám a Ájise usne. Tuhle noc poprvé 😉 Takže zavádím new metodu a uvidíme...
každopádně přes noc jsem kojila jen 2 krát!!! TAkže,....nejde o hlad!! A vím zo i bez kaše 😅
Byl by to zázrak, kdybych kojila jen jednou za noc!! Co bych za to DALA!!!

No tak já zase vařím - divočák na houbácha do toho peču.....
Ájisek už zase spinká a MM ještě spinká 😅

Hezký den

lacherka
14. pro 2008

Pavli co mám uvařit z krkovice....napadlo mně taky na houbách, ty mám, ale T. zase houby nejí,tak vůbec nevím....zelí jsme měli nedávno...porad kuchařko🙂

zuzanka26
14. pro 2008

ahoj, já tady zase pochoduju a utěšuju. možná jí někdy prdíky trápí, ale snad ne nijak extrémně. dneska byla docela dobrá noc, asi to bude ńa střídačku.
Pavli, ať už taky můžeš spát a budit se jen jednou nebo dvakrát. 😲 !!!
já jsem včera dala poprvé fenyklový čajík. nevím, jestli to k něčemu bylo, nevím totiž kolik se toho může dát, dala jsem jen 50 ml, a do tří minut to vysála, je jak drak. ale pak byla hrozně klidná 😉

lacherka
14. pro 2008

Zuzi, malé miminko do 4měsícu by mělo vypít max 100ml čajíku denně, nemá se ted dávat jak to bylo dřív. Denní potřebu vody má v mlíčku, takže miminku vůbec čajík dávat nemusíš, ale pokud jí to pomáhá na prdíky tak malinko určitě můžeš dát.

zuzanka26
14. pro 2008

díky moc. já takový věci vůbec nevím. tak já jí občas dám třeba jen tu 50 a bude. 😉

janula2008
14. pro 2008

Ahoj holky, jdeme jen pozdravit, od pátku nějak nestíhám, jen dočtu a honem pryč.Zuzi já dávala taky čajík, fenyklový jak ty, asi od druhýho týdne, ale víc než 50ml určitě ne, jen trošky.

pavlina05
autor
14. pro 2008

Moni, já a kuchařka, jo?? No to teda byl for roku...
no tak co jste nakonec obídkovali??
my toho divočáka...no já to nemusím, ale tchán je myslivec a pořád nám něco cpe...

Zuzi, tak že by měla žízeň?? Máte v bytě přetopeno??
JJ, není nad to se prospat. no snad mě to také někdy čeká 😅

Holky, já dnes schválně dala na noc tu nemléčnou kaši.
Holky - Moni, JAni...., jak vy to děláte??
No já s MM jsme Ájika krmili snad 40 minut a stejně to všechno nesnědl a dokojila jsem jej. my to krmili lžičkou. Nebo to děláte jinak?? Použila jsem Bebu UM, moje bych asi neodstříkala...
Už spinká. no to usínání jsme aspoň vypilovali a je klid! Uf!!! Sláva!!

TAk zítra zase musím péct, a uklízet a prát...a nakoupit a moc toho mám 😝 A vycházkovat!!

lacherka
14. pro 2008

Pavli já měla špagety se sýrovou omáčkou už 4tý den.-) A tu krkovičku jsem chtěla na zítřek, zas pojedem makat, tak aby bylo něco na jídlo, nakonec jsem upekla v troubě s česnekem, voní to pěkně, tak uvidíme jak to bude chytnat a k tomu asi opékané brambory....

Pavli no u nás krmení celkem dobrý, krmím taky lžičkou, Míša už o otvířá pusu a já to do něho tak nějak cpu....pořád u toho chce mrmlat a pak taky prská, takže dám kolem něho plínku, vůbec netuším kolik toho sní, protože mi příjde, že mu půlka vyteče z pusy zpátky, ale máme nakrmeno asi za 5minut.

pavlina05
autor
14. pro 2008

Moni, to bude mńamka!!! Jé, hned bych si dala 🙂
moni, tak rychle?? Ájisek také otvíral pusinku, ale spapkal tak max100ml. No každopádně už byl teď vzhůru 😅 Tak jsem jej uklidnila. dávám si te´d limit, že kojím nejdřívě po 5 hod vnoci, tak uvidíme.

Moni, tak dobře popracujte na baráčku zítra 😉

Dobrou a klidnou noc

lacherka
14. pro 2008

dneska jsem se dívala na přeměnu bytu na tv prima a děs a hruza, pořád přemýšlím,že bych se tam přihlásila....aby nám nějak pěkně zařídily to naše nový bydlení, ale ted si to teda rozmýšlím....

janula2008
15. pro 2008

Moni, mně se to včera taky nelíbilo. My tam už přihlásili tchyni,mají barák hroznej, tak už by to horší být nemohlo, ale stejně je tam vždycky tisíce přihlášek, tak nic 😀 .Pavli, mně malá papkala krásně lžičkou už od začátku, teď už pijem i z hrnečku, je na toto moc šikovná 🙂 .Moni, my taky jedem na těstovinách, zapečených věcech a veškerých rychlovkách 😀 ,hezký den holky.

motylek
15. pro 2008

Pavli, to ti snědl hodně, já přikrmuju už přes měsíc, už i ovoce a nesmí mi ani na oběd víc jak tu malou skleničku - cca 120g a to je kus na něm 😀 . Kaši mi nejedl vůbec. Ale taky pěkně otvírá pusinu, takže krmíme tak 10 minut. Dělá u toho voloviny, pořád se otáčí za psem, povídá a máchá rukama, takže musím čekat až se uklidní a pak pokračujeme v jídle 😀 😝 😀 .

lacherka
15. pro 2008

Jani a nevíš jaká je tam čekací lhůta? Je mi jasný,že tam budou mít hodně zájemců, kdo by nechtěl zdarma udělat moderní bydlední. No tak u nás by to asi nebylo možný, to by muselo byt šup šup🙂

zuzanka26
15. pro 2008

Ahoj holky,
tak Pavli, jak jste to zvládli? šlo to po 5 hodinách?
Já jsem měla hrůzu, jaká bude noc, protože malá spinkala jako andílek od 7 večer a říkala jsem si, že bude vřeštět v noci, a navíc manžel šel už dnes do práce, tak nešlo, aby hlídal přes celou noc a přijela mi pomoc moje máma, tak jsme byli každý v jedné místnosti, abychom se nějak vyspali, ale překvápko, manžel mi jí přinesl spinkací v půl jedný, já jsem sebou jen trhla asi ve čtrt na dvě, čekala jsem, že už bude chtít papat protože jedla v 10 večer, čekala jsem asi do čtvrt na tři a nic a pak jsem teda spala do čtvrt na 5, a ona taky pořád, takže spala skoro 6 hodin v kuse, no fakt zajímavý! to jsou velkiý výkyvy. Je mi jasný, že takhle to nebude pořád, ale když se to povede, je to jak zázrak a i já jsem pak druhý den jako vyměměná.

pavlina05
autor
15. pro 2008

Ahoj holky!!
moni, ty stavařko, stihneš ty to plaváníčko? Víš kam máš dojet? Těšíš se?? Já ti ani nevím....Ájis bude určo vykulenej... 😕

Zuzi, tak noc byla celkem ok, první kojení před spánkem někdy 18:30, pak až 0:30 a pak až ve 4. TAkže celkem ok. No určitě lepší než co 2 hodiny. 🙂

Zuzi, co ty víš..třeba to bude nakonec super spáč a ty se vyspíš 😉 Mojí kamarádce spí HAnička od 3 měsíce vkuse celou noc 🙂 . za to přes den ani Ň.

holky, tak všem klidný večer 😵

lacherka
15. pro 2008

Pavli plaváníčko stihnu, neboj....já tam ted moc nechodím, T. tam s mým tatkem brousí schody a spravují plovoučku, tak já jim dnes dovezla jen oběd.
Strašně na ten barák nadávají, že je tam vše špatně udělaný, špatná plovoučka, křivý zdi, že to vůbec nedělal profík a je to udělaný jak narychlo, aby to asi mohli prodat a neklesli pod cenu, no jenže to při běžné prohlídce nezjistíš, jak je to udělaný

no na plaváníčko jsem spíš zvědavá a jak to všechno zvládnem, oblíkat do plaveček Míšu sebe a kdesi cosi...no to bude nadlouho
už mám sehnanou koupací čepici🙂 no to bude modní přehlídka🙂
a co vezmeš s sebou vše, plavky, ručník, ručník pro malýho...co dál? jo a jak s kočárkem? No dojedu 50 a pak to vezme tak k tomu středisku jak je Albert? je to správně?

pavlina05
autor
16. pro 2008

Moni ahoj!!
No ono nikdy nevidíš ty nedodělky a chyby 😖 . Tak to dnes prostě chodí....chtěli prodat, dělali machry jak je to vše super a když to pak člověk vidí, tak jej to mrzí. ☹

Moni, v IP máš podrobné info ohledně našeho plavča 🙂

JAni, no pak ti budem vyprávět jak to naši kluci zvládli 🙂

Holky, tak u nás zase jen 2 noční kojení, bez kaše, ale asi 6 krát vstávání a utěšování. Snad to časem Ájisek pochopí.
Jsem tak trochu ko, ale nezbývá než vydržet.
Jdu péct perníčky, hezký den všem.

Zuzi, tak jaká noc u Vás???

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru